post
Avatar

Opublikowane 03.04.2021 11:56 przez

Kamil Warzocha

O byciu rewolucjonistą, ekstrawertyzmie i bezpośredniości jako broni obosiecznej. Posiadaniu wielu twarzy, sile śmiechu i znaczeniu osobowości. Postrzeganiu pracy dobrego szkoleniowca, przypinaniu łatek, szaleństwie i ludzkiej arogancji. Życiu “trenera z uniwersytetu” i byłych piłkarzach, psychologii i poprawności politycznej. Pracoholizmie oraz tęsknocie za domem. Stawianiu w opozycji do innych i głupstwach prawionych przez dziennikarzy. O byciu sobą. Peter Hyballa, trener Wisły Kraków.

Zapraszamy.

Temperament to pana największa siła?

To nie siła. To styl trenowania, w który wierzę. Bycie ekstrawertycznym człowiekiem to bardzo ważny aspekt w tym zawodzie. Jeśli biegniesz po lesie sam i czujesz duże zmęczenie, zatrzymujesz się. Ale kiedy masz za sobą takiego trenera jak ja, nie przestaniesz biec. Czasami jestem jak ten bat nad głową, zmora albo pies gończy. Oczywiście w dobrej wierze. Ktoś powie, że to przecież profesjonalny piłkarz, który zawsze powinien dawać z siebie maksimum. Okej, ale jeśli trenera nie będzie na boisku podczas treningu, sam nie zrobi zbyt wiele. Nie zrobi nic. W skali ogólnej liczba profesjonalnych zawodników nie jest duża i możemy to powiedzieć również o dziennikarzach. Tacy ludzie mogą osiąść na laurach, bo wiedzą, że są elitarni. Dlatego trzeba im ciągłej motywacji, którą staram się dawać całym sobą.

Zawsze był pan takim ekstrawertykiem? Nawet w latach młodości?

Oczywiście. Krzyczałem, śmiałem się, a nawet płakałem. To żaden wstyd. Z biegiem lat coraz bardziej zacząłem jednak skupiać się na tym, jak skutecznie pomóc drużynie w trakcie meczu. To, jakie trener pokazuje emocje, jest bardzo ważne. Staram się nie płakać, żeby nie pokazywać słabości. Kiedy strzelamy gole, staram się zachowywać spokój, bo wiem, że to jeszcze nie koniec meczu. To wszystko widzą piłkarze, ale też kibice przez pryzmat telewizyjnej kamery. Futbol to teatr. To gra pełna emocji. Ale one są prawdziwe, dlatego trzeba wiedzieć, jak odpowiednio się nimi posługiwać. Choćby sytuacji, w której rozpływam się we łzach, ludzie raczej nie zobaczą. Co nie znaczy, że tego nie robię.

Poza światem piłki ponoć zachowuje się pan jak introwertyk. W ten sposób ładuje pan baterie?

Zgadza się. W życiu prywatnym jestem inny niż na boisku, czyli de facto w pracy. Trochę oddalam się od ludzi. Mam wiele twarzy, ale tak może powiedzieć chyba każdy.

Jedną z tych twarzy jest człowiek wesoły, a może nawet w zamierzony sposób nie do końca poważny. Taki dystans w pracy trenera warto mieć?

Chodzi tutaj o osobowość. Nie jestem tylko trenerem. Jestem przede wszystkim Peter. W całym moim życiu zawód szkoleniowca to tylko jakiś procent. Co do dystansu – uważam, że wielu ludzi stara się na siłę zachowywać powagę. Są zbyt poważni. Śmiech jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką możemy uskuteczniać. Czasami twój śmiech pomaga innym, dlatego tak często można go u mnie zobaczyć. To ważny element mojej codzienności. Taki jak fakt, że muszę jeść, pić i spać. Mam tylko jedno życie, stąd chcę jak najczęściej mieć uśmiech na ustach.

Śmiech jest potrzebny.

Absolutnie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ten gest w pewnym sensie nie należy tylko do nas. To, jakie mamy reakcje w różnych sytuacjach, odbija się na innych. Oczywiście kiedy jesteśmy na boisku, musi być maksymalna koncentracja. Ale poza nim nic nie stoi na przeszkodzie, żeby być normalnym, wyluzowanym człowiekiem. To zawsze pomaga w komunikacji między ludźmi. Nie potrafiłbym ciągle chodzić z poważną miną albo pochyloną głową. To nie moje życie. Jestem człowiekiem, nie robotem. Każdy może wybrać, czy szuka pozytywnej aury w sobie i innych, czy negatywnej.

Pan pokazał ludzką twarz w sytuacji, gdy Mateusz Lis chciał jechać do szpitala w dzień meczu, żeby odebrać poród.

Futbol jest niezwykle ważny, ale nie najważniejszy w życiu. Choć muszę przyznać, że kiedy Mateusz powiedział mi, że dziecko ma pojawić się w dzień meczu i chciałby być wtedy z żoną, przez sekundę czułem się oburzony! Wiedziałem, że dla występu całego zespołu jego brak będzie znaczący. Ale to był pojedynczy moment zawahania. Powiedziałem “Jedź do swojej żony, dokończ swoją robotę!”. Narodziny dziecka to rzecz o stokroć ważniejsza nić mecz piłkarski. To samo tyczy się sytuacji, kiedy wiesz, że ważna dla ciebie osoba umiera. Wtedy nie myślisz o meczu, tylko o spędzeniu z nią ostatnich chwil w życiu. Popełniłbym błąd na gruncie ludzkim, gdybym nie pozwolił Mateuszowi pojechać do szpitala.

Nie ma pan problemu, żeby rozmawiać o swoich błędach?

Wśród trenerów panuje takie przekonanie, żeby za dużo nie mówić o swoich błędach, bo wtedy pokazujesz, że jesteś miękki. Ja nie mam tego problemu. Nie boję się. Tak samo mógłbym porozmawiać o waszych błędach, dziennikarzy, bo wiem, że czasami piszecie coś bez sensu. Ale to norma, każdy je popełnia. Trzeba tylko umieć o nich dyskutować. Czasami na niektóre tematy wypowiadają się ludzie, którzy nie mają o nich bladego pojęcia.

W pewnym momencie był pan najmłodszym trenerem na szczeblu centralnym w Niemczech. Coraz młodsi fachowcy po studiach to dobry kierunek?

Przede wszystkim nie sprowadzałbym tego do wieku. Nieważne, czy trener jest młody lub stary. Albo czy jest byłym piłkarzem. To dla mnie nudne gadanie. Musimy patrzeć na to, co taki człowiek sobą reprezentuje. Ważne jest, czy go lubimy, czy nie. Każdy ma inny zestaw cech. Każdy trochę inaczej będzie funkcjonował w różnych środowiskach. Liczba wiosen na karku to rzecz dopiero na szarym końcu do rozpatrzenia.

W Polsce dość często zdarzają się takie dyskusje, czy lepszym trenerem będzie ten po karierze piłkarskiej, czy jednak bez doświadczenia z boiska.

Pytanie, w jakim kierunku zmierza taka dyskusja? Po co ona jest? To przykład klasycznej gadki o niczym. Spójrzmy: jestem trenerem, który dostaje swój zespół. Analizuję go i dobieram styl gry. Kiedy widzę, że działa, mówię sobie “Okej, fajnie”. Mam przed sobą odpowiedź, że jestem skuteczny. Potem przechodzimy do tego, jak trener rozmawia z piłkarzami. Jaka jest jego filozofia? Jaka mentalność? Czy ma umiejętności retoryczne? Jest inteligentny? Czy potrafi się dobrze komunikować? Jak radzi sobie z zarządzaniem ludźmi?

Czy daje sobie radę w sytuacjach kryzysowych, potrafi podjąć ryzyko? Umie porozumiewać się w kilku językach? Czy ma empatię? Jak wysoko leży poziom jego wiedzy taktycznej? Najpierw patrzę na to, a dopiero później na fakt, czy ktoś ma 500 meczów i 50 trofeów w karierze jako piłkarz. Dla mnie kluczowe jest, czy trener dobrze wykonuje swoją pracę. Nie doświadczenie z przeszłości. Jeśli jako trener bardzo wcześnie zaczynasz swoją przygodę i masz po dziesięciu latach pracy obycie w amatorskim i młodzieżowym futbolu, znaczy to, że posiadasz 10 lat przewagi w porównaniu do świeżego trenera po karierze piłkarskiej. Jeśli jesteś doktorem i masz za sobą 200 wykonanych operacji, nie zawsze będziesz lepszy od doktora, który ma 10 operacji na koncie.

Jako różni trenerzy mierzymy się z tymi samymi problemami. W pewnym sensie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Na profesjonalnym poziomie dochodzą tylko większe pieniądze, masa kibiców i dziennikarze. Nasze umiejętności i osobowość są, a przynajmniej powinny być, wykorzystywane w identyczny sposób. Nieważne, czy mówimy o siódmej lidze, czy pierwszej. Jeśli dobrze wykonujesz swoją robotę na niższym szczeblu przez długie lata, co wynika głównie z tego, jaką osobą jesteś, nie powinno się efektów twojej pracy umniejszać. Niestety widzę to nie od dziś, że byłym piłkarzom łatwiej przychodzi zdobycie licencji trenerskich czy statusu eksperta w telewizji. Moim zdaniem to nie jest właściwa droga. Skoro ktoś nie był niesamowicie dobrym piłkarzem, tym bardziej nie ma gwarancji, że będzie dobrym trenerem.

Pana to dotykało? Ktoś podważał pana pracę, mówiąc “Patrzcie, trener z uniwersytetu!”.

Zdarzało się, ale ze strony ludzi, którzy nie mieli kompetencji, żeby mnie oceniać. Robi to osoba zarządzająca klubem. Najważniejszą sprawą dla mnie jest fakt, czy taki trener potrafi spojrzeć na piłkę pod różnym kątem. Czy rozumie futbol, czy potrafi zagwarantować dobre wyniki i doprowadzić do rozwoju zawodników. Tzw. “trener z uniwersytetu” posiada odpowiednie narzędzia, żeby coś takiego zagwarantować. Dochodzi też wcześniej przeze mnie wspomniana osobowość. Robione kursy, ogółem nauka czy kilkaset meczów w karierze nie zawsze dadzą ci umiejętność zarządzania duża grupą indywidualności z ambicjami. Tu potrzebny jest charakter.

Trener to przede wszystkim nauczyciel, od którego wymaga się kreatywności na najwyższych obrotach. To ktoś, kto codziennie musi szukać nowych rozwiązań, żeby rozwijać zespół. Musi szukać sposobu, żeby postawić krok naprzód, bo inaczej ma problem. Piłkarz w swojej karierze jest na ogół prowadzony za rękę, wykonuje konkretną pracę wymyśloną przez trenera. Nie da się poznać tego fachu z takiej perspektywy. Zawodnik ma wszystko zaplanowane. Dlatego uważam, że tacy jak ja nie są do końca sprawiedliwie traktowani. Ale to tylko moja opinia.

W tym temacie trudno nie odnieść się do sfery psychologicznej.

Zobacz. Jak często trener rozmawia z piłkarzami o taktyce? Zapewniam, że nie poświęcamy temu więcej niż 30% czasu. 70% to rozmowy o konfliktach, motywacji, problemach czy głupotkach. Nie da się ciągle dyskutować o piłce. Wtedy chyba byśmy zwariowali! Dużo uwagi trzeba poświęcać rezerwowym zawodnikom, każdemu z osobna, do nich musimy stosować inne podejście. Tak samo wszystkich piłkarzy z pierwszej jedenastki nie można brać pod linijkę pod kątem motywacji. Podsumowując, jeśli jesteśmy słabymi psychologami, raczej będziemy też słabymi szkoleniowcami. Piłkarze też mają normalne problemy. Nie są wyjątkowymi ludźmi. Ja też byłem kiedyś normalnym, zwykłym gościem na studiach. Nie od zawsze siedziałem w tym “chiki–miki”, futbolowym biznesie. Dzięki temu wiele rzeczy rozumiem od innej strony.

Prosty przykład: skutki życia poza granicami własnego kraju. Sam to przeżywam, więc potrafię sobie wyobrazić, co nietutejszy piłkarz może czuć. Nie każdy z nich znosi tę okoliczność tak samo dobrze. Ktoś może powiedzieć, że to głupie, ale w takim przypadku nawet ludzka zazdrość jest w stanie wystąpić. Kiedy przychodził do Polski Peter Hyballa, zapowiadany przez media jako niepowtarzalny trener z zagranicy, polscy trenerzy pałali do mnie wielką sympatią? Raczej nie. To są niby nieistotne rzeczy, ale z nimi też trzeba się mierzyć. Taki jest los trenera.

 Ten zawód potrafi być niszczący.

Jeśli jesteś oddany temu, co robisz, aż tak tego nie odczujesz. W życiu trenera ciągle możesz się rozwijać, właściwie nie ma szklanego sufitu, jeżeli chodzi o wiedzę. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Żeby zostać dobrym fachowcem w tej dziedzinie, trzeba wielu lat nauki i tysięcy godzin studiowania różnych tajników. Tylko nie można być w tym wszystkim arogancką osobą, a to zdarza się nowym trenerom po karierach piłkarskich. Oczywiście znam też dobrych fachowców, którzy grali w piłkę. Wymienię też słabych trenerów po uniwersytetach. Na samym końcu decyduje to, jakim jesteś człowiekiem.

Nie lubi pan arogancji w ludziach?

Sam bywam arogancki, kiedy ktoś traktuje mnie lub mój zespół w niesprawiedliwy sposób. Dla przykładu: kiedy widzę, że dziennikarz wypisuje w gazecie rzeczy niezgodne z prawdą, wtedy mogę pozwolić sobie na arogancję. Ona jest kontrolowana i wymierzona. Nie lubię, gdy ktoś ewidentnie kłamie. Nieważne, czy ktoś jest prezydentem, czy pracownikiem sklepu. Mam parę uszu, nos i oczy. Wiem, kiedy ktoś zachowuje się niewłaściwie wobec mojej osoby. Niestety dziennikarze podpadają mi najbardziej. Czasami piszecie totalne bzdury, bo chcecie dobrze “sprzedać” artykuł. Nie jestem głupi. Oczywiście nie mam problemu, kiedy mówicie, że moja drużyna zagrała totalne dno. Ale kiedy kłamiecie na mój temat, wtedy mówię: pieprzcie się!

Chodzi o respekt wobec trenerów. Kiedy zespół przegra mecz, w pierwszej kolejności strzelacie w trenera. Kiedy porażek się trochę namnoży, klub nie spojrzy na własne ręce i nie zastanowi się, co może zrobić lepiej. Nie, strzał w trenera. Trenera, który nie zawsze jest problemem. On często leży głębiej, gdzieś w klubie. Mam wrażenie, że to zależy od przyzwyczajeń i kultury danego społeczeństwa. Zamiast szukać defektów najpierw w sobie, ludzie doszukują się defektów w innych. Dlatego uważam, że to dobrze dla tego typu środowiska, gdy pojawia się w nim taki Peter Hyballa. Człowiek, który nie boi się konfrontacji i nie dba o poprawność polityczną. Wyrażam swoją opinię, jestem bezpośredni. Zdążyłem zauważyć, że dla Polaków to nowość. Coś, co przykuwa uwagę. Ludzie mówią, że jestem szalony. Ale nie jestem.

Większość ludzi raczej nie lubi takiej bezpośredniości. Polacy są raczej zamknięci w sobie, bardziej wycofani i wyważeni.

Rozumiem, ale to nie zmienia mojego stylu bycia. Jestem szczery i mówię to, co myślę. Uważam, że to sprawiedliwe szczególnie dla piłkarzy, którzy chcą wiedzieć, na czym stoją. Nie będę dżentelmenem, który w twarz powie coś dobrego, poklepie po plecach, żeby nikogo nie urazić, a gdzieś za plecami zacznie obgadywać. To tak jak na boisku – chcę grać bezpośrednio, bez półśrodków. Mogę wiele stracić, ale mogę wiele zyskać.

Jest pan pracoholikiem?

Lubię swoją pracę. Uwielbiam futbol. Chcę też zaznaczyć, że nie jestem sam, bo otaczają mnie ludzie ze sztabu szkoleniowego. Jesteśmy zespołem. Chcemy razem robić fajne rzeczy. Kiedy jestem z nimi na boisku, czuję przypływ energii. Nie jestem z tych trenerów, którzy powiedzą, że to ich wypala. Nie, obcowanie z piłką mnie podpala.

Pytam o pracoholizm, bo profesjonalni trenerzy potrafią się tak zakręcić, że cierpi np. ich życie rodzinne.

Nie mam żony i dzieci, więc na własnym przykładzie nie mogę tego potwierdzić. Ale zgadzam się, że ta praca ma ciemne strony rzutujące na życie prywatne. Nie wiem na przykład, ile czasu spędzę w jednym miejscu poza swoją ojczyzną. To ciągłe życie w niepewności. Nie wiem, co na mnie czeka. Żyję z tygodnia na tydzień, od meczu do meczu. Kiedy jesteś mężem lub ojcem, odczuwasz dodatkowy stres, bo wiesz, że trudno zagwarantować rodzinie coś na stałe. Nagle możesz stracić pracę, a nową dostać w innym kraju. Słowem: to nie jest praca dla ludzi rodzinnych.

Tęsknota za domem czasami panu doskwiera?

Tak, nie będę tego ukrywał, choć nie jestem człowiekiem aż tak bardzo przywiązanym do domu. Kiedy trafiłem do Krakowa, nie znałem tutaj nikogo. Sam siedziałem w mieszkaniu, nie mogłem używać ojczystego języka. Jedni ludzie byli do mnie przyjaźnie nastawieni, inni niekoniecznie, bo chyba czuli niepewność. Ale taka jest ta praca. Już się do tego przyzwyczaiłem, choć rozumiem moich młodszych kolegów po fachu, którzy dopiero poznają smak bycia trenerem w takich okolicznościach. My tego raczej nie pokazujemy, ale to potrafią być naprawdę różne przeżycia. Nie powiem jednak, że tego żałuję. Zadecydowałem o swoim losie. Wcześniej zawsze mówiłem, że przyjmę ofertę pracy tylko z Niemiec. Ale okazało się inaczej. Zwiedziłem trochę świata, poznałem wiele kultur i ludzi. Uznałem, że będę prowadził życie kowboja.

Istnieją takie opinie, że również życie szaleńca. Przejmuję się pan czymś takim? Nie czuje, że to może być trochę przesada?

Mam totalnie gdzieś, co ludzie o mnie mówią! To ja przebywam z Peterem całe życie, ja podejmuję decyzje i rozmawiam sam ze sobą. Decyzje mogą być złe lub dobre, ale lubię to, kim jestem. Ludzie mają tendencję do tworzenia łatek, ale nie przejmuje się tym. Nie rozglądam się na prawo i lewo, patrząc, czy dziennikarz lub kibic nie powiedział o mnie złego słowa. To nie jest dla mnie ważne. Poza tym – co to znaczy, że ktoś jest szalony? Jak takie słowo określa drugiego człowieka?

Cóż, uważam, że warto mieć taki obraz. Gdy spojrzę na swoją przygodę trenerską, wiele klubów chce mieć takiego trenera. Pracowałem w dużych klubach. Tam chce się dokonywać zmian, szuka rozwoju wśród młodzieży, ewentualnie potrzebuje się kogoś, kto wyciągnie zespół z kryzysu. Kluby myślą sobie “O, Hyballa, on nie pieprzy się w tańcu, bierzemy go!”. Nie jestem szarą myszką. Ludzie to wiedzą i widzą w tym atut. Istotna jest dla mnie opinia mamy, trenerów-asystentów czy piłkarzy. Liczy się najbliższe otoczenie. A to, że ktoś napisze w Internecie pewne rzeczy po zobaczeniu moich szalonych reakcji na boisku, nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

Tacy ludzie jak pan mogą też sprawiać wrażenie ludzi-rewolucjonistów. Takich, którzy chcą zmieniać świat.

Mój zmarły tata miał duszę protestanta. Trochę o tym rozmawialiśmy. Mam w sobie dwie kultury, lubię się zmieniać. Nienawidzę mainstreamu. Kiedy sześciu ludzi siedziało w sali szkolnej, robiło coś według wzoru, ja byłem tym siódmym gościem, który robił coś po swojemu i wciągał w to resztę. Moim zdaniem warto czasami stać w opozycji. Tak tworzy się własny styl.

Od Petera Hyballi zawsze trzeba spodziewać się niespodziewanego.

Dokładnie. To wszystko jest oczywiście moją opinią, która ma wybrzmiewać dokładnie tak, jak ją wypowiadam. Ludzie boją się dzisiaj stawiać odważne tezy. Nie chcą nikogo urazić, nawet jeśli wiedzą, że mają rację. Nieważne, czy mówimy o Polaku czy Niemcu. O kobiecie czy mężczyźnie. O bogatym czy biednym. Powinniśmy wyzbywać się takich podziałów, kiedy chcemy celnie opisać rzeczywistość. To tyczy się również pracy trenera, którego przecież nie ocenia się za to, jaki ma kolor skóry. Najważniejsze jest to, jak wykonuje powierzone mu zadania i jakim jest człowiekiem.

W dzisiejszych czasach brak strachu przed stawianiem kontrowersyjnych opinii jest dość rzadkim obrazkiem.

Zgadzam się. Kiedy rozmawiam z zawodnikiem i mówię mu, żeby wyraził swoje zdanie, często słyszę “Bla, bla, bla”. Wtedy powtarzam, że chcę prawdziwej opinii, nie bezpiecznej i nic nie wnoszącej gadki. Gdybyś powiedział mi, że polscy dziennikarze to węże, uznałbym takie słowa za twoją opinię. To jest zdanie, które coś za sobą niesie. Coś takiego chcę słyszeć. Mam 45 lat, zacząłem drugą połowę swojego życia i nie jestem dobrym dyplomatą. Nie hamuję się, czasami idę pod prąd. Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, okej, nie mam z tym problemu.

Wyobrażam sobie pana w Białym Domu ubranego w dresy Wisły Kraków.

Myślę, że w Białym Domu długo bym nie zabawił! Choć nigdy nie wiadomo. Widzisz, ludzie, którzy dokonywali rewolucji, byli inni, co pokazuje przykład Baracka Obamy. On był prezydentem przez długi czas, mimo że wielu ludzi nie zgadzało się z jego światopoglądem. Martin Luther King mówił kiedyś otwarcie przez wiele lat, że chciałby świata, w którym biali ludzie mogą żyć z czarnymi w pełnej zgodzie. Został zabity, ale 40 lat później jego głos okazał się znaczący. Swoją bezpośredniość i chęć robienia zmian przypłacił życiem, ale to nie poszło na marne. Czasami po prostu musi pojawić się człowiek, który zmieni cały system. Ja takim jestem.

Fot. Newspix (główne), FotoPyk

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 03.04.2021 11:56 przez

Kamil Warzocha

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Michniewicz wyleciał, bo sędzia techniczny chciał być gwiazdą kolejki

Mówi się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. No, jest to powiedzenie durne, ale coś w tym jest, że trudno być spokojnym, gdy na swojej drodze spotykasz nadgorliwego człowieka. Służbistę – jeszcze do przeżycia. Ale nadgorliwca – przekichane. Niestety dla siebie Czesław Michniewicz spotkał nadgorliwego sędziego technicznego i to przez jego zachowanie i sugestię wyleciał […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

“Mogłem osiągnąć więcej. Odbiłem się od Ekstraklasy, ale tam wrócę”

– Czas najwyższy, żeby udowodnić, że jestem w stanie wskoczyć na poziom Ekstraklasy. W przeszłości nie wykorzystałem tego czasu tak, jak powinienem. Nie chodzi o to, że się nie przykładałem, bo zawsze mam profesjonalne podejście. Mam wrażenie, że zabrakło mi wcześniej wspomnianego zaufania ze strony trenerów. To mogło zaważyć o tym, dlaczego się odbiłem, ale […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

“Rezerwy Śląska mają być ambitne, bo ja chcę zostać trenerem Chelsea!”

– Niedawno mieliśmy kursy UEFA Pro, był tam m.in. trener Janas. Padło pytanie: jak wysoko chciałbyś pracować? Odpowiedziałem, że jak najwyżej. Trener Janas powiedział “to leć na Giewont!”. Trochę się uśmiałem, ale przecież coś w tym jest. Chciałbym pracować jako trener w jak najwyższej lidze. W 2010 roku trenowałem 10-latków. Potem prowadziłem juniorów młodszych i […]
17.04.2021
Weszło
15.04.2021

Phil Foden. Symbol cierpliwości, który zdjął klątwę Guardioli

Właśnie mijają dwa lata od pierwszego gola Fodena w Premier League. Wszystko, co wydarzyło się do tej pory, jest w dużej mierze zasługą Pepa Guardioli. To on wówczas powiedział, że tego piłkarza nie sprzeda nawet za pół miliarda euro. Nadał mu łatkę “nietykalny”. Nie pozwolił wysyłać go na wypożyczenie do Parmy, trzymał blisko siebie i […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Panie Guardiola, teraz albo nigdy? Do pięciu razy sztuka

Manchester City czeka na awans do półfinału Ligi Mistrzów od 2016 roku. Pep Guardiola – podobnie. Dlatego też dzisiejszy mecz nabiera dodatkowego wymiaru. Dla Hiszpana to sprawa osobista. Walczy on z europejskimi rozgrywkami od momentu opuszczenia Barcelony, choć złośliwi powiedzieliby, że tak naprawdę walczy sam ze sobą. Bo co z tego, że jesteś trenerskim geniuszem, […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Słaby tort, ale z wybitnie dobrą wisienką. Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów

Jeśli ktoś miał nadzieję, że rewanż tego starcia będzie wyglądał inaczej niż spotkanie sprzed tygodnia, musiał srogo się zawieść. Powiedzieć o tym meczu, że nie porywał, to jak nic powiedzieć. Wiało nudą. Nie spodziewaliśmy się fajerwerków, ale liczyliśmy na odrobinę więcej ognia, choćby ze strony Porto. A tak dostaliśmy mecz dla prawdziwych koneserów. Mecz, w […]
13.04.2021
Liczba komentarzy: 41
Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
damper
damper
16 dni temu

”liczba profesjonalnych zawodników nie jest duża i możemy to powiedzieć również o dziennikarzach”
Bingo!

Dobre pytania, rzeczowe odpowiedzi.

marcin k
marcin k
16 dni temu
Reply to  damper

na potwierdzenie Matuesz Lis “odbierajacy poród”

“gdy Mateusz Lis chciał jechać do szpitala w dzień meczu, żeby odebrać poród”

Kibic
Kibic
16 dni temu
Reply to  damper

W 90% o niczym. Brakowało tu tylko pytań o to, czy lubi żurek i jak mu się podoba w Polsce.

Legia
Legia
16 dni temu

pajac, za 2 miesiące skisła go zwolni
ha ha ha

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
16 dni temu
Reply to  Legia

<Trzzzaskk>!

Krnąbrny
Krnąbrny
16 dni temu
Reply to  Legia

Robisz tylko chujowy PR kibicom Legii. A odnoszę wrażenie, że nie wszyscy mają ujemne IQ, jak Ty, dziecinko.

Szpital Choroszcz
Szpital Choroszcz
16 dni temu

Zapraszamy Pana Petera na darmowy turnus.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława
16 dni temu

Na badania?

Szpital Choroszcz
Szpital Choroszcz
16 dni temu

Na badania.

Szpital Choroszcz
Szpital Choroszcz
16 dni temu

Na badania.

Łukasz
Łukasz
16 dni temu

Odkąd layout strony uległ zmianie nie ma jednego miejsca żeby złapać wszystkie artykuły. Poprawcie to, bo teraz jakaś część z treści umyka

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu

Ej weszło on to po polsku wam ten wywiad udzielał? Bo wy sami to raczej tak biegle po niemiecku nie umita.. A jeśli tłumacz to brawo dla niego. Serio. U was to z polskim są czasem problemy. Ale brawo za dobry wywiad. Dobra robota

floro flores
floro flores (@floro-flores)
16 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Białek jest po germanistyce. Zresztą raczej po niemiecku udzielał, można poznać po niemieckiej składni w trochę niezgrabnym tłumaczeniu.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  floro flores

A to ok.. Ale niektóre zwroty to gimba po polsku nie ogarnie a tlumaczenie perfekt

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Dla Białka tym bardziej

Prezbiter z Mogadiszu
Prezbiter z Mogadiszu
16 dni temu

Taki Brehmer, tylko z lepszymi papierami, więc poziom wyżej. Ogólnie to prędzej, czy później albo go piłkarze wypierdolą, ale sam komuś wpierdoli (ewentualnie przegnie werbalnie) i to będzie koniec. Wyniki go nie obronią, bo to klasyczny przypadek typa, który wyciśnie piłkarzy jak cytryny, a polska, niedotrenowana szatnia, nienawykła do takich obciążeń, tego nie zniesie. Już po kilku meczach widać było, że to zapierdalanko fajnie wygląda, ale oni tak nie dadzą rady. Nie cały czas, ni hu hu.
Hyballa, gdyby był taki zajebisty, jak niektórzy go widzą, to nie trenowałby w ESA. Zagraniczny trener, ale z felerem, który mu nie pozwoli gdzieś indziej się pokazać, czyli przypadek podobny do wielu zawodników, którzy naszą ligę nawiedzają.

Maslany
Maslany
16 dni temu

” Gdyby był taki zajebisty, nie trenowałby w ESA.” O kurwa mistrzu, naprawdę? Przecież wiadomo jest że nikt topowy tu nie przyjdzie, taki na przykład Odidja Ofoe który pozamiatał tą ligę też przyszedł z nadwagą i miał swego rodzaju defekt, bo uwaga, gdyby go nie miał,nie grałby w tej lidze.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
15 dni temu

A Dan Petrescu tocniby hujowy był? Czy gimbaaie nie wiesz nawet kto to jest

GTSgoToHell
GTSgoToHell
16 dni temu

Nieźle gość odleciał z tym porównywaniem się do Martina Luthera Kinga. Ale, w sumie ma rację, jakieś 40 lat temu prezesem GTSu był generał Gruba, zabójca górników w kopalni “Wujek”, współodpowiedzialny za tuszowanie (jeśli nie za całą sprawę) zabójstwa maturzysty (podkreślam: 19 letniego chłopaka) Grzegorza Przemyka. Dziś pan Hyballa pracuje w ciut odmienionym wiślackim świecie gdzie już wymierają wpływy pokolenia towarzyszy/oficerów kolejnych prezesów, nie ma już cinkciarzy/esbeków, nawet w cień wycofali się handlarze narkotyków. Tak! Peter! Jest nadzieja, że po tobie za kolejnych 40 lat będzie to normalny klub sportowy ! ;]]]

floro flores
floro flores (@floro-flores)
16 dni temu
Reply to  GTSgoToHell

XardasKSP wykurwiaj

Loki
Loki
16 dni temu
Reply to  GTSgoToHell

Polecam serdecznie doczytać dlaczego Wisła stała się GTSem. Najbardziej polski klub, który trzeba było zniszczyć.

GTSgoToHell
GTSgoToHell
16 dni temu
Reply to  Loki

Polecam serdecznie przestudiować życiorysy bossów Wisły po odjęciu literki “G”. Tu jest problem, że dziedzictwo GTSu trwało po 1989tym roku na dobre.

Adam
Adam
14 dni temu
Reply to  Loki

Bo się na to zgodziła!!!

JudeGangbang
JudeGangbang
15 dni temu
Reply to  GTSgoToHell

Zawsze nad wami…pejsiasci zawsze nad wami 😀 Banda kompleksiarzy z hipermarketu na Kaluzy 😀

Cerber
Cerber
16 dni temu

Serio, ten wywiad jest absolutnie o niczym. Niczego się nie dowiedziałem poza tym, co już powszechnie wiadomo. Nie było nawet zapytania o aktualną, słabą formę zespołu ani np. o system gry, który wyraźnie nie leży Wiśle Kraków (ani np. Reprezentacji) i z czego to może wynikać. Nie ma zapytania, dlaczego np. postawił na wiekowego Burligę, jak ocenia młodych w Wiśle Kraków, że działacze klubu obierają kurs na odmłodzenie składu (co było przecież powodem konfliktu w jego pracy na Słowacji) – dosłownie nic, tylko pytania osobiste.

Kibic
Kibic
16 dni temu
Reply to  Cerber

Racja. Taki wywiad do kolorowej prasy, dla gospodyń domowych (z całym szacunkiem dla gospodyń domowych).

Bolo76
Bolo76
16 dni temu
Reply to  Kibic

No i masz! Ekskluzywny wywiad specjalnie dla Ciebie

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  Cerber

A co ma trener Wisły do reprezentacji? Jakby widział kogoś u Wisły że się nadaje to by chyba coś o tym powiedział.. Kurwa oni z ekstraklapy mogą czasem zlecieć/licencja wyniki a ty każesz typowi co jeszcze nic nie wygrał wskazywać selekcjonerowi kogocma do repry z jego drużyny powoływać.. Ja jebe

Cerber
Cerber
15 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Kolego drogi, moje pytanie w ogóle nie dotyczyły selekcji zawodników do Reprezentacji, tylko niemocy polskich zespołów, w tym Wisły, do grania w 3-5-2. Zdrowia i radosnych Świąt Wielkanocy życzę.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
15 dni temu
Reply to  Cerber

Ok. Nie przeczytałem twojego komenta dokładnie.. Zwracam honor. Wesołych..

Cudowronek
Cudowronek
15 dni temu
Reply to  Cerber

Wisła raczej nie jest w słabej formie, po prostu obecnie gra w miarę na tyle na ile ja stać z taką kadrą. A grania trójka obrońców ciężko się nauczyć w kilka tygodni, raczej zero zdziwienia że wygląda to jak wygląda. Wywiad ciekawy. Dla mnie ciekawsze jest poznanie osobowości trenera niż słuchanie oklepanych pytań na temat taktyki, na które odpowiedź można samemu wydedukować.

Kaźmierz
Kaźmierz
16 dni temu

Co to za jaskiniowiec? Hej kibice skisłej może zrzutka na golarkę?

JudeGangbang
JudeGangbang
15 dni temu
Reply to  Kaźmierz

Kolejny szczerbaty kompleksiarz od pasiastych cweli 😀

Olo
Olo
14 dni temu
Reply to  JudeGangbang

Nie to ja twoja stara 60tka 🙂

Srajman
Srajman
16 dni temu

hyballa przypomina pewnego psychopatycznego morderce, którego nazwisko wyleciało mi z głowy

lelumpolelum
lelumpolelum
16 dni temu
Reply to  Srajman

Charlie Manson

Mario
Mario
16 dni temu

Dobry wywiad

lelumpolelum
lelumpolelum
16 dni temu
Reply to  Mario

Charlie Manson

Siwy
Siwy
16 dni temu

Jestem Peter człowiek sweter 🙂

Bob
Bob
16 dni temu

Cringe ,takie bla ,bla ,bla liczylem na coś innego ,bardziej o kulisach szatni , pierwszych dniach w Polsce

fhshgdsgdsgsa
fhshgdsgdsgsa
15 dni temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił 230 kurs kuponu wczoraj i skan jego jest na blogu ! dzis kolejny kupon z mega duzym kursem !

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021