post
Przemysław Michalak

Opublikowane 01.04.2021 13:22 przez

Przemysław Michalak

Tomasz Kłos jest mocno rozczarowany końcówką spotkania z Anglikami i wskazuje konkretnie, kto zawinił. 69-krotny reprezentant Polski ma też zastrzeżenia do decyzji Paulo Sousy, uważając, że za dużo kombinuje z personaliami w obronie i błędnie forsuje system z trójką stoperów, na który nie mamy czasu. – Ustawienie z czwórką w tyłach mamy sprawdzone, lepiej się w nim czujemy. Widzieliśmy to nie tylko za Adama Nawałki, ale nawet w wielu rozczarowujących “wzrokowo” meczów u Jerzego Brzęczka. Nasza gra nie zachwycała, ale potrafiliśmy coś strzelić i jednocześnie zagrać na zero z tyłu – komentuje Kłos. Podsumowaliśmy trójmecz kadry pod wodzą portugalskiego selekcjonera. 

Jakie uczucie dominuje u pana po meczu z Anglią?

Oczywiście duży niedosyt, patrząc na drugą połowę. Zasmucił mnie nasz brak odpowiedzialności w końcówce. Dla mnie Jakub Moder jest i pozytywnym, i negatywnym bohaterem spotkania. Strzelił gola, brawo, ale musi wiedzieć, że zawsze gra się do końca. Przy decydującym rzucie rożnym nie poszedł za Stonesem, który zgrywał piłkę do środka i to nas kosztowało bramkę na 1:2. Krychowiak nie zdążył z wyskokiem, tyle że tu już chodziło o ułamki sekund. Jasne, można jeszcze było pokryć Maguire’a. Gdyby jednak nie dostał podania, gdyby Kuba do końca za nim szedł, to nawet nie mógłby oddać strzału. Sędzia nie gwizdał byle czego, można było się nawet trochę poprzepychać, pójść ciało w ciało. Moder może nie mieć nawyków obrońcy, skoro jednak miał swoje zadanie w kryciu, to musi je wypełnić. Z tego względu czuję olbrzymi niedosyt, bo w duchu byłem głęboko przekonany, że przełamiemy naszą niemoc na Wembley.

Po przerwie zagraliśmy odważniej, Anglicy zaczęli wykonywać nerwowe ruchy i mogliśmy to wykorzystać. Szkoda strasznie pierwszej połowy. Faul Helika  – nie wiem, czego on oczekiwał. Że sędzia nie odgwiżdże karnego? Arbiter generalnie od samego początku pozwalał grać jednej i drugiej drużynie. Nasi na początku trochę na to narzekali, rozkładali ręce, ale później to zaakceptowali i kilka razy potrafili z tego skorzystać poprzez agresywny odbiór. Szkoda, wielka szkoda. Przede wszystkim koncentracja do ostatnich sekund. Nie można sobie w 85. minucie pozwalać na takie zachowanie z Anglikami, zwłaszcza mając świadomość, jak groźni są przy stałych fragmentach.

Jak pan podsumuje postawę naszej defensywy na Wembley? Z jednej strony, rywale z gry w zasadzie nie stworzyli sobie czyste sytuacji, a z drugiej i tak przegraliśmy.

Przesądziły poważne błędy indywidualne. Zachowanie Helika przy karnym stawia go w bardzo niekorzystnym świetle. Myślę, że rotacje Paulo Sousy też nie pomagają drużynie. Przed każdym meczem zachodziły jakieś zmiany w tyłach. Z Węgrami na ławce usiadł Glik. Kamil musi grać w pierwszym składzie, bo przy nim zupełnie inaczej zachowują się pozostali. Jego doświadczenie i status w zespole są bardzo widoczne. Dla mnie niektóre decyzje selekcjonera nie do końca są zrozumiałe. W tym trójmeczu zrobił sobie trochę poligon doświadczalny, a nie mamy teraz czasu na takie próby.

Pana zdaniem Glik zagrał na miarę oczekiwań z Anglią? Kilka razy pochopnie faulował, mógł się też lepiej zachować przed tym decydującym rzutem rożnym.

Znamy Kamila, wiemy, jak gra, jakie są jego zalety i wady. Kamil nigdy nie odpuszcza, gra bardzo konsekwentnie, często na pograniczu faulu. Wczoraj, okej, w paru przypadkach przekroczył przepisy, ale na boisku czasem trzeba w ten sposób zaznaczyć swoją obecność i pokazać napastnikom, że łatwo nie będzie. Sędzia da wolnego, rywal ma jakąś korzyść, ale często napastnik zyskuje do obrońcy większy respekt i to on ma przewagę psychologiczną na następne minuty.

Glik miał wczoraj duże problemy z piłką przy nodze. Często ratował się dalekimi zagraniami, z których większość była niecelna. Pana zdaniem on się na dłuższą metę odnajdzie w systemie Sousy, który zakłada, że obrońcy muszą wyprowadzać piłkę?

Generalnie jestem przeciwnikiem systemu, który próbuje wprowadzić Sousa. Ma on do tego prawo, on ponosi odpowiedzialność, ale jak na razie słabo to wygląda. Oby ten trójmecz dał mu do myślenia. Wierzę, że do następnego meczu zdąży dobrze przemyśleć swoją strategię. Pamiętajmy, że zostały nam dwa spotkania, a potem mamy już mistrzostwa Europy. Biorąc tę posadę Sousa musiał zdawać sobie sprawę, że parasola ochronnego za bardzo mieć nie będzie, bo ranga tych meczów jest za duża.

Czyli pana zdaniem selekcjoner powinien zostać przy czwórce obrońców?

Oczywiście, że tak. To ustawienie mamy sprawdzone, lepiej się w nim czujemy. Widzieliśmy to nie tylko za Adama Nawałki, ale nawet w wielu rozczarowujących “wzrokowo” meczów u Jerzego Brzęczka. Nasza gra nie zachwycała, ale potrafiliśmy coś strzelić i jednocześnie zagrać na zero z tyłu. Teraz też strzelamy, ale więcej tracimy, popełniamy za dużo błędów. Mecz z Węgrami dobitnie to pokazał. Średniak europejski potrafił nam strzelić trzy gole, co powinno skłonić do poważnych refleksji.

Helik ma przyszłość w reprezentacji na najbliższe miesiące?

Nie wiem. Na pewno oba występy pokazały, że czeka go wiele pracy i długa droga przed nim. Wejście do kadry z takimi błędami bardzo rzuca się w oczy, a mamy taki okres, że taryfy ulgowej się nie daje. Zawsze gramy teraz o coś, stawka jest wysoka. Albo ktoś sobie radzi, albo nie. Dwa błędy Helika przy bramkach bardziej obnażyły go pod względem psychologicznym. Co nie znaczy, że go skreślam. W Barnsley zbiera bardzo dobre recenzje, ale to kolejny przykład, że inna presja jest w klubie, a inna w reprezentacji. Inaczej się wchodzi do drużyny narodowej, w której widzi się z pozostałymi raz na jakiś czas, na innej zasadzie uzyskuje się akceptację. Od razu trzeba się uwiarygodnić swoją grą i pokazać, że daje się pewność na boisku.

Pana optymizm na następne miesiące po pierwszych meczach Sousy wzrósł czy zmalał?

Optymistą jestem zawsze i zawsze życzę chłopakom jak najlepiej. Nie jestem jednak optymistą jeśli chodzi o grę z trójką stoperów.

Co do decyzji personalnych Portugalczyka, bardziej go pan zgani za nietrafianie z wyjściowym składem, czy pochwali za efektywne zmiany?

Ale co nam koniec końców te zmiany dały? Remis z Węgrami to jest coś wielkiego? Okej, patrząc pod kątem tego, że nie było nas wtedy w pierwszej połowie i marnowaliśmy swój potencjał, a później dwukrotnie odrobiliśmy straty, faktycznie można mówić o jakimś pozytywie. Chyba jednak nie chodzi nam o to, żeby ciągle gonić średniaka, który w gruncie rzeczy nic specjalnego nie grał, a i tak strzelił trzy gole. Meczu z Andorą nie biorę pod uwagę, bo nie jest on zbyt miarodajny. Z Anglikami zabrakło Roberta Lewandowskiego, ale gdyby nie nasze błędy, może już w pierwszej połowie gralibyśmy inaczej. Anglia głównie korzystała na naszych błędach, to nie były kapitalne akcje czy walnięcie po widłach z trzydziestu metrów. Wtedy niewiele można zrobić, nawet jeśli grało się dobrze. My jednak podarowaliśmy rywalom rzut karny, a później w niedopuszczalny sposób zawaliliśmy krycie przy stałym fragmencie. Brak dyscypliny.

W pierwszej połowie na Wembley mieliśmy za duży respekt dla gospodarzy?

Tak. Byliśmy sparaliżowani. Anglicy dominowali, a my próbowaliśmy wyczuć, na co możemy sobie pozwolić. Dopiero po stracie pierwszego gola zaczęliśmy podchodzić nieco wyżej, zapewne wymusił to trener, bo taktyka często idzie za grą. I jeszcze nawet w pierwszej odsłonie widzieliśmy, że rywal się wówczas gubi.

Znów trwa dyskusja o przydatności Piotra Zielińskiego. W którym obozie się pan umieszcza?

Umiejętności Piotra są fenomenalne i nie sposób ich podważać. Jest stworzony do gry kombinacyjnej, do nadawania rytmu grze. Strasznie długo jednak czekamy na to, żeby pokazywał w reprezentacji swoje prawdziwe “ja”, swoją prawdziwą osobowość. Gdy widzę jego poczynania w Napoli, jestem pod wrażeniem. No ale co z tego, skoro rzadko ma to przełożenie na reprezentację?

Kupuje pan te tłumaczenia, że on nie ma z kim grać w kadrze, że zbyt często ma kolegów daleko od siebie?

No jak nie ma z kim grać? Są Robert Lewandowski, Arek Milik, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Kamil Jóźwiak i inni. To ilu on potrzebuje zawodników? Piętnastu?

Chodzi bardziej o to, że w reprezentacji rzadko ma okazję do gry na małej przestrzeni, partnerzy są dalej od niego.

Wczoraj na pewno rzucał się w oczy brak “Lewego”, który normalnie absorbowałby uwagę obrońców i ułatwiał pozostałym podejście pod pole karne. U nas faktycznie jest ten problem, że często mało zawodników podchodzi do gry, Zieliński ma jedną czy dwie opcje do zagrania zamiast czterech. Tutaj prędzej bym się zgodził. Piotr potrafi szybko rozegrać do przodu czy rozrzucić piłkę, ale musi mieć do kogo. Z drugiej strony, z Węgrami długo był ten sam problem, dopiero po godzinie gry zaczęliśmy to robić.

Ktoś jest wygranym tego trójmeczu?

Zdecydowanie Kamil Jóźwiak. Każdy jego występ był udany. Chłopak przebojem wszedł do kadry jeszcze u Jerzego Brzęczka, szybko wykorzystał szansę i teraz poszedł za ciosem. Pochwaliłbym też Modera za wczorajszego gola, gdyby nie to zachowanie z 85. minuty, które trochę zamazuje obraz. Aczkolwiek on również ma duży potencjał i warto dalej na niego stawiać. Dla mnie i tak najważniejsza będzie stabilizacja w obronie. Tak jak moim zdaniem Jurek kiedyś zbyt pochopnie zrezygnował z Michała Pazdana po meczu ze Słowenią, tak teraz za duży błąd uważam pominięcie w powołaniach Tomasza Kędziory. Na pewno by się przydał. Sousa chce grać wahadłami, ale w pierwszych połowach nigdy nie funkcjonowały one należycie i w praktyce często graliśmy piątką z tyłu.

rozmawiał Przemysław Michalak

Fot. FotoPyK

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 01.04.2021 13:22 przez

Przemysław Michalak

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
06.05.2021

“Lech Poznań? Nikt nie dzwonił i nie pisał. Arka Gdynia? Tak samo”

Sebastian Milewski w zeszłym sezonie jako młodzieżowiec miał w zasadzie abonament na grze w Piaście Gliwice i radził sobie całkiem przyzwoicie. W tych rozgrywkach funkcjonował już bez bariery ochronnej w postaci nowego przepisu i mimo to jesienią szybko ponownie stał się podstawowym zawodnikiem drużyny Waldemara Fornalika. Runda wiosenna okazała się jednak dużym zjazdem: 23-letni pomocnik […]
06.05.2021
Weszło
05.05.2021

Raków wygrywa w ostatniej akcji, Stal podała tlen Podbeskidziu

Stal Mielec mogła dziś praktycznie zakończyć emocje w walce o utrzymanie, ale nie wykorzystała faktu, że Raków dopiero co świętował zdobycie Pucharu Polski i nie wystawił najcięższych armat. Nie dość, że beniaminek był bezzębny w ofensywie, to jeszcze w praktycznie ostatniej akcji podarował gościom totalnie absurdalny rzut karny. Stal Mielec – Raków: przesądził karny z […]
05.05.2021
Weszło
03.05.2021

Świerczok znów się bawił. Piast bliżej pucharów, a Podbeskidzie I ligi

To było leniwe, poniedziałkowe popołudnie. Piast Gliwice zaprezentował swoją typową solidność podrasowaną błyskotliwością Jakuba Świerczoka i bez większego stresu odprawił z kwitkiem Podbeskidzie. Podbeskidzie, które w teorii walczy o życie, więc na boisku powinny lecieć wióry, a z pysków piana. Zamiast tego goście zaprezentowali się jak drużyna bez konkretnych celów w końcówce sezonu, mogąca w […]
03.05.2021
Weszło
03.05.2021

Dlaczego Raków robi to dobrze?

Raków Częstochowa swoje stulecie uczcił awansem do pucharowych eliminacji i wywalczeniem Pucharu Polski. Po raz pierwszy w historii klubu można wstawić okazałe trofeum do gabloty. Ten sezon jest pewnym ukoronowaniem drogi obranej sześć lat temu przez Michała Świerczewskiego i jego współpracowników. Podsumowanie tej drogi jest ze wszech miar pozytywne, bo stworzony wówczas plan został zrealizowany […]
03.05.2021
Liczba komentarzy: 28
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kar a Kan
Kar a Kan
1 miesiąc temu

Warto posłuchać Tomka, bo on na Wembley pokazał klasę, a Anglicy bali się… A nie… Czekaj!
Przecież on grał w tym meczu, gdzie wszyscy byli obsrani łącznie z trenerem, co nam w przerwie wpuścił siódmego obrońcę na boisko. Zresztą Kłosa właśnie.
Ten wysyp żenujących komentatorów jest już niesmaczny.

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu

Tomek Kłos – fajny gość.
ale zaraz będą komentarze z ziemniakowa, że chuja się zna bo uderzył w Św. Jakuba od 11 baniek ełro.

Cezary K.
Cezary K.
1 miesiąc temu
Reply to  to_ja

Jego kumpel z kadry Tomasz H. mawia ” nie ma na boisku takiej pozycji jak fajny gość”/

Budzik
Budzik
1 miesiąc temu
Reply to  to_ja

Moder 13,5 jak juz a wasz trybunie lapis 5,5.Roznice widać gołym okiem.I obaj gdzie sa tęczowy?

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
1 miesiąc temu
Reply to  Budzik

wszędzie widzisz tęczę? Wiesz, że to można leczyć?

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu
Reply to  Budzik

ojojoj już się pyruski zleciały i zminusowały XD
no w tabeli też widać różnicę gołym okiem ale tasujcie się dalej fakturami to jedyne co macie :*

Nomyzs
Nomyzs
1 miesiąc temu

Gdybyśmy ten remis utrzymali, to wynik byłby wspominany latami. A taka Macedonia wczoraj pykneła Niemców na wyjeździe. Kiedy ostatnio Polska kadra wygrała mecz z kimś poważnym?
Prawda jest taka, że ta drużyna pewnego poziomu nie przeskoczy. Bez względu na to kto by jej nie trenował. Po prostu jest wiele reprezentacji, które dysponują lepszym materiałe.

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Nomyzs

No akurat materiał mamy na pewno lepszy od wspomnianej przez Ciebie Macedonii. Sęk w tym, że przez ponad 2 lata nie mieliśmy selekcjonera. Teraz nie nadrobimy tego w 3 mecze.

Rudy Ryc
Rudy Ryc
1 miesiąc temu
Reply to  Maaaa

A na jakiej podstawie twierdzisz, że teraz mamy? Brzęczek zaczynał od wyjazdowego remisu z Włochami i niektórzy robili sobie wielkie nadzieję. Też wprowadził wtedy nowe ustawienie. Nie zdziwię się jak ten słaby, przegrany mecz z Anglikami będzie najlepszym wspomnieniem pracy Sousy. Na Euro nie wyjdziemy z grupy i naiwniacy wyładowując swoje frustracje i rozdmuchane nadzieję będą jechać po portugalskim dyzmie.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu

Panie Tomku, a przy niedecydującym rożnym można odpuszczać?

Szybydyfą
Szybydyfą
1 miesiąc temu

ogólnie ma sporo racji, ale osobiście krytykować sousy nie będę. spełnia oczekiwania wszystkich. przypomnijcie sobie: smuda… łe, krasomówcą nie jest, zero pomysłu na zmiany. fornalik: zero pomysłu na kadrę. nawałka: nie umie wybrać taktyki, zero nowych powołań. sousa jest krasomówcą, ma taktykę na każdy mecz, wpaja ją piłkarzom, podejmuje odważne decyzje, powołuje debiutantów i nimi gra. który z polskich trenerów wystawiłby debiutanta na anglię? wszyscy idioci łącznie z kowalczykiem mówią, że nie powinien grać. sousa to krok do przodu. wy jesteście jak takie pierdolone rzepy, które za cholerę nie będą chciały wypuścić tej biednej kadry z rąk. nie widzicie połowy rzeczy, która się dzieje na boisku (to znaczy zależy kto, bo obiektywnie część mówi, a część to sobie mówi co ślina im na język przyniesie). onet już napisał, że sousa mądry po szkodzie, czyli polak. czyli dobrze czy źle? nie mądry po szkodzie, tylko potrafi wyciągać wnioski, przyznać się do błędu. przy boisku też. zmienił taktykę po pierwszej połowie. przegrywaliśmy 1:0, spodziewał się, że anglicy się cofną. gra defensywna i z kontry jak za nawałki by nie wypaliła. w pierwszej połowie plan też był dobry. tylko wykonanie gorsze. cofnęli się trochę za bardzo, ale on im tego na pewno nie mówił. nie mógł ich przesunąć o metr w ciągu meczu. chyba. tylko zmienił plan, bo zieliński zjebał. później glik zjebał. czyli trzony kadry. nie nadążaliśmy, anglicy wybiegali we dwóch do podań. jeden zawodnik ma piłkę to dwóch już ją chce. u nas jest jeden, a zawodni z piłką i tak zwleka. w 94 minucie podaje do tyłu na własną połowę. jak to są rzeczy, które trzeba tłumaczyć zielińskiemu czy szczęsnemu, żeby nie tańczył z piłką we własnym polu karnym czy nie podawał w poprzek, żeby podawać do swoich nie do anglików, to kurwa jest 90 rok? a choćby był 90 to ci ludzie grają w piłkę profesjonalnie czy jak? bo zaraz pójdę tam z kulawą nogą i sam bramkę wjebię. albo powiedzmy sobie jasno: nie potrafimy grać w piłkę i chuj, albo dajmy sousie popracować do mistrzostw, do końca eliminacji. tylko szkoda, że wtedy odejdzie, bo polacy jak zwykle przejebali po dwóch meczach. skazani na shawshank z anglią. na chuj on im mówi, że trzeba wierzyć w zwycięstwo, jak oni się cofają? wyobraźcie sobie, węgrowie wygrywają z anglią. bo mogą to zrobić. wszyscy na świecie w siebie wierzą, tylko nie polacy, którzy grają w premiership, w la lidze, w lidze europy, w lidze mistrzów. ja wiem, że lewandowski to ronaldo mistrzostwa nam może wygrać, ale do chuja wacława, sousa jako jedyny myśli po europejsku, bo chce zrobić z niego kane’a, nie ibrahimowica na szpicy. on wierzy, że potrafimy. dobiera taktykę pod przeciwnika, zawodników pod taktykę. i chuj. próchno. ale ogólnie rzecz biorąc… no przegrali 2:1 bo byli gorsi i tyle. ale nikt mi nie powie, że w tym pomysłu nie było na każdego zawodnika i na system gry oraz konkretnych przeciwników. odważnych decyzji. boisko weryfikuje, ale jakby wygrali, też byście pierdolili i jakby przegrali innym składem, też byście pierdolili. bo to jedyne, co możecie. popierdolić sobie trochę i za każdym razem to samo.

Sławomir
Sławomir
1 miesiąc temu

Zabawne są komentarze…tych wszystkich byłych graczy…którzy popelniali jeszcze większe babole

Jacek Gmoch
Jacek Gmoch
1 miesiąc temu

Kto pamięta, jak Kłos nie odpuszczał w Atenach, jak z Wisłą bili się o awans do Ligi Mistrzów?

dario
dario
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek Gmoch

Ja pamiętam, coś mi świta, że Cupiał go omal po meczu nie zabił.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

Kłos jest ekspertem? Od czego? Jakie on odniósł sukcesy sportowe oprócz blamażu na Mundialu w Korei i Japonii?

Misquamacus
Misquamacus (@misquamacus)
1 miesiąc temu

Kolejny poparzony. Niech on to “sprawdzone” granie 4 obrońcami robi u siebie. A nie, czekaj, on nie prowadzi żadnego klubu.

Zawrzeć aparaty mowy i czekać na efekty pracy Sousy. Poroniona polska myśl szkoleniowa nie może zdzierżyć, że możemy grać nowocześnie?

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
1 miesiąc temu

Ciekawe dlaczego nikt nie wspomina nawet słowem, że najbardziej te eliminacje rozwalił Zbigniew Boniek, bo postawił nowego trenera w sytuacji, że o punkty musiał grać nawet bez jednego sparingu, po 3 dniach treningów. To jest najważniejsza przyczyna degrengolady na boisku, że polską piłką kieruje chaotyczny bałaganiarz, a nie profesjonalista. Brzęczek był do zmiany, ale nie w lutym, tylko w sierpniu lub wrześniu, najpóźniej w listopadzie.

Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

Nie od dzis wiadomo,ze to jest grabarz polskiej pilki.Na jednej ze stron przeczytalem 3 dni temu,ze odkad zostal prezesem Polska pilka odnosi same sukcesy.

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu

Chyba ci ucieło końcówke: “…2018 roku” 😉

janusz ekspert
janusz ekspert
1 miesiąc temu

o czym on bredzi, najlepiej jakbysmy bronili sie 10ma, a zamiast wyprowadzac pilke od razu ladowali lage na chaos, wtedy na pewno bysmy nie stracili, a moze cos by wpadlo!
Sousa szalony i niedobry, nie teraz jest czas na eksperymenty – no racja, nie teraz, bo ten czas na eksperymenty zmarnowal koncertowo buzzer, przy akompaniamencie poklasku tych samych gadajacych glow.
Przez takich wlasnie ludzi polska pilka jest tu gdzie jest i jeszcze niestety pewnie troche tam bedzie.

KKK
KKK
1 miesiąc temu

“Strasznie długo jednak czekamy na to, żeby pokazywał w reprezentacji swoje prawdziwe „ja”, swoją prawdziwą sobowość.”

Ależ przecież on właśnie w ażdym meczu pokazuję tą osobowośći, czyli jej brak. NIe wiem na co jeszcze można czekać. To dobry zawodnik, ale nie lider. Co najwyżej uzupełnienie składu. Ja się np. cieszę z wprowadzania Kozłowskiego czy Augustyniaka bo mental mają dobry.
Po drugie, jak możemy myśleć o szybkim rozegraniu skoro Krychowiakowi czy Piątkowi piłka przy przyjeciu odskakuje srednio na 3 metry. Tego się nie da odrobić.

Kaźmierz
Kaźmierz
1 miesiąc temu

Od Pana Tomasza trzy huje w bok paździerzaki! Powiedział prawdę.

S. Pierre Dalay
S. Pierre Dalay
1 miesiąc temu
Reply to  Kaźmierz

Możesz mi skoczyć i się pohuśtać 🙂
Wszyscy kurwa mądrzy po meczu. Powinni robić to, powinni grać tamto!
A jak za Wójcika nasi grali z Anglią na Wembley to wszystkim po kolei sraczka spływała po kostkach jeszcze w tunelu. Kłosowi także.

Miszcz
Miszcz
1 miesiąc temu
Reply to  Kaźmierz

Idz mu zrób pałę kazek… Obsrancowi z Wembley nalezy się. Widzialem tę żenadę na żywo i to jedna większych beznadziei repry jaką widzialem…

leske
leske
1 miesiąc temu
Reply to  Kaźmierz

Panie Tomku, spokój już.

Artur S.
Artur S.
1 miesiąc temu

Znam Kłosa osobiście, nie raz miałem okazję z nim współpracować i powiem tak – dopóki tańczyłeś jak zagrał było ok. Jak mu się coś nie spodobało to strzelał focha. Potrzebował czegoś to dzwonił i nie patrzył na okoliczności. Szkoda tylko, że w drugą stronę to już nie działało. Po co o tym piszę? Ano po to, że zwyczajnie Sousa Kłosowi jako trener nie odpowiada i cokolwiek by Sousa nie zrobił ten go będzie krytykował. Po prostu taki typ gościa. Ma się przyjebać to zawsze coś znajdzie.

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu
Reply to  Artur S.

wkurwiają mnie ci eksperci, coś tam kopnął w przeszłości, gdzieś tam zagrał i wielki ekspert, z Anglią wiadomo, bardzo silne skrzydła, trzech obrońców to niezły pomysł, lewy obrońca miał wspólnie z wahadłowym blokować skrzydłowego, prawy podobnie, wyszło jak wyszło, Anglik minął Bereszyńskiego i skołował Helika, mamy piłkarzy jakich mamy, Anglicy są piłkarsko o niebo lepsi i to cały problem, czy z trzema czy z czterema obrońcami rezultat byłby taki sam, jesteśmy drugą liga europejską

Paho
Paho (@paho)
1 miesiąc temu

Nic dziwnego, że nie podoba się Panu ten system, Panie Kłos. Pan, grając kiedyś ma boku obrony, w decydującym momencie meczu bał się zagrać na krótko z rzutu wolnego na własnej połowie. Zamiast tego – Jacek (Bąk), jebnij lagunię do przodu!!! Dzisiaj najlepsi nie boją się rozgrywać piłki nawet we własnym polu bramkowym, a nasi “wielcy” byli piłkarze pierdzielą jakieś kocopoły, że system nie ten, że to źle, tamto chujowo. Kurwa, idźcie sobie na działkę i dajcie nam wszystkim spróbować cieszyć się piłką. Właśnie dlatego nasi piłkarze lepiej wyglądają w klubach, bo tam są wypracowane style gry. Po Sousie widać, że przynajmniej czegoś próbuje, a nie, jak jego poprzednicy, przeprasza, że przyjechał na mecz i spokojnie będzie czekał co rywal zrobi. Skoro chce Pan grać czwórką obrońców, Panie Kłos, to niech Pan wskaże bocznych obrońców do tego systemu. W ciągu ostatnich, powiedzmy, 20 lat jedynym takim był Piszczek. No chyba, że stworzył Pan nowy system – 4 obrońców w lini?(!) Albo raczej wróciłby Pan do stopera, forstopera i dwóch kryjących, uganiających się za napastnikami przeciwnika… Powodzenia w pracy! Byle nie szkoleniowej.

Suche Info
11.05.2021

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów? Faworytem Porto

Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Według „Sky Sports”, na tę chwilę faworytem do organizacji tego prestiżowego meczu jest Porto. Pierwotnie finał miał się odbyć w Stambule. I gdyby nie awansowały do niego angielskie ekipy, pewnie plan nie uległby zmianie. Problemem jest jednak to, że Turcja znalazła się na czerwonej liście Wielkiej Brytanii. […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Turcja: Pazdan, Łukasik i Szumski lecą z ligi

Dziś na tureckich boiskach odbywała się multiliga. Nie przyniosła ona dobrych wieści dla polskich zawodników. Ankaragucu (z Michałem Pazdanem i Danielem Łukasikiem) oraz Erzurum BB (z Jakubem Szumskim) przyklepali spadek na zaplecze. Ten sam los prawdopodobnie spotka Genclerbirligi (z Dominikiem Furmanem), a kilka kolejek temu z ligi zleciał Denizlispor (z Radosławem Murawskim). No cóż – […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Double-double Piotra Zielińskiego!

Piotr Zieliński jeszcze nigdy w swojej karierze nie notował takich liczb. Biorąc pod uwagę Serie A i Ligę Europy, Polak wykręcił już double-double! Przyklepał je dziś z Udinese (mecz wciąż trwa). Zieliński wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Osimhena. To jego dziesiąta bramka w sezonie. Ósmy gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie ligowym! ⚽ […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Laporte zagra na Euro, ale… dla Hiszpanii

Aymeric Laporte to ciekawy przypadek. Ma 26 lat, od kilku sezonów gra w Manchesterze City, kosztował 65 milionów euro, a nigdy nie zadebiutował reprezentacji Francji. Obrońca uznał więc, że skorzysta ze swoich baskijskich korzeni. Według informacji „Marki” piłkarz City ma dostać jutro hiszpańskie obywatelstwo. Hiszpański magazyn uważa, że Laporte znajdzie się tym samym w kadrze […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Żona Vesovicia kontratakuje: – Boicie się pozwolić mu grać!

Nie wiemy, czy Tamara Vesović, żona Marko, ma rację. Nie wiemy też, czy pomaga swojemu mężowi, czy jednak wyrządza szkodę. Wiemy jednak, że ma do powiedzenia dużo i wypowiada się bardzo chętnie. Dziś znów na Instagramie stanęła murem za swoim partnerem. Pani Tamara wrzuciła maila od jednego z dziennikarzy, w którym ten prosi o rozmowę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boguski: – Jean Carlos powiedział prawdę

Rafał Boguski żegna się z Wisłą Kraków. Ikona „Białej Gwiazdy” z ostatnich lat udzieliła wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Odnosi się do ostatnich wydarzeń w Wiśle i konflikcie z Peterem Hyballą. Boguski brał udział w symbolicznej celebracji gola Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonej bramce podbiegł do Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć. – Jestem zdania, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Trzech piłkarzy żegna się ze Śląskiem Wrocław

Israel Puerto, Mathieu Scalet i Maciej Wilusz po zakończeniu tego sezonu odejdą ze Śląska Wrocław. Puerto ostatnio nie był w najwyższej formie, ale klub chciał zatrzymać. Hiszpan jednak nie wyrobił limitu potrzebnego do automatycznego przedłużenia umowy, a porozumienie w sprawie normalnego przedłużenia kontraktu okazało się niemożliwe.  – Oczekiwania Israela Puerto i reprezentującej go agencji są […]
11.05.2021