Jeśli piłkarze Schalke chcą, mogą nie grać do końca sezonu

redakcja

Autor:redakcja

23 kwietnia 2021, 20:53 • 1 min czytania

Reklama

Schalke 04 skompromitowało się w tym sezonie pod każdym względem. Ale czy to uprawnia kibiców do tego, by stosować „kary cielesne” na piłkarzach? No sami wiecie – nie za bardzo. Dyrektor sportowy stwierdził, że jeśli któryś z zawodników boi się o własne zdrowie, może już teraz zakończyć sezon.

Reklama

Przypomnijmy – mowa o klasycznej łapance sfrustrowanych kibiców, którzy chcieli bić piłkarzy Schalke.

Klub zamierza ochronić piłkarzy w tych trudnych momentach. Spadek został już przyklepany, ale sezon trzeba jeszcze dograć, a do końca zostały cztery mecze. Schalke zapowiedziało już, że zajęcia pierwszego zespołu będą odbywały się pod ochroną policji.

Reklama

– Jeśli ktoś nie chce grać w tych czterech meczach, będę mógł z tym żyć – mówił w „Bildzie” dyrektor sportowy klubu, Peter Knäbel. Każdy zawodnik przeprowadził indywidualną rozmowę z kierownictwem klubu, każdemu zostało zaoferowane wsparcie, każdy miał usłyszeć, że jeśli nie chce, może nie grać aż do końca sezonu. Wydarzenia z nocy po decydującym meczu z Arminią zbada policja.

W najbliższy weekend Schalke – na swoje szczęście – nie zagra, bo Hertha przebywa na kwarantannie. Oprócz tego meczu pozostały do rozegrania spotkania z Hoffenheim, Eintrachtem i FC Koeln.

Fot. newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank