post
Damian Smyk

Opublikowane 09.05.2021 09:55 przez

Damian Smyk

Perspektywa rozwoju zespołu Śląska z Vitezslavem Lavicką za sterami była średnia. Zespół trwał w marazmie, raczej się zwijał niż rozwijał i choć utrzymywał się w górnej połowie tabeli, to trudno było zasiadać do meczów wrocławian. Czy po przyjściu Jacka Magiery coś się w tej kwestii zmieniło? Cóż, trudno dostrzegać tu jakieś rewolucyjne zmiany. Natomiast widzimy jasno obrany kierunek na przyszłość. Śląsk Magiery nie jest wyraźnie lepszy, ale przynajmniej rokuje na przyszłość.

Temat Laviczki na pewno będzie wracał – zwłaszcza po takich dwóch meczach, jakie ostatnio rozegrał Śląsk. Porażka z Rakowem, bezbramkowy remis z Zagłębiem… Być może w głowach części kibiców pojawiła się myśl “za Czecha może fajerwerków nie było, ale chociaż rzetelnie punktowaliśmy, trzeba to było zmieniać?”. Ale odwołamy się do tekstu, który pisaliśmy w momencie, gdy Śląsk zaczął intensywnie rozglądać się za nowym trenerem.

Stworzyliśmy wówczas wykres z formą wrocławian. Zielona linia to średnia goli oczekiwanych dla Śląska, czerwona – gole oczekiwane dla rywali ekipy z Wrocławia.

Jasnym było, że ten zespół w obecnym kształcie i pod obecnym trenerem pikuje. Punktowo to się jeszcze broniło, Śląsk był w czołówce. Ale każdy, kto dokładniej śledził ich mecze, widział, że w najlepszych przypadku oglądamy sportową stagnację. Czy teraz za Jacka Magiery jest wyraźne odbicie tej tendencji? Cóż, jest poprawa, nie ma rewolucji.

Zerknęliśmy na statystykę goli oczekiwanych w tych sześciu meczach za Magiery. Wygląda to tak:

  • vs. Jagiellonia: 1,74 xG dla Śląska, 1,24 xG dla rywala
  • vs. Lechia: 2,13 xG dla Śląska, 0,77 xG dla rywala
  • vs. Górnik: 0,85 xG dla Śląska, 1,24 xG dla rywala
  • vs. Podbeskidzie: 1,14 xG dla Śląska, 3,57 xG dla rywala
  • vs. Raków: 0,66 xG dla Śląska, 1,92 xG dla rywala
  • vs. Zagłębie: 0,91 xG dla Śląska, 0,61 xG dla rywala

W trzech z sześciu spotkań wrocławianie mieli poniżej jednego gola oczekiwanego na mecz. Ponadto z Lechią wahadełko odbiło, z Podbeskidziem mieli tylko 1,14 xG, ale strzelili aż cztery gole. No i nieźle wypadł też debiut Magiery w Białymstoku. Generalnie: widać poprawę względem regresu za Lavicki, choć nie rewolucyjną. Choć trzeba też zaznaczyć, że punkt odniesienia jest relatywnie niski, bo przecież wrocławianie za schyłkowego okresu Czecha tworzyli sobie bardzo, bardzo mało okazji bramkowych.

Nowy system gry

Oczywiście pierwsze, co rzuca się w oczy po przyjściu Magiery do klubu, to zmiana ustawienia. Zespół do tej pory właściwie w znakomitej większości meczów grał systemem 1-4-2-3-1. Lavicka był pod tym względem mocno konserwatywny, nie lubił zmian, obstawał przy tym samym modelu gry przez właściwie cały swój pobyt w klubie.

Magiera zaryzykował – dostrzegł zapewne, że z puli piłkarzy, jakimi dysponuje, można ulepić coś innego. I przeszedł na ustawienie modne ostatnio w Ekstraklasie – 1-3-4-2-1 z dwoma dziesiątkami za plecami napastnika.

Ustawienie za Laviczki

Ustawienie za Magiery

Czy się dziwimy? No, nie do końca. Ustawienie z wahadłowymi pozwala wyeksponować atuty np. Dino Stigleca. Wyżej ustawiony jest Praszelik, który męczył się, grając często jako jeden ze środkowych pomocników w systemie z dwoma lub trzema rozgrywającymi. Rezygnacja z typowych skrzydłowych była naturalna – patrząc na dorobek np. Musondy (zero goli, zero asyst) czy Pawłowskiego (trzy gole, bez asyst, bez kluczowych podań). Picha, który wiosną długo irytował swoją grą, można zmieścić w tym wypadku na jednej z dziesiątek za plecami napastnika. Podobnie np. z Sobotą.

Oczywiście nowy system nie rozwiązuje wszystkim problemów. Ot, na przykład tego, że wrocławianom brakuje egzekutora w ataku. Exposito i Piasecki potrafią popracować poza polem karnym, są użyteczni w grze z zespołem, są silni fizycznie, ale… No właśnie, wymieniamy atuty, które nijak nie brzmią “są skuteczni i gwarantują kilkanaście goli w sezonie na poziomie Ekstraklasy”.

Jeżeli chodzi o nasze ostatnie mecze, to wykreowaliśmy 15 sytuacji pod bramką przeciwnika. Jest jednak faza finalizacji akcji, skuteczności, nad którą pracowaliśmy w tym mikrocyklu treningowym bardzo dużo i mam nadzieję, że będzie to widoczne podczas meczu z Wartą Poznań – mówił ostatnio Magiera.

Problemem jest też fakt, że Exposito i Piasecki są po prostu podobnym typem napastnika. Jeśli nowy trener Śląska będzie chciał dalej stosować podobny system gry, to nie wykluczamy, że sprowadzenie innego typu snajpera będzie priorytetem dla klubu. Niemniej w Śląsku coś drgnęło: w ofensywie nie trzeba wytykać już brak sytuacji, a częściej brak skuteczności. Choć brzmi to jak ta legendarna pochwała “pomysł dobry, wykonanie gorsze”.

Odkrycia Magiery

Zarzutem wobec Laviczki był też fakt, że nie stawia odważnie na młodzież. To był tym istotniejszy zarzut, że przecież Śląsk chciał zmieniać swoją filozofię i nie być przechowalnią dla wiekowych piłkarzy. Miał iść w stronę tego, co proponowali nam w ostatnim czasie w Szczecinie, Zabrzu czy Poznaniu – sukcesywne wprowadzanie młodzieży i liczenie na promocje, a później zarobek na tych zawodnikach.

Ale wyglądało to średnio. W 22 kolejkach tego sezonu Czech dziewiętnastokrotnie wystawiał jednego młodzieżowca w wyjściowym składzie. Trzykrotnie było ich dwóch.

Za Magiery? Sześć kolejek: trzy razy w wyjściowym składzie znalazło się trzech młodzieżowców, dwukrotnie dwóch i tylko raz Magiera wypełnił minimum przepisu o zawodniku U22.

Zresztą nie ograniczajmy się do liczb, spójrzmy na konkrety:

  • Łukasz Bejger zadebiutował za Laviczki, ale u Magiery jest podstawowym stoperem, zagrał pięciokrotnie 90 minut (na sześć możliwych występów), rozegrał 94% możliwego czasu gry
  • z rezerw Magiera wyciągnął Konrada Poprawę – już nie młodzieżowca, ale zawodnika z rocznika 1998. Ten odwdzięczył się solidną grą, zaczęło się nawet mówić o poważnym zainteresowaniu ze strony Legii Warszawa
  • większym zaufaniem został obdarzony Praszelik
  • dwa występy zanotował również wyciągnięty z rezerw Szymon Lewkot (rocznik 1999)

To o tyle istotne, że przecież Śląsk ma się przeobrażać. Fragment wywiadu Pawła Paczula z Piotrem Waśniewskim, prezesem Śląska Wrocław:

To jakim klubem ma być teraz Śląsk? Przy zmianie trenera w elemencie strategii też się coś zmieniło?

Mamy duże oczekiwania związane z tą zmianą. Jak pewnie pan zauważył, nasze ostatnie okienko transferowe było nastawione na młodych Polaków. Pozyskaliśmy wartościowych piłkarzy. Perspektywicznych, takich, którzy mogą budować wizerunek klubu, ale i być prospektem sprzedażowym. Uważamy, że trener Magiera zapowiada się na szkoleniowca, który wpisuje się w tę strategię. Próbę znalezienia balansu między doświadczonymi zawodnikami a tymi wchodzącymi w większy świat futbolu. Chcemy być taką trampoliną, jaką byliśmy dla Płachety czy Łabojki.

Czyli zdecydowało między innymi to, że Magiera prowadził gwiazdy w Legii, ale był też trenerem U20.

Tak, trzeba znaleźć balans i go utrzymać w tej rzeczywistości. Przecież to widać chociażby na przykładzie Ligi Mistrzów. Tam nie grają tylko 30-letni zawodnicy. Jest grupa zawodników poniżej 24. roku życia. Już nie mówię o super gwiazdach jak Mbappe, ale tych rodzynków jest zdecydowanie więcej. A to nie są kluby, które muszą sprzedawać. Tylko wiedzą o tym, że jeśli myślą o budowaniu kręgosłupa zespołu, to trzeba patrzeć dalej niż na dwa-trzy lata. Naturalnie Śląsk jest w innym miejscu swojej budowy i chcemy mieć pozycję zespołu, gdzie młody może się rozwinąć i być sprzedanym. Zdajemy sobie sprawę, jak przychód z transferów buduje budżet. W roku covidowym transfery Płachety i Łabojki przyniosły nam po prostu święty spokój.

Zatem plan jest prosty: mniej Markoviciów, Raiceviciów, Cotugnów czy Zivuliciów. A więcej Praszelików, Popraw, Bejgerów czy wcześniej Płachet oraz Łabojek. Sęk w tym, że trzeba ich wystawiać, by się ograli i wypromowali. Magiera na początku swojej kadencji na pewno to robi. Widać to po liczbach (via EkstraStats): średnia wieku wyjściowej jedenastki Śląska w tym sezonie wynosi 28,02 lat. Natomiast Magiera wystawiał pierwszy skład o średniej wieku kolejno: 26,45; 26,55; 25,36; 27,00; 26,27 i 26,36.

Magiera ma wpisać się w filozofię nowego Śląska

Śląsk od pewnego czasu pracuje nad nowym kształtem klubu. Nie ma balansować w środku tabeli i mielić kolejnych piłkarzy – ma raczej promować wychowanków, młodych zawodników ściągniętych do klubu. Do tego potrzeba: atrakcyjnej gry, wprowadzania młodzieży, no i wyników.

Za Magiery – wprowadzanie młodzieży jest. Atrakcyjny styl? Zauważamy progres, choć jasnym jest, że w tak krótkim czasie nie zobaczymy tu wielkiego piętna trenerskiego. Wyniki? Średnia punktowa za Magiery jest wyższa niż średnia z całego sezonu.

Śląsk wszedł na nowe tory. I wygląda to obiecująco. Ale nauczeni doświadczeniem – trzymamy ręce na kołderce, bo może i są powody, by kibice z Wrocławia nieco przychylniej patrzeli na tej projekt. Ale do pełnego optymizmu jeszcze sporo brakuje.

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 09.05.2021 09:55 przez

Damian Smyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
1 liga
08.06.2021

Bartnicki: “Świadomie odmłodziliśmy i spolonizowaliśmy zespół”

– Świadomym naszym działaniem przed sezonem było spolonizowanie zespołu i odmłodzenie go. Nie chodzi tu oczywiście o ksenofobię, ale tak chcieliśmy to zbudować. Były takie momenty za kadencji trenera Tarasiewicza, gdy średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła w naszym zespole grubo ponad 30 lat i to w naszej ocenie była droga donikąd – powiedział Leszek Bartnicki, […]
08.06.2021
1 liga
08.06.2021

Dudek: “Przypisywanie mi dwóch spadków w jednym sezonie jest krzywdzące”

– Wzięliśmy się bardzo mocno do pracy. Zaczynając od podstawowych rzeczy, czyli taktyki i dyscypliny w graniu. Sandecja w dziesięciu meczach straciła 29 bramek. Dlatego pierwsze co zrobiliśmy to poprawa gry w destrukcji. I to się opłaciło – powiedział Dariusz Dudek w ostatnim odcinku Weszłopolskich. Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Sandecji Nowy Sącz. Prowadził […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Prasówka
10.06.2021

PRASA. Jacek Bąk: Postawię 10 tysięcy na to, że Polska wyjdzie z grupy

– Całe szczęście, że z grupy może wyczołgać się trzecia drużyna, więc i nam powinno się udać. W każdym razie postawię na to ze 20 tysięcy. No może dziesięć, bo człowiek na sportowej emeryturze – mówi Jacek Bąk na łamach “Przeglądu Sportowego”. Co poza tym dziś w prasie? “PRZEGLĄD SPORTOWY” Po sparingach i zgrupowaniu w […]
10.06.2021
Weszło
08.06.2021

Czy dziennikarze to idioci? | SMYKAŁKA #6

08.06.2021
Weszło
01.06.2021

Ekstraklasa a statystyki. Będziemy mieli polskie Brentford? SMYKAŁKA #5

01.06.2021
Prasówka
01.06.2021

PRASA. Puchacz w wyjściowym składzie na Rosję. Kto w ataku?

– Mecz z silnym rywalem ma służyć przede wszystkim sprawdzeniu w boju tego, nad czym pracowano w Opalenicy. Selekcjoner znowu zobaczy, jak Polacy radzą sobie w trzyosobowym bloku obronnym. Bardzo prawdopodobne, że w podstawowym składzie zabraknie najbardziej doświadczonego ze stoperów, Kamila Glika. 82-krotny reprezentant Polski znowu może znaleźć się wśród rezerwowych – tak było w […]
01.06.2021
Weszło
31.05.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 20:00 – BIAŁEK, ROKUSZEWSKI, JANCZYK I SZCZYGIELSKI

31.05.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
1 miesiąc temu

Ze Śląska Magiery tylko dlatego nie ma beki, bo jest beka z Lecha Skorży.

lol
lol
1 miesiąc temu

Ze Śląska Magiery tylko dlatego nie ma beki, bo jest beka z Lecha Skorży.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  lol

No i klub wybrany prowadził ten ze stolca.. Stolicy.. To nie wolno.. Ten portal już dawno przestał być obiektywny.. Fuksiarze bzdety koledzy..a jak kogoś nie lubimy to jazda z kurwami.. Szkoda..

wtf
wtf
1 miesiąc temu
Reply to  lol

17 lutego artykul “Slask sonduje rynek trenerski” gdy klub jest na 5 miejscu, ale prezes Waśniewski uwaza, ze nie jest dobrze i trzeba nowego trenera… 9 maja – “Magiera wchodzi w ramy wizji Slaska” – klub na 8 miejscu – trzeba było mowic w lutym ze wizja Slaska to 8-10 miejsce jak za starych dobrych lat 😉

Greg
Greg
1 miesiąc temu
Reply to  wtf

Gdyby jeszcze potrafili się przyznać, że w jakiś tam sposób lubią takiego Magierę albo Michniewicza, bo cośtam kiedyś…. Ale nie, Weszło idzie w zaparte że z nikim nie sympatyzuje, myśląc że ten portal czytają idioci. A najgorsze jest niestety promowanie takich miernot jak Hadaj. Antypatycznego Gbura, który gardzi ludźmi spoza stolicy i potrafi otwarcie o tym mówić.

STE(L)GNY
STE(L)GNY
1 miesiąc temu
Reply to  Greg

Ale problem nie leży w promowaniu tego czy innego idioty, tylko wywodzi się on od jego zarania. To znaczy Weszło swoją popularność zbudowało jako “bezkompromisowa” ekipa, która “mówi jak jest” i jedzie z lukrowanym wizerunkiem szczególnie polskiej piłki i polskich grajków. Ludzie mieli po prostu dosyć tego ciągłego pierdolenia w stylu bezbramkowy mecz w którym padły 3 celne strzał potrafił być “niezłym widowiskiem” w oczach takiego Mielcarskiego, czy tam Węgrzyna.
To wszystko zbiegło się z pewną modą na szeroko rozumiany hejt i wchodzeniem coraz to młodszych osób do świata internetu, którzy oczekiwali raczej prostego przekazu, podlanego beką niż pierdoleniem kotka za pomocą młotka.
Z czasem na tym kompletnym internetowym bezrybiu – jeżeli chodzi o poważne portale piszące o piłce/sporcie Weszło stało się niekwestionowanym potentatem i z pozycji portalu który mógł bezkompromisowo wbijać szpilę (słusznie, czy nie to już inna kwestia) siłą rzeczy przeistoczyło się w element szerszego układu. Żeby nie było daleko szukać to chyba najbardziej znamienny jest pod tym względem początek bliższej znajomości Stanowskiego i Bońka.
Także siłą rzeczy dziś Weszło jest na pewnym rozstaju dróg, bo z jednej strony oferuje w dalszym ciągu masę ciekawych i wartościowych tekstów (jak chociażby powyższy – z którym się nie zgadzam, zresztą odniosę się do tego w ostatnim akapicie), z drugiej stało się ono wypisz i wymaluj tym, co samo zwalczało u swego zarania – czyli towarzystwem wzajemnej adoracji i… 🙂
Natomiast co do samego artykułu to podchodząc w ten sposób można praktycznie wszystko (w stylu, że Warta Poznań jest dziś lepszą drużyną niż Legia, a spaść powinna na ten przykład Pogoń).
W ten sposób -> czyli biorąc pod uwagę jeden dodatkowo dosyć specyficzny (specyficzny bo poprzez swoje uśrednienie nie oddaje specyfiki danej drużyny) parametr – który dodatkowo jest siłą rzeczy przydatny raczej do analizy długoterminowej (liczonej w dziesiątkach meczy) niż na podstawie kilku kolejek.
Ja jestem fanem podejścia statystycznego – ogólnie w sporcie, ale przypominam, że rozmawiamy o ekstraklasie, która nie specjalnie poddaje się pewnym regułom 🙂 Co więcej pisząc o “nowym” szkoleniowcu, trzeba mieć świadomość efektu nowej miotły – a imho w polskiej skopanej od tych wszystkich analiz statystycznych, taktycznych, umiejętności poszczególnych graczy, ważniejszy jest element wolicjonalny (zresztą ciekawie wyglądałaby analiza statystyczna polskich drużyn, po tym jak ich kibice odbyli z nimi “rozmowy wychowawcze” 😉

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  wtf

Tego by Monthy Pyton nie ogarnął.. No i ciekawe ile prezio za te swoje wizje od miasta przytulił.. No kuźwa:-)

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Zdaje się że Magiera nie jest genem także artykuł do kosza…
Btw. Jak na to co miał Czech, wyniki były więcej niż spoko. Jak chcą być trampolina, ok, a te wymienione pociski (płacheta, łabojko) wyleciały za czyjej kadencji?

Stat
Stat
1 miesiąc temu

Przede wszystkim, kłamstwo powtarzane wiele razy (ponoć) staje się prawdą 🙂 Piasecki ma marne liczby? W 800min (liga + puchar) strzelił 4 bramki, zanotował asystę i kolejne 3 asysty II stopnia, mając udział przy bramce co około 100min (niewiele gorzej od np Ishaka). Miał niby strzelić 10 goli w tym czasie, aby być uznawanym chociaż za solidnego? Jest to skuteczny zawodnik i jednocześnie walczak (trochę w stylu Bilińskiego i Kuzimskiego, z tym że ten ostatni słabszy jakościowo). Natomiast Exposito, chociaż liczb cudownych nie ma, to daje radę i wnosi dużo w rozegraniu, utrzymuje się przy piłce, ma całkiem przyzwoitą technikę – to taki typ napastnika niedocenianego w tej lidze (stylowo chyba najbliżej jest Brown Forbes). Napastników Śląska cechuje zupełnie inna charakterystyka, kompletnie odmienne role i atuty, tutaj są sprowadzani do “Problemem jest też fakt, że Exposito i Piasecki są po prostu podobnym typem napastnika.” – zdanie odpowiadające na pytanie, czy oglądacie wgl mecze Śląska.

A co do komentujących – od kiedy tabela zawsze jest odzwierciedleniem tego jak prezentuje się zespół? I jakie wnioski chcecie wyciągnąć po pracy trenera w ciągu 1,5 miesiąca, mającego do dyspozycji tych samych piłkarzy których miał poprzednik? 🙂 hipotetycznie – Śląsk dziś wygrywa, i równie dobrze może być 4, wtedy będziecie piać z zachwytu, bo w ciągu kilku kolejek Magiera awansował z 5 pozycji na 4 i dał europejskie…? No grubo. Prawda jest taka że za Lavicki Śląsk choć miewał wyniki ponad stan, to często były to wyniki przypadkowe, okraszone szczęściem, takie mecze za które zespół byłby jechany jak Lech, ale nie był bo przecież oczekiwania były mniejsze oraz punkty się zgadzały (a raczej miejsce w tabeli, w trakcie sezonu gdzie była różnica tylko kilku punktów między 4 i 12 drużyną). Ktoś powie że to subiektywna opinia, a ja odwołam choćby do wykresu z artykułu, który idealnie potwierdza opinie budowaną przez cały sezon – w zdecydowanej większości meczów xG Śląska było w meczach niższe od ich rywali, a na dodatek tendencja była bardzo niekorzystna – powodzenia w zaprzeczaniu faktom.

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Wywalili Laviczkę bo robił wynik ponad stan. Teraz jest ok. Magiera dokończy sezon, ale zakładam, że jesienią lub po pierwszej rundzie go pogonią przy podobnych wynikach do obecnych.
Przy tym składzie personalnym ten klub w tej badziewnej lidze może zajmować miejsca 2-16 nawet jak jest prowadzony przez sprzątaczkę.

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
1 miesiąc temu

Pytanie czy Śląsk zadowalają okolice 8 miejsce z próbą ofensywnej gry i promowania młodych. Może do takiej wizji to Magiera się rzeczywiście nada, ale jak chcą mieć wyniki, grać o puchary to ten projekt z góry skazany jest na porażkę. No chyba, że mu kupią takiego Vadisa co cały pomysł na grę będzie wyglądał podaj do niego i niech on coś wymyśli.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Tymek Ruchacz

Juz byly w Slasku testowane rozne warianty:
– kupujemy znane nazwiska i na pewno bedzie sukces. Zesralo sie.
– kupujemy pilkarzy z nizszych lig i na pewno sie uda. Zesralo sie.
– teraz to….

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

Trzeba kombinować, by z budżetu miasta pieniążki szły

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

Z perspektywy kibica Ekstraklasy to wizja klubu, który chce grać do przodu i promować młodych piłkarzy będąc spokojnie w środku tabeli mi się bardzo podoba. W każdej lidze muszą być takie zespoły i zaakceptować rolę średniaków. Tylko nasza liga jest strasznie specyficzna i tu poza Legią te podium cały czas się zmienia więc 3/4 ligi może przed startem marzyć o pucharach.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Tymek Ruchacz

W teorii fajnie to brzmi a w praktyce skonczy sie tak jak zwykle – druzyna zacznie sie krecic kolo 9 miejsca, na stadionie bedzie z 6tys kibicow, chetnych na mlodych kopaczy z dolu tabeli jakos bedzie brak i caly misterny plan wpizdu. Wtedy jajoglowi z Wroclawia wpadna na kolejny wizjonerski pomysl…. i tak w kolko.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Tymek Ruchacz

W teorii fajnie to brzmi a w praktyce skonczy sie tak jak zwykle – druzyna zacznie sie krecic kolo 9 miejsca, na stadionie bedzie z 6tys kibicow, chetnych na mlodych kopaczy z dolu tabeli jakos bedzie brak i caly misterny plan wpizdu. Wtedy jajoglowi z Wroclawia wpadna na kolejny wizjonerski pomysl…. i tak w kolko.

Stat
Stat
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

I co z tego że zakręci się blisko 9 miejsca? Jaka różnica (oprócz finansowej – dla tych, którzy są z tego rozliczani) czy klub zajmie miejsce 5, 8 albo 11…? Zrozummy nareszcie, że liczy się długofalowa wizja i nie każdy ma kapitał oraz potencjał aby realnie walczyć o europejskie – część drużyn zresztą nawet nie ukrywa, że awansując do tych rozgrywek, olewa je i traktuje jako dodatek za który może skapnie trochę kasy.

Kupowanie znanych nazwisk i doświadczonych graczy ma sens jedynie krótkoterminowy, np dla drużyny która obawia się spadku i stać ją aby w ten sposób zapewnić sobie egzystencję na 2-3 lata. Z wyjątkiem osób które mają dobrą pamięć, mało kto kojarzy jak świetne mecze rozgrywał mimo swojego wieku Broź, czy Robak, a nawet Piech, czy obecnie Putnocky.

Dlaczego zesrało się stawianie na piłkarzy z niższych lig? Przede wszystkim wg mnie nie zesrało się – postawiono na Płachetę, wypromowano go i zarobiono bardzo fajny (jak na PL warunki szmal), identycznie sprawa wygląda z Łabojko, podobnie w sumie z Cholewiakiem (choć mowa o starszym zawodniku, ale bez stażu w ESA), ponadto postawiono np na Radeckiego (kontuzje zepsuły tu jego pobyt) , Gąskę (wg mnie niedoceniany, zwłaszcza w obecnej formacji byłoby dla niego miejsce) oraz Piaseckiego (przychodził jako król strzelców zaplecza – nie gra wiele, ale gdy już gra to na ogół strzela lub asystuje). W którym przypadku i co Ci się “zesrało” ? 🙂 na kim można było coś zarobić – zarobiono, na kim można było przejechać sezon-dwa, to też wykorzystano potencjał.

Teraz zespół ustabilizował wreszcie pozycję w ESA – dlatego zaczyna stawiać na młodzież, pojawiają się perspektywy występów pierwszych zawodników którzy są już dziełem tej “ulepszonej” akademii. Na wszystko potrzeba czasu, a Śląsk teraz np oszczędzając (mniej znanych nazwisk), zaliczy z pewnością lekki spadek sportowy, ale tylko dlatego bo inwestuje. Stawia na młodych lub chociaż względnie niedoświadczonych (Praszelik, Zylla, Bejger, Poprawa, Scalet, ostatnio Lewkot, wkrótce pewnie wróci temat Łyszczarza i może Bergiera, a jeszcze przecież są w kolejce Bargiel, Wypart, czy trochę starszy Pałaszewski). Niektórym się może wydaje (błędnie), że wdrożenie zawodników akademii do pierwszej drużyny trwa kilka tygodni/miesięcy, w ciągu jednej rundy osiągną oni poziom ESA, a za 2 lata zostaną sprzedani za kilka milionów i/albo będą topowymi graczami w lidze 🙂 troszkę odrealnione i nieuzasadnione oczekiwania, a później zdziwienie że kluby ich nie spełniają

PS 6 tysięcy kibiców będzie na stadionie? To fajnie, bo z tego co kojarzę to poprzednie sezony średnia kibiców na meczach Śląska to ~11 tys i była to 5-6 frekwencja w lidze 🙂 pewnie że stadion jest duży i gdyby chodziło 5 tys na stadion mogący pomieścić 8 tys, to wrażenie może byłoby lepsze (w ekranie TV), ale nie zmienia to faktu, że zapełniony ledwie w 1/4 stadion Śląska wciąż oznacza 2x większą widownię niż wspomniany przykład kameralnego stadionu.

Mireck
Mireck
1 miesiąc temu

Lavicka był bardzo dobry trenerem… Fakt, że mniej młodzieżowców było w składzie niż u Magiery ale zwolniony został przez piłkarzy. Gość gdyby był w Lechu to by zrobił porządek skoro potrafił z przeciętnym Śląskiem wyciągnąć 5 miejsce (zresztą, byli ciągle na podium ale chyba zarządowi się to nie spodobało i zagrali przeciętnie by uniknąć medali 🙂 )

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
1 miesiąc temu

A dziś młodzieżowców Śląska zje, przeżuje i wypluje, pamiętający jeszcze czasy Mojżesza Łukasz Trałka

fanatyk kopanej
fanatyk kopanej
1 miesiąc temu

I co niby ten Trałka dziś zrobił ? Bejger schował jego i kolegę czarnego niemiaszka do kieszeni, a “przeciętny” hiszpański napastnik i “stary” słowacki rozgrywający rozje….li Dyskobolię na łopatki, gdyby Puerto siedział na ławce, a inny młody “do zjedzenia” Poprawa zagrał, a w środku Scalet, to zielone ludki zeszłyby do szatni z 0:4 na luzie, a “młodzieżowcy Śląska”, jak to kolega powyżej napisał – zjedliby, przeżuliby i wypluliby warciarzy… a tak tylko wybili im z głowy numer, jaki wywalili Radomiakowi.

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Magiera raczej woli dziewczyny, także publikacja do kosza.
btw. Jeszcze za Czechem zatęsknią, bo z tego co miał robił wynik.
btw2. A ten łabojko czy ten drugi, to wypłynęli za czyjej kadencji?
btw3. To jest sztuka by wypociny oprzeć o oczekiwana szanse na gola + wykrysik
profeska.
szkoda ze miejsce w lidze niższe i w sumie średnio się to ogląda.

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Magiera raczej woli dziewczyny, także publikacja do kosza.
btw. Jeszcze za Czechem zatęsknią, bo z tego co miał robił wynik.
btw2. A ten łabojko czy ten drugi, to wypłynęli za czyjej kadencji?
btw3. To jest sztuka by wypociny oprzeć o oczekiwana szanse na gola + wykrysik
profeska.
szkoda ze miejsce w lidze niższe i w sumie średnio się to ogląda.

Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu

Artykuł ala Czesiu 2

Nemo2
Nemo2
1 miesiąc temu

Głownym problemem w Slasku jest niejaki Sztylka,jescze jeszcze nie tak dawno wychwalany wszem i wobec za niesamowite transfery w tym Magiery…i o zgrozo facet nadal w tym Sląsku funkcjonuje…a Magiera no cóż prochu nie wymyslił i nie wymysli.Trener góra na I ligę.

fanatyk kopanej
fanatyk kopanej
1 miesiąc temu
Reply to  Nemo2

Wiesz kiedyś tak pisano o Papszunie, a dziś Raków jest Mistrzem PP i za tydzień będzie w-c Mistrzem 2020/2021 ekstraklasy. Dlatego ostrożnie z tą oceną trenerów, którzy za dużo jeszcze nie pracowali w tej słabej lidze, a mają świeże spojrzenie i nie są z karuzeli “starych wyg”, które polski futbol utrzymują w stanie z lat 80 – popierani przez PZP(R)N beton komuszych towarzyszy.

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021