post
Avatar

Opublikowane 01.04.2021 14:22 przez

Jan Piekutowski

Nie ma co ukrywać – gdyby nam wczoraj Maguire nie strzelił gola, pewnie byśmy się w tym zestawieniu znaleźli. Czy zasłużenie? Ano nie do końca, przynajmniej z perspektywy pierwszej połowy. “Na szczęście” takiego dylematu nie ma, bo zestawienie największych zaskoczeń pierwszej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 jest i tak dłuższe, niż się spodziewaliśmy. 

Dość powiedzieć, że w swoich grupach liderują nie tylko Anglia i Hiszpania, ale też Armenia i Turcja, które zostawiły z tyłu Holendrów oraz Niemców. Ale do rzeczy!

Irlandia – katastrofa trwa

Wiecie kiedy ostatnio Irlandia wygrała mecz? 14 listopada 2019 roku, kiedy w spotkaniu towarzyskim pyknęli Nową Zelandię. A starcie o punkty? Ano trzeba cofnąć się jeszcze wcześniej, bowiem do czerwca rzeczonego roku, kiedy triumfowali nad Gibraltarem.

W takiej sytuacji głupio aż szukać wygranej nad rywalem przynajmniej porządnym, a nie jednym ze słabszych. Gdybyśmy bowiem byli bardzo czepialscy, musielibyśmy powiedzieć, że miało ono miejsce ponad dwa lata temu, gdy z Irlandią przegrała Gruzja.

Tak czy inaczej – jest to wynik zawstydzający.

Tym bardziej, że Irlandia nie grała tylko z Niemcami, Belgami, Hiszpanami, ani nawet nie z Węgrami, Polską i Chorwacją. W trakcie tego marszu upokorzenia, który ciągnie się przez 12 spotkań, przegrywali aż siedem razy. Do Finów, Anglików, Walijczyków oraz Serbów, dołączył ostatnio największy powód do załamywania rąk. Mocniejszy od Irlandii okazał się bowiem Luksemburg.

I to nie jest tak, że najmniejszy z członków Beneluksu miał masę farta. Oddali tyle samo celnych strzałów, mieli podobne posiadanie piłki, stworzyli sobie więcej niebezpiecznych okazji. Zarówno Moris, jak i Bazunu musieli ratować swój zespół.

Spotkanie tańczyło na ostrzu noża, ale koniec końców zakończyło się porażką, jakiej chyba nikt się nie spodziewał. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Gerson Rodrigues, który na tym zgrupowaniu strzelił tyle samo bramek, co w całym sezonie ligi ukraińskiej.

 

Hiszpania – 2004 dzwoni

Chociaż – jak już wspomnieliśmy – Hiszpania przewodzi swojej grupie, to może miejsce lidera koniec końców stracić. Dużo będzie zależało od bezpośredniego starcia ze Szwecją, za co jednak winę ponosi niemrawy start podopiecznych Luisa Enrique.

W dwóch meczach zgarnęli cztery punkty. Nie tak źle, ale tylko do momentu, gdy odkryjemy, że ich rywalami byli Grecy oraz Gruzini. Na kolana nie powala też bilans bramkowy – 3:2. Wszak niewiele brakowało, aby reprezentacja, w której w pierwszym składzie biega Gwilia, wyrwała Hiszpanom punkty. Ostatecznie jednak polegli, a ta trudna sztuka udała się “tylko” Grecji. Osiągnęli to w stylu, który już gdzieś żeśmy widzieli.

  • posiadanie piłki: 77% – 23%
  • strzały: 9 – 1
  • podania: 943 – 216
  • interwencje bramkarzy: 0 – 1
  • wynik: 1 – 1

Flashbacki do 2004 roku były bardziej niż oczywiste. Grecy zagrali okropnie, nie dało się na to spotkanie patrzeć. Hiszpania, która pozbawiona była liderów, a także naprawdę mocnych nazwisk, nie mogła się przez ich zaporę jednak przebić. Przypominało to legendarny mecz Barcelony z Celtikiem, przypominało marsz potomków Hery po triumf na Mistrzostwach Europy.

Jakże jednak nie można Greków rozgrzeszyć, skoro koniec końców to spotkanie zremisowali? Co z tego, że brzydko, co z tego, że po karnym? Czy nie cieszylibyśmy się, skacząc niemal do gwiazd, gdyby Polsce też udało się wyrwać La Furia Roja na zbliżającym się Euro, nawet grając w takim stylu?

Może konieczne będzie zadzwonienie do greckiej federacji, by udzieliła nam kilku wskazówek? W końcu w ostatnich pięciu meczach przeciwko Hiszpanii, tylko dwa razy schodzili z boiska na tarczy.

 

Ukraina – od opędzlowania Francji do dwóch kompromitacji

Pierwszy mecz reprezentacji Ukrainy? Top. Powstrzymali Francuzów, napsuli im krwi do granic możliwości. Okopali się w polu karnym, sporadycznie wysyłali w bój małe oddział partyzanckie i dopisali do swojego konta bardzo ważny punkt. Na Szewczenkę spadło wówczas mnóstwo pochwał. Że znakomity strateg, że owoce przynosi jego długoletnia praca, że Ukraina nie odpuści walki o awans z pierwszego miejsca.

Tymczasem rzeczywistość: remis z Finlandią 1:1, remis z Kazachstanem 1:1, drugie miejsce w grupie, cztery punkty straty do Francuzów. Wszystko, co dobrego udało się usłyszeć po pierwszym meczu, nagle zniknęło. Trzy identyczne wyniki w trzech meczach z rzędu i zamiast promiennych uśmiechów, pozostała kwaśna mina. Trudno się jednak Ukraińcom dziwić, na pewno liczyli na więcej.

Przede wszystkim z Kazachstanem, bo podział punktów z Finlandią dało się jeszcze zaakceptować. Zespół z północy Europy pokazał się z niezłej strony przeciwko Bośni i Hercegowinie, błyszczał przede wszystkim Teemu Pukki. Napastnik Norwich City ukłuł zresztą Ukrainę, gdy na gola zamienił rzut karny w samej końcówce spotkania. Można było to jednak podciągnąć jako wypadek przy pracy. No ale Kazachstan?

Podopieczni Szewczenki zostali zatrzymani dokładnie tą samą bronią, która oni zastosowali przeciwko Francji. Ukraina chciała dominować, no i dominowała. Była zespołem lepszym, trzymała rywala w szachu przez większość spotkania. Ale jakie to ma znacznie, skoro wystarczył jeden w zasadzie wypad, jedno uderzenie zza pola karnego prosto w okienko bramki, żeby nasi sąsiedzi kręcili nosem po pierwszej rundzie eliminacji.

 

Dania – dynamit z podpalonym lontem

Wiecie, która reprezentacja jest najlepszą po tych trzech kolejkach? Nie Hiszpania, nie Niemcy, nie Anglia, nie Francja, nawet nie Armenia, o której później. Najlepsi są – bez cienia wątpliwości – Duńczycy, którzy z grupy eliminacyjnej urządzili swoje poletko.

Już 8:0 z Mołdawią robi spore wrażenie. Jasne, ktoś może powiedzieć, że to była tylko Mołdawia. Ale przecież to nie jest reprezentacja pokroju San Marino, które zresztą przegrało z Anglikami “tylko” 0:5. Tymczasem po Mołdawii przejechał brutalny walec, ponieśli największą porażkę w bieżących eliminacjach. Żeby było ciekawiej, wcale nie grali w najmocniejszym składzie. Odpoczywał sobie Wass, Hojbjerg, Christensen, Braithwaite, jedynie z ławki weszli Eriksen, Skov oraz Kjaer. Dzieło zniszczenia tamtego dnia tworzył 20-letni zaledwie Damsgaard oraz Dolberg. Obaj popisali się dwoma trafieniami.

Tamto spotkanie było udowodnieniem wysokiej formy, którą dało się dostrzec w starciu z Izraelem (2:0), ale nade wszystko preludium do tego, co działo się z Austrią. Z tą samą Austrią, z którą my tak męczyliśmy bułę, Dania po prostu się bawiła. Najpierw dała im szansę, pomachała marchewką przed nosem, do przerwy remisowała 0:0. A potem szybkie ciosy, podpalono lont dynamitu i z ich rywali nie było czego zbierać.

Wiele odmieniło wejście Skova, który zmienił bezbarwnego Poulsena. Zawodnik Bolonii miał bezpośredni udział w dwóch trafieniach i bez wątpienia należał do najlepszych zawodników na boisku. Poza trafieniami, miał 100% celnych długich podań, a także wygrał wszystkie pojedynki.

Dołożył swoją cegiełkę do tego, że po trzech meczach eliminacji Dania ma nie tylko dziewięć punktów, ale też bilans 14:0. Kilka reprezentacji może patrzeć w ich stronę z zazdrością. Koronkowe akcje, zabawa piłką, nastawienie na atak, zorganizowana obrona. Wow.

 

Turcja – powtórka sprzed 100 lat

O tym, że turecki futbol zaczął sobie coraz śmielej radzić na europejskiej scenie, pisaliśmy szerzej już wcześniej. Jednak między zwycięstwem nad Norwegią a końcem eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 przydarzyło się coś, co dla nas może brzmieć niedorzecznie, ale dla Turków jest w sumie codziennością. Remis z Łotwą.

Ostatni raz, kiedy udało się pokonać potężnych Łotyszy, miał miejsce – uwaga, uwaga – prawie 100 lat temu. W 1924 roku Turcja wygrała z nimi 3:1. Od tamtej pory – nic. Cztery remisy i jedna porażka, która miała miejsce osiemnaście lat temu. Niebywałe, że goście, którzy walą w łeb Holendrów, a później tych Norwegów z Haalandem na czele, nagle zatrzymują się na reprezentacji, gdzie biega siedmiu gości, którzy mają mniejsze lub większe konotacje z Ekstraklasą.

Co więcej – Turcy prowadzili w tym meczu już 2:0, a później 3:1. Skończyło się jednak na remisie, podziale punktów i tym, że zamiast dziewięciu oczek jest “tylko” siedem. Wstydu nie ma, bo i jak miałby być, ale pewnie parę osób skrzywiło się pod tureckim wąsem.

 

Słowacja – nieprzewidywalni jak Ekstraklasa

Uwaga – zagadka. Jaka jest Ekstraklasa? No oczywiście: NIEPRZEWIDYWALNA. Kiedy więc powołujesz trzech gości z polskiej ligi do swojej kadry, to czego możesz oczekiwać? Ano nieprzewidywalności. Dokładnie takim tropem podążyła Słowacja. Remis z Maltą, remis z Cyprem i nagle, dlaczego by nie, wygrana nad Rosją.

Nie tak dawno dywagowaliśmy o tym, co się na Słowacji zepsuło, że dali sobie zabrać punkty w meczach ze wspomnianymi rywalami. Konkluzja była dość prosta – duża w tym “wina” trenera, którego wiele osób chciało wywalić za burtę, mimo tego, że udało mu się wywalczyć wcześniej awans na Euro.

Wydaje się jednak, że Tarković w pełni się obronił, wszak Słowacja jest jedyną niepokonaną drużyną w swojej grupie. Póki co są na trzecim miejscu, ale jak najbardziej pozostają w zaciętej walce o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Najlepszy dowód na to, ile może zmienić jeden mecz.

Armenia – piękny sen trwa

Dobra, możemy mówić sobie o Turcji. Możemy o Hiszpanii z Grekami, o tym, że Słowacja się obudziła w ciągu 90 minut meczu o być albo nie być. Ale i tak największym zaskoczeniem tej rundy eliminacji jest Armenia. Nie znamy choćby jednej osoby, która postawiłaby pięć złotych na to, że to właśnie oni będą liderowali swojej grupie. Grupie, w której jest Macedonia Północna, Rumunia, Islandia, ale przede wszystkim Niemcy.

Tymczasem Armenia – jak gdyby nigdy nic – pyknęła najpierw Lichtenstein, później Islandię (2:0!), a wczoraj ograła u siebie Rumunów. I to właśnie to spotkanie zaimponowało nam najbardziej. Mimo tego, że to goście prowadzili grę, byli zespołem lepszym w pierwszej części spotkania, to nie potrafili złamać armeńskich szyków. Udało się to gospodarzom, którzy wyszli na prowadzenie.

Później jednak miny im zrzedły, wszak w ciągu dziesięciu minut dwa razy trafił Cicaladu. Wydawało się, że Armenia w końcu zostanie zatrzymana. No nic bardziej mylnego, proszę państwa! Zaczęło się od czerwonej kartki Puskasa, a później gospodarze puścili wodze fantazji. Wprost rzucili się na Rumunów i w samej końcówce spotkania zdobyli aż dwie bramki.

Znowu wygrali. W ich skali jest to więcej niż sukces. Naprawdę warto czekać na ich starcie z Niemcami, sprawa bowiem wcale nie musi być tak oczywista.

 

***

Tak, tak, pominęliśmy kilka meczów. Właściwie to dwa. Wszak wielkie wrażenie zrobiła też na nas reprezentacja Czech, ale tylko w meczu z Belgami. Czerwone Diabły a to ratował Courtois, a to słupek, gdy Krmencik wkręcił w ziemię Denayera. Trudno było odnieść wrażenie, że to Belgowie są faworytami tego spotkania, bo w zasadzie w żadnej materii nie byli lepsi. Szkoda jedynie, że w następnym spotkaniu – przeciwko Walii – większych emocji dostarczyły czerwone kartki i łokieć Bale’a, niż jakiekolwiek aspekt piłkarski. Niemniej, będziemy się trzymać tego, że za starcie z Belgami nasi południowi sąsiedzi zasługują na barwa.

Inaczej niż Niemcy, którzy zupełnie skompromitowali się przeciwko Macedonii Północnej. Znowu manianę odwalił Werner, gola zaś strzelił 50-letni Pandev. To jednak zdecydowanie zasługuje na dłuższą i szerszą opowieść.

El. MŚ 2022 Europa – wyniki, tabela, grupy

Eliminacje mistrzostw świata 2022 - wyniki, grupy, tabela

źródło: wikipedia

Fot. Newspix

Jan Piekutowski

Opublikowane 01.04.2021 14:22 przez

Jan Piekutowski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Ekstraklasa
08.05.2021

Nadzieja pomału gaśnie – Podbeskidzie coraz bliżej spadku

Starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Płock w 29. kolejce Ekstraklasy zapowiadało się ciekawie ze względu na położenie obu ekip w ligowej tabeli. Bielszczanie to w tej chwili główni kandydaci do spadku. “Nafciarze” przed pierwszym gwizdkiem sędziego również nie mogli być w stu procentach pewni utrzymania. Spodziewaliśmy się zatem, że – biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy […]
08.05.2021
Anglia
08.05.2021

Wersja beta finału Ligi Mistrzów zaczyna się dzisiaj

Podobno na świecie nie ma przypadku, wszystko jest odgórnie zaplanowane. Musiał się zatem ktoś bardzo postarać, ustawić ruchy gwiazd w taki sposób, by kilka dni po awansie do ostatniej fazy Ligi Mistrzów dwaj finaliści zmierzyli się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. Manchester City zagra z Chelsea w fazie testowej tego, co czeka nas 29 maja.  […]
08.05.2021
Anglia
07.05.2021

Wrócił. David de Gea znowu pokazał, że jest bramkarzem najwyższej klasy

Manchester United awansował do finału Ligi Europy, ostatecznie rozbijając AS Romę 8:5 w dwumeczu. Ale rewanżowe starcie nie było najlepsze w ich wykonaniu. Jakby nie patrzeć – Ole Gunnar Solskjaer wystawił niemal pierwszy skład, w dodatku w momencie, w którym Czerwone Diabły rozpoczynają piłkarski maraton. I ten pierwszy skład przegrał, a najbardziej istotne jest to, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Anglia
06.05.2021

Prywatna wojna Mikela Artety. By Arsenal wygrał, Hiszpan musi przezwyciężyć samego siebie

“Musimy zagrać lepiej, niż zrobiliśmy to w Hiszpanii. Zaczniemy mecz z jedenastoma zawodnikami, czyli z czymś, czego nie mieliśmy okazji zrobić w ostatnim spotkaniu. Zobaczymy co się wydarzy“. Jest mnóstwo różnych sposób na to, by przyznać się do błędu, jednak Mikel Arteta chyba nie wybrał najlepszego. W czwartek Arsenal zmierzy się z Villarreal w półfinale […]
06.05.2021
Weszło
04.05.2021

PSG to dziecko, które ryczy i bije, gdy przegrywa. Manchester City w finale Ligi Mistrzów!

Możesz przegrać półfinał Ligi Mistrzów, ktoś przecież musi. Możesz przegrać go nawet bardzo wyraźnie, przecież takie historie się zdarzają. Warto jednak starać się przynajmniej zachować pozory i twarz. A tego PSG w starciu z Manchesterem City zrobić nie potrafiło. Skończyło się na 2:0 dla gospodarzy, ale minusów dla paryżan jest znacznie więcej. Drugi raz w […]
04.05.2021
Piłka nożna
04.05.2021

Komfort ma tylko City. Czy PSG zdoła wrócić do gry w półfinale Ligi Mistrzów?

Pierwszy maja nie był spokojnym dniem dla zawodników The Citizens i Les Parisiens. Oba kluby stanęły do rywalizacji w lidze, walcząc ze sobą korespondencyjnie. I chociaż oba wygrały, to nastroje przed nadchodzącym starciem są kompletnie różne. Manchester City i PSG rozpoczną we wtorek półfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów. Ich działania z weekendu mogą mieć przełożenie […]
04.05.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alvert
Alvert
1 miesiąc temu

Macedonia. Reszta to bardziej niespodzianki niż sensacje.

jpr
jpr
1 miesiąc temu
Reply to  Alvert

Malta remisująca 2:2 ze Słowacją to nie sensacja? I to na Słowacji? Reszta to faktycznie tylko niespodzianki.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

3 kolejki i juz tylko cztery zespoły z kompletem punktów. Włochy, Anglia, Dania i Armenia.

Minister Joda
Minister Joda
1 miesiąc temu

Tureccy obrońcy widać, że namiętnie studiują obrońców Eklapy.
Cudownie dramatycznie grali.

A Luxembourg to gra lepiej niż repra za Brzęczka.

Mikro
Mikro
1 miesiąc temu

Pierdolenie o chopenie. Mimo kupy z macedonami, to Niemczyki i pojadą do kataru, a my nie… I to jest właśnie ta tajemnica piłki…

Suche Info
08.05.2021

Liverpool pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Liverpool jeszcze nie rezygnuje z walki o czwarte miejsce w tabeli. Po wygranej 2:0 z Southampton “The Reds” tracą do niego sześć punktów, a mają mecz mniej niż zajmujące obecnie tę lokatę Leicester. W zespole gości pełny występ zaliczył Jan Bednarek. Przy straconych golach nie zawinił, natomiast statystyki miał bardzo przeciętne. 1/5 w pojedynkach na […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Hyballa: Moją misją było utrzymanie. Skorża: Dziś nie było słabego ogniwa

Po meczu przy Reymonta wreszcie większe powody do zadowolenia miał prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża. Trener Wisły Kraków, Peter Hyballa znów musiał się tłumaczyć z niepowodzenia.  – Gratulacje dla Lecha Poznań, zwycięstwo tej drużyny było zasłużone. Wyszliśmy w ustawieniu 3-4-3, założeniem było stosowanie pressingu, natomiast nie wychodziło nam to, byliśmy spóźnieni, zawsze krok za przeciwnikiem. […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Stokowiec: Graliśmy, jakbyśmy pchali autobus pod górę

Lechia Gdańsk tylko zremisowała u siebie z Cracovią, przez co oddaliła się od niej perspektywa gry w pucharowych eliminacjach poprzez zajęcie czwartego miejsca w lidze. Trener biało-zielonych Piotr Stokowiec odczuwał duży niedosyt.  – Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie zawsze chcieć znaczy móc. Na pewno pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rafał Boguski odejdzie z Wisły Kraków

Wiceprezes Wisły Kraków, Maciej Bałaziński poinformował przed kamerami Canal+, że Rafał Boguski wraz z końcem tego sezonu odejdzie z klubu. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony. 36-letni Boguski piłkarzem Wisły jest od lata 2005 roku, gdy sprowadzono go z ŁKS-u Łomża. Początki miał trudne, więc na rok powędrował do GKS-u Bełchatów i po powrocie był już […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Wymowna radość Błaszczykowskiego po golu. Podbiegł do Kazimierza Kmiecika

Coraz głośniej mówi się o tym, że relacje Petera Hyballi z Jakubem Błaszczykowskim – de facto mocno przyczyniającym się do jego zatrudnienia – stały się napięte. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski w ostatnim czasie jest zdrowy, nadal nie gra w pierwszym składzie. Radość Kuby po dzisiejszym golu z Lechem Poznań zdaje się potwierdzać, że […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rekordowy sezon Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński w sobotnim meczu ze Spezią zdobył i zaliczył asystę, co oznacza, że pod względem indywidualnych liczb jest to rekordowy sezon dla pomocnika Napoli. Polak w tej edycji Serie A strzelił już 7 goli i zaliczył 9 asyst. W dotychczas najlepszym strzelecko sezonie włoskiej ekstraklasy (2018/19) miał na koncie sześć trafień, podobnie jeśli chodzi […]
08.05.2021
Anglia
08.05.2021

I oby finał Ligi Mistrzów był taki sam

Jeśli ktoś chciał wyciągnąć daleko idące wnioski na podstawie hitu tej kolejki Premier League, musiał się rozczarować. Kubeł zimnej głowy wylali już sami szkoleniowcy, którzy najpierw przestrzegli przed takimi praktykami, a chwilę później sami zamienili słowo w ciało. Po obu stronach brakowało bowiem kilku kluczowych piłkarzy. Przede wszystkim zaszalał Pep Guardiola, który w porównaniu do […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Dwa gole Kurminowskiego, jeden Kiwiora. Żylina wygrywa 5:3

MSK Żylina pokonała dziś AS Trenczyn 5:3, a Polacy mieli w tym duży udział. Dwie bramki zdobył Dawid Kurminowski, a jedną Jakub Kiwior. Kurminowski łącznie w tym sezonie słowackiej ekstraklasy ma już na koncie 14 goli. Kiwior, który jest środkowym obrońcą, zanotował drugie trafienie. Żylina zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej i raczej […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Cudowny gol Lewandowskiego w meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern do przerwy prowadzi 4:0 z Borussią M’gladbach, a Robert Lewandowski po golu w 2. minucie dołożył kolejne trafienie. Polak po dośrodkowaniu Thomasa Muellera fenomenalnie uderzył z powietrza w ekwilibrystyczny sposób i zaskoczył Yanna Sommera. To jego 38. bramka w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu dwóch goli. ROBERT LEWANDOWSKI. WOWWWWW […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Konrad Poprawa raczej nie dla Legii

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Konrad Poprawa po namyśle prawdopodobnie odrzuci ofertę Legii Warszawa. Obrońca Śląska Wrocław na tym etapie kariery woli przedłużyć kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Dotychczasowy wygasa mu w czerwcu. Poprawa zaczął wreszcie regularnie grać w Ekstraklasie po przyjściu trenera Jacka Magiery i wpadł w oko Legii. Jego dodatkowym atutem był […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Lewandowski strzela już w 2. minucie meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern dzięki porażce RB Lipsk z Borussią Dortmund już przed pierwszym gwizdkiem meczu z Borussią M’gladbach miał zapewnione mistrzostwo Niemiec. Pół żartem, pół serio można więc stwierdzić, że teraz pozostaje skupić się rekordzie Roberta Lewandowskiego. I to spotkanie zaczęło się dla Polaka idealnie. Już w 2. minucie pozostał bez krycia w polu karnym i po […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Kasperczyk: Do postawy zawodników absolutnie nie mam zastrzeżeń

Podbeskidzie Bielsko-Biała tylko zremisowało u siebie z Wisłą Płock i ma już niewielkie szanse na utrzymanie. Trener Robert Kasperczyk był mocno rozgoryczony po tym spotkaniu.  – Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z drużyną doświadczoną, wyrafinowaną, opartą na ligowcach. Gdyby zsumować ich występy w Ekstraklasie, wyszłaby naprawdę duża liczba. Mimo to uważam, że spokojnie […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

“Hyballa upokarza Błaszczykowskiego. Chyba nie wie, z kim ma do czynienia”

Marek Motyka bardzo krytycznie podchodzi do ostatnich poczynań Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Były zawodnik “Białej Gwiazdy” uważa między innymi, że niemiecki szkoleniowiec nie zachowuje się w porządku wobec Jakuba Błaszczykowskiego.  – Ostatnie wypowiedzi nt. Błaszczykowskiego i wpuszczanie go na kilka minut to była kompromitacja trenera. On nie wie chyba z kim ma do czynienia. […]
08.05.2021