Nie tylko Krychowiak. Rafał Augustyniak też strzela w Rosji!

24 kwietnia 2021, 14:52 • 1 min czytania 0 komentarzy

W sobotnim meczu ligi rosyjskiej, Ural Rafała Augustyniaka zmierzył się z Achmatem Groznym. Gospodarzom udało się wywalczyć jeden punkt, co przybliża ich do utrzymania w rosyjskiej ekstraklasie.

Znaczny wkład w ten remis miał Rafał Augustyniak. Jego klub przegrywał po pierwszej połowie 0:1, gdy do siatki trafił 21-letni Lechii Sadułajew. Dla napastnika gości było to pierwsze trafienie ligowe w tym sezonie.

W drugiej części znacznie ożywił się Ural, który zupełnie zdominował przyjezdnych. Nie byli oni w stanie oddać choćby jednego strzału na bramkę. Oddali natomiast piłkę, bo ta niemal cały czas znajdowała się pod nogami podopiecznych Matwiejewa.

Ich dążenia zrealizowały się w 58. minucie, gdy bramkę na wagę remisu zdobył Rafał Augustyniak. Polak oddał mocny strzał zza pola karnego, który wpadł do siatki.

Ural zajmuje obecnie ostatnie bezpieczne miejsce w rosyjskiej ekstraklasie. Nad strefą spadkową ma jednak osiem punktów przewagi.