post

Opublikowane 06.10.2021 11:54 przez

redakcja

Dwa spotkania w Lidze Mistrzów. Pięć w lidze. Łącznie 363 minuty uzbierał Gavi w pierwszym zespole Barcelony, zanim pojawił się na zgrupowaniu dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Obecność nastolatka w gronie wybrańców Lucho budzi kontrowersje i skłania do zadawania pytań. Co wyróżnia Gaviego? Czy to odpowiedni moment? Jak traktować powołanie tak młodego piłkarza? A tak w ogóle to: Luis Enrique – czy w tym szaleństwie jest metoda?

Gavi w reprezentacji Hiszpanii – iść pod prąd

Luis Enrique słynie z podejmowania tak suwerennych, jak nieoczywistych, a może nawet nieco dziwnych decyzji przy selekcji zawodników do hiszpańskiej kadry. Naraża się przez to na krytykę, ale nic sobie z tego nie robi. „Wiem lepiej”, mawia.

– Uważam, że znam się na futbolu zdecydowanie lepiej niż większość tych, którzy wypowiadają się o reprezentacji. Posiadam też zdecydowanie więcej informacji niż wy, dziennikarze. Dobrze znam swoich piłkarzy. Doskonale wiem, jak gra i czego potrzebuje ta kadra. Na przestrzeni lat nie przeczytałem i nie usłyszałem ani jednej wypowiedzi medialnej, która mogłaby mnie w jakikolwiek sposób zainteresować.

Kurczowo trzyma się i broni swoich wyborów. Jeśli uzna, że któryś z piłkarzy może wnieść wartość do jego układanki, wpisuje nazwisko zawodnika w odpowiednią rubrykę i czeka, aż ten pojawi się na zgrupowaniu. Wiek i doświadczenie stanowią uzupełnienie metryczki, ale nie mają decydującego znaczenia w procesie podejmowania decyzji. Co do zasady ludzie przyzwyczajeni są do tworzenia hierarchii, a sztywne ramy uniemożliwiają pozytywny odbiór nieoczywistych ruchów. Luis Enrique podąża własnymi ścieżkami, buduje zespół wedle własnego uznania, ale też polaryzuje piłkarski świat.

Od trzech zgrupowań nie wysłał choćby jednego powołania na Santiago Bernabeu, co nie zdarzyło się żadnemu selekcjonerowi reprezentacji Hiszpanii w dwudziestym pierwszym wieku. Nie powołał również zawodników na co dzień w Serie A – ot, Fabiana Ruiza, Brahima Diaza oraz Luisa Alberto, a dał szansę bezbarwnemu Sergiemu Roberto.

CZARODZIEJ W CIENIU CIRO – LUIS ALBERTO

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii już kilkakrotnie udowodnił, że potrafi wykorzystywać potencjał młodych piłkarzy. Kiedy Eric Garcia otrzymał powołanie na EURO 2020 wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia. Ale jak to? Rezerwowy z City? Nie mają nikogo lepszego na tę pozycję? Nie wziął Ramosa, a wziął Garcię? Przecież, to się kupy nie trzyma! Ostatecznie decyzja Luisa Enrique się wybroniła. Garcia na mistrzostwach prezentował się poprawnie i wrócił do domu z medalem.

Na fali urazów

Tym razem Luis Enrique nie mógł skorzystać z między innymi: Alvaro Moraty, Gerarda Moreno, Daniego Olmo, Carlosa Soler, Jose Luisa Gayi, Jordiego Alby, Sergio Canalesa oraz Marcosa Llorente. Liczba kontuzji zmusiła selekcjonera do sięgnięcia nieco głębiej, ale czy już teraz powinien zdecydować się na powołanie Gaviego?

Do środka pola mógł powołać innych zawodników, np. doświadczonego Daniego Parejo, wspomnianych wcześniej Fabiana Ruiza lub Luisa Alberto, czy nawet Andera Herrerę. Można się przyczepić do kwestii unikania odpowiedzi na pytania o nieobecnych. Enrique woli nie mówić o piłkarzach, których nie ma na zgrupowaniu, ale czy to dobra droga? Enrique dając szansę Gaviemu, kieruje się intuicją. Przy zachowaniu wszelkich proporcji powołanie tego piłkarza można porównać do decyzji Paulo Sousy o zaproszeniu Nicoli Zalewskiego na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Ten na tle słabego rywala pokazał się z dobrej strony, a sceptyczne głosy na moment zamilkły.

Czy decyzja Luisa Enrique była pochopna? Analiza wsteczna jest zawsze skuteczna, więc na ocenę przyjdzie czas. Nie zmienia to faktu, że Luis Enrique miał prawo powołać Gaviego. Od tego jest selekcjoner, by podejmować decyzje. Również te trudne. Nie lubi krytyki na zapas. Hiszpan przedkłada efekt finalny nad przewidywania. Wychodzi z założenia, że nie jest ryzykiem powoływanie bardzo młodych zawodników, przy zachowaniu wiary i przekonaniu, że prezentują odpowiedni poziom. Zarazem stroni od odpowiedzi na pytanie, czy Gavi zagra w pierwszym składzie. Odbija piłeczkę, mówiąc, że za nimi dopiero pierwsze treningi, co pokazuje, że nie koreluje powołań z koniecznością wystawiania zawodnika. Luis Enrique chce przyjrzeć się bliżej Gaviemu i w kolejnym kroku zdecyduje, czy da mu szansę. Samo powołanie nie jest równoznaczne z pojawieniem się na boisku.

Pełno nas, a jakby nikogo nie było. O tragedii Luisa Enrique

Wiek to tylko liczba?

Gavi nie jest piłkarzem, który spoczywa na laurach. Jest niezwykle ambitny, nie stroni od brania na siebie odpowiedzialności. Po meczu z Atletico zapytany o powołanie odpowiedział niczym stary wyga, że oczywiście jest szczęśliwy z otrzymania szansy od selekcjonera, ale teraz nie chce rozmawiać o reprezentacji, ponieważ jest wściekły z powodu porażki Barcelony. Od najmłodszych lat występując w drużynach młodzieżowych, wykazywał zdolności przywódcze, wygłaszając przemowy motywacyjne. W wolnym czasie pojawia się na meczach drużyn juniorskich Barcelony, by wspierać młodych adeptów La Masii.

Gavi jest piłkarzem zaawansowanym technicznie, pewnym w grze z piłką przy nodze, potrafiącym tworzyć przewagę na połowie rywala, a zarazem ambitnie podchodzącym do  obowiązków w defensywie. To sprawia, że może obsadzić każdą pozycję w drugiej linii. Pomimo wątłej budowy ciała nie boi się starć fizycznych. Nie pękał w walce z tytanami pracy, jakimi śmiało można nazwać Goretzkę oraz Llorente. Rozwój gry w destrukcji zawdzięcza mądremu prowadzeniu. W sezonie 20/21 często ustawiano go nieco niżej, dzięki czemu nabrał pewności w destrukcji i przeszedł przyspieszony kurs wczuwania się w rolę kolegów z zespołu.

Zdarza się, że nieustępliwość dostarcza mu problemów ze zdrowiem. W meczu z Salzburgiem doznał urazu pęknięcia szczęki, w wyniku czego przez kilka tygodni nosił specjalną maskę, która towarzyszyła mu w ligowym debiucie. Kontuzja głowy nie jest dla niego pierwszyzną. Kilka lat temu piłkarz Espanyolu złamał Gaviemu nos, który w kolejnych dnia został zoperowany, a Gavi nie zważając na problemy z oddychaniem wynikające  obecności opatrunków w przegrodzie nosowej, szybko wznowił treningi.

Ale to wszystko wnioskujemy z obserwacji pojedynczych wstępów młodziana. To dalej jedna wielka zagadka.

Jest rekord do pobicia

Rok 2021 jest dla Gaviego przełomowy pod każdym względem. Upływa pod znakiem debiutów:

  • 21/02 – debiut w oficjalnym spotkaniu rezerw Barcelony,
  • 21/07 – debiut w pierwszym zespole Barcelony,
  • 15/08 – debiut w oficjalnym meczu Barcelony,
  • 14/09 – debiut w Lidze Mistrzów,
  • 06/10 – debiut w pierwszej reprezentacji Hiszpanii?

Jeśli Gavi zagra w meczu z Włochami stanie się najmłodszym debiutantem w historii  pierwszej reprezentacji Hiszpanii. Tym samym mając zaledwie 17 lat i 56 dni pobije rekord Angela Zubiety, który w dniu debiutu miał 17 lat i 284 dni. Rekord ten został ustanowiony w 1936 roku. Okazji do ustanowienia rekordu Gavi będzie miał kilka.

Hiszpania pokona Wlochy w Lidze Narodów – kurs 3.50 na Fuksiarz.pl

Cenna pamiątka

Piłkarz Barcelony w wyniku kontuzji starszych kolegów otrzymał powołanie w pakiecie z numerem, który w piłkarskich kręgach uważany jest za symboliczny. Dziewiątka na plecach zobowiązuje do strzelania goli, ale nie jest to jego nominalna pozycja, więc ciężko oczekiwać od tego młodego piłkarza, by nagle ciężar zdobywania goli spoczął na jego barkach. Sam numer w przyszłości będzie mógł potraktować jako anegdotę, podobnie jak Diego Capel czy Lucas Vazquez.

W kontekście Gaviego jedno jest pewne. Mowa o jednym z najzdolniejszych zawodników z rocznika 2004 i wielkiej nadziei Barcelony na lepsze jutro. Od dawna wróżono mu wielką karierę, lecz nawet sam piłkarz nie mógł zakładać, że nagle przeskoczy z kadry U18 do kadry A. Posiada wiele cech nowoczesnego pomocnika, co tylko podnosi oczekiwania względem przyszłości. W czasach juniorskich mówiono o nim, że kiedy inni opadali z sił, to on je wręcz zyskiwał. Teraz ma to przełożenie na dorosły futbol i jeśli będzie czynił postępy, jeszcze nie raz pojawi się na zgrupowaniach drużyny narodowej.

Ale Luis Enrique może na tym tylko wygrać. Jak nie dzisiaj, to jutro, a nie jak jutro to pojutrze.

Paweł Ożóg

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
24.10.2021

KSW 64: Pudzianowski nokautuje, Przybysz broni pasa przez poddanie!

Na gali KSW 64 największe emocje miały budzić dwie walki – ta Mariusza Pudzianowskiego i ta Sebastiana Przybysza. Ten pierwszy do klatki wychodził naprzeciw ważącego niemal 150 kilogramów Bombardiera, z którym pierwotnie miał zmierzyć się już w marcu. Drugi zaliczał pierwszą w karierze obronę pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Obaj spisali się znakomicie i swoje pojedynki […]
24.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Czy Wisła została zjedzona przez smoka wawelskiego? Bo przez Śląsk – na pewno!

Drogi ludu Krakowa, pilna sprawa, nie zważaj na późną porę, olej weekendowe balangi i przejdź się pod nadwiślański pomnik smoka wawelskiego. Mamy podejrzenia, że dzisiejszego popołudnia wszamał prawdziwych piłkarzy Wisły Kraków. Jesteśmy realnie stroskani o to, czy zaraz nie pęknie. Bo kim byli ci ludzie, którzy wyszli na murawę w czerwonych strojach z białą gwiazdą […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak dostać w łeb i zaprezentować się godnie? Zapytajcie Brighton

0:3 do przerwy i z Brighton właściwie nie było czego zbierać. Mimo tego, że rywalem podopiecznych Grahama Pottera był Manchester City, to i tak był to lekki szok. Mewy miały naprawdę dobry początek sezonu Premier League, gra się kleiła. A początek z The Citizens? Słabiutko.  Gubiła się przede wszystkim obrona, zadziwiająco niepewny był Robert Sanchez. […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Kapela ze Szczecina w końcu nastroiła instrumenty i zagrała koncert!

Jak wiadomo, co do Pogoni można mieć trochę wątpliwości. Niby skład się zgadza, a raczej nie tylko „niby”, bo jest naprawdę mocny, to wyniki, a przede wszystkim styl, już nie do końca. Pogoń stać na dobry mecz, ale również na partię kompletnie przeciętną i przegraną, jak z Wisłą w Płocku, żeby już łaskawie nie wspominać […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Górnik dał Lechii lekcję pokory

Trochę sielankowo mogło się zrobić w Lechii Gdańsk, której pod wodzą Tomasza Kaczmarka prawie wszystko dotychczas wychodziło. Drużyna z Trójmiasta stała się kandydatem do walki o najwyższe lokaty. Wydawało się więc, że pokonanie u siebie wciąż bardzo nierównego Górnika Zabrze nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania. Tymczasem skończyło się na remisie i to takim ze wskazaniem […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak dostać w łeb i zaprezentować się godnie? Zapytajcie Brighton

0:3 do przerwy i z Brighton właściwie nie było czego zbierać. Mimo tego, że rywalem podopiecznych Grahama Pottera był Manchester City, to i tak był to lekki szok. Mewy miały naprawdę dobry początek sezonu Premier League, gra się kleiła. A początek z The Citizens? Słabiutko.  Gubiła się przede wszystkim obrona, zadziwiająco niepewny był Robert Sanchez. […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Gdzie Wisła Kraków ma największe rezerwy?

Wisła Kraków jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn ligi. Wyłapie 0:5 od Lecha Poznań. Przegra mecz, w którym gra większość czasu z przewagą zawodnika. Z drugiej strony ograna Legia. Zdemolowane Zagłębie. Ciekawe transfery i wizja rozwoju, ostatnio podkreślona nawet przez współpracę ze StatsBomb. Nawet ta akcja Yeboaha, która niosła się po świecie – niby ciekawostka, […]
23.10.2021
Bundesliga
23.10.2021

Lewandowski nieskuteczny, Bayern i tak zwycięski

Czy Bayern Monachium zagrał w dzisiejszym starciu z Hoffenheim swój najlepszy futbol, wskoczył na najwyższe obroty? Zdecydowanie nie. Ale nawet przeciętnie dysponowani Bawarczycy bez najmniejszych trudności rozbili swoich rywali aż 4:0. A wygraliby znacznie wyżej, gdyby nie katastrofalna skuteczność Roberta Lewandowskiego, który zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Bayern – Hoffenheim. Spokój mistrzów Niemiec Na ogół […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Nie ma nudy. Raków nie daje uciec Lechowi

Raków Częstochowa – w związku z ligowym kryzysem Legii Warszawa – powoli wyrasta na drużynę, którą będziemy wymieniać zaraz obok Lecha Poznań, gdy ktoś spyta nas o potencjalnego mistrza. To wyróżnienie, ale też obowiązki, a wśród nich jest wygrywanie takich meczów jak ten dzisiejszy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. I ekipa Marka Papszuna temu zadaniu podołała, […]
23.10.2021
1 liga
23.10.2021

Korona wciąż w kryzysie – tylko remis z Górnikiem Polkowice

Trwa kryzys Korony Kielce. Podopieczni Dominika Nowaka ostatni mecz ligowy wygrali na początku września i dzisiaj znów nie udało im się przerwać fatalnej passy. Co jest tym bardziej bolesne, że kielczanie mierzyli się z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. I nie tylko zremisowali mecz 2:2, ale i piłkarsko zaprezentowali się słabiej od rywali. Górnik Polkowice – […]
23.10.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
17 dni temu

Oho, Messiemu średnio idzie, to trzeba znaleźć nowy obiekt westchnień z Katalonii. Spuszczacie się nad Enrique od Euro, na którym gówno osiągnął. Kogo obchodzi kadra, która traci punkty w meczach z Polską i Szwecją i każdy mecz na Euro poza słabą Słowacją, wygrywa po ciężkich bojach? Aha, już wiem. Gavi to nowa nadzieja Barcelony, więc trzeba napisać o jego powołaniu do kadry. Przecież o tym klubie i jego piłkarzach nie można tu pisać wyłącznie źle, chociaż gra kompletne gówno, prawda?

Misior
Misior
17 dni temu

Ale z ciebie zakompleksiony debil.

Mr Orange
Mr Orange
17 dni temu

Uprzedzenia przez ciebie przemawiają. Gdzie ty tu widzisz spuszczanie się? Uważasz, że fakt powołania Gaviego nie zasługuje na artykuł bez względu na sympatie kibicowskie?

Lew
Lew
17 dni temu

Messiemu średnio idzie? xD

Pablo
Pablo
17 dni temu

„Kogo obchodzi kadra, która traci punkty w meczach z Islandią, Austrią, Węgrami i każdy mecz na Euro poza słabą Walią wygrywa po ciężkich bojach?”. Zmieniłem treść znajdując analogie do Portugalii 2016. Hiszpania na EURO o mały włos nie grała w finale. Portugalia 5 lat temu też nie zachwycała a wygrała

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
17 dni temu
Reply to  Pablo

Bez przesady. Zwycięstwo, a półfinał, to jednak duża różnica. Poza tym czy tutaj był cały artykuł o powołaniu jakiegoś Portugalczyka, który zagrał kilka meczów? Chyba nie. Jeszcze gdyby to było powołanie na Euro, to rozumiem. Liga Narodów to bardziej turniej towarzyski, więc gdzie tu sensacja, żeby pisać jeden z większych artykułów.

Arturro31
Arturro31 (@arturro31)
17 dni temu

Zgadzam się w 100%. Enrique pomaga Barcelonie wypromować pseudogwiazdę, by jakiegoś jelonka pokusiło wywalić za młodego 50 mln euro. Gość najlepsze co ma to nazwisko, bo trochę przypomina Xaviego. Poza tym przeciętniak, o którym nikt niedługo nie będzie nawet wspominał. Jak o tych wszystkich „genialnych” Bartrach, Cuencach, Puigach, Montoyach, Munirach i czort wie kim jeszcze.

Maaaa
Maaaa
17 dni temu
Reply to  Arturro31

Hahahahahhahahahahha

Jak tam porażka Hiszpanii „znafcy”?

Alosza
Alosza
17 dni temu

„Ostatecznie decyzja Luisa Enrique się wybroniła. Garcia na mistrzostwach prezentował się poprawnie i wrócił do domu z medalem.”

Przepraszam z jakim medalem wrócił do domu Garcia?

Pesior
Pesior
17 dni temu

Wizjoner jak Koeman 😀 Dziś słoneczna Italia z trenerem z prawdziwego zdarzenia ich wyjaśni. Ten młokos to taki sam poziom na kadrę jak Bryan Gil. Totalna pomyłka.

tom76
tom76
16 dni temu
Reply to  Pesior

No to Gavi ich wyjaśnił grając od pierwszej minuty

Bobson
Bobson
17 dni temu

fajny artykuł, fajnie widzieć jakieś nowe twarze

Damian Markowski
Damian Markowski
17 dni temu

Fajnie się czegoś dowiedzieć ale to oni sa słabi… Gdzie im do złotego pokolenia

Inne sporty
24.10.2021

KSW 64: Pudzianowski nokautuje, Przybysz broni pasa przez poddanie!

Na gali KSW 64 największe emocje miały budzić dwie walki – ta Mariusza Pudzianowskiego i ta Sebastiana Przybysza. Ten pierwszy do klatki wychodził naprzeciw ważącego niemal 150 kilogramów Bombardiera, z którym pierwotnie miał zmierzyć się już w marcu. Drugi zaliczał pierwszą w karierze obronę pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Obaj spisali się znakomicie i swoje pojedynki […]
24.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Gula: – Coś w tej drużynie nie funkcjonuje

Adrian Gula już przeszedł do historii, osiągając najwyższą porażkę Wisły Kraków po utworzeniu Ekstraklasy. Co trener „Białej Gwiazdy” powiedział po meczu? – Muszę powiedzieć kibicom, że to co zaprezentowaliśmy na boisku, to nie jest to, co chłopaki trenują. To bardzo trudny moment dla nas. Czujemy maksymalną odpowiedzialność za ten wynik – mówił Gula na konferencji (cytaty za […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kamiński znowu strzela w doliczonym czasie! [WIDEO]

Marcin Kamiński to jeden z filarów odradzającego się Schalke, ale też… specjalista od goli w doliczonym czasie gry. Dziś Polak przyklepał pewne zwycięstwo nad Dynamo Drezno, strzelając gola w samej końcówce spotkania. Kamiński znów świetnie zachował się przy stałym fragmencie gry. Wygrał walkę w powietrzu, idealnie skierował piłkę do siatki. Gole dla Schalke strzelili wcześniej […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kontuzja Grosickiego? Nic poważnego

Kamil Grosicki zdobył wreszcie bramkę po powrocie do Ekstraklasy, ale okupił ją urazem. Chwilę po zdobyciu gola musiał zejść z boiska. Jak groźna jest to kontuzja? Na szczęście niezbyt groźna. Daniel Trzepacz z portalu pogonsportnet.pl poinformował podczas łączenia z Canal+, że Grosickiego czeka tylko kilka dni przerwy. – Wychodził po meczu kulejąc, miał w skrzynce […]
23.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Czy Wisła została zjedzona przez smoka wawelskiego? Bo przez Śląsk – na pewno!

Drogi ludu Krakowa, pilna sprawa, nie zważaj na późną porę, olej weekendowe balangi i przejdź się pod nadwiślański pomnik smoka wawelskiego. Mamy podejrzenia, że dzisiejszego popołudnia wszamał prawdziwych piłkarzy Wisły Kraków. Jesteśmy realnie stroskani o to, czy zaraz nie pęknie. Bo kim byli ci ludzie, którzy wyszli na murawę w czerwonych strojach z białą gwiazdą […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Najwyższa domowa porażka Wisły w Ekstraklasie

Wisła Kraków dostała na własnym stadionie piątkę od Śląska Wrocław. Jak się okazuje, to… największa porażka w historii „Białej Gwiazdy” przy Reymonta od kiedy Ekstraklasa jest Ekstraklasą. Poprzedni „rekord” też należał do Śląska Wrocław, który w sezonie 16/17 wygrał w Krakowie 5:1. Teraz ten wynik został przebity, sobotni mecz zakończył się wynikiem 5:0. Bilans największych […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak dostać w łeb i zaprezentować się godnie? Zapytajcie Brighton

0:3 do przerwy i z Brighton właściwie nie było czego zbierać. Mimo tego, że rywalem podopiecznych Grahama Pottera był Manchester City, to i tak był to lekki szok. Mewy miały naprawdę dobry początek sezonu Premier League, gra się kleiła. A początek z The Citizens? Słabiutko.  Gubiła się przede wszystkim obrona, zadziwiająco niepewny był Robert Sanchez. […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Hertha wygrywa z Gladbach. Udział Piątka przy bramce [WIDEO]

Krzysztof Piątek rozegrał swój drugi mecz w wyjściowym składzie Herthy w tym sezonie. Bilans ma świetny – przed tygodniem ograł Eintracht, a dziś Borussię Moenchengladbach. Polak miał udział przy bramce, choć na jego koncie nie zostanie dopisana asysta. Piłka po strzale Piątka wylądowała na plecach jednego z piłkarzy Gladbach. I odbiła się na tyle niefortunnie, że spadła […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kimmich: – Nie zaszczepiłem się, bo mam obawy

„Bild” donosił ostatnio, że w Bayernie Monachium jest pięciu niezaszczepionych piłkarzy. Do nieprzyjęcia szczepionki na koronawirusa przyznał się Joshua Kimmich. – Nie zaszczepiłem się, bo mam obawy związane z brakiem długoterminowych badań. Niemniej zachowuję się odpowiedzialnie i przestrzegam wszystkich zasad higienicznych. Wszyscy nasi niezaczepieni piłkarze są testowani co dwa-trzy dni – mówi reprezentant Niemiec w […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Kapela ze Szczecina w końcu nastroiła instrumenty i zagrała koncert!

Jak wiadomo, co do Pogoni można mieć trochę wątpliwości. Niby skład się zgadza, a raczej nie tylko „niby”, bo jest naprawdę mocny, to wyniki, a przede wszystkim styl, już nie do końca. Pogoń stać na dobry mecz, ale również na partię kompletnie przeciętną i przegraną, jak z Wisłą w Płocku, żeby już łaskawie nie wspominać […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Pierwszy gol Grosickiego po powrocie! [WIDEO]

Kamil Grosicki wyglądał w Pogoni nieźle, ale brakowało mu liczb. Sam w naszym wywiadzie przyznawał, że miałby większy luz, gdyby miał już coś w swoim dorobku. – Nie powiem, że nie myślę o tym. Parę spotkań już rozegrałem. Miałem sytuacje, mogłem strzelić bramkę, mogłem mieć już asysty. Ale jestem spokojny, że to wszystko przyjdzie. Z każdym meczem będę […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Lewandowski: – Nie zasłużyliśmy na porażkę

Mecz Rakowa z Bruk-Betem obfitował w gole – padło ich aż pięć – i nie da ukryć się, że Bruk-Bet zaprezentował się całkiem nieźle. I piszemy to nawet mimo faktu, że nie podnieśli z boiska żadnego punktu. Trener niecieczan, Mariusz Lewandowski, uważa, że jego drużyna nie zasłużyła na porażkę. – Mecz obfitował w wiele sytuacji z […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Górnik dał Lechii lekcję pokory

Trochę sielankowo mogło się zrobić w Lechii Gdańsk, której pod wodzą Tomasza Kaczmarka prawie wszystko dotychczas wychodziło. Drużyna z Trójmiasta stała się kandydatem do walki o najwyższe lokaty. Wydawało się więc, że pokonanie u siebie wciąż bardzo nierównego Górnika Zabrze nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania. Tymczasem skończyło się na remisie i to takim ze wskazaniem […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Gdzie Wisła Kraków ma największe rezerwy?

Wisła Kraków jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn ligi. Wyłapie 0:5 od Lecha Poznań. Przegra mecz, w którym gra większość czasu z przewagą zawodnika. Z drugiej strony ograna Legia. Zdemolowane Zagłębie. Ciekawe transfery i wizja rozwoju, ostatnio podkreślona nawet przez współpracę ze StatsBomb. Nawet ta akcja Yeboaha, która niosła się po świecie – niby ciekawostka, […]
23.10.2021
Bundesliga
23.10.2021

Lewandowski nieskuteczny, Bayern i tak zwycięski

Czy Bayern Monachium zagrał w dzisiejszym starciu z Hoffenheim swój najlepszy futbol, wskoczył na najwyższe obroty? Zdecydowanie nie. Ale nawet przeciętnie dysponowani Bawarczycy bez najmniejszych trudności rozbili swoich rywali aż 4:0. A wygraliby znacznie wyżej, gdyby nie katastrofalna skuteczność Roberta Lewandowskiego, który zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Bayern – Hoffenheim. Spokój mistrzów Niemiec Na ogół […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Cash: – Mama gotuje mi pierogi, barszcz, mielone, gołąbki i bigos

Matty Cash został przepytany przez portal meczyki.pl na gorąco po spotkaniu z Paulo Sousą. Wydaje się, że jego debiut w reprezentacji jest tylko kwestią czasu. Co mówił Cash? Jak zwykle w takich przypadkach, wszystko widział w samych superlatywach. Gra dla Polski? Podekscytowanie i zaszczyt. Sousa? Otwarty i inteligetny człowiek. I tak dalej, i tak dalej. Wyciągnęliśmy […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Haaland nie zagra do końca roku?

Dziewięć goli i cztery asysty. Tylko sześć ligowych meczów wystarczyło Erlingowi Haalandowi do wykręcenia tej znakomitej statystyki. Może się jednak zdarzyć tak, że Norweg nie powiększy już w tym roku swojego dorobku. Haaland opuścił już mecze z Gladbach i Augsburgiem z powodu urazu mięśniowego. Wrócił na Mainz, strzelił dwa gole, a potem znowu wypadł. Dziś zabrakło […]
23.10.2021