post

Opublikowane 16.07.2021 16:21 przez

redakcja

– Mamy swoją akademię. Nie wiem, czy gorszą od Lecha. W Centralnej Lidze Juniorów to Zagłębie było wyżej, wygrało też w rozgrywkach U-15. Oczywiście Lech znany jest ze swojego szkolenia i wprowadzania młodych zawodników, no i my musimy robić to samo. Nie bać się. Za mojej kadencji Lech sprzedał czterech piłkarzy za bardzo dobre pieniądze, a kolejnych czterech mógłby sprzedać, gdyby tylko chciał. To pokazuje, że warto na tych zawodników stawiać – mówi Dariusz Żuraw, nowo mianowany szkoleniowiec Zagłębia Lubin. Ze szkoleniowcem wywiad przeprowadzili Wojciech Piela i Paweł Gołaszewski („Piłka Nożna”).

Kiedy pojawiła się oferta z Zagłębia Lubin, długo się pan zastanawiał?

Rozmawialiśmy dosyć długo. Nie chcę mówić o konkretach, ale rozmów było sporo. Sporo spotkań. Klub ma wizję tego, co chce budować przez najbliższe lata i wydaje mi się, że jest to wizja bardzo ciekawa. Ja też sobie pewne cele w życiu stawiam i staram się do nich dążyć. Ostatnio miałem natomiast więcej czasu dla rodziny. Trochę porządków w domu, w ogrodzie. Normalne sprawy. W zawodzie trenera zawsze tego czasu dla najbliższych brakuje.

Z jaką wizją taktyczną pan przychodzi do Zagłębia? Ostatnio moda na grę trójką stoperów…

Wizji można mieć wiele, ale trzeba je dostosować do sytuacji. W Lubinie gra trójką w defensywie w tej chwili raczej nie wchodzi w rachubę, z racji tego że w ostatnim sparingu było do dyspozycji… dwóch środkowych obrońców. Ale ja jestem otwarty na nowe pomysły taktyczne. Sporo czasu poświęciłem na analizowanie mojej poprzedniej pracy. Przyglądałem się również grze reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Z tego można wyciągnąć dużo wniosków. Tak, że plan na pracę jest. Chciałbym, żeby Zagłębie grało ofensywnie, wysoko odbierało piłkę. Ale najpierw muszę przyjrzeć się zespołowi. Dowiedzieć się, czy jest zdolny do realizowania takich założeń już teraz, czy może trzeba będzie trochę dłużej nad tym popracować.

Myśli pan, że to ustawienie z trójką stoperów zdominuje Ekstraklasę?

Jest to coś nowego, a my lubimy nowości. Dla mnie to też jest bardzo ciekawy system, tylko że wymagający bardzo dużej pracy. Jest po prostu inny. I jeśli ktoś mówi, że w jednym meczu sobie zagra czwórką, w drugim trójką… To trzeba przećwiczyć. Ja wychodzę z założenia, że nie da się pokazać chłopakom na tablicy parę szczegółów i to już będzie funkcjonowało. To jest trudna, żmudna robota.

Będzie pan próbował nauczyć Filipa Starzyńskiego mocnej pracy w wysokim pressingu?

Każdy się będzie musiał zaangażować. Wiemy o atutach Filipa, natomiast na końcu zawsze najważniejszy jest zespół, a nie jednostki. Piłkarze bardzo mnie interesują, chcę w nich tchnąć w nowego ducha, ale wygrywamy i przegrywamy jako zespół. Ważne, żeby każdy zawodnik wiedział, co ma na boisku robić.

Do rozpoczęcia Ekstraklasy nie pozostało zbyt wiele czasu.

To oczywiście nie jest sytuacja do końca komfortowa. Spróbujemy wykorzystać pozostały czas jak najlepiej. Zagłębie nie gra w pucharach, więc czas i miejsce na pracę będzie. To nie jest też tak, że przepracuje się okres przygotowawczy i już wszystko funkcjonuje. Pewne rzeczy trzeba stale doskonalić, modyfikować. (…) Na razie skupimy się na aspekcie taktycznym. Mam nadzieję, że z przygotowaniem fizycznym wszystko będzie w porządku.

Skoro mówi pan, że kontakt z klubem był od dawna, to czemu tak długo trzeba było czekać na oficjalną prezentację?

Kwestie klubu. Rozmawialiśmy od jakiegoś czasu, ale decyzja była po stronie Zagłębia. Ja to rozumiem, że klub rozmawia z wieloma kandydatami na trenerów, żeby wybrać takiego, który najlepiej będzie pasował do założeń.

Na które miejsce pan widzi potencjał Zagłębia Lubin w tym sezonie?

Nie chcę o tym mówić. Docelowo chciałbym, aby klub plasował się w pierwszej piątce.

Mówił pan o stoperach, nie ma też zbyt wielu napastników w kadrze Zagłębia. To są te pozycje, gdzie najbardziej czeka pan na wzmocnienia?

Oprócz tych wymienionych są jeszcze dwie. Mam nadzieję, że z dyrektorem Guldanem bardzo szybko zamkniemy temat.

Będzie pan wyciągał chłopaków z akademii Lecha?

Mamy swoją akademię. Nie wiem, czy gorszą od Lecha. W Centralnej Lidze Juniorów to Zagłębie było wyżej, wygrało też w rozgrywkach U-15. Oczywiście Lech znany jest ze swojego szkolenia i wprowadzania młodych zawodników, no i my musimy robić to samo. Nie bać się. Za mojej kadencji Lech sprzedał czterech piłkarzy za bardzo dobre pieniądze, a kolejnych czterech mógłby sprzedać, gdyby tylko chciał. To pokazuje, że warto na tych zawodników stawiać. Nawet jeżeli nie uda się ich sprzedać, to będą oni stanowić o sile zespołu Zagłębia. Bo dużo się mówi o ściąganiu zagranicznego szrotu – ja wolę jednego naprawdę dobrego piłkarza niż trzech średnich. Do tego będziemy w Lubinie dążyć. (…) Tak samo jak istotny jest dla mnie styl gry. Wolę wygrać 3:2 niż 1:0 po stałym fragmencie.

Przepływ zawodników z akademii do pierwszego zespołu. Jak to ma wyglądać, będzie pan chodził na mecze młodszych roczników?

Oczywiście. Będziemy ściśle współpracować z drugim zespołem i akademią. Tak się składa, że tam trenerem jest Jarek Krzyżanowski, którego ja bardzo dobrze znam, ponieważ graliśmy razem w Zagłębiu. Tak, że tutaj nie będzie żadnych problemów przy przepływie informacji. Wspólnie będziemy podejmować decyzje, który zawodnik zasługuje, by trafić do pierwszej drużyny i na jak długi czas.

Jest pan zadowolony z pobytu w Lechu?

Tak, jestem zadowolony. Ostatni okres był trudny – dla mnie, dla wszystkich, dla klubu. Pewne rzeczy nie poszły tak, jak byśmy tego chcieli. Ale ja zaczynałem tam pracę w zespole rezerw, wspólnie z Rafałem Ulatowskim. Awansowaliśmy jako pierwsi w Polsce z rezerwami ekstraklasowego klubu na szczebel centralny. A później praca w pierwszej drużynie. Udało się zdobyć wicemistrzostwo przy wielu problemach klubu i wielkiej przebudowie kadrowej, opierając się na młodych zawodnikach. Wydaje mi się, że zespół grał wtedy naprawdę atrakcyjny, ofensywny futbol. Awans do Ligi Europy po czterech rundach eliminacyjnych, w tym trzech rozegranych na wyjeździe, to też nie jest łatwe. Polskie zespoły dawno nie wygrywały ze Szwedami, Cypryjczykami i Belgami.

Co się stało, że to się wszystko tak zepsuło, myślał pan o tym?

Oczywiście. Kluczowym momentem była sytuacja po wicemistrzostwie. Sytuacja finansowa, organizacyjna klubu nie pozwoliła na zbudowanie kadry do rywalizowania na trzech frontach. To odbiło się na grze, na wynikach. Zimą doszły do tego kontuzje, no i brakowało szczęścia. Widać w statystykach, że rywale strzelali nam więcej bramek niż wskazywałaby na to liczba stworzonych sytuacji, a my byliśmy z kolei nieskuteczni.

Z dzisiejszej perspektywy uważa pan, że słusznym było szykowanie się na Podbeskidzie kosztem meczu z Benficą? Tymek Puchacz skrytykował ten ruch.

Słucham tych słów z dystansem. Niekoniecznie jest to opinia całego zespołu. Ale okej, ja jako osoba dowodząca zespołem zawsze miałem w pierwszej kolejności dobro Lecha. Dlatego podjąłem tę mało popularną decyzję. Gdybym myślał tylko o sobie, o mojej pracy trenerskiej, to pewnie skład na Benfikę byłby inny. W tamtej sytuacji to było jednak jedyne rozsądne rozwiązanie.

„Nie zgadzam się z tym, że brak mi charyzmy”

Dariusz Żuraw
Pan teraz w Zagłębiu chce coś udowodnić niedowiarkom?

Nie mam takiego podejścia. Dzisiaj każdy może napisać i powiedzieć co chce. Ja mam plan, który chcę zrealizować.

Wkurza pana, że w Polsce jest tak od ściany do ściany – raz noszą na rękach, potem chcą spalić na stosie?

Jest to nie do końca sprawiedliwe. Warto patrzeć na pewne rzeczy w perspektywie czasu i dopiero wtedy oceniać. Ale pretensji do nikogo nie mam. Wiemy, że w Polsce każdy zna się na piłce i każdy może swoją opinię wyrazić. Ja natomiast zbieram doświadczenie, cały czas się uczę. Nie jestem już jednak anonimowym trenerem. Wiele rzeczy potrafię zrobić po swojemu. Nie do końca się zgadzam z obrazem mojej osoby, jaki jest kreowany w mediach.

Z czym się pan nie zgadza?

Z tym, że brakuje mi charyzmy czy że jestem zbyt spokojny. Każdy jest inny. To, że ktoś nie wybucha na ławce nie oznacza, że nie wybuchnie w szatni. To czasami jest potrzebne, ale nie można przesadzać, bo drużyna przestaje reagować na tego rodzaju bodźce.

Bundesliga. Marzenie czy realny cel?

Marzenie, do którego będę dążył. Na razie jestem zadowolony z tego, że dostaję kolejną szansę w Ekstraklasie.

fot. NewsPix.pl

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Liczba komentarzy: 47
Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mohamadi
mohamadi
2 miesięcy temu

jak mozna samemu o sobie mówić, ze ma sie charyzme? xD

jeremy
jeremy
2 miesięcy temu
Reply to  mohamadi

a gdzie on to powiedział? mówi, że nie zgadza się z tymi którzy twierdzą, że jej nie posiada.

rad
rad
2 miesięcy temu
Reply to  jeremy

Nie zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że nie jesteś bezdennie głupi.

NPZP ćabeJ
NPZP ćabeJ
2 miesięcy temu
Reply to  mohamadi

Trener Żuraw nic takiego nie powiedział. Na jakim etapie rozwoju jesteś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Chyba, że obsrałeś edukację, wtedy – przepraszam.

Jaśniepan Milan
Jaśniepan Milan
2 miesięcy temu
Reply to  NPZP ćabeJ

Rzeczywiście, nic takiego nie powiedział. Tylko zaprzeczył, że nie ma charyzmy. I Ty, Mistrzu, wypowiadasz się o czytaniu że zrozumieniem?

NPZP ćabeJ
NPZP ćabeJ
2 miesięcy temu

Nie powiedział tego, ani nie zaprzeczył.
Widzę, że Ty masz problem nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem. A ,,między wierszami” potrafisz?

Gruby Ziut
Gruby Ziut
2 miesięcy temu
Reply to  NPZP ćabeJ

Przedostatnie pytanie i odpowiedź:

Z czym się pan nie zgadza?
Z tym, że brakuje mi charyzmy czy że jestem zbyt spokojny. Każdy jest inny. To, że ktoś nie wybucha na ławce nie oznacza, że nie wybuchnie w szatni. To czasami jest potrzebne, ale nie można przesadzać, bo drużyna przestaje reagować na tego rodzaju bodźce.

CM711
CM711
2 miesięcy temu
Reply to  NPZP ćabeJ

Z czym się pan nie zgadza?
Z tym, że brakuje mi charyzmy
————

No jak kurwa nie zaprzeczył? Głąbie wytykasz komuś brak czytania ze zrozumieniem, a sam nie umiesz zrozumieć kilku słów.

NPZP ćabeJ
NPZP ćabeJ
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Kurwa następny. Można być bardziej lub mniej charyzmatycznym. Tyle w temacie, ptasi podrzutku.

Bax
Bax
2 miesięcy temu
Reply to  NPZP ćabeJ

Chłopie….następny będe ja. Jesteś jretynem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem i logicznie myśleć. O prowadzeniu sensownej dyskusji nawet nie wspominam.

piniu
piniu
2 miesięcy temu
Reply to  mohamadi

moja dupcia to nie beczka nie zakisisz ogoreczka

Ronald Kuman
Ronald Kuman
2 miesięcy temu
Reply to  mohamadi

mozna tak mowic

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
2 miesięcy temu

Czlowiek trenuje i daje z siebie wszystko aby spelnic swoje marzenia i zagrac m in z taka druzyna jak Benfica – ale taki Zuraw sadza mnie i innych na lawce i o niczym innym nie chce slyszec To jest nie do zapomnienia – takie slowa wypowiadali mlodzi Lechici Lechowi zarlo dopoki mieli cos do powiedzenia asystenci Zurawia z ktorymi ten ostatni nigdy sie nie zgadzal Wypierdolil wiec fachowcow i obstawil sie kolesiami a sytuacja na obozie w Opalenicy potwierdzila opisywany stan rzeczy W koncowce swojego pobytu w Poznaniu rozkladal bezradnie rece i krzyczal Naprawde nie wiem co mam robic Niech mi ktos doradzi Pytam Czy tak sie zachowuje trener Jeszcze nic nie osiagnoles z Zaglebiem a juz pierdolisz buraku ze akademia w Lubinie stoi wyzej anizeli ta z Poznania Wazelina i wchodzenie do dupy nowym pracodawcom Brakuje ci oglady obycia prostaku Wypierdola cie z Zaglebia predzej anizeli sie tego spodziewasz cieniasie

Klint Wschodnilas
Klint Wschodnilas
2 miesięcy temu

Gadasz bzdury facet. Jego decyzje mogły przesądzić o ,,być albo nie być” Lecha w ekstraklasie. Sprawdź wyniki od pamiętnego meczu z Podbeskidziem (06.12.20). Lech musiał czekać 6 kolejek na wygraną w lidze. Śmiem twierdzić, że gdyby nie wygrana z bielszczanami, to klub z Poznania zostałby rozjebany przez kibiców (jak w Marsylii) do meczu ze Śląskiem.
Jakbyście spadli to chełpiłbyś się wygraną z Benfiką?

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
2 miesięcy temu

Duskutuje z czlowiekiem ktory ma okreslona wiedze i potrafi poruszac sie w temacie Ty dla mnie jestes pilkarskim analfabeta Kompletnie mylisz pojecia

Paho
Paho (@paho)
2 miesięcy temu

Skoro o analfabetyzmie mowa, to dobrze byłoby używać polskich znaków oraz korzystać z interpunkcji… Co do reszty, być może masz rację, jeśli wiesz więcej niż inni.

Klint Wschodnilas
Klint Wschodnilas
2 miesięcy temu

Rozumiem, spoko. Ale Żuraw podjął decyzje i konsekwencje ich wszystkich wziął na ,,klatę”. Dla Ciebie liczy się zdanie młodych, ambitnych. To zważ, ile ekip z ekstraklasy opiera kadry wyjściowe na małolatach. Skąd protest klubów związany z PJS?
Trener Żuraw ,,wziął kurwy na bagaż”. Ja to szanuję.
Ja tam się nie wpierdalam, ale jak Żuraw, przypadkiem, widzi takiego ,,dyskutanta” jak Ty to pewnie weryfikuje swój światopogląd dotyczący aborcji na życzenie.

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
2 miesięcy temu

Sytuacja zwiazana z wystawieniem rezerwowego skladu w Lizbonie byla szeroko dyskutowana w tv prasie radiu i poza granicami Polski Temat tracano nawet za oceanem co mnie bardzo zdziwilo i wszystkie zdania na temat pana trenera byly bardzo zblizone do mojego Ja sie osobiscie nie dziwie ze zespol byl przeciko Zurawiowi A teraz do wszystkich ktorzy sa madrzejsi albowiem maja tzw niewyprany pysk Modera wylansowali kibice Lecha Zapowiedzieli bojkot w wykupywaniu karnetow jezeli Zuraw bedzie stawial na Muhara zamiast na Modera Przyszedl nakaz odgorny i Dareczek zmienil postepowanie Czy on sie kurwa nadaje na trenera Tak ale ze swoimi poprzednimi asystentami ktorymi pomiatal i ktorzy nie maja ochotyaby kiedykolwiek z takim palantem pracowac

Jaca
Jaca
2 miesięcy temu

Koleżko nie masz pojęcia co znaczy „dawać z siebie wszystko”.

Don Rzason i Roma
Don Rzason i Roma (@don-rzason-i-roma)
2 miesięcy temu

„Po przerwie były dwa karne, nie chcę ich oceniać, żeby nikomu nie podpaść”
Ależ on ma silną psychikę

Portero
Portero
2 miesięcy temu

Ale ten gość jest bez charyzmy. Jest kompletnie nijaki…

k ro
k ro
2 miesięcy temu
Reply to  Portero

…czyli idealnie pasuje do Zagłębia 😉

McPyra
McPyra (@mcpyra)
2 miesięcy temu

Kaczyński też się nie zgadza z twierdzeniem że nie jest wysokim i przystojnym facetem!

Europejsczyk
Europejsczyk
2 miesięcy temu
Reply to  McPyra

Minusujący twój komentarz lubią lizać jajca bezzębnym pederastom!

McPyra
McPyra (@mcpyra)
2 miesięcy temu
Reply to  Europejsczyk

W rzeczy samej!

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu
Reply to  Europejsczyk

moglibyscie juz skonczyc pogawedke o kosciele ?
teraz nawet z lodowki wyskakuja czarni pedofile

Kostuch
Kostuch
2 miesięcy temu

Ciekawy trener, powinni mu dać czas i lepszą kadrę. Jak widać w Poznaniu znowu mimo hucznych zapowiedzi sprowadzili kilku dziadków, co już sparingi pokazują. I rzeczywiście za pokonanie drużyn z Belgii, Cypru i Szwecji, szacuneczek. W grupie było nieźle, szkoda tego meczu na wyjeździe z Liege. Ta drużyna naprawdę dobrze wyglądała. Tylko jak to w Poznaniu się, srają się i wyprzedają młodych, to co może trener.

Thiago
Thiago
2 miesięcy temu

” W tamtej sytuacji to było jednak jedyne rozsądne rozwiązanie.” Czyli wystawienie rezerw na Benfice by szykowac pierwszy skład na potezne Podbeskidzie., które na koncu sezonu spadło z ligi. On chyba nie zdaje sobie sprawę jak się wtedy skompromitował, jak stracił szatnie przez tę decyzję i ze już na zawsze będzie się to ciągnąło za nim.

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
2 miesięcy temu
Reply to  Thiago

Szacuneczek

Hanys
Hanys
2 miesięcy temu

Zdjęcie tytułowe dobrane perfekcyjnie …. przecież od razu widać, że charyzma z gościa aż kipi…

Rufjan
Rufjan
2 miesięcy temu

tymek puchacz to niech sie zajmie trenowaniem i popracuje nad tym zeby nie kopac sie po czole bo na razie to sie nadaje do pchania karuzeli. Krytykowani trenera i filozofię niech zostawi starszym i bardziej doświadczonym kolegom.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
2 miesięcy temu

„Brawo panowie tak trzymać, jeśli będziemy tak dalej grać to… {coś tam pierdoli pod nosem} (klap, klap)… ” w tym momencie wjeżdża nijaki Rogne „ok guys… KTO WYGRAŁ MECZ?!”

Jeśli po wygranych meczach tak to wyglądało to ja nawet nie chcę wiedzieć jakie było męczenie buły po porażkach. Pewnie nawet Brzęczek jest bardziej charyzmatyczny od niego.

Moim.zdaniem.
Moim.zdaniem.
2 miesięcy temu

Moim zdaniem trener Żuraw jest ofiarą władz Lecha. Jeżeli w sezonie, który był uznawany za przejściowy 19/20 odnosi się sukces w postaci wicemistrzowa i dochodzi do tego potężny wydatek energetyczny żeby to osiągnąć plus odejście liderów przy jednoczesnym braku konkretnych wzmocnień to nie da się grać na takim poziomie jak grał Lech wiosną 2020 roku. Zbyt krótka przerwa między sezonami 19/20 a 20/21 odbiła się na zespole i to było widać. Fatalna polityka transferowa i brak, że tak powiem doświadczonych piłkarzy na wysokim poziomie, którzy byli by realnym wsparciem dla młodzieży był aż nadto widoczny. Trener stracił prawdopodobnie szatnie w okolicach meczu z Podbeskidziem, ale myślę że był nacisk z góry żeby ratować lige a odpuścić puchary. Co koniec końców nic nie dało. Dobre jest też to że przychodzi przerwa zimowa i zamiast ściągnąć możliwe jak najszybciej zawodników gotowych do gry to przychodzą ludzie, którzy potrzebują czasu, żeby złapać formę o ile nie przytrafi im się kontuzja. Pytanie kiedy o ile w ogóle ktoś w Lechu zacznie normalnie myśleć i planować tak żeby takie sezony jak poprzedni się nie zdarzały.

rwetes
rwetes
2 miesięcy temu

nnnnnnjjjjjjjjjeeeeeeeeee zgaaaaaaaadzaaaaaaammmmmmm sieeeeeeee zeeeeeeeee braaaaaaaaaakuuuuuuuuuujeeeeeeeeeeee miiiiiiiiiiii chaaaaaaaaaryyyyyyyyyyzmyyyyyyyyyyyyyy

jerzy
jerzy
2 miesięcy temu

największy patałach,ciepłe kluchy.Tak zniszczyć klub i jeszcze ta niedojda uważa że z Lechem odniósł sukces.Powinien mieć zakaz trenowania.

chętny na suczkę z bułgarskiej
chętny na suczkę z bułgarskiej
2 miesięcy temu

Życie pokaże co sobą reprezentuje jako trener,ale złapał zajebistą robotę,praca na państwowym i czy będzie 8 czy 5 na koniec to jeden chuj

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Gość jest miękka klucha ale za to jak wejdzie do szatni to nie ma zmiłuj. wtedy jest twardy jak poety Cejrowskiego i lockdown w Polsce

Michał
Michał
2 miesięcy temu
Reply to  Michał

Pięty mialo byc

Wacław Strach
Wacław Strach
2 miesięcy temu
Reply to  Michał

Albo jak Duda..

Gośiu buja w obłokach
Gośiu buja w obłokach
2 miesięcy temu

Panie Żuraw brakuje panu wszystkiego, stoisz pan przy lini jak ta czapla i nie masz pan pomysłu na mecz.
Co meczy o gacie zasrane, jedna taktyka i panika w oczach.
Pan się nadajesz fo trenowania reprezentacji bezludnej wyspy.

poznaniak
poznaniak
2 miesięcy temu

Przyzwyczajony w Lechu do roli pionka, w Zagłębiu czeka go to samo.

Greg
Greg
2 miesięcy temu

Żuraw kompletnie nie sprawdził się w Lechu, to dostał drugą szansę. Chyba po znajomości, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Zagłębie raczej skończy w dolnej połówce tabeli przy takim „fachowcu”.

przewalek0122
przewalek0122 (@przewalek0122)
2 miesięcy temu

Hmmm… o Ile sie nie myle, to trener Zuraw jest jedynym reprezentantem polskiej mysli sxkoleniowej, ktory ostatnio osiagnal sukcesy w klubowej euro/pilce… takie sa fakty… a z faktami dzentelmeni spierac sie raczej nie powinni… ;P

R. K. z. K
R. K. z. K
2 miesięcy temu
Reply to  przewalek0122

Pseldo trener, dostał samograja z Poznania i był krótki sukces. Aż się koszulki wkurwił i przestały grać,. I taka cala Prawda!

WiesławWojnar
WiesławWojnar
2 miesięcy temu
Reply to  R. K. z. K

Dostał co?

KattieHile
KattieHile
2 miesięcy temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj
…………………..>>>> https://Www.Jobcash1.com

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Pierwsza piątka? Na miejscu żurawia bym nie odlatywał tak wysoko. Może tak by pomiędzy 11 a 18? Bardziej realnie.

Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Los Koemana przesądzony. Kto będzie nowym trenerem Barcelony?

Hiszpańskie media są zgodne – misja pt. „Ronald Koeman w Barcelonie” jest już skończona. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, kiedy holenderski trener zostanie zwolniony z pracy. Według informacji portalu „Goal” i kilku innych źródeł, decyzja już zapadła, ale Barca wstrzyma się z jej ogłoszeniem do czasu dopięcia tematu następcy Koemana. Ronald Koeman pracuje w […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Prestiż i pieniądze. Ile można zarobić na Pucharze Polski?

Startują rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Co to oznacza? Po pierwsze, że znów dojdzie do starć underdogów z faworytami, które często niosą niespodzianki. Po drugie – że za te niespodzianki można solidnie zarobić. W sezonie 2021/2022 pula nagród w Pucharze Polski wyniesie aż 10 milionów złotych. Jak zostaną podzielone te pieniądze? W rozgrywkach pucharowych […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Szpaler dla Łukasza Fabiańskiego na pożegnanie z kadrą

Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu United zakończył karierę w narodowych barwach, a Paulo Sousa powołał go po raz ostatni, żeby ten mógł pożegnać się z kadrą na boisku. Portal „TVP Sport” informuje o tym, jak ma wyglądać pożegnanie „Fabiana”. 56 występów w reprezentacji Polski. Udział w […]
21.09.2021