Zespoły Polaków odpadły z Carabao Cup

26 października 2021, 23:01 • 2 min czytania 0 komentarzy

Rozpoczęła się rywalizacja w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Dzisiaj w akcji mogliśmy oglądać zespoły dwóch reprezentantów Polski. Są to jednak najmniej istotne rozgrywki w Anglii i w większości spotkań menedżerowie decydują się na wystawienie do gry mocno rezerwowych składów.

Mateusz Klich zagrał 45 minut w wyjazdowym spotkaniu z Arsenalem. Mecz zaczął na ławce, ale wszedł na boisko po przerwie przy wyniku 0:0. Niestety nie odmienił gry swojego zespołu, który przegrał ostatecznie 2:0. Dla kibiców Leeds odpadnięcie z Pucharu Ligi nie powinno być jednak załamującą wiadomością, bo podopieczni Marcelo Bielsy mają w lidze tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i powinni raczej skupić się na tych rozgrywkach. Nie ma co porównać prestiżu Premier League do Carabao Cup.

Sporo dramaturgii doświadczyli fani, którzy wybrali się dzisiaj na stadion Chelsea. Gospodarze w regulaminowych 90 minutach zremisowali z Southampton 1:1. Fani nie mogli narzekać na widowisko, bo obejrzeli aż 21 strzałów celnych z obu stron. Na tym etapie rozgrywek przy wyniku remisowym nie ma dogrywki, za to od razu rozpoczyna się konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się piłkarze The Blues. Jan Bednarek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Jutro pozostałych pięć meczów 1/8 finału. Najciekawiej zapowiada się starcie West Hamu z Manchesterem City, który wygrywał Carabao Cup w czterech ostatnich sezonach. Małe są jednak szanse, by wystąpił w nim Łukasz Fabiański, ponieważ puchary to czas, gdy do bramki Młotów wskakuje Alphonse Areola. Z kolei Brighton Jakuba Modera zmierzy się na wyjeździe z Leicester.