post
Avatar

Opublikowane 10.05.2021 15:03 przez

Szymon Janczyk

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do hollywoodzkich oper mydlanych.

Piłkarz mówiący o braku szacunku, gdy jest zmieniany w przerwie. A później o niesprawiedliwym traktowaniu, kiedy przedłużają się negocjacje transferowe. Żona zawodnika wrzucająca w social media zdjęcia z okresu, w którym jej mąż leczy kontuzje na własną rękę, oskarżająca klub o to, że nie udziela mu wsparcia. Niezłych gagatków trafiła Legia, zwłaszcza że obaj rywalizują o miejsce na tej samej pozycji. Co więcej – obaj za moment będą wolnymi zawodnikami, bo po sezonie wygasają im umowy.

I jest to na pewno jeden z powodów, przez które wszystkie te “dramy” wybuchają. Ale jeśli ktoś z duetu Vesović – Wszołek myśli, że w czymkolwiek mu one pomogą, to jest w dużym błędzie.

Josip Juranović na EURO – plusy i minusy

Czesław Michniewicz zapewne patrzy na tę dwójkę jak na dwóch niesfornych synów. Szkoleniowiec Legii jest w niewdzięcznej sytuacji, bo o ile stołeczny zespół może się cieszyć, że Josip Juranović najpewniej pojedzie na EURO (premia od UEFA + podbicie wartości rynkowej zawodnika), tak sam szkoleniowiec już niekoniecznie. Bo terminarz Legii w pucharach wygląda tak:

 • 6-7 lipca i 13-14 lipca – 1. runda el. LM
 • 20-21 lipca i 27-28 lipca – 2. runda el. LM

A że faza grupowa EURO 2020 w przypadku Chorwacji trwa do 22 czerwca, to nawet jeśli Juranović odpadnie w grupie, jego gra w 1. rundzie jest praktycznie niemożliwa. Odpoczynek, przygotowania… No nie, bez szans. Dlatego Legia musi zostawić przynajmniej jednego z duetu Marko Vesović – Paweł Wszołek, żeby mieć komfort przy wystawianiu składu. Nawet w przypadku transferu zawodnika na tę pozycję, lepiej mieć przecież pod ręką sprawdzoną opcję.

CO NA EURO UGRA CHORWACJA? TYPUJ MISTRZOSTWA W FUKSIARZ.PL Z BONUSEM EARLY PAYOUT!

I właśnie taki plan mistrzom Polski przyświecał. Dlatego negocjacje zostawiono na koniec, bo dopiero teraz Vesović wraca do dyspozycji po urazie. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie i jeszcze do tego wrócimy. Natomiast sprawy okazały się trudniejsze niż początkowo zakładano.

Wszołek czy Vesović – kto zostanie w Legii?

Legia oczywiście nie chciała działać na oślep. W teorii ma dwóch praktycznie równorzędnych piłkarzy. Czarnogórzec w tym sezonie nie grał z powodu kontuzji, natomiast całościowo – jak najbardziej można postawić między tym duetem znak równości.

 • Wszołek 19/20 – 6 goli, 8 asysty, 4 asysty drugiego stopnia. Średnia not: 5,20
 • Vesović 19/20 – 2 gole, 3 asysty, 2 asysty drugiego stopnia. Średnia not: 5,76
 • Wszołek 20/21 – 3 gole, 5 asyst. Średnia ocen 4,67

Liczbowo widać, że rok temu Wszołek przewyższał Vesovicia, ale nie patrzmy tutaj na same liczby. Wiadomo, że reprezentant Czarnogóry był wtedy w świetnej formie. Sami go przecież chwaliliśmy. Wiadomo też, że wkład Wszołka w tytuł przed rokiem był niepodważalny. Tak jak i zjazd jego formy obecnie. Dlatego w Warszawie długo analizowano to, kto z nich bardziej przyda się drużynie. Czyj wachlarz umiejętności lepiej wpasuje się w to, czego wymaga trener. W tych analizach lepiej wypadł Polak, więc piłkarsko to on był faworytem do kontraktu. Problem Wszołka był jednak inny. Mental i ego.

Czesławowi Michniewiczowi podpadł już podczas wspomnianej na wstępie awantury. Panowie się pogodzili, jednak wiadomo, że ten trener nie lubi postaci, które wprowadzają zamęt i problemy. A co zrobił Wszołek? Podpadł mu po raz drugi, tym razem żaląc się na niesprawiedliwe traktowanie.

Paweł Wszołek odejdzie z Legii Warszawa?

“Meczyki.pl” wyjaśniały, że zawodnikowi chodziło o negocjacje z klubem, jednak nie ma to większego znaczenia, bo pojawiła się kolejna rysa na wizerunku. Jeszcze jedna doszła całkiem niedawno, kiedy okazało się, że skrzydłowemu nie śpieszy się z odpowiedzią na ofertę Legii. Wciąż słyszymy o tym, że Wszołek ma oferty z Turcji czy Włoch. Osobną kwestią jest to, ile w tym prawdy, a ile gry na kontrakt. Wiadomo, że Wszołek nie mógł liczyć w Legii na warunki takie, jakie ma teraz. Można więc zadać sobie pytanie, czy gdyby faktycznie miał na stole konkrety z lig zagranicznych, wciąż odwlekałby temat Legii, zamiast po prostu załapać się na dobry kontrakt w fajnym miejscu na ziemi. Najpewniej ostatni w karierze. Zresztą – “Bartkovy” informował, że zawodnik rozpoczął negocjacje z Lechem Poznań, więc tym bardziej można się skłaniać ku temu, że Wszołek po prostu próbuje ugrać dla siebie więcej lub poczekać, bo a nuż trafi się zainteresowany ze wspomnianych wyżej kierunków. I żeby nie było: nie krytykujemy, normalna zagrywka w tym świecie.

Oczywiście zwlekanie samego zainteresowanego nie podoba się klubowi, który chciałby mieć temat z głowy, bo to ważny element planowania okienka. Dlatego Wszołek miał dostać ultimatum – odpowiedź do piątku. Według informacji “Super Expressu” to się nie wydarzyło. Do tego Legia dowiedziała się o rozmowach z Lechem, więc wajcha zaczęła się przestawiać w kierunku pozostawienia Marko Vesovicia.

Ekstraklasa w Fuksiarz.pl

Legia w ostatniej kolejce pomoże Podbeskidziu? Wygrana bielszczan po kursie 5,80!

Żona nie pomogła Marko Vesoviciowi

Pomóc w tym miała także wizyta agenta zawodnika, czyli Ivicy Vrdoljaka. Vesović także nie mógł liczyć na przedłużenie umowy na równie dobrych co obecne warunkach, więc można się domyślić, że nie do końca był z tego faktu zadowolony. Vrdoljak miał jednak pogodzić obie strony i wydawało się, że w obliczu problemów, nazwijmy to, wychowawczych z Wszołkiem Czarnogórzec jest na prostej drodze do przedłużenia umowy. “Legia.net” informowała, że zawodnik ma otrzymać konkretną ofertę w tym tygodniu. I wtedy zaczęła się drama… Tamara Vesović w swoich wpisach ostro przejechała się po klubie. Według niej Legia:

 • zostawiła Vesovicia samego w obliczu kontuzji
 • nie pokryła kosztów rehabilitacji
 • kazała ją przedwcześnie zakończyć i wracać do klubu
 • nie zagwarantowała profesjonalnej opieki medycznej
 • okłamywała kibiców co do przygotowania Vesovicia do gry
 • kłamała w sprawie chęci podwyżki, nie prowadząc rozmów z samym zainteresowany

Nie wiemy, czy mąż ją do tego zachęcał, czy też wyszła z tą inicjatywą sama. Bardziej logiczna wydaje się opcja numer dwa, bo przecież Vrdoljak i Vesović musieli czuć, że są w znacznie lepszej pozycji niż tydzień czy dwa temu. Nie było sensu jej sobie psuć, zwłaszcza w taki sposób. Bo o ile do pewnego momentu można było żonie piłkarza wierzyć, tak kiedy na Instagram zaczęły wpadać fotki córki śpiącej w szpitalu, czy też samej Tamary robiącej zastrzyki z ckliwym opisem, sprawa zaczęła być trochę komediowa.

Zwłaszcza że partnerka zawodnika nie wspomniała, że to Marko zdecydował się na prywatne leczenie, na własną rękę. A to, przyznacie, trochę zmienia obraz sytuacji.

Legia Warszawa między młotem a kowadłem. Także ze swojej winy

Legia znalazła się więc w patowej sytuacji. Z jednej strony ma piłkarza, który co chwilę roznieca pożar w drużynie. Któremu nie podobało się to, że wiosną gra mało, bo chciał “nabić liczby”, żeby mieć w ręku argument w negocjacjach z klubem lub z nowym pracodawcą. Z drugiej ma zawodnika, który jest w niewiadomej formie po kontuzji, a jego najbliższe otoczenie przejechało się po klubie tak, jak przejechał się po nim Nazarij Rusyn. I skoro Rusyn przyszłości w zespole nie ma, to ciężko będzie teraz spojrzeć inaczej na temat Vesovicia. Zwłaszcza że jego żona uderzała nie w trenera, a wprost w Dariusza Mioduskiego.

A dobrze wiemy, że właściciel Legii niezbyt dobrze znosi krytykę.

Przypuszczamy, że mistrzowie Polski najchętniej pozbyliby się obu gagatków, pokazując tym samym, że nie ma co podskakiwać, niezależnie czy jesteś byłym reprezentantem kraju, czy zagraniczną gwiazdą. Ale jak już wspomnieliśmy, ze względu na EURO i wyjazd Juranovicia – nie za bardzo może sobie na to pozwolić.

Jest jeszcze jedna opcja, dzięki której mogliśmy uniknąć tego zamieszania. Marcin Szymczyk z “Legia.net” słusznie zauważył, że gdyby nie późne rozpoczęcie negocjacji i braki w kontaktach międzyludzkich, temat byłby już dawno rozwiązany. Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy, ciężko było negocjować umowę z zawodnikiem, który leczył poważną kontuzję. Warto jednak przypomnieć, że braki w tzw. “umiejętnościach miękkich”, czyli właśnie w kontaktach z piłkarzami i personelem, wymienialiśmy jako jeden z minusów Radosława Kucharskiego, kiedy ocenialiśmy pracę dyrektora sportowego Legii i pytaliśmy o niego w środowisku.

Czyli klub też nie może powiedzieć: niewdzięczni piłkarze się na nas uwzięli. Po prostu każda sytuacja była jednym z klocków domino. I kiedy ruszył pierwszy, reszta także się posypała.

 

Created with Survey maker

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 10.05.2021 15:03 przez

Szymon Janczyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
1 liga
08.06.2021

Bartnicki: “Świadomie odmłodziliśmy i spolonizowaliśmy zespół”

– Świadomym naszym działaniem przed sezonem było spolonizowanie zespołu i odmłodzenie go. Nie chodzi tu oczywiście o ksenofobię, ale tak chcieliśmy to zbudować. Były takie momenty za kadencji trenera Tarasiewicza, gdy średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła w naszym zespole grubo ponad 30 lat i to w naszej ocenie była droga donikąd – powiedział Leszek Bartnicki, […]
08.06.2021
1 liga
08.06.2021

Dudek: “Przypisywanie mi dwóch spadków w jednym sezonie jest krzywdzące”

– Wzięliśmy się bardzo mocno do pracy. Zaczynając od podstawowych rzeczy, czyli taktyki i dyscypliny w graniu. Sandecja w dziesięciu meczach straciła 29 bramek. Dlatego pierwsze co zrobiliśmy to poprawa gry w destrukcji. I to się opłaciło – powiedział Dariusz Dudek w ostatnim odcinku Weszłopolskich. Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Sandecji Nowy Sącz. Prowadził […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki. Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Niezły numer
09.06.2021

Polska na EURO strzeliła mniej goli niż Islandia, Walia i Rumunia. Czas na poprawę?

Reprezentacja Polski na EURO? Nie jest to historia długa i porywająca, aczkolwiek po ostatnim turnieju możemy powiedzieć, że są w niej pozytywne momenty. Niemniej jednak biało-czerwoni we wszelkiego rodzaju statystykach wciąż stoją dość nisko. Zwłaszcza że nasz sukces związany był stricte z postawą w defensywie, a dziś weźmiemy na tapet raczej działania ofensywne. Skoro o […]
09.06.2021
Na zapleczu
08.06.2021

Pierwszoligowi weterani. Kto w XXI grał i strzelał najwięcej w 1. lidze?

O Ekstraklasowych weteranach wiemy wszystko. W każdej chwili możemy odpalić sobie tabelki z liczbą meczów. Nawet z podziałem na kluby. Podobnie jest zresztą z najlepszymi strzelcami, czyli ekstraklasowym “Klubem 100”. Wszystko da się sprawdzić w książkach, w sieci czy w skarbach kibica. Ale w przypadku 1. ligi wygląda to już trochę gorzej. Nie wiemy kto […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
1 liga
05.06.2021

GKS Bełchatów żegna się z 1. ligą po dwóch latach. Jak go zapamiętamy?

GKS Jastrzębie zdobył gola po aucie, a GKS Bełchatów robi out z 1. ligi. Żenujący Żart Prowadzącego odhaczony, więc możemy przejść do sedna. Mimo tylko jednego spadkowicza na zapleczu Ekstraklasy, trochę nam się walka o utrzymanie dłużyła. Oczywiście w teorii bełchatowianie i tak byli już jedną nogą w 2. lidze, ale jednak – gdyby dzisiaj […]
05.06.2021
1 liga
05.06.2021

Piękno 1. ligi. Radomiak liderem kolejkę przed końcem, ale wciąż niepewny awansu

Mówi się, że kluczowe spotkania, mecze na szczycie, wygrywa ten, kto popełnia mniej błędów. I starcie Arki Gdynia z Radomiakiem Radom zdecydowanie to potwierdziło. Gdynianie ładowali w obramowanie i nie wykorzystywali pomyłek gości na początku spotkania. A ci ogarnęli się, zaczęli odpowiadać i zapakowali rywalom dwie bramki. Co ważne – obie po błędach Daniela Kajzera, […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 50
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Wypierdolic obu pajaców. Trudno, trzeba szukać nowych, nikt nie może szantażowac klubu. Nie podoba się? To wypierdalać na jakąś turecka wioskę albo do serie c. Chuj im na drogę.

Boa
Boa
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Od początku tych ofert na stole z Serie A wiadome było, że agent zaczyna swoją grę. Tak na zdrowy rozum skoro 27-letni Wszołek po regularnej grze w Championship przeliczył się i nie miał poważnych ofert aż musiał wrócić do Polski to nagle 29-letni Wszołek po sezonie gdzie był głównie rezerwowym w Legii miałby je mieć? xD

Ari
Ari
1 miesiąc temu
Reply to  Boa

Po grze w Championship to Wszołek wywalił się sam, albo zrobił to jego menedżer. On miał wtedy całkiem dobre oferty, ale cały czas kombinowali z wyborem i warunkami finansowymi, że te kluby wzięły innych graczy, a on został na lodzie i Legia (z która podpisał kontrakt dopiero w połowie września, czyli bardzo późno) była dla niego tak naprawdę jedynym logicznym wyjściem

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Legia to powinna mieć mocną ławkę. Vesović jak jest wątły to powinien odejść, Wszołek zostać. Trzymać dwóch raczej nie ma sensu. Po co 3 zawodników na tą samą pozycję.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Oni nie są na tę samą pozycję tylko na tę samą stronę. W pucharach lepiej czasem wyjsc 4 4 2, wtedy obaj mogą grac na prawej, albo wszolek na lewej a bałkańcy we dwóch na prawej.
Jak sie chce miec szanse w pucharach to trzeba miec wiecej niż jednego dobrego zawodnika per pozycja

Boa
Boa
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

Vesović może w sumie też grać z lewej, w Rijece nawet więcej grał jako lewy niż prawy obrońca.

He(J)ter
He(J)ter
1 miesiąc temu
Reply to  Boa

w reprezentacji też gra głównie na lewej

Ari
Ari
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

100% racji. Moim zdaniem Veso może zagrać na prawej stronie zarówno wahadło, jak i obronę, a i na lewą stronę jest opcją rezerwową. Pytanie w jakiej formie, ale to i tak nie nie rozwiązuje problemu olbrzymich braków kadrowych zespołu. Mam wrażenie, że komuś w Legii się wydaje, że jedną jedenastką można obskoczyć cały sezon, bo obecnie nawet zakładając, że Wszołek zostanie, to brakuje co najmniej jednego solidnego zawodnika na prawą stronę, całkowicie leży lewa strona (przy kontuzjach lub kartkach nie ma kogo tam wystawić) i nie ma żadnej opcji wyboru w środku pola. Do tego trzeba pamiętać, że covid nie zniknie i nadal z tego powodu piłkarze będą wypadali na co najmniej 3 tygodnie i jeszcze pozostaje obowiązkowy młodzieżowiec do wystawienia do gry w lidze.

Kniaź Dzierżymorda
Kniaź Dzierżymorda
1 miesiąc temu

Znalezienie faceta o porównywalnych umiejętnościach jak ta dwójka nie powinno być ani trudne, ani zbyt kosztowne. Dla klubu z jako tako ogarniętym skautingiem rzecz jasna.

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu

Podaj jakieś nazwisko, tzn. kim zastąpić takiego Wszołka? Najlepiej z Polaków, bo mamy lepsze rozeznanie.

Cocker spaniel
Cocker spaniel
1 miesiąc temu
Reply to  Gmoch

Kris Twardek

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Gmoch

A po co ci jakieś nazwisko?
Vesović w Legii zarabia 400 tysięcy, a Wszołek na pewno nie mniej.
Za taką kasę można bez problemu zatrudnić niezłego piłkarza i w dodatku młodszego.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Naiwne dziecko czy co? Bez problemu? Będąc w 30tej lidze europy?
Cud ze ktokolwiek z jakimis umiejetnosciami chce tu przyjsc.
Kazdy Ci powie ze zawsze duzo latwiej zatrzymac klienta niz pozyskac nowego.

Dario
Dario
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

Vesovic I Wszolek chcieli…

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

No właśnie potrzeba. Bo łatwiej pozbyć się zawodnika niż pozyskać kogoś wartościowego. Za jednego ciężko będzie kogoś znaleźć, może za pensje dwóch uda się sprowadzić jakiegoś Jugola z obiecującą przeszłością, bezklubową teraźniejszością i średniawą przyszłością.

Hugo
Hugo
1 miesiąc temu
Reply to  Gmoch

Robert Murić z Rijeki chociażby.

Ramius
Ramius
1 miesiąc temu

A pozniej przychodzi Rusyn, Muci i jeszcze jakies inny wynalazek który jest tak badziewny ze nawet nie znajdzie zatrudnienia w innym ekstraklasowym klubie

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Ha, ha, ha, ha.

rafal
rafal
1 miesiąc temu

prawda jest taka ze ani wszolek ani vesovic nie dostana od nikogo, nie tylko od nas, gwiazdorskiego kontraktu o ktorym mysla, jesli juranovic ma grac caly sezon na prawym wahadle to powinnismy szukac dla niego zmiennika na wolnym rynku zamiast przeplacac wszolka ktory nie zagral dobrego sezonu czy vesovicia ktory nikt nie wiem jak sie teraz prezentuje

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  rafal

“od nas” XD

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
1 miesiąc temu

A gdzie w sondzie opcja zostawić obu i zafundować popcorn widowni?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Jedyny glos rozsadku wobec zblizajacych sie pucharow

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Wszołek ofertę z Włoch to chyba ma z jakiegoś dołu tabeli Serie B. Nie wierzę, że jakiś klub z Serie A chciałby tego typa.

erty
erty
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

Będzie grał z Kupiszem

ANTY7EGIA
ANTY7EGIA
1 miesiąc temu

cweLka a nie polski Bayern

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  ANTY7EGIA

Mówisz o swojej mamie?

erty
erty
1 miesiąc temu
Reply to  ANTY7EGIA

Który z twoich ojców ma tak na imię?

Dobromir
Dobromir
1 miesiąc temu

wyjebać jednego i drugiego

Taiczo
Taiczo
1 miesiąc temu

Jak dla mnie obaj WON. Popierdoliło się gwiazdeczkom w główkach i będą pluć. Niech ida droga wolna zobaczymy co sobie ugrają. Widać nie do wszystkich dotarło, że od roku jest inna rzeczywistość na tym rynku.

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Chciała (Legia) wydymać Freda, a Fred (Wszołek, Vesovic) wydymał ją.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Będzie jak zwykle w naszych klubach. Wywalą Vesovicza, Juranovic pojedzie na zgrupowanie a Wszołek w przeddzień złapie kontuzje. Mieli niby trzech a gdy przyjdzie co do czego nie będzie żadnego.

PanMarecin
PanMarecin
1 miesiąc temu

Wszołek strasznie zekstraklasowiał w tym sezonie i mam wątpliwości czy on jeszcze jest w stanie dać coś ekstra czy stanie się ligowym dżemikiem. Co do Vesovica to byłbym zdecydowanie za nim gdyby nie to, że jest totalną niewiadomą po kontuzji, a jeszcze wcale nie można wykluczyć, że drugi raz coś poważnego mu się stanie (jak np. Bielikowi). Natomiast mam wątpliwości czy to tych dramach Michniewicz w ogóle będzie chciał z nimi współpracować. Z drugiej strony mam duże obawy czy nie trafi się jakaś oferta nie do odrzucenia za Juranovica i w końcu zostaniemy bez porządnego prawego wahadłowego. W chuj ciężka sytuacja dla dyrektora sportowego i dla trenera, który chyba średnio radzi sobie z zarządzaniem ego piłkarzy.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Panie redaktorze a gdzie podsumowanie artykulu? Wyglada jakby skopiowal Pan tylko polowe z Worda czy z czego tam Pan korzysta

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu

Wszołek przewyższał liczbami Vesovicia głównie dlatego, że Veso grał za jego plecami :). Jakoś większą sympatią dażę Veso ale Wszołek też jest super jeżeli będzie potrafił znieść sportową rywalizację z Juranoviciem. Plusem Veso jest fakt, że chyba da sobie radę na obydwu stronach boiska.

Raf
Raf
1 miesiąc temu

Wiadomo, że Jura najlepszy, ale zmiennika potrzebuje. Wszołek niech już leci do tej Turcji, bo nie oszukujmy się, że on by chciał grać w Lechu…Jeśli chodzi o Veso to byłbym zdecydowanie na tak, gdyby nie oderwana od rzeczywistości Tamarka.

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Wszołek won! Ego i metal. Haaaaaa!!!!

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu

Podobno obaj do Lecha. I znow Lech wyprzedzi Legie, i w nastepnym sezonie majster.

WIDZEW
WIDZEW
1 miesiąc temu

jak to co utylizowac jak kazda kurwe z leglej

W-wa ma regionalny klub z Posen tam gdzie ty race
W-wa ma regionalny klub z Posen tam gdzie ty race
1 miesiąc temu
Reply to  WIDZEW

Żydzew morda cwelu

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu

Pomyłka. W Warszawie mieszka blisko 200tyś. osób narodowości żydowskiej.
W Łodzi około 70 tyś. Tylko czy aż?

erty
erty
1 miesiąc temu

A gdzie opcja wywalić obu, Czesia711 i kudłatego?

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Wszolek jest chuja warty w ofensywie, Vesovic po tej kontuzji to znak zapytania – przed kontuzja dawal bardzo wiele, wiec moze dac mu szanse pograc.

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu

Chuja warte to są tutaj te Twoje wpisy. Wypierdalaj do swojej buraczanej chatki prymitywie ze wsi.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Bayern Warschau to jest ciężka szydera, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje.
(-‸ლ)

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Bayern Warschau to jest ciężka szydera, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje.

Oskar
Oskar
1 miesiąc temu

Pradziwym Bajernem jest moja Wisła Krakow a nie jakiś tam klób z Warżawy.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu

Wyjątkowo zgodna nagonka na piłkarzy. Przecież każdy chciałby zarabiać jak najwięcej.
Wy też mili komentatorzy, co tak pryncypialnie ich oceniacie. No który z Was tak kocha swoją
firmę że będzie pracował za frico?
Który z Was zna od podszewki sytuację w klubie. Żaden. To wiecie, co ktoś powiedział.
Resztę dodaje wyobraźnia.
Za całą sytuację odpowiadają Miodek i jego przydupas Kucharski. W Legii nie ma atmosfery
rodzinnej, jest za to chamstwo i pycha. Wzajemne podgryzanie i lokalne wojenki.
MP nie przesłoni dyletanctwa obu “dżentelmenów”. Miodek, wybitny nieudacznik w sferze zarządzania i ignorant Kucharski, nie potrafiący odróżnić klasy zawodników.
Przed Miodkiem kolejny, piąty , egzamin . Zaistnieć w pucharach.
Dotychczasowe cztery zawalił w sposób kompromitujący. Zawali i piąty egzamin, czyli eliminacje LM i LE. Bo jest pyszałkiem , któremu pycha odebrała rozum. Przed pucharami pozbywa się niezłych zawodników

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Wybiadolić Wszolka, niech idzie do Amikorza…

BeWu
BeWu
1 miesiąc temu

“Liczbowo widać, że rok temu Wszołek przewyższał Vesovicia” – no, a jak miał nie przewyższać skoro Paweł grał jako skrzydłowy, a Veso jako prawy obrońca? Zresztą lwią część meczów grali razem i dobrze współpracowali.

Poza tym: w tym sezonie Mladenović zdecydowanie przewyższa liczbami Juranovicia. Czy zgodzicie się, że Mladen jest lepszym piłkarzem od Jury? Ja absolutnie nie.

Jack
Jack
30 dni temu

Prawdziwy dramat, to to ze dziennikarzyno pisac nie umiesz.

Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki. Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021