post

Opublikowane 05.08.2021 23:19 przez

Piotr Stolarczyk

– Uważam, że finanse nie stanowiły głównej motywacji odejścia Messiego z Camp Nou. Zarobił już tyle forsy, że jego ruch determinowała chęć sięgania po największe laury. On chce być najlepszy w historii piłki nożnej. Z kolei uczestniczenie w takim projekcie sportowym, jakim była Barcelona przez ostatnie 3/4 lata, musiało być dla niego mordęgą. Po prostu. Lanie od Romy, lanie od Liverpoolu jest upokarzające dla takiego piłkarza – mówi Michał Zawada, wieloletni kibic FC Barcelony, socio tego klubu. Co według niego kierowało Leo Messim? Czy można było przewidzieć jego ruch? Jakie konsekwencje czekają Blaugranę? W jakim stopniu ucierpi na tym La Liga? Dlaczego kibice Realu nie powinni cieszyć się z tego, że od największego konkurenta odeszła legenda? Zapraszamy!

Zazwyczaj świetnie poinformowany Fabrizio Romano wczoraj donosił, że Leo Messi podpisze nową umowę z Barceloną do 2026 r. Dziś nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Mimo wszystko czułeś w kościach to?

Jestem w ogromnym szoku. Wczoraj pojawiła się informacja, że Jorge Messi (ojciec Leo Messiego – przyp. red) leci do Barcelony. Dla wszystkich kibiców Blaugrany i nie tylko oznaczało jedno: celem wycieczki jest podpisanie nowego kontraktu. Wydawało się, że dopną najważniejsze szczegóły. A tu proszę… W dalszym ciągu nie mogę w to uwierzyć. Znaczy wiedziałem, że odejście Leo Messiego musi kiedyś nastąpić. Trochę też jestem zaskoczony momentem, bo myślałem, że w poprzednim roku dojdzie do tego. I naprawdę wolałbym, żeby Messi wówczas odszedł, kiedy to wojował z Bartomeu, niż teraz, gdy kibice klubu mieli nadzieje na pozytywny finał. W dodatku objęcie sterów przez Joana Laportę potęgowało wiarę w szczęśliwy koniec pertraktacji. W to, że ten projekt sportowy będzie budowany od nowa. Że będzie to impuls do poprawy.

Jasne, sytuacja finansowa klubu jest fatalna, i potrzeba wiele lat na to, by się wyprostowała. Jednak odejście Messiego paradoksalnie powoduje, że Barca będzie miała jeden problem mniej, jeśli chodzi o wydatki. Za to pojawił gigantyczny kłopot w postaci tego, w jaki sposób przyciągnąć ludzi na stadion, znaleźć powód, dla którego nawet teraz kibice Blaugrany mieliby ją oglądać.

Jak myślisz – dlaczego negocjacje zakończyły się fiaskiem?

Myślę, że decydująca była kwestia zmęczenia ze strony Messiego. Tym ciągłym borykaniem się z tym, że ta kadra była niepełna. Tym, że ciągle były jakieś problemy z trenerami. W Lidze Mistrzów zaś Barcelona nie stanowiła już konkurencji dla innych topowych europejskich marek. Teraz dochodzi do tego jeszcze ujawienie stanu finansów klubu po erze Bartomeu. Okazuje się, że to zmęczenie legendy Barcy jest jeszcze większe niż nam się wszystkim wydawało. Tak to sobie tłumaczę, bo próbuje to jakoś zracjonalizować. Kurczę, trudno mi sobie teraz nawet wyobrazić, jak ten projekt będzie wyglądał bez niego. To dla mnie jakaś abstrakcja, że kiedyś tam pójdę na mecz Barcelony i już go nie zobaczę w koszulce tej drużyny.

Mówisz, że nie wyobrażasz sobie tego, ale z drugiej strony, te czarne chmury nad Camp Nou zbierały się od dawna. Jak się okazuje – to nie był przypadek, jakieś tam drobne rozbieżności, że Messi po 30 czerwca był de facto bezrobotny.

Wiesz co? Sądziłem, że skoro został w poprzednim roku, po tym fatalnym sezonie, po tej porażce 2:8 z Bayernem Monachium, skoro jeszcze zdecydował się zostać w klubie, a pamiętajmy atmosfera była bardzo gęsta, to finalnie w końcu dojdzie do kompromisu z władzami klubu. Podkreślmy to: już nowymi władzami.

Trudno inaczej nazwać to jak dużą porażką obecnego prezydenta klubu, Joana Laporty. W styczniu wjechał do klubu na białym koniu i miał być gwarantem tego, że Messi zostanie w Katalonii. Uważasz, że to początek końca sternika klubu?

Niespecjalnie kto inny ma tam w klubie rządzić i Laporta rozpoczyna jakieś tam swoje porządki. Wiadomo, że jego celem jest poprawa sytuacji finansowej klubu, która jest fatalna. A fundamentem uzdrawiania ogólnej sytuacji, było doprowadzenie do godnego zwieńczenia kariery Leo Messiego w Barcelonie. Czyli dać mu pograć jeszcze rok lub dwa, szykować przy nim do roli lidera Pedriego czy Ansu Fatiego po to, by płynnie nastąpiła sukcesja. Jednak nie będzie tego bezbolesnego przejścia, nie będzie pięknego pożegnania Messiego, bo nawet nie ma ku temu podstaw. Przecież nawet nie jest zawodnikiem klubu. Na pewno jest to klęska Laporty. Tylko że spowodowana spuścizną pozostawioną przez poprzedniego prezydenta, Josepha Bartomeu, któremu nigdy w życiu nie zapomnę tego, jaki bałagan po sobie zostawił. Moim zdaniem Laporta nie jest głównym winowajcą. Po prostu nie poradził sobie z problemami, które zostały do rozwiązania po poprzedniku. Mimo wszystko kibice liczyli, że sobie poradzi.

A może przyczyną odejścia był osoba trenera Ronalda Koemana? Argentyńczyk nie zgadzał się z jego wizją i metodami pracy?

Jeśli dobrze się temu przyjrzymy, to Messi w swojej karierze w Barcelonie pracował z dwoma wybitnymi fachowcami – z Pepem Gaurdiolą i Luisem Enrique. Reszta? Frank Rijkaard wprawdzie sporo wygrał z klubem, stworzył pewne podwaliny pod przyszłe sukcesy Guradioli, ale nie był genialnym szkoleniowcem. A z kolei w ostatnich latach Messi musiał się borykać z trenerami typu Ernesto Valverde czy Quique Setien. A Koeman? Owszem wygrał Puchar Króla w poprzednim sezonie. Miał kadrą taką, a nie inną. Bartomeu kupił piłkarzy przepłaconych albo podejrzanej prominencji, czy też Brazylijczyków pokroju Matheusa. Pewnie nie tylko Messi, ale i inni klasowi piłkarze pukali się w czoło na to, co tam się kadrowo dzieje.  Tak więc nie dziwię się, że kapitan mógł tęsknić za normalnie prowadzonym projektem, za normalnym trenerem z górnej półki. Przede wszystkim za przeprowadzonymi logiczne transferami i za racjonalną kontynuację w taktyce. Mnie Koeman nie przekonuje, a w końcówce sezonu wręcz zniechęcił. I to, co dawało nadzieje gdzieś w styczniu, w lutym – gra w systemie 3-5-2, odbudowania Busquetsa, wykorzystanie umiejętności kilku piłkarzy – okazało się na finisz rozgrywek La Liga niewystraczające.

Myślisz, że nastąpi teraz proces odbrązawiania Messiego? Pomnik zacznie kruszeć i powoli rozpadać się na drobne elementy?

Nie. Nie sądzę, by do tego doszło.

Nie wszyscy kupią tłumaczenie o zmęczeniu. To jednak był kapitan, żywa legenda klubu związana z nim przez blisko dwie dekady. Bałagan bałaganem, ale Messi też grał na zwłokę. Trochę nieelegancko.

Myślę, że zapewne dał włodarzom klubu czas na przedstawienie konkretnej oferty. Twierdzę, że jest to zawodnik, który patrzy szerzej niż tylko projekt sportowy lub na to, jak wygląda sytuacja finansowa klubu. I uważam, że jego motywacją jest głód kolejnego, już po kilku latach, sukcesu w Lidze Mistrzów.  Messi pokazał w minionym sezonie, że może grać na najwyższym poziomie, a Barca zaś, że nawet w La Liga nie jest szczególnie konkurencyjna. On nie musi już Barcelonie niczego oddawać, niczego udowadniać, niczego odpracowywać. Dla tego klubu, przez te 15 lat w dorosłej piłce, zrobił więcej – jeśli chodzi boisko – niż Cruyff, Ronaldinho i wiele innych legend. Trzeba ocenić to na chłodno. Wielu kibiców jest zapewne teraz rozżalonych i będzie szukało przyczyn w skoku na kasę Argentyńczyka.

Nie uważam że, finanse stanowiły główną motywację odejścia z Camp Nou. Zarobił już tyle forsy, że jego ruch determinowała chęć sięgania po największe laury. On chce być najlepszy w historii piłki nożnej. Z kolei uczestniczenie w takim projekcie sportowym, jakim była Barcelona przez ostatnie 3/4 lata, musiało być dla Messiego mordęgą. Po prostu. Lanie od Romy, lanie od Liverpoolu to jest upokarzające dla piłkarza, który wie, co potrafi.

GDZIE ZAGRA MESSI? POSTAW W FUKSIARZ.PL!

To prawda. Może i ten sezon stanowił jakąś iskierkę nadziei, że Barcelona dźwignie się z kryzysu, lecz generalnie dalej jest stajnią Augiasza.

Od 2015 r. klub jest regularnie osłabiany. Brakuje wzmocnień. Ba, ta kadra nie jest nawet utrzymywana na podobnym poziomie z sezonu na sezon. Może w tym roku przez przyjście Memphisa Depaya, Erica Garcii, czy Kuna Aguero, istniała szansa, że zrobi się kroki w prawidłowym kierunku. Sęk w tym, że to nie są siedmiomilowe buty. Co ciekawe – przyszedł Kun Aguero, a nie zagra z Messim ani jednego meczu. Co za ironia losu…

Messi zwyczajnie liczy czas i wie o tym, że zostało mu kilkanaście ostatnich miesięcy gry na wysokim poziomie. Zna swój organizm i zdaje sobie sprawę z tego, iż w końcu będzie musiał zejść ze sceny. A Barcelona przez najbliższe dwa trzy lata, mając jakichś Pjaniców czy Brathwaithe’ów i innych przeciętnych grajków, których nie można wypchnąć, nie ma co liczyć na to, że nawiąże walkę z najlepszymi drużynami w Europie.

Co czeka Barcelonę w najbliższym sezonie?

Cała La Liga idzie w dół, tak więc nie sądzę, by Blaugrana wypadła poza pierwszą czwórkę. Moim zdaniem Atletico obroni mistrzostwo. A Barca? Będzie walczyła o drugie lub trzecie miejsce. Nawet bez Messiego w skali krajowych rozgrywek to kadrowo dobra drużyna.

Włodarze klubu mieli plan „B” na wypadek odejścia Messiego?

W mojej opinii nie przewidywali takiej opcji. I to też się odbije czkawką. Myślę, że cała La Liga nie jest na to przygotowana. Przecież rozgrywki nie mają teraz gwiazdy z prawdziwego zdarzenia. Bo kto ma nią być? Nie będzie Messiego, nie ma już Cristiano Ronaldo, nie ma Sergio Ramosa. No może przyjdzie Mbappe do Realu i wówczas on zostanie gwiazdą La Liga. Ale w tym momencie to są rozgrywki – jeśli mielibyśmy drukować plakaty – numer pięć w Europie. Mówię o nazwiskach.

Zgadzam się. Nawet Bundesliga czy Ligue 1 ma więcej piłkarzy rozpalających wyobraźnię kibiców.

Szczerze? Gdybym nie był kibicem Barcelony, musiałbym się poważnie zastanowić, po co ja mam włączyć telewizor i obejrzeć mecz Blaugrany, skoro nie ma w niej Messiego. Na grę Realu Madryt w poprzednim również nie patrzyło się z przyjemnością. I rzeczywiście na tle tych ekip Atletico pod wodzą Simeone, z Suarezem czy Felixem w składzie, jest drużyną bardziej wyrazistą.

No właśnie, korki od szampanów strzeliły w madryckich klubach? Czy to też jest problem dla nich, bo spada wartość marketingowa produktu, jakim są rozgrywki La Liga?

Ależ oczywiście, że odejście Messiego paradoksalnie jest problemem. Z tego względu, że spadnie oglądalność ligi. Produkt nie będzie już tak atrakcyjny dla odbiorcy. Najlepszy przykład? Odejście Michela Jordana z NBA. Wartość całej ligi spadła o 40 procent. Nie zdziwię się, jeśli wartość marketingowa La Ligi spadnie o jakieś 20 lub 30 procent. W momencie, gdy mieliśmy pandemię, puste stadiony, teraz taki cios odbije się negatywnie na rozgrywkach. A zobaczmy, o jakich transferach mówi się teraz w Anglii.

Jedynie w Anglii. Poza tym wszędzie szaleje kryzys na rynku transferowym.

No tak, ale Juventus zdołał utrzymać Cristiano Ronaldo. Co prawda, Lukaku odchodzi z Interu, tylko gdzie indziej raczej nie słychać o tak mocnych odejściach.

Superliga też rzuca się cieniem na wizerunek Barcelony i Realu.

Zdecydowanie. Wracając do Messiego, warto dodać, że sytuacja dzieje się na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek. Jedynie, kto może cieszyć się z takie obrotu sprawy, to mało ogarnięci kibice Realu Madryt, którzy mają teraz jakąś tam drobną satysfakcję. Natomiast długofalowo to też nie jest dla nich dobra informacja, bo ta rywalizacja zwyczajnie będzie miałka. Już spadł prestiż El Clasico, a co dopiero teraz. Jeszcze kilka miesięcy temu mieliśmy Ramosa i Messiego. Dziś? Pozostają idole kryzysowi.

Masz już typy, gdzie Leo Messi będzie kontynuował karierę?

Nie mam zielonego pojęcia. W ogóle nie rozważałem tego, że odejdzie z Barcelony. Uważam, że będzie to kierunek, który da mu możliwość w ciągu najbliższych dwóch sezonów możliwość wygrania Ligi Mistrzów. To musi być projekt stabilny, mocny sportowo, atrakcyjny finansowo i z dobrym trenerem, by w poczuciu spełnienia i triumf wreszcie wyjechał do USA na epilog swojej kariery. Nie sądzę, żeby to było PSG, chociaż mogę się zdziwić.

GDZIE ZAGRA MESSI? POSTAW W FUKSIARZ.PL!

Rozmawiał Piotr Stolarczyk

fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Ekstraklasa
28.08.2021

Czy Górnik Zabrze potwierdzi, że wyszedł z zakrętu?

Po pierwszych dwóch kolejkach nastroje w Zabrzu były minorowe. Na dobrą sprawę euforia kibiców w związku z przyjściem Lukasa Podolskiego mocno zmalała, bo słaba dyspozycja reszty zawodników wysunęła się na pierwszy plan. Górnik prezentował się tak samo fatalnie, jak w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Karygodna postawa defensywy, zupełny brak pomysłu w konstruowaniu akcji. Jednak w […]
28.08.2021
Weszło
27.08.2021

CR7. W dalszym ciągu kozak czy już wyblakła gwiazda?

Cristiano Ronaldo został nowym piłkarzem Manchesteru United. Jego związek z Juventusem Turyn dobiegł końca. Obie strony – już abstrahując od okoliczności rozstania – nie będą z wielkim sentymentem wspominać tej trzyletniej relacji. Portugalczyk miał poprowadzić Starą Damę do upragnionego triumfu w Lidze Mistrzów, a ostatecznie europejskie kampanie kończyły się spektakularnymi klęskami. Choć w rozgrywkach ligowych […]
27.08.2021
Weszło
24.08.2021

Łobodziński: Awans albo śmierć? Nie, ale musimy być w szóstce

Miedź Legnica ma za sobą udaną inaugurację sezonu. Po pięciu kolejkach legniczanie mają na koncie 13 punktów i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Klub z Dolnego Śląska od początku rozgrywek prowadzi Wojciech Łobodziński, który jeszcze do niedawna grał w rezerwach legnickiego zespołu. Jak radzi sobie jako debiutant w 1. lidze? Co jest kluczem do dobrych […]
24.08.2021
Bundesliga
22.08.2021

Bayern wygrywa szalony mecz z „Koziołkami”. Lewandowski z kolejnym golem

W sumie było to bardzo dziwne spotkanie. Pierwsza połowa toczyła się w ślamazarnym tempie, idealnym na drzemkę po niedzielnym rosole. A jeśli ktoś wytrzymał – zapewnił sobie niemałe katusze. Jasne, to dopiero początek projektu pod przewodnictwem Juliana Nagelsamanna, ale liczba niedokładnych zagrań przekroczyła dopuszczalną skalę. Po przerwie zaś obserwowaliśmy doskonałe widowisko. Bawarczycy wbili wyższy bieg […]
22.08.2021
Weszło
22.08.2021

Święci oszukali przeznaczenie – urwali punkty Manchesterowi United

W teorii – prosty mecz dla Manchesteru United. W pierwszej kolejce rozbili Leeds United, zaś ich dzisiejszy rywal nie miał większych szans z Evertonem. Rzeczywistość Premier League okazała się jednak nieodgadniona – Święci zatrzymali Czerwone Diabły, którego niczego ciekawego dzisiaj nie pokazały. Southampton przegonił złe demony. Przecież w ostatniej rywalizacji z drużyną Ole Gunnara Solskjaer […]
22.08.2021
1 liga
22.08.2021

Arkadiusz Woźniak: – Nigdy nie powiedziałem, że czegoś bardzo mocno żałuję

–  Gdy byłem dzieckiem, w domu się nie przelewało. Wychowałem się w biedzie. Dlatego też doceniam to, co mam. Nigdy nie rozpamiętuję czegoś w kategorii: co byłoby, gdybym poszedł tam lub gdzieś został. Jeśli zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, to nie mam do siebie pretensji. Absolutnie nie narzekam na to, w jakim miejscu teraz […]
22.08.2021
Liczba komentarzy: 41
Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcjan
Marcjan
1 miesiąc temu

W końcu coś o Messim. Dawno nie było.

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Chuja synek wiesz jaką motywację miał Messi.

Tomasz "Pyton" Włodarczyk
Tomasz "Pyton" Włodarczyk
1 miesiąc temu

Leo Messi zagra w Lechu Poznań!!!

loko
loko
1 miesiąc temu

Rutkowski zaproponował Messiemu zawrotne 200 tys. euro za podpis + miesięczny do komunikacji miejskiej, ale tylko na pierwszą strefę. Negocjacje trwają.

loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  loko

Rutki poszły na całość i zaproponowały 15% rabatu na sprzęt AGD (ale tylko modele z niesprzedanych zapasów z sezonu 2019 i rabat jest naliczany tylko na 3 najtańsze produkty z koszyka) do urządzenia mieszkania i raty 0% !!!

Okrutna walka między Lechem i PSG trwa!

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Messi nigdy nie będzie najlepszym piłkarzem w historii, bo nie poprowadzi Argentyny do mistrzostwa świata. Tak jak Ronaldo swojej Portugalii. Tak jak Robert naszej Polski.
Wielcy to: Maradona, Gerd Mueller, Zidane, Ronaldo, Paolo Rossi, Romario, Kempes.
Pozdr.

D102
D102
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Nie wiem czemu Krzysiek jest minusowany, skoro napisał, jak jest – po latach herosami są bohaterowie drużyn narodowych.

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  D102

Bo napisał o byciu w najlepszym pod kątem zdobycia mistrzostwa świata i wymienił m.in. Paolo Rossiego, który choć poprowadził Włochy do tytułu, nie jest traktowany w kategorii najwybitniejszych zawodników w historii. Podobnie jak Just Fontaine. W przeciwieństwie do nich di Stefano, Puskas czy Jaszyn nigdy takich tytułów nie mieli, a spróbuj powiedzieć, że nie należą do grona najwybitniejszych.

Scout
Scout
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Jaszyn – nikt nie widział jak gra, kazdy uważa że jest najlepszy. Trzeba od niego brać lekcje PR-u

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Według tych kryteriów najwybitniejszym piłkarzem w historii jest Miroslaw Klose…..

Pjoter
Pjoter
1 miesiąc temu

Barcelona: Hej Leo nie możemy Ci dać więcej niż 8M €.
Messi: Ok to chcę 20M.
Barcelona: Ok Deal.
Komunikat: Dogadaliśmy się ale La Liga jest zła i Leo musi odejść.

znachor
znachor
1 miesiąc temu
Reply to  Pjoter

20 to on krzyknął, ale miesięcznie.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
1 miesiąc temu

Nie? Przecież mógł chyba zagrać za „symboliczne”(bo dla normalnych ludzi to nieosiągalne i kosmiczne pieniądze) np. 1 mln euro ;). Dajcie spokój. Sprawa jest jasna. Ma swoje wymagania finansowe i jak Barca nie potrafi ich spełnić to się żegnamy. Jest PSG, jest City, oni zapłacą. Proste? Proste. O sukcesy sportowe też raczej nie chodzi, zwłaszcza jak wybierze Paryżan :D(słabiutka liga).

karool
karool
1 miesiąc temu

dajcie spokoj on i ojczulek to niezli pazerni na kase goscie.to tak jakbys byl z zona 17 lat i powiedzial jej ja to nie widze przyszlosci z toba.szukam ambitnego projektu z 18.taki to kapitan.

egzekutor
egzekutor
1 miesiąc temu

„ Mimo wszystko czułeś w kościach to?”

Wy kurwa sami te wywiady przeprowadzacie czy pisze je za was komputerowy program Ivona?? Ten bezduszny głos z przeróbek na jutubie …..

Bax
Bax
1 miesiąc temu
Reply to  egzekutor

Yoda im pisze

Tropiciel Cyklistów
Tropiciel Cyklistów
1 miesiąc temu
Reply to  Bax

Pisze Yoda im

Fitipaldi
Fitipaldi
1 miesiąc temu

Dobrze liczę, szesnaście artykułów o Messim w jeden dzień? Jakiś rekord chcą pobić czy już zupełnie odlecieli?

loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  Fitipaldi

ktoś kazał wszystkim zatrudnionym w weszło, łącznie z grafikiem i panią sprzątającą redakcję do napisania po co najmniej jednym newsie o Leo. Paczul jedynie musi napisać 3, bo pierwsze, drugie bez błędów pierwszego i jeszcze za Kowala

RRRR
RRRR
1 miesiąc temu

On jest jakimś dziennikarzem może jeszcze, tylko zapomnieliście dopisać? Czy faktycznie jedynie wyróżnia się tym, że jest „wieloletnim kibicem FCB i socio”? Btw czytałem kiedyś jego wysrywy na twitterku i to jest dramat, stary chłop, a pieniacz jak kibicowski małolat, że hej XD Np. Cris 3 lata nie gra w Realu, a dalej gościa boli XD Ja się tak zachowywałem, gdy miałem 16 lat i w liceum kumpla, który akurat kibicował Barcelonie i Polonii (ja byłem w kontrze, bo Real i Legia). Gdybym wiedział, to przy okazji odejścia CR7 z Realu napisałbym do was, że chętnie się wypowiem, w 2018 miałem 16 lat stażu kibicowskiego jeśli chodzi o Real XD ;P

leo pepsi
leo pepsi
1 miesiąc temu
Reply to  RRRR

kibicowanie realowi jest jak stawanie do walki na piesci z nabitym karabinem

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  RRRR

Podwojna ciota. Legła i sReal

***** **
***** **
1 miesiąc temu

Wystarczy przeczytać wstęp i już wiesz że to zaślepiony fanboy Barcelony. Zrobi wszystko żeby gloryfikować Messiego. Przecież Messi mógł zejść do 8 mln euro netto za sezon i wszystko by się udało. Czemu tego nie zrobił skoro wg Zawady nie zależy mu na kasie, bo ma jej mnóstwo? 8 mln to i tak są dobre pieniądze. Pójdzie do szejków grać za 50 mln i wtedy też Zawada powie że pieniądze nie miały znaczenia.

Zakola na dupie
Zakola na dupie
1 miesiąc temu

Nie chodzi o finanse? W takim razie kto brał pensje idące w setki milionów?

Scout
Scout
1 miesiąc temu

I jest taki gość, fanatyk Barwy a i tak nie ma bladego pojęcia. Wiadomo nie finanse, to miłość do klubu każe mu odejść. A zaraz się okaże, że za dodatkowy hajs albo przedłuży albo pójdzie do City/PSG. Rozbraja mnie jak masa ludzi ma tendencje do krytykowania Cristiano Ronaldo i wywyższania Messiego

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8 (@w-punkt)
1 miesiąc temu

Brakuje jeszcze kilku tekstów; „Leo – Messjasz futbolu”, „Płaczę w środku” albo „Messi w moim katalońskim sercu”.
Czekam. Za co wam płacę wyłączając AdBlocka?

jan
jan
1 miesiąc temu

Do tej pory nie kibicowałem Barcelonie, ale jak już odejdzie ten chciwy pajac, to najpiękniejsze co mogłoby się wydarzyć, to jak Barcelona wygrałaby z jego nowym arabsko-europejskim klubem, który szejkowie kupili i spierdolili cały futbol. I wtedy będę bardzo kibicował Barcelonie.

Szczepek
Szczepek
1 miesiąc temu

Gdyby finanse go nie obchodziły to by nie żądał tak astronomicznej kasy, której klub nie był w stanie zapłacił i tworzył jakieś dziwne kostrukcje jak płacenie za grę po zakończeniu kariery. Tu nie ma nic z romantyzmu. Po prostu chce lepiej zarabiać, grać w lepszym klubie i może na koniec spróbować po prostu czegoś nowego.

leo pepsi
leo pepsi
1 miesiąc temu

niech idzie do realu 🙂

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  leo pepsi

Duet Messi Mbappé bym zobaczyl 😉

Ponton
Ponton
1 miesiąc temu

Przegrać czasem z Romą to tragedia? Zejdźcie na ziemię i pokory

DanielSvenson
DanielSvenson (@danielsvenson)
1 miesiąc temu

Dariusz Mioduski powinien rozwarzyc w kwestii ewentualnych wzmocnien srodka pola w obliczu kontuzji Kapustki i koniecznosci gry na trzech frontach.

rema
rema
1 miesiąc temu

Zamiast bredzic, moze by przeczytac oficjalne wyjasnienie.

xxxxxxxxddddddd
xxxxxxxxddddddd
1 miesiąc temu

Populacja polskich fanboyów Barcelony zmniejsza się

polskiebloto
polskiebloto
1 miesiąc temu

NO LUDZIE KOCHANI

Mariano Italiano
Mariano Italiano
1 miesiąc temu

W suchym info zaplatał się jakiś artykuł nie o Messim. Gdzie jest moderator, ja się pytam?

Screenshot_20210806_092450_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Lolek
Lolek
1 miesiąc temu

Messi juz nie jest powaznym pilkarzem. Czlapanie przy lini srodkowej i krotkie truchciki gdy dostanie pilke sa po prostu wkurwiajace. Placenie mu pierdyliarda euro za obecnosc w jakimkolwiek klubie to pieniadze w bloto. I nie zwroca sie z koszulek, bo wszyscy chinscy tiktokerzy maja juz koszulki Leo. Ilez mozna pudrowac trupa i sprzedawac bilety za jego pokazywanie.

wasylek
wasylek
1 miesiąc temu

Radzę sobie przypomnieć ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=SO2gDGHl3p0

tolep
tolep (@tolep)
1 miesiąc temu

Tak to sobie tłumaczę, bo próbuje to jakoś zracjonalizować.”

Nie zesrajcie się. Wywiad z fanem Barcelony.

MrJOoda
MrJOoda
1 miesiąc temu

Kasa nie była motywacją i dlatego Messi negocjuje z PSG.

hlust
hlust
1 miesiąc temu

Chłopaki, co u messiego?

Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021