post

Opublikowane 24.09.2021 08:35 przez

Damian Smyk

Bartosz Ślusarski nigdy nie był uważany za piłkarza wybitnego. Ale w Ekstraklasie zagrał prawie 250 meczów. Pograł w portugalskiej ekstraklasie i w Championship. Zaliczył dwa występy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery – jak sam przyznaje – miał dość piłki. A teraz wraca do niej nie jako trener, nie jako menadżer. Tworzy platformę, która ma pomagać klubom w transferach. – Świat przechodzi intensywny proces cyfryzacji. Wszystko robimy w internecie – właściwie każda branża jest właśnie tam. Doszedłem do takiego wniosku, że skoro handel czy usługi przechodzą do internetu, to czemu i kolejne elementy świata piłki nożnej nie mogą tam pójść? Albo inaczej – pójdą, kwestia stworzenia odpowiednich narzędzi – mówi.

Maciej Żurawski po zakończeniu kariery powiedział, że bardzo brakowało mu zainteresowania. Nie było kamer, mediów. Brakowało mu starej rutyny. Nie czuł adrenaliny. Jak było z tym u ciebie?

Przez jakiś czas po zakończeniu kariery byłem zadowolony, bo wreszcie miałem spokój. „Żuraw” grał na wyższym poziomie, więc częściej był chwalony niż krytykowany. U mnie czasem było odwrotnie. Więc na moment mogłem odetchnąć od presji bycia ciągle ocenianym. A czego dzisiaj mi brakuje? Szatni. Klimatu, wyjazdów, emocji. Człowiek uzależnia się od adrenaliny. To trochę tak, jak z ludźmi, którzy palą papierosy 20 lat i nagle przestają. Szukają innego nałogu. Ja grałem w piłkę ponad 20 lat i też po czasie widzę, że trudno było mi zastąpić tę rutynę dnia, tygodnia, miesiąca.

Bardziej brakowało ci szatni czy po prostu piłki nożnej?

To zależy. Jasne, że bycie w szatni jest czymś świetnym. Wchodzisz do klubu, siadasz na godzinę z chłopakami, których lubisz. Trening, a po treningu jeszcze godzina pogaduch, pośmiania się. Ale brakowało mi czegoś jeszcze. Gdy dobrze grałem, to lubiłem to, gdy trener ode mnie zaczynał skład. To uczucie, że mam zaufanie od strony trenera. Lubiłem czuć się potrzebny.

Czyli nałogiem było poczucie odpowiedzialności.

Zgadza się. Lubiłem być potrzebny. A później przyszedł taki czas, gdy nie broniłem się na boisku. Byłem drugim, trzecim czy czwartym wyborem na mojej pozycji. Jechałem pół Polski, żeby zrobić kwadrans rozgrzewki przy linii bocznej. Wchodziłem do szatni, kąpałem się i wracaliśmy kilkaset kilometrów do domu. Wtedy zacząłem czuć, że nie jestem potrzebny. Żar wygasał i powoli dojrzewałem do myśli „Bartek, czas leci, w piłce każdy przemija, to już moment na ciebie”.

To i tak dość świadomie podszedłeś do decyzji o zakończeniu kariery.

Ja tak, ale wiem, że niektórym może być trudno. Zwłaszcza tym piłkarzom, którzy naprawdę grali na wysokim poziomie. Byli kojarzeni z samymi dobrymi meczami. Ja zawsze uważałem się za piłkarza średniego, który miał słabsze momenty.

Wybacz, ale ty byłeś jednym z pierwszych piłkarskich memów w Polsce.

I się na to nie obrażałem.

Ty i Rasiak.

Mi jeszcze można wytykać jakieś zagrania, ja zawsze wiedziałem, że nie jestem technikiem. Ale „Rossi”? Wystarczy popatrzeć sobie na to, jakie on bramki strzelał nie tylko w Polsce, ale w Anglii. Nie rozumiałem tego mitu „drewnianego Rasiaka„. Ja też czasem się śmieje ze znajomymi, że szkoda, że internet nie był tak popularny za czasów mojej gry w Portugalii, bo też zdarzyło mi się tam strzelić ładnego gola.

Nie wkurzało cię to, że byłeś wyszydzany?

Zawsze miałem dystans do siebie. Może i dobrze, że nie patrzyłem na siebie w kategoriach mema czy gościa, z którego ludzie się śmieją. Nigdy nie potrafiłem dobrze dryblować, byłem słaby w grze jeden na jednego. Wiem to. W moich grupach juniorskich byli zawodnicy z większym talentem. Ale doszedłem do Ekstraklasy, zagrałem w niej sporo spotkań, grałem poza Polską. Czy – patrząc na moją karierę – mogłem wycisnąć więcej? Pewnie nie. Dlatego jak ktoś pamięta Ślusarskiego z pudła do pustej bramki… No to przecież tak mnie pamięta, czemu mam się obrażać? Mnie też to pudło śmieszy.

To w sumie dość dziwne połączenie – masz spory dystans i potrafisz śmiać się z siebie, a na boisku często bywałeś po prostu chamski.

Też mnie to zawsze dziwiło. Patrzyłem sobie później na jakieś skróty meczów, w których grałem i nie dowierzałem, że mogę tak chamsko podbiec do sędziego czy przepychać się z rywalami. Adrenalina. Agresja. Sport budził we mnie takie rzeczy. Jak już grałem sobie później w IV lidze, to też potrafiłem się tak zagrzać, chociaż to była tylko IV liga. Później siadałem w szatni i myślałem „chłopie, stary koń jesteś, po co ci to?”. Szedłem do sędziego i przepraszałem. Przez 90 minut mogłem się zagrzać, ale po meczu znów byłem tym spokojnym, żartującym Ślusarzem. Jak dzisiaj idę na Lecha, to ludzie jednak reagują pozytywnie.

POD WZGLĘDEM ATMOSFERY MAMY MISTRZOSTWO ŚWIATA WŚRÓD CZWARTOLIGOWCÓW

Po karierze wielu z twoich kolegów z boiska zostaje trenerami. Niektórzy idą w menadżerkę. A ty wybrałeś dość niecodzienny kierunek.

Miałem trochę dość piłki.

Ale chciałeś być trenerem. Tylko sam sobie tę drogę zamknąłeś na jakiś czas.

Chciałem zrobić papiery trenerskie. Choćby dla siebie. Ale narozrabiałem w Szkole Trenerów, popełniłem głupotę. I ta droga została czasowo zamknięta.

I poszukałeś innej drogi.

Szukałem planu na siebie. Śledziłem sport, ale patrzyłem też na to, co dzieje się na świecie. Miałem czas, by popatrzeć na to, w którą stronę idziemy w społeczeństwie, jak wyglądają te zmiany wokół nas. Wszystko przenosi się do internetu. Świat przechodzi intensywny proces cyfryzacji. Wszystko robimy w internecie – właściwie każda branża jest właśnie tam. Doszedłem do takiego wniosku, że skoro handel czy usługi przechodzą do internetu, to czemu i kolejne elementy świata piłki nożnej nie mogą tam pójść? Albo inaczej – pójdą, kwestia stworzenia odpowiednich narzędzi.

I ty takie narzędzie teraz tworzysz?

Tak. Wymyśliłem wspólnie z kolegą platformę, która ma pomóc w transferach. To internetowa platforma dla klubów piłkarskich. Nie jesteśmy pierwsi na rynku, ale zrobiliśmy to inaczej. Nie ukrywam, że inspirowałem się innymi podobnymi platformami. Ale wiem, jak wygląda rynek we wszelakich biznesach – nie musisz być pierwszy, by osiągnąć sukces. A tort jest też na tyle duży, że każdy może mieć swój kawałek. Zobacz na aplikację na rynku taksówek – jest Uber, jest Bolt, są kolejne.

Dobra, ale czym właściwie jest 321transfer?

To platforma, która zrzesza tylko i wyłącznie kluby piłkarskie. Dajmy na to – jesteś klubem z Ekstraklasy. Szukasz lewego obrońcy za pewną kwotę, z pewnym doświadczeniem, w określonym wieku. Szukasz w naszej bazie takich piłkarzy. Ktoś powie – no dobra, mam Transfermarkt, po cholerę mi wy? Zawsze odpowiadam w takich przypadkach, że u nas możesz od razu nawiązać bezpośredni kontakt z osobą decyzyjną w klubie danego piłkarza. Po prostu klikasz i już jesteście na łączach z osobą, z która możesz załatwić wszelkie formalności.

Na jakim etapie jesteście?

Rozwijamy samą platformę. Ja wiem, że to nie są tanie rzeczy. Na wszystko potrzebny jest kapitał. Ale my dopiero zaczynamy. Jak patrzyłem ile innym tego typom platformom zajęło czasu realne wejście na rynek, to było kilka lat w każdym przypadku. Dzisiaj najpopularniejszy jest TransferRoom. My budujemy teraz bazę klubów.

CZYM JEST TRANSFERROOM? REWOLUCJA NA RYNKU TRANSFEROWYM

Dlaczego akurat wy macie osiągnąć sukces? Co jest takiego unikalnego? Dlaczego wierzysz w ten projekt?

Koniec końców zweryfikuje nas rynek. Ideę mamy podobną jak TransferRoom, ale nie chcemy ich kopiować. Dlaczego my? Bo stawiamy na bezpośredni kontakt między klubami. Na platformie są same zweryfikowane kluby, a piłkarze mają określony status dostępności. Nie musisz już do nikogo dzwonić i pytać. Znam sytuacje, gdzie klub X chodził za piłkarzem dwa tygodnie, rozmawiał z nim, namawiał. A ostatecznie dzwonił do jego klubu i okazywało się, że ci chcą za piłkarza tyle kasy, że zainteresowany klub od razu mówił „pas, za drogo”. Robiłem duży research, rozmawiałem z wieloma skautami czy dyrektorami sportowymi. Oni mówili bardzo często: tracimy za dużo czasu na takie chodzenie dookoła.

Chcecie być takimi wirtualnymi menadżerami?

Absolutnie nie. Nie chcemy wykreślić agentów z rynku. To złe rozumienie sprawy. Koniec końców i tak w tych rozmowach pojawi się menadżer. Ilu znasz zawodników, którzy sami są w stanie napisać sobie kontrakt?

Pewnie żadnego.

No właśnie. Więc menadżer choćby w takiej kwestii się przyda. My chcemy dawać tylko narzędzie w postaci stworzenia platformy do bezpośredniej komunikacji. Dzisiaj na rynku piłkarskim kluczowa jest informacja. Co ważne – prawdziwa, zweryfikowana informacja. Jeśli tego nie masz, to koło nosa przechodzą ci okazje w postaci piłkarzy, których potrzebujesz. Słyszałem ze strony klubów, że wielokrotnie np. dyrektorzy sportowi byli zdziwieni, że mogą tak ciekawych zawodników wyciągnąć za stosunkowo niewielkie pieniądze. My chcemy to umożliwić.

Czyli to jest coś w stylu publicznej listy transferowej, do której wgląd mają inne kluby?

Można tak określić jakąś część 321transfer. Na przykład kończy się okno transferowe, klub X kupił środkowego pomocnika, a że inny pomocnik – brzydko mówiąc – zalega mu na liście płac, to wrzuca u nas informacje, że chce takiego gościa sprzedać za 100 tysięcy euro. I ktoś inny może być zainteresowany takim piłkarzem.

Jaki jest odbiór wśród klubów?

Ogólnie odbiór jest bardzo dobry. Choć zdarza się tak, że musimy wyjaśnić czym tak właściwie jest ta platforma i jak może klubom pomóc. Niektórzy mają nas za kolejną agencję menadżerską.

A wy jesteście trochę jak kawiarnia – ludzie mają się u was spotkać, porozmawiać.

Widziałem już różne porównania. Że to trochę jak Tinder czy inna aplikacja randkowa. Do mnie nieco bardziej przemawia porównanie do OtoMoto i OtoDom. Jeden chce coś sprzedać, drugi chce coś kupić. Dom, samochód czy właśnie piłkarza.

Macie jeszcze jakieś opcje poza tymi – nazwijmy to – listami transferowymi?

Mamy coś takiego jak „market place”. Dajmy na to – zaczął się sezon, okienko jest jeszcze otwarte, ale kontuzji doznał twój bramkarz. W tym miejscu możesz wrzucić ogłoszenie: szukam bramkarza, klub taki i tak, w takiej lidze, tyle możemy zapłacić, takie mamy wymagania. Będziemy w przyszłości dodawać nowe funkcjonalności.

Ile macie klubów w bazie? Bo mam wrażenie, że to jest kluczowe.

Nie chcę mówić o liczbach, bo tak naprawdę jesteśmy właśnie na etapie zbierania jak największej liczby klubów. Wiemy doskonale, że to jest chyba najważniejsza kwestia – zebranie możliwie jak największej liczby podmiotów do wymiany tych informacji. Mamy już kluby, które są zarejestrowane, ale wstrzymujemy się z oficjalnym startem pracy platformy, by faktycznie ten efekt był dobry. Im więcej klubów, tym więcej możliwości. Patrzę też na to, jak działali inni i jakie błędy popełniali. Wyciągamy wnioski.

Co z ceną?

Tym też chcemy się wyróżniać. Właśnie po to robiłem i robię nadal research wśród klubów w Polsce i poza nią, by dowiedzieć się jak wyglądała współpraca klubów z innymi tego typu platformami. W wielu przypadkach ta współpraca wygasała np. po okresie próbnym, bo to dość drogie narzędzia. My chcemy też wyróżniać się stosunkowo niską ceną. Nasze pakiety są zdecydowanie tańsze od konkurencji.

I nie ograniczać się tym samym do klubów z topu?

Taki mamy zamiar. Wysoka cena sprawiłaby, że ograniczalibyśmy się tylko do klubów zamożnych. A dlaczego nie wyciągnąć ręki do – dajmy na to – klubów z drugiej ligi chorwackiej? Ze słabszych klubów z Serbii? Patrzymy nieco szerzej na ten futbolowy świat. Dzisiaj kluby z niższych lig oglądają każdą złotówkę, zwłaszcza po pandemii. Dlatego nie chcemy, by pakiet u nas był droższy od np. narzędzi analitycznych typu InStat czy WyScout. Dzisiaj możesz obejrzeć sobie mecz ligi bośniackiej. Ale nawet, jeśli ktoś tam ci wpadnie w oko, to możesz mieć problemy z dobiciem się do tego piłkarza. Do jego klubu, jego agenta i tak dalej. Często nawet nie wiadomo kto tego zawodnika reprezentuje.

Jaka jest twoja rola w tym projekcie? Domyślam się, że raczej nie wystukiwałeś kodu i nie programowałeś aplikacji.

Jestem pomysłodawcą i razem ze znajomym kierujemy tym projektem. Stronę i aplikację stworzyła nam firma programistyczna. Teraz rozmawiamy z wieloma klubami, część z nich już się zdążyła zarejestrować, zbieramy feedback, nawiązujemy kontakty biznesowe. Wiemy, że na to potrzeba czasu i że zrobiliśmy tak naprawdę dopiero pierwsze kroki.

To jedyna platforma czy aplikacją, którą współtworzysz?

Nie, mamy jeszcze aplikację o zarządzaniu akademiami. Mam syna w akademii i zauważyłem, że w wielu takich miejscach rodzice zmagają się z problemami w komunikacji. Szwankuje kontakt między trenerami i rodzicami czy zawodnikami. Są grupy na messengerze, maile, SMS-y… Można się w tym pogubić. To po prostu praktyczne narzędzie. Coś w stylu e-dziennika w szkole. W dużym skrócie: chodzi o wymianę informacji na temat treningów, meczów, turniejów, dat. Szybka wymiana informacji. Rodzic dostaje powiadomienie i wszystko wie, co, gdzie i jak. Do tego mamy opcje płatności, przypomnienia o terminach uiszczania opłat. Rozmawiamy z akademiami, choć to wcale nie musi być docelowo aplikacja dedykowana typowo pod akademie piłkarskie, ale może też usprawnić komunikacje w grupach nauczania języków obcych, kursach gry na gitarze czy szkółce pływania.

Brzmi sensownie. Tylko koniec końców i tak musisz dotrzeć do klientów. Czyli klubów, które ci zaufają. Tutaj paradoksalnie wychodzi na dobre to, że tak często zmieniałeś kluby, bo masz sporo znajomych w środowisku.

W kilku projektach już te znajomości pomogły. Aczkolwiek kilka lat minęło i w wielu klubach doszło do zmian na stanowiskach kierowniczych. Ale faktycznie – znajomości pozostały. Chcemy jednak działać globalnie.

A masz dużo wrogów w środowisku? Mariusz Rumak wyrzucił cię z drużyny, Patrykowi Rachwałowi zdewastowałeś auto.

No tak… Kilka razy niepotrzebnie popłynąłem. Nie wiem, może to przez ten mój charakterek? Głupie były te akcje, zwłaszcza idiotyczny był ten wybryk w Szkole Trenerów.

Żałujesz?

Głupoty tych akcji tak. Ale koniec końców jednak byłem w tym sobą. Miałem jakieś powody do takiego zachowania. Nie wiem, czy chcę do tego wracać…

Nigdy do tych sytuacji się publicznie nie odniosłeś. Masz teraz okazję.

Sytuacja z samochodem była niepotrzebna. Przeprosiłem. To było za grube. Tak się spraw nie załatwia. Stary chłop już był ze mnie, a takie gimnazjalne zachowania. Głupota i tyle.

A Jarocin? Mariusz Rumak wyrzucił ciebie i Rafała Murawskiego ze zgrupowania, ostatecznie obaj odeszliście z Lecha. Mieliście wdać się w kłótnie z trenerem i jego asystentem.

Trochę czasu już upłynęło i dzisiaj mam dobre relacje z klubem.

A z Rumakiem?

Spotkaliśmy się później, wymieniliśmy kilka zdań. Gdyby był wówczas bardziej doświadczonym trenerem, to mógłby załatwić to inaczej i wyjść z tego mocniejszy. Ale wydaje mi się, że skoro już to wtedy wyszło, to skoro powiedział A, to musiał powiedzieć B i wyrzucić nas ze zgrupowania. To rozumiem. Natomiast z drugim trenerem jakoś nigdy nie było mi po drodze.

Mowa o Jerzym Cyraku.

Tutaj widziałem problem. Nie w trenerze Rumaku. Jakoś od tego czasu z tym panem się nie widziałem i pewnie uprzejmości byśmy nie wymienili.

Po latach doszedłeś do tego, z czego wynikały takie afery, jak ta w Szkole Trenerów? Albo ta kłótnia z Cyrakiem?

Spędziłem w szatni pół życia. Ponad 20 lat. Wryły mi się w tożsamość pewne zasady. Byłem w wielu klubach i poznałem naprawdę różne charaktery. Abstrahując zupełnie od przytoczonych powyżej historii, nie lubię ludzi, którzy – brzydko mówiąc – podpierdalają. Którzy cenią bardziej relacje z prezesem czy trenerem, a nie z kolegami z szatni. Spotkałem wielu charakternych gości, którzy byli lojalni. Ale były jednostki, dla których liczyła się złotówka czy dobre słowo od prezesa, a nie to, że szatnia jest jednością i gdy przychodzi co do czego, to jesteśmy grupą kolegów. Dlatego może czasem byłem taki nerwowy. Czasem nie ugryzłem się w język.

Słyszałem, że o tym, jakie słowa padły w Jarocinie nie chcesz mówić, bo tak się umówiłeś z Rafałem Murawskim.

Nie ma sensu do tego wracać po latach. Nie zachowaliśmy się idealnie, ale to zachowanie czymś było też sprowokowane. Skoro mówiłem przed momentem o lojalności, to chcę być w tym konsekwentny i nie będę wyciągał spraw, o których wiedzą tylko ci, którzy tam byli.

Rozumiem, że skoro w Szkole Trenerów zostałeś skreślony, to nie poszedłeś tą ścieżką. Ale czemu nie poszedłeś w menadżerkę? Kiedyś usłyszałem, że ty, Błażej Telichowski i Zbigniew Zakrzewski sprzedalibyście śnieg Eskimosom.

„Zaki” to na pewno. Błażej jest agentem. A ja? Nie wiem, nigdy jakoś mnie to nie kręciło. Widzę, że wielu moich kolegów pracuje w roli menedżera. Rozmawiałem też o tym z Rafałem Murawskim, który chciał mnie wyczuć, czy pójdę w tę stronę. Wiadomo – nigdy nie mów „nigdy”. Ale jakoś nie widzę się w tym. Kiedyś widziałem się w pracy trenerskiej, ale po akcji z samochodem trener Majewski powiedział, że kilka lat od tej akcji musi upłynąć. Ja też miałem taki okres, że odciąłem się od piłki. Miałem czas, żeby poukładać sobie pewne rzeczy. Teraz podoba mi się ścieżka branży IT pomieszana z futbolem. Mam swoje plany, życie je zweryfikuje, ale jestem cierpliwy.

A powrót do robienia licencji trenerskich rozważasz jeszcze?

Nie, chyba nie. Mam licencję UEFA B. Bliżej mi jednak do bycia trenerem niż menadżerem. Natomiast mówimy o rzeczach, które prawdopodobnie się nie wydarzą. Jest jeszcze druga strona tego zawodu. Mówiłem o tym, że po karierze odpocząłem od futbolu. Poświęciłem się mocno rodzinie, moje dzieci były wtedy jeszcze bardzo małe. A doskonale pamiętam, że życie piłkarza opiera się na życiu na walizkach. Widzę po kolegach, którzy zostali trenerami, ze oni tych walizek właściwie nie rozpakowują. A też mają małe dzieci, z którymi kontakt jest przez to utrudniony. Tutaj jest coś kosztem czegoś. Kariera trenerska nie kręci mnie tak bardzo, by znów mówić rodzinie „przeprowadzamy się tutaj, może za pół roku gdzieś indziej, a następny rok będziemy się widywać głównie na Skype”. Zauważyłem też, że trenerzy są albo po rozwodach, albo są już starsi i mają wyrośnięte dzieci, albo pracują – jak to się mówi – wokół komina. Czyli szukają pracy możliwie blisko domu. To ich wybór, szanuję to, ale ja podjąłem inną decyzję. Chciałbym tak pracować, by spełniać się zawodowo, ale też chcę być blisko rodziny, bo bardzo to cenię.

Jest coś czego żałujesz, że nie zrobiłeś w trakcie kariery?

Tak, marnotrawiłem czas. Jak właściwie każdy zawodnik. Jedziesz kilka godzin na mecz i w autobusie grasz w karty. A mogłem wziąć książkę i poczytać, by zyskać wiedzę. Po karierze nagle zacząłem chłonąć książki o biznesie, o rynku. Czemu tego nie robiłem wcześniej? Wielu zawodników zarabia w trakcie kariery spore pieniądze, ale nie wie, co z nimi zrobić. Nawet jeśli są na tyle bystrzy, że inwestują, to nie wiedzą w co inwestować, jak i kiedy. Wielu inwestuje w nieruchomości i okej, to raczej pewny zarobek. Ale gdyby przeczytali kilka książek czy posłuchali wywiadów z ludźmi, którzy się na tym znają, to mogliby zarobić więcej. Ja zacząłem przyswajać tę wiedzę dopiero po karierze, a też bądźmy szczerzy – żyjąc życiem piłkarza masz dużo czasu na to, by uczyć się takich rzeczy na bieżąco. Trening nie trwa ośmiu godzin, a w drodze na wyjazdowy mecz nie musisz grać po raz setny w karty.

Fot. FotoPyK

  CO NAS CZEKA W WEEKEND? PAWEŁ PACZUL I WOJTEK PIELA ZAPOWIADAJĄ KOLEJKĘ W LIDZE EXPRESS:

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Weszło Extra
25.11.2021

„Osiem kontaktów z piłką i dwa gole. Jakość, a nie ilość”

„Praca procentuje”. To wyrażenie padło podczas tego wywiadu kilka razy. Adam Buksa zdobył szesnaście bramek w MLS, wszystkie z pola karnego. Nikt w kończącym się sezonie nie strzelił więcej goli z gry. Polak codziennie ćwiczy wykończenie na treningach indywidualnych, a gry tyłem do bramki uczy się przy pomocy sprzętu z NFL. Diametralnie zmienił swoją charakterystykę. Już nie […]
25.11.2021
Weszło Extra
23.11.2021

Michał Kołodziejczyk: – Widz nie jest idiotą

Czy reporterowi wypada siedzieć w biurze? Dlaczego rozmowę z Mohamedem Salahem przed Bitwą o Anglię oglądało tylko sześć tysięcy osób? Czy polski widz jest idiotą? Dlaczego dziennikarze podający newsy mają giętkie kręgosłupy? Jak Franciszek Smuda opowiadał mu o hotelowych ekscesach w kadrze i dlaczego nigdy nie napisze już, że „piłkarz powinien zmienić zawód”? Czy podoba mu […]
23.11.2021
Weszło
18.11.2021

„Kolega, który był w pace, jest najsympatyczniejszy w drużynie”. Jakub Szumski o grze w Turcji

Jakub Szumski w styczniu tego roku zamienił Raków Częstochowa na Erzurumspor. Wiosną grał praktycznie w każdym meczu, jego drużyna świetnie zaczęła, ale ostatecznie zabrakło jej punktu do utrzymania w tureckiej ekstraklasie. Polski bramkarz początkowo nie chciał zostawać w klubie, koniec końców dał się jednak namówić na dalszą współpracę w drugiej lidze. Trener, który nawet nie […]
18.11.2021
Weszło Extra
22.10.2021

Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów?

Dla polskiego postronnego kibica – takiego jak ja – puchary są swego rodzaju świętem. Dla sympatyka Legii? W tym sezonie są jedynym, co trzyma go przy kibicowskim życiu (bo przecież nie liga). Dla fana Napoli? Smutnym obowiązkiem, który trzeba odbębnić. A w zasadzie najlepiej, jakby ich nie było. Po świetnym początku Napoli – osiem na […]
22.10.2021
Weszło Extra
21.10.2021

Weszło z Neapolu: kościół Diego Maradony

Czy futbol zna bardziej nadużywane stwierdzenie niż „piłka nożna jest tu (wpisz dowolne miasto) religią”? Prawdopodobnie nie. Dlatego mając pełną świadomość wagi tego słowa stwierdzam, że w Neapolu… Nie, to nie piłka nożna jest religią. To Diego Maradona. Ktoś znacznie większy niż wybitny piłkarz z zasługami. Ktoś równy Bogu. Obejrzałem kapliczki poświęcone Boskiemu Diego, widziałem […]
21.10.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło
24.09.2021

„Dopiero po karierze zacząłem czytać o biznesie. Mogłem czytać zamiast grać w karty”

Bartosz Ślusarski nigdy nie był uważany za piłkarza wybitnego. Ale w Ekstraklasie zagrał prawie 250 meczów. Pograł w portugalskiej ekstraklasie i w Championship. Zaliczył dwa występy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery – jak sam przyznaje – miał dość piłki. A teraz wraca do niej nie jako trener, nie jako menadżer. Tworzy platformę, która ma […]
24.09.2021
Weszło
08.05.2021

„Nie znam zapachu skarpet w szatni, ale nie czuję się przez to mniej kompetentny”

Jest skautem Arsenalu. Pracował w West Bromwich czy Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Jako jeden z nielicznych Polaków ukończył studia FIFA Master. Tomasz Pasieczny opowiada o tym, dlaczego Arsenal go nie zwolnił przy masowych cięciach. Ale głównie rozmawiamy o tym, jak wyglądałby pion sportowy zarządzany przez niego. Bo Pasieczny nie ukrywa, że chciałby zostać dyrektorem sportowym w […]
08.05.2021
Weszło Extra
30.01.2021

Jak w Polsce robi się transfery? Zaglądamy za kulisy negocjacji

Transfery to prawdopodobnie najseksowniejszy temat dla kibiców śledzących futbol. Newsy transferowe klikają się najlepiej, a podpisywaniu kontraktu z nowym zawodnikiem towarzyszy niekiedy ekscytacja równa tej, którą wywołuje zdobycie trofeum na koniec sezonu. Praca skautów, agentów czy dyrektorów  sportowych spowita jest natomiast tajemnicą porównywalną z pracą lobbystów politycznych czy agentów tajnych służb. Czas zatem zajrzeć za […]
30.01.2021
Weszło Extra
17.11.2020

Teraz na drawskiej Abisynii każdy chce być Moderem | KOPALNIE TALENTÓW

To historia jakich wiele. Chłopaczka z małej wsi na trening zaprowadził brat, szybko odnalazł w sobie smykałkę do futbolu. Ale ile z tych historii zakończyło się grą w reprezentacji Polski i rekordem transferowym Ekstraklasy? W ramach cyklu „Kopalnie Talentów” odszukaliśmy piłkarskie korzenie Jakuba Modera.  Do Drawska wybieramy się dzień po meczu Polski z Ukrainą. Ledwie […]
17.11.2020
Weszło Extra
26.08.2020

Z Damasławka do Serie A. Historia Karola Linettego | KOPALNIE TALENTÓW

Do Lecha przychodził jeszcze jako nieco wystraszony, straszliwie skromny, ale zarazem potwornie ambitny chłopiec. Do Włoch wyjeżdżał już z uznaną marką w Ekstraklasie, zdecydowanie bardziej dojrzały. Ale dopiero w Serie A jego talent eksplodował do tego stopnia, że w niektórych meczach Sampdorii zakładał opaskę kapitana. Jak to się stało, że chłopczyk z Sokoła Damasławek trafił […]
26.08.2020
Weszło Extra
30.06.2020

Jakub Moder, czyli miś koala i lepsza wersja Dembińskiego

Poza boiskiem jest niezwykle spokojny – niemal jak dokładne przeciwieństwo jego najlepszego przyjaciela w zespole. Ale to opanowanie może być mylące, bo w butach o rozmiarze 44 drzemie potężna moc. Piękne gole strzelał już w Drawsku. Na testach w Lechu Poznań przyłożył z dystansu tak, że aż trenerzy Kolejorza popatrzyli po sobie i pokiwali głowami. […]
30.06.2020
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

W wielu miejscach gada głupoty, ale te karty to jest złota myśl. Pograsz godzinkę, ok. Ale resztę czasu można spędzić mądrzej

Einar Rasmussen
Einar Rasmussen
2 miesięcy temu

Trochę włos się jeży, że czterdziestoletni typ, zapewne całkiem zarobiony po karierze piłkarskiej potrafi zdemolować samochód koledze z kursu. Absurdalna głupota.

Refleksja na końcu wywiadu bardzo gorzka, celna – ale zdecydowanie wolałbym, by jej konsekwencją było narzekanie Ślusarskiego na nieczytanie przez niego książek o panowaniu nad sobą i pozostawieniu nieswoich samochodów w spokoju.

Feminista
Feminista
2 miesięcy temu

Nie on tworzy tylko zespół programistów którzy użyją go jako „twarzy” w celu promocji

Konrad
Konrad
2 miesięcy temu

Z całym szacunkiem jeśli Ślusarski ma być twarzą tego produktu nigdy bym w to nie wszedł. Ksiązki zaczął czytać po zakończeniu kariery o biznesie. I to chyba jedyne przeczytane przez Niego książki.

Sentino
Sentino
2 miesięcy temu

Szkoda, że Smyk nie zapytał Ślusara co ten sądzi o zachowaniu Gikiewiczów 🙂 Może by się ładnie gośc odpalił i pojechał po tych konfidentach.

Thiago
Thiago
2 miesięcy temu

Ślusarski? Już zawsze bedzie mi się kojarzył tylko i wyłącznie ze skakaniem na dachu auta Patryka Rachwała…

Gmoch
Gmoch
2 miesięcy temu
Reply to  Thiago

Ja go bardziej z boiska kojarzę. Jako taką karierę zrobił. Niemniej właśnie z tego się go pamięta, że potrafił zmarnować nieprawdopodobne sytuacje. Taka kolejorzowa odmiana legijnego „Nędzy”:)

Sole w rosole
Sole w rosole
2 miesięcy temu

Cwelka to klub sukcesu i ściąga wszelakiej maści ludzi. Ma to swoje drugie dno, kibicując jej leczą swoje kompleksy także ci co mają małego chuja, 174cm wzrostu w kapeluszu, łysi kompleksiarze, więc po przeszczepionej końskiej grzywie, których ulubionym hobby jest regulowanie brwi, golenie nóg, solarium, kibicowanie Leo Messiemu bo osiąga sukcesy podobnie jak elka w Polsce, a jeśli chodzi o aktywność fizyczną to, prężenie mięśni przed lustrem i wrzucanie fotek z dziubkiem na insta. Często sprowadzają się do Warszawki, albo europejskich miast po to, aby móc swobodnie ssać siusiaki u kolegów, bo są ciepli a w swoich wioskach musieliby się z tym kryć. Tacy piekni chłopcy w podwinietych rurkach z posciskanymi jajami muszą mieć wszystko markowe, żeby…oczywiście leczyć kompleksy małego siuśka, łysej przeszczepionej glacy, bo nierówno się przyjęło i utożsamiają się właśnie z literą l. Wyznają 5 zasad: jak piwko to tylko z sokiem, depilacja nóg obowiązkowa, nóżki lekko odsłonięte, jak bzykanko to w dupke kolegi i jeśli kibicować to najlepszym. To też smutna prawda o tym klubie i drugie dno. Ten klub leczy kompleksy!.

Saffron
Saffron
2 miesięcy temu

Super jest być zajebistym piłkarzem. Ale skąd wy możecie o tym wiedzieć

Krzysiu
Krzysiu
2 miesięcy temu

Rozumiem, że nie każdy utalentowany chłopak ma serce i zdrowie do bycia profesjonalnym piłkarzem, ale to zdanie „W moich grupach juniorskich byli zawodnicy z większym talentem. Ale doszedłem do Ekstraklasy…” stawia jednak w bardzo złym świetle trenerów, którzy prowadzili jego grupy juniorskie. Także jeśli ktoś jest zdziwiony, że w eklapie grały „wyroby” typu Żurkowski, Slisz Góralski, Łukasik to tu jest jedna z odpowiedzi na taki stan rzeczy.

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  Krzysiu

Nie znasz szczegółów. Może ci utalentowani zawodnicy zdecydowali się jednak porzucić piłkę i poświęcić nauce? A może mieli zjebany charakter i tu nawet najlepszy trener by nie pomógł?

Alexa
Alexa
2 miesięcy temu

Hey there, I just wanted to tell y’all that I’ve been making such a stable income from this crazy money making system and the best part of it was I really didn’t have to invest anything. I’m making about $6000-$8000 per month and you can too, download this awesome system here… http://www.WorksSilver.com

Suche Info
02.12.2021

Dobre wieści dla Korony Kielce. Miasto da jej miliony

Korona Kielce odpadła z Pucharu Polski, a w weekend zakończy ligową jesień. O ile na boisku ostatnimi czasy wiedzie jej się gorzej, tak poza nim kibice ze świętokrzyskiego mogą mieć powody do optymizmu. W czwartek, 2 grudnia, o godz. 9 rozpocznie się sesja Rady Miasta Kielce, na której pierwszoligowiec ma otrzymać od miasta miliony. Kielecki […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021