post
Avatar

Opublikowane 07.06.2021 17:21 przez

Szymon Janczyk

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było głośno. Kim więc jest nowy szkoleniowiec “Białej Gwiazdy”? Wygląda na to, że lepszą wersją Petera Hyballi.

Dlaczego lepszą i skąd to porównanie? Bo obaj szkoleniowcy lubią ciężką pracę i zagadnienia taktyczne. Czego by nie mówić o Hyballi, to akurat o taktyce wiedział sporo. Jego problemem był jednak charakter, brak umiaru jeśli chodzi o to, czego wymagał od piłkarzy i szybkie zrażanie ludzi do siebie. Można więc powiedzieć, że Gula to taki Hyballa, który nie spali wszystkich mostów i nie będzie biegał jak szalony z kanistrem benzyny pośród płomieni. I, choć styl i założenia obydwu trenerów są nieco inne, nie będzie to stwierdzenie przesadzone.

Potwierdzają to nawet osoby, które miały szansę z Gulą współpracować.

Kim jest Adrian Gula, nowy trener Wisły Kraków?

 Bardzo dobry trener i człowiek, ma świetny charakter. Jest wielkim profesjonalistą, całe dnie spędza na stadionie – mówi nam Peter Mazan, który grał u Guli w Trenczynie. – Jeśli pozwolą mu ściągać piłkarzy, których chce mieć, to zrobi wynik. Tylko każdy, kto z nim współpracuje, musi być profesjonalistą. Inaczej będzie problem.

O co chodzi? Adrian Gula ma swoje zasady. Piłkarz ma być skupiony na futbolu, a nie na wszystkim, co go otacza. – Jak ktoś poimprezuje, to potem ma dwie godziny biegania. Musisz być w domu o 23, nie wolno też pić coli. W naszych czasach za colę dostawaliśmy kary finansowe. On sam współpracuje z trenerem mentalnym, a każdy zawodnik dostaje do domu tablety. Potem dostaje od niego zadania i sam wysyła filmiki z ćwiczeń – kontynuuje nasz rozmówca.

Nie jest to jednak człowiek przesadnie surowy. Ot, musisz być gotowy do, nazwijmy to, wykonywania zawodu piłkarza. – Wszyscy muszą być sprawni i gotowi na dosłowne zabieganie przeciwnika. Trener Gula jest szalony, ale na punkcie piłki. To przemiły, otwarty na każdego człowiek. Z tego co ja słyszałem, to bardziej niż na żelaznej dyscyplinie, skupia się na treningach z piłką, analizie w najdrobniejszym szczególe jednostek treningowych czy też rywala. Jako jeden z pierwszych na Słowacji a może i w naszym regionie nagrywał treningi i wskazywał piłkarzom, gdzie popełniają błędy i chwalił za momenty, w których dobrze się prezentowali. Jego filozofia została w Trenczynie i Zilinie do dziś, jego metody treningowe są nadal wykorzystywane – recenzuje Gulę “BuckaroBanzai”, który na Twitterze opisuje ligę słowacką.

Jak Gula słowacką piłkę budował

Ostatnie poruszone przez naszego eksperta kwestie, są bardzo ciekawe. Faktycznie z tego, co wprowadzał Gula, korzysta się do dziś i nie jest to przypadek. To trener, który od dawna był szykowany do roli gościa, który wyprowadzi futbol za naszą południową granicą z drewnianych chatek. I nie jest to porównanie bezpodstawne, bo Adrian Gula mocno inspirował się holenderskim kierunkiem. – Kiedy zaczynał pracę w Trenczynie, był szykowany do roli trenera od dłuższego czasu. Jeździł na staże do Ajaksu, przeniósł metodologię holenderską do tego klubu. Zilina chciała to powtórzyć, więc ściągnęła go do siebie, on ustawił im akademię i przestawił system na promowanie i sprzedaż zawodników. Wtedy też miał propozycje pracy w lidze belgijskiej – opowiada nam Paweł Zimończyk z agencji “FairSport”, który świetnie zna słowacki rynek i ligę.

Nie jest też przypadkiem, że dostał w opiekę reprezentację młodzieżową, choć to akurat nie była zbyt udana przygoda. Inna sprawa, że niespecjalnie zwraca się na to uwagę, bo Gula miał przeciętny rocznik i nikt cudów nie oczekiwał. Warto dodać, że razem z trenerem zawsze pojawiają się jego lojalni asystenci: Marian Zimen i Ladislav Kubalik. Trzeba ich traktować jako tercet, a nie tylko osoby przyboczne, bo to od ich pracy w dużym stopniu zależy powodzenie pierwszego trenera.

Jeśli chodzi o “image” trenerski to jest to TOP 3 na Słowacji. Zawsze jest wymieniany obok Vladimira Weissa. Z tego co kojarzę kończył czeską szkołę trenerską, a ona ma przecież bardzo dobrą renomę – dodaje Zimończyk. – Oferty za Adriana Gulę wpływały i do Trenczyna, i do Żyliny. To były propozycje realne, a nie medialne plotki. Tyle że nikt nie chciał go uwolnić, bo prowadził długofalowy projekt.

Dlatego za naszą południową granicą ciężko usłyszeć złe słowo o tym trenerze. Mówi się, że to osoba, która zmieniła podejście, wprowadziła coś, czego słowackiej piłce brakowało. Nie będziemy stawiać Guli pomnika i mówić, że wszystko, co pozytywne w piłce naszych sąsiadów, to jego zasługa. Ale na pewno swoje ziarno zasiał i wyrosło z niego coś ciekawego.

Adrian Gula – CV pełne sukcesów

Nowy szkoleniowiec Wisły Kraków nie jest chwalony jedynie za teorię. To nie tak, że ma wszystko, ale kiedy przychodzi do gry w piłkę, to jednak wyniki na kolana nie rzucają. CV Adriana Guli to konkret za konkretem.

 • wygranie 2. ligi słowackiej z Trenczynem (18 punktów przewagi nad 2. miejscem; średnia strzelonych goli – 2,18)
 • 5. miejsce w pierwszym sezonie w tamtejszej ekstraklasie (tuż za pucharami)
 • 3. miejsce w sezonie 2012/2013 i awans do pucharów
 • wicemistrzostwo w sezonie 2014/2015
 • 4. runda eliminacji Ligi Europy w sezonie 2015/2016 (odpadli przez bramki na wyjeździe z Athletikiem Bilbao)
 • mistrzostwo w sezonie 2016/2017 (16 punktów przewagi, tytuł najlepszego trenera ligi)
 • wicemistrzostwo w sezonie 2019/2020 (w Czechach, z Viktorią Pilzno)

Gula tylko jeden sezon spędził poza czołówką. Owszem, nie zawsze szło mu idealnie, w końcu ostatnio z Viktorii Pilzno wyleciał przed końcem sezonu. Słabo szło mu w krajowych pucharach. Czasami brakowało mu niewiele, żeby dostać się do pucharów, a się do nich nie dostawał. Można też machnąć ręką, że to tylko liga słowacka.

Ale jednak jak przez tyle lat utrzymujesz się na topie i dostajesz pracę w młodzieżówce, to nie możesz być gościem z przypadku.

Ekstraklasa w Fuksiarz.pl!

Obstawiaj nowy sezon i to, jaki wynik wykręci Adrian Gula w Krakowie

Do historii tego szkoleniowca możemy dopisać także promowanie młodych graczy. Bo tym, co wyróżniało Gulę, był fakt, że dowodził projektami, które były oparte o młodzież i miały ją rozwijać. Spod jego skrzydeł wypłynęli:

 • Stanislav Lobotka
 • Milan Skriniar
 • Laszlo Benes
 • Nikolas Spanek
 • Denis Vavro
 • David Hancko

Czterech z nich za moment zagra na EURO 2020, zresztą z Adrianem Gulą pracował także pierwszy bramkarz słowackiej kadry – Martin Dubravka. Do tego kilku znanych nam piłkarzy, jak Jaroslav Mihalik, Samuel Mraz czy Robert Mazan, którzy być może samym nazwiskiem wśród fanów Ekstraklasy furory nie robią, ale jednak przynieśli klubom, w których pracował Gula miliony. Do tego masa zawodników, która wyjechała do Polski, a nie ma co ukrywać – była to dla nich szansa zarobienia dużo większych pieniędzy. Więc może nie podchodzi to pod promowanie przyszłych reprezentantów kraju, ale jednak wielu zawodników sporo Guli zawdzięcza.

Jaki styl gry preferuje Adrian Gula?

 Najbardziej lubię, kiedy moja drużyna dominuje na boisku, kiedy utrzymujemy się długo przy piłce, ale gramy nią szybko i kombinacyjnie. Taki futbol jest ładny dla oka – mówił Adrian lata temu w rozmowie z “Polsatem Sport”. Ta filozofia przyświeca nowemu trenerowi Wisły Kraków od zawsze. – Chce grać ofensywnie, cały czas mieć piłkę – twierdzi Peter Mazan. – Graliśmy ładny dla oka futbol. Kluczową postacią był nasz trener, Adrian Gula. Powtarzał nam, że musimy wierzyć w siebie i mieć własny styl. Jego treningi były wyjątkowe. Niemal przez cały czas ćwiczyliśmy z piłką. Gula kazał nam wymieniać po 40-50 podań, na jeden albo dwa kontakty, szybko. Gdy grałem w Zilinie, nasi rywale często nie wiedzieli, co się dzieje. Próbowali atakować kogoś z nas, ale piłka była już w zupełnie innym miejscu. Wyprzedzaliśmy ich – to już słowa Jaroslava Mihalika z rozmowy z “Przeglądem Sportowym”.

Zespoły trenera Adriana Guli charakteryzuje przywiązanie do systemu 4-3-3. Oczywiście w wersji ofensywnej, bo przecież słowacki trener chce dominować, kreować i zagrażać. Dlatego w proces konstruowania akcji ofensywnych zaangażowani są wszyscy piłkarze. Stoperzy rozgrywają na połowie rywala, zawodnicy wymieniają się pozycjami, próbują różnych opcji. Nie jest tak, że Gula wybiera sobie typ piłkarza i upiera się na to, żeby np. wrzucać piłkę na wysokiego napastnika. Szkoleniowiec daje swoim podopiecznym sporo swobody, byle tylko sam zauważał tego efekty.

 Raczej nie ma długich piłek. Wszystko rozgrywane od tyłu, po ziemi, kontrola nad meczem. Oprócz przygotowania fizycznego wymaga gotowości technicznej do tego, żeby grać szybko. Kluczowi w budowie akcji są pomocnicy, druga linia reguluje tempo gry. Jakość tych zawodników będzie wpływała na jakość gry całej Wisły – tłumaczy nam Paweł Zimończyk.

 Często no ma w tej trójce klasycznego pivota. Za zadania defensywne odpowiada ten, który ostatni poszedł za akcją, czyli na przykład gracz odbierający piłkę w okolicy swojego pola karnego. Ta trójka w środku jest często rozrzucona i w bronieniu całą jedenastką nie parkują autobusu, robią się więc duże przestrzenie, przez co często brakuje asekuracji i mamy pojedynki kończące się żółtą kartką. Z uwagi na ofensywne ustawienie i ciągły pressing jego drużyny nie muszą chować się we własnym polu karnym, ale gdy już tak się dzieje, to błędy się zdarzają z braku niezrozumienia. Częstym problemem było to, że z tej trójki nie było nikogo do asekuracji i kontry 4v3 czy nawet 2v2 miały miejsce. Oczywiście rzadko, ale słabe zabezpieczenie z tyłu jest widoczne przy kontrach. Tu chyba idealnie sprawdza się powiedzenie, że najlepszą obroną jest atak i to jedna z filozofia Guli – dodaje “BuckaroBanzai”.

Adrian Gula nie preferuje “zajeżdżania” zawodników, ale przyznawał w przeszłości, że kluczowa dla niego jest intensywność. Jego drużyny charakteryzuje to, że na początku meczu stawia na agresywny atak i zabieganie rywala. Czyli leżakowania na treningach też nie będzie.

Czy projekt Guli może nie wypalić?

Wiadomo, że nic nie wiadomo. Czyli przy wszystkich peanach, atutach i mocnych stronach Adrian Gula wciąż może okazać się rozczarowaniem. Liczymy rzecz jasna, że tak nie będzie, ale możemy wskazać kilka potencjalnych zapalników. Rzeczy, które mogą pójść nie tak, sygnałów ostrzegawczych. Jakich?

 W Krakowie mogą narzekać na przesadne skupianie się na piłce. Ciągła analiza szczegółów, zaszczepienie w piłkarzach, by mieli w głowę tylko futbol… to chyba nie zawsze się sprawdza i trzeba mieć wokół siebie odpowiednich ludzi. W Żyliny miał wszystko ułożone pod siebie – genialna akademia, największa w kraju, co sezon ktoś z niej wchodził do pierwszej drużyny. Do tego spokój, a gdy któryś piłkarz nie chciał go słuchać, to był problem piłkarza. Swoim podejściem zdobył szatnie, nie słyszałem o konfliktach, tak z graczami jak i z kierownictwem – twierdzi “BuckaroBanzai”.

Jest tu kilka spraw, które mogą okazać się problematyczne. Problemem może być także klasyk polskiej piłki – presja na wynik. Jeśli Gula odpali, a potem zwolni, pojawią się tacy, którzy zaczną go kwestionować. Jeśli nie odpali – tym bardziej. Ale największym problemem może być brak piłkarzy, którzy będą dopasowani do jego stylu. Wiemy, że Wisły Kraków nie stać na rewolucję i wymianę połowy kadry. Transfery trzeba robić umiejętnie, bez większego miejsca na błędy. Z charakterystyki słowackiego trenera wynika, że do realizacji swoich założeń potrzebuje określonej grupy ludzi.

A sam styl? Ofensywny, miły dla oka, ale też nie zawsze się sprawdza. Kiedy rywal chce się bronić, bywają ciężary. A kiedy chce jeszcze kontratakować – wtedy to już w ogóle. Średnia bramek traconych przez ekipy prowadzone przez Gulę to 1,21 na mecz. Próżno szukać w jego CV długich serii bez straconego gola. W trzech klubach, które prowadził, odnotował 113 czystych kont w 318 meczach. Czyli problem z bronieniem się jest, a nie jest tajemnicą, że w naszej lidze to klucz do sukcesu. Zresztą – skoro tak wyglądało to w topowych klubach na Słowacji i w Czechach, to “Biała Gwiazda” tym bardziej może mieć obawy dotyczące gry na zero z tyłu.

W każdym razie to po stronie Wisły Kraków jest to, co z tym faktem zrobi. Bo sprowadzić obiecującego szkoleniowca, to jedno. Drugie – równie ważne, albo i ważniejsze – to zapewnić mu takie warunki, żeby ten ruch się obronił. Póki co krakowianie i tak chyba stanęli na głowie, bo Gula miał oferty z lepszych piłkarsko kierunków. Do Polski przekonał go plan działaczy Wisły, więc zakładamy, że zrobią oni wszystko, żeby w ten pomysł inwestować.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 07.06.2021 17:21 przez

Szymon Janczyk

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Niezły numer
09.06.2021

Polska na EURO strzeliła mniej goli niż Islandia, Walia i Rumunia. Czas na poprawę?

Reprezentacja Polski na EURO? Nie jest to historia długa i porywająca, aczkolwiek po ostatnim turnieju możemy powiedzieć, że są w niej pozytywne momenty. Niemniej jednak biało-czerwoni we wszelkiego rodzaju statystykach wciąż stoją dość nisko. Zwłaszcza że nasz sukces związany był stricte z postawą w defensywie, a dziś weźmiemy na tapet raczej działania ofensywne. Skoro o […]
09.06.2021
Na zapleczu
08.06.2021

Pierwszoligowi weterani. Kto w XXI grał i strzelał najwięcej w 1. lidze?

O Ekstraklasowych weteranach wiemy wszystko. W każdej chwili możemy odpalić sobie tabelki z liczbą meczów. Nawet z podziałem na kluby. Podobnie jest zresztą z najlepszymi strzelcami, czyli ekstraklasowym “Klubem 100”. Wszystko da się sprawdzić w książkach, w sieci czy w skarbach kibica. Ale w przypadku 1. ligi wygląda to już trochę gorzej. Nie wiemy kto […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
1 liga
05.06.2021

GKS Bełchatów żegna się z 1. ligą po dwóch latach. Jak go zapamiętamy?

GKS Jastrzębie zdobył gola po aucie, a GKS Bełchatów robi out z 1. ligi. Żenujący Żart Prowadzącego odhaczony, więc możemy przejść do sedna. Mimo tylko jednego spadkowicza na zapleczu Ekstraklasy, trochę nam się walka o utrzymanie dłużyła. Oczywiście w teorii bełchatowianie i tak byli już jedną nogą w 2. lidze, ale jednak – gdyby dzisiaj […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 61
Subscribe
Powiadom o
guest
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kolejny trenerski rewolucjonista
kolejny trenerski rewolucjonista
11 dni temu

Pierdy w podobnym tonie czytałem po objęciu posady i pierwszych meczach Wisły pod wodzą Hyballi.

Zen
Zen
11 dni temu

Tylko ze hyballa jako trener nic nie osiągnął i wszędzie był szybko zwalniany

Flałer
Flałer
11 dni temu

Blabla no fajnie, ale pamietajmy że trafia w patologiczne środowisko bez perspektyw i ambicji.

walgierz
walgierz
11 dni temu
Reply to  Flałer

No nie mów, że Wisła załatwiła mu mieszkanie u ciebie…

Artur Fortuna
Artur Fortuna
11 dni temu
Reply to  Flałer

On do Wisły poszedł a nie do cracovii. Nie myl klubów z Krakowa kolego

Dla wielu
Dla wielu
11 dni temu
Reply to  Artur Fortuna

To jedno i to samo: patole z krakowa

Artur Fortuna
Artur Fortuna
11 dni temu
Reply to  Dla wielu

patol to twój stary mówi do starej

kts
kts
11 dni temu
Reply to  Artur Fortuna

Niestety, takimi odpowiedziami tylko potwierdzasz teze ze Krakow to patole. Zreszta nigdzie patole nie zrujnowali swojego klubu tak jak wlasnie w Wisle.

Wojtek
Wojtek
10 dni temu
Reply to  kts

pisząc takie komentarze dajesz dowód swojego ograniczenia 🙂

+ mało wiesz o piłce skoro uważasz, że za degrengoladę Wisły odpowiadają ich kibice bo to było środowisko przestępcze a nie kibice. dodatkowo fani przyłożyli rękę do upadku np. bydgoskiego Zawiszy

edward
edward
11 dni temu
Reply to  Flałer

Trafił do Wisły, a nie twojego rodzinnego domu.

Flałer
Flałer
11 dni temu
Reply to  Flałer

Wymyśl sobie własny nick szmaciarzu!

Sancho
Sancho
11 dni temu
Reply to  Flałer

Weź Ulgix Przywłaszczone Niepermanentne Nicki

Grzany
Grzany
11 dni temu
Reply to  Flałer

To musi trafić do Twoich rodziców chyba

Czeski język niby taki podobny :)))
Czeski język niby taki podobny :)))
11 dni temu

Wiślacy to potrafią szukać … a raczej “šukat” trenerów :)))

Phygel
Phygel
10 dni temu

Chyba nie zrozumieli żartu. Albo nie chciało im się poszukać w Google ;P

CM711
CM711
11 dni temu

Najdalej w marcu wyleci z Wisły, ale raczej będzie to listopad/grudzień. Zaraz się Kubuś obrazi i tyle będzie Zulu Guli.

Amber Mozart
Amber Mozart
11 dni temu

Jak chce popracować dłużej to musi Kubę wystawiać. Wyniki nie będą miały znaczenia

Wiślak666
Wiślak666
11 dni temu

Wreszcie w Wiśle zaczynają podejmować mądre ruchy. Pasieczny dyrektor, Gula trener. Kliment napastnik wygląda na mocne wzmocnienie do tego ma wrócić Ondrasek, który zapewni walkę na boisku i atmosferę w szatni. Mahdioui też był chwalony w poprzednim klubie, Uryga jeden z lepszych ŚO w esa do tego miał 4bramki i 4 asyty co jak na tąpozycję to rewelacyjne liczby. Wszystko wygląda nadwyraz dobrze. jak teraz nie wypali to już chyba nie wypali nigdy. PS. Ma przyjść świetny skrzydłowy 😉

CM711
CM711
11 dni temu
Reply to  Wiślak666

Tak, tak, skończy sie jak zawsze.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
11 dni temu
Reply to  Wiślak666

Jeszcze tylko brakuje zakończenia kariery przez Kubę.

theark
theark (@theark)
11 dni temu
Reply to  Wiślak666

To nie jest kwestia wypalania. Fajerwerków raczej nie będzie. Spodziewam się kolejnego sezonu przejściowego ale jednak wyraźnie lepszego niż poprzedni. Przede wszystkim pod względem stylu gry. Na jakąś większą poprawę i powrót do ligowej czołówki trzeba cierpliwie zapracować i nie jest to kwestia jednego czy dwóch sezonów.

Gggghh
Gggghh
11 dni temu

Ciekawe za ile tygodni Kubuś się obrazi

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
11 dni temu

Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. Partyjne referencje Nie wyrosliscie z komuny przez 32 lata Az sie chce wymiotowac Pinto tez otarl sie o Legie i co z tego wyszlo ?

poznanski raper peja
poznanski raper peja
11 dni temu

niby fajnie sie czegos dowiedziec i nie ze sie czepiam, ale jestem delikatnie zdziwiony az tak dlugim artykulem i ogolnie zainteresowaniem tematem wisly przez weszlo. dlaczego akurat wynalazki tego pseudo (na te chwile) klubu sa az tak ciekawym kaskiem dla tego portalu? trener rozpisany na dlugosci 3 normalnych tekstow, a za 5 miesiecy blaszczykowski uzna ze ma go dosc i tyle bedzie ze slowackiego rewolucjonisty w klubie XD

Anon
Anon
11 dni temu

Kibice Wisły są bardzo aktywni na necie, plusują, minusują komentują, zostawiają bluzgi w każdym razie dużo się dzieje odnośnie każdego materiału. Sprawiają wrażenie że jest 10x więcej niż jest, ale fakt jest taki, że materiały same się nakręcają w automatycznych systemach promowania etc. To i powstaje dużo materiałów.

Zorrrrro
Zorrrrro
11 dni temu
Reply to  Anon

To takie proste a kombinujesz. Po prostu jest ich najwięcej w kraju w porównaniu do innych drużyn

theark
theark (@theark)
11 dni temu
Reply to  Zorrrrro

Najwięcej to na pewno nie ale mimo ciężkiego kryzysu w ostatnich latach to wciąż chyba top 3 w Polsce.

Stefan1916
Stefan1916
10 dni temu
Reply to  Zorrrrro

Kibiców Wisły jest najwiecej???? Dobrze, ze nie tej z Plocka… hahahahaha

pepe72
pepe72 (@pepe72)
11 dni temu
Reply to  Anon

Po prostu Wisła ma kibiców.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
11 dni temu
Reply to  Anon

Patrz, a tam Comarch a nawet głupich botów nie umieją w necie postawić, żeby chociaż sprawić wrażenie istnienia kibiców cracovii. Lechia to chociaż umiała piłkarza z Indonezjii zatrudnić do rezerw żeby podbić wojny w necie, a Pasy? Amatorszczyzna, panie.

theark
theark (@theark)
11 dni temu

Gość jest po prostu ciekawym trenerem, o którym sporo da się napisać. I raczej tyle.

Don Roman
Don Roman
11 dni temu

Jako, że słowackiej piłki nie znam, to chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak wspanialy trener laduje w lidze polskiej? Do tego w klubie broniacym się przed spadkiem, .ajacym problemy finansowe i z fatalna prasa z ostatnich kilkunastu miesięcy. Coś tutaj nie pasuje, albo gość ma jakieś poważne wady, albo Wisla utarła nosa znacznie poważniejszym klubom. Znając jednak zarządzanie Wisłą, tego ostatniego nie jestem pewien.

I najważniejsze, Kubuś musi grac w pierwszym składzie.

Leon
Leon
11 dni temu
Reply to  Don Roman

pół Europy i cała Ameryka Południowa go chciała, ale on wolał wielką Wisłę Za rok faza grupowa LM, z tego co obserwuję na social mediach Wisły…

Bernardeschi
Bernardeschi
11 dni temu

Dobra, dobra a czy weszło wie już coś więcej w temacie Parwiżdżona Umarbajewa?

Anon
Anon
11 dni temu

Trochę przemawia przeze mnie zazdrość, bo trener ma napakowane w opór CV. Dziwi mnie, że Wisła, która ma problemy finansowe i jakby medialnie tego nie tuszować jest grubo na minusie z kasą, jest ją stać przelicytowywać kontrakt. Może tak trzeba, lepiej mieć 1 dobrego trenera i go godnie opłacać, niż jak to często u nas w lidze bywa opłacać 3-4 na raz. Gdyby jednak trener nie odpalił, to będzie to wyglądać mega słabo.

Wiślak666
Wiślak666
11 dni temu
Reply to  Anon

Ponoć będą mu płacićokoło 100tyś zł/mies. Coś ci w tajemnicy powiem, Wisła ma więcej kasy niżsięmówi, ale nikt tego oficjalnie nie przyzna bo nadal spłaca stare długi, które są rozłożone na raty i ugody i łatwiej im spłacać dłużej w mniejszych kwotach. Wisłe stać na Wiele, taki Sadlok zarabia 75tyś.mies, Savić 80, nawet Janicki dostawał 50. Też to nie jest tak że kogoś oszukują bo żeby mieć z czego spłacać klub musi sportowo dawać radę co przekłada się na frekwencję i oczywiście dochody. Jutro ma być nowy sponsor główny, konferencja o 11. Ma to sporo wyższy kontrakt niż obecnego LvBet.

kaloryfer
kaloryfer
11 dni temu
Reply to  Wiślak666

Masz racje. Nawet wierzyciele wiedzac o tym i tak nic nie mowia bo jest to w ich interesie. Lepiej otrzymac kase powoli a w calosci niz mala czesc powodujac spadek klubu do 4 ligii i pozegnanie sie z reszta pieniedzy.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
11 dni temu
Reply to  Anon

Dokładnie tak kolego. A jak dobrze liczę, to Wisła od teraz pierwszy raz od lat ma tylko jednego trenera na payrollu (Skowronek był do 06.21, Hyballa już jest w Danii na kontrkacie choć i tak dostal jednorazowa odprawę na pożegnanie, reszta to już były frytki i raczej zamknięta sprawa od jakiegoś czasu) więc może sobie pozwolić na dobry kontrakt trenerski jednocześnie zmniejszajac ryzyko szybkiego zwolnienia i znów opłacać kilku.

Markel
Markel
11 dni temu

Pan Gula podobno pracował w opuszczonej fabryce na Słowacji~hostel

joł
joł
11 dni temu
Reply to  Markel

a ty tam sracze szorowałeś

Markel
Markel
11 dni temu
Reply to  joł

Twoją dumę wycierałem o kapsko, bezcenne

gore
gore
11 dni temu

Pewien idiota z Kanału Sportowego, z pasem startowym na głowie, walnął wczoraj wywód na własnym kanale dotyczący wspaniałości bycia faceta przy porodzie. Jeśli idiota chce, to mogę mu podesłać minimum kilka tekstów lekarzy i psychologów o facetach, którzy po tym wspaniałym przeżyciu, a uściślając, widoku, kompletnie stracili ochotę na seks. Nie ma reguły, więc niech idiota nie uogólnia, bo może niejednemu mężczyźnie spaprać życie.

gore
gore
11 dni temu
Reply to  gore

Cholera, pomyliłem tematy 🙂

Flałer
Flałer
11 dni temu
Reply to  gore

Lepsze to, niż nie zauważyć kobiety na przejściu.

Gregorio
Gregorio
11 dni temu

łał, jaki artykuł! koleś musi być krzyżówką jednorożca i tęczy. Wisła ma pierwszą trójkę w kieszeni. Oby tylko ten artykuł przeczytał Kuba…

error
error
11 dni temu
Reply to  Gregorio

Ale Gula ci skacze co?

pepe72
pepe72 (@pepe72)
11 dni temu

czyli potencjalny konflikt może być z piłkarzem-właścicielem.
Kuba, zmień korki na garniaka!

theark
theark (@theark)
11 dni temu
Reply to  pepe72

W tych całych rozważaniach o układzie sił i konflikcie kompetencji zapomnieliśmy, że zdrowy Błaszczykowski to wciąż piłkarz wyrastający umiejętnościami ponad poziom Ekstraklasy. Nawet jeśli biega dwa razy wolniej niż kiedyś. Myślę więc, że jeśli będzie grać to właśnie dlatego. Podejrzewam, że wielu może jeszcze pożałować tego jak łatwo go skreślali jako zawodnika.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
10 dni temu
Reply to  theark

No właśnie, “zdrowy”. Kuba zdrowy już nie będzie, a w drużynie, która ma biegać to jego sytuacja będzie raczej problemem.
Co więcej z każdym przegranym meczem jego legenda będzie ubrudzona słabymi meczami w e-klapie.
Wolałbym, by odszedł “niepokonany”, a nie by trzeba było dla dobra Wisły życzyć mu kolejnej kontuzji.

theark
theark (@theark)
10 dni temu
Reply to  pepe72

Rzecz w tym, że przez większość rundy wiosennej był zdrowy. Nie grał z Hyballe tylko wiadomych powodów. Na pewno było to ze stratą dla drużyny.

RTY
RTY
11 dni temu

Ale ból dupy parchów, wy za to macie probierza nieudacznika który was nie chce i trzymacie go na siłę

dupa zyzol
dupa zyzol
11 dni temu

Komentarze zrozpaczonych kibiców srakowii są przezabawne. Pozdro kurwy

Andi
Andi
11 dni temu

Cracovia ma kibiców w zoo. Wszyscy są tam wymieszani z gównem.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
11 dni temu

Kurwa, ale ci wiślaccy kibice są zabawni. Ledwo co się utrzymali w lidze, gdyby to był normalny sezon to do ostatnich minut dzielenie walczyliby z sąsiadką o spadek, a teraz znowu napinka, bo oto mają nowego trenera w pakiecie z paroma grajkami, którzy podobno są dobrzy ale jeszcze nikt ich na boisku nie widział. Na pewno więc wszystko znowu będzie piękne i miszcz Polski w kieszeni, a już co najmniej puchary. Ochłońcie.

Krzychu (L)
Krzychu (L)
11 dni temu

Już widzę jak te krakowskie lasery dostosują się do tych wymogów

Viktor
Viktor (@viktor)
11 dni temu

Zeby bylo uczciwie ,na dzis miejsce Wisly jest w IV lidze.Trzy lata temu nieuczciwie ,dzieki kolesiom z PZPN dostala licencje ,dwa lata temu sedziom moga zawdzieczac utrzymanie.Najwyzszy czas zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc…

Wawawa
Wawawa
11 dni temu
Reply to  Viktor

Jakbym słyszał o niejakich Pasach… Zdaje się raz przez zielony stolik wkroczyły do pierwszego poziomu rozgrywek a drugi raz dzięki podobnemu stolikowi nie wyleciały z tej ligi.

Anty gts
Anty gts
11 dni temu

Dlaczego ściągacie komentarze Stanowskie pachołki

Anty gts
Anty gts
11 dni temu

Następny będzie komendant główny KGP

JUDE GANG
JUDE GANG
11 dni temu

A może by tak na nowego trener zgłosić akces komendanta głównego KGP,pasował by jak ulał do tego milicyjnego tworu

ZapierpapierdalającaKaruzela
ZapierpapierdalającaKaruzela
9 dni temu
Reply to  JUDE GANG

Najpierw musiałby wyjść z twojej matki. Ale spoko, po akcji dostaniesz dyszkę i będziesz mógł sobie bilecik na kałużę kupić.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021