post
Damian Smyk

Opublikowane 09.05.2021 09:55 przez

Damian Smyk

Perspektywa rozwoju zespołu Śląska z Vitezslavem Lavicką za sterami była średnia. Zespół trwał w marazmie, raczej się zwijał niż rozwijał i choć utrzymywał się w górnej połowie tabeli, to trudno było zasiadać do meczów wrocławian. Czy po przyjściu Jacka Magiery coś się w tej kwestii zmieniło? Cóż, trudno dostrzegać tu jakieś rewolucyjne zmiany. Natomiast widzimy jasno obrany kierunek na przyszłość. Śląsk Magiery nie jest wyraźnie lepszy, ale przynajmniej rokuje na przyszłość.

Temat Laviczki na pewno będzie wracał – zwłaszcza po takich dwóch meczach, jakie ostatnio rozegrał Śląsk. Porażka z Rakowem, bezbramkowy remis z Zagłębiem… Być może w głowach części kibiców pojawiła się myśl “za Czecha może fajerwerków nie było, ale chociaż rzetelnie punktowaliśmy, trzeba to było zmieniać?”. Ale odwołamy się do tekstu, który pisaliśmy w momencie, gdy Śląsk zaczął intensywnie rozglądać się za nowym trenerem.

Stworzyliśmy wówczas wykres z formą wrocławian. Zielona linia to średnia goli oczekiwanych dla Śląska, czerwona – gole oczekiwane dla rywali ekipy z Wrocławia.

Jasnym było, że ten zespół w obecnym kształcie i pod obecnym trenerem pikuje. Punktowo to się jeszcze broniło, Śląsk był w czołówce. Ale każdy, kto dokładniej śledził ich mecze, widział, że w najlepszych przypadku oglądamy sportową stagnację. Czy teraz za Jacka Magiery jest wyraźne odbicie tej tendencji? Cóż, jest poprawa, nie ma rewolucji.

Zerknęliśmy na statystykę goli oczekiwanych w tych sześciu meczach za Magiery. Wygląda to tak:

  • vs. Jagiellonia: 1,74 xG dla Śląska, 1,24 xG dla rywala
  • vs. Lechia: 2,13 xG dla Śląska, 0,77 xG dla rywala
  • vs. Górnik: 0,85 xG dla Śląska, 1,24 xG dla rywala
  • vs. Podbeskidzie: 1,14 xG dla Śląska, 3,57 xG dla rywala
  • vs. Raków: 0,66 xG dla Śląska, 1,92 xG dla rywala
  • vs. Zagłębie: 0,91 xG dla Śląska, 0,61 xG dla rywala

W trzech z sześciu spotkań wrocławianie mieli poniżej jednego gola oczekiwanego na mecz. Ponadto z Lechią wahadełko odbiło, z Podbeskidziem mieli tylko 1,14 xG, ale strzelili aż cztery gole. No i nieźle wypadł też debiut Magiery w Białymstoku. Generalnie: widać poprawę względem regresu za Lavicki, choć nie rewolucyjną. Choć trzeba też zaznaczyć, że punkt odniesienia jest relatywnie niski, bo przecież wrocławianie za schyłkowego okresu Czecha tworzyli sobie bardzo, bardzo mało okazji bramkowych.

Nowy system gry

Oczywiście pierwsze, co rzuca się w oczy po przyjściu Magiery do klubu, to zmiana ustawienia. Zespół do tej pory właściwie w znakomitej większości meczów grał systemem 1-4-2-3-1. Lavicka był pod tym względem mocno konserwatywny, nie lubił zmian, obstawał przy tym samym modelu gry przez właściwie cały swój pobyt w klubie.

Magiera zaryzykował – dostrzegł zapewne, że z puli piłkarzy, jakimi dysponuje, można ulepić coś innego. I przeszedł na ustawienie modne ostatnio w Ekstraklasie – 1-3-4-2-1 z dwoma dziesiątkami za plecami napastnika.

Ustawienie za Laviczki

Ustawienie za Magiery

Czy się dziwimy? No, nie do końca. Ustawienie z wahadłowymi pozwala wyeksponować atuty np. Dino Stigleca. Wyżej ustawiony jest Praszelik, który męczył się, grając często jako jeden ze środkowych pomocników w systemie z dwoma lub trzema rozgrywającymi. Rezygnacja z typowych skrzydłowych była naturalna – patrząc na dorobek np. Musondy (zero goli, zero asyst) czy Pawłowskiego (trzy gole, bez asyst, bez kluczowych podań). Picha, który wiosną długo irytował swoją grą, można zmieścić w tym wypadku na jednej z dziesiątek za plecami napastnika. Podobnie np. z Sobotą.

Oczywiście nowy system nie rozwiązuje wszystkim problemów. Ot, na przykład tego, że wrocławianom brakuje egzekutora w ataku. Exposito i Piasecki potrafią popracować poza polem karnym, są użyteczni w grze z zespołem, są silni fizycznie, ale… No właśnie, wymieniamy atuty, które nijak nie brzmią “są skuteczni i gwarantują kilkanaście goli w sezonie na poziomie Ekstraklasy”.

Jeżeli chodzi o nasze ostatnie mecze, to wykreowaliśmy 15 sytuacji pod bramką przeciwnika. Jest jednak faza finalizacji akcji, skuteczności, nad którą pracowaliśmy w tym mikrocyklu treningowym bardzo dużo i mam nadzieję, że będzie to widoczne podczas meczu z Wartą Poznań – mówił ostatnio Magiera.

Problemem jest też fakt, że Exposito i Piasecki są po prostu podobnym typem napastnika. Jeśli nowy trener Śląska będzie chciał dalej stosować podobny system gry, to nie wykluczamy, że sprowadzenie innego typu snajpera będzie priorytetem dla klubu. Niemniej w Śląsku coś drgnęło: w ofensywie nie trzeba wytykać już brak sytuacji, a częściej brak skuteczności. Choć brzmi to jak ta legendarna pochwała “pomysł dobry, wykonanie gorsze”.

Odkrycia Magiery

Zarzutem wobec Laviczki był też fakt, że nie stawia odważnie na młodzież. To był tym istotniejszy zarzut, że przecież Śląsk chciał zmieniać swoją filozofię i nie być przechowalnią dla wiekowych piłkarzy. Miał iść w stronę tego, co proponowali nam w ostatnim czasie w Szczecinie, Zabrzu czy Poznaniu – sukcesywne wprowadzanie młodzieży i liczenie na promocje, a później zarobek na tych zawodnikach.

Ale wyglądało to średnio. W 22 kolejkach tego sezonu Czech dziewiętnastokrotnie wystawiał jednego młodzieżowca w wyjściowym składzie. Trzykrotnie było ich dwóch.

Za Magiery? Sześć kolejek: trzy razy w wyjściowym składzie znalazło się trzech młodzieżowców, dwukrotnie dwóch i tylko raz Magiera wypełnił minimum przepisu o zawodniku U22.

Zresztą nie ograniczajmy się do liczb, spójrzmy na konkrety:

  • Łukasz Bejger zadebiutował za Laviczki, ale u Magiery jest podstawowym stoperem, zagrał pięciokrotnie 90 minut (na sześć możliwych występów), rozegrał 94% możliwego czasu gry
  • z rezerw Magiera wyciągnął Konrada Poprawę – już nie młodzieżowca, ale zawodnika z rocznika 1998. Ten odwdzięczył się solidną grą, zaczęło się nawet mówić o poważnym zainteresowaniu ze strony Legii Warszawa
  • większym zaufaniem został obdarzony Praszelik
  • dwa występy zanotował również wyciągnięty z rezerw Szymon Lewkot (rocznik 1999)

To o tyle istotne, że przecież Śląsk ma się przeobrażać. Fragment wywiadu Pawła Paczula z Piotrem Waśniewskim, prezesem Śląska Wrocław:

To jakim klubem ma być teraz Śląsk? Przy zmianie trenera w elemencie strategii też się coś zmieniło?

Mamy duże oczekiwania związane z tą zmianą. Jak pewnie pan zauważył, nasze ostatnie okienko transferowe było nastawione na młodych Polaków. Pozyskaliśmy wartościowych piłkarzy. Perspektywicznych, takich, którzy mogą budować wizerunek klubu, ale i być prospektem sprzedażowym. Uważamy, że trener Magiera zapowiada się na szkoleniowca, który wpisuje się w tę strategię. Próbę znalezienia balansu między doświadczonymi zawodnikami a tymi wchodzącymi w większy świat futbolu. Chcemy być taką trampoliną, jaką byliśmy dla Płachety czy Łabojki.

Czyli zdecydowało między innymi to, że Magiera prowadził gwiazdy w Legii, ale był też trenerem U20.

Tak, trzeba znaleźć balans i go utrzymać w tej rzeczywistości. Przecież to widać chociażby na przykładzie Ligi Mistrzów. Tam nie grają tylko 30-letni zawodnicy. Jest grupa zawodników poniżej 24. roku życia. Już nie mówię o super gwiazdach jak Mbappe, ale tych rodzynków jest zdecydowanie więcej. A to nie są kluby, które muszą sprzedawać. Tylko wiedzą o tym, że jeśli myślą o budowaniu kręgosłupa zespołu, to trzeba patrzeć dalej niż na dwa-trzy lata. Naturalnie Śląsk jest w innym miejscu swojej budowy i chcemy mieć pozycję zespołu, gdzie młody może się rozwinąć i być sprzedanym. Zdajemy sobie sprawę, jak przychód z transferów buduje budżet. W roku covidowym transfery Płachety i Łabojki przyniosły nam po prostu święty spokój.

Zatem plan jest prosty: mniej Markoviciów, Raiceviciów, Cotugnów czy Zivuliciów. A więcej Praszelików, Popraw, Bejgerów czy wcześniej Płachet oraz Łabojek. Sęk w tym, że trzeba ich wystawiać, by się ograli i wypromowali. Magiera na początku swojej kadencji na pewno to robi. Widać to po liczbach (via EkstraStats): średnia wieku wyjściowej jedenastki Śląska w tym sezonie wynosi 28,02 lat. Natomiast Magiera wystawiał pierwszy skład o średniej wieku kolejno: 26,45; 26,55; 25,36; 27,00; 26,27 i 26,36.

Magiera ma wpisać się w filozofię nowego Śląska

Śląsk od pewnego czasu pracuje nad nowym kształtem klubu. Nie ma balansować w środku tabeli i mielić kolejnych piłkarzy – ma raczej promować wychowanków, młodych zawodników ściągniętych do klubu. Do tego potrzeba: atrakcyjnej gry, wprowadzania młodzieży, no i wyników.

Za Magiery – wprowadzanie młodzieży jest. Atrakcyjny styl? Zauważamy progres, choć jasnym jest, że w tak krótkim czasie nie zobaczymy tu wielkiego piętna trenerskiego. Wyniki? Średnia punktowa za Magiery jest wyższa niż średnia z całego sezonu.

Śląsk wszedł na nowe tory. I wygląda to obiecująco. Ale nauczeni doświadczeniem – trzymamy ręce na kołderce, bo może i są powody, by kibice z Wrocławia nieco przychylniej patrzeli na tej projekt. Ale do pełnego optymizmu jeszcze sporo brakuje.

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 09.05.2021 09:55 przez

Damian Smyk

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Boniek: Sousa na inną mentalność od naszej, mamy grać w piłkę

– A my nie chcemy tylko się bronić i stawiać „autobus” przed polem karnym. Mówiłem o tym głośno od wielu lat, wpajamy młodzieży, że mamy grać w piłkę, a nie tylko się poruszać i przemieszczać po boisku. Sousa ma inną mentalność od naszej, nie chcę robić analiz, zostawiam innym. Ale różnica między Portugalczykiem jest taka, […]
21.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
21.06.2021

Boniek: Sousa na inną mentalność od naszej, mamy grać w piłkę

– A my nie chcemy tylko się bronić i stawiać „autobus” przed polem karnym. Mówiłem o tym głośno od wielu lat, wpajamy młodzieży, że mamy grać w piłkę, a nie tylko się poruszać i przemieszczać po boisku. Sousa ma inną mentalność od naszej, nie chcę robić analiz, zostawiam innym. Ale różnica między Portugalczykiem jest taka, […]
21.06.2021
Prasówka
19.06.2021

PRASA. Hiszpanie chcą pożreć Lewandowskiego w meczu o wszystko

– „Operacja Lewandowski” – pisze „Marca”, która nie ma wątpliwości, że hiszpańscy obrońcy z łatwością zatrzymają kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Ferran Torres buńczucznie zapowiada nawet: „Nasi stoperzy go pożrą” – czytamy w “Super Expressie”. Zapraszamy na prasówkę przed meczem Polski. “PRZEGLĄD SPORTOWY” Mecz o wszystko. Dla części reprezentantów to mecz spod znaku “teraz albo nigdy”. […]
19.06.2021
Weszło
16.06.2021

Jedenastka kozaków Euro #1. Serie A panowała w pierwszej rundzie

Jesteśmy po pierwszej kolejce fazy grupowej na Euro 2020. Poznaliśmy największe odkrycia zespołowe, poznaliśmy też największych drużynowych dziadów (w tej roli biało-czerwoni, pozdrawiamy). Ale czas też na wyróżnienia indywidualne. We współpracy z firmą Gatigo  opracowaliśmy jedenastkę największy kozaków tej pierwszej tury spotkań. Króluje Serie A oraz reprezentacja Włoch. Tak, byliśmy oczarowani tym, jakim walcem okazała […]
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
14.06.2021

Wtorek z Weszło FM: Podsumowanie Roland Garros, konferencja kadry

Jutro na radiowej antenie moc atrakcji! Będzie pomeczowy poranek, ale także coś dla fanów tenisa – podsumowanie wielkoszlemowego turnieju na paryskich kortach. Będzie też nasze „Mistrzowskie pasmo”, dzięki któremu dowiecie się, co słychać na Euro 2020. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Michała Łopacińskiego i Adama […]
14.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
1 miesiąc temu

Ze Śląska Magiery tylko dlatego nie ma beki, bo jest beka z Lecha Skorży.

lol
lol
1 miesiąc temu

Ze Śląska Magiery tylko dlatego nie ma beki, bo jest beka z Lecha Skorży.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  lol

No i klub wybrany prowadził ten ze stolca.. Stolicy.. To nie wolno.. Ten portal już dawno przestał być obiektywny.. Fuksiarze bzdety koledzy..a jak kogoś nie lubimy to jazda z kurwami.. Szkoda..

wtf
wtf
1 miesiąc temu
Reply to  lol

17 lutego artykul “Slask sonduje rynek trenerski” gdy klub jest na 5 miejscu, ale prezes Waśniewski uwaza, ze nie jest dobrze i trzeba nowego trenera… 9 maja – “Magiera wchodzi w ramy wizji Slaska” – klub na 8 miejscu – trzeba było mowic w lutym ze wizja Slaska to 8-10 miejsce jak za starych dobrych lat 😉

Greg
Greg
1 miesiąc temu
Reply to  wtf

Gdyby jeszcze potrafili się przyznać, że w jakiś tam sposób lubią takiego Magierę albo Michniewicza, bo cośtam kiedyś…. Ale nie, Weszło idzie w zaparte że z nikim nie sympatyzuje, myśląc że ten portal czytają idioci. A najgorsze jest niestety promowanie takich miernot jak Hadaj. Antypatycznego Gbura, który gardzi ludźmi spoza stolicy i potrafi otwarcie o tym mówić.

STE(L)GNY
STE(L)GNY
1 miesiąc temu
Reply to  Greg

Ale problem nie leży w promowaniu tego czy innego idioty, tylko wywodzi się on od jego zarania. To znaczy Weszło swoją popularność zbudowało jako “bezkompromisowa” ekipa, która “mówi jak jest” i jedzie z lukrowanym wizerunkiem szczególnie polskiej piłki i polskich grajków. Ludzie mieli po prostu dosyć tego ciągłego pierdolenia w stylu bezbramkowy mecz w którym padły 3 celne strzał potrafił być “niezłym widowiskiem” w oczach takiego Mielcarskiego, czy tam Węgrzyna.
To wszystko zbiegło się z pewną modą na szeroko rozumiany hejt i wchodzeniem coraz to młodszych osób do świata internetu, którzy oczekiwali raczej prostego przekazu, podlanego beką niż pierdoleniem kotka za pomocą młotka.
Z czasem na tym kompletnym internetowym bezrybiu – jeżeli chodzi o poważne portale piszące o piłce/sporcie Weszło stało się niekwestionowanym potentatem i z pozycji portalu który mógł bezkompromisowo wbijać szpilę (słusznie, czy nie to już inna kwestia) siłą rzeczy przeistoczyło się w element szerszego układu. Żeby nie było daleko szukać to chyba najbardziej znamienny jest pod tym względem początek bliższej znajomości Stanowskiego i Bońka.
Także siłą rzeczy dziś Weszło jest na pewnym rozstaju dróg, bo z jednej strony oferuje w dalszym ciągu masę ciekawych i wartościowych tekstów (jak chociażby powyższy – z którym się nie zgadzam, zresztą odniosę się do tego w ostatnim akapicie), z drugiej stało się ono wypisz i wymaluj tym, co samo zwalczało u swego zarania – czyli towarzystwem wzajemnej adoracji i… 🙂
Natomiast co do samego artykułu to podchodząc w ten sposób można praktycznie wszystko (w stylu, że Warta Poznań jest dziś lepszą drużyną niż Legia, a spaść powinna na ten przykład Pogoń).
W ten sposób -> czyli biorąc pod uwagę jeden dodatkowo dosyć specyficzny (specyficzny bo poprzez swoje uśrednienie nie oddaje specyfiki danej drużyny) parametr – który dodatkowo jest siłą rzeczy przydatny raczej do analizy długoterminowej (liczonej w dziesiątkach meczy) niż na podstawie kilku kolejek.
Ja jestem fanem podejścia statystycznego – ogólnie w sporcie, ale przypominam, że rozmawiamy o ekstraklasie, która nie specjalnie poddaje się pewnym regułom 🙂 Co więcej pisząc o “nowym” szkoleniowcu, trzeba mieć świadomość efektu nowej miotły – a imho w polskiej skopanej od tych wszystkich analiz statystycznych, taktycznych, umiejętności poszczególnych graczy, ważniejszy jest element wolicjonalny (zresztą ciekawie wyglądałaby analiza statystyczna polskich drużyn, po tym jak ich kibice odbyli z nimi “rozmowy wychowawcze” 😉

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  wtf

Tego by Monthy Pyton nie ogarnął.. No i ciekawe ile prezio za te swoje wizje od miasta przytulił.. No kuźwa:-)

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Zdaje się że Magiera nie jest genem także artykuł do kosza…
Btw. Jak na to co miał Czech, wyniki były więcej niż spoko. Jak chcą być trampolina, ok, a te wymienione pociski (płacheta, łabojko) wyleciały za czyjej kadencji?

Stat
Stat
1 miesiąc temu

Przede wszystkim, kłamstwo powtarzane wiele razy (ponoć) staje się prawdą 🙂 Piasecki ma marne liczby? W 800min (liga + puchar) strzelił 4 bramki, zanotował asystę i kolejne 3 asysty II stopnia, mając udział przy bramce co około 100min (niewiele gorzej od np Ishaka). Miał niby strzelić 10 goli w tym czasie, aby być uznawanym chociaż za solidnego? Jest to skuteczny zawodnik i jednocześnie walczak (trochę w stylu Bilińskiego i Kuzimskiego, z tym że ten ostatni słabszy jakościowo). Natomiast Exposito, chociaż liczb cudownych nie ma, to daje radę i wnosi dużo w rozegraniu, utrzymuje się przy piłce, ma całkiem przyzwoitą technikę – to taki typ napastnika niedocenianego w tej lidze (stylowo chyba najbliżej jest Brown Forbes). Napastników Śląska cechuje zupełnie inna charakterystyka, kompletnie odmienne role i atuty, tutaj są sprowadzani do “Problemem jest też fakt, że Exposito i Piasecki są po prostu podobnym typem napastnika.” – zdanie odpowiadające na pytanie, czy oglądacie wgl mecze Śląska.

A co do komentujących – od kiedy tabela zawsze jest odzwierciedleniem tego jak prezentuje się zespół? I jakie wnioski chcecie wyciągnąć po pracy trenera w ciągu 1,5 miesiąca, mającego do dyspozycji tych samych piłkarzy których miał poprzednik? 🙂 hipotetycznie – Śląsk dziś wygrywa, i równie dobrze może być 4, wtedy będziecie piać z zachwytu, bo w ciągu kilku kolejek Magiera awansował z 5 pozycji na 4 i dał europejskie…? No grubo. Prawda jest taka że za Lavicki Śląsk choć miewał wyniki ponad stan, to często były to wyniki przypadkowe, okraszone szczęściem, takie mecze za które zespół byłby jechany jak Lech, ale nie był bo przecież oczekiwania były mniejsze oraz punkty się zgadzały (a raczej miejsce w tabeli, w trakcie sezonu gdzie była różnica tylko kilku punktów między 4 i 12 drużyną). Ktoś powie że to subiektywna opinia, a ja odwołam choćby do wykresu z artykułu, który idealnie potwierdza opinie budowaną przez cały sezon – w zdecydowanej większości meczów xG Śląska było w meczach niższe od ich rywali, a na dodatek tendencja była bardzo niekorzystna – powodzenia w zaprzeczaniu faktom.

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Wywalili Laviczkę bo robił wynik ponad stan. Teraz jest ok. Magiera dokończy sezon, ale zakładam, że jesienią lub po pierwszej rundzie go pogonią przy podobnych wynikach do obecnych.
Przy tym składzie personalnym ten klub w tej badziewnej lidze może zajmować miejsca 2-16 nawet jak jest prowadzony przez sprzątaczkę.

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
1 miesiąc temu

Pytanie czy Śląsk zadowalają okolice 8 miejsce z próbą ofensywnej gry i promowania młodych. Może do takiej wizji to Magiera się rzeczywiście nada, ale jak chcą mieć wyniki, grać o puchary to ten projekt z góry skazany jest na porażkę. No chyba, że mu kupią takiego Vadisa co cały pomysł na grę będzie wyglądał podaj do niego i niech on coś wymyśli.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Tymek Ruchacz

Juz byly w Slasku testowane rozne warianty:
– kupujemy znane nazwiska i na pewno bedzie sukces. Zesralo sie.
– kupujemy pilkarzy z nizszych lig i na pewno sie uda. Zesralo sie.
– teraz to….

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

Trzeba kombinować, by z budżetu miasta pieniążki szły

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

Z perspektywy kibica Ekstraklasy to wizja klubu, który chce grać do przodu i promować młodych piłkarzy będąc spokojnie w środku tabeli mi się bardzo podoba. W każdej lidze muszą być takie zespoły i zaakceptować rolę średniaków. Tylko nasza liga jest strasznie specyficzna i tu poza Legią te podium cały czas się zmienia więc 3/4 ligi może przed startem marzyć o pucharach.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Tymek Ruchacz

W teorii fajnie to brzmi a w praktyce skonczy sie tak jak zwykle – druzyna zacznie sie krecic kolo 9 miejsca, na stadionie bedzie z 6tys kibicow, chetnych na mlodych kopaczy z dolu tabeli jakos bedzie brak i caly misterny plan wpizdu. Wtedy jajoglowi z Wroclawia wpadna na kolejny wizjonerski pomysl…. i tak w kolko.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Tymek Ruchacz

W teorii fajnie to brzmi a w praktyce skonczy sie tak jak zwykle – druzyna zacznie sie krecic kolo 9 miejsca, na stadionie bedzie z 6tys kibicow, chetnych na mlodych kopaczy z dolu tabeli jakos bedzie brak i caly misterny plan wpizdu. Wtedy jajoglowi z Wroclawia wpadna na kolejny wizjonerski pomysl…. i tak w kolko.

Stat
Stat
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

I co z tego że zakręci się blisko 9 miejsca? Jaka różnica (oprócz finansowej – dla tych, którzy są z tego rozliczani) czy klub zajmie miejsce 5, 8 albo 11…? Zrozummy nareszcie, że liczy się długofalowa wizja i nie każdy ma kapitał oraz potencjał aby realnie walczyć o europejskie – część drużyn zresztą nawet nie ukrywa, że awansując do tych rozgrywek, olewa je i traktuje jako dodatek za który może skapnie trochę kasy.

Kupowanie znanych nazwisk i doświadczonych graczy ma sens jedynie krótkoterminowy, np dla drużyny która obawia się spadku i stać ją aby w ten sposób zapewnić sobie egzystencję na 2-3 lata. Z wyjątkiem osób które mają dobrą pamięć, mało kto kojarzy jak świetne mecze rozgrywał mimo swojego wieku Broź, czy Robak, a nawet Piech, czy obecnie Putnocky.

Dlaczego zesrało się stawianie na piłkarzy z niższych lig? Przede wszystkim wg mnie nie zesrało się – postawiono na Płachetę, wypromowano go i zarobiono bardzo fajny (jak na PL warunki szmal), identycznie sprawa wygląda z Łabojko, podobnie w sumie z Cholewiakiem (choć mowa o starszym zawodniku, ale bez stażu w ESA), ponadto postawiono np na Radeckiego (kontuzje zepsuły tu jego pobyt) , Gąskę (wg mnie niedoceniany, zwłaszcza w obecnej formacji byłoby dla niego miejsce) oraz Piaseckiego (przychodził jako król strzelców zaplecza – nie gra wiele, ale gdy już gra to na ogół strzela lub asystuje). W którym przypadku i co Ci się “zesrało” ? 🙂 na kim można było coś zarobić – zarobiono, na kim można było przejechać sezon-dwa, to też wykorzystano potencjał.

Teraz zespół ustabilizował wreszcie pozycję w ESA – dlatego zaczyna stawiać na młodzież, pojawiają się perspektywy występów pierwszych zawodników którzy są już dziełem tej “ulepszonej” akademii. Na wszystko potrzeba czasu, a Śląsk teraz np oszczędzając (mniej znanych nazwisk), zaliczy z pewnością lekki spadek sportowy, ale tylko dlatego bo inwestuje. Stawia na młodych lub chociaż względnie niedoświadczonych (Praszelik, Zylla, Bejger, Poprawa, Scalet, ostatnio Lewkot, wkrótce pewnie wróci temat Łyszczarza i może Bergiera, a jeszcze przecież są w kolejce Bargiel, Wypart, czy trochę starszy Pałaszewski). Niektórym się może wydaje (błędnie), że wdrożenie zawodników akademii do pierwszej drużyny trwa kilka tygodni/miesięcy, w ciągu jednej rundy osiągną oni poziom ESA, a za 2 lata zostaną sprzedani za kilka milionów i/albo będą topowymi graczami w lidze 🙂 troszkę odrealnione i nieuzasadnione oczekiwania, a później zdziwienie że kluby ich nie spełniają

PS 6 tysięcy kibiców będzie na stadionie? To fajnie, bo z tego co kojarzę to poprzednie sezony średnia kibiców na meczach Śląska to ~11 tys i była to 5-6 frekwencja w lidze 🙂 pewnie że stadion jest duży i gdyby chodziło 5 tys na stadion mogący pomieścić 8 tys, to wrażenie może byłoby lepsze (w ekranie TV), ale nie zmienia to faktu, że zapełniony ledwie w 1/4 stadion Śląska wciąż oznacza 2x większą widownię niż wspomniany przykład kameralnego stadionu.

Mireck
Mireck
1 miesiąc temu

Lavicka był bardzo dobry trenerem… Fakt, że mniej młodzieżowców było w składzie niż u Magiery ale zwolniony został przez piłkarzy. Gość gdyby był w Lechu to by zrobił porządek skoro potrafił z przeciętnym Śląskiem wyciągnąć 5 miejsce (zresztą, byli ciągle na podium ale chyba zarządowi się to nie spodobało i zagrali przeciętnie by uniknąć medali 🙂 )

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
1 miesiąc temu

A dziś młodzieżowców Śląska zje, przeżuje i wypluje, pamiętający jeszcze czasy Mojżesza Łukasz Trałka

fanatyk kopanej
fanatyk kopanej
1 miesiąc temu

I co niby ten Trałka dziś zrobił ? Bejger schował jego i kolegę czarnego niemiaszka do kieszeni, a “przeciętny” hiszpański napastnik i “stary” słowacki rozgrywający rozje….li Dyskobolię na łopatki, gdyby Puerto siedział na ławce, a inny młody “do zjedzenia” Poprawa zagrał, a w środku Scalet, to zielone ludki zeszłyby do szatni z 0:4 na luzie, a “młodzieżowcy Śląska”, jak to kolega powyżej napisał – zjedliby, przeżuliby i wypluliby warciarzy… a tak tylko wybili im z głowy numer, jaki wywalili Radomiakowi.

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Magiera raczej woli dziewczyny, także publikacja do kosza.
btw. Jeszcze za Czechem zatęsknią, bo z tego co miał robił wynik.
btw2. A ten łabojko czy ten drugi, to wypłynęli za czyjej kadencji?
btw3. To jest sztuka by wypociny oprzeć o oczekiwana szanse na gola + wykrysik
profeska.
szkoda ze miejsce w lidze niższe i w sumie średnio się to ogląda.

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Magiera raczej woli dziewczyny, także publikacja do kosza.
btw. Jeszcze za Czechem zatęsknią, bo z tego co miał robił wynik.
btw2. A ten łabojko czy ten drugi, to wypłynęli za czyjej kadencji?
btw3. To jest sztuka by wypociny oprzeć o oczekiwana szanse na gola + wykrysik
profeska.
szkoda ze miejsce w lidze niższe i w sumie średnio się to ogląda.

Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu

Artykuł ala Czesiu 2

Nemo2
Nemo2
1 miesiąc temu

Głownym problemem w Slasku jest niejaki Sztylka,jescze jeszcze nie tak dawno wychwalany wszem i wobec za niesamowite transfery w tym Magiery…i o zgrozo facet nadal w tym Sląsku funkcjonuje…a Magiera no cóż prochu nie wymyslił i nie wymysli.Trener góra na I ligę.

fanatyk kopanej
fanatyk kopanej
1 miesiąc temu
Reply to  Nemo2

Wiesz kiedyś tak pisano o Papszunie, a dziś Raków jest Mistrzem PP i za tydzień będzie w-c Mistrzem 2020/2021 ekstraklasy. Dlatego ostrożnie z tą oceną trenerów, którzy za dużo jeszcze nie pracowali w tej słabej lidze, a mają świeże spojrzenie i nie są z karuzeli “starych wyg”, które polski futbol utrzymują w stanie z lat 80 – popierani przez PZP(R)N beton komuszych towarzyszy.

Suche Info
21.06.2021

Wzruszające pożegnanie Pandewa

Goran Pandew skończył reprezentacyjną karierę i został godnie pożegnany. Tak przed meczem, kiedy dostał pamiątkową koszulkę od Holendrów, jak i po meczu, kiedy bili mu brawo wszyscy. Zobaczcie: Goran Pandew kończy ostatni w karierze mecz w barwach Macedonii #MKD, żegnany nie tylko przed kolegów z drużyny, ale i rywali, a nawet legendy holenderskiej piłki #NED […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

W Widzewie jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem klub ma nowego prezesa – został nim Mateusz Dróżdż. To postać znana w świecie futbolu. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej w Górniku Polkowice, a wcześniej też był prezesem, tyle że w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Oficjalnie stanowisko prezesa Dróżdż obejmie jutro. Strona Widzewa charakteryzuje: Współpracował z wieloma […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Szczepański na testach w Lechii

Lechia nie ma za dużo pieniędzy, więc musi kombinować, jak się wzmocnić i jednocześnie dużo nie wydać. Dlatego bierze na testy Miłosza Szczepańskiego. Nie tylko te medyczne, ale i sportowe. Najwyraźniej Piotr Stokowiec chce sprawdzić, czy Szczepański może mu się przydać, bo gdańszczan po prostu nie stać na pudło. Szczepański niewątpliwie ma talent, natomiast jego […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Tottenham odrzuca ofertę City za Kane’a. Na stole było 100 milionów!

Harry Kane to jeden z bardziej łakomych kąsków transferowych tego okienka. Napastnik chce zdobywać tytuły, a w Tottenhamie jak wiadomo będzie o to trudno. Fabrizio Romano podaje, że Manchester City chce snajpera u siebie i złożył oficjalną ofertę. Ta jednak została odrzucona. A Obywatele naprawdę zagrali grubo, bo wrzucili – według informacji dziennikarza – 100 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Chrobry Głogów pozyskał napastnika z Holandii

Działacze Chrobrego Głogów zaczynają letnie okienko transferowe. Jak udało nam się ustalić, na Dolny Śląsk trafi 24-letni napastnik rodem z Holandii. To Dennis van der Heijden, który w młodości grał w akademii Feyenoordu Rotterdam czy ADO Den Haag. Ostatnio natomiast występował w 2. lidze holenderskiej. 24-latek ma dziś podpisać dwuletni kontrakt z Chrobrym. Przechodzi do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zrelak na dłużej w Warcie Poznań

Adam Zrelak nie zaimponował wiosną w barwach Warty Poznań, ale “Zieloni” nadal wiążą z nim poważne plany. Zawodnik podpisał nowy kontrakt, ważny do czerwca 2023 roku.  Zrelak zimą przyszedł do Warty z FC Nuernberg, gdzie męczyły go poważne kontuzje. Motywacji mu nie brakowało, bo walczył o miejsce w reprezentacji Słowacji na Euro 2020. Zdążył wystąpić […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wstęp na mecze mundialu w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani poinformował, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata mecze z wysokości trybun będą mogli oglądać wyłącznie kibice zaszczepieni na koronawirusa.  Tłumaczy to rzecz jasna względami bezpieczeństwa. Al Thani dodał, że jego państwo zakupi na czas mundialu milion szczepionek, aby w razie czego na miejscu mogły się zaszczepić […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Sensacyjny transfer Calhanoglu: przejdzie z Milanu do Interu

Hakan Calhanoglu liże rany po nieudanym EURO z reprezentacją Turcji, ale osłodzi to sobie zmianą barw klubowych. Miasta nie zmieni, ponieważ wydaje się przesądzone, że przejdzie z Milanu do Interu! Informacje o praktycznie dopiętym transferze podają już wszyscy czołowi włoscy dziennikarze specjalizujący się w newsach – na czele z Fabrizio Romano i Gianluką Di Marzio. […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Maciej Kędziorek asystentem Skorży w Lechu Poznań

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Będzie pełnił funkcję asystenta Macieja Skorży. – Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Rafał Boguski piłkarzem Puszczy Niepołomice

Rafał Boguski po wielu, wielu latach pożegnał się z Wisłą Kraków, ale kariery kończyć nie zamierza. Doświadczony pomocnik będzie teraz walczył ku chwale Puszczy Niepołomice. 37-letni piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Przejście do Puszczy zapewne byłoby podyktowane względami rodzinnymi. Boguski nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie i nie musi wywracać swojego życia do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Trzech zawodników odchodzi z GKS-u Tychy

Szymon Lewicki, Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski nie będą już piłkarzami GKS-u Tychy. Dwaj pierwsi odchodzą po wygaśnięciu kontraktów, a Norkowski wraca do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony. Lewicki w ostatnim sezonie I ligi rozegrał 27 meczów i strzelił siedem goli. Moneta w 32 spotkaniach zdobył jedną bramkę. Norkowski pojawił się na boisku 21 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zmiany w ŁKS-ie: Kibu Vicuna nowym trenerem, Arkadiusz Malarz odchodzi

Kibu Vicuna został nowym trenerem ŁKS-u. Hiszpan podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. – Szukaliśmy trenera, który będzie kontynuował naszą filozofię, obecną już w Akademii ŁKS i pierwszym zespole. Ważne było również to, że po tych wszystkich ostatnich doświadczeniach nie zamierzamy zrezygnować z obecnego sztabu i dlatego potrzebowaliśmy szkoleniowca z doświadczeniem […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Juventus obserwuje Kacpra Kozłowskiego

Kacper Kozłowski coraz śmielej poczyna sobie w reprezentacji Polski. Wchodząc na boisko w meczu z Hiszpanią został najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy i już ma swoje miejsce w historii. Nic więc dziwnego, że pomocnikiem Pogoni Szczecin coraz mocniej interesują się kluby zachodnie. Dopiero co włoskie media pisały o Borussii Dortmund, wcześniej padała […]
21.06.2021