Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

27 października 2021, 16:35 • 2 min czytania 0 komentarzy

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze słabszymi rywalami lub w końcówkach wcześniej rozstrzygniętych spotkań, ale nie można odmówić mu przy tym imponującej skuteczności i wzorowego wywiązywania się z epizodycznej roli. Teraz jednak  Kameruńczyk doznał kontuzji.

Nie ma co ukrywać – Choupo-Moting zazwyczaj wchodzi na gotowe. Tak musi być, jeśli rywalizuje się z jednym z najlepszych napastników i piłkarzy na całym świecie.

Imponującą tegoroczną średnią bramkową podkręcić pozwolił mu też pełnowymiarowy występ ze słabiutkim Bremer SV (12:0) w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. Choupo-Moting strzelił cztery gole i dołożył trzy asysty. Czy to cokolwiek zmieniło w drużynowej hierarchii? Nie. Czy może stać się cokolwiek, żeby ta hierarchia drgnęła? Nie. Tak czy inaczej, 32-letni napastnik będzie rezerwowym. Pytanie tylko: jak często będzie zdolny do odciążania Lewandowskiego?

Już wiadomo, że w najbliższych tygodniach nie będzie mógł tego robić, choć byłyby ku temu okazje. Choupo-Moting doznał jednak kontuzji mięśniowej i na dwa tygodnie wypadł z rotacji. 32-letni snajper opuści mecz z Borussią Monchengladbach w Pucharze Niemiec, spotkania z Unionem Berlin i Freiburgiem w Bundeslidze, a także mecz z Benficą w Lidzę Mistrzów.