post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 07.06.2021 09:00 przez

Jakub Olkiewicz

Według aktualnie obowiązujących rozporządzeń, piłka nożna jest jedną z najmocniej ograniczanych rządowymi restrykcjami dyscyplin sportowych. Podczas gdy większość sportowych widowisk odbywa się przy zapełnieniu przynajmniej 50% pojemności obiektów, futbol nadal można oglądać zaledwie na ćwiartce każdego ze stadionów. Jedynym wyjątkiem są mecze reprezentacji Polski, które otrzymały nadzwyczajną zgodę na poszerzenie limitu miejsc podczas spotkań towarzyskich z Rosją oraz Islandią. GKS Katowice, który dzisiaj zagra o awans do I ligi, chce to zmienić. 

Od razu dodajmy – jest to pragnienie zmiany słuszne i uzasadnione. Przed momentem połowa stadionu we Wrocławiu gościła kibiców z całej Polski, którzy najpierw szczelnie upakowani w kolejkach, a potem totalnie wymieszani na obiekcie obserwowali nasz bój z Rosjanami. 20 tysięcy fanatyków rozjechało się do domów i na razie nie słychać o tym, by epidemia miała na nowo zamknąć cały świat. Więcej – trudno w tej chwili uwierzyć, by ograniczenie publiki na meczach I czy II ligi nie było czymś więcej, niż przeoczeniem. Skoro na halach, w kinach czy basenach obowiązuje limit 50% miejsc – czemu na stadionach, które są lepiej wentylowane, stworzone z o wiele większymi możliwościami izolacji oraz pod gołym niebem, nadal obowiązuje 25%? Szczególnie, że kadra, która zazwyczaj ściąga najwięcej kibiców z największej liczby miejscowości, dostała specjalną dyspensę?

Początkowo wydawało się, że I i II liga po prostu będą lobbować u polityków za zmianą rozporządzeń, albo chociaż dodaniem do listy wyjątków obejmującej kadrę także tych kluczowych meczów w ostatnich kolejkach oraz w barażach. Nic takiego się nie stało – albo przynajmniej nic takiego nie przyniosło skutku. Ale GKS Katowice znalazł jeszcze jedną furtkę.

Otóż w rozporządzeniach rządowych da się znaleźć nowy podpunkt, de facto wyjmujący spod limitów pandemicznych wszystkich zaszczepionych.

W sobotę ukazało się nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które przewiduje, że limity przy organizacji imprez nie dotyczą osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. W związku z tym w poniedziałek Klub złoży w Urzędzie Miasta Chorzów wniosek o zgodę na organizację meczu przy zwiększonej publiczności.

Jeżeli stosowną zgodę uda się uzyskać to Klub niezwłocznie uruchomi stacjonarną sprzedaż biletów dla OSÓB ZASZCZEPIONYCH, KTÓRE CHCĄ KUPIĆ WEJŚCIÓWKI DLA SIEBIE. Ważne: do zakupu biletu niezbędne będzie okazanie certyfikatu z Indywidualnego Konta Pacjenta, który świadczy o zaszczepieniu. Dodatkowo niezbędne będzie własnoręczne podpisanie stosownego oświadczenia.

To byłby prawdziwy przełom – bo przecież wówczas podobne wnioski mogą składać właściwie wszystkie kluby zamieszane w baraże czy walkę o awans. GKS Katowice obecnie może wpuścić na Bukową niespełna 2 tysiące kibiców. Gdyby dodać do tego zaszczepionych, których żadne limity nie obowiązują – mogłoby się okazać, że kluczowy mecz ze Stalą Rzeszów obejrzy komplet widzów.

Podobnie zresztą zapewne byłoby w barażach – już teraz wiemy, że w jednym z nich Arka Gdynia zmierzy się z ŁKS-em Łódź. Zwłaszcza w przypadku ŁKS-u precedens “katowicki” byłby zbawieniem – jeśli okaże się, że półfinał barażowy jest grany w Łodzi, wówczas ŁKS według starych porządków może wpuścić trochę ponad 1300 kibiców. Według nowych, biorąc pod uwagę tempo szczepień w większych miejscowościach, być może łodzianie mogliby się pokusić o komplet, czyli ponad 5 tysięcy widzów. Arka ma ten komfort, że jej stadion jest trochę większy i posiada już cztery trybuny, ale nadal mówimy o zwiększeniu pojemności o ogromną część trybun. A gdzie jeszcze ci, którzy zrobią bezpośredni awans? Być może będzie to GKS Tychy, z pięknym obiektem na 15 tysięcy widzów, który ostatni mecz gra u siebie? Być może będzie to Radomiak, któremu w ostatniej kolejce wypadły akurat elektryzujące prawie-derby z Koroną Kielce? Te mecze mogłyby być prawdziwym świętem, nie tylko na boisku, ale też na trybunach.

Osobna kwestia to oczywiście zasady izolacji i reżimu sanitarnego oraz rozwiązanie choćby problemu karnetów – są kluby, gdzie karnetów jest więcej niż obecnie wolnych miejsc, przyznanie wejścia zaszczepionemu człowiekowi bez karnetu przed niezaszczepionym posiadaczem takiej okresowej wejściówki pewnie byłoby co najmniej kłopotliwe dla klubów. Ale jeśli ten kierunek zmian zyska aprobatę urzędników (podlegających przecież politykom) – upieczemy od razu dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze – finałowe mecze I i II ligi otrzymają godną oprawę, a taką na pewno nie jest otwarcie zaledwie ćwiartki obiektów. Po drugie – tak jak wakacje były istotnym bodźcem do szczepień dla wielu miłośników zagranicznych podróży, tak tutaj podobne reguły mogłyby zmobilizować kolejną liczną i istotną grupę.

Nawet opór ze strony środowisk sprzeciwiających się jakiejkolwiek “segregacji sanitarnej” powinien być nieco mniejszy – nie chodzi wszak o zakaz wejścia dla niezaszczepionych, ale poszerzenie pojemności o zaszczepionych. Niezaszczepieni niczego nie tracą – jeśli posiadają bilet w tym momencie, dalej mogą wpadać na stadion. Po prostu zaszczepieni zyskują.

Nade wszystko zaś – niebawem wraca Ekstraklasa, to właściwie ledwie kilkanaście dni po Euro. Być może teraz jest czas i miejsce na wypracowanie nowych algorytmów działania, nowych zasad i nowych zaleceń. Przetestować, sprawdzić, pod koniec lipca wpuszczać już bez żadnych organizacyjnych wątpliwości czy wtop – a najlepiej: w ogóle bez żadnych limitów. Panie i panowie z Urzędu Miasta Chorzów – liczymy na was!

Fot. Newspix

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 07.06.2021 09:00 przez

Jakub Olkiewicz

Liczba komentarzy: 31
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
11 dni temu

Kiedyś już był taki z Katowic co próbował poruszyć lawine, Dziurowicz się nazywał, prezes Dziurowicz. Sukces okazał się raczej połowiczny…

gfjdjaggggsasa
gfjdjaggggsasa
11 dni temu
Reply to  lol

https://polskieako.blogspot.com/ – Kupon z kursem ponad 1000 na jutro dostępny. Trafili wczoraj kurs 2063 i skan mają na blogu. Typowalem ten kupon też i zarobilem dokladnie 24 tys. Polecam.

kol. Zenon
kol. Zenon
11 dni temu

Zasady izolacji i reżimu sanitarnego są gówno warte w zetknięciu z realnym życiem. bo ludzie i tak tłoczą się w kolejkach, w toaletach, przy straganach, i na trybunach też, wystarczy po prostu siąść obok. abstrahując juz od zasadności przestrzegania tych durnych przepisów.. po wakacjach wybije te wyczekiwane 70%, gwarantujące “ustawowo” odporność stadną i obostrzenia znikną, tak czy inaczej, bo nie można w nieskończonośc mrozić gospodarki i zakazać ludziom zarabiać i wydawać, biznes musi się kręcić, nawet ten państwowy musi mieć cały czas dopływ świeżej krwi w postaci podatków, a kto nie zarabia ten nie płaci podatków. większość ludzi już widzi, że pandemia to wielki pic i istnienie wirusa nie ma tu nic do rzeczy, bo tego akurat nikt nie kwestionuje. tu chodzi raczej o “środki zaradcze”, które są nieadekwatne do zagrożenia, jasne do muchy tez można strzelać z armaty, tylko po co? farmakologia to wielki biznes, szczepionki to też wielka kasa, niewyobrażalna nawet dla Lewego, bo to są budżety wielu państw, ktoś zarabia jak na wojnie.. nie wspominam o aspekcie społecznym, gdzie całe narody dały się bezkarnie spacyfikować w domach w ramach akcji “siedź w domu”, i jeszcze za to kiedyś zapłacimy, ale pole do badań jest tutaj też niewyczerpane, jak można bezkrwawo rządzić tłumami i jakie techniki strachu zastosować… badania juz trwają ponad rok, a my zwykli ludzie to na pewno odcierpimy…. dlatego jakies fikcyjne obostrzenia są śmieszne i niepotrzebne. ludzkość sobie poradzi. kibice również… pozwólcie nam tylko w spokoju robić to co chemy, w tym konkretnym wypadku po prostu obejrzeć na żywo mecze.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
11 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Amen! Z tym wirusem to zresztą była zorganizowana akcja która być może na pewnym etapie wymknęła się spod kontroli tym, którzy byli za nią odpowiedzialni.

Bernadotte
Bernadotte
11 dni temu

Jebać Apartheid.

Leny
Leny
11 dni temu
Reply to  Bernadotte

jebac twoja starą w pusty łeb za to ze cie niepotrzebnie spłodziła

Amber Mozart
Amber Mozart
11 dni temu

Ciekawe co by sie stalo jakby na mecz woadla kontrola sprawdzajaca czy faktycznie weszli tylko zaszczepieni. Bo jesetm pewien ze klub sprawdzal nie bedzie, a odsetek zaszczepionych w grupach wiekowych najczesciej chodzacych na mecze jest niski.

Niedzielski
Niedzielski
11 dni temu
Reply to  Amber Mozart

Kontrola może ci sprawdzić czy masz w dupie kutasa kolegi conajwyżej idioto.

olo
olo
11 dni temu
Reply to  Amber Mozart

bez tego nie kupisz biletu

Kikk
Kikk
11 dni temu
Reply to  Amber Mozart

ZOMO nie ma uprawnień do sprawdzania dokumentacji medycznej

Maxwell
Maxwell
11 dni temu

Najśmieszniejsze jest to, że osoby zaszczepione też zarażają, więc to zwiększanie limitów pod nich to zwyczajna głupota. Jak prześledzi się historie różnych epidemii, to trwały one 2-4 lata, po czym same wygasały. Do tej pory nie wiadomo w 100% jaki sposób wygasła “hiszpanka”, są tylko hipotezy. Na pewno nie pomogły w tym szczepionki, bo ich wtedy nie było. Jednak od kiedy pojawił się koronawirus ilość sprzecznych informacji na jego temat jest ogromna i nie pozostaje nic innego jak samemu weryfikować dane, bo rządzący i ich specjaliści-lekarze oraz duże media to najgorsze źródło informacji.

A GKS dostanie w trąbę od przeciętnej Stali.

Kuba
Kuba
11 dni temu
Reply to  Maxwell

Źródło: stary mówię Ci

Adofl
Adofl
11 dni temu
Reply to  Maxwell

Jak wiadomo najlepszym źródłem dotyczącym wirusa są posty konfederacji.

Wypok
Wypok
11 dni temu
Reply to  Maxwell

W jaki sposób “sam zweryfikujesz dane”, jak radzisz? Zajrzysz do internetu? A skąd pewność, że tam też nie ma kłamstw? Rozwalają mnie tacy spryciarze, którzy każą “wyłączyć TV, a włączyć myślenie”, tak jakby ci, którzy kłamali w TV, mieli się nigdy nie przenieść do sieci.

Janek
Janek
11 dni temu
Reply to  Wypok

Zweryfikować można natomiast kompetencje fachowców z rady medycznej po kilkunastu miesiącach pandemii.
Poczytaj co mówili na temat wirusa czy masek twoi guru medyczni typu Horban, Gut czy Simon jeszcze w ubiegłym roku.
Porównaj do tego co mówią dziś.
To fakty, a nie propaganda foliarzy.
Sprawdź proszę, który z tych autorytetów nie bierze pieniędzy od koncernów farmaceutycznych.
Simon jest już tak bezczelny, że reklamuje maski, a ma bezpośredni wpływ na to czy są one obowiązkowe.
Ci sami fachowcy razem z politykami i dziennikarzami wciskają Polakom szczepionki za które ani jeden producent nie bierze odpowiedzialności, ale ogromne pieniądze już owszem.
Przecież te preparaty są bardzo bezpieczne, sprawdzone i skuteczne w 90% to dlaczego tak jest?
Możesz to wytłumaczyć takiemu płaskoziemcy jak ja?
Z pewnością rzetelne media o tym mówią.

dyrygent
dyrygent
11 dni temu
Reply to  Wypok

Możesz sobie na przykład poczytać artykuły naukowe. Czy je zrozumiesz i czy wyciągniesz prawidłowe wnioski, to już inna sprawa, ale można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Nie polecałbym natomiast żadnych ogólnopolskich mediów, w nich znajdziesz tylko propagandę grupy interesów sprawującej nad danym medium władzę. Internet jest oczywiście pełen kłamstw, pomyłek i szaleństwa, ale przynajmniej masz szansę znaleźć tu i tam trochę prawdy.

Kibic
Kibic
11 dni temu

Niw tylko to zastanawia. Dlaczego cokolwiek było zamknięte skoro nie zamykano kościołów

Marcin
Marcin
11 dni temu
Reply to  Kibic

Bo, tam jest zbyt dużo elektoratu! Płyta Wam się zacięła z tymi kościołami? Zamiast zwracać uwagę co powinno się otworzyć, to brzmi jakbyście skupiali się na tym, co zamknąć. A to jest zwykła zawiść z kierunku, do wiernych, którzy mogą pójść do kościoła. Sam byś poszedł, skorzystał z możliwości.

kol. Zenon
kol. Zenon
11 dni temu
Reply to  Marcin

racja, chociaż tutaj część prawdy jest jeszcze troche inna : na początku “pandemii” (marzec 2020) kościoły też pozamykano, u mnie na wsi kościół stoi jebutny jak 10 stodól, a mogło wejść tylko jednorazowo 5 osób i ksiądz, w sumie 6 osób na 800 m2 powierzchni. no szok, ile proboszcz zebrał na tace 😀 … dlatego od razu zaczęla sie transmisja mszy w necie przez FB albo stronę parafii. i dalej to zostało nadal, chociaż już można się zbierać w więcej osób (nie pamietam teraz ile), ale ludzie juz do kościoła tak nie łażą jak jeszcze rok temu, bo wolą siedzieć na fotelu w domu z pilotem, zamiast w ławce w kościele. a msza leci, więc sumienie czyste….. także do tego Kibica takie zdanie : kolego, przypierdalasz sie do kościołów, a pokaz mi jedną Biedronkę albo Carefoura zamknietego na głucho w pandemii, a markety budowlane też cały czas otwarte, bo wiadomo, że wszystkiego nie mogli zamknąc, bo trzeba coś jeść, więc spożywcze otwarte, a skoro ludzie mają siedzieć w domach to niech się czymś zajmą zamiast demonstrować na ulicach np. remontami tych domów i mieszkań, malowanie kafelkowanie i tak dalej… i przeleciało ponad pół roku w ktorych markety zarobiły tyle ile normalnie przez 2 lata. chociaż też niby były ograniczenia… jeszcze jedna sprawa : ani razu w czasie od marca 2020 nikt nigdy nie słyszał o ogniskach zakażeń w żadnym markecie i ogólnie w sieciach, chyba że coś mnie omineło?

jerzy
jerzy
11 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Gdzie widziałeś zamknięte kościoły ,przecież czarni mówili że woda święcona jest wolna od zarazków .Szybko wpuszczali do kościołów wszystkich byle kasa się zgadzała

Marcin
Marcin
11 dni temu

Nic, tylko poprosić zaszczepionego kolege o zakup biletu i na niego wejść. Taki mądry artykuł, a nie przewidział tak banalnego obejścia tego chorego systemu 😉

Paho
Paho (@paho)
11 dni temu

Już dawno powinno się skończyć z tym “prowadzaniem ludzi na smyczy” . Jakiś tam wirus jest, nie przeczę, ale wszystko jest jakoś tak podane, że mocno mi zajeżdża celowym działaniem. W jakim celu to nie wiem i być może dowiedzą się o tym dopiero przyszłe pokolenia. O ile wcześniej ludzie na dobre nie rozpieprzą tego świata… No ale jest już jakaś wiedza ludziom podana i to oni sami niech decydują czy chcą iść na mecz, do restauracji, kina czy gdziekolwiek indziej. Znamy możliwe zagrożenia, to decydujmy o sobie. Poza tym te wszystkie obostrzenia są tak głupie i naiwne – na meczu człowiek ma dłuższy kontakt z kilkoma osobami z sąsiednich miejsc, poza tym w mniejszym wymiarze czasowym z jakimiś kilkudziesięcioma w kolejkach (wejście, sklep, kibel). A w tym samym czasie w takich Międzyzdrojach…

Niedzielski
Niedzielski
11 dni temu

Będzie się Olkiewicz spowiadał babie w kasie ze swoich chorób i przyjętych szczepień i jeszcze będzie zadowolony i napisze o tym artykuł na tym śmiesznym portaliku.
Olkiewicz – ja mam jeden apel tylko – przestań się ośmieszać z tą grypką. Baba z budki nie jest uprawniona do przeglądania historii moich szczepień. Jedyny myk to otworzyć i prosić kibiców by poświadczali ustnie, że są zaszczepieni nawet jeśli nie są. Bo nikt nie może tak czy owak tego zweryfikować bo nie ma do tego prawa. Ja tylko czekam na takie okazje, idę i mówię, że jestem i mam dostać bilet, nikomu się legitymował niczym nie będę. A jak nie sprzedadzą to pozwę

Reese
Reese
11 dni temu
Reply to  Niedzielski

Ale czego się spodziewać po gościu, który na twitterze podaje dalej informacje of takich szarlatanów jak Eric Feigl-Ding?

1908
1908
10 dni temu
Reply to  Niedzielski

jak czytam te bzdety to raczej poza trafieniem palcem do dupy, wyżej nie podskoczysz a tu będziesz ‘pozywał’ XD. chciałbym to zobaczyć XDDD nie używaj pojęć, których nie rozumiesz bo sobie krzywde zrobisz rewolucjonisto z gimnazjum

gsagahdsgsaggsasagsagsagg
gsagahdsgsaggsasagsagsagg
11 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Kupon z kursem ponad 1000 na jutro dostępny. Trafili wczoraj kurs 2063 i skan mają na blogu. Typowalem ten kupon też i zarobilem dokladnie 24 tys. Polecam.

Wypok
Wypok
11 dni temu

A nie jest przypadkiem tak, że skoro obostrzenia i ograniczenia w działalności gastronomicznej okazywały się z punktu widzenia prawnego nielegalne (bo były wprowadzane rozporządzeniem, a nie ustawą), to systemowe ograniczanie pojemności stadionów na meczach też jest nielegalne? Nie znam się na tym, tylko pytam. Bo jeżeli odpowiedź brzmi: tak, to wychodziłoby na to, że dowolny klub mógł wpuszczać kibiców od początku pandemii bez krępacji. Potem co prawda miałby jakieś kary od sanepidu, ale sądy i tak te kary by cofały. Tak jest w restauracjach i kawiarniach, stąd ciekawi mnie, jak to wygląda w kwestii widowisk sportowych.

Joliasz
Joliasz
11 dni temu

Tekst o GIEKSIE a na końcu Chorzów

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
11 dni temu
Reply to  Joliasz

Bo stadion GKS Katowice leży w Chorzowie geniuszu.

Qwerty
Qwerty
11 dni temu

STANOWSKI POPIERDOLIŁO WAS Z TYMI REKLAMAMI

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021