post

Opublikowane 10.07.2021 17:15 przez

redakcja

Jeśli świat byłby idealny, a wszystkie obietnice i marzenia urzeczywistniałyby się wraz z upływem czasu, Lech Poznań od roku byłby już klubem z topowej pięćdziesiątki europejskich organizacji piłkarskich. Tak obiecywał Karol Klimczak. Sześć lat temu Piotr Rutkowski buńczucznie rzucił w świat słowa o „odjechaniu Legii”. Tylko cztery akademie w Europie wysłały na Euro więcej reprezentantów kraju od Lecha Poznań. Ośmiu zawodników, którzy wyjechali z reprezentacją Polski na Euro 2020 zbierało piłkarskie szlify we wronieckiej akademii. Lech jest bogaty. Tabelki Excela świecą się na zielono, kasa się zgadza. Lech ma świetną historię, wywodzi się z dużego ośrodka miejskiego, ma ładny stadion, wiernych kibiców i wypracowaną kulturę. Tu wiele się zgadza. Nie zgadzają się tylko wyniki. Od sześciu lat gablota z trofeami stoi pusta. Lech nie tylko przestał być konkurencyjny dla Legii, ale też stracił miano niepodważalnego numeru dwa na piłkarskiej mapie Polski. 

W 2022 roku świętować będzie stulecie istnienia. Coś ma się zmienić, coś ma drgnąć. Ulotnić ma się atmosfera klęsk i rozczarowań, a zastąpić ją ma klimat glorii i triumfów. „Chcemy wywalczyć mistrzostwo Polski, chcemy Puchar Polski”, mówił Rutkowski w Wirtualnej Polsce. „Będzie panować mentalność zwycięzców”, dookreślał w rozmowie z nami Jakub Kamiński. Czy to się uda?

Lech Poznań zakończył już najważniejszy etap przygotowań do nowego sezonu. Od 26 czerwca do 9 lipca przygotowywał się w wielkopolskiej Opalenicy. Rozegrał w tym czasie cztery sparingi – przegrał z Arką i Lechią, wygrał z Zagłębiem i z Midtjylland. Maciej Skorża dostał czas. Początek jego kadencji okazał się nieudany. Kiedy przychodził do klubu, jawił się w oczach wielu w roli zbawiciela. Liczono, że przybędzie na białym rumaku i w mig rozwiąże wszelkie problemy Kolejorza. Lech miał odzyskać świeżość, poprawić wyniki, znów wyglądać przekonująco i może pokusić się nawet o awans do europejskich pucharów, który w tamtym momencie teoretycznie dalej był możliwy. Złudne to były nadzieje, oj złudne, z perspektywy czasu wypadają one po prostu śmiesznie.

Zapomnieć o wiośnie

Skorża spróbował wnieść swój sznyt i poległ już na samym starcie. Eksperyment z trzema defensorami kompletnie nie wypalił w meczu z Rakowem i nowy szkoleniowiec Lecha nigdy już do tego nie wracał. Potem przyszło przekonujące zwycięstwo z Lechią, niby coś drgnęło, już chciano spekulować o pełzającym efekcie „nowej miotły” i wtedy znów wszystko się posypało. Kolejorz dostał dwa razy w czapę od walczących o utrzymanie beniaminków w kuriozalnych okolicznościach (0:1 z Podbeskidziem, 1:2 ze Stalą Mielec) i nawet cztery punkty w meczach z Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków nie zmieniły marnego obrazu klubu, kończącego sezon w roli jednego z największych ligowych przegranych, na jedenastej pozycji w tabeli. 

Władze klubu pokiwały palcem. Zmieniły sposób premiowania i gratyfikacji finansowych w myśl zasady prostej niczym konstrukcja cepa – są sukcesy, są premie, nie ma sukcesów, nie ma premii. Maciej Skorża był poirytowany. Narzekał, że części piłkarzy brakuje „naturalnej mentalności zwycięzców”. Sugerował, że przejął zespół w słabej kondycji fizycznej, zespół rozbity i zespół niezdolny do wielkich zrywów. Prosił o czas, o cierpliwość. Sezonu 2020/21 i tak nie dało się już uratować.

Weryfikacja Macieja Skorży nadejdzie 23 lipca. Inauguracja Ekstraklasy, Lech – Radomiak. Z poznańskiego obozu słychać, że sztab Lecha robił wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której Kolejorz zalicza falstart. Zarządzono codzienny, bardzo wnikliwy nadzór nad wynikami często organizowanych testów wydolnościowych, wręcz przesadnie monitorowano poziom zmęczenia poszczególnych graczy, uważnie nakładano obciążenia. Ta grupa ma być gotowa, żeby wygrywać od pierwszego dnia ligi. Żadnych wymówek, żadnych tekstów o budowaniu formy na kluczowe momenty sezonu. Takie są oczekiwania, takie są założenia. Jak to wyjdzie? Nikt nie wie, bo kto jak kto, ale akurat Lech jest w Ekstraklasie doskonałym przykładem zdrowego organizmu, który potrafi ginąć w niezdrowych odmętach własnych chorób i choróbek.

Wzmocnić szatnię

Symbolem jednej z takich chorób stały się słowa Tomasza Rząsy o wystarczająco szerokiej kadrze do podjęcia walki na kilku frontach. Czas pięknie zweryfikował te bujdy na resorach. Lechowi najpierw zaczęło brakować ludzi w pełni sił, bo liderzy byli zajechani, a następnie zwyczajnej piłkarskiej jakości, kiedy część gwiazd opuściła Poznań, część borykała się z problemami zdrowotnymi, a część zaliczyła niekontrolowany zjazd formy z poziomu Giewontu na poziom Gubałówki. Teraz Lech nie chciał popełnić tego samego błędu.

– Cel jest jasny, chcemy się wzmocnić praktycznie w każdej formacji i jestem przekonany, że to zrobimy, mamy na to środki. Mogę potwierdzić, że w tym okienku wydamy na transfery najwięcej pieniędzy z wszystkich polskich klubów – zapowiedział Piotr Rutkowski w Wirtualnej Polsce.

Maciej Skorża przyznawał też, że problemem Lecha jest brak bardziej polskiego charakteru całości grupy.

Brakuje mi Polaków w szatni. Nie mam nic przeciwko zawodnikom spoza Polski, ale chciałbym, by w tej szatni to język polski był językiem wiodącym – mówił sternik Kolejorza.

Czy jest z nami lider?

Szatnia Lecha cierpi też na brak wyraźnego i wyrazistego lidera. Kimś takim jesienią minionego roku na murawie był Pedro Tiba. Później jednak Portugalczyk nieco przygasł, nieco ucichł, nie był już tak inspirujący. Dużo do powiedzenia miała też polska grupa młodzieżowców – Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Kamil Jóźwiak, Robert Gumny. Żadnego z nich już w Poznaniu nie ma. Odchodzili po kolei, osierocając poznański klub nie tylko z niewątpliwej piłkarskiej jakości, ale też z mocnych postaci i ludzi mających coś do powiedzenia w grupie. Dużo o tym zjawisku opowiada fakt, że w minionym sezonie aż siedmiu piłkarzy Lecha nosiło opaskę kapitana. Najczęściej Thomas Rogne, który jednak bardzo często leczy  przeróżne kontuzje i sam Maciej Skorża ma poważne wątpliwości, co do słuszności jego przywództwa.

 Niedawno spytaliśmy o tę kwestię Jakuba Kamińskiego.

– Nie ma jednej takiej osoby, nie ma jednego  przywódcy. Wiadomo, że powinien być lider, który chwyci mocno stery i wpłynie na resztę, ale myślę, że w tak wielkim klubie jak Lech powinno wyglądać to tak, że w pierwszym składzie wychodzi jedenastu liderów, a na ławce rezerwowych siedzi kilku kolejnych. Każdy mecz przegrany w Lechu musi być rozczarowaniem. Tak trzeba myśleć. Wszyscy muszą sobie to uświadomić. Presja wyniku od pierwszego meczu ligowego. Jest stulecie klubu. To ma swój wymiar.

Odpowiedź, przyznajmy, nieco wymijająca.

Ale dobra, nie sprowadzajmy wszystkiego do osoby lidera, bo przecież na końcu o wszystkim i tak decydują kwestie czysto boiskowe. Czy Lech odrobił lekcje i przed nowym sezonem ma wystarczającą jakość, żeby powalczyć o wygranie Ekstraklasy i Pucharu Polski?

Lech Poznań - kadra 2021

Głębia składu

Na ten moment głębia składu prezentuje się w następujący sposób. Przed latem Lech zapowiedział, że szuka wzmocnień na czterech pozycjach – lewego obrońcy, prawego obrońcy, skrzydłowego i ofensywnego pomocnika. Sprowadzanie skrzydłowego ponoć trwa. Lech zagiął parol na Damiana Kądziora. Eibar chce za niego grubej kasy. Pewnie takiej oscylującej w granicach pół miliona euro. Kolejorz musiałby się wykosztować, ale taki jest piłkarski świat – za wzmocnienia trzeba płacić, a przecież Rutkowski zapowiadał, że tego Lech się nie boi. Tak czy inaczej, sprawa nie jest wyjaśniona, dalej jest otwarta, w grze są też inne kluby. Wydaje się za to, że kwestie innych pozycji poznański klub załatwił.

Na prawą obronę przyszedł 24-letni Joel Pereira. Wychowanek FC Porto, były młodzieżowy reprezentant Portugalii. Ostatni sezon spędził przeciętniaku portugalskiej elity Gil Vicente FC, wcześniej przyzwoicie radził sobie też na Cyprze. Słyszy się, że ma inklinacje ofensywne, potrafi pograć kombinacyjnie, podłączyć się, ale nigdy nie miał specjalnie imponujących liczb, więc dalecy jesteśmy od zachwycania się tym ruchem na zapas. W sumie śmieszne, że w swoich socjalach Lech przedstawił jego nazwisko szyfrem Cezara, bawiąc się tematyką Enigmy. W sparingach dostawał sporo minut, więcej niż Alan Czerwiński – raz wystąpił nawet na skrzydełku, więc jeszcze dużo się o nim dowiemy.

Na lewą obronę sprowadzono Barry’ego Douglasa. Pisaliśmy: wraca po latach jako zawodnik starszy, bardziej doświadczony, ale chyba nie jakoś specjalnie słabszy. Rozwiązuje problem Lecha z obsadą lewej obrony po odejściu Tymoteusza Puchacza. To gość, który jest w stanie wskoczyć do pierwszej jedenastki tu i teraz, automatycznie wnosząc wyróżniającą się na ekstraklasowe warunki jakość. Zawsze trochę odstawał w defensywie, ale coś nam się wydaje, że jednak w porównaniu do takiego Puchacza i w tym elemencie nie musi mieć kompleksów. A to przyspał, a to nie dosięgnął główki, a to nie wrócił na czas, ale te jego błędy nie wynikały z lenistwa czy lekceważącego stosunku – to jest po prostu wpisane w jego profil. Za to z przodu Douglas jest w stanie dać Lechowi coś ekstra. Puchacz strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty w minionym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Coś nam się wydaje, że Douglasa stać na potrojenie tych liczb.

Lech sięga więc po zawodnika, na którym już nie zarobi, Excel nie będzie się zgadzał, ale piłkarska jakość powinna się obronić. Barry Douglas dalej powinien wyróżniać się w Ekstraklasie. Będziemy zdziwieni, jeśli mu się nie powiedzie, a chętnie zobaczylibyśmy bocznego obrońcę z dobrze ułożoną stopą, który pokaże co poniektórym w tej lidze, że dośrodkowanie wcale nie musi kończyć się na głowie pierwszego obrońcy drużyny przeciwnej. Douglasa na to stać. 

Rywalizację na środku pomocy niejako rozwiązuje powrót Joao Amarala. Portugalczyk miał swoje odpały, nie podobała mu się współpraca z pewnymi ludźmi w Poznaniu, więc wymyślał jakieś dziwne historie z porodem partnerki w roli głównej, ale zdaje się, że wszelkie animozje rozwiązuje osoba Macieja Skorży. Ten kilkukrotnie podkreślał, że widzi Amarala w swoim zespole, że daje mu szansę, że bardzo na niego liczy. Jaki to zawodnik? Ciekawy. Bywa chimeryczny, irytujący, tragiczny, ale potrafi grać w piłkę, potrafi dać jakość, potrafi być najlepszym zawodnikiem na murawie. Dwa lata temu wykręcił przecież dwucyfrowy wpis do klasyfikacji kanadyjskiej w dwudziestu pięciu meczach. Jeśli będzie czuł się potrzebny, płynnie wejdzie w buty Daniego Ramireza, kiedy ten akurat będzie miał gorszy moment.

Już dawno Lech klapnął też transfer Radosława Murawskiego. Facet ma 27 lat, wciąż nie jest stary, nie odbił się od piłkarskiego południa, nie zginął po wyjeździe z Polski, ma 127 rozegranych meczów w Ekstraklasie, 67 w Serie B, 64 w tureckiej Super Lidze. Kupa pożytecznego doświadczenia. W Piaście był kapitanem, zna języki, może być brakującym charakterologicznie elementem w układance Lecha.

Na podobnej zasadzie, choć to mniej ekscytujący transfer, Kolejorza wzmocnił Artur Sobiech. To bardzo przyzwoity napastnik na ekstraklasowe warunki. Nie można liczyć, że zaserwuje jakąś chorą serię, że z zimnym instynktem killera będzie ładował gola golem, w końcu to nie snajper, który gwarantuje dwucyfrową liczbę bramek (ostatni raz dziesięć bramek w jednym sezonie ligowym strzelił przedchrystusowych czasach gry dla Ruchu Chorzów). Reprezentacyjny materiał, co sugerował Tomasz Hajto, to nie jest, ale swoje zrobi, nie ma co narzekać.

Co my tu już mamy?

Inna sprawa, że Lech pozycję boiskowej dziewiątki obsadzoną ma co najmniej silnie. Kiedy Mikael Ishak jest w formie, staje się prawdopodobnie najgroźniejszym ekstraklasowym snajperem, obok Tomasa Pekharta, choć to zupełnie inny typ piłkarza. Aron Johannsson też strzelać potrafi, niewypałem nie był, choć rundę wiosenną stanowczo zaczął lepiej niż skończył.

Na ten moment innych ruchów transferowych – brak. Lech się nie wykosztował, nie wydał majątku, ale sprowadził broniących się na papierze zawodników. Przynajmniej tak się wydaje, bo tak to z transferami bywa, że potrafią wyglądać ładnie, pięknie i kolorowo w momencie ich przeprowadzania, a na murawie wychodzi bubel. Tak czy inaczej, kadra Lecha wygląda przyzwoicie. Nie źle, nie szałowo, a po prostu przyzwoicie. To jeszcze pewnie nie koniec transferów, z czasem pewnie ujawni się jeszcze jakiś talencik z prężnie działającej akademii, ale już z tym, co jest, można wymagać wyników i ofensywnej gry.

Jak to wyjdzie w praktyce? Znowu, trudno powiedzieć, bo wydaje się, że nierozsądnie byłoby oceniać stan kadry Lecha na podstawie formy poszczególnych piłkarzy z końcówki minionego sezonu. Wtedy większość zespołu wyglądała słabo. Dalej nieco rozczarowująco wyglądają skrzydła, ale w Lechu ponoć mocno wierzą w rozwój Michała Skórasia, a sam Jan Sykora zapowiada, że kibice w Polsce nie widzieli jeszcze jego prawdziwego „ja”. Gdzieś eksponowany musi być też Filip Marchwiński, któremu powoli zaczęto przyklejać łatkę nie „wspaniałej perełki”, a chłopaka, który się „nie rozwija się właściwie” i „nie konsumuje swojego talentu”. Wciąż ma 19 lat, wciąż może być wielki, ale przydałoby mu się zacząć, przynajmniej raz na jakiś czas, grać na miarę swojego potencjału.

Środek obrony jest liczny i złożony z graczy bardzo przyzwoitych. Bramka? Mickey van der Hart i Filip Bednarek mieli w Lechu momenty lepszy i gorsze, na ten moment solidniej, również w grze rękoma (!!!), wypada Holender. Jesper Karlstrom i Nika Kwekweskiri to mocne opcje rezerwowe na pozycje sześć (pierwszy), osiem i dziesięć (drugi). Jakub Kamiński, przynajmniej na początku sezonu, co pokazują sparingi, pełnić będzie rolę lewego obrońcy, gdzie Skorża widział go już wiosną. No generalnie Lech ma na tyle uniwersalną kadrę, że na większości pozycji – właściwie z wyłączeniem prawego skrzydła – dysponuje przynajmniej dwoma obiecującymi opcjami.

To jest Lech

Tylko czy to wystarczy na wygranie Ekstraklasy i zdobycie Pucharu Polski na stulecie klubu?

Pamiętajmy, że to jest Lech.

Klub cholernie specyficzny. Klub, którego tożsamość z ostatnich lat, została zbudowana na większych lub mniejszych rozczarowaniach, na wciskaniu hamulca, kiedy trzeba było wcisnąć gaz, na wciskaniu gazu, kiedy trzeba było wcisnąć hamulec. Lech Poznań czeka więc sezon definiowania swojej osobowości. Albo wielka klapa, albo wielki sukces. Nic pomiędzy. Bo jeśli władze Lecha, trener Lecha i piłkarze Lecha spartaczą sezon na stulecie, nie pomogą tu żadne słowa, żadne cacanki, żadne nie poddam się.

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Liczba komentarzy: 72
Subscribe
Powiadom o
guest
72 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sołza
Sołza
2 miesięcy temu

Ten skład wcale nie wygląda źle, ale Skorża to jest trener wypalony pomimo wieku. Od 6 lat gdzie nie pójdzie to nie tyle co słabo mu idzie, ale się kompromituje. Do końca roku go pewnie w Poznaniu już nie będzie. Nie wiem skąd taka wiara w Złotoustnego Maciusia, fakt, ma gadane, umie nawijać makaron na uszy, ale co z tego?

Stul z powywawymanymi rekami
Stul z powywawymanymi rekami
2 miesięcy temu
Reply to  Sołza

Skład jest taki jaki był, pełen przegrywów do których dołączyły nowe przegrywy.
Lech na stulecie nie zrobił nic !
Nie wyszedł z czymś nowym, nie zaryzykował. Naściągał szrotu w swoim stylu. Jedna trzecia piłkarzy już dawno powinna być pogoniona a dostają 126 szansę na odbudowę, sfochowany Amaral na to ciagnąć ? Czekać tylko kiedy się znowu obrazi, muhary cnomarkovice itp…
To jest żart.
Trener dostał czas ? Śmieszne.
Nie dostał ani jednego zawodnika o takim profilu jaki chciał.
Nowymi wzmocnieniami nawet nie potrenował, widać po nim, że jest rozgoryczony tym co w Lechu wyprawiaja, myślał, że coś die zmieniło gdy go nie było i się zdziwił.
Kibice już pełni obaw, bo w tym sezonie spadają trzy zespoły i nikt nie zagwarantuje, że jednym zespołem nie będzie Lech ( Amica)

Heniek
Heniek
2 miesięcy temu
Reply to  Sołza

Ten skład wygląda tak samo jak rok temu i wystarczy na to samo co rok temu walkę o miejsca 7-14 bez parcia na puchary, bez zagrożenia spadkiem

Don Rzason i Roma
Don Rzason i Roma (@don-rzason-i-roma)
2 miesięcy temu

Prezes nie potrafi przyznac, że nie ogarnia, i mysle, że to główny problem Lecha.
Król Julian ze swoim Morrisem plus Ulatowski i mental drużyny jest jaki jest.
Nie wiem, czy Trener Maciej po Emiratach nabrał do siebie dystansu, czy będzie dalej krzyczał na Muharów i Czarnomarkowiczow w szatni, że mu niszczą marzenia.

Goleadorr
Goleadorr
2 miesięcy temu

Lech „Borderline” Poznań.
Pod względem wzmocnień Skorża może czuć się wystrychnięty na dudka.

Temat ściągnięcia Jimeneza ucichł już całkowicie, wygląda na to że nic z tego. O Kądziora będą się pewnie targować do ostatniego centa, możliwy jest scenariusz że przyjdzie nawet po rozpoczęciu sezonu.

Szykuje się kolejny sezon bez bramkarza robiącego różnicę i „wybraniającego” kilka punktów. W sparingach minimalnie lepiej wypadł Bednarek, ale to nadal nie jest nawet blisko poziomu mistrzowskiego.

Ze sparingów warto jeszcze odnotować że Amaral prezentował się lepiej niż Ramirez. Z młodych najciekawiej pokazał się Wilak.

Wnioski dokładnie takie same jak przed poprzednim sezonem: Lech ma potencjał na miejsca od 1 do 18.

andrut
andrut
2 miesięcy temu
Reply to  Goleadorr

Skoro Rutek zapowiadał takie szastanie kasą, to wyobrażam sobie, że transfer Kądziora jednak dojdzie do skutku, bo 500 tys. euro to nie jest kosmiczna kwota nawet w polskich warunkach.

A co do Jimeneza, to moim zdaniem nie jest to zawodnik, który mógłby znacząco podnieść poziom ofensywy Lecha. Dobry gracz jak na ekstraklasę, ale potrafi przejść obok meczu i spartolić najprostszą sytuację.

piniu
piniu
2 miesięcy temu

Lech idzie na mistrza

Marcin
Marcin
2 miesięcy temu
Reply to  piniu

Poznania?

Lubię Harnasie
Lubię Harnasie
2 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Z tym może być ciężko. Warta zawsze silna.

Klint Wschodnilas
Klint Wschodnilas
2 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Stara kurwa do jebania – Lech z Poznania!!

miiii
miiii
2 miesięcy temu

Stara kurwa jest tylko jedna i każdy wie że nie w Poznaniu 🙂

Klint Wschodnilas
Klint Wschodnilas
2 miesięcy temu
Reply to  miiii

Kurwe Kolejorza wrzucimy do morza haha

ks Robak
ks Robak
2 miesięcy temu
Reply to  miiii

bo we wronkach

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
2 miesięcy temu
Reply to  miiii

Stara prostytutks ze stolycy jak wlozy dobie dwa palce to reka zniknie a jeszcze wygwizdze i to glosno sen o Warszawie

Poganiacz bydła,
Poganiacz bydła,
2 miesięcy temu

To Twoja mamusia

górskie morze
górskie morze
2 miesięcy temu

Klapa. To się nie może udać. To zlepek przypadkowych ludzi którzy w Poznaniu znależli sobie ciepły kurwidołek i na pewno nie zechcą tego spokojnego ,dostatniego lekkiego życia stracić.

Elo
Elo
2 miesięcy temu

Znowu „skrzydełko”… Połóweczki dwie grają? Zmianeczki są dozwolone? Kalacie język polski na tym portalu nieznośnie.

Yakupsky
Yakupsky (@yakupsky)
2 miesięcy temu
Reply to  Elo

Czy Pan dostaje jakieś pieniążki za szczucie na, skądinąd solidną, redakcyjkę?!

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  Elo

Ten portal jest na luzie z przymrużeniem oka, zaakceptuj to albo sie zawijaj gdzieś indziej.

CM711
CM711
2 miesięcy temu

Skorża to trener wypalony

fachowiec
fachowiec
2 miesięcy temu

Na razie to Lech broni wicemisrzostwa Poznania, wiec z mocarstwowymi haslami moglby sie powstrzymac, bo wyjdzie jak zawsze.

Jedno Lech robi swietnie – promuje mlodych pilkarzy. Pod wzgledem PR-u i autopromocji Lech byl duzo lepszy od Legii Lesnodorskiego. Wielu dawalo sie wtedy nabierac na opinie, ze te druzyny sa porownywalne jakosciowo. Do momentu, az ktos policzyl liczbe zwyciestw w pucharach Lecha i Legii Lesnodorskiego. Stad duza liczba graczy wypromowanych przez Lecha na euro. Jaka jest jednak ich klasa pilkarska, to juz pokazalo samo euro. Zostali ograni przez starych Slowakow. Czyli w sumie podobnie jak w Ekstraklasie.

adrian
adrian
2 miesięcy temu
Reply to  fachowiec

Jak ktoś w Polsce krytykuje wychowanków Lecha, to robi z siebie idiotę.

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
2 miesięcy temu
Reply to  adrian

Wypierdoliliscie z klubu Lewandowskiego Czemu jeszcze szczekasz mendo skurwysynska

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Warszawskie menele nie ogarniają rzeczywistości i nie lubią Faktów

Halaszle1
Halaszle1
2 miesięcy temu
Reply to  fachowiec

Wyobraź sobie co by było gdyby tych wychowanków Lecha nie było w kadrze

Dario
Dario
2 miesięcy temu
Reply to  Halaszle1

Wyszlibysmy z grupy?

Orc
Orc
2 miesięcy temu
Reply to  Dario

niby kim? Karbownikiem z rezerw Brighton? A może Furmanem, który właśnie z podkulonym ogonem wrócił do Polski? W Polsce są dwie, trzy niezłe szkółki i Legii jeszcze nie ma wśród nich (chociaż Mioduski obieeeeeeecuuujjeee to się dużo nauczyć musi), chodźmy nie wiem jak mocno od tego dupa bolała ….

CM711
CM711
2 miesięcy temu

Eibar chce za niego grubej kasy. Pewnie takiej oscylującej w granicach pół miliona euro.
——————-

Buahahahhaha, gruba kasa w chuj.

Pingwin
Pingwin
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Dla rutków gruba w dwa chuje.

kowaltomenel
kowaltomenel
2 miesięcy temu

Jesteście pewni tych 100 lat?

Stefan1916
Stefan1916
2 miesięcy temu

Nie, panie redaktorze. Nie zgadza się również to, ze Lech Poznań aktualnie gra chyba w Okręgówce i faktycznie, tamten klub miał jakieś zasługi. Choć tez nie za wielkie. Typowy ligowy sredniak. Z okazji stulecia, wieszcze spadek tego tworu.

Rrr1910
Rrr1910
2 miesięcy temu

Lech będzie spięty w pierwszym meczu! I pod presją wyniku! A to jest idealna sytuacja dla Radomika.

Lubię Harnasie
Lubię Harnasie
2 miesięcy temu

Jakie stulecie? Amica Wronki została założona w 1992 roku. Nazwy i emblematów Lecha Poznań używają zaledwie od 2006 roku, ale to nie zmienia faktu, że to wciąż Amica w przebraniu.

pan37lureta
pan37lureta
2 miesięcy temu

Nawet jeśli Amica była kontynuacją Błękitnych to w tym roku stulecie.
Błekitni 1921 Wronki

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
2 miesięcy temu
Reply to  pan37lureta

Raczej Czarni Wróblewo. Słynny klub z sukcesami.

loko
loko
2 miesięcy temu
Reply to  pan37lureta

miło, że przyznajesz, że Lech to Amica

wykolejona poznańska ciuchcia
wykolejona poznańska ciuchcia
2 miesięcy temu

Ten klub ma DNA przegrywów. Musi być klapa

ks Robak
ks Robak
2 miesięcy temu

czekają na kulesze bądż frydrycha vel fryzjera i będą sukcesy, taka mentalność

Eshin...
Eshin...
2 miesięcy temu

Skorża w oczach wielu przychodził w roli zbawiciela?!? Nie znam takiego, który zdążył już mu zaufać po powrocie…

renegat
renegat
2 miesięcy temu

bez przesady. dla Lecha Poznan te 0.5 mln euro czy nawet 750 tys., to nie jest jakas wielka kwota. bodajze Sykora ze Slavii kosztowal 1mln euro. ale jesli Lech chce uchodzic za krola polowania w polskim (wciaz raczkujacym) mercato (tak jak obiecywal Rutkowski), to zdecydowanie trzeba wydac 3 mln euro na jednego zawodnika, aby nikt nie mial watpliwosci jakie sa cele druzyny. to juz kwota, na ktora powazny klub pilkarski w Ekstraklasie powinien sie zdecydowac. moze Jimenez z Gornika Zabrze – wlasciwie jeden z najlepszych pilkarzy ligi??
.
jeszcze niejaki Geferson z CSKA Sofia ma przyjsc do Lecha, ale chyba wiazac buty Douglasowi. chociaz moze na zmiennika, to bedzie dobry wybor, bo gracz dosc wszechstronny. inna sprawa czy pensja lawkowicza czy lapowkarza?
.
wprawdzie Lech ma silnie obsadzona bramke, ale faktycznie Martin Chudy to solidna marka, a jest z wlasna karta na reku. rowniez podobna sytuacja dla Lecha z obsada prawej obrony, ale wlasna karte posiada David Niepsuj, a to naprawde wszechstronny zawodnik. dziwie sie, ze jest bez klubu. w Wisle Krakow nie raz pokazal, ze dobrze przygotowany fizycznie, potrafi byc kolem napedowym zespolu, podobnie jak byl Puchacz.
.
mysle, ze Rzasa generalnie ma racje. Lech ma szeroki sklad i jesli druzyna bedzie bardzo dobrze przygotowana fizycznie, to nie powinno byc problemu z walka o mistrzostwo. na poprzedni sezon wplyw mialy kontuzje, odejscia fundamentalnych graczy, a takze niektore pozycje, ktore byly faktycznie wyjatkowo mizernie obsadzone. w pewnym momenie przestalo to funkcjonowac, chociaz przez dluzszy czas Lech gral wciaz najladniejsza, najefektowniejsza pilke w Polsce, ale rownie nieskuteczna (jesli patrzec na wyniki) albo raczej niefortunna.

Judegang
Judegang
2 miesięcy temu
Reply to  renegat

Jak Ruchacz był kołem zamachowym to Kopernik była kobietą imbecylu

renegat
renegat
2 miesięcy temu
Reply to  Judegang

zebyscie mieli taki dobrobyt jak Polonia Bytom, to bys inaczej gadal. zobaczymy jak sobie ten wielki Judegang poradzi teraz z oslabionymi Destroyeors’ami z Widzewa. cala Polska czeka czy wyjdziecie w koncu z Widzewem. bo kazdy wie, ze Widzew zawsze wychodzi…

Vinni
Vinni
2 miesięcy temu

Lech w tym okienku wygląda tak samo jak i Legia – Niby coś robią, niby ściągają, ale finalnie i tak są pozycje na których jedyną opcją jest 12sto latek z akademii klubowej. Za wolno, za późno, wszystko bez większego ładu.

Teoretycznie skład Lecha nie wygląda koszmarnie, brakuje stabilnego środkowego obrońcy, bramkarza z gatunku „sam wybronię kilku punktów” i prawego skrzydła, które aktualnie wygląda mocno zabawnie. Imho zobaczymy klasyczny sezon Poznaniaków. Gówniana jesień, kilknaście punktów straty, zmiana trenera, bardzo dobra wiosna, ale finalnie zabraknie z punktu do konkretów.

Estragon
Estragon
2 miesięcy temu

Jak spartaczą to zamiast Kolejorz będzie Stulejorz 🙂

Kami
Kami
2 miesięcy temu

Lech i klapa to para dobrana! Wiadomo jak to się skończy.

Jani
Jani
2 miesięcy temu

Odszedł Puchacz więc Lech będzie w czołówce

jajajakberety
jajajakberety
2 miesięcy temu

Skorza dokładnie jak kazdy inny trener polskiej myśli szkoleniowej to jest jeden wielki przypadek. Nawet jeśli wyjdzie mu runda to już na wiosnę będzie dramat, zwolnienie i kolejny wynalazek na jego miejsce

Marcin
Marcin
2 miesięcy temu

Długi artykuł wysmarowany przez redakcję. Wiele tu szumnych zapowiedzi walki o mistrzostwo i tekst Rutkowskiego o wydaniu największej kwoty na transfery w Polsce (a skąd on wie ile wydadzą inne kluby?).
W większości transferów to powroty z wypożyczeń (Crnomarković, Muhar, Amaral) + kilka darmowych transferów (Murawski, Sobiech, Douglas) plus jeden transfer gotówkowy (Pareira). Rzeczywiście Rutkowski zaszalał.
Skład liczny, ale w większości co najwyżej średni. Nasza liga ogólnie jest mega słaba więc Lech pewnie będzie na koniec w pierwszej trójce. Mistrzem według mnie nie zostanie.

Ciołek Szimeone
Ciołek Szimeone
2 miesięcy temu

Aby Lech zaczął się liczyć trzeba wyjebać Tych dwóch tłumoków z zarządu. Tyle. Nie musicie dziękować.

Jerzy
Jerzy
2 miesięcy temu

Nic dodać nic ująć.Dwa pajace już dawno powinni być wywaleni w kosmos.W dodatku są niereformowalni i są kłamczuchami.Mieli wydać grube miliony a teraz gadają,że jak na początku nie pójdzie to może coś kupią.Boże patrzysz a nie grzmisz.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
2 miesięcy temu

Nie no przy całym szacunku dla Radomiaka, nie mówmy że pierwsza kolejka dla Lecha będzie jakąś weryfikacją. Po pierwsze to jednak pojedynek z beniaminkiem Ekstraklasy, a po drugie wynik jednego meczu nic nie powie. Weryfikacją dla Lecha będzie pierwszy miesiąc. Wtedy zobaczymy czy to są dalej tacy frajerzy jak byli w zeszłym sezonie czy może wreszcie się ogarnęli.

Klasyczna dziewiątka
Klasyczna dziewiątka
2 miesięcy temu

W przypadku Lecha następuje dziwne zjawisko, że przychodzący piłkarze, którzy z resztą często prezentują przyzwoite umiejętności nagle w tym klubie tracą/zapominają jak się gra w zawodową piłkę. Tu chyba chodzi o to,
że piłkarze przychodzą omamieni obietnicami walki o najwyższe cele potem orientują się, że głównym celem jest promocja akademii kosztem wyników. Zaczyna siadać motywacja, mentalność integralność grupy. To widać z resztą po przebiegu meczów, jak zaczyna się sypać to i tak wszyscy to mają gdzieś, oby do gwizdka. Cele zawodników i Lecha jako organizacji są zupełnie inne. Tak się nie da osiągać nic poza środkiem tabeli i wydaje mi się że jest to jasne dla większości ludzi interesujących się polską piłką. Taki jest plan władz Lecha i oni się w tym nigdy nie poddadzą. Nie ma sensu snuć rozważań czy to ten sezon, nie, nie i jeszcze długo nie. To dziennikarze pompują ten balonik niepewności i nadziei, sami wiedząc, że nie ma na to szans.

Tommy Lee
Tommy Lee
2 miesięcy temu

Amikorz ma sto lat? Pierwsze słyszę.

Jan
Jan
2 miesięcy temu
Reply to  Tommy Lee

Zastanów się ile lat ma klub z Podola, a ile klub tow. Bordziłowskiego

król_sedesu
król_sedesu
2 miesięcy temu

nie wiem kto ustawiał ten skład, ale Milić to nie PŚO tylko LŚO, Rogne na odwrót, a Kamiński na pewno nie będzie pierwszym wyborem na LO, dublerem Douglasa będzie Palacz który się może podobać na zgrupowaniu, Sobiech jest wyżej w hierarchii od Johannsona

Pingwin
Pingwin
2 miesięcy temu
Reply to  król_sedesu

Pisza o czymś o czym nie maja pojecia

Porannna bryza
Porannna bryza
2 miesięcy temu

Zarzad znowu prowadzi swoje gierki, wiedza, ze pierwszy mecz z beniaminkiem i trzeba go wysoko wygrać a wiara znowu sie nabierze na mocnego lecha.
Co dadza badania dzieǹ po dniu, jak to sa ci sami slabi pilkarze z sezonu przegranego ? Od robienia badaǹ lepiej grać nie beda.
Mimo to Lech powinien zaczać dobrze lige, latwy terminarz na poczatek, nie graja w pucharach, wiec beda caly czas w czubie tabeli. Na mistrza moze nie wystarczyć, bo slabo postarano sie przed sezonem.

ks Robak
ks Robak
2 miesięcy temu

Najlepsi jajcarze z amici co tam kiedyś wrócą i wtedy to pokażą na co ich stać – Puchacz, Jóżwiak, Gumny i Moder, czekajcie jak Górnik na Podolskiego ok 15 lat i może wtedy mistrzna45lecie

Na stos go na stos
Na stos go na stos
2 miesięcy temu

Najlepsze podsumowanie, wyciagnijcie wnioski sami.

Naiwna wiara
W maju trener Maciej Skorża mówiący o chęci zdobycia trofeów chciał mieć skompletowaną kadrę na pierwszy trening 14 czerwca. Szkoleniowiec Kolejorza mówił o tym otwarcie. Z życzeń Skorży oczywiście nic nie wyszło, nie spełniło się także życzenie jego asystenta Rafała Janasa. Podczas konferencji prasowej dnia 28 czerwca mówił on o nowych zawodnikach, którzy w liczbie kilku mieli dołączyć do zespołu w trakcie zgrupowania w Opalenicy. Rzeczywistość okazała się brutalna. Podczas zgrupowania dołączył tylko jeden piłkarz w postaci Barrego Douglasa, który przez jakąś kwarantannę musiał pozostać w izolacji.
Obóz bez lidera obrony
Lech przepracował całe zgrupowanie bez zawodnika, którego Maciej Skorża bardzo ceni i na którym chce oprzeć obronę. Lubomir Satka dostał powołanie na Euro 2020 rozgrywając ostatni mecz 23 czerwca. Po Mistrzostwach Europy otrzymał wolne aż do 11 lipca. Nie wiadomo, dlaczego Słowak dostał aż tyle wolnego skoro wiosną w Lechu rozegrał jedynie 6 meczów a przed nim raptem kilkanaście spotkań do końca 2021 roku zaplanowanych głównie w weekendy? Nic by się nie stało gdyby Lubomir Satka wrócił wcześniej, przez długie wakacje tego lata będzie mógł wystąpić tylko w jednym sparingu.

Obóz bez żadnego lewego obrońcy
Sezon 2020/2021 dobiegł końca 16 maja, jutro dnia 9 lipca zakończy się obóz w Opalenicy. Przez ten czas zarząd nie ściągnął żadnego lewego obrońcy, który chociaż podczas krótkiego obozu pracowałby z drużyną i występował w sparingach. W meczach kontrolnych trenerzy marnowali na lewej flance defensywy prawonożnego pomocnika Jakuba Kamińskiego bojąc się stawiać na 18-letniego Krystiana Palacza. Szkot Barry Douglas ostatni mecz rozegrał 20 kwietnia, w przyszłym tygodniu wróci do zajęć, ale trochę potrwa zanim dojdzie do formy.
Amaral znów skrzydłowym
Według pomysłu sztabu szkoleniowego Joao Amaral latem miał rywalizować z Danim Ramirezem na pozycji ofensywnego pomocnika. Przez uraz Jana Sykory, który nie zaliczył jeszcze ani minuty Portugalczyk musiał grać na skrzydle. Ostatnie 2 sparingi zaczął na prawej pomocy łatając dziurę w składzie. Według pierwotnego pomysłu Jakub Kamiński tego lata miał grać na lewej pomocy, Michał Skóraś na prawej flance, latem o miejsce w składzie miał jeszcze rywalizować wspominany Sykora + nowy skrzydłowy, który oczywiście na obóz nie dojechał i już nie dd
Marnowanie czasu i pieniędzy
Maciej Skorża cieszy się dużym zaufaniem wielu kibiców, którzy mimo wszystko nie potrafią zrozumieć decyzji o chęci sprawdzenia niektórych zawodników. Kibice nie potrafią pojąć, dlaczego trener marnuje czas próbując zrobić piłkarzy z Djordje Crnomarkovicia i Karlo Muhara. Obaj ci zawodnicy po prostu nie nadają się do Lecha, dostali u nas wiele szans, których nie wykorzystali, a ich obecność podczas obozu do strata czasu i pieniędzy. Bałkański duet w dalszym ciągu jest na utrzymaniu Lecha Poznań, którego nie stać na wyrzucanie co miesiąc prawie 100 tysięcy złotych. Ciężko również zrozumieć, dlaczego do 8 lipca nadal nie został wypożyczony Filip Marchwiński, który nie odbuduje się w Lechu wchodząc na ostatnie minuty meczów.

ks Robak
ks Robak
2 miesięcy temu

człowieku, nie analizuj transferów, oni kupią wyniki, mental się nie zmienia

Peru123
Peru123
2 miesięcy temu

Się pałujecie jak byście pisali o pretendencie do MP, to jest amica i będzie walczyć o miejsca 5-8 budżet na fryzjera nie wystarczy, ale kto wie

Stop sandalom bez skarpetek
Stop sandalom bez skarpetek
2 miesięcy temu

Co sie porobilo w tym Lechu, co za zjazd na wizerunku.
Nie ma drugiego takiego klubu w Polsce, który sam z siebie doprowadzilby sie do pośmiewiska, z Lecha śmieja sie juz wszyscy w Polsce, doszlo do tego, ze wlaśni kibice nazywaja klub memem lub amica.
Pamietacie ilu ich pisalo dawniej w komentarzach, teraz wstydza sie pisać pod starymi nickami, albo wogóle sie nie udzielaja.
Dziwi mnie jedno, ze ci kibice nic z tym nie robia.
Mnie by kurwica wziela gdyby mój klub z takimi mozliwościami co chwile wystawial nas kibiców na pośmiewisko.
Jedziesz w Polske na wakacje i wstyd sie przyznawć komu kibicujesz.
Do tego doprowadzil duet RK.

Wojtek
Wojtek
2 miesięcy temu

Nic z tego nie bedzie sciaga na prawa obronę jakis wynalazek co tak naprawdę nic nie prezentuje salamon następna porazka

Seri
Seri
2 miesięcy temu

Piszecie:” Bo jeśli władze Lecha, trener Lecha i piłkarze Lecha spartaczą sezon na stulecie, nie pomogą tu żadne słowa, żadne cacanki, żadne nie poddam się”. Ale tak naprawdę co się stanie? NIC Tyle lat żenady i NIC

tolep
tolep (@tolep)
2 miesięcy temu

To nie jest tak, że Lech nie wytrzymał kondycyjnie jesieni, a potem odejścia, kontuzje i zjazd formy. Ekstraklasa po prostu rozpracowała Lecha od samego początku sezonu a Żuraw nic na to nie umiał poradzić.

Jan
Jan
2 miesięcy temu
Reply to  tolep

Tobie gościu już dziękujemy

Pędrak
Pędrak
2 miesięcy temu

Lech na 100-lecie poleci z ekstraklapy…

Dariusz
Dariusz
2 miesięcy temu

W wyliczeniu młodzieżowców nie zapominałbym o skrzydłowym Jakubie Karbowniku, rocznik 2001, który po bardzo dobrej rundzie wiosennej w drugoligowych rezerwach Lecha awansował właśnie do pierwszego składu. To właśnie on, a nie Klupś czy Marchwiński, jest obecnie znacznie bliżej gry w Ekstraklasie.

Ponadto mam odczucie, ze po sparingach bliżej gry w bramce Lecha jest jednak Bednarek.

Kniaź Dzierżymorda
Kniaź Dzierżymorda
2 miesięcy temu

Miejsce w pierwszej ósemce na 100 lecie istnienia franczyzy i starczy, bo się kuchenkorzom poprzewraca w głowie od sukcesów.

anal_threat
anal_threat (@anal_threat)
2 miesięcy temu

Lech odjeżdża reszcie ligi za pieniądze z europejskich pucharów.

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
2 miesięcy temu

Polska to tranzyt. Produkcja i sprzedaż. Lech przynajmniej zarabia. Legia za chwilę będzie miała koszty obsługi kredytów na poziomie połowy budżetu.

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Miło się czyta, jak o artykule o Lechu zleciały się muchy z łazienkowskiej.

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021