Co za emocje w Bilbao, kwestia tytułu znów otwarta!

25 kwietnia 2021, 23:03 • 2 min czytania 21 komentarzy

Athletic Bilbao sensacyjnie pokonał u siebie Atletico Madryt po szalenie emocjonującym meczu i golu Inigo Martineza na 2:1 w 88. minucie meczu. Tym samym znów otwiera się kwestia mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Diego Simeone pozostają na pierwszym miejscu w ligowej tabeli, ale tracą już „pole position” na ostatniej prostej – bo w tej chwili w odrobinę lepszej sytuacji jest Barcelona, z dwoma punktami straty do Atletico, ale i zaległym spotkaniem.

Mecz od samego początku ułożył się źle dla przyjezdnych. Drużyna ze stolicy już w 8. minucie straciła bramkę – po ośmiu meczach bez gola przełamał się skrzydłowy z Bilbao, Alejandro Berenguer. Od tej pory Atletico było zmuszone do ataków pozycyjnych, podczas gdy rywale mogli się skupić na grze defensywnej i nieśmiałych kontrach. Baskijski mur skruszył dopiero w 77. minucie Stefan Savić i wydawało się, że Atletico zdobędzie chociaż punkt, a co za tym idzie – zachowa przewagę nad Katalończykami.

Nic z tego,  na dwie minuty przed upływem podstawowego czasu gry, wprowadzony chwilę wcześniej Ibai dograł do Inigo Martineza, a ten zdobył bramkę na 2:1 – bramkę na wagę 3 punktów, a kto wie, może i bramkę kluczową dla losów mistrzostwa Hiszpanii.

Jak wygląda na ten moment sytuacja w tabeli? Prowadzą dwie madryckie drużyny, Atletico z 73 punktami i Real z dwupunktową stratą. Barcelona jest trzecia, ale ma tyle samo punktów, co Królewscy plus jeden mecz mniej. W dodatku Barcelona ma jeszcze jednego asa w rękawie – mecz u siebie przeciw Atletico. Już wcześniej wszystko było w nogach Barcelony, teraz wystarczy tak naprawdę chociaż zremisować z Altetico, wygrać zaległy mecz i nie potknąć się na najprostszych przeszkodach. Po porażce Rojiblancos światełko zapaliło się zapewne również w sercach kibiców Realu Madryt. Oni jednak, w przeciwieństwie do rywali, mają jeszcze jeden cel na sezon – i jest nim kolejny triumf w Lidze Mistrzów.

Athletic Bilbao – Atletico Madryt 2:1 (1:0)