post

Opublikowane 13.06.2021 13:02 przez

Jan Mazurek

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się jakoś dziwnie fortunnie. Początkowo dziwi się, ale po chwili wybucha.

– Wow, kurde, kareta.

I zaraz:

– Tylko poker ratuje.

Inni już prawie nie wytrzymują ze śmiechu. Zaraz rozstrzygnięcie.

– Poker! Najlepsze rozdanie w historii!

Reszta się śmieje. Wszystko było ukartowane. Starsi podpuścili świeżaka. Teksty młodego stopera stają się kultowe, śmieszą szatnię przez kolejne miesiące. Od tego czasu minęły dwa lata. Kamil Piątkowski został gwiazdą Ekstraklasy. RB Salzburg zapłacił za niego 6 milionów. Paulo Sousa powołał go do reprezentacji Polski. Ma duże szanse na występ na Euro 2020. Najlepsze rozdanie w jego życiu trwa. 

I

– To leniuch. Tylko leżałby i siedział w domu. Nie chce mu się wychodzić na spacery z psem, a już o aktywnościach nawet nie wspominam! – śmieje się Miłosz Szczepański.

Poznali się w szatni Rakowa. Nadają na tych samych falach. Śmieszą ich te same żarty. Kamila Piątkowskiego nie uważa za nudziarza, inaczej nie trzymaliby się razem, ale to nie typ szatniowego wesołka, maskotki, śmieszka od atmosferki. Spokojny, stonowany, ułożony. Nie jest milczkiem, ale na forum odzywa się rzadko. Tylko, kiedy naprawdę ma potrzebę, na co dzień prym wiodą inni. Jest abstynentem. Sodówka ma już za sobą. Kiedy pierwszy raz dostawał powołanie na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, poczuł się za mocny. Nosił głowę wysoko, kontestował zdanie trenerów, krzyczał na kolegów. Trwało to krótko. Nie ma predyspozycji do gwiazdorzenia.

– Robi co ma robić, z nikim się nie kłóci, bardzo w porządku osoba. Śmieję się, że to leniuch, a piłkarsko to wzór do naśladowania. Wiele osób nie wiedziało i nie wie, ile czasu poświęca na piłkarski samorozwój, a to tytan pracy. Nie chwalił się, bo też nie jest pyszny, wiedziało to pewnie tylko wąskie grono, ale faktycznie pracuje bardzo dużo. Przykład? Bardzo dużo pracował indywidualnie z trenerem od przygotowania fizycznego w Krakowie, jeździł do niego tydzień w tydzień, zrobił u niego wielki progres w tych aspektach. Jest silniejszy, dynamiczniejszy niż był, kiedy przychodził do Rakowa – charakteryzuje Szczepański.

Zadzwoniliśmy kiedyś do Kamila Piątkowskiego w radiowych Weszłopolskich. Odpowiadał zdawkowo, konkretnie, bez słownych fajerwerków. Nie skradł show, czasami mieliśmy wrażenie, że zbywa niektóre nasze pytania z ankiety Weszło z Butami celowo zbyt prostymi i zbyt krótkimi odpowiedziami, ale miało to swój urok.

– Co robisz jak masz dwa dni wolnego?

– Przygotowuję się do następnego tygodnia.

– Nie wierzymy.

– Wiadomo, że czasami odpalę Netflixa, czasem posłucham muzyki, ale serio już się przygotowuję, już myślę o kolejnym tygodniu – dobre jedzenie, rozciąganie, regeneracja.

Netlifx? Ulubiony seriale – „Dom z Papieru” i „Skazany na śmierć”, ulubiony film – „Lucy”. Muzyka? Co wpadnie w ucho, toleruje radiowe hity, braci Golec nikt nie musiał mu przedstawiać, ale najbardziej przypasowują mu kawałki Palucha. To wszystko w przerwach od sportu. W krótkich przerwach. Naprawdę krótkich. Dba o swoje ciało na różne sposoby. Stosuje sprofilowaną dietę. Współpracuje z prywatnymi fizjoterapeutami, którzy namówili go na stosowanie akupunktury. Pracował z panią psycholog. Wszystko dla swojego ciała i swojej głowy.

– Do sześciomilionowego zagranicznego transferu i miejsca w kadrze zaprowadziły go pracowitość i systematyczność. Może brzmi to banalnie, ale na to składa się szereg mniejszych i większych detali, taka jest tajemnica jego sukcesu – podsumowuje Szczepański.

Kamil Piątkowski to piłkarz świadomy.

II

Nie zawsze tak było.

To były jego początki w Rakowie. Pierwszy tydzień? Treningi w Częstochowie. Nic specjalnego. Pierwsze szlify, aklimatyzowanie się, ostukiwanie, wchodzenie w zespół, badanie terenu. Drugi tydzień? Obóz w okolicach Mielca, właściwie w Woli Chorzelowskiej. Poważne wyzwanie. Marek Papszun szykował serię zajęć taktycznych. Zależało mu, żeby ekstraklasowy Raków grał piłkę nowoczesną i innowacyjną, żeby nowi piłkarze wkomponowali się w drużynę złożoną z jego żołnierzy, którzy wszystkie schematy znali na wylot. Dla Piątkowskiego była to szansa na pokazanie całego swoje potencjału.

Pierwszy trening.

Zaczynamy.

POLSKA ODPADNIE W FAZIE GRUPOWEJ EURO? KURS: 2,75 W FUKSIARZU!

Marek Papszun zarządza szereg żmudnych ćwiczeń nad wyprowadzaniem piłki ze strefy obrony do strefy ataku. Raków będzie na tym bazował w Ekstraklasie. Kamil Piątkowski jest pewny swego. To element, w którym czuje się mocny. Mina rzednie mu po pierwszym kwadransie. Nie wychodzi mu kompletnie nic. Zagranie – gwizdek Papszuna. Wyjście na pozycję – gwizdek Papszuna. Przesunięcie – gwizdek Papszuna. I tak przez następną godzinę. Piątkowski nie potrafił odnaleźć rytmu. Nie rozumiał, co dzieje się wokół niego – dlaczego wszyscy stoją, a Marek Papszun, raz po raz gwiżdżąc, non stop się piekli, non stop zwraca mu uwagę, non stop go instruuje. Igor Sapała i Tomas Petrasek, doświadczeni liderzy Rakowa, wspominają to tak, że cały zespół przestał bezczynnie trzy czwarte zajęć, biernie przyglądając się temu, jak ich szkoleniowiec bezskutecznie stara się wytłumaczyć nowemu młodzieżowcowi schematy poszczególnych akcji.

Piątkowskiemu dzwoniło w uszach.

– Trener Papszun ostro strofował Pionę. Dużo mu nie pasowało, zwracał mu uwagę na niuanse taktyczne. Uszy mogły go zaboleć. Mógł się po tym pierwszym taktycznym treningu zastanawiać, gdzie trafił i co tu robi. Piona jest taki, że myślę, że zbytnio mu to nie pomagało. Trochę źle znosi krytykę. Rozmawiałem z nim i widziałem, że go to demotywowało. Ale zawziął się, zacisnął zęby. Pracował i pracuje bardzo dużo z panią psycholog, która mu podpowiada, jak ma się zachowywać i przetrwał ciężkie momenty – opowiada Szczepański.

III

Piątkowskiemu pomogła starszyzna. Koledzy nie mieli do niego pretensji o zmarnowany trening. Wiosną 2020 napisaliśmy do Tomasa Petraska, który sam zasugerował nam, że ważnym momentem w piłkarskim rozwoju Piątkowskiego był właśnie ten pierwszy trening w Woli Chorzelowskiej.

– Piona to bardzo dobry chłopak. Lubię go. Ma spore możliwości, żeby być dobrym piłkarzem, może w przyszłości nawet reprezentantem Polski i mówię to całkowicie poważnie – odpisał nam reprezentant Czech.

Miał rację.

IV

Czy Kamil Piątkowski źle znosi krytykę?

Oskar Jasiński (skaut Rakowa Częstochowa): – Stworzyłem jego profil psychologiczny. On nie odbiegał od naszych standardów. Najbardziej zależało nam na tym, żeby sprawdzić, czy to chłopak, który da się poprowadzić. Inaczej mówiąc – czy jeśli wskażemy mu odpowiednią drogę rozwoju, to czy on w to pójdzie. Czy źle znosi krytykę? Chyba nie, może były jakieś pojedyncze sytuacje, bo początek faktycznie miał trudny, ale to tyle.

Michał Kusiński (były skaut Rakowa Częstochowa): – Baza była, ale to tyle, nie wyglądał od początku jakoś specjalnie przekonująco. Marek Papszun wykonał z nim olbrzymią pracę, żeby Piątkowski zaczął się prezentować. Parametry fizyczne i piłkarskie, które w nim zauważyliśmy i doceniliśmy, rzeczywiście były widoczne, ale trzeba było do tego dołożyć mozolną pracę, którą wykonali z nim Maciej Kędziorek i Marek Papszun. 

Oskar Jasiński (skaut Rakowa Częstochowa): – Summa summarum, pomimo gorzkich słów z początku swojej częstochowskiej przygody, bardzo się rozwinął, więc wskazuje to na to, że potrafi poradzić sobie z krytyką i wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. Wie, które informacje, mające znamiona krytyki, są mu pomocne. To jest jego wielki atut, to mi się w nim podobało od samego początku, że wyglądał na chłopaka, który nie ma głowy w chmurach, dość twardo stąpa na po ziemi i jednocześnie jest zorientowany na to, żeby się rozwijać. Nawet sama jego sylwetka, sama jego postawa, sama jego kultura bycia wskazywały, że to jest chłopak, który chce się rozwijać.

POLSKA DOJDZIE DO ĆWIERĆFINAŁU EURO 2020 – KURS 3.20 W FUKSIARZ.PL

Czasami to po prostu widać między wierszami w zachowaniach zawodników, czy ta głowa jest zamknięta, czy ta głowa jest otwarta. U niego była otwarta. Początkowe problemy wiązały się z tym, że to był duży skok jakościowy między III ligą a Ekstraklasą. Nauczenie się gry, rozumienie zadań, pilnowanie siebie, żeby intelektualnie w każdym momencie meczu być gotowym i czujnym. Kontrolować swoje ustawienie, ustawienie rywali. Antycypować, reagować. Ważna jest też żelazna dyscyplina.

Skacząc o cztery poziomy rozgrywkowe i wskakując na intensywność Rakowa, który wyróżnia się w tym elemencie na skalę polską, naprawdę nie miał łatwo. To jest trudne nie tylko dla niego, ale też myślę, że dla większości piłkarzy. Dla mnie najważniejsze jest to, jak on sobie z tym poradził, jak przez to przeszedł. Według mnie zrobił olbrzymi krok w przód.

V

Obrazek pierwszy. Piątkowski ma dwanaście lat. Kończy szkołę podstawową w Sobniowie. Rodzina podejmuje decyzję, żeby dalej edukował się w Krośnie. To prawie trzydzieści kilometrów od domu rodzinnego. Inni ludzie, inny klimat, inne warunki. Obawiał się, że nie zostanie dobrze przyjęty, że będzie odstawał, że nie znajdzie wspólnego języka z nowymi kolegami w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Tym bardziej, że miał mieszkać w internacie, a to szkoła życia. Przetrwał.

Obrazek drugi. Trzy lata później Piątkowski ma już piętnaście lat. Jest dorastającym nastolatkiem, prosperuje piłkarsko. Od dłuższego czasu interesuje się nim Zagłębie Lubin. Rodzice stawiają ultimatum – skończ gimnazjum i możesz jechać. 500 kilometrów od domu. Przez pierwszy miesiąc w Lubinie, Piątkowski codziennie dzwoni do rodzinnego domu i nie byłoby w tym nic dziwnego, bo robi to do teraz, gdyby nie to, że każdy telefon to prośby o zabranie go do domu. Rodzice uspokajają – poczekaj jeszcze dzień, jeszcze tydzień, jeszcze miesiąc i jak nic się nie poprawi, to cię zabierzemy. W pewnym momencie telefony zmieniają charakter. Piątkowski się zaaklimatyzował.

Obrazek trzeci. Adam Lewicki pisze w Onecie o kulisach pierwszego powołania Kamila Piątkowskiego do reprezentacji Polski i dopięcia sześciomilionowego transferu do Salzburga. Na początku 2021 roku umiera jego ukochana babcia Halina. On wchodzi w świat wielkiej piłki, ma przed sobą szereg występów medialnych, więc rodzina przez jakiś czas nie chce go zamartwiać. W końcu jednak Piątkowski dowiaduje się śmierci babci. Cierpi, ale na zewnątrz nic po nim nie widać.

– W Salzburgu musiał uśmiechać się do kamer, mając z tyłu głowy przykre zdarzenie. Dał radę. Podziwiam go za toopowiadał jego ojciec Sławomir Piątkowski na Onecie.

VI

W Zagłębiu Lubin długo mamili go wizjami wielkiej przyszłości. Spędził tam dwa lata w akademii, rok w pierwszej drużynie. Regularnie dostawał szanse w trzecioligowym zespole rezerw Miedziowych, ale nigdy nie pojawiła się poważna szansa debiutu w Ekstraklasie. Pojawiały się jakieś pierwsze rozmowy, pierwsze podchody, pierwsze zapowiedzi. Pukał do pierwszego składu jeszcze za czasów Mariusza Lewandowskiego, potem został przesunięty do drugiej drużyny za kadencji Bena van Daela, więc z czasem gasł, tracił nadzieję, choć sam mówi, że „akademia Zagłębia to jedna z najlepszych akademii w Polsce”, że „podziwia jej infrastrukturę, organizację, profesjonalizm”, że „bardzo pomogły mu kompleksowe treningi i lekcje z psychologiem”.

Opowiada Oskar Jasiński.

– Pierwszy raz widziałem go w 2018 roku. Jakoś w połowie tamtego roku, spotkanie Zagłębia Lubin z Miedzią Legnica. Po nim od razu było widać, że ma bazę, co jest rzadkością, jeśli chodzi o młodych chłopaków w Polsce, a już szczególnie stoperów. Miał duży potencjał motoryczny. Widać to było po tym, jak intensywnie biega, jak jest mobilny. Miał umiejętności technicznie. W rezerwach Zagłębia mocno nad nim w tej kwestii pracowano, bo grał jako pół-lewy, mimo wiodącej prawej nogi, więc prawdopodobnie chcieli wymusić na nim granie słabszą nogą. Przełożyło się to na to, że ma większą swobodę w grze – w odwracaniu się na lewo, na prawo. Miał warunki fizyczne. To baza charakterystyczna już u prawie każdego obrońcy na świecie w zawodowej zachodniej piłce. On to miał. To było widoczne od razu, gołym okiem.

POLSKA ZDOBĘDZIE CZTERY PUNKTY W GRUPIE EURO – KURS 3.15 W FUKSIARZ.PL

Czemu w Zagłębiu nie dostał szansy? Inne kluby, mogące go skautować, można jeszcze jakoś tłumaczyć. Na różny sposób, ale pewnie jakieś powody, dlaczego nie zauważyły tego potencjału, by się znalazły. Ale czemu Zagłębie tego nie zauważyło? Początkowo myślałem, że zauważano. Skoro jako junior grał w seniorskiej piłce, w rezerwach, naprawdę regularnie, bo po 90 minut, to myślałem, że to taka naturalna droga rozwoju. Teraz rezerwy, zaraz pierwszy zespół. Tym bardziej, że Lubomir Guldan zaraz kończył karierę i wydawało się, że to idealna sytuacja. Młody chłopak wchodzący z ławki do dorosłej piłki. Oswajany z pierwszą drużyną. A tam faktycznie chyba w ogóle o tym nie pomyślano, bo nie dano mu szansy. Tego nie rozumiem. To jest dla mnie zagwozdka. Ale nie siliłem się na detektywistyczne śledztwo. Może zwyczajny błąd, zwyczajna pomyłka typowo ludzka. Nie potępiam. Zwykły błąd selekcji, który zdarza się każdemu z nas.

VII

Zainteresował się nim Raków. Fragment konwersacji skauta Michała Kusińskiego z właścicielem klubu Michałem Świerczewskim.

Kusiński: Piątkowskiego trzeba przejąć, na nim zarobimy.

Świerczewski: Jaki masz pomysł?

Kusiński: Będę rozmawiał z jego agentem, znamy się.

Świerczewski: Poproś go, żeby Marek Papszun mógł porozmawiać z Piątkowskim.

Dwa lata później Raków zarobi za nim sześć milionów.

VIII

Jacek Jurkiewicz, zajmujący się skautingiem w Akademii Zagłębia, śmiał się w Fakcie: – Jeżeli ktoś mówi, że Raków „wyskautował” Piątkowskiego, to tylko się uśmiecham. Mówimy przecież o piłkarzu, który miał już 19 lat, za sobą mecze w juniorskich drużynach reprezentacji Polski, regularnie grał w III ligowych rezerwach i jeździł na obóz z kadrą pierwszego zespołu.

Jasiński i Kusiński uważają inaczej.

Jasiński: – Większą pracę od mnie wykonał Łukasz Piworowicz. W mojej ocenie on był główną osobą w skautowaniu Piątkowskiego. Prowadził negocjacje z samym zawodnikiem i z agentem, robił to w sposób bardzo zgrabny, dzięki czemu Piona, który pojechał w międzyczasie na obóz z Zagłębiem, znalazł się w Rakowie. Moja rola sprowadziła się do moich obowiązków, czyli rekomendowania zawodników.

Kusiński: – Można powiedzieć, że byłem jednym z architektów sprowadzenia Kamila Piątkowskiego do Rakowa Częstochowa. Nie pracowałem jeszcze w Rakowie, ale zobaczyłem go w Turcji i napisałem do Marka Papszuna, że jest ciekawy chłopak w Zagłębiu Lubin, którym powinien się zainteresować. Równocześnie interesowali się nim skauci Rakowa. Był oglądany, obserwowany, raportowany. W marcu przyszedłem do klubu, odszedł Łukasz Piworowicz i w czerwcu zaczął się proces pozyskiwania Piątkowskiego. Napisałem też wtedy jakoś do Michała Świerczewskiego wiadomość, że warto ściągnąć tego chłopaka, bo na nim się zarobi.

POLSKA DOJDZIE DO 1/8 EURO 2020 – KURS 2.75 W FUKSIARZ.PL

Jasiński: – Łukasz Piworowicz, po zobaczeniu moich raportów, podpytał mnie, czy uważam, że należy iść dalej w jego kierunku. Odpowiedziałem, że tak. Oglądaliśmy go dalej. Jeszcze bardziej zapadł mi w pamięć po innym meczu. Spotkanie CLJ-ki przeciwko Escoli. To już było trochę później. Grał na prawej obronie i rajdy, jakie on stamtąd robił, były takie, że nie widziałem czegoś takiego na poziomie polskiej piłki u młodzieżowca. Rajdy z piłką w stylu Dani Alvesa. Zachowuję proporcje, ale chcę ukształtować obraz stylu gry, jaki wówczas prezentował. Wychodził z własnego pola karnego pod pole karne rywala, w międzyczasie klepał ze środkowymi pomocnikami, cały czas poruszając się do przodu. I jeszcze łamał do środka pola, szukając prostopadłego podania zza linię obrony rywala. Mówimy o stoperze, który ma 1,90. Niewiarygodna rzadkość takie zachowania.

Kusiński: – Zobaczyłem w nim przyszłego zawodnika. Nikt nie miał przekonania, że tak szybko się rozwinie. Tam był potencjał. Albo go się wykorzysta, albo nie. Dużo zależało od samego zawodnika. Bez niego nic się nie dało zrobić. Jak głowa będzie działała źle, to nic z tego nie będzie. Można mieć najlepsze parametry, ale bez samoświadomości nie osiągnie się takiego sukcesu, jak osiągnął Piątkowski – zaliczył bardzo szybki przeskok od III ligi do Ekstraklasy i reprezentacji Polski.

POLSKA DOJDZIE DO PÓŁFINAŁU EURO 2020 – KURS 7.80 W FUKSIARZ.PL

Marek Papszun widział go w trójce stoperów, ale wystawiał go na wahadle dla nauki. Z każdego takiego meczu nie na swojej pozycji, Piątkowski wyłuskiwał jakieś inne elementy. Może też przez to, że na wahadle fajnie wyglądał, to teraz nie ma problemów z wyprowadzaniem piłki w nieszablonowy sposób. Ma dużą łatwość w wyprowadzaniu piłki, często wchodzi nawet w dryblingi. To cały proces.

Jasiński: – W Zagłębiu, z minusów, jakie mnie zastanawiały wtedy, choć nie zaburzały mojej finalnej oceny potencjału Piątkowskiego, była kwestia tego, jak rozwinie swoją pewność siebie na boisku. Nie miał jej wtedy aż tak odczuwalnej, jak później. Chodzi mi o pewność z piłką przy nodze. O wiedzę, co zrobić z futbolówką, jakie decyzje podjąć, jak ją wprowadzić. Był bardziej wycofany. Podejmował prostsze i bezpieczniejsze decyzje. W jego działaniach widać było, że potrzebuje rozwinięcia. Zrobił w tym elemencie nieprawdopodobny skok do przodu. W większości meczów patrzy się na niego z przyjemnością. Ładnie wybiega z akcją ofensywną. Czuje, kiedy pójść za akcją, kiedy się wycofać, kiedy pójść z piłką, kiedy szukać dryblingu. To przepiękne, a mówimy o obrońcy.

IX

Kamil Piątkowski to nowoczesny stoper. Ekstraklasę przerósł. W minionym sezonie rozegrał zaledwie dwa spotkania, po których oceniliśmy go na mniej niż ocenę wyjściową i aż siedemnaście, kiedy przekraczał piąteczkę. W defensywie rzadko przydarzają mu się błędy, w ofensywie robi różnicę. Z Wisłą Kraków zaliczył asystę po przebiegnięciu z piłką przy nodze połowy boiska. Z Cracovią i z Lechem asystował świetnie podłączając się do gry w bocznych strefach boiskach, tak, jakby wcale nie był jednym z trzech stoperów, tylko wahadłowym albo skrzydłowym.

W pewnym momencie interesowało się nim pół piłkarskiej Europy. Raków Częstochowa mógł odrzucić propozycję Udinese opiewającą na 3 miliony euro, bo Michał Świerczewski i Wojciech Cygan byli przekonani, że zaraz oferty będą co najmniej dwukrotnie wyższe. I mieli rację. Temat sprowadzenia go sondował Milan. Przedstawiciele Piątkowskiego byli na spotkaniu z przedstawicielami Rossoneri. Paolo Maldini, dyrektor techniczny i legenda mediolańskiego klubu, dzwonił do samego Piątkowskiego. Potencjalna kwota transferu? 5 milionów euro. Borussia Dortmund oglądała go oczami Artura Płatka, skauta BVB i dyrektora sportowego Górnika Zabrze. W grę wchodziła kwota 5,5 miliona euro.

Robiło to wrażenie. Tym bardziej, że w kolejce po Piątkowskiego stawały jeszcze inne kluby z lig pierwszej europejskiej piątki. Chociażby – jak informuje Mateusz Miga z TVP Sport – Strasbourg, Lazio, Atalanta. Ale Piątkowski chciał trafić do klubu, w którym będzie mógł się rozwijać stopniowo, bez skakania na główkę na głęboką wodę wielkiego klubu, gdzie jego szanse na grę byłyby znacznie mniejsze niż w Salzburgu.

– Rozmawiałem z nim, wiedziałem, jakie ma inne propozycje i myślę, że podjął najlepszą decyzję, jaką mógł podjąć. Czy spodziewałem się, że odejdzie w takim krótkim czasie? Tak, jest moda na młodych polskich piłkarzy wyróżniających się w Ekstraklasie. Wiedziałem, że jeśli rozegra dobry i równy sezon, to zakończy się to fajnym zagranicznym transferem – opowiada Miłosz Szczepański.

X

Kamil Piątkowski w Przeglądzie Sportowym zapowiedział, że jego celem jest pierwszy skład na Euro. Na razie Paulo Sousa czasami jeszcze przekręca jego nazwisko i nazywa go „Piątkowiczem”, co wcale nie oznacza, że go nie ceni. To już poważny młody piłkarz. Nikt już nie wkręca go w pokera. Najlepsze rozdanie jego życia trwa. A tych rozdań będzie jeszcze wiele.

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 13.06.2021 13:02 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło Extra
17.07.2021

Nie jestem chciwy. Oddałem Wiśle pieniądze

Aleksander Buksa rozstał się z Wisłą w burzliwych okolicznościach. Gdy obie strony wymierzały sobie kolejne ciosy, on sam, aż do teraz, nie zabierał głosu. Po transferze do Genoi, już na chłodno, napastnik z rocznika 2003 rozlicza się z Wisłą Kraków. – Zwróciłem Wiśle kwotę za podpis oraz wynegocjowaną pensję. Nie chcę mieć etykiety gościa, który rzuca się na […]
17.07.2021
Weszło Extra
10.07.2021

Ostatni piłkarz z ulicy. Sceny z życia Lukasa Podolskiego

Wymarzony kandydat na idola tłumów. Faworyt futbolowych bogów. Zwykły chłopak żyjący według swoich prostych zasad. Mistrz świata. Rozkochał w sobie Niemcy, mimo że nigdy nie śpiewał hymnu i nie ukrywał, że nie czuje się stuprocentowym Niemcem. Rozkochał w sobie Polskę, mimo że wyrzucił ją z Euro 2008 i nigdy nie zagrał w biało-czerwonych barwach. Nikt nie […]
10.07.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Weszło Extra
08.04.2021

Piłkarze w walce z rakiem. Bądź jak Robben, nie bądź jak Hartson

Mohamed Abarhoun umarł dwa miesiące po tym, jak ogłosił, że wyzdrowiał. Stilian Petrow życie zawdzięcza żonie. Jonas Gutierrez musiał pożegnać się ze swoimi bujnymi czarnymi włosami. Sola Bambę najbardziej rozśmieszyła peruka żony Neila Warnocka. Eric Abidal wyglądał już jak trup. Francesco Acerbi uznał raka za karę i szansę na odkupienie. Germana Burgosa rak uczynił piłkarsko […]
08.04.2021
Weszło Extra
20.03.2021

„Jeśli na Ziemi wylądowaliby kosmici, nie byłoby to dla mnie zaskoczeniem”

To nie jest klasyczny wywiad ze sportowcem. Właściwie nie pada w nim ani jedno zdanie o piłce nożnej. Martin Chudy, bramkarz Górnika Zabrze, pasjonuje się światem. Tak to nazwijmy. Sam tłumaczy, że kiedy się nakręci, nie da się zatrzymać jego słowotoku. Rozstrzał tematów, który poruszał w rozmowie z nami, jest wprost nieprawdopodobny. Osho, Bill Gates, […]
20.03.2021
Weszło Extra
23.11.2020

W Turcji dostaję więcej pomocy niż w Arce

Jak bardzo przeszarżował mówiąc, że poradziłby sobie w drużynie z dolnej części Premier League i dlaczego nie porzuca swoich marzeń o zagraniu w Anglii? Czy męczyła go Arka Gdynia? Kiedy stracił wiarę w utrzymanie Arki w Ekstraklasie,, a kiedy właściciele zaczęli odcinać się od zespołu? Czy Fabian Serrarens umiał grać piłkę i jak współpracowało mu […]
23.11.2020
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roki jest Roko
Roki jest Roko
1 miesiąc temu

Kędziora-Piątkowski-Bednarek powinna Polska zagrać na Euro

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu
Reply to  Roki jest Roko

Jak na rekord bramek straconych chcemy isc to git zestawienie.
Od Roko chyba ten składzik co grosika widział na wachadle.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu
Reply to  Flałer

grosik na wahadle ? bez ustawienia w obronie? bez siły fizycznej? bez odbioru? czyli Roki też czasem palnie głupotę :”)

Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  Ziemson hujev

Roko to nie Roki…

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Trzymam mega mocno kciuki za Piątkowskiego ja mistrzostwach Europy, ale musimy zakładać że podczas turnieju będą mu się przydarzać błędy, małe ma jeszcze doświadczenie i tego nie da się oszukać.

Internista
Internista
1 miesiąc temu

Dobry tekst! Weszło na Euro wraca do formy w miare

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu

Dobry klub wybrał na zachud tylko ajaxe i red bulle zeby nauczyc sie futbolu a nie tak jak zniszczyli Karbownika piszac o barcy bo znajomy manager a oni zmarnowali karbo bedzie drugi kapustka.

paweł z USA
paweł z USA
1 miesiąc temu

Czy jest ktoś w stanie wymienić ósemke polskich piłkarzy, którzy nie przyjeli szczypawki?

NieAdamKotleszka
NieAdamKotleszka
1 miesiąc temu

Kolejny dobry tekst Glassurek. Tak trzymać.

Kapitan Polska
Kapitan Polska
1 miesiąc temu

Mazurek MVP weszlo na euro póki co. Dobra robota, keep going.

Jaromiro
Jaromiro
1 miesiąc temu

Ale popraw tego Paulo Maldiniego bo aż oczy bolą.. Paulo to co najwyżej Coelho kurna..

Łukasz Em
Łukasz Em
1 miesiąc temu

Przez półtora roku ukrywali przed nim śmierć babci ? 🙂

mechanikabg
mechanikabg
1 miesiąc temu

Jan Mazurek? Top
I to nie tylko w tekstach, ale co raz to lepiej przed kamerą.
A zapowiadało się na flop!

Czasem miło się pozytywnie zaskoczyć.

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Ale czemu Zagłębie tego nie zauważyło? (…) A tam faktycznie chyba w ogóle o tym nie pomyślano, bo nie dano mu szansy. Ja sobie myślę, że te szansę chciano mu dać, tylko on wtedy jeszcze nie pokazywał tego wszystkiego. Miałem okazję sędziować ze trzy spotkania z udziałem Piątkowskiego jeszcze jako asystent w trzeciej lidze. Naprawdę się nie wyróżniał, wskazałbym kilku lepszych. Prawdopodobnie to tylko udowadnia jaką pracę wykonał od tamtej pory i jakim fachowcem jest Pan Papszun.

Suche Info
31.07.2021

Mamy to! Sztafeta mieszana 4×400 m ze złotym medalem!

Te Igrzyska Olimpijskie są dla polskich kibiców lekcją cierpliwości. Przez nieco ponad tydzień rywalizacji w Tokio nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Gdyby nie srebro wioślarek nastroje byłby całkowicie minorowe. Ale dziś mamy wszyscy wielki powód do dumy i szczęścia. Znakomita rekompensata za te wszystkie rozczarowania. Nasza sztafeta mieszana 4×400 m w genialnym stylu […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021