post
Paweł Paczul

Opublikowane 18.04.2021 12:11 przez

Paweł Paczul

Byłem pewien, że nie będę grał, że nie będę nawet w kadrze meczowej. Jeden mecz, drugi poza składem… Wiedziałem, że Sobolewski mnie nie potrzebuje. Jako piłkarz wiesz albo chociaż czujesz – no, teraz mnie wstawi. Ja zawsze wiedziałem, że tak się nie stanie – mówi Giorgi Merebaszwili z Wisły Płock, który może sporo zyskać na zmianie trenera w Wiśle Płock. Zapraszamy!

Nie ma wątpliwości – zmiana trenera to dla ciebie duża szansa, by wrócić do gry.

Dla wszystkich, którzy nie grali. Dla mnie oczywiście też. Liczę, że będę dostawać więcej szans. Pracuję tak samo, jak zwykle – czyli ciężko. Jestem profesjonalistą i poważnie podchodzę do zawodu. Chcę, by Wisła wygrywała.

Co się z tobą działo w ostatnich tygodniach?

Nic. Każdy trener ma prawo do własnej opinii i trener Sobolewski uznał, że nie zasługuję, by grać. Natomiast z moim zdrowiem było wszystko w porządku – przez pięć lat w Wiśle miałem tylko jedną poważną kontuzję. Trenowałem, starałem się, ale trener decydował inaczej. Musiałem te decyzje uszanować.

Rozmawiałeś z Sobolewskim na temat swojej sytuacji?

Nie. Nie rozmawialiśmy wcale. Nie mogłem nic zrobić.

Cóż, byłeś ważnym zawodnikiem dla Wisły, więc zastanawiam się, czy trener powiedział ci, dlaczego nie grasz.

Nie. Nic nie mówił. Nie pamiętam, kiedy ostatnio rozmawiałem z trenerem Sobolewskim. Ja nie mogłem jakkolwiek zareagować – to trener decyduje o taktyce, piłkarzach i tak dalej. Natomiast chciałem podziękować kibicom, bo dostałem od nich wiele wiadomości. Wspierali mnie. To znaczyło dla mnie dużo. Zdarza się w futbolu, że nie grasz, masz trudną sytuację, ale wówczas ważne jest to, byś nie został sam. Ja nie zostałem. Ci ludzie mnie dodatkowo motywowali i to było bardzo miło oraz potrzebne.

Trenowałeś z pierwszą drużyną, czy schodziłeś też do rezerw?

Parę razy trenowałem również z rezerwami, by podtrzymywać formę i czuć się jeszcze lepiej. Natomiast podkreślę – to były moje decyzje.

Pewnie spodziewałeś się, że w tygodniu ligowym nie masz szans u Sobolewskiego.

Byłem pewien, że nie będę grał, że nie będę nawet w kadrze meczowej. Jeden mecz, drugi poza składem… Wiedziałem, że mnie nie potrzebuje. Jako piłkarz wiesz albo chociaż czujesz – no, teraz mnie wstawi. Ja zawsze wiedziałem, że tak się nie stanie. Ostatni raz zagrałem z Zagłębiem Lubin na początku roku. 10 minut. Cóż, pracowałem ciężko, byłem w dobrej formie, ale trener podejmował inne decyzje.

Pewnie nie czułeś się gorszy niż inni piłkarze grający na twojej pozycji?

Jeśli wyniki są dobre, drużyna wygrywa – okej, nie można nic powiedzieć, trudno by trener coś zmieniał. Ale my zaczęliśmy przegrywać, wpadliśmy w dołek, teraz walczymy o utrzymanie.

Może był na ciebie zły choćby za Puchar Polski, kiedy dostałeś czerwoną kartkę?

Nie, nie. Ta sytuacja była dyskutowana na odprawie, bo jak mówiłem, sam na sam nie rozmawialiśmy. Trener wówczas stwierdził, że to nie była czerwona kartka. Zgadzam się z tym. Nie dotknąłem rywala. Więc to nie był powód, dlaczego nie grałem. A wiele razy się zastanawiałem – dlaczego nie gram? Rozmawiałem z przyjaciółmi, rodzicami. Nadal nie znam powodu. Po prostu to był wybór trenera. Uznał, że nie zasługuję na grę.

Próbowałeś go spytać, mimo że nie rozmawialiście?

Nie. Wiem, co bym usłyszał: „jestem trenerem, taka jest decyzja, musisz to uszanować”. Niczego bym się nie dowiedział.

A z resztą drużyny Sobolewski miał dobry kontakt?

Nie wiem, nie chciałbym poruszać tego tematu. Powiem tyle, że to trener, który nie lubi za dużo rozmawiać z piłkarzami. Jasne, mieliśmy odprawy i tak dalej, natomiast rozmów jeden na jeden, w moim odczuciu, właściwie nie było.

Zgodzisz się z opiniami, że Sobolewski preferuje defensywny futbol?

Tak. Graliśmy trzema defensywnymi pomocnikami. Czasami to zmienialiśmy, ale nie jakoś często. Dlatego według mnie trener preferował defensywną grę.

I to nie działało.

No nie. Dla mnie to też był problem – jestem ofensywnym piłkarzem, lubię atakować. Wiesz, możesz grać defensywnie i jednocześnie mieć wyniki, my ich nie mieliśmy. Poza tym rozumiem, że nie mogliśmy wychodzić ofensywnie na najlepszych w tej lidze, ale z Wartą czy Stalą nie powinniśmy się bronić. Trzeba zmieniać taktykę.

Myślałeś, by odejść zimą?

Miałem oferty zza granicy, ale chciałem zostać. Czuje się dobrze w Płocku. Jestem tu od pięciu lat, to dla mnie drugi dom.

Po przyjściu Bartoszka czujesz się lepiej i czujesz, że masz większą szansę na grę?

Tak. Już rozmawialiśmy o mojej pozycji i poprzednich meczach. On też żartował: „Giorgi, gdzie ty byłeś?”. To dobry człowiek. Otwarty. Profesjonalista. Zobaczymy, jak będzie z moją grą, mam nadzieję, że da mi szansę. Najpierw muszę pokazać mu jednak swoją jakość na treningach i staram się to robić.

Zgodzisz się, że Wisła gra jeden z najbrzydszych futbolów w lidze obecnie?

(śmiech) Nie! Mamy dobrych piłkarzy, ale czasami tak jest – mimo ich obecności nie punktujesz odpowiednio. A czasem masz gorszych zawodników, więcej szczęścia i punkty przychodzą. Nie wiem, co dzieje się z nami w tym roku, mimo że mamy dobrych graczy. Możemy prezentować lepszy poziom. Ale nie mamy szczęścia.

Nie możesz mi powiedzieć, że główny problem Wisły to brak szczęścia.

Nigdy nie ma głównego problemu, są składowe. Szczęście, taktyka, przygotowanie i tak dalej.

To inaczej – co miała Wisła, gdy walczyliście o puchary, czego brakuje jej teraz?

Za Brzęczka graliśmy też defensywnie, ale mieliśmy bardzo ostre i groźne kontrataki. W futbolu nie możesz atakować trzema piłkarzami. Możesz mieć najlepszego snajpera w lidze albo skrzydłowych, natomiast strzelać regularnie bramki przy ataku trzema zawodnikami – to jest niemożliwe. Jeden mecz wygrasz, drugi, ale więcej? Trudno. Wówczas trener Brzęczek trzymał się jednego pomysłu i doskonale znaliśmy siebie nawzajem na boisku, ale też wiedzieliśmy w ciemno, co mamy robić. Ja wiedziałem, co zrobi kolega, kolega wiedział, gdzie pójdę ja. W ten sposób znajdowaliśmy wolne przestrzenie.

Może brakuje wam napastnika?

Nie, mamy dobrych zawodników na szpicę, ale powiedziałem ci – to niemożliwe, by strzelać dużo, jeśli atakuje się trzema zawodnikami. Sheridan strzelał w Jagiellonii, Tuszyński w Zagłębiu, Cabrera w Cracovii. To przecież nie przypadek. Oni po prostu potrzebują wsparcia w ofensywie.

Natomiast zgodzisz się, że w Wiśle brakuje stabilizacji – zmieniają się trenerzy, prezes, dyrektor sportowy.

Zgodzę się, że zmiany trenerów w takim tempie nie wpływają dobrze na drużynę. Trzeba znaleźć dobrego trenera i pozwolić mu pracować. Nie zbudujesz zespołu w sześć miesięcy, nawet rok. Trzeba zaufać jakiemuś szkoleniowcowi, pozwolić mu wybrać swoich piłkarzy i poczekać na efekty.

No widzisz, a Bartoszek ma przyjść na sześć meczów.

Klub tak zdecydował, trener się na to zgodził. Nie mogę tego oceniać. Ale podkreślę – to dobry człowiek i trener. Jako zespół musimy to wykorzystać.

Nie odszedłeś zimą, ale teraz kończy ci się kontrakt. Zostaniesz?

Mam kontrakt do czerwca. Obecnie nie wiem, co dalej, nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat. Na razie musimy zająć utrzymaniem się w lidze. A potem – zobaczymy. Jeśli Wisła będzie chciała, bym został, zostanę. Czuję się tu świetnie.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. FotoPyk

Paweł Paczul

Karierę brutalnie przerwał mu brak talentu. Złośliwi powiedzą, że talentu do dziennikarstwa też nie ma, ale złośliwości na bok. Liga Minus, Quiz, Weszłopolscy, tam możecie go słuchać i oglądać, na Weszlo.Com czytać. Polecamy wszystkie te formy aktywności, nawet oglądanie!

Opublikowane 18.04.2021 12:11 przez

Paweł Paczul

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
05.05.2021

Najniższy wymiar kary dla Realu. Chelsea w finale Ligi Mistrzów!

Jest takie powiedzonko „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, może kojarzycie – śmiech w nawiasie – ale najwyraźniej dzisiaj wyłożyło nogi na kanapie, grzebało w pępku i nie miało zamiaru ruszać się na Stamford Bridge. A wydawało się – cholera, Chelsea musi zapłacić rachunek za swoją nieskuteczność. Taki jest futbol, tym bardziej na poziomie 1/2 Ligi Mistrzów, […]
05.05.2021
Weszło
04.05.2021

Guardiola po 10 latach wraca do finału Ligi Mistrzów

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Pep Guardiola to jeden z najlepszych szkoleniowców na świecie, ale wiadomo – Liga Mistrzów ostatnio była dla niego upierdliwym kamieniem w bucie. Ha, „ostatnio”. Toż to mija przecież 10 lat, od kiedy Hiszpan ostatni raz meldował się w finale tych rozgrywek. W tym czasie Zidane wygrywał je seryjnie, triumfował […]
04.05.2021
Felietony i blogi
04.05.2021

Czy Świerczok zasłużył na szansę w kadrze?

Gdyby Jakuba Świerczoka z jego liczbami i wpływem na Piasta cofnąć – dajmy na to – do 2008 roku, gdy nie mieliśmy specjalnie kim straszyć z przodu, byłby może i pewniakiem do pierwszego składu reprezentacji. A przynajmniej na pewno regularnie zbierałby powołania. No, ale cóż, mamy 2021 rok, Lewandowskiego, Milika, Piątka, dalej choćby Świderskiego. W […]
04.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Weszło
30.04.2021

Legia powinna ściągnąć Świerczoka

Legia Warszawa została mistrzem Polski – gratuluję. W sumie nawet nie bardzo z kim miała to mistrzostwo przegrać, bo jak tylko pojawił się cień szansy dla Rakowa czy Pogoni, szybko okazywało się, że nie są to drużyny gotowe na pierwsze miejsce. Legia z fachowcem pokroju Michniewicza musiała wygrać, pewnie nawet z Vukoviciem by się udało, […]
30.04.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
19 dni temu

No tak, trener nie powie, trener nic, ale zapytać się samemu to już nie potrafił. Piękna rzecz, zaangażowanie i chęć gry aż kipi.

VOx
VOx
19 dni temu
Reply to  Patryk

Akurat Giorgiemu nie trzeba zarzucać że nie ma zapału do gry sam fakt że wielokrotnie trenował indywidualnie samemu poza klubem pokazuje że jednak facetowi zależy mimo wieku.

Falset Kręcidły
Falset Kręcidły
19 dni temu

Trochę mała czcionka pytań, są mało czytelne 🙁

rroy
rroy
19 dni temu

“Nie wiem, nie chciałbym poruszać tego tematu ” to po c… drążysz temat pajacu…

Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021