Media: Messi pozostanie w Barcelonie przez dwa lata, potem MLS

redakcja

Autor:redakcja

02 czerwca 2021, 17:14 • 1 min czytania

Reklama
Media: Messi pozostanie w Barcelonie przez dwa lata, potem MLS

Jak poinformował argentyński portal „Doble Amarilla”, Lionel Messi osiągnął porozumienie z FC Barceloną w sprawie nowego kontraktu. Umowa ma obowiązywać aż przez dziesięć lat.

Reklama

Nie oznacza to bynajmniej, że Argentyńczyk pozostanie piłkarzem Blaugrany przez najbliższą dekadę. Zdaniem „Doble Amarilla” ma zamiar pozostać w stolicy Katalonii tylko przez dwa lata, a potem planuje się przenieść za ocean. Ponoć jest już dogadany z Interem Miami, klubem Davida Beckhama, podobnie zresztą jak jego bliski kumpel – Sergio Aguero. Dwaj Argentyńczycy mają grać w MLS przez dwa kolejne lata.

W 2025 roku Messi chce zakończyć sportową karierę i przez sześć kolejnych lat pełnić funkcję globalnego ambasadora Barcy.

Messi pozostanie piłkarzem Barcelony do 2023 roku?

Dziennikarze sugerują, że Messi za najbliższe cztery sezony gry zarobi w sumie około 250 milionów euro. W późniejszym okresie Barcelona będzie go opłacała jako swego ambasadora, a także zagwarantuje mu procent z zysków wygenerowanych dla klubu. „Doble Amarilla” bierze także pod uwagę możliwość, że Messi po zakończeniu przygody w Interze Miami postanowi ostatni rozdział swojej kariery napisać w Newell’s Old Boys.

fot. NewsPix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank