post

Opublikowane 12.12.2020 09:43 przez

leszek.milewski

– „Potrzeba nowych piłkarzy, potrzeba nowych piłkarzy, potrzeba nowych piłkarzy” – to padało bardzo często. Czasami jego spojrzenie na sprowadzanie zawodników było nierealne, my nie mamy wielkich środków. Publicznie, na konferencjach, nigdy nie powiedział złego słowa na tych, którzy są w klubie, był bardzo kurtuazyjny, chwalił, ale za kulisami mówił: potrzebuję nowych, lepszych. Rozwijanie tych, którzy są w klubie, na drugim planie. Zamiast tego życie z meczu na mecz, od wyniku do wyniku. Drużyna przegrywa mecz – wszystko jest nie tak, trzeba piłkarzy droższych. W nim nie ma winy, nie popełnił błędu, tylko nie miał wykonawców. Nie wiem czy Wisła jest klubem, który może sobie pozwolić na gotowych na tu i teraz graczy, bardzo drogich – mówi o Peterze Hyballi jego były pracodawca, Jan van Daele, dyrektor sportowy DAC Dunajskiej Stredy. O nowym trenerze Wisły Kraków porozmawialiśmy z kilkoma osobami, z którymi w mniejszym lub większym wymiarze zetknął się w przeszłości. Zapraszamy.

***

Jan van Daele, dyrektor sportowy DAC Dunajskiej Stredy: – Postawiliśmy na Petera Hyballę ze względu na preferowany przez niego styl gry, nawiązujący do tego, co grają zespoły Jurgena Kloppa. Szukaliśmy kogoś takiego, to było dla nas bardzo istotne, chcemy żeby taki styl był w DNA klubu. Na pewno Peter umie zmotywować grupę. Jest mistrzem przemów, prezentacji. Taktycznie – sami widzieliście jak to wyglądało przeciwko Cracovii w Lidze Europy. Potrafi przeczytać drugi zespół.

Czy powiedziałby pan, że projekt „Peter Hyballa w DAC Dunajskiej Stredzie” był sukcesem?

Pierwszy rok był sukcesem. Peter przejmował zespół w trudnym momencie, po Marco Rossim, i miał bardzo mało czasu na przygotowanie drużyny. Mimo to mieliśmy świetny sezon. W drugim sezonie straciliśmy kilku piłkarzy, w tym Lubo Satkę, który wyjechał do Polski. Ciężko ich było zastąpić. Ale gdy prowadzisz klub taki jak DAC Dunajska Streda, musisz liczyć się z tym, że budujesz coś, ale potem tracisz kilku zawodników i musisz zaczynać od nowa, wciskać „restart”.

Myślę, że Peter nie miał tej motywacji, by zaczynać od nowa, budować od nowa. Świetnie opowiada historie, wypada w wywiadach, robi znakomite prezentacje, to wszystko wygląda wspaniale. Ale potem trzeba pracować każdego dnia z tą samą pasją. Miałem wrażenie, że po paru miesiącach był zmęczony pracą u nas. Nie żył rozwojem klubu. To trochę showman. Jego osobiste stawki są ważniejsze niż klubowe. Tak długo, jak klub pomagał mu budować pozycję, image, tak długo to działało. Zacząłem mieć wrażenie, że używa klubu, aby zbudować taką pozycję, aby pójść do większego klubu.

Czy to trener, który potrafi być konfliktowy, albo zareagować w sposób prowokacyjny?

Każdy trener to złożona osobowość. Oczekiwania są duże. Presja wyniku. Czasem musi wstrząsnąć szatnią. Peter czasem robił tak, żeby sprawdzić czyjąś reakcję. Było takie otwarte starcie z dwoma zawodnikami na treningu. Oni nie czuli się doceniani przez Petera. Natomiast pierwszą zasadę, którą ustanowił, to że nie ma uprzywilejowanych. Wszyscy są równi. Erik Pacinda, którego znacie z Korony, też odszedł ze względu na konflikt z Peterem.

Pana opinia co do takiego podejścia?

Z tym się zgadzam, to ważna zasada dla DAC. Trzeba dać szansę każdemu, a to oznacza, że ci, którzy mieli ugruntowaną pozycję, status w szatni, usiądą czasem na ławce. Jak budujesz zespół, musisz podejmować czasem niepopularne decyzje. W tym uważam odnosił sukces.

Czy to dobry trener do rozwijania młodych zawodników?

Chce za takiego uchodzić. Tak o sobie mówi. Ale nie uważam go za kogoś, kto rozwija młodych graczy, stawia na nich, daje im szanse. Moim zdaniem to szkoleniowiec, który chce sukcesu tu i teraz. Stawia więc na tych, którzy dają największe szanse, by tak się stało. Nienawidzi przegrywać, każda porażka wywołuje w nim wielkie negatywne emocje. A czasem przegrasz właśnie przez błędy młodych zawodników, ale my w Dunajskiej Stredzie chcemy ich wychowywać, to nasze DNA. Mieliśmy więc niezgodność filozofii.

Zapytany, polecałby pan tego szkoleniowca?

Zależy od projektu. Jeśli chcesz dobrego sezonu na teraz, dobry wybór. Ale „data ważności” tej współpracy może być krótka. W pewnym momencie może się okazać, że twój klub to dla niego za mało. O Wiśle nie wiem za dużo, wiem, że właścicielem jest Kuba Błaszczykowski, ale też wiem, że raczej z Wisłą nie powalczy o topową dwójkę, trójkę. A jego styl gry też moim zdaniem nie pasuje do walki o utrzymanie czy gdzieś środkowych stref tabeli. To bardzo ofensywne granie. Za wszelką cenę. Czasem na pograniczu harakiri. Ale każdy klub jest inny. U nas pracował trochę dłużej, myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę w zarządzaniu trenerem.

Peterem Hyballą trzeba umieć dobrze zarządzać?

Tak, jak każdym pracownikiem, to normalne. Są postawione cele, zasady, których trener nie może obchodzić tylko dlatego, że uważa, że wie lepiej. Trzeba z nim dużo rozmawiać. Błaszczykowski wiadomo jaką jest postacią, za nim wielka kariera piłkarska, może będzie miał duży autorytet. Te ich relacje mogą być kluczowe. Nie dzisiaj. Bo pierwszy miesiąc, dwa, nawet kilka, to bardzo możliwe, że będą miesiące miodowe.

Peter Hyballa to taki trener, który lubi mieć więcej wpływu na klub niż to, co wynika z obowiązków trenera?

Na pewno chce być włączony w pewne sprawy, choćby przy transferach zawodników. „Potrzeba nowych piłkarzy, potrzeba nowych piłkarzy, potrzeba nowych piłkarzy” – to padało bardzo często. Czasami jego spojrzenie na sprowadzanie piłkarzy było nierealne, my nie mamy wielkich środków. Publicznie, na konferencjach, nigdy nie powiedział złego słowa na tych piłkarzy, którzy są w klubie, ale za kulisami mówił: potrzebuję nowych, lepszych. Rozwijanie tych, którzy są w klubie, było na drugim planie. Zamiast tego życie z meczu na mecz, od wyniku do wyniku. Drużyna przegrywa mecz – wszystko jest nie tak, trzeba innych piłkarzy. W nim nie ma winy, nie popełnił błędu, tylko nie miał wykonawców. Nie wiem czy Wisła jest klubem, który może sobie pozwolić na gotowych na tu i teraz graczy, bardzo drogich.

***

Lubomir Satka, piłkarz Lecha Poznań, który trenował z Peterem Hyballą w Dunajskiej Stredzie: – Był trenerem, który dużo wymagał od zawodników. Dyscyplina, dokładność we wszystkim, co się robi. Miał bardzo trudne treningi, naprawdę ciężko pracowaliśmy. Mieliśmy młodą szatnię i myślę, że dużo dał nam jako zespołowi, ale też indywidualnie dużo z nami pracował. Dobrze to później wyglądało na boisku.

Czy u jakiegokolwiek trenera pracowałeś ciężej?

Chyba nie.

Na czym polega ta intensywność?

Styl, który preferuje trener, wymaga dużo biegania. W okresie przygotowawczym ciężko pracowaliśmy, bo chciał, żebyśmy grali wysokim pressingiem, z dużą ilością energii. Ten okres przygotowawczy na pewno był ciężki.

Czyli nie zazdrościsz piłkarzom Wisły.

To nie tak, że zazdroszczę czy nie zazdroszczę. Ciężko powiedzieć, bo wiem, że jak po tej ciężkiej pracy wracaliśmy na boisko, to graliśmy naprawdę fajny futbol. Ja też czułem się świetnie przygotowany. Zobaczymy jak im się uda.

Dyrektor Jan van Dael mówił mi o zajściu, do którego doszło między trenerem i kapitanem.

Dla trenera wszyscy są równi. Nie ma, że ktoś był kapitanem, najważniejszym piłkarzem. Do każdego podchodzi tak samo. Musisz wywalczyć u niego swoją pozycję. Wtedy dwóch najstarszych zawodników odeszło od nas, bo nie pasowali do tego, czego wymagał.

Nie znosi sprzeciwu, czy jest możliwość wejścia w dyskusję?

Czasami jest tak, że ma swoją opinię i ciężko tak pogadać, żeby ją zmienić. Ale ogólnie poza boiskiem można z nim porozmawiać. To normalny człowiek, mieliśmy kilka okazji do rozmów poza boiskiem. Choć jak już mówiłem, dyscyplina, więc był ten kontakt, ale nie tak że kumpelski. Zawsze profesjonalnie, relacja piłkarz-trener.

W czym najbardziej cię rozwinął?

Myślę, że dał mi dużo odpowiedzialności, przede wszystkim przy wyprowadzaniu piłki. Jego gra polegała na tym, żeby zawsze, kiedy się tylko dało, rozpoczynać grę od bramkarza. Nawet czasem nie chciałem, ale było wymagane, żeby wyczekać napastników, a dopiero jak ci podejdą, wtedy szukać podania. Chciał, żebym szukał prostopadłych podań cały czas.

Wymaga odwagi.

Tak, no bo jak chcesz grać fajnie, ładnie, ofensywnie, to wymaga ryzyka. Również w defensywie, bo nie ma takiej asekuracji, trzeba grać dużo jeden na jednego. To też dużo mi dało.

Pracy miałeś w defensywie przy takim stylu.

Przede wszystkim na początku, bo chwilę potrzebowaliśmy, żeby znaleźć balans między atakiem a obroną. Ale jak już znaleźliśmy, nie traciliśmy tylu bramek.

***

Paweł Zimończyk, agent FairSport International, agencji działającej mocno na Słowacji: – Na pewno to przyjście do Dunajskiej Stredy było o tyle łatwiejsze, że przejmował drużynę po Marco Rossim, który słynął z twardej ręki. Jeżeli chodzi o podejście, wymagania, charakter, nawet wybuchowość, to piłkarze dostali podobnego trenera. Jeśli chodzi o warsztat, na pewno charakteryzuje go intensywność treningów i pressing, o którym już w Polsce powiedział dużo. To jego znak rozpoznawczy. Jeżeli chodzi o wymagania wobec zawodników, potrafią być bardzo dokładne.

Ma swój pogląd na piłkę i nawet, jeśli ktoś był, na przykład, od lat przyzwyczajony sposobu gry na szóstce to musi się przestawić na to, czego chce Hyballa, nawet jeśli to jest zupełnie odmienne od tego, co grał do tej pory. To potrafią być bardzo szczegółowe instrukcje. Patrzy na piłkę swoimi oczyma i niezależnie, co kto powie z boku, będzie szedł swoją drogą, swoją wizją. Wiem też, że jest jednym z większych specjalistów jeśli chodzi o podania piłkarskie, o nich samych napisał dwie książki. To mnie zaciekawiło, taka szczegółowa specjalizacja, dwie książki o samych podaniach. W materii teoretyki w tym temacie uchodzi za jednego z najlepszych na świecie, dlatego niemiecki związek swego czasu wziął go na stanowisko osoby, która miała odpowiadać za szkolenie trenerów.

Jak grała jego Dunajska Streda, gdy już było widać jego rękę?

Agresywnie, z doskokiem, z tym, że to nie jest agresja taka, jak się kojarzy u nas, tylko połączona z chęcią gry w piłkę. Na pewno niektórym piłkarzom może być ciężko połączyć te aspekty, czyli iść do pressingu przez cały mecz, dlatego podstawą jest baza z przygotowania fizycznego. Dunajska Streda już za Rossiego wyglądała dobrze w tym aspekcie, ale uważam, że z Hyballą weszli na wyższy poziom. Marzeniem Dunajskiej Stredy jest detronizacja Slovana, z nim było już blisko.

Na pewno kluczowe są więc wymagania i to, kto potrafi je spełnić. Różnie tak wymagający trenerzy są postrzegani przez szatnię. W DAC miał relatywnie młodą szatnię, ale ten odbiór może być inny w szatni z piłkarzami posiadającymi większy dorobek. Pytanie czy każdy będzie gotowy zgodzić się na jego warunki. Jedno, o czym jestem przekonany, to że będzie bezkompromisowy. Może w pewnym momencie dojść do sytuacji jak z Danem Petrescu – albo ja, albo oni.

Czy czasem potrafi uwikłać się w gry medialne?

Lubi podyskutować z trenerami, na pewno dostarczy wam trochę pożywki. Wisła może być dla niego takim papierkiem lakmusowym. Klub z lepszej ligi, z wielką historią. Nie zawsze wybitni teoretycy odnajdywali się z sukcesami na ławce, ale jeśli się sprawdzi, być może będzie to dla niego droga do wymarzonej Bundesligi.

Czy włączał się w negocjacje transferowe?

Tak, jest aktywny przy wyborze. Chciał spotkać się zawsze zawodnikiem, porozmawiać z nim, poznać jego charakter, czy to ktoś, kto będzie pasował, czy iskrzy. Poznaliśmy się właśnie przy podpisywaniu gracza, poza tym widzieliśmy się na meczach reprezentacji Słowacji, gdzie był obecny w loży VIP. Dużo jeździł na mecze, widać, że pasjonuje go futbol.

To jakiego charakteru twoim zdaniem oczekuje?

Głodnych sukcesu i chętnych do pracy. To najważniejsze. Jeśli ktoś nie pójdzie za nim w ogień, będzie miał ciężko. Musi na 120% wykonywać wszystko, czego chce, realizować jego wizję futbolu. Bez tego na pewno będzie reakcja, ostra reprymenda. Ale od tego jest trener, żeby wymagać i egzekwować.

***

Sławomir Czarnecki, koordynator sportowy w Bayerze Leverkusen: – To bardzo zaangażowany trener. Może czasem aż zbyt zaangażowany, bo bardzo dużo wymaga od sztabu i zawodników. Jest człowiekiem z bardzo wyraźnym, widocznym sposobem na grę, konkretną wizją. Ma wielką wiedzę jeśli chodzi o piłkę nożną, taktykę, był nauczycielem w niemieckiej federacji przy kursach UEFA A i UEFA Pro, to swoje mówi.

Na czym polega to czasem zbyt wielkie wymaganie?

Jest bardzo, ale to bardzo ambitny, chce wiele osiągnąć, stąd wynika to, że dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wymaga od siebie. Wszystko, czego wymaga od sztabu czy zawodników, najpierw wymaga od siebie. Może źle to ująłem: ja to pozytywnie odbieram, to nie jest jakaś krytyka.

A były na tym tle jakieś konflikty w akademii?

Nie, pracował z młodymi chłopcami, a w takim wieku wszyscy mają ten sam cel, chcą jak najwięcej osiągnąć, więc konfliktów nie było. Nie wiem jak było z seniorami na Słowacji czy w Holandii, wiadomo, że seniorska szatnia potrafi być inna, bardziej złożona pod kątem charakterologicznym.

Jakie są jego podstawy warsztatowe?

Wszechstronne, dużo małych gier na treningach, natomiast nie chciałbym mówić o modelu gry. Był u nas pięć lat temu, mogło się wiele zmienić w międzyczasie. Na pewno ma bardzo emocjonalny wpływ na drużynę. Potrafi ją poruszyć, dać jej silne pozytywne emocje. Myślę, że to może być widoczne już na pierwszych treningach, w pierwszych meczach, bo taktycznie jeszcze będzie na zobaczenie różnicy za wcześnie. Zastanawiam się tylko jak będzie z językiem, bo jego aspekty motywacyjne są mocne, ale język może blokować ten przekaz.

Jak Peter Hyballa jest postrzegany w Niemczech? Miał różne funkcje, od nauczyciela trenerów, po eksperta telewizyjnego.

Jego reputacja jest pozytywna. Jako teoretyk jest bardzo ceniony w Niemczech. Myślę, że ma swój wkład w rozwój niemieckiej piłki, wydał wiele książek, materiałów, które funkcjonują na rynku i wiem, że bardzo wielu trenerów z tego korzysta. Sam miałem okazję go poznać na takich szkoleniach i fajnie potrafił przedstawić swój pomysł, wizję gry. Natomiast Peter, jak z nim rozmawiałem, mówił, że nie widzi się jako teoretyk. Nie widzi się w szkoleniu, w przedstawianiu teoretycznych spraw, potrzebuje boiska, szatni, drużyny. Odszedł od nas, bo chciał iść w seniorską piłkę. Powiedział wprost pół roku przed końcem kontraktu, że widzi się przy pracy w seniorach. Z niej do nas trafił, trzeba o tym pamiętać. Przyszedł jako asystent Saschy Lewandowskiego. Pracował przy pierwszym zespole. Później Sascha został głównym trenerem w akademii, a Peter został trenerem U19.

Fot. FotoPyK / 400mm.pl / NewsPix.pl

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
WeszłoTV
30.07.2021

MORTAL PUCHARY. Bez fatality, ale z zadanym ciosem | Tetrycy od 10

30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wczoraj afera dyplomowa, którą Jacek Góralski ripostą „po co mi kupno dyplomu, jak nie mam matury” wyjaśnił lepiej, niż najlepszym ze swoich wślizgów. Dzisiaj informacje o tym, jak były trener Wisły Kraków na nowej robocie wykręca swoim piłkarzom sutki. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że piłkarstwo polskie poradziłaby sobie bez meczów. To perpetuum mobile absurdu, które raz […]
29.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Ekstraklasa
24.07.2021

„Piłkarze traktują Górnik Łęczna jako siedemnastą opcję”

– Są zawodnicy na rynku polskim, którzy nie mają klubu – ja bym ich chętnie widział w Górniku Łęczna. Ale musimy stanąć w kolejce. Z numerem siedemnaście albo osiemnaście. Może ktoś tam ich poodrzuca, to wtedy zdecydują się na Górnik Łęczna. Może to śmieszne, ale z drugiej strony trochę smutnawe. Kurczę, chciałbym takiego Waleriana Gwilię […]
24.07.2021
Weszło
23.07.2021

Skarb Tetryków na Ekstraklasę 21/22. Od 12:00!

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski przygotują video skarb Ekstraklasy, w którym pogadają o każdym klubie. Zapraszamy. Poniżej spis treści: 0:00 SIEMANKO Z RĘKĄ NA SERCU 4:49 GÓRNIK ŁĘCZNA. CZY LUBELSZCZYZNA BĘDZIE WDZIĘCZNA 10:14 TERMALICA. CZYSTA KARTA, NOWY SŁOŃ 16:16 RADOMIAK. BAMBOLEO, BANASIKAO, CANARINHO, ELISBOAO 22:45 STAL. BUDZIK BUDZIK BUDZIK, […]
23.07.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Niebiesko-Biały
Niebiesko-Biały
7 miesięcy temu

Co to za dwóch bezdomnych na zdjeciu?

kuba zaufaj mi, peter.
kuba zaufaj mi, peter.
7 miesięcy temu

to megalomani, jeden z zapadniętymi policzkami i zarostem,
typu firma krzak drugi z czapką w artystycznym nieładzie,
tam zwana smerfetka

Piotrus
Piotrus
7 miesięcy temu

To już sie zaczeło „potrzeba lepszych piłkarzy” jeżeli prawda o Kevin Großkreutz.

SAJGON
SAJGON
7 miesięcy temu
Reply to  Piotrus

No to faktycznie lepsi piłkarze. Großkreutz stwierdził, że chce zakończyć karierę w amatorskim klubie. Ostatnio grał bardzo mało w 3 lidze niemieckiej. No chyba, że Błaszczykowski szuka kolegi, który będzie razem z nim leczył kolejne kontuzje.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
7 miesięcy temu

Spoko robota Leszku

cwel garbaty
cwel garbaty
7 miesięcy temu

Hyballa na wstępie mówił o pasji, że potrzebuje drużyny z pasją …

dla mnie pasja to klątwa. ale niech mu będzie,
jak pokona grubasa tycznika z bosakiem w okolicach serca
z miasta gdzie syrena ma cycki i miecza,
to spoko

Piotrus
Piotrus
7 miesięcy temu
Reply to  cwel garbaty

Może z szewską pasją? xD

cwel garbaty
cwel garbaty
7 miesięcy temu
Reply to  Piotrus

nie rozumiesz, nie z szewską bo tu nie tekst o szewcu,
a o piłce więcej ewentualnie o piłczanej pasji

pasja to pasja

kuba zaufaj mi, peter.
kuba zaufaj mi, peter.
7 miesięcy temu

pasja to jest tak, wy zapierdalacie za przysłowiowy psi chuj do przowdu,
ja na tylnym siedzeniu dymam was w dupale i płacę jak psi chuja capniecie w usta

Criticball
Criticball (@criticball)
7 miesięcy temu

Jestem pod wrażeniem! Cóż za syntetyczny, filozoficzny wywód z głębią intelektualną przebijającą z każdego słowa autora!

Gmoch
Gmoch
7 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Ciekawe, gdzie produkują takie wulgarne jednostki, bo wychowywania w tym raczej nie uświadczy? Może przywożą je masowo przyczepami z bydłem? Próbują naśladować przedstawicieli tej samej gromady, z którą odbyli emocjonującą podróż, ale nie do końca im wychodzi. Ten i tak, ciut bardziej ogarnięty od reszty państwa troglodydztwa, bo nawet używa przecinków. Życie wśród człowieka rozumnego coś jednak dało.

cwel garbaty
cwel garbaty
7 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

w pruszczu gdańskim

kuba zaufaj mi, peter.
kuba zaufaj mi, peter.
7 miesięcy temu
Reply to  Criticball

nie szukaj tu pało głębi, bo to ma być proste jak jebanie

Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Tylko 10-15% zadłużenia Barcelony spowodował covid. Stary zarząd twierdził inaczej

Nowe władze Barcelony jakiś czas temu zleciły audyt finansów klubu, które są w fatalnym stanie po rządach poprzedników. „Blaugrana” jest już zadłużona na ponad miliard euro!  Poprzedni zarząd tłumaczył się kryzysem koronawirusowym, mającym odpowiadać nawet za połowę tej gigantycznej kwoty. Nie potwierdza tego jednak raport przeprowadzony przez Deloitte. Dziennik „AS” dotarł do pierwszych wniosków w […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Borysiuk ma zagrać w Indiach

Ariel Borysiuk kolejny raz wyjedzie za granicę, ale tym razem w bardzo egzotycznym, już typowo zarobkowym kierunku. Jak donoszą media w Indiach, na dniach polski pomocnik ma zostać piłkarzem Chennaiyin FC – ósmego zespołu w ostatnim sezonie Indian Super League. Podpisze roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Borysiuk pozostaje bez zatrudnienia po […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021