Rząd przywraca sport amatorski na świeżym powietrzu

redakcja

Autor:redakcja

14 kwietnia 2021, 10:59 • 1 min czytania

Reklama
Rząd przywraca sport amatorski na świeżym powietrzu

Na swojej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia, przekazał, że od 19 kwietnia przywrócona zostanie możliwość grupowego uprawiania sportu amatorskiego na świeżym powietrzu. 

Reklama

– Po rozmowie z premierem Glińskim doszliśmy do wniosku, że trzeba przywrócić możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Podkreślam: na otwartym powietrzu, bo tutaj ryzyko zakażenia i ryzyko transmisji wirusa jest mniejsze. Dlatego też dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce do tej pory, ale też na obiektach sportowych, w grupie do 25 osób, będzie można prowadzić aktywności fizyczne – powiedział Adam Niedzielski.

Oznacza to, że od 19 kwietnia dozwolone będzie:

– współzawodnictwo dzieci i młodzieży prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy,

– dopuszczalny dla wszystkich na obiektach sportowych w grupach max. 25-osobowych,

Reklama

– współzawodnictwo w ramach sportu zawodowego (tak jak dotychczas).

No i super.

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank