post
Przemysław Michalak

Opublikowane 03.06.2021 15:44 przez

Przemysław Michalak

Dziś w Opalenicy z dziennikarzami spotkał się prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Pytano go o mecze z Rosją i Islandią, kwestie personalne, przyszłość Paulo Sousy, premie, problemy z defensywą i parę innych spraw. Spisaliśmy najciekawsze wątki. 

Zbigniew Boniek o meczu z Rosją:

Moje zdanie czasami różni się od waszego zdania. Czytałem, że fajny mecz, ciekawy, dobra pierwsza połowa, ale druga była dużo słabsza. Ja uważam, że druga była znacznie lepsza. Mieliśmy wtedy ponad 60 procent posiadania piłki, a w pierwszej 42. Więcej o 20 procent, olbrzymia różnica. Rosjanie oddali wtedy jeden strzał na bramkę. Ta połowa była trochę zarwana przez liczbę zmian. Z punktu widzenia szkoleniowego, sztab jest bardzo zadowolony z tego meczu.

Wydaje mi się, że byliśmy bliżsi wygranej, ale skończyło się politycznym 1:1. Dobrze to wyglądało. W reprezentacji nie ma zawodników rezerwowych, każdy musi pokazać swoją przydatność. Mecz absolutnie mi się podobał – przede wszystkim dlatego, że wreszcie wszyscy razem zaśpiewaliśmy hymn Polski, że kibice byli na trybunach. Do tej rzeczywistości z ostatniego roku zaczęliśmy się już chyba przyzwyczajać, a to nie byłoby dobre.

O zestawieniu wyjściowego składu:

Nie żyję tym, naprawdę. Jestem przekonany, że kto wyjdzie w pierwszym składzie, ten będzie dobrze grał. Wyjściowa jedenastka to nie jest mój problem. Jest selekcjoner, jest sztab, wszyscy biorą za to pieniądze i to nie ja muszę decydować. Oczywiście, każdy ma swoje przemyślenia i wyobrażenia. Ja też, ale nie będziemy o tym dyskutować. W każdym razie – kiedy zobaczyłem, że w ataku będzie Świerczok, z tyłu Kownacki i Świderski, a na bokach Frankowski z Puchaczem, to pomyślałem, że gdyby jeszcze ktoś pół roku temu powiedział, że taka może być nasza siła ofensywna, to pewnie wszyscy byśmy się puknęli w głowę. Ale zobaczyliśmy drużynę dobrze przygotowaną. Wielu zawodników pokazało, że może w niej dobrze grać.

Polska wygra z Islandią?

Kurs 1.63 w Fuksiarz.pl

O obecnych przygotowaniach względem 2016 i 2018 roku:

Różnica w otoczce na zgrupowaniu jest, ale wynika z okoliczności, do których musimy się przyzwyczaić. Zachowywanie dystansu, testy i tak dalej – nawet psychicznie człowiek inaczej się nastawia. W 2016 roku rzeczywiście było trochę takiego “booom”. Do Arłamowa dolatywaliśmy helikopterem, ale nie chcieliśmy tego powtarzać. Doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy czegoś innego i lepiej będziemy się czuli w Opalenicy. Powielanie tych samych miejsc z tymi samymi piłkarzami jest niepotrzebne. Inne miejsce, inny sposób przygotowania, ale na nic nie możemy narzekać. Mamy tu wszystko, czego potrzeba.

O Jakubie Świerczoku:

Kuba przez trzy lata zrobił duży progres. Trochę zderzył się z życiem, z piłką. Pojechał za granicę i trochę pograł, a trochę siedział na ławce. Wrócił do Polski. Mentalność ludzi w tym wieku potrafi się szybko zmieniać, w tym przypadku na pewno na lepsze. Jeśli chodzi o jego walory piłkarskie, wszyscy dobrze je znamy, dlatego selekcjoner go powołał. Czy wyobrażam go sobie w pierwszym składzie? Jak najbardziej, podobnie jak każdego, kto jest powołany. Pamiętajmy też, że inaczej się komuś gra z jednym piłkarzem, inaczej z drugim i tak dalej. Selekcjoner ma zaufanie do wszystkich zawodników i myśli tylko o tym, żeby tych 2-3, którzy mieli pewien problem mięśniowy, jak najszybciej dołączyło do grupy. Wtedy rywalizacja będzie jeszcze większa i da trenerowi jeszcze większe możliwości.

Ja jestem w tej drużynie zakochany. To moja drużyna od pięciu lat. Na najważniejszych pozycjach grają w niej piłkarze, z którymi spędziliśmy pełne pięć lat. Odkąd selekcjonerem był Adam Nawałka, nie przypominam sobie, żeby był z nią jakikolwiek problem w jakichkolwiek kwestiach. Nigdy nie mówimy o sprawach przyziemnych, wszystko jest poukładane od A do Z. Lubię ten zespół i gdy wygrywa, i gdy przegrywa, choć tych porażek za dużo nie było.

O naszych szansach na EURO:

Wszystkie 24 drużyny marzą o wyjściu z grupy, a potem o zaistnieniu w fazie pucharowej. Gdyby miał wymienić reprezentacje, które mogą wygrać turniej, to wskazałbym 14-15 drużyn. Mieliśmy już wcześniej przykłady faworyzowanych zespołów, które miały piłkarzy wymęczonych sezonami klubowymi i na wielkich turniejach zawodziły. Widełki pomiędzy planem minimum a maksimum są dość szerokie. Chcemy wyjść z grupy, a potem zobaczymy. Zależy, z kim będziemy grali, gdzie będziemy grali i tak dalej.

O braku presji przed turniejem, niepompowaniu balona:

Można powiedzieć, że mamy nowy ład piłkarski, który spowodował, że tej presji, agresji i deklaracji wygrywania jest mniej. Ale to chyba nigdy nie wypływało z ust piłkarzy czy selekcjonerów, ale poprzez pompkę medialną. Takie podejście z dystansem do wszystkiego jest najlepsze. Zapewniam jednak, że piłkarze chcieliby dla siebie i dla kibiców zagrać jak najlepiej i ta presja przed pierwszym meczem przyjdzie. Ale im dłużej będziemy ją odsuwać od siebie, tym lepiej.

O słabszej defensywie i braku czasu na nowe warianty:

Można byłoby się schować za tym stwierdzeniem, że czasu jest zbyt mało, ale to trochę alibi. W 2018 roku po zmianie selekcjonera najlepszy mecz z Włochami zagraliśmy po trzech dniach wspólnych treningów. Na pewno ten, kto gra dobrze w obronie, na koniec wznosi puchary. Jeżeli nie będziemy tracić bramek, to nasz potencjał ofensywny jest taki, że zawsze możemy coś strzelić, ale nie chcemy się tylko na tym opierać, że wszyscy z tyłu i może coś wpadnie z przodu. Chcemy grać trochę inaczej i to powodowało pewne ryzyko. Z Węgrami zremisowaliśmy, ale byliśmy prawie cały czas na połowie przeciwnika, byliśmy zdecydowanie lepsi, stwarzaliśmy więcej okazji. Poszły dwie, trzy kontry, gdy ktoś czegoś nie dopilnował. Taka jest piłka.

O rozmowach z Paulo Sousą i zawodnikami kontuzjowanymi:

Inne zadania ma trener, inne zawodnicy, a inne ja. Nie dyskutujemy o tym, kto gra, to zadanie selekcjonera, ale zawsze lubiłem porozmawiać z trenerem i zawodnikami. Lubię wiedzieć, co się w drużynie dzieje i to chyba normalne. Wielu ludzi pracuje przy kadrze i trzeba się komunikować.

Wykluczeni przez problemy zdrowotne? Oni są częścią naszej drużyny i pewnie byliby w niej, gdyby nie kwestie losowe. Z Góralskim już sobie porozmawialiśmy, z Bielikiem dopiero się zobaczę. Wczoraj zjedliśmy kolację z Krzysztofem Piątkiem, który też nas odwiedził. To pokazuje przywiązanie zawodników do barw narodowych i do tej drużyny. Na pewno będą chcieli jak najszybciej ponownie zapukać do bram reprezentacji.

O meczu z Islandią:

W meczu z Rosją wystawiliśmy to, co mieliśmy najlepszego na tamten dzień. Inni musieli odpocząć, żeby być w formie, więc nie zgodzę się, że wyszliśmy gorszym składem. Nie ma tu przypadkowych, anonimowych zawodników, którzy nagle skądś wyskoczyli. Pewnie trochę zmian i rotacji będzie, bo to jest rzeczą absolutnie normalną.

O tym, czy mamy silniejszą reprezentację niż w 2016 i 2018:

To temat do ciekawej analizy. Drużyna była podobna, albo prawie taka sama. Tylko takie rzeczy jak kontuzje Mączyńskiego wpływały na jakieś personalne zmiany. Podczas Euro 2016 nasza drużyna była na innym etapie niż dwa lata później. W 2018 roku wielu kadrowiczów nie grało, miało problemy zdrowotne. Dziś mamy mieszankę piłkarzy światowej i europejskiej klasy z tymi, którzy pukają do wielkiej piłki. Czy to będzie wybuchowa mieszanka? Nie wiem, ale może tak być. Każdy czuje się dobrze w tej drużynie i wie, że może w niej odegrać jakaś rolę.

O dalekich podróżach w fazie grupowej i ofertach dla Paulo Sousy:

W ogóle tych kwestii logistycznych nie poruszamy. Nie płaczemy, bo to nic nie zmieni, a może wiele pogorszyć. Ten aspekt nie powinien odgrywać żadnej roli. Co do trenera Sousy – każdy dobry piłkarz i każdy dobry trener, ma propozycje. Ancelotti dopiero co prowadził Everton, a teraz jest już w Realu Madryt. Dziś jednak koncentrujemy się wyłącznie na EURO i nie jest to żaden temat. Życie często pokazuje, że trzeba zakładać różne scenariusze, natomiast nie jest plotką, że są kluby interesujące się naszym selekcjonerem [pojawiła się plotka o Fenerbahce, PM]. Ma jednak ważny kontrakt, świetnie się tu czuje, mamy jeden cel i chcemy jak najlepiej zagrać na EURO.

O premiach:

Nie ma problemu, wszystko od dawien dawna jest poukładane. Podkreślam, że piłkarze grają w reprezentacji wyłącznie dlatego, że czują się Polakami i chcą grać z orzełkiem na piersi dla swojego kraju. Są też jednak profesjonalistami. Widzą, że my też na tym zarabiamy i możemy się z nimi podzielić. Za naszych czasów – nie chcę mówić, że za moich – nigdy nie było problemu w takich tematach jak premie i nadal nie będzie. Funkcjonujemy jak w szwajcarskim zegarku.

 

Fot. FotoPyK

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 03.06.2021 15:44 przez

Przemysław Michalak

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Trener Lavicka nie wiedział nawet, że nie jestem już młodzieżowcem”

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a […]
10.06.2021
Weszło
09.06.2021

Tomasz Kupisz: Dokonaliśmy z Salernitaną czegoś wielkiego

Tomasz Kupisz po siedmiu latach znów stanie przed szansą pokazania się w Serie A, ponieważ awansował do niej z Salernitaną. W Chievo poprzestał na jednym 23-minutowym występie. Potem na długie sezony zapuścił korzenie w Serie B, a niedawno na moment zszedł nawet do trzeciej ligi włoskiej. Wreszcie w ósmym klubie na drugim szczeblu udało mu […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

Łukasz Bereta: Mam nadzieję, że Ruch Chorzów pozostanie przy planach dwuletnich

Łukasz Bereta latem 2019 roku porzucił posadę trenera w Gwarku Ornontowice i przestał nauczać w szkole, żeby ratować Ruch Chorzów, który wówczas spadł do III ligi. Początki miał najtrudniejsze z możliwych, bo pracownicy klubu w akcie desperacji opowiedzieli mediom o swojej sytuacji, drużyny praktycznie nie było, a klub znajdował się na skraju upadku. “Niebiescy” musieli […]
06.06.2021
Weszło
05.06.2021

Konferencja Łukasza Fabiańskiego. “Stać nas na powtórzenie wyniku z Francji, a może i coś więcej”

W sobotę gościem na konferencji prasowej był Łukasz Fabiański. Dziennikarze pytali go o rywalizację ze Szczęsnym, bramkę straconą z Rosją, rywalizację ze Szczęsnym, zgrupowanie inne niż poprzednie, możliwości drużyny, warsztat Paulo Sousy i rywalizację ze Szczęsnym. Spisaliśmy najciekawsze wątki.  Konferencja prasowa Łukasza Fabiańskiego w Opalenicy O tym, czy czuje już atmosferę EURO: Przyznam szczerzę, że […]
05.06.2021
Weszło
05.06.2021

Aleksander Buksa w Genoi. Dlaczego może być mu ciężko?

Przyszłość Aleksandra Buksy wreszcie się wyjaśniła. Po wygaśnięciu umowy z Wisłą Kraków zostanie piłkarze Genoi. Biorąc pod uwagę, jakie nazwy przewijały się po drodze w jego kontekście (m.in. Borussia Dortmund i FC Porto) można stwierdzić, że z dużej chmury spadł średni deszcz. A mimo to nawet w ekipie “Rossoblu” utalentowany 18-latek nie będzie miał łatwo […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karaluch z Torunia
Karaluch z Torunia
20 dni temu

Oczywiście prezes trenera nie zatrudnił i nie dał mu potrzebnego czasu. Co za cyrk wykrętów. Zibi FLOP.

KryminaTOR
KryminaTOR
20 dni temu

Won z polskiej piłki. A od października z deszczu pod rynne z Koźminskim czy innym Kuleszą.

Gep Pardiola
Gep Pardiola
20 dni temu

Boniek już tonie w tej swojej zajebistości. Na euro życzę 3 grubych porażek. Jakieś 0 5 każda. Może wówczas coś się w polskiej piłce zmieni.

Damiano_L
Damiano_L
20 dni temu
Reply to  Gep Pardiola

Jakby sromotne porażki na turniejach miały poprawiać coś na plus, to już bylibyśmy mistrzami Świata.

No ale nawet przez chwilę nie wierzyłem, że zależy ci na dobrze polskiej piłki, tylko że życzysz tych porażek z czystej zawiści, spowodowanej zapewne własnymi brakami i kompleksami.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
20 dni temu
Reply to  Damiano_L

no ale nie ma troche racji?

janusz
janusz
20 dni temu

Czy naprawdę każdy dzień w mediach musi być z Bońkiem?
Prezes 1000 lecia PZPN, Zbigniew ‘w 1982 r. w Hiszpanii” Boniek czuje, ze zbliża się koniec jego prezesowania i obecności w mediach?
On się zachowuje jak Rozenek, Majdan, Górniak,ostatnio uaktywniła się Dowbor, bo chyba zazdrości synowej koroniewskiej
Bez mediów żyć nie mogą.
rzygać się chce na ich codzienna obecność w mediach. Nie czytam nic o tych memach, ale widać bezustannie ich obecność.
Bonkowi chyba czegoś brakuje w życiu.

janek kos
janek kos
20 dni temu

Nie jest to normalne, ze mowi sie,ze Sousa cos innego ma na oku . To pierwszy selekcjoner reprezentacji , a mielismy przeciez rowniez np. Beenhakkera, o ktorym sie pisze, ze ma inne propozycje.
Bonku , znowu cos spartoliles – po kiego grzyba bylo zmieniac selekcjonera , na pol roku przed Euro i w dobie pandemii, skoro , i tak , jak widac , reprezentacja nie gra lepiej , niz za Brzeczka.?
Bylbym spokojniejnieszy, gdyby reprezentacje prowadzil Brzeczek : ten wygralby, ze Slowacja i Szwecja , a moze i urwalby remis z Hiszpania.
Sousa wygra ze Slowacja , byc moze, przy duzym szczesciu, zremisuje ze Szwecja , awansuje z grupy z trzeciego miejsca , i bedzie po ptokach. Ale jest , niestety, mozliwe, ze nawet nie awansuje, choc w sytuacji , gdy moga awansowac trzy druzyny na cztery, byloby to niepowazne.
Tak nawiasem , to o zadnym selekcjonerze zespolow – uczestnikow Euro nie mowi sie, ze ma inne propozycje, nawet, jesli , byc moze, ma.

nikita
nikita (@nikita)
20 dni temu
Reply to  janek kos

gdyby reprezentacje prowadzil Brzeczek : ten wygralby, ze Slowacja i Szwecja , a moze i urwalby remis z Hiszpania”

Na czym opierasz tę tezę?

janek kos
janek kos
20 dni temu
Reply to  nikita

Brzeczek , z reguly, wygrywal mecze z druzynami ze swojej polki( lub slabszymi ), a Slowacja i Szwecja to takie wlasnie druzyny, i to wygrywal nawet gdy Polacy grali slabo.
Z druzynami z topu z reguly przegrywal (niewysoko), ale zdarzalo mu sie zremisowac.
A w ogole, to Brzeczek , jako selekcjoner, mial tzw. trenerskie szczescie meczowe : jak spadl z LN, to zaraz zmienili regulamin , aby Brzeczek nie spadl,, a jego przegrane w LN wlasciwie nie mialy znaczenia i nie mialy wielkich konsekwencji..

Don juan
Don juan
20 dni temu
Reply to  janek kos

Lecz się. Naprawdę. I najlepiej już teraz. Czas brzeczka był zmarnowany. Nawet zmiana na krowę dałaby się odczuć jako pozytywna. Sousa zostanie oceniony po turnieju. Oni decfacto grać potrafią trzeba to umieć poukładać i wykorzystać co mamy najlepsze.

janek kos
janek kos
20 dni temu
Reply to  Don juan

Podczas marnowania czasu Brzeczek awansowal na Euro, z pierwszego miejsca i utrzymal sie w LN;

Zboczeniec
Zboczeniec
20 dni temu
Reply to  janek kos

Brzęczek wymęczyłby 1:0 ze Słowacją (w porywach 2:0, jeśli udałaby się jakaś kontra), ale o zwycięstwie nad Szwecją mógłby pomarzyć. Maks 0:0 i to w sytuacji, gdy Szwedzi byliby nieskuteczni. O Hiszpanii to nie ma co mówić, bo będzie wpierdol niezależnie od selekcjonera.
Natomiast pełna zgoda co do ofert dla Sousy – to jest mega nieprofesjonalne i zarówno Boniek jak i sam Portugalczyk powinni stanowczo odciąć się od plotek.

janek kos
janek kos
20 dni temu
Reply to  Zboczeniec

Przeciez Boniek juz powiedzial, ze to nie plotki.

Tomasz
Tomasz
20 dni temu
Reply to  janek kos

Srogie piguły kolega łyka…

Pecewu
Pecewu
20 dni temu

Czyli Boniek zmienił selekcjonera na takiego, który za chwile nod nas ucieknie. Zajebisty plan. 😀

Amber Mozart
Amber Mozart
20 dni temu

Nikt nie miał odwagi zapytać o wybory w wojewódzkich ZPNach?

floro flores
floro flores (@floro-flores)
20 dni temu
Reply to  Amber Mozart

nie, lepiej sie dowiedzieć kto śpi w pokoju Ronaldo

weri solid dziennikarz
weri solid dziennikarz
19 dni temu

Czy ‘zibitop’ potrafi powiedzieć coś innego i mniej ogólnego, oczywistego niż ‘ja nie wiem nie interesuje się’ , ‘każdy zawodnik jest zajebisty kocham tą drużynę’ , ‘mecz mi się podobał bo byli na nim kibice’ , ‘wszystko działa, super wszystko jest top’ ?

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021