Bjelica: – Walczysz o mistrza Polski, a oni proszą cię o grę młodymi zawodnikami

redakcja

Autor:redakcja

12 kwietnia 2021, 08:02 • 1 min czytania

Reklama
Bjelica: – Walczysz o mistrza Polski, a oni proszą cię o grę młodymi zawodnikami

Nenad Bjelica lubi o sobie czasem przypomnieć. Raz, że dobrymi wynikami, bo po odejściu z Lecha potwierdzał swój warsztat, a dwa, że czasem szpilkami w kierunku poznańskich władz. Podobnie było z ostatnim wywiadem dla germanijak.hr.

Reklama

Bjelica przyznał, że były na niego naciski, by stawiał na młodzież. Kazano mu walczyć o mistrza, a zarazem stawiać na juniorów. Jak się do tego odniósł?

Bjelica: – W ogóle nie dzielę graczy na starych i młodych, ale na tych, którzy mogą i tych, którzy nie mogą. Tak więc może być jeden gracz, który ma 31 lat i może dać więcej niż niektórzy młodzi ludzie w wieku 20 lat i odwrotnie. Nie jestem zwolennikiem młodych grających tylko dlatego, że są młodzi, ale kiedy na to zasługują. Nie tylko w Dinamie, nie tylko w Osijeku. Byłem w polskim Lechu Poznań i mieliśmy młodą drużynę w IV lidze, a klub chciał grać młodymi zawodnikami. Teraz walczysz o mistrza Polski, a oni proszą cię o grę młodymi zawodnikami, którzy zajmują ósme miejsce w IV lidze. Czy to realistyczne?

Nie jest to ani pierwszy, ani ostatni trener, który jasno przyznawał, że wybory personalne w Lechu nie były zawsze tylko jego własną sprawą.

Fot. NewsPix

Reklama

Źródło i tłumaczenie: Twitter Kamila Rogólskiego

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank