Miedź gromi na inaugurację 1. ligi

30 lipca 2021, 20:32 • 2 min czytania 2 komentarze

Wystartowały rozgrywki zaplecza Ekstraklasy i już w pierwszym spotkaniu kibice zebrani na stadionie w Opolu obejrzeli aż 5 bramek. Sęk w tym, że musieli głównie oglądać popisy rywala, który pokonał miejscową Odrę aż 4:1. Tym samym bardzo udany debiut na ławce trenerskiej Miedzi Legnica zaliczył Wojciech Łobodziński.

W pierwszym z trzech dzisiejszych meczów 1. ligi goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w 11. minucie Krzysztof Drzazga strzelił premierową bramkę tej edycji rozgrywek. Do przerwy Miedź prowadziła 1:0. Chwilę po rozpoczęciu debiutant Maxime Dominguez  podwyższył prowadzenie, a autor pierwszego trafienia w 53. minucie praktycznie pozbawił gospodarzy szansa na korzystny wynik. Co ciekawe, Odra mogła wrócić do gry.  W 66. minucie Krzysztof Janus wykorzystał jedenastkę, ale na kwadrans przed końcem zmarnował doskonałą okazję, by złapać kontakt z przeciwnikiem. Znowu podszedł do wykonania rzutu karnego, tylko tym razem nie zdołał pokonać golkipera, który wyczuł jego intencję i obronił uderzenie.

Opolski zespół nie zdołał już postraszyć legniczan, a kilka minut później kropkę nad „i” postawił Kamil Zapolnik – z dystansu precyzyjnie uderzył w same widły. Miedź udanie zainaugurowała sezon i wysłała reszcie ligowej stawki jasny sygnał, że plan walki o awans niekoniecznie musi być mrzonką.

Odra Opole – Miedź Legnica 1:4 (0:1)