post

Opublikowane 03.10.2021 11:44 przez

Paweł Paczul

– Fawele będą zawsze, nigdy się nie skończą. One same w sobie nie są problemem, nim jest mafia, która zbiera ludzi stamtąd. Ludzie ją wybierają, bo nie mają pracy, żyją w ubóstwie. Jeżeli byłaby praca, to przecież nie szliby do mafii. Jak masz pracę, to wówczas twój poziom życia jest wyższy, możesz sobie pozwolić na więcej. Jeśli więc w kraju będzie więcej możliwości podjęcia pracy, to może być inaczej. Jak skończy się mafia, to skończy się złe życie w faweli. W dniu, kiedy ludzie będą mieli pracę, jakość życia się polepszy i Brazylia może stać się dobrym miejscem – opowiada Conrado. Poznajcie go z nieco innej strony, zapraszamy.

Co najbardziej zaskoczyło cię w Polsce?

Zima. W Brazylii w ogóle jej nie mamy. Natomiast Polska bardzo mi się podoba, choćby pozytywne nastawienie ludzi. Dziewczyny też są fajne, szczególnie blondynki! Muszę podkreślić, że Polska jest krajem bardzo dobrym do życia, jeśli chodzi o warunki ekonomiczne, jakie tu panują. Zupełnie inna sytuacja niż w Brazylii, gdzie obecnie trudno jest funkcjonować na przyzwoitym poziomie.

Jak dokładnie to wygląda w twoim kraju?

Przede wszystkim trudno jest o pracę, mimo że Brazylijczycy to ludzie odważni, którzy nigdy nie tracą dobrego ducha i zawsze chcą iść do przodu. W tym momencie w Brazylii jest bardzo ciężko, nie ma pracy lub jest bardzo słabo płatna. Brazylia to duży kraj i mniejsze miejscowości cierpią najbardziej. Brazylijczycy nigdy nie tracą nadziei, myślę, że warunki mogą się polepszyć, ale w tym momencie jest ciężko. Natomiast Brazylijczycy stawiają czoła trudnościom z podniesioną przyłbicą, zawsze prą do przodu.

Gdzie dorastałeś?

W bardzo małym mieście blisko Argentyny. Kiedy miałem 10 lat przeniosłem się do Porto Alegre, aby grać w piłkę, mieszkałem w bursie z innymi młodymi chłopakami. Młodo opuściłem dom, był to bardzo trudny moment dla mnie. Byłem tam sam, ale wszystko to zrobiłem dla piłki, dla marzenia, by zostać piłkarzem.

Futbol był dla ciebie jedyną opcją, żeby zmienić swoje życie?

Nie dorastałem w bogatej rodzinie. Moja mama jest nauczycielką, tata robotnikiem, nie miałem wielu możliwości. W moim mieście jest dużo plantacji ze zbożem, pszenicą i tak dalej, więc to mógł być jakiś kierunek, zresztą w młodości pracowałem z końmi na tych plantacjach. Natomiast zawsze numerem jeden była u mnie chęć zostania piłkarzem. Gdyby nie wyszło, musiałbym wrócić do tego zajęcia na plantacjach.

CONRADO – SPODZIEWALIŚMY SIĘ OGÓRKA, A PRZYJECHAŁ KABANOS

U nas Brazylia kojarzy się z fawelami. Czy miałeś problemy związane z nimi i jak oceniasz ten problem?

Ja osobiście nie miałem problemów z fawelami, ale znam dużo osób, które tam się wychowały i te problemy miały. To duży problem. Tam nie masz opcji – jest bieda i jest mafia. Jak jesteś z faweli, to za bardzo nie istnieją kierunki rozwoju. Młodzi chłopcy dołączają do mafii, całe nowe pokolenia je wzmacniają. Nie dlatego, bo mieli takie ambicje, ale po prostu z biedy i braku innej opcji.

Twoim zdaniem ten problem kiedyś się rozwiąże?

Fawele będą zawsze, nigdy się nie skończą. One same w sobie nie są problemem, jest nim mafia, która zbiera ludzi stamtąd. Ludzie ją wybierają, bo nie mają pracy, żyją w ubóstwie. Jeżeli byłaby praca, to przecież nie szliby do mafii. Jak masz pracę, to wówczas twój poziom życia jest wyższy, możesz sobie pozwolić na więcej. Jeśli więc w kraju będzie więcej możliwości podjęcia pracy, to może być inaczej. Jak skończy się mafia, to skończy się złe życie w faweli. W dniu, kiedy ludzie będą mieli pracę, jakość życia się polepszy i Brazylia może stać się dobrym miejscem.

Czy kiedyś dojdzie do władzy rząd, który mógłby rzeczywiście pomóc Brazylijczykom?

Na ten moment rząd na pewno nie pomoże. Jest bardzo dużo korupcji, nie ma co liczyć na obecną władzę. Brazylijczycy obecnie muszą liczyć na siebie.

Planujesz ściągnąć rodzinę do Polski?

Rodzice na pewno bardzo chcą mnie odwiedzić. Na razie nie mogą z uwagi na koronawirusa, ale jak sytuacja będzie inna, to przyjadą, naprawdę często o tym rozmawiamy. Natomiast na stałe nie przyjadą, chcą zostać w Brazylii. Jednak moi dwaj bracia, jeden starszy, drugi młodszy – nie grają w piłkę – mocno o tym myślą, by przeprowadzić się do Polski czy ogólnie do Europy na stałe.

Mieszkasz z kimś w Polsce?

Mieszkam sam, oczywiście tęsknię za rodziną i moimi znajomymi. Najbardziej za wspólnymi grillami w gronie przyjaciół. To był taki moment, kiedy mogliśmy razem spędzić czas, porozmawiać, odprężyć się.

Kiedy miałeś pierwszy kontakt z Lechią?

Miałem przedłużać umowę z Figueirense, ale w ostatnim dniu terminu, kiedy miałem podjąć decyzję, dostałem wiadomość od agenta, że Lechia mnie chce. Musiałem się zdecydować właściwie w 24 godziny. To był bardzo trudny wybór, nie wiedziałem co zrobić, wahałem się, ale w końcu zdecydowałem – jadę! Z perspektywy czasu to była bardzo dobra decyzja, strzał w dziesiątkę. Zrobiłem krok naprzód.

Co ostatecznie przekonało cię, żeby wyjechać do Gdańska?

Najważniejsze było to, żeby przenieść się do Europy – to nie jest takie łatwe, by Brazylijczyk mógł się tu przeprowadzić. Jeśli chodzi o samą Lechię, to oczywiście sprawdzałem ją i przekonało mnie, że wygrała Puchar Polski. Wówczas zrozumiałem, że to jest czołowa ekipa w kraju, która będzie się rozwijać. Poza tym sam Gdańsk już przez internet wydawał mi się bardzo ładny, co się potwierdziło, też stadion robił i robi wrażenie. Wiedziałem też, że Lechia ma oddanych kibiców. Też mogę dodać, że po przeprowadzce tutaj wyrobiłem sobie włoski paszport, który ułatwia mi wiele rzeczy – mniej czuje się jak obcokrajowiec, bardziej jak „swój”, Europejczyk.

Kto pomógł ci najbardziej po przeprowadzce?

Flavio. Pomagał mi zrozumieć polecenia trenera na treningach. Jak przyjechałem do Polski, to nie mówiłem oczywiście ani po polsku, ani po angielsku. Flavio tłumaczył mi wszystko na portugalski.

Teraz rozumiesz trochę więcej po polsku?

Wciąż mało, niewiele rozumiem.

To chociaż jakie przekleństwo, „kurwa”?

Haha, „kurwa mać!”. To rozumiem. Ciągle się u was tak mówi. Słyszę to codziennie na boisku.

A chce ci się przeklinać, gdy myślisz o swoim przestawieniu na lewą obronę czy przeciwnie, już bardziej czujesz się obrońcą niż skrzydłowym?

Gram na obronie, natomiast wciąż bardziej czuję się skrzydłowym i tam lepiej mi się gra. Jednak jestem przygotowany do gry w defensywie i gdzie trener mnie potrzebuje, tam zagram.

Na kogo najtrudniej ci się grało?

W Polsce na Yeboaha. Ogólnie – na Fabinho.

Jeśli chodzi o ofensywę, to szczerze mówiąc, jak oglądaliśmy cię w ataku, brakowało tam skutecznych dryblingów.

To prawda, gram trochę inaczej, nie kiwam się za dużo. W mojej opinii jest o wiele łatwiej szukać bramki poprzez szukanie uderzenia czy podania. Szczególnie skupiam się na tym drugim, chcę jak najszybciej otworzyć drogę napastnikowi drogę do bramki. Więc tak, drybling nie jest moim największym atutem.

A jesteś lepszy niż Durmus czy Ceesay?

Trudno powiedzieć, skoro ja gram teraz w tyłach, a oni z przodu. Na pewno obaj są w świetnej formie, w bardzo dobrych momentach swoich karier.

Byłeś zaskoczony zwolnieniem trenera Stokowca?

Tak, to było duże zaskoczenie. Nikt się tego nie spodziewał. Trener przyszedł do szatni, pożegnał się z nami. Życzył nam powodzenia, powiedział, że wykonaliśmy bardzo dobrą pracę. I cóż, życie idzie dalej, jesteśmy skupieni na pracy z nowym szkoleniowcem.

WOLSKI: NIE ROZUMIEM LUDZI, KTÓRZY ZARZĄDZAJĄ LECHIĄ [WYWIAD]

Widzisz już różnice między Kaczmarkiem a Stokowcem?

Tak. Teraz mamy więcej treningów z piłką, to chyba inne podejście niż polskich szkoleniowców, bo trener pracował w Niemczech. Poza tym trener wprowadził nową energię. Widać różnicę, świeży start, wcześniej mieliśmy lekki zastój. Teraz łatwo dostrzec poruszenie w zespole, wszyscy wrzucili jeszcze wyższy bieg.

Natomiast jeden problem się powtórzył – prowadziliście 2:0 z Wisłą, a zremisowaliście 2:2. Tak samo jak z Radomiakiem za Stokowca.

To prawda, tracimy koncentrację. Musimy być bardziej skupieni w drugiej połowie, szczególnie wtedy, jeśli przeciwnik przegrywa. On nie ma już wiele do stracenia, atakuje większą liczbą graczy, stara sobie stwarzać sytuacje. Dlatego nasz poziom skupienia musi być maksymalny. Nie mamy jednak problemu z mentalnością.

Gdzie widzisz się za pięć lat, jeśli chodzi o twoją karierę?

Na razie mam jeszcze dwa lata kontraktu z Lechią, więc nie myślę o transferze. Natomiast chciałbym grać w najlepszych ligach, szczególnie włoskiej. Marzenie – Milan któremu kibicuję od dziecka. Wiadomo, jest to tylko marzenie, ale myślę, że jest to możliwe, jeśli będę pracował dostatecznie ciężko. Trzeba mieć marzenia i je spełniać.

Rozmawiali PAWEŁ PACZUL & DANIEL ŻÓRAWSKI

Fot. Newspix&FotoPyk

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
24.10.2021

KSW 64: Pudzianowski nokautuje, Przybysz broni pasa przez poddanie!

Na gali KSW 64 największe emocje miały budzić dwie walki – ta Mariusza Pudzianowskiego i ta Sebastiana Przybysza. Ten pierwszy do klatki wychodził naprzeciw ważącego niemal 150 kilogramów Bombardiera, z którym pierwotnie miał zmierzyć się już w marcu. Drugi zaliczał pierwszą w karierze obronę pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Obaj spisali się znakomicie i swoje pojedynki […]
24.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Czy Wisła została zjedzona przez smoka wawelskiego? Bo przez Śląsk – na pewno!

Drogi ludu Krakowa, pilna sprawa, nie zważaj na późną porę, olej weekendowe balangi i przejdź się pod nadwiślański pomnik smoka wawelskiego. Mamy podejrzenia, że dzisiejszego popołudnia wszamał prawdziwych piłkarzy Wisły Kraków. Jesteśmy realnie stroskani o to, czy zaraz nie pęknie. Bo kim byli ci ludzie, którzy wyszli na murawę w czerwonych strojach z białą gwiazdą […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak dostać w łeb i zaprezentować się godnie? Zapytajcie Brighton

0:3 do przerwy i z Brighton właściwie nie było czego zbierać. Mimo tego, że rywalem podopiecznych Grahama Pottera był Manchester City, to i tak był to lekki szok. Mewy miały naprawdę dobry początek sezonu Premier League, gra się kleiła. A początek z The Citizens? Słabiutko.  Gubiła się przede wszystkim obrona, zadziwiająco niepewny był Robert Sanchez. […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Kapela ze Szczecina w końcu nastroiła instrumenty i zagrała koncert!

Jak wiadomo, co do Pogoni można mieć trochę wątpliwości. Niby skład się zgadza, a raczej nie tylko „niby”, bo jest naprawdę mocny, to wyniki, a przede wszystkim styl, już nie do końca. Pogoń stać na dobry mecz, ale również na partię kompletnie przeciętną i przegraną, jak z Wisłą w Płocku, żeby już łaskawie nie wspominać […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Górnik dał Lechii lekcję pokory

Trochę sielankowo mogło się zrobić w Lechii Gdańsk, której pod wodzą Tomasza Kaczmarka prawie wszystko dotychczas wychodziło. Drużyna z Trójmiasta stała się kandydatem do walki o najwyższe lokaty. Wydawało się więc, że pokonanie u siebie wciąż bardzo nierównego Górnika Zabrze nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania. Tymczasem skończyło się na remisie i to takim ze wskazaniem […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Kapela ze Szczecina w końcu nastroiła instrumenty i zagrała koncert!

Jak wiadomo, co do Pogoni można mieć trochę wątpliwości. Niby skład się zgadza, a raczej nie tylko „niby”, bo jest naprawdę mocny, to wyniki, a przede wszystkim styl, już nie do końca. Pogoń stać na dobry mecz, ale również na partię kompletnie przeciętną i przegraną, jak z Wisłą w Płocku, żeby już łaskawie nie wspominać […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

LIVE: Wisła na karuzeli. Śląsk goni czołówkę!

Sobota z Ekstraklasą napakowana jak kabanos! Cztery mecze, zaczynamy od Rakowa z Bruk-Betem, potem sprawdzimy czy Lechia podtrzyma formę, mierzy się z Górnikiem, następnie Pogoń-Jaga i na koniec Wisła ze Śląskiem. No, będzie się działo! A do tego zagraniczne spotkania. Tak więc „siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”! Fot. FotoPyK
23.10.2021
Weszło
21.10.2021

Dzisiaj do punktu potrzebny byłby cud. 21 szybkich wniosków po Napoli

Żeby ten mecz był równy, Napoli musiałoby dzisiaj wystawić jakąś młodzieżówkę i to niekoniecznie tę najzdolniejszą. Rezerwy, nie rezerwy – to jest zupełnie inny poziom niż polski futbol. Smutna, ale prawda. Szybkie wnioski po meczu z Napoli. 1. Żeby Legia mogła dziś wywieźć jakiekolwiek punkty z Neapolu, po prostu potrzebowała cudu. 2. Cudu, bo gospodarze […]
21.10.2021
1 liga
21.10.2021

Marzec: „Gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach”

– Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie ze Skrą zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć […]
21.10.2021
Weszło
20.10.2021

Dlaczego przestało żreć Warcie Poznań? || Roki wyjaśnia #32

Warta w zeszłym sezonie była rewelacją rozgrywek, a teraz – delikatnie mówiąc – nią nie jest. Można się powoli zastanawiać, czy nie spadnie z ligi. Skąd ta zmiana? Roki wyjaśnia. 
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO POWRACA – MATA, LIS I WIELKI ZAPI*RDOL

Wraca Dziennikarskie Zero! Między innymi o zapierdalaniu, o dziennikarskim „zapierdalaniu”, wyrzucaniu jedzenia. Zapraszamy! 
20.10.2021
Liczba komentarzy: 24
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pkvern
pkvern (@pkvern)
20 dni temu

Niezły piłkarz, z dużym potencjałem na dobrego wahadłowego. Jeśli dało radę wyjąć takiego grajka z drugiej ligi brazylijskiej to ciekawe ilu jeszcze tam takich biega, może to jest jakiś kierunek? Zwłaszcza, że u nas sporo Portugalczyków.

Karakan
Karakan
20 dni temu
Reply to  pkvern

Dokładnie. Momentami mało widoczny, ale z piłką przy nodze bardzo efektywny. Potrafi się urwać na kilka metrów i w biegu zagrać ostro bitą piłkę na nos. Widać potencjał na dużo więcej, tylko musi być bardziej 'pod grą’.

Maaaa
Maaaa
20 dni temu
Reply to  pkvern

Z Brazylijczykami jest taki problem, że w związku z innym klimatem i ogólną aklimatyzacją na 10 ściągnietych piłkarzy wypali może 4.

Szemrany
Szemrany
20 dni temu

Zajebista zapowiedź meczu

Łukasz
Łukasz
20 dni temu

No bez jaj, Pan Paweł Paczul i na grafice meczowej Ceesay… no brak słów…

Ełgeńjusz
Ełgeńjusz
20 dni temu

Nie jest to może wybitny grajek, ale wyrazista postać, z atutami. Życzę mu jak najlepiej.
A Paczula serdecznie proszę o to, żeby w kolejnych wywiadach z zagranicznymi piłkarzami ponawiał pytanie, czy wiedzą, co znaczy „kurwa mać”. To bardzo oryginalne i potrzebne.

lukas
lukas
20 dni temu

Polska od lat 90-tych męczy się z mafia sędziowską i postępu nie widać , a młodsi prawnicy coraz bardziej bezczelni

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/568186-trumny-na-kolkachszokujace-slowa-uczestnika-wypadku

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
20 dni temu
Reply to  lukas

Ciekawe, kiedy przyjdzie koniec dla mafii z warszawskich, śródmiejskich faweli, nie?

Kolejorz prawdziwy z Poznania
Kolejorz prawdziwy z Poznania
20 dni temu

Mafia, mafią … Kiedy się skończy promowanie lewactwa w Warsawie. Hej, słoje czy jesteście dumni z nowej warszawianki roku – Marty Lempart?

LNajlepsza jest
LNajlepsza jest
20 dni temu

Pochodzi z Lwówka mieszka we Wrocławiu, oj znowu się nie udało. Ps zawsze nad wami L

JC
JC (@jc)
20 dni temu

to dlaczego została wrszawianką roku, to ma być przykład dla mieszkanek Warszawy, jakie mają być?

Volksdeutch
Volksdeutch (@volksdeutch)
20 dni temu

Ja, gut. Warschau ist deutche

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
20 dni temu

To ponoc adoptowana córka ulicznicy słynnej Babci Kasi…

NIE KLĘKAMY POLSKO!!Brawo.!
NIE KLĘKAMY POLSKO!!Brawo.!
20 dni temu

Naprawdę świetna rozmawa taka na poziomie 13 latka z 14 latkiem

Bernardeschi
Bernardeschi
20 dni temu

Paczul w końcu spełnia marzenia – wywiad ze swoim ulubionym piłkarzem.
Gratuluję 🙂

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
20 dni temu

Ciekawe, kiedy koniec będzie z mafią z warszawskich, śródmiejskich faweli?

Paweł
Paweł
20 dni temu

Brazylia, Wenezuela i po sąsiedzku Karaiby i Meksyk to kraje upadłe. Współczucie dla ludzi którzy są skazani tam mieszkać

JC
JC (@jc)
20 dni temu
Reply to  Paweł

no nie wiem, czy za jakiś czas nie będziesz im zazdrościł, choćby z tego powodu, że mogą zyć bez ogrzewania, a ty marzniesz bo cię nie będzie na nie stać z powodu walki z klimatem

Maciej
Maciej
20 dni temu

Tyle czasu mieszka w Polsce a i tak nie kuma po polsku? Słabo to o nim świadczy…

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
20 dni temu
Reply to  Maciej

Po dwóch latach powinien umieć chociaż słabiutko język polski. Przynajmniej żeby rozumieć co mówią do niego.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
20 dni temu

U nas Brazylia kojarzy się z fawelami”.Rety, co za pytanie. Wręcz nawet niestosowne. Brazylia kojarzy się normalnym ludziom z kilkudziesięcioma innymi rzeczami bardziej niż fawelami

LGD
LGD
20 dni temu

Lechia + Marciniak + Legia którą trzeba już za włosy ciągnąć w górę tabeli = Lechia musi strzelić conajmniej 4 gole. 3 żeby jakąś w ogóle uznali i jeszcze jedną żeby karny z odbytu nie odwrócił wyniku.

Volksdeutch
Volksdeutch (@volksdeutch)
20 dni temu

Gajos dobry piłkarz. Lechia1,Legia0

starotyski
starotyski
20 dni temu

’U nas Brazylia kojarzy się z fawelami’ gdzie to u nas? we Włoszczowej? jakby mnie zapytał z czym mi kojarzy , to pewnie fawela by tez padła na jakiejś 125 pozycji. pismak zna Brazylię tylko z 'miasto boga’, to mu się tak prymitywnie kojarzy. dlaczego wciągasz wszystkich w swoją ignorancję?

Inne sporty
24.10.2021

KSW 64: Pudzianowski nokautuje, Przybysz broni pasa przez poddanie!

Na gali KSW 64 największe emocje miały budzić dwie walki – ta Mariusza Pudzianowskiego i ta Sebastiana Przybysza. Ten pierwszy do klatki wychodził naprzeciw ważącego niemal 150 kilogramów Bombardiera, z którym pierwotnie miał zmierzyć się już w marcu. Drugi zaliczał pierwszą w karierze obronę pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Obaj spisali się znakomicie i swoje pojedynki […]
24.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Gula: – Coś w tej drużynie nie funkcjonuje

Adrian Gula już przeszedł do historii, osiągając najwyższą porażkę Wisły Kraków po utworzeniu Ekstraklasy. Co trener „Białej Gwiazdy” powiedział po meczu? – Muszę powiedzieć kibicom, że to co zaprezentowaliśmy na boisku, to nie jest to, co chłopaki trenują. To bardzo trudny moment dla nas. Czujemy maksymalną odpowiedzialność za ten wynik – mówił Gula na konferencji (cytaty za […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kamiński znowu strzela w doliczonym czasie! [WIDEO]

Marcin Kamiński to jeden z filarów odradzającego się Schalke, ale też… specjalista od goli w doliczonym czasie gry. Dziś Polak przyklepał pewne zwycięstwo nad Dynamo Drezno, strzelając gola w samej końcówce spotkania. Kamiński znów świetnie zachował się przy stałym fragmencie gry. Wygrał walkę w powietrzu, idealnie skierował piłkę do siatki. Gole dla Schalke strzelili wcześniej […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kontuzja Grosickiego? Nic poważnego

Kamil Grosicki zdobył wreszcie bramkę po powrocie do Ekstraklasy, ale okupił ją urazem. Chwilę po zdobyciu gola musiał zejść z boiska. Jak groźna jest to kontuzja? Na szczęście niezbyt groźna. Daniel Trzepacz z portalu pogonsportnet.pl poinformował podczas łączenia z Canal+, że Grosickiego czeka tylko kilka dni przerwy. – Wychodził po meczu kulejąc, miał w skrzynce […]
23.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Czy Wisła została zjedzona przez smoka wawelskiego? Bo przez Śląsk – na pewno!

Drogi ludu Krakowa, pilna sprawa, nie zważaj na późną porę, olej weekendowe balangi i przejdź się pod nadwiślański pomnik smoka wawelskiego. Mamy podejrzenia, że dzisiejszego popołudnia wszamał prawdziwych piłkarzy Wisły Kraków. Jesteśmy realnie stroskani o to, czy zaraz nie pęknie. Bo kim byli ci ludzie, którzy wyszli na murawę w czerwonych strojach z białą gwiazdą […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Najwyższa domowa porażka Wisły w Ekstraklasie

Wisła Kraków dostała na własnym stadionie piątkę od Śląska Wrocław. Jak się okazuje, to… największa porażka w historii „Białej Gwiazdy” przy Reymonta od kiedy Ekstraklasa jest Ekstraklasą. Poprzedni „rekord” też należał do Śląska Wrocław, który w sezonie 16/17 wygrał w Krakowie 5:1. Teraz ten wynik został przebity, sobotni mecz zakończył się wynikiem 5:0. Bilans największych […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak dostać w łeb i zaprezentować się godnie? Zapytajcie Brighton

0:3 do przerwy i z Brighton właściwie nie było czego zbierać. Mimo tego, że rywalem podopiecznych Grahama Pottera był Manchester City, to i tak był to lekki szok. Mewy miały naprawdę dobry początek sezonu Premier League, gra się kleiła. A początek z The Citizens? Słabiutko.  Gubiła się przede wszystkim obrona, zadziwiająco niepewny był Robert Sanchez. […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Hertha wygrywa z Gladbach. Udział Piątka przy bramce [WIDEO]

Krzysztof Piątek rozegrał swój drugi mecz w wyjściowym składzie Herthy w tym sezonie. Bilans ma świetny – przed tygodniem ograł Eintracht, a dziś Borussię Moenchengladbach. Polak miał udział przy bramce, choć na jego koncie nie zostanie dopisana asysta. Piłka po strzale Piątka wylądowała na plecach jednego z piłkarzy Gladbach. I odbiła się na tyle niefortunnie, że spadła […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kimmich: – Nie zaszczepiłem się, bo mam obawy

„Bild” donosił ostatnio, że w Bayernie Monachium jest pięciu niezaszczepionych piłkarzy. Do nieprzyjęcia szczepionki na koronawirusa przyznał się Joshua Kimmich. – Nie zaszczepiłem się, bo mam obawy związane z brakiem długoterminowych badań. Niemniej zachowuję się odpowiedzialnie i przestrzegam wszystkich zasad higienicznych. Wszyscy nasi niezaczepieni piłkarze są testowani co dwa-trzy dni – mówi reprezentant Niemiec w […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Kapela ze Szczecina w końcu nastroiła instrumenty i zagrała koncert!

Jak wiadomo, co do Pogoni można mieć trochę wątpliwości. Niby skład się zgadza, a raczej nie tylko „niby”, bo jest naprawdę mocny, to wyniki, a przede wszystkim styl, już nie do końca. Pogoń stać na dobry mecz, ale również na partię kompletnie przeciętną i przegraną, jak z Wisłą w Płocku, żeby już łaskawie nie wspominać […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Pierwszy gol Grosickiego po powrocie! [WIDEO]

Kamil Grosicki wyglądał w Pogoni nieźle, ale brakowało mu liczb. Sam w naszym wywiadzie przyznawał, że miałby większy luz, gdyby miał już coś w swoim dorobku. – Nie powiem, że nie myślę o tym. Parę spotkań już rozegrałem. Miałem sytuacje, mogłem strzelić bramkę, mogłem mieć już asysty. Ale jestem spokojny, że to wszystko przyjdzie. Z każdym meczem będę […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Lewandowski: – Nie zasłużyliśmy na porażkę

Mecz Rakowa z Bruk-Betem obfitował w gole – padło ich aż pięć – i nie da ukryć się, że Bruk-Bet zaprezentował się całkiem nieźle. I piszemy to nawet mimo faktu, że nie podnieśli z boiska żadnego punktu. Trener niecieczan, Mariusz Lewandowski, uważa, że jego drużyna nie zasłużyła na porażkę. – Mecz obfitował w wiele sytuacji z […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Górnik dał Lechii lekcję pokory

Trochę sielankowo mogło się zrobić w Lechii Gdańsk, której pod wodzą Tomasza Kaczmarka prawie wszystko dotychczas wychodziło. Drużyna z Trójmiasta stała się kandydatem do walki o najwyższe lokaty. Wydawało się więc, że pokonanie u siebie wciąż bardzo nierównego Górnika Zabrze nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania. Tymczasem skończyło się na remisie i to takim ze wskazaniem […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Gdzie Wisła Kraków ma największe rezerwy?

Wisła Kraków jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn ligi. Wyłapie 0:5 od Lecha Poznań. Przegra mecz, w którym gra większość czasu z przewagą zawodnika. Z drugiej strony ograna Legia. Zdemolowane Zagłębie. Ciekawe transfery i wizja rozwoju, ostatnio podkreślona nawet przez współpracę ze StatsBomb. Nawet ta akcja Yeboaha, która niosła się po świecie – niby ciekawostka, […]
23.10.2021
Bundesliga
23.10.2021

Lewandowski nieskuteczny, Bayern i tak zwycięski

Czy Bayern Monachium zagrał w dzisiejszym starciu z Hoffenheim swój najlepszy futbol, wskoczył na najwyższe obroty? Zdecydowanie nie. Ale nawet przeciętnie dysponowani Bawarczycy bez najmniejszych trudności rozbili swoich rywali aż 4:0. A wygraliby znacznie wyżej, gdyby nie katastrofalna skuteczność Roberta Lewandowskiego, który zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Bayern – Hoffenheim. Spokój mistrzów Niemiec Na ogół […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Cash: – Mama gotuje mi pierogi, barszcz, mielone, gołąbki i bigos

Matty Cash został przepytany przez portal meczyki.pl na gorąco po spotkaniu z Paulo Sousą. Wydaje się, że jego debiut w reprezentacji jest tylko kwestią czasu. Co mówił Cash? Jak zwykle w takich przypadkach, wszystko widział w samych superlatywach. Gra dla Polski? Podekscytowanie i zaszczyt. Sousa? Otwarty i inteligetny człowiek. I tak dalej, i tak dalej. Wyciągnęliśmy […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Haaland nie zagra do końca roku?

Dziewięć goli i cztery asysty. Tylko sześć ligowych meczów wystarczyło Erlingowi Haalandowi do wykręcenia tej znakomitej statystyki. Może się jednak zdarzyć tak, że Norweg nie powiększy już w tym roku swojego dorobku. Haaland opuścił już mecze z Gladbach i Augsburgiem z powodu urazu mięśniowego. Wrócił na Mainz, strzelił dwa gole, a potem znowu wypadł. Dziś zabrakło […]
23.10.2021