Były król strzelców I ligi wzmacnia GKS Bełchatów

redakcja

Autor:redakcja

30 marca 2021, 12:39 • 1 min czytania

Reklama
Były król strzelców I ligi wzmacnia GKS Bełchatów

GKS Bełchatów walczy o utrzymanie w I lidze i ciągle szuka wzmocnień. Jakość ataku powinien podnieść Valerijs Sabala, który podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. 

Reklama

26-letni Łotysz jest doskonale znany polskim kibicom z występów dla Miedzi Legnica (dwukrotnych) i Podbeskidzia Bielsko-Biała. W sezonie 2018/19 w barwach „Górali” został on królem strzelców I ligi (12 goli). Zaowocowało to powtórnym angażem w Miedzi, ale tam Sabala rozczarował. Zdobył tylko dwie bramki i w kwietniu ubiegłego roku doszło do rozstania.

Później łotewski napastnik występował w litewskiej Suduvie Marijampole (13 meczów, 4 gole), a ostatnio reprezentował barwy Viitorulu (pięć spotkań w rumuńskiej ekstraklasie). W lutym stracił miejsce w składzie i rozwiązał umowę, dlatego mógł teraz trafić do Bełchatowa.

Jego nowy klub czeka ciężka walka o zachowanie ligowego bytu. „Brunatni” pozostają bez zwycięstwa od dziesięciu kolejek, ale przynajmniej dwa ostatnie mecze zremisowali po ośmiu z rzędu porażkach.

Fot. GKS Bełchatów/Accredito

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank