Patryk Klimala zadebiutował w MLS

16 maja 2021, 08:22 • 2 min czytania 7 komentarzy

W nocy z soboty na niedzielę Patryk Klimala po raz pierwszy wybiegł na boisko w koszulce New York Red Bulls. 22-latek pojawił się na placu gry, zmieniając w przerwie napastnika nowojorskiej drużyny, Daniela Royera. Także po przerwie na murawie zameldował się Kacper Przybyłko, bo tak się akurat złożyło, że rywalem Red Bulls był półfinalista Ligi Mistrzów CONCACAF – Philadelphia Union.

Debiut Klimali ciężko zaliczyć do udanych, bo zespół z Nowego Jorku przegrał z Union 0:1. Były napastnik Jagiellonii Białystok zaznaczył swoją obecność na boisku, oddając dwa strzały. Jeden z nich zmusił do interwencji Andre Blake’a. Poza tym Klimala zaliczył:

• 6 celnych podań
  • 2 udane dryblingi
  • 4 wygrane pojedynki

Snajper z Polski wywalczył także dwa rzuty wolne. Warto dodać, że Patryk Klimala jest najlepiej opłacanym zawodnikiem znad Wisły za Oceanem. MLS rok w rok podaje oficjalne stawki kontraktów w każdym z zespołów. W przypadku zawodnika kupionego przez Red Bulls z Celtiku Glasgow mówimy o pensji rzędu 1,135 miliona dolarów. Dla porównania Przybyłko, lider klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów CONCACAF, inkasuje nieco ponad 916 tys. dolarów. Pełna lista zarobków polskich piłkarzy w Stanach Zjednoczonych wygląda tak:

• Patryk Klimala – 1,135 mln
  • Adam Buksa – 1,106 mln
  • Kacper Przybyłko – 0,916 mln
  • Jarosław Niezgoda – 0,908 mln
  • Przemysław Frankowski – 0,886 mln
  • Przemysław Tytoń – 0,269 mln

Klimala jest najlepiej opłacanym zawodnikiem zespołu z Nowego Jorku.

MLS w Fuksiarz.pl!

Frankowski lepszy od Beckhama? Wygrana Chicago Fire z Interem Miami po kursie 2,20.