post

Opublikowane 20.10.2021 15:24 przez

Jan Piekutowski

Jak wiele kluby tracą na złych wyrzutach z autu? W jaki sposób odmienił grę dla Liverpoolu? Co zauważył u ptaków, co okazało się pomocne w jego pracy? Dlaczego nie zgadza się z Arsenem Wengerem? Jakie są jego związki z Polską? Czy auty to gorszy stały fragment gry? Jak szybko potrafi odmienić auty zespołu, który trenuje? I wreszcie – dlaczego właśnie auty?

Zapraszamy na wywiad z Thomasem Gronnemarkiem, jedynym na świecie specjalistą do autów, pracującym między innymi w Liverpoolu. 

Arsene Wenger twierdził, że auty w piłce nożnej to trudny do zrozumienia paradoks. W grze, która opiera się na nogach, jeden ze stałych fragmentów wykonywany jest za pomocą rąk. Możesz zrozumieć tę frustrację?

Tak, Wenger miał swoje problemy z autami, Arsenal często sporo na tym tracił. Ale nigdy nie chciałbym, żeby ktoś zmienił formę ich wykonywania. Od 100 lat jest tak samo i nie trzeba tego zmieniać. Zniekształci się wówczas obraz piłki nożnej – zawodnicy, którzy będą wykonywali auty, nie będą pod taką presją, co wielu drużynom odbierze ich broń.

Broń zabójczą, o czym, co za ironia losu, niedawno przekonał się Arsenal. Co czułeś, gdy jeden z twoich uczniów – Mad Bech – zaliczył asystę w pierwszym meczu sezonu z The Gunners właśnie po długim wyrzucie piłki z autu?

Czułem się fantastycznie, tym bardzie że z Madsem pracuję od dłuższego czasu. Nasze drogi przecięły się już w Danii, gdzie trenowałem go w AC Horsens. Oczywiście mamy za sobą również współpracę w Brentford. Mads to chłopak, który dzierży rekord najdłuższego wyrzutu z autu w mojej 17-letniej karierze trenera – 40,80 metrów. Jestem z niego naprawdę dumny.

Prawdopodobnie możemy nazwać go twoim najlepszym uczniem. Jakie umiejętności są potrzebne do rzucania tak daleko?

To nie takie proste. Pracuję z 30 różnymi parametrami technicznymi i analizą wideo… Skupiam się na zbyt wielu elementach, by można to tak streścić. Na pewno jednak kluczową rolę odgrywa przekazywanie energii i sama technika. Większość moich zawodników poprawia się o 5-15 metrów tylko dzięki treningowi tego aspektu. Zarówno ci, którzy są w tym aspekcie słabi, jak ci, którzy są nieźli i naprawdę dobrzy – wszyscy koniec końców osiągają jeszcze lepsze wyniki.

Czy możesz wyjaśnić, jak można mieć złą technikę wrzutów? Wydaje się, że jest to najłatwiejsza rzecz na boisku.

Jak możesz dobrze robić coś, czego nigdy się nie uczyłeś? Zawodnicy nigdy nie byli szkoleni w tym zakresie, więc większość z nich ma złą lub naprawdę beznadziejną technikę wyrzutu, przede wszystkim tego dalekiego. To właśnie dlatego praca ze mną tak bardzo zmienia ich osiągi.

Tak, to zrozumiałe. Kiedy można stwierdzić – to naprawdę kiepski wrzut? Kiedy piłkarz nie jest w stanie przekazać piłki tam, gdzie chce?

To jeden z przykładów złego wyrzutu. Pamiętaj jednak, że tylko 10% czasu mojej pracy to trening długich wyrzutów. Resztę przeznaczam na szybkie i sprytne wyrzuty, które pełnią istotną rolę w futbolu.

Jak istotną? Myślisz – a może jesteś pewien – że dobre wrzuty mogą być równie skuteczne jak rzuty rożne?

Zdecydowanie. W FC Midtjylland, gdzie pracowałem wcześniej, strzeliliśmy 35 goli z długich wrzutów w ciągu czterech  sezonów. Jeśli masz światowej klasy wyrzucających, dobrą strategię i dobre główki, myślę, że długi rzut z autu może być nawet lepszy niż rzut rożny.

Chociaż autami zajmujesz się od 17 lat, stałeś się powszechnie znany w świecie futbolu, dopiero gdy dostałeś misję do wypełnienia w Liverpoolu. Byłeś nią zaskoczony?

Zawsze wierzyłem, że osiągnę szczyt w piłce nożnej, ponieważ posiadam wiedzę, której nikt inny na świecie nie ma…

Chcesz powiedzieć, że na całym świecie nie ma innego trenera wyrzutów z autu?

Tak, jestem osamotniony w tej dziedzinie.

To dobra sytuacja?

Nie narzekam, dobrze być innowatorem. Ale konkurencja jest mile widziana, mam w końcu 17 lat przewagi. Niemniej – wracając do poprzedniego tematu – byłem zaskoczony, kiedy Jürgen Klopp zadzwonił do mnie  i poprosił o pomoc w Liverpoolu.

Niemiec odezwał się osobiście?

Tak, zostawił wiadomość na poczcie głosowej, a później zadzwonił  ponownie, w lipcu 2018. Teraz mija czwarty sezon na Anfield.

Jak trafił na twój trop? Byłeś, mimo wszystko, dość nieznany.

Przeczytał o mnie artykuł w Bildzie. Ten jeden tekst zmienił moje życie, bo odezwał się nie tylko Klopp, ale też Ralf Rangnick pracujący wówczas w RB Lipsk.

Powiedziałeś, że masz wiedzę, której nikt inny nie ma. Jak ją zdobyłeś? Kiedy zacząłeś się uczyć, analizować wrzuty? I dlaczego?

Mam doświadczenie w naprawdę wielu dyscyplinach. Byłem piłkarzem, sprinterem i bobslejowcem w reprezentacji Danii. Grałem również w koszykówkę. Swoją wiedzę ze wszystkich tych sportów wykorzystałem do tworzenia kursów rzutów z rzutu. W październiku 2004 roku dostałem pracę w swoim pierwszym profesjonalnym klubie w Danii i od tego czasu codziennie badam sposób wrzutu i pomagam klubom na całym świecie.

A dlaczego wrzuty? Czy właśnie wstałeś pewnego ranka i pomyślałeś: będę najlepszym trenerem rzutów z autu na Ziemi?

Haha, nie! Od dzieciństwa pasjonowałem się wyrzutami, więc kiedy zobaczyłem, że w 2004 roku nie ma książek o tym aspekcie piłki nożnej, pomyślałem, że to absolutne szaleństwo! W dyscyplinie, która jest warta miliardy, w której w każdym meczu jest 40-60 autów, nikt nie zwraca na nie głębszej uwagi!

Ale ponownie – to właśnie przekułem w sukces. Wprowadziłem innowację w tę dyscyplinę. Mam wspaniałe życie, mnóstwo podróżuję, naprawdę dobrze zarabiam. Nie mogę być zatem nieszczęśliwy, że ktoś nie zajął się autami 30 lat temu.

Czy szybko przekonałeś wątpiących?

Po tym jak otrzymałem angaż w Liverpoolu, wszystkie problemy zniknęły.

A wcześniej? Czy przed dołączeniem do The Reds było ci trudno?

I tak, i nie. Mnóstwo klubów było zainteresowanych efektywnością długiego wyrzutu z autu. Wiele duńskich zespołów chciało poznać tajniki, bo były one bezpośrednim gwarantem trafień. Tylko ja sam chciałem też popracować nad szybkim i sprytnym wykonaniem tego stałego fragmentu. Wiedziałem, że tak naprawdę są one o wiele ważniejsze niż pojedynczy, długi wyrzut.

Na tym właśnie skupiłem się w Liverpoolu, i w ten sposób odmieniłem ich grę. Mam pełną dowolność w tym, jak będę kierował zawodnikami, ale przynosi to określone efekty. Zwiększa się posiadanie, liczba możliwości w ataków, ale też usprawniliśmy obronę przed autami przeciwnika.

Ile Liverpool tracił bez twojej wiedzy?

W sezonie 2017/18, zanim przyjechałem, Liverpool miał tylko 45,4% posiadania po wrzutach z autu. W Premier League byli… trzeci od końca. Dzięki moim treningom, poprawiliśmy się do 68,4%, co pozwoliło klubowi wskoczyć na pierwsze miejsce. W jeden sezon przeszliśmy z outsidera do lidera.

To ogromna różnica! Ile sesji w tygodniu miałeś na Anfield?

Przez pierwsze dwa sezony miałem pięć wizyt w sezonie, które trwały po dwa-cztery dni treningowe.

Z mojej perspektywy – to niewiele, zważywszy na efekt. Osiągnąłeś go dzięki swoim metodom czy dzięki materiale, który dostałeś na Anfield?

To moje metody są tak dobre. Gdybym był tam na etacie, pewnie udałoby się jeszcze mocniej rozwinąć pod tym względem. Z drugiej jednak strony nie mam zamiaru wiązać się z jednym klubem. Wolę być freelancerem, podróżować po całym świecie, odkrywać.

Który zawodnik The Reds zrobił na tobie największe wrażenie?

Trent Alexander-Arnold i Andy Robertson. W szczególności ten drugi, który bardzo mocno poprawił swoje wyrzuty. Dzięki pracy ze mną, widzą więcej, gdy stoją za linią, co wychodzi Liverpoolowi na dobre. Bardzo lubię z nimi działać.

O wszystkich zawodnikach możesz tak powiedzieć?

Myślę, że tak. Moje podejście i metody spotykają się z pozytywnym odbiorem piłkarzy.

A jak jest z trenerami? Klopp ma opinię miłego faceta, ale jednocześnie bardzo łatwo wyprowadzić go z równowagi.

Nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. To naprawdę dobry człowiek, wymagający, ale uczciwy szef, a także – co zaskoczyło mnie najbardziej – uważny słuchacz. Jest otwarty na pomysły innych osób, liczy się z ich zdaniem.

Pracowałeś z kilkoma angielskimi klubami. Ilu zawodników Premier League źle wyrzuca auty?

Po prostu źle? Większość.

Mimo twoich przekonań i efektów, wiele osób wciąż nie traktuje autów tak poważnie, jak przywołane wcześniej  rzuty rożne. Dlaczego?

Często wynika to z prostej przyczyny – nie mają ani dobrych wykonawców, ani dobrych egzekutorów. Bez dobrego miotacza nie jesteś w stanie wykonać długiego wyrzutu z autu, ale tym właśnie się zajmuję – tworzę takich zawodników.

Z drugiej strony zostawiłbym tę kwestię, bo ona nie jest aż tak ważna. Znacznie większy problem stanowią straty po szybkich autach. Trenerzy z pewnością zauważają błędy w tej materii, ale zwyczajnie nie dysponują wiedzą, która pomogłaby to zmienić.

A niektórzy są po prostu na tę kwestię zamknięci.

Jak zatem przekonać osobę, która nie wierzy w skuteczność wrzutów?

Wystarczy spojrzeć na statystyki. Większość klubów traci piłkę w 50% przypadków, gdy rywal wywrze na nich presję. Gdyby zawodnicy mieli tyle samo strat, gdy kopią piłkę, nigdy nie byliby piłkarzami. A jeśli to kogoś nie przekonuje, to już nie jestem w stanie pomóc.

Powiedziałeś, że pomagasz klubom na całym świecie. Jaki był najbardziej wyjątkowy klub, w którym pracowałeś?

Pod wieloma względami – Liverpool, ale to oczywista kwestia. Z bardziej egzotycznych kierunków – przebywałem w Meksyku, w lipcu tego roku. Najpierw pomagałem Pachuce, później zaś zgłosiła się po mnie reprezentacja Meksyku. Pierwszy raz mogłem pracować z kadrą i bardzo dobrze to wspominam!

Co najbardziej cię zaskoczyło?

Ludzie. Są bardzo biedni, ale jeszcze bardziej przyjaźni. Niemniej, to zupełnie inny świat niż to, co znamy z Europy. Przestępczość stoi tam na porażającym poziomie, trudnym do wyobrażania dla nas. Ale były też kwestie pozytywne – Pachuca mają własny szpital w bazie treningowej, służący zresztą jako publiczny. Jeśli zawodnik tego klubu dozna kontuzji, może trafić na stół operacyjny 30 minut później.

Imponująco wygląda również baza treningowa bramkarzy.

Muszę o to zapytać – czy dostałeś ofertę z jakiegoś polskiego klubu?

Nie… nigdy nie dostałem oferty z Polski, ale z przyjemnością tam pojadę ze względu na moje pochodzenie. Moja prababcia – Anna – wyjechała z mężem z Krakowa, jeszcze przed I wojną światową. Powodem była ogromna bieda. Jej mąż zmarł podczas tej podróży. Po przyjeździe do Danii Anna poznała mojego pradziadka, więc moja babcia była w 50% Polką, mój ojciec w 25% Polakiem, a ja w jestem 12,5% Polakiem. Niestety, nic więcej nie wiem, ale z chęcią zgłębię tę sprawę w przyszłości.

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś Polskę?

Nie, niestety nie.

Naprawdę powinieneś, Kraków, o którym wspomniałeś, to piękne miejsce.

Tak… widziałem filmy z Krakowa. Wygląda oszałamiająco.

Kraków słynie także z gołębi. Czytałem, że odkryłeś u ptaków coś, co pomogło ci w pracy…

Czerpię inspirację z wielu rzeczy – sztuki, natury, w tym także od ptaków. Obserwowałem ich świadomość, uważność i przeniosłem te aspekty na ludzi.

Jak?

Nie mogę zdradzić, ale wierz mi – to działa.

Rozmawiał JAN PIEKUTOWSKI

Czytaj także:

Fot.Newspix/Thomas Gronnemark

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Weszło
27.11.2021

Southampton wpadł pod liverpoolski walec. Kiepski występ Bednarka

To był mecz tego typu, że jeśli spodziewaliście się w nim emocji, to po dwóch minutach było już pozamiatane. Ale jeśli chcieliście spędzić sobotnie popołudnie oglądając ofensywną grę, skuteczne ataki i sporo bramek, to trafiliście idealnie. Liverpool wybatożył Southampton 4:0 i choćby na jeden dzień wskoczył na drugie miejsce Premier League. The Reds potrzebowali takich […]
27.11.2021
Weszło
25.11.2021

Mordercze treningi, długie analizy i soki owocowe – Conte staje na głowie, by pomóc Spurs

Kto wie, być może październikowe starcie Manchesteru United z Tottenhamem będzie tym meczem, który wywrze największy wpływ na bieżący sezon Premier League. W końcu właśnie wtedy poleciała głowa Nuno Espirito Santo. W końcu właśnie wtedy kolejny kredyt zaufania otrzymał Ole Gunnar Solskjaer. Nie każda porażka musi nią być, jeśli podejdziemy do tematu wystarczająco mądrze. Tottenham […]
25.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Weszło
26.11.2021

Rosjanie rywalami Polaków w barażach. Jaka to reprezentacja?

Nastroje po losowaniu? Naprawdę nie było źle. Koszyki ułożyły się w taki sposób, że im dalej w alfabet, tym teoretycznie trudniej. Trafiliśmy do grupy B, gdzie obok nas zagrają Szwecja, Czechy, ale przede wszystkim Rosja, czyli nasz marcowy rywal. Od meczu z naszym sąsiadem będzie zależało to, czy w ogóle realnie powalczymy o awans na […]
26.11.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arielito
Arielito
1 miesiąc temu

Jak czytam te wasze tytuły to zastanawiam się czy jestem głupi czy czegoś nie rozumiem czy to z wami jest coś nie halo ?

Krzysztof Stanowczy
Krzysztof Stanowczy
1 miesiąc temu

Przykład Islandii z Euro 2016 pokazał, jak dużo dają dobrze rozegrane auty w ofensywie. Gole z Austrią i Anglią dały praktycznie rzecz biorąc zwycięstwo. Ekwador na mundialu nas też załatwił – choć tam nasi popełnili kryminał.

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
1 miesiąc temu

Wreszcie ciekawy temat na Weszło, szkoda że bez konkretów, bo nic chłop nie chce zdradzić.

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
1 miesiąc temu

Kolo brzmi dokładnie tak samo jak ten pierdolnięty bramkarz Erwin Sak czy jak mu tam, co to był najlepszy na świecie, ale go trenerzy nie lubili czy tam coś …. ale zapewne o wiele więcej zarabia 🙂

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Z autu to nie jest wyrzut tylko wrzut. Nie przypierdalam się, bo nazwa to tylko nazwa i może mało kogo obchodzi. Ale skoro taki z niego fachura to byłoby miło używać prawidłowej terminologii.

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu
Reply to  Miro Juro

Ale nie wiesz czy typ źle mówi czy złe tłumaczenie, bo Piekutowski nie kuma różnicy.

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Sorry. Pewnie wina tłumacza ale autor mógłby to poprawić. WRZUT.

eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
1 miesiąc temu

To oczywiście istotny element gry, w sumie dość powszechnie zaniedbywany. Ale robienie z tego jakiegoś game changera i tworzenie stanowiska trenerskiego od tego to nawet nie lekka, a gruba przesada.

Po prostu nie jest dziwnym, że jak się skupi na jakimś elemencie mocniej – to przyniesie efekty. I będzie można się czymś pochwalić. Z tym że to ciężko tak jednoznacznie oceniać. Bo łatwo przypisać brameczkę, którą się zrobiło po długim wyrzucie. W sezonie na 50 meczów fajnie jak dwie wpadną. A ile wpadło z krótkiego rozegrania, normalnego wyrzutu pod nogi byle gdzie.

Faktem jest, że piłkarzy powinno się uczyć jak się obchodzić z tym fragmentem gry. Bo to widać, że często wrzut z autu nie jest w ogóle „posiadaniem piłki” i jakimś problemem. W niektórych drużynach to wygląda tak słabo, że woleliby pewnie oddawać wrzuty przeciwnikom, bo sami niemal zawsze tracą piłkę.

Tylko to raczej nie kwestia zrozumienia/niezrozumienia, a zaniedbania szkoleniowe. Bo co by nie mówić, tym fragmentem nie zajmują się szerzej nawet najlepsze szkółki.

Ale nadal – w profesjonalnym klubie trener od wrzutów z autu to moim zdaniem przesada. Może konsultacje, może zwrócenie uwagi, ale poza tym zbędny etat. Zwłaszcza, że będzie naginał zasady by było widać efekty jego działań. Czyli wpisanie sobie, że gol padł po aucie i tworzą te wyrzuty jak z rożnego, a to rzadko kiedy ma sens większy niż Świerczewskie na chaos.

Lepiej już po prostu nauczyć zachowań przy wyrzutach i grać to krótko.

Heniek
Heniek
1 miesiąc temu

Ale doczytałeś do miejsca, w którym piszą, że typ nie jest na etacie w żadnym klubie, tylko właśnie doraźnie doradza?

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz (@ortalionowyrycerz)
1 miesiąc temu

Czy ja wiem czy przesada? Może w ekstraklasie to faktycznie byłaby przesada, ale obecność kogoś takiego w sztabie szkoleniowym może odciążyć pozostałych trenerów, więc jeśli jakiś klub jest wystarczająco bogaty żeby sobie na to pozwolić, to czemu miałby tego nie zrobić?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

To strasznie zabawne, gdy w artykule jest napisane wprost, że Midtjylland strzeliło po długim wrzucie z autu 35 goli w 4 sezony (hint: 9 na sezon), a w komentarzach i tak wpadnie ziomeczek, który wie lepiej i stwierdzi „łeee, a po co to, może ze dwa gole na sezon szczelą, wymysły jakieś, pewnie se dopisali”.

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
1 miesiąc temu

Bodajże kiedyś Stoke miało Delapa – który kiedyś trenował rzut oszczepem – i on potrafił tą piłkę w chuj daleko rzucić 😉 i oni korzystali bo mieli samych wysokich

Twoja Pani z Polskiego
Twoja Pani z Polskiego (@twoja-pani-z-polskiego)
1 miesiąc temu

Stwórz produkt. Stwórz potrzebę. Sprzedaj produkt frajerom.
Brawa dla tego pana.

Suche Info
02.12.2021

Dobre wieści dla Korony Kielce. Miasto da jej miliony

Korona Kielce odpadła z Pucharu Polski, a w weekend zakończy ligową jesień. O ile na boisku ostatnimi czasy wiedzie jej się gorzej, tak poza nim kibice ze świętokrzyskiego mogą mieć powody do optymizmu. W czwartek, 2 grudnia, o godz. 9 rozpocznie się sesja Rady Miasta Kielce, na której pierwszoligowiec ma otrzymać od miasta miliony. Kielecki […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021