Damian Gąska zawodnikiem Górnika Łęczna

redakcja

Autor:redakcja

09 sierpnia 2021, 17:30 • 1 min czytania

Reklama
Damian Gąska zawodnikiem Górnika Łęczna

Damian Gąska podpisał trzyletni kontrakt z Górnikiem Łęczna. 24-letni pomocnik był dotychczas zawodnikiem Śląska Wrocław. 

Reklama

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Radomiaku Radom, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy. Był podstawowym zawodnikiem ekipy prowadzonej przez Dariusza Banasika. Wystąpił w 33 spotkaniach 1. ligi i strzelił trzy bramki. Natomiast po zakończonej kampanii wrócił do Wrocławia, ale nie znalazł uznania w oczach trenera Jacka Magiery. W ekipie „Wojskowych” rozegrał łącznie 47 spotkaniach ligowych. W drużynie z Lubelszczyzny będzie miał za zadanie wzmocnić drugą linię.

– Zgadza się, rozmawiałem trochę z chłopakami. Mówili mi, że Górnik to bardzo fajny i poukładany klubz dużymi perspektywami na przyszłość. Mam nadzieję, że utrzymamy w tym sezonie Ekstraklasę i zobaczymy, co da się więcej zrobić. (…) Myślę, że jestem bardzo kreatywnym zawodnikiem grającym na pozycji „10”. Bardzo dynamicznym. Dlatego mam nadzieję, że będę brał udział w dużej ilości akcji zakończonych asystą bądź bramką. Najważniejsze, żeby zdobywać punkty – powiedział zawodnik w rozmowie z oficjalną stroną klubową Górnika Łęczna.

źródło: gornik.leczna.pl

fot. FotoPyK

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank