post

Opublikowane 23.09.2021 14:55 przez

leszek.milewski

Jednym z najbardziej żenujących momentów polskiego futbolu minionej dekady były dla mnie pielgrzymki Adama Nawałki do Eugena Polanskiego. Pamiętacie ten epizod?

Otóż Eugen Polanski w czerwcu 2014 roku odmówił przyjazdu na mecz z Litwą. Termin może nie był optymalny, poza FIFA, ale czas na ten mecz jakoś znaleźli Lewandowski, Milik, Fabiański, Krychowiak, Glik, Boruc – generalnie, znaleźli wszyscy. Później okazało się, że Polanski był na urlopie i nie chciał go przerywać, uznając, że to bez sensu, przerywać urlop na jakiś mecz z Litwą.

Do tego doszły medialne szarpaniny z Nawałką, by nie powiedzieć – obrzucanie selekcjonera błotem. Nawałka wykonał gest pojednania, pojechał do Polanskiego, cały czas namawiać go na kadrę. Kładł wtedy na szalę bardzo wiele, bo swoją reputację. Ja byłem zawstydzony tym, że selekcjoner biało-czerwonych jedzie do Niemiec reklamować piłkarzowi kadrę tak, jakby namawiał go na garnki ze stali nierdzewnej.

Pogadali, a we wrześniu Polanski znowu odmówił, kolejny raz ośmieszając Nawałkę.

Dlaczego byłem wtedy zażenowany?

Bo każdy polski piłkarz marzy o występie w reprezentacji Polski. O założeniu koszulki z białym orłem, wysłuchaniu hymnu. W zasadzie podstawowa weryfikacja tego, że czy ktoś powinien grać w kadrze Polski czy nie, polega na tym, że nie musisz go do tego namawiać. On wie, jaka to wielka sprawa.

Rozmawiałem z kadrowiczami, którzy mieli 1A – występ przeciwko ligowemu składowi Bośni i Hercegowiny na bocznym boisku Ankaragucu był dla nich jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Bo jaki by to nie był mecz, reprezentujesz cały kraj. Polskę.

Rozmawiałem z piłkarzami, którzy sięgali szczytów europejskiego futbolu, choćby Kamila Glika. I gra dla reprezentacji, która przecież nie przynosi finansowych kokosów, to sam prestiż, sama mobilizacja, sama ekscytacja. Bo to granie na tych dziecięcych strunach, gdzie na podwórku każdy mógł tylko marzyć, że w tych barwach wystąpi. Gry w kadrze nie da się z niczym porównać – nie twierdzę tym samym, że finał Ligi Mistrzów to mniej, niż sparing reprezentacji. Nie, nie i długo nie. Ale gra dla Polski to potężny bagaż emocjonalny. To żywe, mimo upływu lat, marzenie. To, mimo wszystko, pewien bastion romantyzmu.

To po prostu zaszczyt.

Polanski tego jako zaszczytu nigdy nie traktował. Póki się opłacało – grał. Przestało się opłacać – nie grał.

Polanski, po pierwszej odmowie, powinien być skreślony definitywnie. Cyrk, który zdarzył się potem, był szmaceniem biało-czerwonych barw.

Było jasne, że Polanski miał od początku do końca w dupie kadrę, potraktował ją instrumentalnie. Wykorzystał ją pod siebie. Otóż zawsze będę wolał zawodnika nieporównywalnie słabszego, ale faktycznie doceniającego fakt reprezentowania Polski, niż kolejnego Polanskiego.

Nie znaczy to jednak, że żadnego piłkarza z polskim paszportem, który nie wychował się nad Wisłą, będę skreślał w kontekście kadry. To, w obliczu zmieniającego się świata, w obliczu emigracji na Wyspy po dołączeniu Polski do Unii Europejskiej, byłoby szaleństwem.

W godnym reprezentowaniu kadry nie chodzi o to, by mieć korzenie sięgające Powstania Listopadowego, a bez takiego rodowodu to już ani, ani.

Dla mnie czymś wykluczającym nie jest nieznajomość języka, ale cyniczność rozgrywania reprezentacji Polski jako tematu w karierze. Pozamykały się inne opcje – a, zagram. Nic nie wiem o tym kraju, nie mam zamiaru dowiedzieć się więcej – ale rozegram te kilka meczów więcej.

Na razie nie ma żadnego dowodu, że Matty Cash w taki sposób traktuje kadrę Polski. A są pewne, by sądzić, że podchodzi do tego inaczej. Nie twierdzę, że to przykład jak z Adamem Matuszczykiem, który zawsze, choć wychował się w Niemczech, był w stu procentach Polakiem i marzył o reprezentacji biało-czerwonych. Ale – co słusznie zauważył Roki w swoim vlogu – nawet moment pojawienia się tematu jest wymowny. Jest po Euro, nie przed. Awans na mundial – ścieżka bardzo daleka. Taki moment buduje wiarygodność, bo Matty Cash nie ma tutaj nic na złotym talerzu. Talerz może się okazać zupełnie pusty.

Na pewno na ten moment nie mówię nie. Wiele będzie zależało od tego jak Matty Cash opowie o potencjalnej przygodzie z Polską, i czy uznamy, że to co mówi, jest szczere. Bo czy potrafię sobie wyobrazić, że – choć nie jest z tego nadania – fajnie reprezentowałby w pewnym sensie rzeszę Polaków, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii za chlebem? Historia jego rodziny jest inna, ale wciąż, mógłby stanowić pomost przed tymi licznymi Polakami, którzy układają sobie życie na nowo, ale dalej czują więź z Polską. Reprezentacja Polski jest również ich reprezentacją – być może wręcz na miejscu, z przyczyn dziejowych, byłby taki kadrowicz, jeśli chciałby wejść w taką rolę, świadom, że to znacznie większa odpowiedzialność, niż przyjazd na mecze.

Jak udźwignie tę polskość w sobie, jak będzie chciał ją zgłębiać – to zupełnie zmienia kontekst. Jeśli ma tylko przyjechać, a polski paszport zyskuje w sumie nie pod kątem kadry, a z przyczyn wygody po BREXICIE – mam wątpliwości. Niemniej wciąż może je rozwiać.

***

Więcej o Mattym Cashu w tym Vlogu opowiedział Roki, polecam – ujął to od naprawdę wszystkich stron, ja starałem się nie powtarzać w tym, co powiedział, więc śmiało możecie odpalić.

***

Jeśli chodzi o aktualne powołania do reprezentacji Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Przemka Płachety – spieszę z odpowiedzią.

Zasadniczo mocno wątpię, by Przemek Płacheta był w formie, by pomóc reprezentacji Polski.

Wątpię również, by tak się pokazał w ostatnim swoim meczu – Szwecja na Euro – by zasłużył na powołanie.

Tryb, w jakim powoływani byli zeszłej jesieni Grosicki i Milik też raczej nie obowiązuje, bo Płacheta nigdy nie ważył dla kadry wiele. Był jednym z graczy na dorobku.

Nie jest to więc powołanie, któremu przyklasnę. Nie jest to powołanie, które rozumiem, nawet rozumiejąc, że każdy trener – selekcjoner również – nie wybiera aktualnie najlepszych piłkarzy, tylko tych, którzy mu pasują do kadry. Bo nie wiem jak obecny Płacheta mógłby do kadry pasować.

Ale jest jedna dzika karta, która broni Paulo Sousy. Otóż jest nią ostatni mecz Polska – Anglia, który mi się po prostu podobał. Podobała mi się nasza dyscyplina taktyczna, podobało mi się, że to nie była obrona Częstochowy, tylko – jeśli już narzekać na niewielką ilość sytuacji – obustronnie zamknięty mecz. Remis przyszedł w ostatniej akcji, więc znowu można psioczyć, że jedna sytuacja, a zmieniona cała narracja, bo co gdybyśmy przegrali 0:1 – z drugiej strony, nie mam wątpliwości, że był to remis zasłużony.

Podoba mi się ten projekt, a projekt musisz rozwijać według własnej wizji.

Dlatego prawem tej dzikiej karty powiem: na ten moment Paulo Sousa zasłużył na trochę zaufania. Chce powołać Płachetę – niech powoła. Niech zobaczy go w treningu. Niech sprawdzi co u niego. A może i da impuls w tym trudnym dla Płachety momencie – kadra co prawda nie powinna pełnić funkcji terapeutycznych, to by mogło prowadzić błyskawicznie do wielkich wykoślawień. Natomiast na teraz jestem w stanie przymknąć oko i zobaczyć, co to przyniesie.

***

Piłkarze młodsi od Marcina Radzewicza: Euzebiusz Smolarek. Łukasz Garguła. Ireneusz Jeleń. Maciej Iwański. Radosław Matusiak. Wahan Geworgian. Grzegorz Bronowicki. By wymienić kilku, bo wymieniać mógłbym do wieczora zawodników, o których wydaje się, że w poważnej piłce nie ma ich eony. A jednak Radza, kumpel Grzegorza Szamotulskiego z reprezentacji, były piłkarz BBTS-u Bielsko-Biała, w jego barwach w XX wieku debiutujący w Pucharze Polski, wraz z KKS-em Kalisz pozaginał ze trzy pokolenia młodszych od siebie piłkarzy, od Grosickiego po Kozłowskiego.

No ma dziś Radza swój dzień.

A w Pogoni definitywny koniec miesiąca miodowego, który trochę zapanował po poprzednim sezonie, powołaniach Portowców do kadry, perspektywach Kozłowskiego i transferze Grosickiego. Ostatecznie trzeba jeszcze wyjść na boisko i wygrywać mecze, a z tym Pogoni ostatnio nie idzie.

Ale w tym momencie zwalnianie Runjaica – takie głosy słyszałem – byłoby dla mnie absurdem. To oczywiste, że w tym momencie nie wyciska z tej drużyny tyle, ile mógłby. Ale wciąż bardziej wierzę, że ten sezon będzie dla Pogoni udany, jeśli Runjaic spróbuje wyjść z kryzysu, niż gdy wcisną tam reset.

Leszek Milewski

Fot. NewsPix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Brama dnia
16.10.2021

Hasselbaink się bawi, Fiore nie ma litości | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”! JIMMY FLOYD HASSELBAINK VS BLACKBURN (16.10.2004) Jimmy Floyd Hasselbaink to napastnik trochę zapomniany, a na przełomie wieków należał on do zdecydowanie najlepszych łowców goli w całej Europie. Dzisiaj wspominamy jego popis z 2004 roku. Holender zdobył wówczas hat-tricka w starciu z Blackburn, a gol numer jeden udał mu się […]
16.10.2021
Prasówka
16.10.2021

PRASA. Bosacki: Mecz z Legią jest ważny, ale to nie mecz o mistrzostwo świata

W sobotniej prasie już pełna koncentracja na piłce ligowej. Dużo materiałów przed Legia – Lech, z innych klubów rozmowy m.in. z Damianem Rasakiem i Grzegorzem Sandomierskim. Jest ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Czasem grały o mistrzostwo, czasem „tylko” o punkty, ale od dawna starcia tych drużyn to więcej niż zwykłe ligowe spotkanie. Top 10 meczów Legia – […]
16.10.2021
Weszło
15.10.2021

Czy Kulesza pamięta, że ma młodzieżówki? I czy wie, że one dostają w ryj?

Nie wiem, kto prowadzi konto twitterowe Cezarego Kuleszy, może to być on, może to nie być on, tylko jakiś spec, no stażysta, nie spec, w każdym razie wiem, że jest to propaganda sukcesu w 280 znakach. Jak kadra wygra – brawo, jedziemy, super! Jak Legia wygra w pucharach – kapitalnie, gratulacje, ekstra! Jak Lewandowski strzeli […]
15.10.2021
Prasówka
15.10.2021

PRASA. „Michniewicz musi wznieść się na wyżyny jako trener mentalny”

W piątkowej prasie kończymy już rozmowy o reprezentacji i zaczynamy przygotowania do ligi. W najbliższej kolejce czeka ns rzecz jasna hit – Legia Warszawa kontra Lech Poznań. To spotkanie zapowiada rozmówka z Kacprem Skibickim czy też większy tekst w „Przeglądzie Sportowym”. – Przed niedzielnym starciem Michniewicz będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności trenera […]
15.10.2021
Brama dnia
15.10.2021

Šesták po raz pierwszy, Šesták po raz drugi | BRAMA DNIA

Dariusz Szpakowski namiętnie przekręcający nazwiska przeciwników, Artur Boruc uporczywie mylący futbol z grą „piłka parzy”, obrońcy reprezentacji Polski niestrudzenie gubiący krycie w najprostszych sytuacjach… Trzynaście lat temu biało-czerwoni przegrali na wyjeździe ze Słowacją 1:2 w ramach eliminacji do mistrzostw świata w RPA. Właśnie ten mecz przypominamy w ramach „Bramy dnia”. STANISLAV SESTAK (1.) VS POLSKA […]
15.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
15.10.2021

Sousa król, nieudacznik? A może jednak coś pomiędzy? | Dwaj zgryźliwi tetrycy #42

Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski tym razem w programie „Dwaj zgryźliwi tetrycy” podsumowują ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O SMUDZIE. CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK 1:26 SMUDA – EKSPERT NIEDOCENIANY 3:00 SZCZYTOWE OSIĄGNIĘCIE POLSKIEGO PIŁKARSTWA – `1:1 ZA SMUDY Z MEKSYKIEM 6:34 W ALBANII ZNANY […]
15.10.2021
Weszło
15.10.2021

W Legii przetrwają tylko najsilniejsi. Tu jest nieustanna presja

Jakie jest ulubione powiedzonko Artura Boruca, dlaczego z nałogów Jan Urban polecał seks i czy w Polsce funkcjonuje filozofia Peweksu. Dlaczego kilka lat temu Legia wygrywałaby w lidze nawet na popucharowym zmęczeniu, a teraz nie. Jaka jest relacja pomiędzy Dariuszem Mioduskim a Czesławem Michniewiczem i czy ten związek ma przyszłość. Dlaczego DNA Legii jest skomplikowane. […]
15.10.2021
Felietony i blogi
14.10.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Minimalizm potrafi być chorobą. Czymś, co nie pozwala ci osiągnąć tego, na co cię stać. Gdy to tylko taka błahostka jak – powiedzmy – twoje życie, no to trudno, twój wybór. Masz prawo zrobić z danym ci czasem to, co chcesz. Ale gdy odpowiadasz za coś, co jest ważne dla wielu, na przykład – znowu […]
14.10.2021
Weszło
09.10.2021

Najwyższe zwycięstwa reprezentacji Polski

Jedna dwucyfrówka. Kilka przypadków, gdy do tej dwucyfrówki mogło dojść. Jakie były najwyższe zwycięstwa reprezentacji Polski? Kiedy rywala odprawialiśmy z całym bagażem bramek, a mecz zmieniał się w trening strzelecki biało-czerwonych? Nie da się ukryć, każdy mecz z San Marino jest szansą na namieszanie w takim rankingu – czego raczej dzisiaj nie oczekujemy, ale na […]
09.10.2021
Weszło
08.10.2021

Wielkie problemy futbolu: co Kozłowski myśli o Kloppie? | Tetrycy

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o zamieszaniu wokół wypowiedzi Kacpra Kozłowskiego, o Lechu Poznań, Paulo Sousie nie jeżdżącym na Ekstraklasę, a także o filmach Wojciecha Smarzowskiego. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 KUBA ODNALAZŁ WÓR Z ANEGDOTAMI 1:30 LESZEK ODPOWIADA ANEGDOTĄ O FRANZU SMUDZIE […]
08.10.2021
Felietony i blogi
07.10.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Związek Paulo Sousy i Ekstraklasy należy określić jako: to skomplikowane. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że Paulo Sousa nie zasiada do niedzielnego meczu ESA o 12:30 jak do telenoweli. Nie wymieniłby raczej jednym tchem składu Radomiaka, a po twarzy nie odróżniłby – skandal – Terpiłowskiego od Kukułowicza. Paulo Sousa odwołuje się do logiki i jej na pierwszy […]
07.10.2021
Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kol. Zenon
kol. Zenon
24 dni temu

Polański, nawet nazwisko pasowało 🙂 . okazał się gość zwykłym niemieckim wyrobnikiem, ale niech sobie ktoś przypomni jakie to były ciężkie dla nas czasy, jeśli Nawałka musiał jechać prosić topornego Niemca o grę dla reprezentacji, a ten Niemiec to żadna gwiazda, ot wyszły ze 3 sezony w Bundeslidze. hehe, i na dodatek z fochem… jprdl, masakra, a my dzisiaj narzekamy na Krychę

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
24 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Dzisiaj to Nawałka powinien jechać i mówić topornemu Grzesiowi żeby się nie szarpał z przylotami na kadrę.

Swoją drogą całe to patriotyczne pierdololo było, jest i będzie słabe. „Dla mnie czymś wykluczającym nie jest nieznajomość języka, ale cyniczność rozgrywania reprezentacji Polski jako tematu w karierze.
No kurde przecież większość grajków z dwom paszportami tak robi. Nie ściemniajmy o powstaniu listopadowym, bo jak koleś ma do wyboru Polskę, Niemcy albo Hiszpanię to nie myśli też kategoriami Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, czy buntu Komunerów.
Patrzy sobie na potencjał i gdzie może regularnie grać. Tyle. Nie udawajmy, że ludzie są inni niż są.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
24 dni temu
Reply to  F91-DudeLange

Dokładnie- a z najświeższych przypadków można wymienić Zahe albo Hallera.

Erica
Erica
24 dni temu

I started earning $85/hour in my free time by completing tasks with my laptop that i got from this company I stumbled upon online…Check it out, and start earning yourself . I can say my life is improved completely! Take a gander at it what I do…..
For more detail visit the given link……..>>> https://www.CashApp1.Com

Kuba
Kuba
24 dni temu
Reply to  F91-DudeLange

Dla czego ” nie wolno glosowac na ten komentarz” ?

Zdzisław Dyrman
Zdzisław Dyrman
24 dni temu
Reply to  Kuba

DLACZEGO. Nie dla czego.

No bo tak.

Taka prawda
Taka prawda
24 dni temu

Ważniejsza od nieznajomości języka jest nieznajomość kultury. Jak możesz nazywać się reprezentantem Polski, jeśli nie oglądałeś „Znachora”, nie słuchałeś Krawczyka i nie wiesz kim był Wokulski? Języka można się nauczyć, ale to trudno będzie nadrobić. Wątpliwe czy Cash stanie się prawdziwym Polakiem. W najlepszym wypadku będzie polskojęzycznym Anglikiem, ale to też ciało obce.

kol. Zenon
kol. Zenon
24 dni temu
Reply to  Taka prawda

hahaha … połowa mieszkańców naszego pieknego kraju nie oglądała „Znachora”, chyba ze to jakis jutuber, Krawczyka na pewno większość przynajmniej słyszała, ale słuchała już niekoniecznie.. ale w Wokulskim kolego to dojebałeś konkretnie :D, bo nie jestem pewien czy tak z głowy 1% społeczenstwa powie Ci, jak facet miał na imię i skąd on w ogóle się wziął… dobre, naprawde dobre, matury by wielu nie zdało jakby mieli odpowiadać na Twoje pytania.

StaryPaprykarz
StaryPaprykarz
24 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Ty masz z jednej strony sporo racji Zenek, a z drugiej – jak już człowiek, to sobie uświadomi, to to jest kurwa fchuj straszne 🙁

FałszywyProfil
FałszywyProfil
24 dni temu
Reply to  kol. Zenon

ale Wokulskiego to Ty szanuj. Gdyby młodzi Polacy czytali „Lalkę”, uniknęliby wielu błędów z kobietami

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice
23 dni temu
Reply to  kol. Zenon

I on z tak ciasnymi horyzontami myślowymi też zapewne tak z głowy by coś popierdolil!
Ha ha ha.
O kulturze tego narodu oraz wartosciach ktore mu przyswiecaja.To dojeba.les,ze nie ma co zbierac.
P.s Sam Wokulski opisujac swoje zagraniczne doswiadczenia,a przede wszystkim kontakty z innymi narodami.Wypowiada się dobrze lub bardzo dobrze.Inaczej wypowiada sie o stolicy,peryferiach a w szczegolnosci o rodakach.Ktorzy w sieci zaleznosci wszelakich zadnych zasad i honoru nie mają a pracy jak ognia unikaja!!!
P.s przypadek???

Bronek
Bronek
24 dni temu
Reply to  Taka prawda

Niebywałe: koleś próbuje mierzyć polskość znajomością piosenek Krawczyka. No to 3/4 reprezentantów kojarzących tylko patoraperów powinno się wykluczyć z kadry.

ambermozart
ambermozart
24 dni temu
Reply to  Taka prawda

i muszą przeliterować ŁĘCKA

Zdzisław Dyrman
Zdzisław Dyrman
24 dni temu
Reply to  Taka prawda

Prawdziwy reprezentant polski musi wiedzieć co to jest k…wa świerzop.

Mati Roki
Mati Roki
24 dni temu

Milewski ty chuju.

Mati Roki
Mati Roki
24 dni temu
Reply to  Mati Roki

Lechu sorry, pojebało mi się. Wszystko ok, pracujesz dalej.

filand
filand (@filand)
24 dni temu

Nic o typowaniu pozycji spalonej???

Lewy Mistrz
Lewy Mistrz
24 dni temu

Zmiana frontu weszlo odnośnie farbowanych lisów niesamowita. Zupełnie do tej narracji nie pasuje przykład Thiago Cionka. Jechaliście po nim jak po łysej kobyle.

jugol
jugol
24 dni temu
Reply to  Lewy Mistrz

jedyny problem jaki oni mają do cionka jest taki że kiedyś na treningu przypadkowo złamał nos niedzielanowi (koledze zakolaka)

Student1
Student1 (@student1)
24 dni temu
Reply to  Lewy Mistrz

Thiago Cionek ma pierwszorzędne polskie korzenie

Lukasz
Lukasz
24 dni temu

Matty Cash to nie jest małolat, wchodzący do wielkiej piłki. Taki Zalewski czy kiedyś Podolski od razu jasno deklarowali, dla kogo chcą grać. A ten typ obudził się w wieku 24 że jednak to Polska jest jego ojczyzną. Póki co to wygląda na kolejnego farbowanego lisa, któremu z jakichś powodów jest potrzebny Polski pszport…

Tomek
Tomek
24 dni temu
Reply to  Lukasz

Z jednej strony się zgadzam, ale z tym „polskim paszportem” to bym nie przesadzał. Jak ktoś chce to wyrabia ( jeśli moze) i nie potrzebna do tego gra w kadrze.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
24 dni temu
Reply to  Lukasz

prawdę mówiąc, polski paszport po prostu mu przysługuje z automatu, jeśli matka się nie zrzekła swojego. Dziwne jest to, że dopiero teraz się w tym zorientował

Student1
Student1 (@student1)
24 dni temu
Reply to  Lukasz

22 mln euro

(L)gbt Warszawa
(L)gbt Warszawa
24 dni temu

Trzeba być nieźle odklejonym aby kibicować powołaniu tego Casha.

piniu
piniu
24 dni temu

bełkot

LewTurysta
LewTurysta (@lewturysta)
24 dni temu

Mi się wydaje że to zainteresowanie Cashem jest trochę związana z brakiem „transferów” w reprezentacjach. Dla kibiców klubowych, nowe nabytki i ich pierwsze mecze są często najbardziej ekscytującymi momentami sezonu. W reprezentacjach praktycznie tego nie ma, zadowalamy się znanymi twarzami albo młodymi, zdolnymi o których zazwyczaj słyszymy na długo przed debiutem. A tu nagle trafia się solidny, nieznany większości grajek z najlepszej obecnie ligi świata, który byłby niewątpliwym wzmocnieniem pierwszego składu. Jako kibice reprezentacji jest to dla nas prawdopodobnie pierwszy i ostatni taki „transfer” na dłuższy czas

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
24 dni temu
Reply to  LewTurysta

Jak nauczy się języka polskiego, a zwłaszcza polskiej kultury to niech gra. Natomiast do tego potrzebna jest spora determinacja i to przez kilka lat. Nie wiem dlaczego dotąd się nie nauczył tego. Jak jesteś etnicznie 50/50 „dwukrajowy” to powinieneś może też nie w proporcji 50/50 ale jednak wiedzieć o tym drugim kraju.

Paweł Mariuszek
Paweł Mariuszek
24 dni temu

Ciężko nie zauważyć, że Thiago Cionek miał marginalne powiązanie z Polską, a jednak reprezentantem został. Nauczył się języka w stopniu wysoce komunikatywnym, ożenił się z Polką, ani nie stękał przy powołaniach, ani nie łapał nagłych kontuzji rzęs przed zgrupowaniami. Historię Polski poznał, hymn również, ale żadne z tych nie stanowiło taryfy ulgowej na tej witrynie. Oczernianie, wykpiwanie i dyskryminowanie Cionka stało się tutejszą rutynową dyscypliną. To Cionkowi po meczu z Senegalem dedykowaliście indywidualny artykuł streszczający jego występ, chociaż równie dobrze możnaby taki zaserwować Piszczkowi, czy Milikowi. To Cionek był konsekwentnie pomijany w cotygodniowym cyklu o stranierich, jego gry nie komentowano. Co zabawniejsze, lata temu Stanowski spytany na tutejszym forum o jego hipotetycznego, wychowanego w Katalonii wnuka występujacego w kadrze Polski, stwierdził, że zależy jak z tym się będzie czuł. Nie załapał podtekstu.

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
24 dni temu

Pełna zgoda co do Cionka. A miał dalekie polskie pochodzenie, więc ciężko o odpowiednią determinację i przede wszystkim czucie się w części Polakiem. Mało kto umiałby tak. Bo dalekie inne pochodzenie to większość ludzi ma nawet o tym nie wiedząc.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
24 dni temu

marginalne? To jest członek mniejszośc polskiej w Brazylii, która choć przez lata izolacji straciła kontakt z krajem, to ma silną swiadomość swoich korzeni

Zdzichu.Mroczkowski
Zdzichu.Mroczkowski
24 dni temu

Nic o ŁKS?!!!
A nie… to nie ten.

jakub
jakub
24 dni temu

absolutne nie dla casha, nie ma w sobie Polskosci nie bedziemy goscia w wieku 24 lat uczyc historii Polski, widac jego matce nie zalezalo na utrzymaniu jego wiezi z Polska. Nie uwazala ze bedzie mi kiedykolwiek potrzebny jezyk zego kraju …….

nie sorry – zadnych wiezi nie ma z tym krajem…. jak juz mowilem….. nie zrobisz z 24 latka juz Polaka

od razi wezcie 12 arabow jak francja czy kij tam wie kogo….. jak chcecie wynikow

jakub
jakub
24 dni temu
Reply to  jakub

mu* tego*

Foo
Foo
24 dni temu

Jak to nie był termin FIFA. Przecież trwało okienko przed MŚ.

Karkowka
Karkowka
24 dni temu

Nie czarujmy się, Polska ma duże szanse gry na MŚ, więc argument, że ten temat nie wypływa tuż przed imprezą jest nietrafiony.

marcinw13
marcinw13
24 dni temu

Taka, tak, Andy Johnson też był zagorzałym polskim patriotą.

Spock
Spock (@spock)
2 dni temu

No dla mnie reprezentant Polski nie mówiący po polsku absolutnie wcale to jednak groteska.

Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bayern ze średnią 4,33 gola na mecz za czasów Nagelsmanna

Bayern potrafi być istnym walcem. Kiedy się rozpędza, kiedy przyspiesza, kiedy wchodzi w swój rytm, lepiej nie podchodzić, lepiej nie prowokować. Dobitnie pokazuje to początek kadencji Juliana Nagelsmanna i fakt, że gigant z Bawarii potrzebował zaledwie dwunastu spotkań pod wodzą nowego szkoleniowca, żeby przekroczyć barierę pięćdziesięciu strzelonych bramek. Coś niesamowitego.  Jak rozstrzeliwał się Bayern? 1:1 […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Pierwsze gole Polaków dla Cracovii w tym sezonie

Cracovia wygrała z Wartą. Czy to nas dziwi? No niespecjalnie, bo sześć poprzednich ligowych spotkań Pasy nie przegrały, więc jest ciągłość, jest trwałość dobrej serii. Dziwi i szokuje, oczywiście pozytywnie, nas coś zupełnie innego. Ano to, że gole dla ekipy Michała Probierza strzelali Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie.  Rzut oka na dotychczasowe mecze Cracovii […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Atalanta obserwuje Kamińskiego

Jakub Kamiński doskonale wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. W dotychczasowych dziesięciu ligowych występach zgromadził ładny bilans: cztery gole, trzy asysty, jedno kluczowe podanie. Na razie skupia się na prowadzeniu Lecha w stronę mistrzostwa na stulecie klubu, ale gdzieś na horyzoncie jawi mu się perspektywa zagranicznego transferu. Na hitowym meczu z Legią obserwować go będą m.in […]
17.10.2021