post
Avatar

Opublikowane 14.05.2021 14:26 przez

redakcja

Peter Hyballa został przepędzony z Wisły Kraków na dwa dni przed końcem sezonu ligowego. Niemiec przepracował przy Reymonta pół roku – nie zrobił wyniku, nie udało mu się na dłuższą metę wprowadzić swojego stylu, aż wreszcie popadł w konflikt ze wszystkimi dookoła, na czele z Kubą Błaszczykowskim. Co tu dużo mówić, Niemiec poniósł w Krakowie klęskę jako szkoleniowiec. Ale rozstanie z nim w takich, a nie innych okolicznościach to przede wszystkim porażka samej Wisły.

Wisła Kraków – Peter Hyballa odchodzi

Hyballi trzeba oddać jedno – utrzymał “Białą Gwiazdę” w Ekstraklasie. Kiedy trafiał do klubu, nie było to wcale takie oczywiste, bo jesienią za kadencji Artura Skowronka drużyna prezentowała się beznadziejnie, a punktowała jeszcze gorzej. Umówmy się jednak, że z pozostaniem Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej mogłoby być bardzo krucho, gdyby nie to, że akurat w tym sezonie z ligi leci tylko jedna drużyna.

Krakowianie igrają z ogniem.

Pisaliśmy ostatnio: “Licząc od początku sezonu 2019/20 aż do chwili obecnej, Wisła Kraków jest najgorzej punktującym zespołem w Ekstraklasie, wyłączając spadkowiczów i beniaminków. “Biała Gwiazda” w omawianym okresie zdobyła o siedem punktów mniej od Wisły Płock i o jedenaście mniej od Jagiellonii Białystok. Kolejnych ekip nie ma już nawet sensu wymieniać, bo Wisłę od Górnika, Cracovii czy Śląska dzieli w zestawieniu przepaść. Te liczby to oczywiście tylko ciekawostka, ale też dowód na to, że krakowski klub stale balansuje na krawędzi. Na razie jest jeszcze za mocny, by spaść do 1. ligi, ale margines błędu kurczy się wiślakom w zastraszającym tempie. Trzeba ich postrzegać jako czołowych beneficjentów przejściowego sezonu w Ekstraklasie – gdyby nie to, że z rozgrywkami tym razem żegna się jeden zespół, Wisła byłaby w olbrzymich tarapatach”.

Hyballa pozostawia Wisłę na czternastym miejscu w tabeli. Kompletnie rozsypaną sportowo i mentalnie, stojącą u progu kolejnej rewolucji kadrowej oraz taktycznej. Dla klubu kadencja Niemca to katastrofa. Chciałoby się powiedzieć, kalecząc język Goethego: “gegen-katastrofa”.

Wisła przegrała, bo Hyballa niczego nie zbudował

Zatrudnienie takiego gościa jak Hyballa – o niezwykle wyraźnych pryncypiach taktycznych, których on sam nie tylko nie ukrywa, ale notorycznie o nich opowiada – to z założenia powinien być projekt długofalowy. Jego realizację wyobrażamy sobie – w uproszczeniu – mniej więcej tak. Trener przychodzi, układa zespół po swojemu, wdraża swoje pomysły. Kogoś odpali, kogoś odkryje. Skauci i działacze wyszukują zawodników, którzy będą pasowali do super-intensywnego grania, jakie preferuje szkoleniowiec. Wiadomo, że nie wszyscy gracze mają ku temu predyspozycje. I tak – okienko po okienku, runda po rundzie – drużyna się rozwija, aż wreszcie trener może triumfalnie powiedzieć: “to jest moje dzieło – gramy taką piłkę, jak sobie zakładałem”.

Żeby było jasne – zrealizowanie takiego planu jest niezwykle trudne. Niebezpieczeństwa i przeszkody czekają na każdym zakręcie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z człowiekiem o trudnym charakterze. Metoda żeby tego rodzaju zagrożeń uniknąć jest jednak prosta – nie zatrudniać Hyballi. Poszukać kogoś bardziej elastycznego w podejściu do taktyki, mniej zaborczego względem zawodników i współpracowników.

Wisła chciała mieć i gegenpressing, i trenera, który nie będzie za bardzo dokazywał. Jak w tym rosyjskim powiedzeniu, żeby i rubelek zarobić, i cnotę zachować. No to tutaj mamy do czynienia z sytuacją dokładnie odwrotną – cnota stracona, rubelka brak. Trenera nie ma, w drużynie bajzel.

Wisła przegrała, bo ze zwolnienia Hyballi uczyniła marny teatrzyk

Błaszczykowski wpadający w ramiona Kazimierza Kmiecika. Publiczne żale poszczególnych zawodników, w tym Boguskiego. Hyballa rzucający dziwaczne stwierdzenia i podejmujący jeszcze dziwniejsze decyzje personalne. No i wreszcie rozstanie tuż przed końcem sezonu w toksycznej atmosferze skandalu. Wizerunkowo cały ten teatrzyk z trenerem w roli głównej potrzebny był Wiśle jak drzwi w lesie. Wydaje się zresztą, że Kuba najwięcej stracił w oczach opinii publicznej, bo jego gest poparcia dla Kmiecika dość powszechnie uznano za niepotrzebny i małostkowy.

Na koszulki i kubeczki z napisem “gegenpressing” już się raczej nikt nie skusi.

Zarejestruj się na Fuksiarz.pl

Graj mecze EARLY PAYOUT. Drużyna prowadzi 2:0 w dowolnym momencie, wygrywasz zakład

Wisła przegrała, bo nie zweryfikowała Hyballi

Jan van Daele: – Świetnie opowiada historie, wypada w wywiadach, robi znakomite prezentacje, to wszystko wygląda wspaniale. Ale potem trzeba pracować każdego dnia z tą samą pasją. Miałem wrażenie, że po paru miesiącach był zmęczony pracą u nas. (…) “Data ważności” tej współpracy może być krótka. W pewnym momencie może się okazać, że twój klub to dla niego za mało.

Lubomir Satka: – Dla trenera wszyscy są równi. Nie ma, że ktoś był kapitanem, najważniejszym piłkarzem. Do każdego podchodzi tak samo. Musisz wywalczyć u niego swoją pozycję. Wtedy dwóch najstarszych zawodników odeszło od nas, bo nie pasowali do tego, czego wymagał.

Paweł Zimończyk: – Na pewno kluczowe są więc wymagania i to, kto potrafi je spełnić. Różnie tak wymagający trenerzy są postrzegani przez szatnię. W DAC miał relatywnie młodą szatnię, ale ten odbiór może być inny w szatni z piłkarzami posiadającymi większy dorobek. Pytanie czy każdy będzie gotowy zgodzić się na jego warunki. Może w pewnym momencie dojść do sytuacji jak z Danem Petrescu – albo ja, albo oni.

Te wszystkie wypowiedzi pojawiły się na łamach Weszło kilkadziesiąt godzin po tym, jak Peter Hyballa podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Działacze “Białej Gwiazdy” albo nie przeprowadzili odpowiedniej weryfikacji przed podpisaniem umowy ze szkoleniowcem, albo zignorowali sygnały ostrzegawcze  i  podeszli do tematu na zasadzie “jakoś to będzie”. A każdy, kto kiedykolwiek w jakiejkolwiek sprawie się do tej zasady zastosował, doskonale wie, że na ogół przynosi to opłakane skutki. Tak jest w tym przypadku.

Chyba nawet lepiej niż porównanie z Danem Petrescu pasuje w tym kontekście zestawienie Hyballi z Ricardo Sa Pinto.

Wisła przegrała, bo wciąż nie odnalazła tożsamości

Przed Wisłą konieczność znalezienia nowego trenera, pewnie również szefa pionu sportowego. No i nowych zawodników, bo bardzo wielu graczom “Białej Gwiazdy” wygasają kontrakty, a paru innych gagatków najzwyczajniej w świecie trzeba z klubu odpalić, bo się nie nadają. Drużyna nie posiada swojej tożsamości, a czas przecież ucieka. W kolejnym sezonie walka o utrzymanie w Ekstraklasie będzie jeszcze trudniejsza.

I to chyba największa porażka wynikająca ze związku Wisły z Hyballą. Stracony czas.

fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 14.05.2021 14:26 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
1 liga
08.06.2021

Bartnicki: “Świadomie odmłodziliśmy i spolonizowaliśmy zespół”

– Świadomym naszym działaniem przed sezonem było spolonizowanie zespołu i odmłodzenie go. Nie chodzi tu oczywiście o ksenofobię, ale tak chcieliśmy to zbudować. Były takie momenty za kadencji trenera Tarasiewicza, gdy średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła w naszym zespole grubo ponad 30 lat i to w naszej ocenie była droga donikąd – powiedział Leszek Bartnicki, […]
08.06.2021
1 liga
08.06.2021

Dudek: “Przypisywanie mi dwóch spadków w jednym sezonie jest krzywdzące”

– Wzięliśmy się bardzo mocno do pracy. Zaczynając od podstawowych rzeczy, czyli taktyki i dyscypliny w graniu. Sandecja w dziesięciu meczach straciła 29 bramek. Dlatego pierwsze co zrobiliśmy to poprawa gry w destrukcji. I to się opłaciło – powiedział Dariusz Dudek w ostatnim odcinku Weszłopolskich. Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Sandecji Nowy Sącz. Prowadził […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Mioduski uważa, że zna się na piłce, a nie zna się nawet na kalendarzu

Wszyscy o Euro, to ja oczywiście nie o Euro, ale o Dariuszu Mioduskim. Mioduski ma wielką umiejętność rozpieprzania Legii w okresie eliminacyjnym do europejskich pucharów i, z tego co widzę, nie zawaha się skorzystać z tej możliwości ponownie. Jeśli trener mistrza Polski nie może zorganizować gierki wewnętrznej, bo ma w zespole kilka osób plus młodzież […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

QUIZ. Co ty wiesz o mistrzostwach Europy?

Jak być może słyszeliście, dziś startują mistrzostwa Europy. Za chwilę napisze się kawałek historii piłki, ale zanim do tego dojdzie, postanowiliśmy sprawdzić, czy znacie tę, która już została napisana. Łapcie nas quiz. 30 pytań o różne zdarzenia dotyczące Euro, cztery możliwości odpowiedzi. Wskażcie poprawną.  Dajcie znać, jak wam poszło. Uznajmy, że 20 poprawnych odpowiedzi to […]
11.06.2021
Weszło
10.06.2021

Piątek z WeszłoFM – zaczynamy EURO 2020!

EURO 2020 czas zacząć! Rok oczekiwania więcej niż miało być, ale wreszcie dziś wieczorem w Rzymie na boisko wyjdą jedenastki Włoch i Turcji. Dzień otwarcia zamierzamy godnie opakować w radiu Weszło FM. Oto, co zaplanowaliśmy: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – W mistrzowskiej atmosferze przywitają Was Wojciech Piela i Adam Kotleszka. Ich gościem […]
10.06.2021
Liczba komentarzy: 54
Subscribe
Powiadom o
guest
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Legionista85
Legionista85
29 dni temu

Po co było to ratowac? Kraków miasto patologii, meneli, ćpunów i smrodu od Wisły.
Zaorać.

smyq
smyq
29 dni temu
Reply to  Legionista85

Ej, ale rynek ładny mają.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
29 dni temu
Reply to  Legionista85

Z tą patologią to do Łodzi im daleko.

kraaaaak
kraaaaak
29 dni temu
Reply to  Legionista85

Twoja stara mówiła wczoraj co innego gagatku

Tak wam powiem
Tak wam powiem
29 dni temu
Reply to  kraaaaak

Odrobine szacunku dla matek, to nie boli.

TTSG
TTSG
29 dni temu
Reply to  Legionista85

Kraków jest OK. Patologie jak wszędzie.
Ale jak już mowa o patologiach, to proponuję RANKING tych wiślackich ;]
Nominacje (kolejność losowa):

> Osławione 0:6 z Legią
> Vanna Lee i kolega ze Szwecji
> Marzena S i pseudorekiny
> Generał Gruba i jego zmotoryzowane oddziały
> Hyballa i jego fryzura
> Jakub Me. i jego palma

Zapraszam do uzupełniania ;]]

abedi
abedi
29 dni temu
Reply to  TTSG

Testy rumuńskiego studenta z Erasmusa

Ams
Ams
29 dni temu
Reply to  TTSG

Uzupełniam: Nie 0:6, a 0:7 xD

TTSG
TTSG
29 dni temu
Reply to  Ams

Oj kolega mlody nie pamięta 😉
Wstuka sobie w ramach korepetycji na youtube: Wisła Legia 0:6 w q993 roku.
I ponyślec że takie dwie patologie nie zostały wtedy relegowane do 4 ligi :/

Jaroslaw
Jaroslaw
29 dni temu
Reply to  TTSG

kokot w twojej perdeli ??

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
29 dni temu

Przegrała bo Bileter nie lubi jak ktoś ma inne zdanie.

Paweł
Paweł
29 dni temu

Akurat zdanie takiego przygłupa jak ty nikogo nie interesuje.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
29 dni temu
Reply to  Paweł

Twoja stara inaczej wczoraj mówiła 😀

Miro Klozet
Miro Klozet
29 dni temu

Czy zostaną wyciągnięte z tego jakieś konstruktywne wnioski? Jak nie trudno się domyśleć – nie. Lepiej się głaskać niż podchodzić do sprawy profesjonalnie.

Kemp
Kemp
29 dni temu
Reply to  Miro Klozet

Takie, że żaden szanujący się trener do tego towarzystwa wzajemnej adoracji nie pójdzie.

Za wyjątkiem roześmianego wujka.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
29 dni temu
Reply to  Miro Klozet

jak brali Hyballe to wuja mial prace, a że sie pozmienialo…

Max
Max
29 dni temu
Reply to  qdlaty81

To wszystko to wina Bonka.
Gdyby nie zwolnil nagle wuja,to w Wisle spokojnie nadal by pracowal Hyballa,nadal by darl morde na leni i drewniakow,Kubus by sobie spokojnie trenowal i przygotowywal sie do ME2021`.
Boniek zjebal wszystko.Sympatycy Wisly powinni slac swoje pretensje nie pod adresem Hyballi,Kuby,Boga na Niebie tylko jebac rowno Bonka:dlaczego nagle wyjebal wuja z posady Selekcjonera?Tym niepzremyslanym ruchem zawalil caly ten piekny”Domek z kart” jaki postawiono w Krakowie.

gsw
gsw
29 dni temu

Grunt że redakcja weszło posiada tożsamość

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
29 dni temu
Reply to  gsw

co ma piernik do wiatraka?

smyq
smyq
29 dni temu

Przez ten cały burdel naprawdę zaczynam wierzyć, że Brzęczek, przy wciąż aktywnym Błaszczykowskim-piłkarzu, byłby najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Brzęczek. Najrozsądniejszym rozwiązaniem. O ile w ogóle będzie chciał spojrzeć na ofertę z tego pierdolnika.

To już Korona była lepiej poukładana.

Tomasz
Tomasz
29 dni temu
Reply to  smyq

Z takimi pseudotrenerami jak Brzęczek to my profesjonalnej piłki w tym kraju nie zrobimy. Ci którzy wymagają są wyrzucani pod presją leniwych pseudogwiazdorów. I tak to się toczy, a my topimy się we własnym bagienku…

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo (@prej)
29 dni temu
Reply to  Tomasz

Hola, hola! Pan Były Selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
29 dni temu
Reply to  Tomasz

To sa gwiazdy drogi panie, mercami jezdza. Odrobine szacunku prosze.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
29 dni temu
Reply to  Tomasz

Przynajmniej KubaWłaścicielPiłkarz bedzie mial wyjsciowy plac

Kotleszka
Kotleszka
29 dni temu
Reply to  smyq

Trafiles w sedno. Poczatek nowej Wisly to PR gosci, ktorzy pochodza z nowej generacji, a wyszlo jakby Wisle prowdzila banda niedorobionych gimbusow uzywajaca social media zamiast ze soba rozmawiac.

DanielSvenson
DanielSvenson (@danielsvenson)
29 dni temu

POTWIERDZONE: Jerzy Brzeczek nowym trenerem Wisly od nowego sezonu.

Cascarino
Cascarino
29 dni temu
Reply to  DanielSvenson

Jeśli tak się stanie, to już bym nigdy na Wisle nie poszedł i nie oglądał w TV

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
29 dni temu
Reply to  Cascarino

Ja tez nie.
Zreszta jak się tak nie stanie to tez nie

demagog
demagog
29 dni temu

Jak to Wisła nie ma tożsamości? Przecież w tym sezonie Biała Gwiazda pokazała czym w przyszłości ma być- przechowalnią dla rodziny i znajomych Kuby Błaszczykowskiego, piłkarza i współwłaściciela klubu. Brat na fotelu prezesa, starzy znajomi w drużynie, legendy w sztabie szkoleniowym, CyberJaroslaw się nie wpierdala, raz na jakiś czas błyśnie w mediach. W poczekalni Wuja, który albo zostanie trenerem, albo szarą eminencja.

Ja to nawet rozumiem, znając przeszłość Kuby Błaszczykowskiego potrafię wyobrazić sobie, że chce pomóc rodzinie i mieć pośrednio nad nią kontrolę. Jednak da się robić to w lepszy sposób niż przed przejęcie zasłużonego klubu z wielką historia i robienie w nim maniany. Samo to, że Błaszczykowski będąc współwłaścicielem jest jednocześnie podwładnym trenera, którego sam zatrudnia, jest konfliktem interesów i wiadomym było, że będą kwasy.

Także rozumiem żądzę kontroli Kuby, nie potrafię zrozumieć marazmu i bylejakości kibiców Wisły, którzy na ten stan pozwalają.

Flałer
Flałer
29 dni temu

Zatrudniono trenera o którym wiedziano, że ma trudny charakter, wymaga od zawodników bardzo intensywnej gdy i robi ostry zapierdol na treningach.
Dziś zwalnia się go, bo… ma trudny charakter, wymaga od zawodników bardzo intensywnej gdy i robi ostry zapierdol na treningach.
A poza tym nie lubi go Błaszczykowski. Niby jego podwładny, a w sumie przełożony. Błaszczykowski, który… przecież brał udział w jego zatrudnianiu.
A najbardziej w tym wszystkim bawi mnie zachowanie wielu fanów Wisły, którzy jadą po Hyballi (nie twierdzę, że nie zasłużył), a Błaszczykowskiego stawiają żywcem na postumentach zupełnie nie widząc, jak krecią de facto robotę wykonał i ośmieszył ukochany klub robiąc cieszynkową szopkę.
A tak na koniec… W poście na facebooku informującym o zwolnieniu Niemca żartowaliście, że czas na gegenpakowanie i gegenwyprowadzkę. No bardzo śmieszne, a już szczególnie, że coś mi mówi, że oprócz tego jednak będzie także gegenwypłatapensjidokońcakontraktu lub gegenodprawa o ile się dogadają.
A tak w ogóle, to ilu ta biedna, cienko przędąca Wisełka ma trenerów na utrzymaniu?

echoes222
echoes222
29 dni temu
Reply to  Flałer

zdaje sie ze juz tylko Skowronka i moze jeszcze Stolarczyka

Tetek
Tetek
29 dni temu
Reply to  Flałer

Twierdzisz, że wyniki miał zadowalające a tylko charakter i wymaganie wobec piłkarzy i sztabu nie pasowały?

Flałer
Flałer
29 dni temu
Reply to  Tetek

Nikt jakoś nie mówi, że Hyballa wyleciał za wyniki. Przypadek?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
29 dni temu
Reply to  Tetek

Kurwa wisla utrzymal. Czego wiecej oczekiwales w 4 miesiace? Tiki taki Żukowem?

Adamuss4
Adamuss4
29 dni temu
Reply to  Flałer

I oczywiście kolejny populistyczny komentarz napisany kiedy tematu się nie zgłębiło. Żaden piłkarz nie narzekał, że ma zapierdalać na treningach, Błaszczykowski wyłączył się z procesu zatrudniania Hyballi. Cieszynka fakty była niepotrzebna. W kontrakcie ponoć był zapis o 4 odprawach, być może dogadali się na mniej. Skowronek jest wypłacany do czerwca, odprawy Hyballi i konktrakt nowego trenera także od czerwca do powiedzmy w najgorszym wypadku października będzie dwóch

Flałer
Flałer
29 dni temu
Reply to  Adamuss4

Mój komentarz jest mnie więcej tak populistyczny, jak populistyczne było zachowanie Błaszczykowskiego w meczu z Lechem, więc, biorąc pod uwagę kult Kubulka na Reymonta, powinien trafić w sedno i poruszyć to i tamto wiślackie serduszko.
A piłkarzyki wprost oczywiście na to nie narzekali, tacy głupi nie są, bo pamiętają casus Petrescu, gdyż to mimo upływu lat, sprawa w Wiśle dość drażliwa. Oni sobie musieli znaleźć inny powód, by Hyballa był be. Nie było trudno, skoro kolegowłaściciel był z nimi.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
29 dni temu
Reply to  Flałer

Cala Polska trzyma kciuki by w nastepnym sezonie bylo Wisly gegen powrot do 2 giej (1-szej) ligi.

Doktor_z_Leiden
Doktor_z_Leiden (@doktor_z_leiden)
29 dni temu

W tej sytuacji tylko “Brzęczek Jerzy – Król Paździerzy”.

AmberMozart
AmberMozart
29 dni temu

jeśli któryś trener z kolei sobie nie radzi, to moze jednak wina jest nie w trenerze? Błaszczykowski obstawił klub swoimi krewnymi i znajomymi, na boisku też chce wszystko sobie podporządkować i chuj, ze nic z tego nie wychodzi. Krewnym stołki się należą. A jak ktos chciał wykonywać swoją pracę bez płaszczenia się, to go pogonili. A i tak Błaszczu ma szczęście, bo gorzej niz Sharksi zarządzać sie nie da, choćby się starał

Melepetov
Melepetov
29 dni temu

Wuja niech teraz zatrudnia. Kuba bedzie zadowolony i nie trzeba bedzie biegac.

Paweł85
Paweł85
29 dni temu

Właśnie że taka sama sytuacja jak za Petrescu! Bandzie leniwych kopaczy nie chce się zasuwać a później ligę mamy jaką mamy!!!!!

Hyballa
Hyballa
29 dni temu

Polnische schweine!

OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY
29 dni temu

A kiedy ta Wisla w koncu oglosi upadlosc?A po niej Cracovia i reszta tych pseudo klubow bez ambicji z trenerami bez pojecia o trenerce i pilkarzami bez pojecia o graniu.

poznanski raper peja
poznanski raper peja
29 dni temu

ogolnie to po kazdej takiej akcji coraz bardziej sie chce rzygac ta smieszna polska pseudo-pilka nozna. kurwa kluby obracajace badz co badz wielkimi pieniedzmi, pilkarze zarabiajace po kilkadziesiat kola, oprawa – wszystko na miejscu, a kluby nadal mentalnie daja sie zdominowac tym jebanym pilkarzykom. polscy pilkarze to chyba jedyna grupa spoleczna w tym kraju ktora sama w sobie jest zwiazkiem zawodowym. za kazdym razem jak przychodzi trener z zagranicy, ktore daje szanse na to ze ich porzadnie wytrenuje to pedalki zaczynaja krecic nosem. JAK KURWA TAKA WISLA ma nawiazac do przeszlosci, skoro pilkarze zwalniaja tu sensownych trenerow. teraz przyjdzie jakis polaczek – kolega z boiska i bedzie plotki biegane i dziadek na treningach. wynikow nie bedzie, ale przynajmniej nikt nie bedzie zmeczony. JEBAC WAS KURWY POLSKIE PILKARSKIE TFU. tobie blaszczykowski tez i to podwojnie. albo jestes zawodnikiem albo wlascicielem klubu – zdecyduj sie.

Saskłacz
Saskłacz
29 dni temu

Wujek gotów.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
29 dni temu

W Krakowie, poki co to Wieczysta jest prowadzona w miare normalnie. Milo by bylo gdyby byli wyzej od tych dwoch patologicznych druzyn.

Duffi
Duffi
29 dni temu

Wisła przegrała bo jest śmiesznym klubem. Zaorać i zapomnieć. Najpierw Misiek, potem Vanna Ly i teraz to. Chyba za duzo. Błaszczykowski chce się bawić w zarządzanie klubem. Niech idzie do Piszczka

vvv
vvv
29 dni temu

Wiśle chyba najbardziej przydałby się … powrót Stolarczyka. Wtedy chyba była najbardziej poukładana i chętna do gry

Max
Max
29 dni temu

Z tym Wislockim to pojechaliscie rowniotko.Jakiz On dobry,jaki slodki,jak walczyl….o co? Qrva, o sprzedaz za JEDEN ZLOTY POLSKI Wisle Krakow Vannie i Jego Bandzie.A gdy to sie nie udalo,to Rafalek nagle zmienil “front dzialania” i usilnie zaczal …..ha ha ha ratowanie Wisly.
Byl kiedys taki kawal:
pyta syn tate: tato,co to jest partia PZPR a co to jest SOLIDARNOSC?
Hm,zastanawia sie tato….wiesz SOLIDARNOSC to jest jak ten sasiad z gory,gdy popsules zamek w drzwiach to sam przyszedl i zaoferowal nam swoja bezplatana i…skuteczna pomoc.
Ahaaaa-mruczy syn – a partia?Widzisz synu ,partia to jest jak ten sasiad z dolu-nie dosc zezajebal nam rower,to jeszcze pierwszy pomagal Go szukac(wypisz,wymaluj Rafalek W.-nie dosc,ze polecial najpierw z Vanna sprzedac Wisle-to,gdy “biznes ” nie wyszedl,pierwszy rzucil sie Ja ratowac)

Demokles
Demokles
29 dni temu

Miejsce Wisly jest w czwartej lidze.Dwalata temu lamiac prawo i dzieki kolesiom z PZPN, utrzymala ich komisja licencyjna,ktora powinna ich biorac pod uwage ilosc przestepstw popelnionych przez wladze tego klubu i horendalne dlugi wobec wszystkich,natychmiast zdegradowac do IV ligi.Nawet jednego punktu ulemnego nie otrzymali!!!.Rok temu sedziowe wyciagneli ich za uszy .Znowu kolesie z PZPN.Mam nadzieje ze do trzech razy sztuka.W nastepnym sezonie.mam nadzieje sprawiedliwosc zostanie wymierzona na murawie,jezeli takowa na tym swiecie istnieje.Wisla sie oczysci,splaci dlugi i wtedy moze przystapic uczciwie do sportowej rywalizacji.Mam gleboka nadzieje ze tak sie stanie i znowu bede mogl tej druzynie kibicowac.Na razie to jest oszust ,ktory uniknal kary.Tego sie nie wygumkuje panie Krolewski…

Nufa
Nufa
29 dni temu

Takie tam pierdolenie Legijnego portalu tu weszło tam wyszło…..czemu poswiecaliscie mało reportażu na tematy “waszej Leglej” w czasach jej marazmu…skupiacie się na innych klubach żeby tuszowac wasze braki!!!No ale nasze czasy świetności minęły…trudno

Kotleszka
Kotleszka
29 dni temu

Trzeba przyznac szczerze, ze mimo wielkich zapewnien o nowoczesnosci, systemach zarzadzania i tym podobnych to ze smutkiem mozna stwierdzic, ze takiego wiesniactwa jakie jest od czasu uratowania Wisly to chyba nie bylo w zadnym naszym klubie do lat. Kazdy lubiacy Wisle kibic narobil sobie apetytu Lesnodorskim, a pozniej przyszlo 5 min dobrego PR i lata juz absolutnego buractwa.

Jaroslaw
Jaroslaw
29 dni temu

ehhh jak sie cala Polska martwi o Wiselkę , budujace.. psy szczekaja a karawana jedzie dalej 🙂

Rafał
Rafał
28 dni temu
Reply to  Jaroslaw

Małgorzata Domagalik rzecznikiem prasowym.

Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021