Pique: Superliga nie jest rozwiązaniem

redakcja

Autor:redakcja

22 kwietnia 2021, 11:03 • 1 min czytania

Reklama
Pique: Superliga nie jest rozwiązaniem

Mimo że Barcelona przystąpiła do Superligi, Gerard Pique nie należy do zwolenników tego pomysłu. Dla obrońcy „Blaugrany” temat nie jest jednak czarno-biały.

Reklama

 – Z punktu widzenia zawodnika, Superliga długoterminowo nie byłaby dobrym rozwiązaniem dla piłki. Cały czas największe kluby grałyby między sobą, pięć dodatkowych miejsc nie zmieniłoby tego obrazu. Trzeba szukać nowych formuł i nowych rozwiązań, ale musi zostać zachowana zasada współistnienia dużych z mniejszymi. Zrywając z tym, zniszczylibyśmy dotychczasowy ekosystem futbolu. Uważam jednak, że kluby muszą mieć więcej do powiedzenia, zarówno w La Liga, jak i UEFA – powiedział Pique w telewizji Movistar.

Hiszpan obawia się, że z czasem takie projekty jak Superliga wyprą ligi krajowe i zajmą ich miejsce w terminarzach. – Za takimi projektami stoją banki i fundusze inwestycyjne. Gdyby kiedyś zaczęły przynosić straty, zaczną grać w weekendy kosztem lig krajowych i kosztem ich przychodów. Na rynku zostałyby tylko duże marki. Ale czy tego chcemy? Czy chcemy piłki bez Sevilli, Valencii, Evertonu, Leicester, Napoli i tak dalej? Do tego wszystko zmierza – dodał Pique.

Jak doświadczony stoper tłumaczy sobie przystąpienie Barcelony do Superligi? – Zapewne głównym powodem była sytuacja ekonomiczna klubu, ale nie wiem, czy jedynym – stwierdził.

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank