Warto pochwalić Jakuba Kamińskiego

Opublikowane 23.10.2021 10:38 przez

Szymon Janczyk

Jakub Kamiński zaliczył kolejny udany występ w tym sezonie w Lechu Poznań. Młodzieżowiec ma już na koncie 10 wypracowanych goli, mimo że przecież mamy za sobą ledwie 12 kolejek. Oczywiście Kamiński korzysta z tego, że Kolejorz jest na fali i rywale w starciu z nim padają jeden po drugim. Ale pamiętajmy, że ekipa Macieja Skorży jest na fali także dlatego, że ma w składzie kapitalnego Kamińskiego.

Warto pochwalić młodego skrzydłowego Lecha Poznań, choć jest to pochwała całkiem oczywista. Nie jest tak, że musimy doceniać go za jakiś przebłysk, za kilka konkretnych akcji — takie światełko nadziei. Doceniamy gościa, który ma 19 lat, nie jest debiutantem w tej lidze, gra w czołowej drużynie. Natomiast jeśli ktoś ma krótką pamięć, to warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie Kamińskiego docenialiśmy właśnie za wspomniane małe rzeczy. Za światełko, które od czasu do czasu zapalał.

 • gol
 • 2 asysty
 • asysta drugiego stopnia

Te liczby nie wyglądały imponująco jak na kogoś, kto zdążył już narobić szumu w Ekstraklasie.

Jakub Kamiński? Udane wejście w ligę, słabszy drugi sezon

A Jakub Kamiński przecież zdążył, bo sezon 2020/2021 nie był jego pierwszym na tym poziomie. Debiutował w rozgrywkach 2019/2020 i zrobił furorę. Chłopak z rocznika 2002 wykręcił takie liczby:

 • 4 gole
 • asysta
 • 7 asyst drugiego stopnia

Ta ostatnia rubryka świadczyła o tym, że mówimy o kapitalnym piłkarzu. Mogła komuś umknąć, ale od tego mamy „EkstraStats”, żeby ją wyciągnąć i pokazać światu. Kamiński był pod tym względem jednym z najlepszych ligowców. Półkę wyżej stali tylko wyjadacze jak Dominik Furman czy Filip Starzyński. Tyle samo asyst drugiego stopnia zaliczyli Michał Karbownik czy Miłosz Szczepański. Wypracowanie dwucyfrowej liczby bramek, udział przy trafieniach Kolejorza co 126 minut — to zapowiadało, że lada moment talent skrzydłowego rozbłyśnie.

Ale sezon 2020/2021 był w jego wykonaniu nieporównywalnie słabszy. Wystarczy powiedzieć, że miał serię 18 meczów bez konkretu w ofensywie. 18! Momentalnie zjechał z poziomu ligowej topki do liczb, które wykręcał byle Santeri Hostikka. Oczywiście, skoro mówiliśmy o młodym chłopaku, nie skazywaliśmy go z miejsca na pożarcie. Mieliśmy świadomość, że może mieć wahania formy. Zwłaszcza że na starcie sezonu pomocnik dawał radę — strzelał w pucharach, nieźle wszedł w ligę. Dostał dzięki temu powołanie do kadry, ale przytrafiła mu się kontuzja, po której wyglądał słabiej. Podsumowując rundę młodzieżowców, pisaliśmyNie sprawił jednak, że za dyskusjami „czy Kamiński zostanie sprzedany jeszcze drożej niż Moder?” poszły jakiekolwiek konkrety. Co nie znaczy, że to była zła runda. Co to, to nie. Była niezła, mogła być lepsza.

 

Kamiński 2021/2022, czyli wyciąganie wniosków

Wiosną poprawy nie było i gdy rozmawialiśmy z Kamińskim po sezonie, zdawał sobie sprawę, że nie wszystko potoczyło się tak, jak powinno.

„Brakuje ci liczb?

Brakuje. Od sierpnia do listopada wyglądało to dobrze. Plany pokrzyżowała mi kontuzja. Zwolniłem. Możemy cieszyć się z eliminacji, ze zrywów w fazie grupowej Ligi Europy. Tego, że pokazaliśmy piękny futbol, że strzeliliśmy dużo goli, ale jedenaste miejsce w tabeli Ekstraklasy to olbrzymie rozczarowanie. Tak nie wypada. To mnie, jako wychowanka, bardzo zabolało. Można się tłumaczyć, że odeszli Guma, Józiu, Modziu, ale to nie usprawiedliwienie. W przyszłym sezonie chcę napędzać ten zespół. Walczymy o mistrzostwo i Puchar Polski. Mentalność zwycięzców musi panować w całym zespole. Indywidualne liczby nie są najważniejsze. Jeśli będziemy prezentować wysoki poziom, przyjdą wyniki i przyjdą statystyki”.

To fragment wspomnianego wywiadu. Dlatego przed tym sezonem mieliśmy spore oczekiwania. Liczyliśmy, że wróci tamten Kamiński z debiutanckich rozgrywek. I faktycznie, już na wstępie zauważyliśmy, że skrzydłowy nie rzucał słów na wiatr. „Jeden sezon miał dobry, kolejny kiepski, a w ten wszedł tak, że kolejnego w Ekstraklasie może już nie być” – napisaliśmy. Ale to, że skrzydłowy Lecha dał sygnał, że to najpewniej jego ostatni rok w tej lidze, nie oznaczało przecież, że wyjedzie z niej z kapitalnymi liczbami. Dziś wiemy już, że właśnie na to się zanosi. Mamy końcówkę października a Kamiński ma:

 • 5 goli
 • 3 asysty
 • 2 asysty drugiego stopnia

Mamy dyszkę, jeszcze dwa trafienia czy asysty i wyrówna swój wynik z pierwszego sezonu. Jest jednym z trzech piłkarzy Kolejorza, którzy mają największy wkład w jego wyniki. Jednocześnie skrzydłowy pokazał, że potrafi się podnieść. Miał przecież moment, w którym pomyśleliśmy: oho, jednak gaśnie. Dostał od nas dwie „czwórki” i „trójkę” do dziennika. Zaliczył zdecydowanie rozczarowujący debiut w reprezentacji Polski.

Ale nie, wrócił. To był tylko wypadek przy pracy.

JAKUB KAMIŃSKI: CHCĘ GRAĆ W KADRZE Z KOLEGAMI Z LECHA [WYWIAD]

Kamiński ma konkretne liczby. Przebije inne talenty?

Domyślamy się, że Jakuba Kamińskiego czeka jeszcze jakiś dołek formy. Ciężko sobie wyobrazić, że 19-latek ciągnie czołowy zespół w lidze od początku do końca, bez jakiejkolwiek zadyszki. Wygląda jednak na to, że nie będzie to zadyszka tak spektakularna, jak w poprzednim sezonie. Że nie przeszkodzi mu ona w wykręceniu kozackiego wyniku na koniec rozgrywek. Skrzydłowy Lecha ma szansę wyjechać z Ekstraklasy z liczbami, które nie będą za niego mówić. Będą za niego krzyczeć. Wystarczy spojrzeć, z jakim dorobkiem opuszczały ligę ostanie duże talenty (ostatni pełny sezon).

 • Kamil Jóźwiak – 8 goli, 4 asysty, 6 asyst drugiego stopnia (18)
 • Sebastian Szymański – 2 gole, 5 asyst, 3 asysty drugiego stopnia (10)
 • Michał Karbownik – 5 asyst, 7 asyst drugiego stopnia (12)

Nie mamy wątpliwości, że Kamiński na przestrzeni całego sezonu może dokonać udanego zamachu na wynik Jóźwiaka, a to będzie coś. Powinien też pobić wynik Przemysława Płachety (8 + 5 +3). Zresztą, nie chodzi już nawet o sam udział przy bramkach. Zerkamy w inne statystyki, które potwierdzają klasę skrzydłowego Lecha:

 • najwięcej strzałów celnych w lidze (18)
 • 15 kluczowych podań (10 celnych) – 8. w lidze
 • najwięcej pojedynków w Lechu (201 – 10. wynik w lidze) z czego 82 wygrane (2. w Lechu, 35. w lidze)
 • 45 dryblingów (1. w Lechu, 12. w lidze) z czego 26 udanych (1. w Lechu, 13. w lidze)
 • 42 odbiory (14. w lidze)

Wszystko tu się zgadza, co tu dużo mówić.

***

 Nie rozumiem, że Jakub Kamiński w życiowej formie nie ma miejsca w kadrze. To byłoby wzmocnienie naszych skrzydeł, które różnie wyglądają. W tym momencie on zrobił wszystko, żeby grać w reprezentacji. Nawet nie w niej być, ale grać – mówił nam ostatnio Jacek Zieliński. I tu trzeba się z doświadczonym trenerem zgodzić. Kamiński na dziś to piłkarz z poziomu reprezentacyjnego. Piłkarz, który wyrasta ponad Ekstraklasę.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
27.01.2022

David Stec: Bartkowski był w takiej formie, że nic nie mogłem zrobić

Zaledwie pół roku trwała rozłąka Davida Steca z Ekstraklasą. Latem ubiegłego roku po trzech latach spędzonych w Pogoni Szczecin przeszedł do TSV Hartberg, ale już po jednej rundzie ponownie jest w Polsce i wiosną zamierza walczyć o czołowe lokaty z Lechią Gdańsk. Dlaczego tak szybko wrócił i czemu tak mu na tym zależało? Jak duże […]
27.01.2022
Weszło
26.01.2022

Najważniejsza runda Marchwińskiego. Pech napastników szczęściem 20-latka?

Filip Marchwiński od lat jest uznawany za wielki talent. W Ekstraklasie mimo młodego wieku rozegrał już ponad 70 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ale można zapytać – skoro 70 rozegranych, to ile dobrych? Efekty gry Marchwińskiego póki co nie dojeżdżają do poziomu jego talentu, ale być może okoliczności sprawią, że wychowanek Kolejorza dostanie w […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Boca Juniors, Korona, Crvena Zvezda i Kanada. Obieżyświat Milan Borjan

Bramkarz, który przemierzył pół świata? Nie musimy szukać egzotycznych przykładów, mieliśmy go pod nosem. Milan Borjan grał w Koronie Kielce, ale poza Polską zna także Chorwację, Serbię, Kanadę, Urugwaj, Argentynę, Turcję, Rumunię i Bułgarię. O jego przygodach, trudnym dzieciństwie, grze w kadrze Kanady, wpuszczeniu czterech bramek Roberta Lewandowskiego i wielu innych rzeczach bramkarz Crveny Zvezdy […]
27.01.2022
Weszło
26.01.2022

Kat polskich drużyn i nadzieja Macedonii. Dashmir Elezi, talent ze Szkendiji Tetowo

Szkendija Tetowo przypomniała się polskim kibicom podczas zgrupowania w Turcji. Mistrz Macedonii w sparingach pokonał najpierw Piasta Gliwice (4:1), a potem Wartę Poznań (3:1). Katem naszych drużyn w tych spotkaniach okazał się Dashmir Elezi, autor trzech z siedmiu bramek. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Bo 17-letni talent z Tetowa niedawno został wybrany jednym z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu

Rozumiem, że chłopak ma potencjał, wyróżnia się w lidze i wkrótce trafi do lepszej ligi. Za kilka lat może będzie stanowił o sile reprezentacji. A może i nie.

Jednak wpychanie go już teraz do kadry to beka na całego. Dostał swoją szasnę i jej nie wykorzystał. San Marino nakryło go czapą, więc o czym my tu dyskutujemy? Musi najpierw ogarnąć sprawy w głowie, dojrzeć.

Enikace
Enikace
3 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

Z tą czapką to przesadziłeś, ale fakt psychicznie tego nie uniósł. Tylko na Boga nie porównuj jego umiejętności do umiejętności pół amatorów bo to duża, duża przesada

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Enikace

Indywidualnie go nakryli, bo nie był w stanie nic zrobić. Podwajali krycie i nie miał nic do powiedzenia w tym meczu. Nie mieli argumentów indywidualnie to zabrali mu przestrzeń i pomagali sobie. Wyłączyli go łatwo z gry, łatwiej niż innych. Zebrać złe noty przy dobrym wyniku to też….osiągnięcie.

Zalewski wszedł jako zmiennik i w tym czasie zrobił dużo więcej dobrego od Kamińskiego.

Tu nie chodzi o umiejętności twarde – typowo piłkarskie – tylko pewne sprawy mentalne. Pod względem techniki zaryzykowałbym, że jest lepszy od Jóźwiaka. Nie udźwignął debiutu. Gdyby miał grać dla Sam Marino to tam byłby absolutną gwiazdą. Niemniej to pokazało, że nie jest jeszcze gotowy na kadrę. Daje mu 1-2 lata i sytuacja może wyglądać inaczej.

Marek Aureliusz
Marek Aureliusz
3 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

Nie wyszedł mu mecz z San Marino. Mecz w zasadzie towarzyszki, więc nic się nie stało. Rola selekcjonera w tym momencie jest to żeby go do tej kadry wprowadzić. Dawać mu te minuty przy już pewnym wyniku żeby go znowu nie spalić. Im więcej będzie grał tym głowa zrobi się pewniejsza. Chłopak ma papiery na granie. Widać, że piłka przy nodze nie jest u niego problemem jak na przykład u Przemka Frankowskiego czy Kamila Jóźwiaka. Niech krąży przy kadrze, nawet żeby obserwować jak trenuje Lewandowski.

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu

No pod tym względem to może i tak. Póki co mecze o nich – towarzyskie. Niemniej spalił się ewidentnie. Głowa nie dojechała i to z takim przeciwnikiem. Nic się nie stało, ale tym meczem zaszkodził sobie. Na meczach z drużynami pokroju San Marino czy Andory ciężko zyskać, ale można stracić.

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

Ocenianie 18-19 latka po debiucie i ferowanie wyroków że się nie nadaje do kadry to żart.
90% nastolatkow spala sie na pierwszej randce, tym bardziej jak panna ładna (Lewandowski)

JaToJa
JaToJa
3 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

„Ogarnąć sprawy w głowie, dojrzeć” a wystarczyło zobaczyć chociaż jeden wywiad z Kuba przed napisaniem.

Sentino
Sentino
3 miesięcy temu

Zieliński nie rozumie dlaczego Kamiński nie gra w kadrze, bo jest chujowym trenerem. Młody dostał szansę i się skompromitował, niech zagra cały dobry sezon, podpisze kontrakt w mocniejszej lidze i wtedy dostanie kolejną szansę. Płakanie dziś, że Kamiński nie gra w kadrze, bo strzelił kilka goli w ogórkowej lidze to żart. On w kadrze zacznie grać, w odpowiednim czasie.

poznaniok
poznaniok
3 miesięcy temu
Reply to  Sentino

Z Wawy jesteś powno,czy tak ?

Sentino
Sentino
3 miesięcy temu
Reply to  poznaniok

Nie, nie jestem. Wy tam w Poznaniu macie straszny kompleks Warszawy, od razu jak nie ma lizania po fiucie Lecha lub jego pilkarzy to od razu gadka, że ktoś jest z Warszawy 🙂

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Sentino

No nie?
Z Wawą mam niewiele wspólnego, nie kibicuję nikomu w lidze, ale jedno negatywne słowo na Lecha, piłkarza Lecha czy byłego piłkarza Lecha i znajdzie się jakiś randomowy oszołom, który załatwia mi przeprowadzkę do stolicy.

KoltonRomanGamoniu
KoltonRomanGamoniu
3 miesięcy temu
Reply to  Sentino

Nie rozumiem trochę dziennikarzy – w kadrze nie ma pozycji na której nominalnie gra Kamiński i dlatego na te chwile w niej grac nie będzie. Wystarczy, że jest Jóźwiak. Starczy.

Sentino
Sentino
3 miesięcy temu

Chodzi o to żeby dojebać Portugalcowi, generalnie dziennikarze dopierdalają każdemu selekcjonerowi, jednemu mniej, drugiemu więcej. Portugal jest w tej drugiej grupie. Co by nie zrobil to dla nocnikarzy będzie źle.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
3 miesięcy temu

To właśnie dla Jóźwiaka nie ma pozycji, bo Kamyk spokojnie ogarnie wahadło – gra na każdej pozycji obu skrzydeł.

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
3 miesięcy temu

Oby jak najszybciej odszedł. W żałosnej polskiej lidze niczego sie nie nauczy

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
3 miesięcy temu

Gdzie się uczył jak nie w polskiej lidze oszołomku?

Kazimierz Dej na Piwo
Kazimierz Dej na Piwo
3 miesięcy temu

Kto jest lepszy: Kastrati kupiony na złość Lechowi aż za 1,3 mln euro (w 5 ratach) czy wychowanek Kamiński? Ten przykład pokazuje, dlaczego klub ze Stolca idzie powoli na dno przez długi.

5cc0c98ed7105_o_medium.jpg
ZBLX
ZBLX
3 miesięcy temu

Chyba w jakimś alternatywnym świecie ci się przyśniło, że Kastrati został kupiony na złość Lechowi. Z tymi długami i pójściem na dno też popłynąłeś.

Fredk
Fredk
3 miesięcy temu
Reply to  ZBLX

Nie Dlugi ma zapewne Trzaskowski

Genowefa Starsza Miła Kobieta
Genowefa Starsza Miła Kobieta
3 miesięcy temu
Reply to  ZBLX

Może i okręt jeszcze płynie, ale jak za rok nie będzie pucharów, to księgowy z Miodulskim zrobią taką kupę, że i w Poznaniu poczują.

Pankracy
Pankracy(@pankracy)
3 miesięcy temu

Jak można kupić piłkarza „komuś na złość”?

Marek Aureliusz
Marek Aureliusz
3 miesięcy temu

I potrafi dryblować. Czego nie potrafi w ogóle Jóźwiak i P.Frankowski.

EKLAPA TO ŻODYN POZIOM
EKLAPA TO ŻODYN POZIOM
3 miesięcy temu

za to co gra jakie robi liczby owszem warto pochwalić ale jak go wytransferują do takiej budnesligi to będzie gadał jak każdy inny co dopiero przyszedł z eklapy że zapierdol na treningach i że umiera xd

RTS
RTS
3 miesięcy temu

Szykuje się kolejne trofeum do gabloty! To ile mln euro?

Vukowpierdol
Vukowpierdol
3 miesięcy temu

Jest jednym z trzech piłkarzy Kolejorza” – no chyba jednak Lech ma więcej piłkarzy, analfabeto dziennikarzu

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
3 miesięcy temu

Ja to jestem ciekawe czy do jego transferu też będzie doczepiony jakiś grajek z Legii? 😛

Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Glik nie trafi do Parmy

Wszystko rozbija się o pieniądze. Niedawno włoski dziennik Tuttosport informował, że Benevento myśli nad sprzedażą Kamila Glika. Problemem reprezentanta Polski miała być jego wysoka pensja, a ściągnięciem go w ramach wypożyczenia interesowała się Parma. Do takiego ruchu jednak nie dojdzie. I, jakież zdziwienie, ponoć znów chodzi o kasę.  Portal benevento.iamcalcio.it podaje, że Glik nie trafi do […]
27.01.2022