Górnik Polkowice z udanym otwarciem sezonu

redakcja

Autor:redakcja

01 sierpnia 2021, 17:27 • 1 min czytania

Reklama
Górnik Polkowice z udanym otwarciem sezonu

Nie samą Ekstraklasą człowiek żyje. Równolegle do meczu Warta Poznań – Pogoń Szczecin toczono starcie między Górnikiem Polkowice a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz na zapleczu od sezonu 2011/12. 

Reklama

Faworytem – spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej. Podbeskidzie miało zrobić wszystko, by udanie otworzyć sezon. Warunki – abstrahując już od poziomu boiskowych przeciwników – były całkiem dogodne, wszak klubu nie opuściło kilku liczących się graczy, między innymi Kamil Biliński. To właśnie doświadczony napastnik dał gościom prowadzenie, przypieczętowując ich dobrą grę do przerwy. Później jednak Podbeskidzie stanęło.

Do akcji ruszył natomiast Górnik Polkowice, który w drugiej części meczu oddał dwa razy więcej celnych strzałów na bramkę rywala. Jedna z akcji zakończyła się powodzeniem – w 72. minucie do siatki trafił Mariusz Szuszkiewicz, jeden ze skuteczniejszych zawodników beniaminka w poprzednim sezonie eWinner II ligi. 30-latek ustalił wynik spotkania, sprawiając, że obie drużyny podzieliły się punktami.

Dla ekipy Pawła Barylskiego – miłe rozpoczęcie przygody z I ligą. Dla Piotra Jawnego i jego podopiecznych – powód do kręcenia nosem.

Fot.Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank