post
leszek.milewski

Opublikowane 10.06.2021 10:31 przez

leszek.milewski

Nie ma obowiązku oglądania Euro. Za nieobejrzenie meczu ze Słowacją nie odbierają obywatelstwa (to dzieje się tylko, jeśli nie masz kosza pod zlewem). Nie jest wymagane, aby każdy Polak codziennie zmawiał zdrowaśkę pod plakatem Roberta Lewandowskiego. Można też piłki nożnej jako takiej nie lubić. To dozwolone. Można preferować żużel. Albo, dajmy na to, modelarstwo. Bo co jest złego w modelarstwie. Można piłki nożnej nawet nie szanować, mówić, że jest przepłacona, a piłkarza za dużo zarabiają.

Sęk w tym, że jak przy każdym temacie, aby skutecznie go skrytykować, obśmiać, zdeprecjonować, wypadałoby go jednak w najmniejszym chociaż stopniu poznać. Pan Jakub Mielnik z “Wprost”, piszący per “EURO TO KONKURS WYŻELOWANYCH LALUSIÓW” nawet nie spróbował. I nie chodzi tylko o to, że będący blisko wyjazdu przykładowy Góralski, wolałby się zabić niż wyżelować na mecz.

Wiecie, chętnie byśmy przeczytali taką konkretną, uargumentowaną krytykę piłki nożnej. Piłki nożnej jako przerostu biznesu nad sportem, piłki nożnej jako przemysłu. Współczesny futbol na pewno nie jest idealny, bodaj najlepiej wiedzą o tym właśnie kibice piłki nożnej, kochając futbol, ale nie udając, że nie ma cieni. Można by się z taką pracą pokłócić, ale przynajmniej byłoby z czym podyskutować. Pozostać przy swoich zdaniach, jak to się ładnie mówi: pięknie się ze sobą nie zgodzić.

Pan Mielnik niestety doskoczył tylko do poziomu wujka Staszka na weselu bratowej, który akurat, w przeciwieństwie do wujka Mirka, nie złapał nigdy piłkarskiego bakcyla. Wie, że reprezentacja Polski dość często nie wygrywa, a tak w ogóle to siatkarze robią więcej medali, więc powinni zarabiać lepiej.

Mielnik pisze:

“Dziś piłka to domena wyżelowanych lalusiów, spełniających się nie na boisku, tylko na Instagramie. Ich partnerki handlują tam bez opamiętania atrakcyjnym wizerunkiem, bawełnianą konfekcją albo niskokalorycznymi glutami dla fanatyków dobrej formy. Liczą się zasięgi w sieci, a nie celność podań czy finezja strategii. Te w ostatecznym rozrachunku to się nawet nie opłacają. Bo kto przy zdrowych zmysłach gra dzisiaj o przysłowiowe złote kalesony? Trzeba brać pod uwagę nie tylko geszeft w internecie, ale także nadchodzący sezon w zagranicznej lidze, gdzie zarabia się prawdziwe pieniądze. Kiedy więc przed meczem zagrają naszej reprezentacji hymn narodowy, gracze będą mieli na głowie ważniejsze rzeczy, niż tylko realizowanie oczekiwań, jakie pokładają w nich kibice”.

Cały ten akapit jest zbudowany z takich ogólników, że głowa boli. Widać wyraźnie, że pan Mielnik nawet nie spróbował od żadnej strony ugryźć problemów piłki nożnej, tylko wyszedł od tego, co wie. A wie, że:

  • Ronaldo ma żel na włosach
  • Żona Roberta Lewandowskiego ma jakieś swoje marki biznesowe

Niezrównana głębia.

Pal licho, że etos pracy Ronaldo jest uniwersalny, że jego głód sukcesu może inspirować ludzi w dowolnej branży. Pal licho, że właśnie wyjęcie tej kwestii byłoby o niebo ciekawsze. Nie, pomińmy to, nie pasuje do powierzchownej tezy, zostańmy przy żelu, on pasuje. Pal licho, że można by faktycznie napisać artykuł o tym, jak rzeczywistość, w jakiej żyje Ronaldo, jest specyficzna, może nawet dziwna, czy sukcesami boiskowymi nie chce pewnych rzeczy zakrzyczeć, vide jego dziwaczy dokument o sobie.

Nie. Lepiej pójść w jakże ambitnym kierunku “HAHA, RONALDO MA ŻEL NA WŁOSACH, BARDZIEJ DBA O FRYZURĘ I REKLAMY NIŻ O BOISKO”. Co oczywiście nie tyle mija się z prawdą, ile jest w innej od prawdy galaktyce. Pan Mielnik jednak w tym momencie jeszcze wciska gaz do dechy swojego pędu za populizmem. Od Ronaldo – a raczej swojego powierzchownego i nachalnie błędnego wizerunku Ronaldo – wychodzi na wszystkich piłkarzy, rozciąga na nich ten wizerunek.

No pewnie, że tak jest. A nie, sorry, nie jest – pierwszy przykład z brzegu, Piotr Zieliński wspierający domy dziecka, nierobiący wokół tego najmniejszego szumu, wręcz go unikający. Ale z tego Piotra laluś i darmozjad, który myśli tylko jak opchnąć komuś garnki z nierdzewnej stali.

Sorry, ale to tak, jakby po artykule pana Mielnika powiedzieć, że wszyscy dziennikarze Wprost piszą swoje artykuły w oparciu o zerowe przygotowanie i trzy rzeczy, które im się wydają. Tak jednak też nie jest.

Ten sam schemat co przy żelu Ronaldo, pogrążył pana Mielnika przy partnerkach piłkarzy. Czy istnieje fenomen WAGS, który byłby ciekawy do opisania? Czy można by zrobić z tego nawet interesujący reportaż, rozmawiając z partnerkami reprezentantów Polski o ich życiu, postrzeganiu? Czy nawet poruszyć zakazany w środowisku temat partnerek, które po tym, jak tylko piłkarz skończył karierę i przestał zarabiać, puściły go z torbami, pomagając zrujnować mu życie.

Nie, lepiej napisać, że WSZYSTKIE ŻONY PIŁKARZY interesuje bardziej Instagram niż cokolwiek innego, bo pan Mielnik… nie, nawet nie zna takiego przypadku. Tak mu się wydaje, bo kojarzy pewnie Annę Lewandowską, a ona ośmiela się zarabiać pieniądze, między innymi coś tam reklamując, ale nie tylko.

Pokusiliśmy się o reakcję pana Mielnika, gdy usłyszał o Alinie Wojtas, byłej reprezentantce Polski, która pomogła uratować w zasadzie nie tylko karierę Jakuba Świerczoka, ale pewnie i samego Świerczoka. Albo gdy usłyszałby, że wśród partnerek reprezentantów Polski są absolwentki prawa czy dziewczyny, które skończyły trzy fakultety.

A co tam, zamiast się nad tym poważne pochylić, wrzućmy wszystkie do jednego worka. Mógłby coś znaleźć na część żon piłkarzy, znaleźć jakieś wspólne kwestie? No pewnie mógłby. Ale to wymagałoby więcej trudu niż 15 minut.

I tak jest prawie ze wszystkim. Panu Mielnikowi coś brzęczy w głowie, ale nawet się nie potrudzi, żeby w jakikolwiek sposób to rozwinąć. Dla piłkarzy liczą się zasięgi w sieci? No, w dzisiejszych czasach dla piłkarzy się liczą, mogą dać dodatkową kasę, sponsorów. Ale nie zastąpią “celności podań” czy “finezji strategii”. Jak jest ta celność podań, wtedy pojawiają się zasięgi. Często te zasięgi, jak przestaje iść na boisku, tylko potrafią zaszkodzić.

O tezie, że “celność podań” nawet się piłkarzowi dzisiaj nie opłaca… Nawet nie wiemy jak to skomentować. I co jest tymi “złotymi kalesonami”? Czy mecze ogółem (BO LICZY SIĘ TYLKO INSTAGRAM!), choć piłkarze nie w social mediach zarabiają na chleb, a nawet jeśli są ci, którzy wyciągają więcej od sponsorów niż z klubu, to stanowią promil? Czy o tej nonsensownej, zbudowanej absolutnie na niczym tezie, że piłkarze mają w dupie Euro, i podczas hymnu narodowego będą myśleć o tym co jutro wrzucić na social media? Oczywiście NIC NA TO NIE WSKAZUJE, nic nigdy, ale jest to piękna teza do rzucenia przy komunijnym stole, że “A, BO IM SIĘ BIEGAĆ NIE CHCĘ, MYŚLĄ TYLKO O PINIONDZACH”.

To musimy oddać: z tanich uogólnień i populistycznych tez pan Mielnik mógłby się doktoryzować.

Zaprowadził kiedyś swojego syna na piłkę i miał tam złe doświadczenia z jakimś kibicem Legii? Wy już wiecie, co o tym sądzi pan Mielnik: “WŁAŚNIE TACY SĄ KIBICE PIŁKI NOŻNEJ, WŁAŚNIE TACY BĘDĄ KIBICOWAĆ NA EURO REPREZENTACJI POLSKI”.

Pada jeszcze kuriozalna teza:

“No i Lewandowski. Lewandowski! Nie da się do jasnej cholery za granicę wyjechać, żeby cię ktoś nie pytał: jak tam Lewandowski? To jest przekleństwo, jak kiedyś Wałęsa albo papież Polak, z którymi nas kiedyś w świecie na siłę identyfikowali. Dziś wszystko wisi na Lewandowskim i zdrowych napojach jego żony. To brzemię przygniata i obezwładnia na boisku, po którym plącze się więcej takich zagubionych w realu królów TikToka i Instagrama. Trzeba to będzie jakoś przeżyć”.

No dobrze, ale w zasadzie co konkretnie jest złego w tym, że obcokrajowcy znają Lewandowskiego? Być może jest coś złego – nie wiemy co – i pan Mielnik mógłby o tym powiedzieć. Może wolałby, żeby utożsamiano nas z Tokarczuk (która całkiem znana jest) i chciałby nas o tym przekonać. Ale nie, tę tezę po prostu rzuca i koniec. Naprawdę, czytamy któryś raz ten akapit i zdaje się on wręcz nie mieć sensu. Byleby wysmażyć jeszcze ze trzy zdania, które zadowolą tylko i wyłącznie takich jak pan Mielnik:

Mających piłkę nożną w głębokiej pogardzie.

Ale nie dbających o to, by tę pogardę zrozumieć.

To jest stosunkowo niegroźne przy piłce nożnej, ale tak ogółem, panie Mielnik, niekoniecznie.

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 10.06.2021 10:31 przez

leszek.milewski

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Mioduski uważa, że zna się na piłce, a nie zna się nawet na kalendarzu

Wszyscy o Euro, to ja oczywiście nie o Euro, ale o Dariuszu Mioduskim. Mioduski ma wielką umiejętność rozpieprzania Legii w okresie eliminacyjnym do europejskich pucharów i, z tego co widzę, nie zawaha się skorzystać z tej możliwości ponownie. Jeśli trener mistrza Polski nie może zorganizować gierki wewnętrznej, bo ma w zespole kilka osób plus młodzież […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Widz Euro jak Tony Montana w “Człowieku z blizną” (1)

My, starzy wyjadacze, którzy mają Podbeskidzie – Górnik Łęczna wyszyte na pagonach, wiedzą jak to jest naginać swój grafik pod mecze. A co mi tam, pozwólcie na patos: naginać swoje życie pod mecze. Zazwyczaj jest to proces już tak oswojony, że o nim zapomnieliśmy. Zapomnieliśmy, bo oswoiliśmy z nim tak siebie, jak i nasze otoczenie. […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Wytrzymać do pierwszej dobrej historii (1)

Też tego do końca nie czuję. Też nie wiem dokładnie jakie mecze będą w sobotę, też nie wymieniłbym pewnie wszystkich 24 reprezentacji, biorących udział w turnieju, o podzieleniu ich na grupy nie wspominając. Możemy się oszukiwać, ale to jest zupełnie inny turniej. To jest turniej po prostu gorszy. Przyczyn jest tysiąc i każdy kibic, który […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Widz Euro jak Tony Montana w “Człowieku z blizną” (1)

My, starzy wyjadacze, którzy mają Podbeskidzie – Górnik Łęczna wyszyte na pagonach, wiedzą jak to jest naginać swój grafik pod mecze. A co mi tam, pozwólcie na patos: naginać swoje życie pod mecze. Zazwyczaj jest to proces już tak oswojony, że o nim zapomnieliśmy. Zapomnieliśmy, bo oswoiliśmy z nim tak siebie, jak i nasze otoczenie. […]
11.06.2021
Felietony i blogi
10.06.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jest wiele meczów, które chciałbym nie tyle zobaczyć, co je przeżyć, tak jak się przeżywa mecze na żywo. Ale niektóre z tych meczów chciałbym przeżyć z przyczyn szczególnych. Bardzo chciałbym zobaczyć ostatnie 18 minut meczu Pogoń Szczecin – Stomil Olsztyn z listopada 2000 roku. Wtedy na boisku zameldował się bowiem Oleg Salenko. Jest to jedyny […]
10.06.2021
Felietony i blogi
10.06.2021

Konkurs na najbardziej absurdalny tekst wokół Euro rozpoczęty

Nie ma obowiązku oglądania Euro. Za nieobejrzenie meczu ze Słowacją nie odbierają obywatelstwa (to dzieje się tylko, jeśli nie masz kosza pod zlewem). Nie jest wymagane, aby każdy Polak codziennie zmawiał zdrowaśkę pod plakatem Roberta Lewandowskiego. Można też piłki nożnej jako takiej nie lubić. To dozwolone. Można preferować żużel. Albo, dajmy na to, modelarstwo. Bo […]
10.06.2021
Weszło
03.06.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Druga połowa meczu Polska – Rosja wzięła mnie na barana, a potem zabrała w magiczną podróż śladem najbardziej bezużytecznych meczów reprezentacji. Bezużytecznych, nie znaczy nieciekawych, z tym, że ciekawych wszystkim, tylko nie piłką. Wiem, że wy już wiecie. Gdy trwały, narzekaliśmy na nie po tysiąckroć. Oglądaliśmy z obowiązku, bo jak tu Polski nie oglądać. Tak, […]
03.06.2021
Weszło
20.05.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdy Podbeskidzie awansowało do Ekstraklasy, mówiono, że to najbardziej gotowy na elitę beniaminek. Abstrahując od strony sportowej, abstrahując od ładnego stadionu, wyciągano z szaf słowa takie jak Organizacja. Struktury. Długofalowość. Projekt. Stabilność. W zasadzie zabrakło tylko owocowych czwartków. Gdy dziś, pomiędzy sesją dotyczącą działania bielskiego MZK, a sprawą rewitalizacji tamtejszego rynku, radni debatują o tym, […]
20.05.2021
Felietony i blogi
13.05.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Co prawda dobre historie, nawet jak opowiedziane po raz któryś, wciąż potrafią być dobre, ale wy już naprawdę wiecie jak to z tym Rakowem jest. Wnikliwych artykułów na temat źródeł sukcesu powstało dostatecznie wiele, bym mógł wam zrobić przyczyn powodzenia Rakowa klasówkę, a wy byście zaliczyli na przynajmniej cztery z plusem. Może nawet stare dobre […]
13.05.2021
Liczba komentarzy: 58
Subscribe
Powiadom o
guest
58 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
2 dni temu

Jak miałem 10 lat to myslalem ze piłkarze to gladiatorzy
Jak miałem 20 lat i bylem biedny to myslalem jak on i mialem ból dupy
Teraz mam 30 lat i dalej jestem biedny ale mam wyjebane czytam sobie weszlo i czekam na Euro essa

cxngsagggsag
cxngsagggsag
2 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili przedwczoraj kurs 1031 i skana maja na blogu ! na dzis kupon kurs ponad 1300 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim przedwczoraj az 30 tys!

Fidel
Fidel
2 dni temu

Najlepsze że jak się zestawi dzisiejszych “żelusiów” z typami sprzed 20-30 lat to jednak wychodzi, że porównujesz przypakowanych byczków z tatusiami z brzuszkiem. Ale taki Mielnik tego nigdy nie skuma bo przecież piłki nie ogląda.

Maciek
Maciek
20 godzin temu

Masz 30 lat i piszesz “essa”? To się gościu zdemaskowałeś.

Fundamentu
Fundamentu
2 dni temu

Dziwny tekst biorąc pod uwagę fakt, że na wesz łonowa żaden artykuł bez błędów się nie pojawia… spojrzcie na siebie najpierw bońkowe klakiery!

wazjar
wazjar
2 dni temu
Reply to  Fundamentu

TĘPAK ! Napisałem poprawnie, czy z błędem.

Tak to bywa
Tak to bywa
2 dni temu

Poziom populizmu Mielnika jest bardzo podobny do poziomu populizmu Stana w niektórych jego Stanowiskach, choćby w przypadku oplaty od smartfonów.

napochybelartysciulom
napochybelartysciulom
2 dni temu
Reply to  Tak to bywa

Kolejny obrońca ciemiężonych artystów się znalazł, sprawa jest prosta wręcz zero-jedynkowa, jeśli artysta będzie dobry to znajdzie pracę w zawodzie i będzie zarabiać, jak jest słaby to niech zmieni zawód jak normalny człowiek, a nie próbuje wykorzystać bandy lobbujących agentów którzy chcą się nachapać naszej krwawicy.
Jeśli korzystam z jakiegoś tworu artystycznego na telefonie np. czytając książkę to wsparłem autora kupując ją wcześniej więc artyściule nie mają żadnych podstaw do tego by domagać się bym płacił im coś jeszcze kiedy z nich nie korzystam

Mayox
Mayox
2 dni temu

Piłka reprezentacyjna umiera śmiercią naturalna i jest coraz mniej ciekawa… Raz ze w reprezentacjach danych krajów i tak grają już wymieszane wszystkie nacje, co w zasadzie przestaje te mecze odróżniać od rozgrywek klubowych. 2 ze pieniądze w piłce klubowej są dużo większe, meczów jest mnóstwo i największe gwiazdy silą rzeczy albo po sezonie przyjeżdżają na mistrzostwa na rzęsach i bez formy albo już zwyczajnie maja wywalone i chcą tylko odbębnić turniej i jechać na wakacje… Nie mówiąc o zwykłych grajkach zapychaczach składu – bo oni i sa zmęczeni i w większości maja wywalone…

Janek
Janek
2 dni temu
Reply to  Mayox

Piłka reprezentacyjna nie umrze z prostego powodu – wciąż dla wielu piłkarzy (a zaryzykowałbym nawet, że dla większości) wygranie mundialu bądź mistrzostwa kontynentu jest ważniejsze od wygrania Ligi Mistrzów. Powód jest prosty – kadrę wybierasz raz na całe życie, a klub możesz zmienić co pół roku i co pół roku szansa na trofeum może być inna, więc prędzej czy później można trafić do bogatego zespołu który wygra te duże trofea. Z kadrą wyzwanie jest zdecydowanie większe i dlatego bardziej motywujące.

Mayox
Mayox
2 dni temu
Reply to  Janek

Dlatego Messi, którego największym i brakującym trofeum jest mistrzostwo świata przyjeżdża na mundial wykończony i ledwo biega… Oczywiście ja nie mowie ze mu nie zależy – zależy mu bardzo. Ale nie jest w stanie przygotować szczytu formy na taki turniej grając wcześniej w sezonie 70 meczow… to fizycznie niemożliwe, chyba ze by polowe tych meczów odpuścił co się z oczywistych względów nigdy nie stalo i nie stanie.
Mówiąc o marzeniach itd widać ze żyjesz jeszcze w tym świecie, ktory wlasnie niestety odchodzi śmiercią naturalna… 🙁

Oliwkowo
Oliwkowo
2 dni temu
Reply to  Mayox

Messiego ledwo biegającego nie widziałem.Natomiast widać, że nie radzi sobie z presją.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 dni temu
Reply to  Mayox

Dlatego spytaj się kibiców w Argentynie czy bardziej wolą 40 tytułów w smiesznej lidze plus zwycięstwaw Champions League niż to co zrobił dla nich Diego…czyli World Cup..

Mayox
Mayox
2 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Fajnie – a teraz zapytaj piłkarzy czy wola chwale kibiców za zero dolarów w reprezentacji czy 30 mln dolarów rocznie za sukcesy z klubem

pepe72
pepe72 (@pepe72)
2 dni temu
Reply to  Mayox

Na kadrę przyjeżdżają młodzi więc jest to dla nich szansa na ten milionowy kontrakt po pokazaniu się na forum międzynarodowym.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
2 dni temu
Reply to  Mayox

tylko, że oglądalność najważniejszych turniejów piłki reprezentacyjnej wielokrotnie przewyższa oglądalność LM

Mayox
Mayox
2 dni temu

I jak to się przekłada na wypłaty dla zawodników? Utrzymaja sie z gry w reprezentacji czy nie bardzo? 🙂

Zenon
Zenon
2 dni temu
Reply to  Mayox

Dzięki takim turniejom będącym de facto okienkiem wystawowym (patrz choćby Kapustka 2016) piłkarze podpisują lepsze kontrakty w klubach i z tego żyją.Niektórych ambiwalentnie uzdolnionych grajków wylansował -li tylko jakiś turniej (i znowu Kapustka 2016)…

Mayox
Mayox
2 dni temu
Reply to  Zenon

Oczywiście, dla wielu zawodników to wciąż świetna szansa żeby się pokazać i zawalczyć o lepsze jutro (czytaj o kontrakt w dobrym klubie, co jest dla nich najważniejsze i sprowadza nas do punktu wyjścia tej dyskusji)

SmyQ
SmyQ (@smyq)
2 dni temu

😉

13451345145.PNG
Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 dni temu

A wam weszlaki nie zdarza sie napisac na temat na ktory nie macie pojecia albo o meczu ktorego nie widzieliscie? Zrozumcie kolege po fachu, pisać trzeba, clicki muszą sie zgadzac.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Podszył się trol złośliwy.. Kurwa wymyśl sobie inny nick człowieku.. Sam coś wymyśl czy to przerasta twój gimbowy(bez)mózg..

Picę na lewo
Picę na lewo
2 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Nie.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
2 dni temu

Takie teksty są zazwyczaj domeną małych ludzi którzy na siłę próbują jakoś “zabłysnąć”, albo takich którzy mają jakąś traumę z dzieciństwa (byli grubi, koślawi, wybierali ich jako ostatnich do drużyn na wf-ie) i teraz do końca życia będą pałac szczerzą nienawiścią do tej dyscypliny.
Od normalnych krytyków różnią się tym że na siłę próbują wbijać szpilkę za wszelką cenę przy każdej możliwej okazji (też mam takiego znajomego, zafiksowanego na punkcie kosza, który jeszcze udaje ignoranta że nie wie ko to Lewandowski, jakie są teraz mistrzostwa i na każdym kroku podkreśla że ma w uju piłkę nożną). Cóż, mnie mecz o pakistańskie mistrzostwo krykieta też nie bardzo interesuje, ale nie dorabiam do tego jakichś bzdurnych ideologii i nie podkreślam na każdym kroku że nie lubię pakistańskiego krykieta…

psitas2
psitas2
2 dni temu

No to zabłysnął, jak chrząstka w salcesonie

Piotr
Piotr
2 dni temu

Ten tekst nie jest absurdalny, ten tekst to przemyślenie osoby inaczej myślącej niż pan Milewski i tyle. Wczepienie się w niego pazurami i zębami do kardynalny błąd. A do tego jest to wyjście na ubitą ziemię z innym dziennikarzem i napierdalanie we własnym gronie. Ludzi to nie obchodzi. Piszcie do siebie na meila.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
2 dni temu
Reply to  Piotr

ale ten tekst jest absurdalny, pisze aburdalne rzeczy i na ich podstawie buduje tezy. Bełkot

Artox
Artox
2 dni temu
Reply to  Piotr

To samo można by powiedzieć o każdej dziedzinie życia. Po co nam debaty prezydenckie? Niech się wymienią mailami i tyle.

Pan Leszek poruszył kwestię ważną dla środowiska i zrobił to w sposób niezwykle kulturalny (bo naprawdę, o artykule pana Mielnika można by powiedzieć mnóstwo gorszych rzeczy). Właśnie takich dyskusji w internecie potrzeba. A skoro Pan to skomentował, to chyba nie do końca to Pana “nie obchodzi”? Pozdrawiam, miłego dnia

Artox
Artox
2 dni temu
Reply to  Piotr

To samo można by powiedzieć o każdej dziedzinie życia. Po co nam debaty prezydenckie? Niech się wymienią mailami i tyle.

Pan Leszek poruszył kwestię ważną dla środowiska i zrobił to w sposób niezwykle kulturalny (bo naprawdę, o artykule pana Mielnika można by powiedzieć mnóstwo gorszych rzeczy). Właśnie takich dyskusji w internecie potrzeba. A skoro Pan to skomentował, to chyba nie do końca to Pana “nie obchodzi”? Pozdrawiam, miłego dnia

Artox
Artox
2 dni temu
Reply to  Piotr

To samo można by powiedzieć o każdej dziedzinie życia. Po co nam debaty prezydenckie? Niech się wymienią mailami i tyle.

Pan Leszek poruszył kwestię ważną dla środowiska i zrobił to w sposób niezwykle kulturalny (bo naprawdę, o artykule pana Mielnika można by powiedzieć mnóstwo gorszych rzeczy). Właśnie takich dyskusji w internecie potrzeba. A skoro Pan to skomentował, to chyba nie do końca to Pana “nie obchodzi”? Pozdrawiam, miłego dnia

Karkowka
Karkowka
2 dni temu

Boli ich, że piłka dominuje życie kulturalne, a młodzi zamiast ich wysrywów wolą oglądać patostreamy.

AmberMozart
AmberMozart
2 dni temu
Reply to  Karkowka

No to piłka dominuje czy te streamy?

FałszywyProfil
FałszywyProfil
2 dni temu

co wy k… macie z tym koszem pod zlewem? Nie byliście nigdy za granicą? Za granicą też mają kosze pod zlewem

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 dni temu

To są nasi, emigranci!

AmberMozart
AmberMozart
2 dni temu

spali tylko w hotelach, tam nie było 😉

pepe72
pepe72 (@pepe72)
2 dni temu

Co się kosza czepiasz? Nie jest to obraźliwe dla Polaków.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
2 dni temu
Reply to  pepe72

nie jest, ale to po prostu nieprawda

Furtl
Furtl
2 dni temu

Ten problem, jeśli można to nazwać problemem, czyli aprioryczne uznawanie piłki nożnej za jakąś gorszą, plebejską i prymitywną rozrywkę, niesłusznie powiązaną z gigantycznymi pieniędzmi – istnieje od wielu lat. Część środowiska dziennikarzy, uważających się za bardziej intelektualistów, zaczęła jeszcze w zeszłym stuleciu lansować tezę, że ogólnie piłkarze i kibice to przygłupy a ci drudzy to na dokładkę agresywni faszyści. Przeciwstawiano im a to skoki narciarskie (do czasu aż też uznano je za zbyt lubiane przez plebs) a to, jak teraz, siatkówkę (choć jak przez dekady siatkarzom niespecjalnie szło to jakoś im nie chcieli kibicować). Ten pogląd pokutuje do dziś i w dobrym tonie jest ponarzekać na piłkarzy (zwłaszcza polskich), przy okazji też na kibiców. Trochę taka mentalna masturbacja: wiecie, oni to takie głupki, w dodatku niesłusznie tyle zarabiają – no ale my tacy nie jesteśmy, więc z tego wynika, że my to hoho, jesteśmy tacy mądrzy i niesłusznie zarabiamy tak mało.

napochybelartysciulom
napochybelartysciulom
2 dni temu
Reply to  Furtl

To się nazywa snobizm, jest typowy dla ludzi odklejonych od rzeczywistości myślących że są lepsi od innych bo oni lubią “X” które lubi 5 osób a nie “Y” które lubi reszta plebsu

MarekG
MarekG
2 dni temu

Piłka nożna to dno. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej dla was i waszych rodzin. Sam straciłem wiele lat na oglądanie meczów i bicie kibiców innych drużyn. Po latach wiem jaka to patologia i dlatego swoich czterech synów trzymam z daleka od tego syfu.

Grzesiek
Grzesiek
2 dni temu
Reply to  MarekG

Masz rację, bicie kibiców innych drużyn to patologia. Ale nie sprowadzaj do tego całej piłki. Nigdy nie uderzyłem i nie uderzę nikogo z powodu kibicowania innej drużynie. Myślę, że nie jestem wyjątkiem.

namjan
namjan
2 dni temu

Zasadniczo to szkoda było brać Milewskiego do pisania artykułu będącego odpowiedzią na incydent stolcowy jakiegoś typa, który chyba sam nie wie o co się rzuca.

Amber Mozart
Amber Mozart
2 dni temu

Weszło krytykujące, że ktoś jedzie po stereotypach i ogólnikach szukając sensacji. Dobre.

Paho
Paho (@paho)
2 dni temu

Nie wiem czy Pan Mielnik jest kibicem i nie czytałem jego artykułu, ale jeśli ma jakieś spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość, ma pełne prawo je wyrazić. Oczywiście nie ma prawa nikogo obrażać, ale nie wydaje mi się by to tego doszło. Jakiś czas temu aktor, Pan Jan Nowicki, wyraził podobną opinię na temat obecnego sportu jako ogółu. Wyjaśnił, że kiedyś chodził na “Wisłę”, bo miał dla kogo, a teraz nie chodzi i wcale nie chodziło mu o poziom sportowy. Po prostu kiedyś w piłkarzach, w drużynach można było dostrzec duszę, zwykłego człowieka, a dzisiejsi “herosi”, zawodowcy, gwiazdy, czy jak ich tam jeszcze nazwać, są jakby z innej planety. I fakt, że oni sami (mówię o tych największych) też często są zmęczeni swoim życiem, bo chcieliby np. pójść na zwykły spacer w zwykłym miejscu, albo wrócić najebanym z roboty po imieninach kolegi;), ale moim zdaniem to wszystko przekłada się na to, że jednak duch sportu może nie zaginął, ale z pewnością jest mniejszy niż kilkadziesiąt lat temu. Przecież dzisiaj przeciętny człowiek ma potrzebę istnienia w mediach i otrzymywać poklask, a co dopiero ktoś kto jest non stop na świeczniku. Obyczaje poszły w tym kierunku i tego nie da się już raczej odwrócić.
Nie chcę bronić i tłumaczyć Pana Mielnika, ale jeśli wyraził swoje zdanie na temat ogółu, to ja mu przyznaję rację i nie ma się co obrażać i zacietrzewiać, Panie Milewski. Ja jestem kibicem i patrzę na wszystko z dystansem, bo o ile będę całym sercem za Reprezentacją, to na piwo z mało którym Zawodnikiem chciałbym pójść, zapewne z wzajemnością;) Szczerze mówiąc nie bardzo interesują mnie ich sprawy, a na zdradzenie ciekawostek szatni też nie ma co liczyć. I wiem też, że czasy kiedy grało się w piłkę dla samej piłki już dawno minęły. Przecież ten sławetny żel jest wszędzie i nikt temu nie zaprzeczy. Skoro większość piłkarzy wychodzi na mecz uczesanych jakby właśnie wyszło z salonu fryzjerskiego, to co oni robią między rozgrzewką a meczem? Koncentrują się tylko na meczu? Oczywiście są wyjątki jak wspomniany Jacek Góralski i wcale nie ma ich tak mało, ale to tylko potwierdza regułę. Natomiast wszystkie te fejsy, insta i inne śmietniki zapchane zdjęciami idealnych figur, twarzy, domów itd., to co mogą nam sugerować? Ano tylko tyle, że jednak piłkarze są przeważnie próżni, a to, że prawie wszystkie ich partnerki życiowe wpisują się w ten obraz idealnie, tyko to potwierdza.
Ja tego jakoś nie neguję, chcą tak żyć i stać ich na to, to niech sobie żyją, póki kogoś nie krzywdzą – ani mnie to ziębi ani parzy. Sam mam piękną żonę, więc nie będę pieprzył, że nie zwracałem uwagi na urodę, no ale wnętrze też powinno zauroczyć. Bardzo cieszą mnie akcje jak wspomniane Piotra Zielińskiego, bo wiem też, że wśród szeroko pojętego ogółu są również wspaniałe jednostki i oby ich było jak najwięcej. Natomiast obrażanie się na to, że ktoś opisał to środowisko w sposób taki a nie inny nie ma żadnego sensu i podstaw. Po prostu tak dzisiejsi piłkarze są postrzegani, albo pora się obudzić, Panie Milewski – dzisiaj dla człowieka nie jest najważniejszy drugi człowiek, ale on sam. To też uogólnienie, ale niestety prawdziwe i smutne…

AmberMozart
AmberMozart
2 dni temu
Reply to  Paho

Ano tylko tyle, że jednak piłkarze są przeważnie próżni, a to, że prawie wszystkie ich partnerki życiowe wpisują się w ten obraz idealnie, tyko to potwierdza.” – w sumie co się dziwić? kasy tyle, ze żadne z nich nie musi robić nic konkretnego, a nuda doskwiera. wyobrażasz sobie byc żoną takiego Lewego i zapierdalać np. na kasie w Lidlu?toż to wszyscy by go obśmiali. Miałaby siedzieć na dupie i co, codziennie wszystkie ściany szorować z białego na biały? Coś robić trzeba. A, że jako “znane nazwisko” zdobędzie popularnosć szybciej to wiadomo, ze człowiek zaczyna sam wierzyć w swoja wyjątkowosć. Zaróno żona jak i piłkarz. Ciężko zachować skromnosc majac podstawione pod nos właściwie wszystko

Mateusz
Mateusz
1 dzień temu
Reply to  AmberMozart

zabawne jest tylko to, ze Ci co sie dopierd.. do Lewandowskiej zapominaja, ze w momencie gdy zostawala jego zona juz miala osiagniecia w sporcie o jakich moze pomarzyc 99% ludzi (byla przypominam mistrzynia swiata). Jasne, nie byla slawna, a sport nie z pierwszych stron gazet (choc olimpijski) ale c’mon

Mr Orange
Mr Orange
2 dni temu

Panie Milewski,
nie żebym jakoś bronił pana Mielnika, ale argumentem o trzech fakultetach dziewczyn piłkarzy czy charytatywnej działalności Zielińskiego ni cholery nie dało się obalić, a nawet zachwiać tez p. Mielnika.

(L)
(L)
2 dni temu

Ogólnie sie zgadzam, ale te zachwyty nad Piotrem Zielińskim i akcją z domami dziecka to naprawdę przesada. Ładny gest, dobrze zrobił, ale jednak chyba większa zasługa tutaj rodziców Piotrka. Zielu w zasadzie kupił dwie nieruchomości. Strzelam, że te nieruchomości są zapisane na niego. Nie przekazał miliona złotych domu dziecka, nie kupił kawalerek na start dla dzieciaków z biudyla, tylko zrobił fajną inwestycję, a jego rodzice o ogromnym sercu będą tam pomagać wychować na ludzi paru chłopaków z trudną historią. To rodzice są tutaj bohaterami. A tu hajp, jakby Piotrek siedział po godzinach i odrabiał matmę z 15-letnim Sebą, albo trenował kapki z 16-letnim Matim, żeby go nie wciągnęli do gangu.

Kolomir
Kolomir
2 dni temu
Reply to  (L)

Z odrabianiem matmy to akurat mógłby być ciężar

pepe72
pepe72 (@pepe72)
2 dni temu

Fajny tekst. A co do WAGS to patrząc na to jak się Stano książki sprzedają to może ktoś by się pokusił opisać. Temat pewnie ryzykowny ale pewnie nośny.

wiślak
wiślak
2 dni temu

Niech ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym żelem? Co jest w tym złego? Przed wojną zawodnik na boisko wychodził ogolony i porządnie uczesany bo reprezentował klub, jakieś środowisko i siebie samego i było to zrozumiałe. A dzisiaj robi się z tego aferę.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
2 dni temu

Czuję, że tego Mielnik skrzywdził jakiś piłkarz. Może odrzucił jego zaloty…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
1 dzień temu

Ma nieco racji. Na przykład to powszechne aktorzenie po dotknięciu lub nawet bez. Gdyby grali na asfalcie, to 90% turlań aktorskich po dotknięciach nie miałaby miejsca.

Tomek
Tomek
1 dzień temu

Jak dla mnie najbardziej absurdalne teksty wokół Euro to te o Busquetsie, Kulusevskim i propagandowej akcji naszych piłkarzy którzy przyjęli to coś…tacy to moi faworyci z ostatnich kilku dni.

Kaktus
Kaktus
1 dzień temu

Stano, Kowal i Ty Leszku deprecjonujecie i macie w głębokiej pogardzie żużel bez żadnego zaznajamiania się z tematem. i co? i nic. serio stać Cie na lepsze/bardziej bekowe alternatywy dla Euro niż zestawione razem żużel i modelarstwo. Polskie dziennikarstwo ogólnie jest w słabej kondycji, kisi się w populizmach ale polskie dziennikarstwo piłkarskie jest znacznie niżej. Pozdrawiam samozwańczego profesora dr habilitowanego redaktora od oceny cech wolicjonalnych.

Mateusz
Mateusz
1 dzień temu

Panie Leszku – jest kolejny material na artykul – wynurzenia Rusinka na wyborczej na temat Lewego i szczepien 😀 enjoy

Iza
Iza
1 dzień temu

Bardzo fajnie napisany artykuł. Ostatnie zdanie, ciekawa puenta! Marzenie ściętej głowy merytorycznych dyskusji w mediach, które wnikają w temat i punkt widzenia krytykowanej strony

Potężny rezerwowy
Potężny rezerwowy
1 dzień temu

jak się zaczyna od mielnika, to potem się kończy w gównie

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021