post
Avatar

Opublikowane 02.04.2021 18:00 przez

Kamil Warzocha

– Przede wszystkim staram się iść do przodu. Szukam progresu, nie lubię przestojów. Wyciągam wnioski z każdego dnia i żyję myślą, że zawsze może być lepiej. Na pewno szczytem moich marzeń nie jest gra w Ekstraklasie, to mogę powiedzieć. Chcę zagrać kiedyś w topowej lidze. Z tego, co wiem, Ekstraklasa niestety nią nie jest! Nie chciałbym zejść z dobrej ścieżki, którą podążam. Musiałoby wydarzyć się coś naprawdę złego, żeby coś mnie z niej zepchnęło – mówi nam Krzysztof Kubica, piłkarz Górnika Zabrze. Porozmawialiśmy o jego początkach przygody z piłką, przejściu z okręgówki do klubu Ekstraklasy, życiowych wątpliwościach, trenerach i mentalności a’la Lewandowski.

Dlaczego nie Formuła 1?

Piłka wygrała! Kiedy tylko ktoś słyszy moje nazwisko, od razu pyta, czy Robert nie jest członkiem mojej rodziny. Albo czy nie jestem jakimś rajdowcem. Wtedy odpowiadam, że tak, ale takim na boisku.

Jak zaczęła się twoja przygoda z rajdami po boisku?

Mam dwóch starszych braci, którzy kiedyś musieli mnie ze sobą gdzieś zabierać. Kiedy oni grali w piłkę, ja ich podpatrywałem. Pewnego dnia jeden z moich kolegów zapisał się do klubu w Żywcu. Namówił mnie. Zaczęliśmy kopać od dziecka. Podwórko i boisko to była moja beztroska codzienność. Nie jestem jeszcze za stary, ale zauważyłem, że tego dzisiaj dzieciom brakuje. Szkoda, że teraz częściej sięgają po komputer czy telefon. Jak już w moim domu pojawił się komputer, to tak naprawdę nie miałem na niego czasu.

Na szkołę był czas?

Musiał być! Musieliśmy się z kolegami pilnować, bo jak ktoś dostał złą ocenę, to nie mógł wychodzić na dwór z kolegami. Na szczęście miałem dobre oceny i kary zdarzały się rzadko. Choć przyznam, że głupie pomysły wpadały do głowy, robiłem coś źle, ale w sumie trzeba było uczyć się na błędach. Na szczęście rodzice dobrze nas wychowali. Dużo rozmawialiśmy.

Na boisku się wyróżniałeś? Czy musiałeś ciągle walczyć o swoje?

Szczerze mówiąc, nie lubię rozmawiać o sobie, ale słyszałem, że mam talent. Ludzie mówili mi, żebym nie przestawał grać w piłkę. Sam czułem, że wyróżniałem się na tle innych w zespole juniorów. Byłem nawet dobry. Tak zostało chyba do dzisiaj, prawda? Oczywiście żart.

Zdarzało ci się gwiazdorzyć?

Nie, nie. To nie jest mój styl bycia. Zawsze podkreślam, że cieszę się z dobrego występu całej drużyny. Nie mam potrzeby, żeby gdzieś się wychylać.

Nie jesteś produktem akademii. 3,5 roku temu trafiłeś do Górnika z okręgówki.

Tak naprawdę za dużo w tej okręgówce nie pograłem. Z dorosłymi chłopakami tylko trenowałem, a mecze miałem w juniorach. Nie było nas wielu, musiałem tam grać. Chodziłem wtedy jeszcze do klasy sportowej.

Jak wyglądał ten transfer?

Graliśmy w lidze śląskiej, w której był też Górnik. Ktoś mógł mnie zauważyć. Pewnego dnia przyszedłem na trening z seniorami, a tam trener mi mówi, że przyszło pismo z Zabrza. Chcieli mnie na testy. Na początku nie wierzyłem. To było coś niemożliwego. Okazało się, że nikt nie robi sobie ze mnie żartów. Pojechałem i tam już zostałem.

Grając w klubie z Żywca, myślałeś sobie, że dążysz do bycia profesjonalnym piłkarzem? Czy grałeś bardziej dla przyjemności?

To było moje marzenie, ale nie ukrywam, że kilka razy miałem kryzys. Myślałem, żeby skończyć szkołę sportową i pójść do normalnej pracy jeszcze w wieku szkolnym. Nie pochodzę z bogatej rodziny. Powiedziałem sobie, że skończę szkołę i dopiero wtedy pomyślę, co dalej zrobić ze swoim życiem. W grudniu dostałem zaproszenie do Górnika. Na tamten moment zostawały mi jeszcze dwa lata edukacji.

Nie mogłeś ciągle żyć marzeniami i obciążać rodziców.

Dokładnie. Taką miałem perspektywę. Chciałem pójść na “swoje”.

Myślisz, że dzięki temu “pochodzeniu” pewne rzeczy doceniasz bardziej?

Zdecydowanie. Chciałem grać w piłkę, ale nigdy nie myślałem, jak mogą wyglądać moje finanse. Dopiero gdy wyjechałem z domu, zobaczyłem, że rodzicom nie tak łatwo było pewne rzeczy połapać. Mogłem na to wszystko spojrzeć z boku. Bardzo doceniłem ich pomoc. Zawsze miałem ich pełne wsparcie.

Co zapamiętałeś najbardziej z realiów gry w niższych ligach?

Na pewno wstawanie o 6 rano. Musieliśmy jechać na Śląsk na 10, żeby zagrać mecz. Ach, to były czasy! Poza tym okres, kiedy nie byłem zbyt wyrośnięty, ale miałem dość dużo siły w nogach. Wystarczyło mi lekko uderzyć piłkę, żeby wylądowała pod poprzeczką ponad zasięgiem bramkarza.

Na co wydałeś swoją pierwszą wypłatę w Górniku?

Pierwsza wypłata na pewno nie była zbyt duża. Mieszkałem już sam, byłem w bursie. To nie była moja zachcianka, bo chciałem po prostu odciążyć rodziców finansowo. Jak coś miałem, to odkładałem. Uczyłem się życia z miesiąca z miesiąca, bo wiedziałem, ile znaczy pieniądz.

Bursa to szkoła życia?

I to jaka! Spotykają tam się obcy dla siebie chłopcy z różnych domów, a mimo to zawiązują braterskie relacje. Musiałem się tego nauczyć.

Pewnie było tam wielu chłopaków lepszych od ciebie, a dziś nawet nie wiesz, gdzie są.

Niestety tak jest. Po próbie wejścia do seniorów wielu zawodników znika. Mi się udało pewnie dlatego, że ciężko pracowałem. I od samego początku szanowałem szansę, jaką dostałem od losu. Chciałem uczyć się każdego dnia, iść do przodu.

Miałeś jakiś wzór?

Moi bracia byli za Realem Madryt i jakoś to na mnie przeszło. Był tam oczywiście Cristiano Ronaldo. Uwielbiałem czytać artykuły o tym, że on zawsze robił więcej niż inni. Ktoś robił dziesięć pompek, a on 15. To był idealny wzór do naśladowania.

Czyli jak trzeba było zrobić dziesięć podciągnięć na drążku, to ty robiłeś 15.

Cóż, chciałem tak robić!

Mówili ci kiedyś, że jesteś za chudy?

Zdarzało się. W pewnym momencie wystrzeliłem jednak w górę, nie wiem, jak to się stało. Ale chudy zostałem. Tak naprawdę z małego chudzielca stałem się dużym. Kiedy wracałem po dłuższym okresie do domu, słyszałem tylko ciągle głosy zdziwienia. To o tyle zastanawiające, że w mojej rodzinie nikt nie jest tak wyrośnięty. W tym aspekcie jestem rodzynkiem. Może zjadłem coś dziwnego.

Miałeś też kiedyś bujną grzywę na włosach. A’la Luka Modrić.

Tak. Kurczę, już o tym zapomniałem. Stare dzieje, dzisiaj zupełnie inny wygląd.

Dzisiaj na taki powrót do przeszłości nie zgodziłaby się pewnie twoja dziewczyna.

Zgodziłabyś się na widok moich długich włosów? O, mówi, że tak. Droga otwarta. Robimy to.

Wróćmy do Górnika. Trudno było ci wejść na wyższy, wcześniej ci nieznany poziom profesjonalizacji?

Nie ukrywam, że było trudno. Na szczęście jeszcze przed przejściem do Górnika trochę pochodziłem na siłownię, więc mam świadomość, że mogło być gorzej. Jeśli chodzi o głowę, nie miałem trudności z przestawieniem się na inne realia. Skoro marzyłem o byciu profesjonalistą, zdawałem sobie sprawę, z czym to się wiąże. Ale już w praktyce, cóż, intensywność potrafiła być zabójcza. Przeskok z okręgówki do klubu z Ekstraklasy dawał się we znaki.

Potem trafiłeś na wypożyczenie do 1. ligi. Szkoła Ivana Djurdevicia się podobała?

Tak, nie żałuję okresu spędzonego w Chrobrym. Chciałem iść na wypożyczenie, musiałem łapać minuty. Nie uważałem się za piłkarza, tylko kogoś, kto musi jeszcze dorosnąć do większej piłki. Ale wokół tej sytuacji pojawił się pewien problem. Dołączyłem tam dopiero w ostatni dzień okienka transferowego. Dochodziły mnie słuchy, że Górnik nie chce mnie puścić. Dlatego załatwiłem sobie mieszkanie, zapisałem do szkoły. Aż tu nagle dostałem informację, że idę do Chrobrego. Wszystko musiałem odwracać z dnia na dzień. Troszkę się zdenerwowałem, ale na szczęście w klubie ze wszystkim mi pomogli.

1. liga to styl życia?

Coś w tym jest!

Istnieje takie przekonanie, że piłkarze Ekstraklasy zsyłani do 1. ligi wracają później z większą pokorą do wielu spraw.

Zgadzam się. Choćby poziom organizacji jest przecież nieporównywalny. Ekstraklasa a 1. liga to niebo a ziemia. Dlatego uważam, że to dobre podejście. Wiesz, zagrać swoje na niższym szczeblu, pokazać atuty, a potem wrócić jako bardziej poukładany zawodnik. Nie można tego traktować jak policzka w twarz. To naturalna kolej rzeczy.

Czym różni się warsztat trenera Djurdevicia od trenera Brosza?

U trenera Brosza na pewno pracuje się trochę ciężej. Jest bardziej intensywnie. Widać też różnicę w podejściu do taktyki. Ale trener Djurdević więcej rozmawia z piłkarzami. Podchodzi do każdego z osobna, bardzo zależy mu na podtrzymywaniu dobrej atmosfery w szatni. Kiedy widział, że coś jest nie tak między konkretnymi zawodnikami, zawsze starał się konfliktową sprawę rozwiązać.

Swoją drogą miałeś tam od kogo uczyć się profesjonalizmu. Wiesz, Michał Ilków-Gołąb.

Ten człowiek jest robotem. To pan generał. Nie dość, że robi atmosferę, to jeszcze można go podpatrzeć pod kątem przygotowania do meczu i treningu. Piłkarz-wzór.

Ty jesteś takim typem piłkarza, który ma bzika na punkcie robienia czegoś więcej niż inni?

Tak, ale kiedy zobaczyłem Michała, dostałem ogromnego kopa. Zdałem sobie sprawę, że można robić jeszcze więcej. Odkąd spotkałem go w Chrobrym, stałem się jeszcze większym profesjonalistą. Kult Roberta Lewandowskiego, te sprawy.

Najlepszy piłkarz, z jakim do tej pory musiałeś się mierzyć, to?

Luquinhas. Top zawodnik. On zawsze się wyróżnia, a w meczu przeciwko nam mogliśmy się o tym przekonać na własnej skórze.

Najczęściej faulowany piłkarz w Ekstraklasie. Ten temat był w ostatnim czasie dość często podejmowany.

Piłka to sport kontaktowy. On też czasami fauluje, ale zgodzę się, że ma trudniej niż inni. Też pewnie byłbym zły na jego miejscu. Dostanie mu się po kostkach tu i tam, to bolesne przeżycia, wyrywają cię z rytmu. Tylko że nic z tym nie zrobimy. Zresztą nikt nie chce mu zrobić krzywdy.

Wcześniej wspomniałeś o taktyce. W Górniku gracie trójką środkowych obrońców i wahadłowymi, co wchodzi też do naszej reprezentacji. Twoim zdaniem ten system potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na wdrożenie?

Trudno powiedzieć. Na pewno to jest nowość. Uważam jednak, że gdyby ta formacja nie sprawdzała się w dzisiejszej piłce, trenerzy nie próbowaliby jej wprowadzać. Da się to wszystko zrozumieć z tygodnia na tydzień. Jeśli piłkarz jest inteligentny, złapie temat w miarę szybko i będzie potrafił wyeksponować swoje atuty w tym systemie.

Słuchasz “Kaliego”?

Skąd… Aaa, zdjęcie na Instagramie! Bardzo lubię rap, ale akurat to zdjęcie jest wyjątkowe. Kiedyś w juniorach jechaliśmy na mecz do Gdańska i na stacji benzynowej go z chłopakami spotkaliśmy. Oczy mi się zaświeciły. Nie wiem, może do niego kiedyś podbiję, żeby nagrać jakąś piosenkę. Albo nie – mój głos nie jest najlepszy. Lubię śpiewać, ale świat chyba nie jest jeszcze na to gotowy.

Jakie są twoje ambicje? Teraz umacniasz swoją pozycję w Górniku, ale czy zdarza ci się wybiegać w przyszłość?

Przede wszystkim staram się iść do przodu. Szukam progresu, nie lubię przestojów. Wyciągam wnioski z każdego dnia i żyję myślą, że zawsze może być lepiej. Na pewno szczytem moich marzeń nie jest gra w Ekstraklasie, to mogę powiedzieć. Chcę zagrać kiedyś w topowej lidze. Z tego, co wiem, Ekstraklasa niestety nią nie jest!

Przygoda Jakuba Modera mogłaby cię zainspirować. Macie kilka podobieństw.

Na pewno nie chciałbym zejść z dobrej ścieżki, którą podążam. Musiałoby wydarzyć się coś naprawdę złego, żeby coś mnie z niej zepchnęło. Widząc takie historie jak Kuby, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że warto nad sobą ciężko pracować. Ale spokojnie. On jest w Premier League, ja w Górniku Zabrze. Choć muszę przyznać, że słyszę od ludzi dobre słowa. Ponoć mamy podobne uderzenie z dystansu.

Środek pola to dla ciebie pozycja na całe życie?

Myślę, że nie tylko. Trenowałem też dość sporo na pozycji stopera, gdzie mógłbym zagrać bez większych problemów. Zarówno w Chrobrym, jak i Górniku na początku byłem rozważany właśnie jako środkowy obrońca. Co prawda Luquinhasa na skrzydle nie dam rady odtworzyć, ale chyba mogę o sobie powiedzieć, że jestem uniwersalny. Jak trzeba, to pójdę na atak lub bramkę. Zawsze zrobię wszystko, żeby być najlepszy.

Fot. Newspix

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 02.04.2021 18:00 przez

Kamil Warzocha

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

“Mogłem osiągnąć więcej. Odbiłem się od Ekstraklasy, ale tam wrócę”

– Czas najwyższy, żeby udowodnić, że jestem w stanie wskoczyć na poziom Ekstraklasy. W przeszłości nie wykorzystałem tego czasu tak, jak powinienem. Nie chodzi o to, że się nie przykładałem, bo zawsze mam profesjonalne podejście. Mam wrażenie, że zabrakło mi wcześniej wspomnianego zaufania ze strony trenerów. To mogło zaważyć o tym, dlaczego się odbiłem, ale […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

“Rezerwy Śląska mają być ambitne, bo ja chcę zostać trenerem Chelsea!”

– Niedawno mieliśmy kursy UEFA Pro, był tam m.in. trener Janas. Padło pytanie: jak wysoko chciałbyś pracować? Odpowiedziałem, że jak najwyżej. Trener Janas powiedział “to leć na Giewont!”. Trochę się uśmiałem, ale przecież coś w tym jest. Chciałbym pracować jako trener w jak najwyższej lidze. W 2010 roku trenowałem 10-latków. Potem prowadziłem juniorów młodszych i […]
17.04.2021
Weszło
15.04.2021

Phil Foden. Symbol cierpliwości, który zdjął klątwę Guardioli

Właśnie mijają dwa lata od pierwszego gola Fodena w Premier League. Wszystko, co wydarzyło się do tej pory, jest w dużej mierze zasługą Pepa Guardioli. To on wówczas powiedział, że tego piłkarza nie sprzeda nawet za pół miliarda euro. Nadał mu łatkę “nietykalny”. Nie pozwolił wysyłać go na wypożyczenie do Parmy, trzymał blisko siebie i […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Panie Guardiola, teraz albo nigdy? Do pięciu razy sztuka

Manchester City czeka na awans do półfinału Ligi Mistrzów od 2016 roku. Pep Guardiola – podobnie. Dlatego też dzisiejszy mecz nabiera dodatkowego wymiaru. Dla Hiszpana to sprawa osobista. Walczy on z europejskimi rozgrywkami od momentu opuszczenia Barcelony, choć złośliwi powiedzieliby, że tak naprawdę walczy sam ze sobą. Bo co z tego, że jesteś trenerskim geniuszem, […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Słaby tort, ale z wybitnie dobrą wisienką. Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów

Jeśli ktoś miał nadzieję, że rewanż tego starcia będzie wyglądał inaczej niż spotkanie sprzed tygodnia, musiał srogo się zawieść. Powiedzieć o tym meczu, że nie porywał, to jak nic powiedzieć. Wiało nudą. Nie spodziewaliśmy się fajerwerków, ale liczyliśmy na odrobinę więcej ognia, choćby ze strony Porto. A tak dostaliśmy mecz dla prawdziwych koneserów. Mecz, w […]
13.04.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaźmierz
Kaźmierz
17 dni temu

Ekstraklasa nie jest topową ligą? No tak, łebek chce do drugiej ligi tureckiej. Tam zapewne będzie na topie.

Lps
Lps
17 dni temu
Reply to  Kaźmierz

Ale.ty dupisz fleki. Ty to napewno w bundeslidze grasz

Kowal pije Radlera z Malenczukiem
Kowal pije Radlera z Malenczukiem
17 dni temu

A gej w szatni?

Kaźmierz
Kaźmierz
16 dni temu

gej ok!

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021