post

Opublikowane 20.03.2021 11:52 przez

Jan Mazurek

To nie jest klasyczny wywiad ze sportowcem. Właściwie nie pada w nim ani jedno zdanie o piłce nożnej. Martin Chudy, bramkarz Górnika Zabrze, pasjonuje się światem. Tak to nazwijmy. Sam tłumaczy, że kiedy się nakręci, nie da się zatrzymać jego słowotoku. Rozstrzał tematów, który poruszał w rozmowie z nami, jest wprost nieprawdopodobny. Osho, Bill Gates, Warren Buffet, Elon Musk, rodzina Rockefellerów, Coca-Cola, GMO, George Soros, Big Pharma, szczepionki na koronawirusa, kolejne pandemie, wojny, w pewnym momencie pojawiają się nawet kosmici i Bóg. Na pewno ktoś powie, że to rozmowa o teoriach spiskowych, bo nawet Chudy tego nie kryje. Jest ciekawie. Po prostu. Zapraszamy. 

Nudzisz się czasami? 

Nie nudzę się. Zawsze znajdę sobie temat do rozmowy. Jestem typem człowieka, który gada i gada, jak się nakręcę, to mogę mówić nieprzerwanie przez wiele godzin. Jestem bardzo empatyczny. Potrafię zrozumieć drugiego człowieka. Czytać w jego myślach. Rozwojem osobistym interesuję się od dziesięciu lat. Przeczytałem mnóstwo książek.

Ulubiona książka?

Prowadzę swoją stronę, na której mam całą bibliotekę przeczytanych przez siebie książek. Wszystkie lektury. Rejestrujesz się za darmo i masz dostęp do wszystkiego, co przeczytałem. Ostatnio kupiłem trzydzieści nowych. Ich tam jeszcze nie mam, ale pracuję nad tym, to kwestia czasu i wszystkie pochłonę. Zaczynałem od Briana Tracy’ego i jego „Wykreuj swoją własną przyszłość”. Dobra pozycja, choć nie jest tak, że zgadzam się ze wszystkim. Tracy podaje nieaktualne informacje o soli, o nasyconych tłuszczach, o cholesterolu, nieważne są już te jego podpowiedzi o diecie.

Dużo czytam o duchowości. Ostatnio najwięcej Osho, hinduskiego guru, który stoi w opozycji do narracji ludzi sukcesu. Ci mówią, że musisz pracować i zapierdalać, a na pewno zarobisz miliony dolarów. A Osho twierdził, że ambicja to choroba, a pracoholizm to nowotwór toczący człowieka. Jedni uważaj tak, drudzy tak. Jestem pracowity, ambitny, nie odpuszczam, ale z drugiej strony wiem, że w tym wszystkim potrzeba trochę spokoju, oddechu, zatrzymania. Spokojnie. Zrób krok w tył. Zastanów się. Wdech. Wydech. Medytuj.

Osho to kontrowersyjna postać. Wielu zarzuca mu sekciarstwo, manipulowanie ludźmi, pranie mózgów.

Wiesz, co jest ciekawe? Osho nigdy nie napisał żadnej książki. Wszystko to medytacja. Jego dzieła to przepisy jego nauk, jego przemów, rozmów i wywiadów z nim w roli głównej. Za nim chodzili ludzie z całego świata. Pytali się go:

Osho, co mam robić w takiej sytuacji?

A w takiej, a w takiej, a w tamtej i tak cały czas? A on tylko siedział i odpowiadał. Z tego zrobiono książki. Mnóstwo jest z nim filmików na Youtube. Mocne lektury. Jak człowiek to przeczyta, niekiedy pomyśli, że nic doczesnego nie ma sensu, że nie ma potrzeby walczyć o pieniądze, że liczy się tylko życie duchowe. Jeśli ktoś miałby mnie spytać o jakieś polecenie książkowe, to bez wahania powiedziałbym mu, żeby kupił coś na podstawie życia i twórczości Osho.

Aż tak?

Opinie, z którymi nie spotkałem się nigdzie indziej. Ludzie żyją w trudnych czasach. Wielu zapierdala od rana, bo tak wymaga od nich świat. Takie są książki Donalda Trumpa. Śpij cztery godziny dziennie. Ćwicz, pracuj, ćwicz, pracuj, ćwicz, pracuj. I zarabiaj, bardzo dużo zarabiaj. Zarabiaj tysiące, miliony, miliardy, biliony, biliardy. Rozpływaj się w kasie. Nie zatrzymuj się. Inwestuj, kupuj, obracaj, przewiduj. Ropa, gaz, Coca-Cola, McDonald, nieważne, byle wypchany był portfel, byle puchło konto. Nie o to tylko w życiu chodzi, nie tylko o bogactwo, nie tylko o zielone. Będziesz miał dzieci, one dorosną i nie będą miały z tobą żadnych wspomnień, bo nie będzie cię w domu. Twoim życiem będzie praca. Żadnych innych wartości. Coś zgubisz, o czymś zapomnisz. Dlatego podoba mi się Osho, dlatego podobają mi się książki prawiące u duchowości, wypisujące się z tego biegu.

Książka jest tania. Może ją mieć nawet człowiek, który nie ma za wiele kasy. Kosztuje trzydzieści złotych, a zawiera w sobie mnóstwo wiedzy, daje wielkie pole do rozwoju samego siebie. Ba, nie musisz książki kupować, ktoś ci przecież może ją pożyczyć, są biblioteki, trzeba mieć tylko chęci. Zaczynałem też od Josepha Murphy’ego i jego „Potęgi podświadomości”. Miałem od niego wszystko, ale porozdawałem i nic do mnie nie wróciło. Tak bywa, może komuś pomogłem. Murphy zaleca mantry. Wizualizacje tego, czego pragniesz.

Wierzysz, że to działa?

Wypisałem sobie na kartkach różne napisy. Jestem najlepszym bramkarzem, jestem pierwszym bramkarzem słowackiej reprezentacji, jestem… takie różne rzeczy. Każdego ranka głośno to powtarzałem. Manipulowałem głowę. Działałem na podświadomości. U mnie to funkcjonowało. Nie mówię, że przydarzyło mi się wszystko, czego pragnąłem, ale sprawdziły się rzeczy, których naprawdę sobie wewnętrznie życzyłem.

Wizualizowanie sobie wszystkiego, szczególnie największych rzeczy i największych sukcesów, może zaprowadzić człowieka w ślepy zaułek.

Bardzo ważne jest to, żeby ludzie nie myśleli negatywnie. Idealnym przykładem koronawirus. Nie oglądam telewizji, ale odwiedziłem rodziców i widziałem u nich, jaki płynie z niej przekaz. Media skupiając się tylko na negatywnych informacjach sieją panikę i strach. Nie dziwię się, że potem ludzie boją się wyjść na ulicę. Jeśli cały dzień słyszysz o śmierci, o hospitalizacji, o samotności, o tym, że cały świat jest do dupy w obliczu tej sytuacji, to przyciągasz do siebie złe myśli. Zaczynasz się bać. Rośnie i potęguje się to, na co zwracamy uwagę. Skoro całą twoją głowę zajmuje śmierć – że ten nie żyje, ten nie żyje, tamten nie żyje i jeszcze tamten nie żyje, to siłą rzeczy wszystko się w tobie kumuluje.

Działa to prosto. Rozmawiamy. Spytałbym cię, jaki samochód chciałbyś mieć. Odpowiedziałbyś, że Mercedes GLE. Wyobrażasz sobie każdego dnia, że jeździsz Mercedesem GLE. Jak go odpalasz, jak go prowadzisz, jak nim kierujesz, jak nim parkujesz. Wierz mi, że w kolejnych tygodniach wszędzie zobaczysz Mercedesa GLE.

Brzmi jak paranoja.

Nie, po prostu zaczniesz zwracać uwagę na jego obecność na drogach. Tylko ty będziesz czujniejszy w obserwowaniu go, w twojej podświadomości powstanie wrażenie, że jest go wszędzie więcej. To uniwersalny przykład. Tak też jest ze szczęściem, ze zdrowiem, z własnymi celami.

Mówią, że choroba nie wybiera.

Nie mówię, że da ci to zdrowie, ale jak zaczniesz myśleć o zdrowiu własnego ciała, jak zaczniesz czytać o żywieniu, o medytacji, o śnie, o oddychaniu, to zaczniesz robić dobre kroki. Ktoś powie, że to sukces wizualizacji, że o tym myślałeś i się spełniło, a tak nie jest przecież do końca, bo to proces. Zacząłeś myśleć, zacząłeś działać. Tak samo jest z biznesem. Nie znam człowieka, który zapierdalał po szesnaście godzin dziennie i się nie dorobił. Nie jest to łatwe. Wymaga to wyrzeczeń, pracy, serca, zaangażowania się, ale to nie pójdzie na marne, uwierz mi. Tak działa głowa.

Większość ludzi, których ja znam, jest nastawiona negatywnie. Wszystko przez telewizję, która woli manipulować niż edukować. Ludzie żyją w fatalnych warunkach, w fatalnym zdrowiu, w fatalnym środowisku. I nie są niczego świadomi. Wszystko dlatego, że ktoś na tej dezinformacji zarabia. Debilizacja społeczeństwa. To już robiło się w starożytnym Rzymie. Chleba i igrzysk. Ludzie dostawali jedzenie i walki gladiatorskie. Wystarczało, ludzie zaspokojeni nie robili rewolucji, a to dla władzy było najważniejsze. Teraz puszcza się telenowelę, program typu superstar, głupi kabaret i wypełnia się lodówki w domostwach chujowym jedzeniem – McDonald przepijany Coca-Colą. I też wystarcza. Jesteś syty, przybierasz na wadze, bawisz się, śmiejesz się, emocjonujesz się i nie myślisz, że politycy kradną, korumpują się i robią wszystkich w balona.

Nie uważasz, że nie powinniśmy doszukiwać się w tym światowego spisku, tylko szeroko pojętego zjawiska lenistwa rozwiniętego społeczeństwa? Im państwo bardziej rozwinięte cywilizacyjnie, tym ludzie wygodniejsi i zgadzający się na komercyjny ład świata dopingowany przez potęgę wolnego rynku.

Często pewnie tak, ale interesuję się różnymi rzeczami, oglądam masę dokumentów i obok pewnych rzeczy nie można przejść obojętnie. Chociażby taka historia sukcesu rodziny Rockefellera. Najwięksi bankierzy. W opowieści o nich nie ma przypadku. Rockefeller był kiedyś biednym człowiekiem, ale oszukiwał ludzi. Jeden z nich sprzedawał ropę zmieszaną z wodą i wmawiał ludziom, że to lek na raka. To był może rok 1850. Snake oil. Czyste kłamstwo, tam nic nie było, a oni i tak wmawiali, że to leczy raka. Rockefellerowi na tym się wybili, a niedługo potem wbili się do grona najbogatszych ludzi świata. Mieli złą sławę, więc ktoś im doradził, żeby założyli fundację. Żeby zaczęli pomagać ludziom, to wszyscy zapomną, ile zła wyrządzili. Wszystko na oko. Niby pomagasz, niby ratujesz świat, niby dajesz kasę na biedne dzieci, a wszystko, co masz wcześniej zbudowałeś na kłamstwie.

Fundacje to swoją drogą fascynujący temat. Tak bardzo chcą pomagać Afryce. Ratujmy Czarny Ląd! Przecież tam wszyscy są biedni, nie ma jedzenia, wody, edukacji, dróg, samochodów, budynków! Tam nie ma niczego! Wpłacajcie pieniądze! Trzeba kupować im szczepionki i genetycznie modyfikowaną kukurydzę, bo w innym razie nie mają, jak i za co żyć. A ja siedzę w szatni z Alasana Mannehem i Richmondem Boakye. Gadamy i oni mówią coś zupełnie innego. Że w Afryce mają najwięcej złota i diamentów. Jest ropa, jest kakao, są uprawy, wszystko.

Dużo jest też biedy i głodu. Temu nie da się przeczyć.

Ale wszystko trzyma Zachód. Jeden z byłych prezydentów Francji powiedział, że Francja bez Afryki byłaby niczym.

Boakye mówił mi, że do jego kraju pewnego razu na urlop przyjechali Obama, Beyonce i Jay-Z. I byli zaskoczeni, jak to tam wygląda. Ghana jest w miarę rozwinięta, ale oni myśleli, że cała Afryka to bieda, głód, katastrofa i dramat. Boakye mówił, że grał we Włoszech i jeden z kolegów pytał go, czy oni w Afryce mają samochody. Oni to widzą w telewizji, oni to widzą w tych fundacjach, całe życie są manipulowani.

Pamiętam wykład czarnoskórej niemieckiej kobiety na TED. Pokazała, co jest w Afryce. I jak dużo jest. Powiedziała, że cały świat myśli, że musi ratować Afrykę, a Afryka tego akurat nie potrzebuje. To Zachód potrzebuje Afryki.

Kłania się historia światowego kolonializmu.

Dlaczego bogaci ludzie kupują media i telewizje?

Bo to olbrzymi biznes?

Bo chcą omamić i oszukiwać ludzi. Co widzimy w telewizji? Program, reklama, program, reklama. I tak w kółko, a w tych reklamach dominują raz, że samochody, komórki, kolorowe życie, ale dwa, że niezdrowe jedzenie, pożyczki i leki. Tak, właśnie, wszędzie leki. Boli cię głowa? Leki. Boli cię brzuch? Leki. Boli cię gardło? Leki. Boli cię cokolwiek? Leki. Weźmiesz i wszystko ma przestać cię boleć. Magiczne działanie, złote rozwiązanie każdej twojej bolączki. Ktoś na tym zarabia.

Kiedy patrzysz na giełdę, to ludzie, którzy mają bardzo dużo pieniędzy zainwestowane w firmach farmaceutycznych bardzo często głośno krzyczą o konieczności pomocy Afryce za pośrednictwem kupowania dla niej leków, suplementów, szczepionek, żywności genetycznie modyfikowanej. Najlepszym przykładem Bill Gates. Ma bardzo dużo w biotechnologiach i posiada fundacje chcące pomagać Afryce. Ratuje i zarabia. Zarabia i ratuje. Jego bogactwo rośnie. Filantropia przynosi mu zyski. Jemu zależy, żeby coraz więcej ludzi kupowało leki i szczepionki, bo wtedy pomnaża się jego majątek. Do tego inwestuje w firmy produkujące śmieciowe jedzenie. Warren Buffet powiedział kiedyś, że akcji jedynej firmy, których nigdy nie sprzeda, to akcje Coca-Coli. Wrzucił w to mnóstwo kasy, jest właścicielem pewnie połowy tego koncernu.

Skoro aż tak przeszkadza ci, że ktoś kontroluje świat, to nie popierasz tego, żeby każdy człowiek miał wolny wybór: zdrowe jedzenie albo śmieciowe jedzenie? Jeden wybierze McDonalda, drugi organiczną żywność, jeden wybierze colę, drugi wybierze wodę.

Jestem za wolnością i swobodnym wyborem, ale współczesny człowiek jest zmanipulowany przesadną wolnością wyboru. Znam to uczucie. Sam długo żyłem w nieświadomości. Jadłem frytki, piłem colę i nie wiedziałem, że jest to niezdrowe. Rodzice też nie wiedzieli.

Zabrakło edukacji. W szkole od wczesnego dzieciństwa pokazuje się nam tablice żywieniowe,  jesteśmy uczeni, że śmieciowe jedzenie i kolorowe napoje gazowane niekoniecznie korzystnie wpłyną na nasze zdrowie.

Ja tego nie wiedziałem! O tym, że frytki są niezdrowe pierwszy raz usłyszałem, kiedy miałem trzynaście lat i pojechałem na młodzieżowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej. Mieliśmy spotkanie z lekarzem, który ładnie nam to wszystko wyłożył. Przyszedłem do domu.

Mamo, ja już nigdy nie będę jadł frytek.

Mama często je robiła. Od tego momentu przestała. Nie chciałem się truć. Kiedy zacząłem się uczyć o ludzkim ciele, o hormonach, o witaminach, o krwi, to automatycznie odrzuciłem wszystkie szkodzące rzeczy. Czasami zjem burgera, coś tłustego domowego, ale muszę wiedzieć, że jestem zdrowy, że jestem szczupły, że mam kondycję i mi to od czasu do czasu nie zaszkodzi. A nie jak mam cukrzycę, mam problemy, a będę jadł takie rzeczy codziennie. Jakby ludzie mieli informację o szkodliwości śmieciowego jedzenia od dziecka, to sami by nie chcieli tego jeść. Są kraje, w których tak to działa. W Górniku grał Adam Arnarson. Opowiadał mi, że u nich na Islandii był McDonald, ale nikt go nie chciał. Usunęli go. Tak samo w Kolumbii. Założyli sieć, ale nikt tam nie chodził. Zero sprzedaży.

Jestem za wolnym rynkiem, ale świadomym i odpowiedzialnym. Musisz edukować. Rodzice nie mogą brać dziecka do McDonalda w nagrodę. To absurd. W telewizji muszą być reklamy o tym, że jedząc to będziesz gruby, otyły, słaby, nie będziesz miał kondycji, a twoje serce i wątroba znacznie się osłabią. Zwiększasz ryzyko zachorowania na raka, na cukrzycę, wypadną ci zęby, mogą ci amputować nogę. Może trafi to do wyobraźni dzieci.

Może nie jakoś niesamowicie ekspansywnie, ale o tym się mówi. To nie jest wiedza tajemna.

Może coś się zmieni. W Wielkiej Brytanii podwyższyli podatek cukrowy i o 10% zmalała konsumpcja cukru. Dobry kierunek, jestem za świadomym wolnym rynkiem. Pewne rzeczy trzeba postawić jasno. Nie możemy produkować mięsa w warunkach, w których krowy są zamknięte i jedzą genetycznie modyfikowaną żywność, a właściwie genetycznie modyfikowaną soję i kukurydzę. Muszą paść się na trawie, żyć na tradycyjnie i wtedy mięso jest dobre.

Słyszę, że nie masz najlepszego zdania o GMO. Wielu uważa, że żywność genetycznie modyfikowana może rozwiązań problem głodu na świecie.

Tak twierdzą ludzie, którzy nie znają się na GMO. Początkowo taka była propaganda. Że skończy się głód, że wszystkie problemy znikną w mig, że będzie mniej pestycydów. W Stanach Zjednoczonych prawie wszystko już jest GMO. Kukurydza, soja, pszenica, ryż, rzepka. 88% całości. A zużycie pestycydów się zwiększyło, a nie zmniejszyło.

GMO miało rozwiązać problem głodu na świecie? Może i tak, ale dlaczego w takim razie najwięcej żywności genetycznie modyfikowanej jest w USA, w Argentynie i w Brazylii, a dopiero potem w Afryce? Ba, co więcej, ludzie w krajach Ameryki Południowej dalej są głodni, bo 30 milionów ton GMO rocznie transportuje się do Europy, gdzie karmi się tym krowy i inne zwierzęta. Nie idzie to na ludzi. Był taki złoty ryż, golden rice, dzieci miały się tym żywić, nie być głodne, miał więcej witaminy A, ale to w ogóle nie pomogło, bo dzieciom wystarczy olej rybny albo jakaś witaminę A z normalnego źródła, a nie z GMO.

Czyli GMO nie jest żadnym rozwiązaniem?

Absolutnie, GMO nie jest rozwiązaniem. Część fundacji pewnie wysyła żywność genetycznie modyfikowaną do Afryki, ale to tylko niewielki procent całości. Oglądałem dużo filmów dokumentalnych o tej tematyce. Nie jest problemem to, że mamy mało jedzenia. Problemem jest to, że nie dzieli się tego tak, jak trzeba – jedni mają za dużo, drudzy za mało. Wiesz, jak jest na Zachodzie. Gdzieś w Afryce rosną banany i potem są eksportowane do Europy.

Widziałem filmik z Francji. Pani z Konga pracowała w tamtejszym Carrefourze. I wiesz co ona robiła? Sklep wyrzucał do wielkiego kosza dużą część tych bananów, które się nie sprzedawały, a ona je wyjmowała z kosza i normalnie jadła, bo były jeszcze dobre. Przyszła policja. Przeprowadziła śledztwo. Postawiła bramę przed tymi koszami, żeby ta pani z Konga nie mogła tych bananów wziąć. Bo to za darmo. Oni chcą, żeby to człowiek kupił. Wolą, żeby to zgniło niż żeby ktoś miał z tego jakiś pożytek.

Tak samo miliony samochodów, które się nie sprzedały, stoją na parkingach i nikt nie ma do nich dostępu. Marnotrawstwo. Czemu tak jest? Bo rynek musi działać. Bo muszą być produkowane nowe samochody. Nowe i nowe, nowe i nowe, nowe i nowe. Bez przerwy. To są wielkie pieniądze. Mogliby coś pożytecznego z tymi autami zrobić, ale nie chcą, bo nie mają z tego zysku.

Napisałeś na Twitterze, że szczepionka na koronawirusa ma się dostać do twojego DNA, więc będziesz genetycznie modyfikowany.

Pisałem, że nie będę się szczepić i że powstała nowa szczepionka RNA, o której nawet niektórzy naukowcy mówili, że może zmienić reakcję naszego ciała na wirusy. Nie twierdzę, że zmieni to nasze geny, że dojdzie do jakiejś ingerencji w DNA, tylko, że może zajść modyfikacja ekspresji genów. Nie zgadzam się na szczepionkę, bo to technologia, o której nikt nie wie nic. Nigdy nie było to stosowane, nigdy nie było to testowane. Nic o tym nie wiemy. Nie wiadomo, co się stanie. Było to testowane pewnie na jakichś myszach czy innych zwierzętach, ale oni sami mówili, że żadna inna szczepionka wcześniej nie funkcjonowała w ten sposób.

Teraz szczepionka jest testowana. W tym momencie, kiedy ludzie zapisują się na szczepienia. Idąc na badania podpisujesz, że jesteś częścią badania. Powiem więcej: oni powinno chętnemu człowiekowi za to płacić.

Szczepionka jest elementem większego interesu?

Zmieni ekspresję niektórych genów. Nowe GMO też takie ma być. Taka sama zasada. Ma zmieniać RNA. Nie tylko żywność, ale też zwierzęta. Wezmą komary, które będą się reprodukowały z innymi komarami i zwykłe komary umrą, a komary genetycznie modyfikowane nie będą przenosić malarii.

Dla natury jest to akurat korzystne.

Intencja nie musi być zła, ale w tej całej technologii najistotniejsze jest to, że oni zawsze zakładają, że nic się nie stanie. A problemem jest to, co najmocniej akcentujemy w pracy naszej organizacji, że rośliny i zwierzęta GMO będą genetycznie mocniejsze niż zwykłe rośliny i zwierzęta. Oznaczać może to, że za kilka lat możemy mieć tylko zwierzęta i rośliny GMO, a wszystkie naturalne na tym stracą. Zrobili tą technologią genetycznie modyfikowane świnki. Zaprogramowali je tak, żeby miały więcej mięśni, a więc i więcej mięsa. I wiesz co się stało? Świnie miały bardzo grube języki, miały z tym problemy i ze stu świnek zmarło dziewięćdziesiąt sześć. Przeżyły cztery. Potem zrobili byki bez rogów na głowie. Żeby się nie biły chyba. Po kilku latach też wyszły jakieś powikłania. Intencja może być dobra. Tak jak z malarią i komarami, ale jakie będą tego efekty? Nie wiemy.

Nie sądzisz jednak, że na ludziach eksperymentów na tym poziomie radykalności się nie wykonuje? Że faktycznie zdarzają się powikłania, że faktycznie jest to innowacja, ale przyrównywanie jednego do drugiego, to trochę niesprawiedliwa hiperbolizacja?

Zwiększone jest ryzyko chorób autoimmunologicznych. Wiesz, dużo jest teorii spiskowych. Ja wiem, że to śmiesznie brzmi. Problem w tym, że jak kiedyś mówiło się, że karty zastąpią gotówkę, że pojawią się czipy, że dokumentacja stanie się elektroniczna, że będą szybkie szczepionki, nikt nie traktował tego poważnie. Ludzie się śmiali. To też były teorie spiskowe, jakieś rojenia, wyobrażenia o przyszłości. Nikt nie wierzył w covidowe paszporty. Czas mija i ludzie przyjmują to bezkrytycznie. Tak, tak, to jest dobre! To jest problem propagandy. Zobacz sobie cytaty Hitlera, Himmlera, Goebelsa, ich popleczników. Każdy z nich trąbił, że kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Że to jest siła manipulacji, siła przekazu podprogowego.

Nie nadążam. Co to ma do rzeczy? 

Widziałem opinie naukowców, którzy mówili, że już na pewno wiemy, że koronawirus to nie jest naturalny wirus. A skoro to jest sztuczny wirus, to jak się dostał do naturalnego środowiska? W Wuhan było laboratorium, gdzie manipulowali z koronawirusami, tam wybuchła pandemia, może stamtąd coś wynikło?

Może tak, może nie. 

Jedna kobieta naukowiec wydała książkę, w której twierdziła, że wirus Ebola nie zagroziłby człowiekowi, dopóki oni nie zmienili tego w laboratorium. Dostała pięcioletni zakaz wypowiadania się na ten temat pod groźbą więzienia. Wydała o tym książkę. Oni produkowali leki, szczepionki, wiadomo. Powiem tak: nie chcę rzucać teoriami, że ktoś wypuścił wirusa. Czytałem, że jeden słowacki polityk napisał, że Joe Biden powiedział do Wladimira Putina per morderca. Jest zagrożenie wojny. Żona mi to właśnie wysłała. Dobrze wiemy, jakie związki ze sobą mają USA, Rosja, Chiny, Europa. Kiedyś nie powiedzielibyśmy, że ktoś zrzuci bomby na Hiroszimę i Nagasaki, a zrzucili. Tak samo może być z wirusami. Problem pojawia się, jeśli wirusy nie są naturalne.

GMO jest tak dopracowane. Zaszczepisz się szczepionką RNA. Twoje komórki będą reagować inaczej na wirusy. Kto na tym korzysta? Taki Bill Gates, który ma największe klinki aborcyjne w Stanach Zjednoczonych. Sprawdzałem jego fundację. Inwestują w nowinki antykoncepcyjne dla kobiet. Pierścień, który powoduje antykoncepcję. Nie leki, a pierścień. Nie wiem jak to funkcjonuje, jak to działa, ale jest i dzięki temu kobieta nie zajdzie w ciążę. Sam już widziałem wywiad wideo, na którym Gates mówił, że na planeta jest przeludniona, że na świecie żyje za wiele ludzi.

Może w stwierdzeniu faktu nie trzeba doszukiwać się intencji masowej zagłady. 

Nie mówię, że nie. Jest nas dużo, to wpływa na środowisko, na wszystko, ale w końcu do tak rozwiniętego GMO mogą dorwać się szaleni ludzie i będzie tragedia. Nie zdziwię się, jak weźmiesz tę szczepionkę, na której skuteczność nie mamy badań i potem za trzy-cztery lata zrobią genetycznie modyfikowany wirus, który będzie szczególnie szkodził ludziom zaszczepionym tą szczepionką. Nie muszą tego zrobić. Jasne. Ale mogą. Naukowcy mają wiedzę. Jeśli chcieliby stworzyć biologiczną broń, to by ją zrobili. W ich gestii leży to, czy z tej wiedzy skorzystają, czy nie. A wiemy, że Rosja ze Stanami i Chinami nie żyje dobrze. Coraz więcej ludzi mówi o widmie trzeciej wojny światowej.

Wierzę, że nie, ale niektóre rzeczy są niepokojące. Fundacja Rockefellera szczepiła w latach 80. kobiet w Afryce na tężec. Potem po kilku miesiącach czy latach przestali, bo kobiety nie mogły zachodzić w ciążę. Skutek uboczny. Coś takiego się już kiedyś stało. Czasami ktoś twierdzi, że ta szczepionka na koronawirusa jest po to, żeby ludzie nie mogli się reprodukować. Ktoś inny się zaśmieje, a przecież taki przypadek już miał miejsce w przeszłości. Przecież tak można łatwo obniżyć liczbę ludzi na planecie. Zaingerować w demografię.

Jesteś zwolennikiem teorii spiskowych?

Zależy od teorii.

Czy za pandemią koronawirusa stoi jakaś większa siła?

Nie umiem na to odpowiedzieć. Skłaniam się do odpowiedzi, że nie, ale nie zdziwiłbym się, jeśli tak by było.

A generalnie światem rządzi jakaś osoba, siła, instytucja, osoba, pieniądz czy cokolwiek w tym stylu?

Jeśli na Ziemi wylądowaliby kosmici, nie byłoby to dla mnie zaskoczeniem. Na razie ich nie ma, ale mogą istnieć. Tak samo Bóg. Nie wierzę w niego, ale jak go zobaczę, to okej, w porządku, może być i tak. Nie zamykam się na żadną teorię. Są wywiady, w których John Kennedy mówi, że światem rządzą ciemne siły. Donald Trump nieraz uderzał w podobną narrację przed wyborami. A jeśli tak mówi prezydent Stanów Zjednoczonych, to można to zanegować, ale nie można tego zlekceważyć. Człowiek trochę się boi. Z drugiej strony, nie znamy tych ciemnych sił, nie musimy wierzyć, że ktoś steruje światem z tylnego siedzenia. Tylko, że nie znamy najbogatszych ludzi świata. Nie wiemy, kto jest najbogatszy, kto ile zarabia. Ile bankierzy dostają kasy.

Filozofia wszystko to próbuje ująć. Istnieje pojęcie plutokracji. Rządów pieniądza. 

Poczytaj sobie historię Systemu Rezerwy Federalnej, który pełni rolę banku centralnego w USA i drukuje pieniądze, które potem wchodzą w obieg. FRS powstał w 1913 roku. To są prywatni bankierzy. Bez związku z państwem. Dostali pozwolenie na drukowanie dolarów. Prezydent, który im na to pozwolił, powiedział później, że to był jego największy błąd w całej kadencji. Dał im możliwość kontroli obiegu pieniądza.

Żyjemy w świecie kierowanym pieniądzem. To na pewno. W samym ostatnim roku wydrukowane zostało więcej pieniędzy niż w ostatnich trzydziestu latach. Dług jest tak wielki, że nic tego nie pokryje. Nie muszą to być ciemne siły. Ale jeden procent najbogatszych ludzi na świecie ma pięćdziesiąt procent wszystkich pieniędzy świata. To już nie są teorie, a ktoś pewnie kiedyś myślał, że to teoria spiskowa. Dzisiaj to już normalne.

W Danii i w Islandii praktycznie całkowicie odchodzi się od gotówki. Banknotami możesz płacić tylko w pojedynczych miejscach. Wszystko przeniosło się na karty.

Co to oznacza?

Że łatwiej cię kontrolować. Jasne, że atutem jest to, że nie możesz oszukiwać na podatkach. Wyobraź sobie jednak dystopię: ja powiedziałem, że nie chcę nosić maseczki, a wszystko moje pieniądze są ulokowane na jakimś koncie bankowym i zaraz by się okazało, że moje środki zostają zamrożone, bo państwo ma inne zdanie. Co się dzieje w Chinach? Wszędzie są kamery. 5G. Ludziom przyznaje się punkty. Ktoś z niskim wynikiem nie może jechać autobusem, nie może jechać pociągiem, nie może kupić niektórych rzeczy. Ja będę miał niski wynik, a ty będziesz ze mną rozmawiał, to też na tym stracisz.

Cały odcinek Black Mirror o tym powstał.

To się dzieje naprawdę! W Chinach, w najbardziej zaludnionym świecie. Niektórzy twierdzą, że Biden chce to zrobić w USA.

To już raczej domniemanie. 

Bill Gates współpracuje z World Economic Forum. Klaus Schwab, założyciel WEF, napisał książkę „Wielki reset”. Że po koronawirusie nie może być takiej wielkiej różnicy między bogatymi a biednymi, że trzeba ratować środowisko itd. A rozmawiałem z ludźmi, którzy się tym interesują i przestrzegali mnie, że to propaganda, że to wcale nie jest dobre. Bo oni mówią, że kilka, może kilkanaście korporacji będzie kontrolować wszystko. W planie żywieniowym World Economic Forum jest Pepsi Cola czy Unilever. Korporacje produkujące niezdrowe napoje. Oni mają kontrolować wszystko. I myślisz, że Pepsi Cola będzie produkowała jakieś zdrowe rzeczy? Warzywa bez pestycydów, jakościowe mięso? Oczywiście, że nie. Coraz więcej będzie przetworzonego jedzenia. Syfu. Ludzie będą chorować.

Oni zarabiają na tym jedzeniu, na tych lekach. Nie chciałem wierzyć niektórym rzeczom. Myślałem, że ludzie są genialni. Ale kiedy zacząłem się uczyć historii nie ostatniej dekady, a ostatnich dwustu lat zrozumiałem, że dużo się już wydarzyło i ludzie potrafią być po prostu okrutni.

Idźmy za tym rozumowaniem. 

Kiedyś śmialiśmy się z czipów. Dzisiaj na Słowacji trzeba mieć obowiązkowo zaczipowanego psa. Mówili, że to po to, żeby zapobiec kradzieżom psów. A kiedy ukradli psa, to nie mogli go znaleźć, bo czipy są mylące. Zgubiony został pies, nieodnaleziono go, to po co w takim razie te czipy? O to mi chodzi. W Szwecji niektórzy sami chcą czipy. Mają je w rękach. Chodzą do pracy, nie mają kartki, tylko mają czipy i firma to wykorzystuje. Albo mierzy sobie kwestie zdrowotne.

A jak sam taki jestem. Mam pierścień na mierzenie jakości snu. Sam badam krew i cukier. Interesuje mnie to, ale żeby mieć w głowie czip – nie, nie ma opcji. Elon Musk prowadzi firmę Neuralink. Czip w głowie, który ma pomóc ludziom ciepiącym na Alzhaimera. Albo Jonas Salk, ten od szczepionki na polio. Oni chcą i chcieli pomóc. Tylko, że zaraz przyjdzie armada, Rosja, Chiny, Stany i będą chciały to przełożyć na jakąś moc, na jakąś siłę. To jest problem.

Zawsze tak było w historii, że każdy wynalazek można użyć dla ludzkości albo przeciw ludzkości.

Ludzie, którzy znają historię wiedzą, że ona lubi się powtarzać. Kilka miesięcy temu oglądałem film o Dalajlamie w Tybecie, o historii z Chinami. Tybetańczycy byli bardzo pokorni, nie chcieli walczyć, nie chcieli się stawiać i ja się z tym zgadzam, ale co się stało? Chiny przyszły, zabrały wszystko, dawały dzieciom broń do ręki, żeby dzieci zabijały swoich rodziców. Tybetańczycy musieli odejść, bo byli słabsi. Tak samo było z Indianami. Żyli na własnych warunkach. Walczyli między sobą, ale wiele zasad respektowali. W końcu jednak przyszedł jednak koloniści, bardziej wykształceni cywilizacyjnie i zdobyli teren. Wojen było mnóstwo. Jugosławia, Afganistan, Irak, Syria, Libia, tak można wymieniać. Nie walczysz, przegrywasz, bo ten świat jest brutalny. Przyjdzie najeźdźca, zabije ci dzieci, rodzinę, zgwałci ci żonę. Zwykli ludzie chcieliby żyć normalnie. Dobrze zarabiać. Czuć się bezpiecznie.

Niebezpieczeństwo wojny istnieje zawsze. 

Świat jest okropny. Wojny będą dalej. Stany Zjednoczone potrzebują ropy…

To już będzie zupełnie nowa historia konfliktów militarnych. 

Kiedy sprawdza się powody wojen, wychodzi na to, że nie wiadomo, o co w tym chodzi. Nie podoba mi się, że większość ludzi chce większej władzy, większej potęgi, większej mocy. Żądza zabija.

Na Słowacji każdy polityk, ekspert, człowiek powie ci, że my wszystkim skoczymy do dupy. Kiedy przyszła tu Rosja, żyliśmy normalnie w komunizmie. Koniec komunizmu, politycy zmienili płaszcz i od razu byli kapitalistami. Nam powiedzą, my przyklaśniemy, my się zgodzimy. Polacy są inni. Macie swoje jedzenie. Wspieracie swoich przedsiębiorców. Ktoś was za to będzie krytykował – George Soros i jego fundacje. To jasne. Na pewno będzie jakaś korupcja, jakieś przekręty, ale Słowacja jest w dużo gorszym stanie. Produkuje żywność w 40%. Farmerzy i rolnicy są wyniszczani. Gnój z Carrefoura dostaje dotacje. Kiedy Stany Zjednoczone potrzebowały stworzyć gdzieś w Europie satelity wojskowe, nasz prezydent się na to zgodził. Jak Rosja wystrzeli rakiety nuklearne na USA, to spadną na nas i trochę do Polski, bo to w Popradzie chyba.

Jestem tolerancyjnym człowiekiem, ale premier powinien w pierwszej kolejności dbać o słowacki interes. Niech przyjeżdżają do  nas emigranci, ale niech oni pracują, niech oni robią cokolwiek. A nie tak, że na starcie dostaną 1000 euro miesięcznie, a mnóstwo Słowaków nie ma za co żyć.

Czego się boisz?

Trzeciej wojny światowej. I tego, że nasze dzieci nie będą miały co jeść. Wiesz, kto to jest Robert Kiyosaki?

Amerykański biznesmen.

Napisał bestseller „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Znany inwestor i biznesmen. Przyjaciel Donalda Trumpa. Pół roku temu spytano go, czego się boi i powiedział, że wielkiego kryzysu, którego oczekuje od dawna. Drukują wielkie pieniądze. Ekonomia świata stoi na glinianych nogach. Zaraz może się wszystko załamać. Kiyosaki stwierdził, że on nie będzie miał problemu. Będzie miał jedzenie do końca życia. Problem w tym, że jego dzieci mogą nie mieć. Pamiętaj, to jest bogaty człowiek, zna wielu biznesmenów i polityków, wie o co chodzi w tym całym rynku. I on twierdzi, że wielki kryzys niebawem nadejdzie. Tego się boję. Eksperci, którzy sami zarobili na inwestowaniu, krytykują taki styl życia.

Firmy wyrobiły szczepionkę za pieniądze z naszych podatków. Big Pharma ma więcej pieniędzy niż cała Polska, cała Słowacja. Widziałem filmik z bardzo bogatym człowiekiem ze Szwajcarii, który mówił, że możliwość picia wody nie jest ludzkim prawem. Że za mało się za nią płaci. Niedługo wszystko może zostać sprywatyzowane i cena podstawowych produktów wzrośnie w niesamowity sposób. To będzie problem. I oni tłumaczą, że to jest zgodne moralnie. Myślą tylko o zysku. Taka natura człowieka. Im nie zależy tylko na pieniądzach. Oni pieniądze mają. Chcą siłę, moc, władzę.

Każdy rok przyniesie dziesięć szczepionek na koronawirusa. Ale za dziesięć lat będzie kolejna pandemia. I będzie to rinowirus.

Na jakiej podstawie sądzisz, że będzie kolejna pandemia?

To nie moje zdanie. Tak stwierdził Bill Gates. On już od października 2017 przepowiadał pandemię koronawirusa. Ze swoją fundacją robił przygotowania. Płyny dezynfekcyjne, maseczki, szczepionki. Spodziewał się tego, więc spytali go, czego boi się w kolejnych latach. Odpowiedział, że kolejnych pandemii. Jeszcze szybszych niż ostatnio. I mocniejszych. Jak Bill Gates to powie, mając możliwe intencje obniżenia liczby ludzi na planecie, to nie można tego zlekceważyć. Kilka lat temu reporterka pytała go, dlaczego zainwestował dziesięć miliardów w szczepionki. I wiesz co odpowiedział? Że w niczym nie ma takiego zwrotu inwestycji, jak w szczepionkach. Ten człowiek na tym zarabia.

Nigdy nie wiesz, gdzie jest prawda. Nigdy nie będziesz bezpieczny.

ROZMAWIAŁ JAN MAZUREK

Fot. Newspix

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło Extra
17.07.2021

Nie jestem chciwy. Oddałem Wiśle pieniądze

Aleksander Buksa rozstał się z Wisłą w burzliwych okolicznościach. Gdy obie strony wymierzały sobie kolejne ciosy, on sam, aż do teraz, nie zabierał głosu. Po transferze do Genoi, już na chłodno, napastnik z rocznika 2003 rozlicza się z Wisłą Kraków. – Zwróciłem Wiśle kwotę za podpis oraz wynegocjowaną pensję. Nie chcę mieć etykiety gościa, który rzuca się na […]
17.07.2021
Weszło Extra
10.07.2021

Ostatni piłkarz z ulicy. Sceny z życia Lukasa Podolskiego

Wymarzony kandydat na idola tłumów. Faworyt futbolowych bogów. Zwykły chłopak żyjący według swoich prostych zasad. Mistrz świata. Rozkochał w sobie Niemcy, mimo że nigdy nie śpiewał hymnu i nie ukrywał, że nie czuje się stuprocentowym Niemcem. Rozkochał w sobie Polskę, mimo że wyrzucił ją z Euro 2008 i nigdy nie zagrał w biało-czerwonych barwach. Nikt nie […]
10.07.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Weszło Extra
08.04.2021

Piłkarze w walce z rakiem. Bądź jak Robben, nie bądź jak Hartson

Mohamed Abarhoun umarł dwa miesiące po tym, jak ogłosił, że wyzdrowiał. Stilian Petrow życie zawdzięcza żonie. Jonas Gutierrez musiał pożegnać się ze swoimi bujnymi czarnymi włosami. Sola Bambę najbardziej rozśmieszyła peruka żony Neila Warnocka. Eric Abidal wyglądał już jak trup. Francesco Acerbi uznał raka za karę i szansę na odkupienie. Germana Burgosa rak uczynił piłkarsko […]
08.04.2021
Weszło Extra
20.03.2021

„Jeśli na Ziemi wylądowaliby kosmici, nie byłoby to dla mnie zaskoczeniem”

To nie jest klasyczny wywiad ze sportowcem. Właściwie nie pada w nim ani jedno zdanie o piłce nożnej. Martin Chudy, bramkarz Górnika Zabrze, pasjonuje się światem. Tak to nazwijmy. Sam tłumaczy, że kiedy się nakręci, nie da się zatrzymać jego słowotoku. Rozstrzał tematów, który poruszał w rozmowie z nami, jest wprost nieprawdopodobny. Osho, Bill Gates, […]
20.03.2021
Weszło Extra
23.11.2020

W Turcji dostaję więcej pomocy niż w Arce

Jak bardzo przeszarżował mówiąc, że poradziłby sobie w drużynie z dolnej części Premier League i dlaczego nie porzuca swoich marzeń o zagraniu w Anglii? Czy męczyła go Arka Gdynia? Kiedy stracił wiarę w utrzymanie Arki w Ekstraklasie,, a kiedy właściciele zaczęli odcinać się od zespołu? Czy Fabian Serrarens umiał grać piłkę i jak współpracowało mu […]
23.11.2020
Liczba komentarzy: 145
Subscribe
Powiadom o
guest
145 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

Widzę że chudy wykupił sobie u was jakis abonament na wywiady…

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Wywiady przeprowadza się z kimś, kto ma coś do powiedzenia. Trudno je robić z milczkami.

Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Głupota najlepiej się sprzedaje

Darek
Darek
4 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Tez zapatrzony jestes w tv i nie masz swojego zdania?

Maciej
Maciej
4 miesięcy temu

Ktoś powie, że to teorie spiskowe, a ktoś, że Chudy to człowiek próbujący zgłębić to jak funkcjonuje otaczająca nas rzeczywistość. Niestety większoścj rzeczy nie da się zweryfikować. Ale patrząc co od ponad roku dzieje się na świecie, jak nami manipulują to uważam, że wiele prawd jest zawartch w tym co uważa bramkarz Górnika.

Eddard Headless
Eddard Headless
4 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Chudy to człowiek próbujący zgłębić to jak funkcjonuje otaczająca nas rzeczywistość”
A nieocenione okazały się w tym frapujące filmiki z youtube, ze szczególnym uwzględnieniem kanału doktora Zięby.
Świat oczywiście nie jest taki, jakim się wielu zdaje, ale szukanie wszędzie spisku i manipulacji, to się nadaje do leczenia.
Chudy ma papiery na wypowiadanie się o rzeczach, o których mówi, tak mocne, jak ja na polemikę z profesorem Wolszczanem na temat astronomii.
Z czym do ludzi?

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu

Przed chwilą dałem ci minus, a wzrosła zielona liczba z 13 na 15. To też jest manipulacja.

Mario
Mario
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Tak przy okazji. Już również dawno temu zauważyłem, jak na weszło manipulują w ten sposób. Bezczelność.

Marcelek
Marcelek
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

może w międzyczasie trzy osoby dały plus, szukanie wszędzie teorii spiskowych zaprowadzi Cię do Jana Mazurka, który zrobi z Tobą wywiad…

KowbojZPiekla
KowbojZPiekla
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

nie glabie, tak dziala strona internetowa, komponent odswieza sie po przeladowniu, klikniecie plusa albo minusa powoduje odswiezenie komponentu, jak nie przeladowujesz strony przez jakis czas i dodajesz minusa a w tym samym czasie 3 inne osoby daly plusy to do tabeli w db zapisaly sie: 1 minus i 3 plusy co sumarycznie doda 2 plusy co jest wyswietlone w komponencie

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  KowbojZPiekla

Pustostanie, zanim oceniłem wpis, odświeżyłem stronę, a wcześniej przez kilka minut żadna ocena nie wpłynęła. Tak że swój kit wciskaj swoim kumplom a nie mnie. Już to przerabiałem kilkakrotnie.

Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

ędrju kurat z ta teoria o zielonej liczbie sie skompromitowales 🙂

chloniak
chloniak
4 miesięcy temu
Reply to  Maciej

W 1941 i latach późniejszych atak Japoni na USA i że Roseeveelt i dowodctwo USA o tym wiedziało też był teorią spiskową. Co dziś już wiemy z całą pewnością było prawdą. Pozwoliło to Amerykanom na udział w wojnie.

Kuba
Kuba
4 miesięcy temu

Podziwiam tych ktorzy przebrneli przez ten bełkot do końca. Facet nauczył się paru zwrotów w rodzaju „ekspresja genów” ale widać ze to tłuk jakich mało.

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Widać, że chłop się dobrze prowadzi i nie szlaja po imprezach, lecz spędza czas oglądając filmiki na youtube z żółtymi napisami.

CM711
CM711
4 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Ja odpuściłem po 1/3, zmęczył mnie.

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu
Reply to  CM711

Za przeczytanie do końca, należy się specjalna odznaka przy zdjęciu profilowym.

Taki jeden
Taki jeden
4 miesięcy temu

Piłkarska Edyta Górniak…

Qwerty
Qwerty
4 miesięcy temu
Reply to  Taki jeden

Dobrze ze nie powiedzial o Draco i Reptylach bo Polscy hejterzy ponoc w (3) najlepszych na swiecie co widac ponizej w wypowiedziach zabiliby go jadem swego nieomylnego hejtu.Jesli dla kogos to co on mowi niewygodne niech odejdzie w pokoju.Nawiasem mowiac 1939 i wczesniej w naszym kraju byla taka sama jak dzis nienawisc do wszystkich i wszystkiego.Dopiero okupacja pozwolila na krotko razem wspolpracowac To smutne

Janek
Janek
4 miesięcy temu

Ekspert od wszystkiego, tylko nie od bronienia.

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu

Ludzie, którzy świadomie rezygnują ze szczepień, są nieodpowiedzialni i świadomie narażają swoich bliskich, ergo powinni ponosić pełne koszta leczenia, jeśli choroba będzie bezpośrednim skutkiem ich zaniechania.
Osoby kwestionujące istnienie koronawirusa są… Jednak nie napiszę, bo brakuje w słowniku ludzi kulturalnych słów wystarczająco obelżywych.
A teraz niech się dzieje!

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu

Pali Pan papierosy, zażywa narkotyki, pije alkohol lub napoje gazowane?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu

Idź do piwnicy, zamknij się w beczce. Może przeżyjesz. A nam szczędź swoich wypocin. Brakuje tylko nieśmiertelnego: „zapraszam na oddział”.
Gdybyś jełopie nie wiedział, to każdy, czy tego chce czy nie, składa się na (pożal się boże) służbę zdrowia.
A na koniec kasztanie, dopóki „szczepionki” nie są obowiązkowe to są nie obowiązkowe i nikt nie musi tego gówna przyjmować. A teraz won przed telewizor chłonąć „wiedzę”.

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu

Won, to sobie możesz mówić do znajomych, jeśli pozwalają.
Wyraziłem swą opinię i mam do tego pełne prawo, więc oszczędzić to ty co najwyżej możesz sobie takich tekstów. Będę mówił co chce, a jak ci się nie podoba, to i tak nic mnie to nie obchodzi. Frustruj się, jeśli ulży.
Jesteś zwykłym chamskim i prostym typkiem, który nie mógł sobie darować ubliżenia mi, bo inny rodzaj polemiki przekracza twoje możliwości umysłowe.
Na oddział nie zapraszam, bo nie pracuję w służbie zdrowia, natomiast znam ludzi, którzy to badziewie przeszli i kilku z nich, do tej pory cieszący się dobrym zdrowiem, wylądowało w szpitalu pod respiratorami. Tu z kolei brakuje nieśmiertelnego: „ludzie umierają na różne rzeczy”. Dziwne tylko, że nagle tylu znajomych zaczęło masowo chorować na te różne rzeczy, a pracuję w branży narażonej na zakażenie, więc widzę to doskonale. Zwolnienia były i będą, tylko coś dużo się nagle pojawiło hospitalizowanych, w ciężkim stanie, a i nagle się zgony pojawiły w kręgu zawodowym. Ale przecież to wszystko manipulacja dla debili.
Przecież kolega kłamie, że nie mógł oddychać, a temperatura przekraczała u niego 40 stopni, inny łże, że nie mógł oddychać i udawał, by podpięli go pod respirator, ale mistrzeb był ten, co sfingował śmierć ojca. To dopiero agent.
I naucz się czytać ze zrozumieniem, nie piszę, że szczepionki są obowiązkowe, piszę natomiast, co myślę o postawach antyszczepionkowych. Poczytaj nieco, poedukuj się, nigdy nie jest za późno, by się rozwijać…

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu

Won do telewizora, kasztanie.
Znajomi chorzy, miał gorączkę, źle się czuł, w ciężkim stanie, nie mógł oddychać.

Gdybyś kasztanie spotkał ludzi na prawdę chorych to byś inaczej śpiewał. Chłopski inteligencie, poszukaj sobie statystyk, poszukaj cyferek i wtedy pyskuj. Zobacz ile osób umiera w tym kraju z powodu smogu, nowotworów (o dziwo, nawet dzieci, uwierzysz?), wypadków (nie tylko drogowych), ile jest samobójstw (o dziwo, nawet dzieci, uwierzysz?) z powodu zaburzeń nerwowych, ile rodzi się kalekich dzieci bo jakiś konował wystawił złą diagnozę lub odmówił rodzącej cesarki.

To wszystko chuj bo jakiś Piasek czy inny debil wstawi na youtube płaczliwy filmik ze szpitala (swoją drogą to ciekawe: typ ociera się o śmierć ale ma czas i siły na nagrywanie takich gówien).
A teraz won do telewizora, chłonąć „wiedzę”.

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu

Ty mi ubliżałeś, ja się starałem być grzeczniejszy, ale już się czuję zwolniony z tego obowiązku z uwagi na konsekwentnie uprawiane przez ciebie chamstwo.
Jesteś totalnym popierdoleńcem, na dodatek chorym na umyśle i przez to niebezpiecznym dla otoczenia w swej arogancji i poczuciu wyższości. Typowy szkodnik. Na drzewo!

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu

W tej beczce masz telewizor? Won!

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu

Czemu dyskutujesz z umysłowym pustostanem nadmiernie szczepionym dziwnymi specyfikami? Nie szkoda ci czasu? Ich nie przekonasz, bo im płacą za to, żeby tak myśleli i żeby pisali na forach to co im każą pisać. Ich nazywa się płatnymi trollami na usługach, w tym przypadku wiadomych.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Masz rację.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu

To nieźle jesteś pierdolnięty kolego. Szkoda słów na takich baranów. Ktoś spędza całe swoje życie zostając ekspertem w dziedzinie, ale jakiś random z neta po lekturze grupek na facebooku i szurskich filmików od podobnie nawiedzonych wszystko wie lepiej. Po co się w ogóle produkować, pracować, podnosić jakość życia i cywilizacji, jak takie pierdolone półmózgi zawsze będą ciągnąć resztę w dół. Wypierdalaj i tyle ci mam do powiedzenia, z twoich komentarzy nie płynie nic konstruktywnego. Bo ktoś umiera na nowotwór, bo ktoś wypadek. Kurwa, wypadkiem się można zarazić? Nowotwór się tak łatwo rozprzestrzenia jak koronawirus? O czym ty w ogóle pierdolisz człowieku. Może szczepień na ospę też nie powinno być, to by ci ten parszywy ryj do reszty zajebało czyrakami i byś go zamknął w końcu.

Misza
Misza
4 miesięcy temu

jeżeli moi bliscy się zaszczepią (będą odporni na covid) to co im za różnica czy ja zachoruj? Co do kosztów leczenia fajnie to widać jak się wchodzi na ten portal pacjenta i masz napisane ile kasy poszło na twoje leczenie w danym okresie. Długo nie pracuję, ale chyba na leczenie to mi się uzbierało.

Poza tym nie zauważyłem, żeby Chudy podważał istnienie i śmiertelność koronawirusa

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu
Reply to  Misza

To nie jest jego jedyny wywiad 😛

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
4 miesięcy temu

Ogólnie to kwestia czasu kiedy szczepienie przeciwko koronie będzie obowiązkowe. Inaczej z tym gównem będziemy się babrać do końca świata. Trzeba zaszczepić 35 mln i mieć spokój, a potem ten cykl powtarzać co kilka lat. Nieuki nie mają pojęcia, jak świat został zmieniony przez osiągnięcia współczesnej nauki i kolejne szczepionki. Z takimi się nie rozmawia, ale kieruje do zakładu zamkniętego. Przykre, że u władzy mamy obecnie kilku antyszczepionkowców z (P)rezydentem na czele.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu

Wytłumacz nam drogi Jarku jak szczepionka na grypę wpłynęła na samą grypę. Zniknęła z powierzchni ziemi? No chyba, że sam jesteś jednym z tych co chodzą na pasku zarabiających na tym całym zamieszaniu to wtedy spoko, rozumiem, że Ci zależy na przeciąganiu tej sytuacji i budowaniu napięcia bo przecież grosz do grosza.

Zerzen
Zerzen
4 miesięcy temu

Nie, debilu, szczepionki dały odporność i grypa to teraz relaks, a nie jak np. w 1963. Ale co debil antyszczepionkowy może o tym wiedzieć.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu
Reply to  Zerzen

Dobrze, że mnie oświeciłeś. A ja całe życie myślałem, że na grypę pomaga leczenie i ciepłe łóżko. A jak w związku z tym wytłumaczysz to, że znam ileś tam osób, które się zaszczepiły na grypę i chorują mimo to, a sam nigdy się nie szczepiłem na grypę i nie pamiętam kiedy byłem na nią ostatnio chory. Pewnie ich szczepienie daje mi odporność. Brawo, Sherolcku!

Tęcza srecza
Tęcza srecza
4 miesięcy temu

Jankowski ty imbecylu jebany

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu
Reply to  Tęcza srecza

Wydymałem Ci starą? Nie martw się, słaba była.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu

Debil, kurwa, no debil. Bez rozwoju medycyny to byś wpierdalał swoje gówno mając 20 parę lat licząc na to, że może przeżyjesz w swoim „ciepłym łóżku”. Tu nie chodzi o kompletne zniknięcie wirusa, a jego osłabienie i uodpornienie ludzi na skutki choroby, którą powoduje. Właśnie tak jak z grypą. Przeraża ilość takich jebanych imbecyli nie wartych nawet splunięcia i tych, co to gówno plusują. Idealnie pokazuje, że jebanych idiotów zawsze jest najwięcej.

Bart
Bart
4 miesięcy temu

Otwórz oczy.
Czekam na twoje komentarze w 2022.
Zobaczymy czy będziesz tak samo zdrowy jak w 2021. Tacy ludzie jak Ty powinni no sosie maseczki na oczach nie na twarzy.

abc@gmail.com
4 miesięcy temu

odezwe sie do ciebie tłuku mam nadzieję wystarczajaco obraźliwie: jesteś pierdolonym kretynem ale uzywającym pieknej kwiecistej polszczyzny

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
4 miesięcy temu

Ja pierdolę, co będzie dalej, może wywiad z Dorotą Gol o pandemii? Piłkarski pudelek upada coraz niżej, nie spodziewałem się tego.

CM711
CM711
4 miesięcy temu
Reply to  Stan Levy

Dorota Gol niech lepiej pokaże cipę zamiast się wypowiadać.

Pawlasty
Pawlasty
4 miesięcy temu
Reply to  CM711

Brocha jak brocha na chuj to oglądać? Nawet jak liże to nie patrze

rumburak
rumburak
4 miesięcy temu
Reply to  Stan Levy

Może kolejny wywiad z covidocelebrytą, rezydentem Jakubem Kosikowskim? Autorem teorii (ze szkoły simonowskiej – od prof. Simona), że nie ma medycznego uzasadnienia do noszenia maseczek na dworze, ale trzeba je nosić, bo TAK ZDECYDOWANO. Można byłoby go zapytać czy, gdyby władzuchna kazała założyć na łeb wiadro, to też by nosił, bo tak zdecydowano. Można też zapytać dra Sutkowskiego o słynny eksperyment maseczkowy w Parku Skaryszewskim (nie jestem pewny, czy to tam było, do sprawdzenia) czy by go nie powtórzył w zamkniętym pomieszczeniu 😉

Przyszły Premier
Przyszły Premier
4 miesięcy temu

Najlepiej kogoś obśmiać. Część rzeczy o których mówi jest prawdą, ale lepiej z kogoś zrobić psychola. Kiedyś się śmialiście jak mówiono o więzieniach CIA w Polsce, a potem jak okazało się to prawdą nie bylo już do śmiechu.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu

Zgadzam się, idioci już minusują 🙂

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu

A do czego się nadaje szuria oprócz obśmiewania? Foliowa czapa na cefalon i w Polskę panowie, szukać źródeł promieniowania 5G.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu

Piękny przykład deprecjonowania rozmówcy za pomocą słów, których nie powiedział. Sprowadzenie części do absurdu za pomocą hiperboli 🙂 Musisz jeszcze troszkę więcej popracować żeby to, aż tak nie rzucało się w oczy 🙂

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu
Reply to  AntaresRex

Bzdura panie psełdointeligientny. Oceniam słowa, które wypowiedział i stwierdzam, że jest klasycznym szurem. Tylko tyle.
Hiperbola ma na celu jedynie wyśmianie, o czym mówiłem już zresztą na wstępie. Wypowiedzi typa do absurdu sprowadzać nie muszę, bo są same w sobie absurdalne, więc nie ma sensu.
A nad czym ja niby mam pracować? Jak typ pierdoli, jak potłuczony, to mówię, że pierdoli jak potłuczony. To bardzo proste. Ja go uważam za cepa, ty pewnie za męczennika prawdy. Takie życie.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu

Oprócz inwektyw nie napisałeś nic meryturycznego, ale skoro ty uważasz, że wiesz za kogo go uważam to dyskusja nie ma sensu. Miłego dnia 🙂

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu
Reply to  AntaresRex

Meryturyczniej nie umiem 😛

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu

Ło kurwa literówka, haha, boki zrywać, zatrzymajmy tę karuzelę śmiechu 😀

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu
Reply to  AntaresRex
Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu

Powiedział typ, którego metody „rozmowy” ograniczone są do wyzywania i ubliżania…

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
4 miesięcy temu

W sumie foliowiec to można mówić na tych, którzy wszystko łykają jak im rząd i ich media podaje. Jakby wam kazali zamiast maseczek nosić torby na głowie to byście to robili.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu
Reply to  Tymek Ruchacz

No pewnie, bo to są decyzje wyciągane z kapelusza i jebany Tymek Ruchacz wie lepiej co robić, za chwilę się wpierdoli na stanowisko ministra i zarządzi tak, że gospodarka pójdzie w górę. Wpierdalaj dalej gluty z nosa jebany robaku w przerwach od łopaty, bo nic więcej nie potrafisz. Polska kurwa – zawsze polaczki muszą wszystko na odwrót, zawsze kombinatorka. Jebane szambo.

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu

Dokladnie. Pamiętam jak ci „yntelygentni” wyśmiewali Leppera który mówił o więzieniach cia w Klewkach. Nikt go za to nie przeprosił, bo przecież miał do czynienia z yntelygencją.A swoją drogą sam popatrz, co propaganda zrobiła z ludźmi. Chudy czyta tu i tam, potrafi segregować materiały, wyciągać wnioski, a yntelygentowi wystarczy to co mu telewizor powie i jest to dla niego prawda jedynie słuszna.

demagog
demagog
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Wyśmiewali Leppera i mieli rację, bo ten pajac nie mówił o więzieniach CIA przed tym jak dowiedziała się o tym opinia publiczna, a mówił o Talibach w Klewkach, którzy handlują wąglikiem. A handlowali kamieniami szlachetnymi, bodajże.

Pokaż mi jedna wypowiedź Leppera o więzieniach CIA która poprzedza doniesienia o tym fakcie przez ogólnokrajowe media.

Kikk
Kikk
4 miesięcy temu
Reply to  demagog

Nie kłam. Lepper mówił o katowni CIA i talibach przywożonych helikopterami i okazało się to prawdą, jeszcze Polacy płacili odszkodowanie tym Arabom.

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  demagog

Nie odwracaj kota ogonem. Powtarzasz to co ci telewizor wmówił, a słuchałeś tego co ci pasowało do swojej teorii. Lepper mówił o Talibach w Klewkach i owszem, ale też mówił o więzieniach cia. Jedynie słuszne co napisałeś, to twój nick.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Lepszy jest ędrju, który sobie skleja dwa filmiki od szurów z facebooka i na podstawie tego jest jaśnie oświecony. Wpierdalaj dalej kaszę z gównem na obiad, wpierdalaj.

Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

Część rzeczy o których mówi jest prawdą”
Które?

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Poczytaj. Pomyśl. Może zgadniesz.

Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Czyli jesteś zwykłym szurem co nie potrafi odpowiedzieć na najłatwiejsze pytanie z obawy przed kompromitacją.

Bobo
Bobo
4 miesięcy temu

Bardzo mądry chłop ale w tym katolickim kraju gdzie telewizja TVPis sieje propagandę od rana do wieczora to mają głowę już dawno po resetowane. Dobrze mówi nie minęło pół roku a już ludzie umierają na jedną ze szczepionek, poczekajcie co będzie za rok, dwa odszczekacie plujący na Chudego

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu

A na koniec tej bajki wyszły jednorożce i pan buk je pobłogosławił. Wypierdalaj ciemniaku.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu

Ciekawa rozmowa. Wyrazisty rozmówca. Trochę wywiad od ściany do ściany, ale szersze omówienie poruszanych tematów to kilkugodzinna rozmowa, a tu wszystko dość mocno skondensowane. Wiele tez oczywistych, znanych i prawdziwych, jak również kilka nietrafionych i nieweryfikowalnych. Polecanie Osho, którego nauki całkowicie rozmijały się z jego stylem życia, uważam za nieporozumienie. Patrzmy co ludzie robią, a nie co mówią.

Co do samej nazwy ” teoria spiskowa”, to wspaniały przykład propagandy i prób zdyskredytowania myślących inaczej niż większość. Jedna z bardziej znanych teorii spiskowych to chyba ta głoszona przez Mikołaja Kopernika. ..

„Kto ma rację dzień wcześniej od innymi, ten przez dobę uchodzi za idiotę”

Dla mnie największa teoria spiskowa to taka, że najpotężniejsi ludzie na świecie, chcą dla kogokolwiek dobrze, poza ich własnymi pieniędzmi i władzą. Tymczasem każda próba udowodnienia, że zależy im tylko na tym nazywana jest „teorią spiskową” 🙂

Babo
Babo
4 miesięcy temu
Reply to  AntaresRex

Tylko, że te próby udowodnienia zaczynają się i kończą na youtube i filmikach z dopiskiem 100% proof, szokujaca prawda itp. Kilku gości w internecie rozpracowuje najskrzetniej ukrywane spiski i demaskuje je na youtube.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu
Reply to  Babo

Ale udowodnienia czego? Przykład Chin pokazuje, że to co było nazywane niedawno „teoriami spiskowymi” i kręcone o tym filmy fantastyczne stało się rzeczywistością i nie mówimy tu o filmikach na YT tylko o fachowej literaturze.
PS Czym się różni filmik na YT od materiały w obecnych telewizjach,, gdzie nie liczy się prawda tylko polityczna nawalanka?

dyrygent
dyrygent
4 miesięcy temu
Reply to  Babo

Prawdziwie trafione filmiki na ogół zostają usunięte z Youtube w ciągu doby lub przykryte tak, by nigdy nie pokazywały się w wynikach wyszukiwania. Tobie zostają do oglądania głównie te, które nie są uznane za groźne.
Wiem, że ciężko w to uwierzyć, niełatwo zweryfikować i większość prędzej pomyśli, że sam jestem szajbusem, ale Youtube naprawdę nie jest już apolitycznym serwisem, o ile w ogóle kiedykolwiek był.

Bonzo
Bonzo
4 miesięcy temu
Reply to  dyrygent

I wy oczywiście macie dostęp do tych skrzętnie ukrywanych:D

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
4 miesięcy temu
Reply to  AntaresRex

A większość ludzi dopóki nie powiedzą im tego w wiadomościach TVP to będzie uznawać cię za debila.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu
Reply to  Tymek Ruchacz

Możemy tu dopisać 99% współczesnych mediów 🙂

naprawde?
naprawde?
4 miesięcy temu

Gosc sprzeciwil sie calemu temu pandemicznemu cyrkowi i od tej pory zaczelo sie polowanie, zeby go na czyms uwalic, zrobic z niego idiote, wysmiac. Zenada.

Shitstorm is coming
Shitstorm is coming
4 miesięcy temu
Reply to  naprawde?

Po co polowanie, jak on się sam wystawia na strzał i namalował sobie tarczę na głowie?

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  naprawde?

Tak samo ci sami traktowali przed laty Leppera, który mówił o więzieniach cia na Mazurach. Chudy przynajmniej ma coś do powiedzenia, a co maja do powiedzenia ci rożni jego prześmiewcy oprócz inwektyw?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Utkaj tam już tę pizdę z Lepperem. Zesrałeś się z tym przykładem już? To może pora podać 9000 przykładów, gdzie takie pierdolenie w ogóle nie miało sensu i też na podstawie tego zdeterminować, że Chudy nie ma racji. Taki sam sens. Bo kurwa Lepper raz coś powiedział, to Chudy na pewno też ma rację. Nie wiem, szefuńcio twój niech co tam napierdoli łopatą po plerach, bo za dużo w telefonie siedzisz zamiast machać.

Vinni
Vinni
4 miesięcy temu

Martin Chudy? Chyba chudy na mózgu. Ogromny stek bzdur, braki elementarnej logiki i podstawowej wiedzy z zakresu biologii. To wszystko dodatkowo polane sosem spiskowców, którzy nie bardzo umieją słuchać ze zrozumieniem i połączyć kropki.

Alojzy
Alojzy
4 miesięcy temu
Reply to  Vinni

O jakiej podstawowej wiedzy z zakresu biologii mówisz? Podziel się proszę. Bo założe się, że nie masz bladego pojęcia o swoim własnym układzie odpornościowym, a co dopiero o szczepionkach…

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski
4 miesięcy temu
Reply to  Alojzy

Ty masz kurwa Alojzy pojęcie, bo przez pandemię przeczytałeś 2 artykuły na WP Kobieta o zdrowiu i grasz eksperta. Wypierdalaj.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
4 miesięcy temu

Wiem, że piłkarze mają nierówno pod sufitem, ale chyba jednak wolę takich świrów co to odpalają fajerwerki w łazience albo rozbijają lambo z wypożyczalni.

CM711
CM711
4 miesięcy temu

Bramkarz, malarz, tynkarz, akrobata, goli, pierdoli, krawaty wiąże i usuwa ciąże. Bełkot straszny, typowy przykład głupka któremu się wydaje, że jest inteligentny i na wszystko ma odpowiedź.

rumburak
rumburak
4 miesięcy temu

Chudy poruszył ciekawe wątki. Problem w tym, że sposób ich prezentacji jest strasznie chaotyczny. I właśnie to odstręcza ludzi od tzw. „foliarzy” – przekaz i jego forma. Na pierwszy rzut oka, to co mówi Słowak wydaje się bełkotem i słowotokiem. 80% społeczeństwa nie ma pojęcia o czym on mówi. Rockefeller? Kojarzy im się z powiedzeniem od pucybuta do milionera albo z Rockefeller Plaza. Gates? To ten od Windowsa. Dlatego foliarze powinni zrezygnować z krzykliwych i sensacyjnych nagłówków na rzecz jasności i uporządkowania informacji. Taki Henryk Pająk poświęcił zagadnieniom poruszonym masonerii, Oświeconym, koncernom i polityce światowej 400-stronicowej książkę. Czyta się ją bardzo dobrze (pomijając fatalną korektę). Tylko komu chce się teraz czytać? Wystarczy wrzucić filmik albo jebnąć oczojebny nagłówek i zarzucić odbiorcę stekiem chaotycznych rozważań.

rumburak
rumburak
4 miesięcy temu
Reply to  rumburak

*Taki Henryk Pająk poświęcił masonerii, Oświeconym, koncernom i polityce światowej 400-stronicową książkę. Czyta się ją bardzo dobrze (pomijając fatalną korektę). Tylko komu chce się teraz czytać? Wystarczy wrzucić filmik albo jebnąć oczojebny nagłówek i zarzucić odbiorcę stekiem chaotycznych rozważań.

dyrygent
dyrygent
4 miesięcy temu
Reply to  rumburak

Przeciętny człowiek nie jest zainteresowany czytaniem długich przekazów. Mając wokół tysiące krzykliwych nagłówków, które obiecują natychmiastową wiedzę absolutną, nie wybierze wyczerpującego wykładu. Naprawdę, tak to działa. Większość ludzi nie jest zainteresowana badaniem wszystkiego na własną rękę – de facto chcą, by im powiedziano, co mają myśleć. Stąd popularność stylu „Oto 10 sposobów na X, zobacz jak!”.

Janusz Klepkin-Piłkke
Janusz Klepkin-Piłkke
4 miesięcy temu

Szur pierwsza klasa. Niech zacznie kręcić filmiki z Sanjayą i Olszańskim vel Jabłonowskim

floro flores
floro flores (@floro-flores)
4 miesięcy temu

W CO TY GRASZ?

Janusz Klepkin-Piłkke
Janusz Klepkin-Piłkke
4 miesięcy temu
Reply to  floro flores

WYRWE CI KURWA PIŁKKE

Kriso
Kriso
4 miesięcy temu

Ożesz Ty! Największy bramkarski oryginał od czasów Macieja Szczęsnego.

Radek
Radek
4 miesięcy temu
Reply to  Kriso

Jeszcze Erwin Sak był wcześniej.

Wujek Edek
Wujek Edek
4 miesięcy temu

Wiedzę już mam. Teraz proszę o receptę.

norimovic
norimovic
4 miesięcy temu

Takich ludzi weryfikuje się po pierwszym opowiedzianym „fakcie”.

„hurr durr Kolumbijczycy nie chcieli mcd”

McDonald’sów w samej Bogocie naliczyłem się na mapie około 20 XD

Janson
Janson
4 miesięcy temu
Reply to  norimovic

Czyli to, że jest tam 20 takich barów to oznacza, że mieszkańcy Bogoty tego chcieli, tak? Pokrętna logika. Powiedz, ile razy władze Twojego miasta czy gdzie tam mieszkasz pytały Ciebie o zezwolenie na budowę czegokolwiek. Dasz radę?

norimovic
norimovic
4 miesięcy temu
Reply to  Janson

Odwołuję się do fragmentu, który sam może posłużyć za odpowiedź

„Opowiadał mi, że u nich na Islandii był McDonald, ale nikt go nie chciał. Usunęli go. Tak samo w Kolumbii. Założyli sieć, ale nikt tam nie chodził. Zero sprzedaży.”

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  norimovic

Zadał ci pytanie. Potrafisz odpowiedzieć, czy tylko szukasz okazji żeby łapać za słowo? To, ze w Bogocie jest ileś tam takich McD nie znaczy, że są one oblegane. Gdyby Chudy napisal że korzysta z nich niewielu klientów, pewnie zażądałbyś nazwisk, żeby go złapać za słówko.

norimovic
norimovic
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

SKORO JEST ICH TAK DUŻO, TO ZNACZY, ŻE SIĘ OPŁACAJĄ. Teraz zrozumiałe??

Janson
Janson
4 miesięcy temu
Reply to  norimovic

Zadałem pytanie czy Ciebie ktoś pyta o zdanie przy budowie czegokolwiek. Pewnie kolumbijczyków tak samo się pytali. Piszesz, że skoro jest ich tak dużo to się musi opłacać. Bogota ma 8 mln ludzi (dla równego rachunku) i ma 20 barów, dla porównania Warszawa ma 2 mln ludzi a ma około 60 takich barów. I co, jednak w Bogocie nie do końca to się musi opłacać skoro mają tak MAŁO tych barów.

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
4 miesięcy temu
Reply to  Janson

zaorał pan norimovica i juz go nie ujrzymy tutaj, chyba, ze dalej ze swoim bełkotem „moja racja jest mojsza niz twojsza” 😀

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu

Po przeczytaniu tego wywiadu, dzisiaj śpię przy zapalonym świetle. A tak na serio, dużo racji w tym jest. Dla mnie jest niepojęte, żeby w XXI wieku jakiś wirus samodzielnie zalał cały glob. To samo się nie stało. Ten wirus nie był dziełem przypadku. I nie przypadkiem jest fakt, ze najgorzej „radzą” sobie z nim kraje, które uważa się za najbardziej rozwinięte. A ja uważam, że ta pandemia w tych krajach jest przeciągana, żeby trwała jak najdłużej, bo ma spełnić określony wcześniej cel.

ędrju golara
ędrju golara
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

X D. Tyle na twój temat. Czemu twój komentarz nie ma żółtych napisów

Ben Shapiro
Ben Shapiro
4 miesięcy temu

„Niedługo wszystko może zostać sprywatyzowane i cena podstawowych produktów wzrośnie w niesamowity sposób.” – Prywatyzacja i wolna konkurencja w każdym miejscu na ziemi służy konsumentowi, wpływa na obniżenie cen i zapewnia większą dostępność towarów/usług. Sztuczne trzymanie cen czy państwową produkcję już mieliśmy – nie było nic na półkach ludzie głodowali.

rumburak
rumburak
4 miesięcy temu
Reply to  Ben Shapiro

Globaliści szyk pachnie nacjonalizacją i dyktaturą korporacji. To ma tyle wspólnego z prywatyzacją, co świnia ze świnką morską.

rumburak
rumburak
4 miesięcy temu
Reply to  rumburak

Globaliści szykują nacjonalizację i dyktaturę korporacji. To ma tyle wspólnego z prywatyzacją, co świnia ze świnką morską.

Jerzy
Jerzy
4 miesięcy temu
Reply to  Ben Shapiro

tylko, że aktualnie nad firmami państwowymi stoją wyżej korporacje, które tylko teoretycznie są firmami prywatnymi. Trudno za firmę prywatną uznać twór większy od większości państw świata.

AntaresRex
AntaresRex
4 miesięcy temu
Reply to  Ben Shapiro

Monopol, takie słowo klucz polecam. Prywatna firma posiadająca zdecydowaną większość udziałów na jakimkolwiek obszarze rynku, może robić co chce z ceną i nie służy to ogółowi obywateli.
PS poproszę o przykład państw, które uważasz wzór w zakresie „wolnej konkurencji”

Ben Shapiro
Ben Shapiro
4 miesięcy temu
Reply to  AntaresRex

Na wolnym rynku nie ma monopoli. Prywatna firma może robić, co chce z ceną, ale musi się liczyć z konsekwencjami. Zawsze może pojawić się inny gracz, który zaoferuje niższe ceny i przejmie klientów. Polska w zakresie usług telefonicznych jest dobrym przykładem wolnej konkurencji. Ceny rozmów, smsów i abonamentów są atrakcyjne dla konsumenta. I maleją non stop mimo rosnącej inflacji.

Fex
Fex
4 miesięcy temu

Ok, to jest oficjalnie największy tłuk w historii Ekstraklasy. Gratulacje xD

Mario
Mario
4 miesięcy temu

Jestem pod wrażeniem. Wielu piłkarzy jest mało rozgarniętych. Większość bystrych myśli ewentualnie o pomnażaniu kasy i przeciętny człowiek bierze go za mądrego.
Czytam wywiady z piłkarzami od prawie 50 lat i nie przypominam sobie takiej ciekawej rozmowy.
Gość mądrze prawi i ma otwarty umysł.
Widząc go na bramce, to o coś takiego bym go nie podejrzewał. Pozory mylą. Stare i prawdziwe powiedzenie.

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  Mario

A zwróć uwagę ilu traktuje go za idiotę choćby na tym forum, nawet nie próbując z nim polemizować i nie zwracając uwagi na fakt, że on nie napisał, że jest do tego wszystkiego przekonany. Można się z nim nie zgadzać w wielu kwestiach, ale chyba ma prawo mieć własne zdanie? A może te komentarze wyrażające kpinę ze Słowaka są wyrazem frustracji ich autorów, że oni nie potrafią sami szukać tylko czekają co im telewizor powie?

ędrju golara
ędrju golara
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Hitler też miał swoje zdanie o Żydach i innych nacjach. Może nie był przekonany do tego, można się z nim nie zgadzać, ale chyba ma prawo mieć własne zdanie? Słyszysz jak pierdolisz?

Fjardabyggd
Fjardabyggd
4 miesięcy temu

Umysł otwarty, ale na przestrzał. Bezkrytyczna wiara we wszystko to, co jest „alternatywne”.

Darek
Darek
4 miesięcy temu
Reply to  Fjardabyggd

I o to chodzi.Nie zamyka sie na cos.Nie ma ograniczonego myslenia jak inni

ProbierzballFan
ProbierzballFan
4 miesięcy temu

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD nie no ja pierdole, studiuje biotechnologie 4 rok, i to jest niemożliwe jak tak można pierdolić nt GMO, szczepionek, złotego ryżu czy padnemii. Muszę jutro wstać rano i sobie to wszystko zwizualizować, może wtedy się uda

Zac
Zac
4 miesięcy temu

Nie studiuj,szkoda czasu. Chudy Ci linki podeśle.

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
4 miesięcy temu

4 lata studiujesz, a chuj z tego jest

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu

Czyli jesteś odporny na wiedzę. A studiowanie to nie tylko to, co powie ci wykładowca. Ty sam masz obowiązek poszukiwania wiedzy w przeróżnych źródłach i powinieneś umieć odsiać ziarno od plew. A ty przyjmujesz wiedze jedynie słuszną. Zadałeś choć raz pytanie wykładowcy, dlaczego(?) mając w zanadrzu opinię na temat całkowicie odmienną? Jeśli nie, to świadczy tylko o tym, ze z ciebie student jak z koziej….

ędrju golara
ędrju golara
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Co tam ędrju takiego skończyłeś i zgłębiłeś na własną rękę, że tak radzisz? Chuj, wykładowca pierdoli głupoty, student po 4 latach nie przyjął wiedzy, bo nie kwestionuje dobytku setek lat nauki na podstawie filmiku dr Zięby i opini „ędrju” z Weszło.

Sytuacja plandemiczna
Sytuacja plandemiczna
4 miesięcy temu

Po raz kolejny pokazal, ze to bardzo inteligentny i oczytany facet. Interesuja sie swiatem, prawdziwa natura otaczajacego nas swiata i nie daje sie manipulowac przez mass-media. Rzadko spotykana sytuacja, szczegolnie wsrod grupy zawodowej, ktora reprezentuje. Wszystkiego dobrego, Martin!

gdsgdsa
gdsgdsa
4 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest dzis kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

Robert
Robert
4 miesięcy temu

Cytując tekst z Killera- ty głupi jesteś od tego czytania

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

Bardzo mądry wywiad,długą drogę trzeba przejść aby tak patrzeć na świat. Komentarze siurków pod wywiadem najlepiej to obrazują. Ci ludzie nic nie zrozumieli bo niby jak mieli cokolwiek zrozumieć. Oni są najlepszym przykładem tego jak dobrze działa ta machina…

Mariusz
Mariusz
4 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Oni zapatrzeni w TiWi …

Michał
Michał
4 miesięcy temu

Boże kochany!!!!! Dlaczego robicie wywiad z idiotą?

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  Michał

Nikt przecież z tobą nie przeprowadza wywiadu.

Marcelek
Marcelek
4 miesięcy temu

Nie winię piłkarza, ze gada głupoty, na tematy o których nie ma bladego pojęcia. Winię dziennikarza, że piłkarza o to pyta…

Majk
Majk
4 miesięcy temu

Nie dałem rady całości ale poczytałem chaotycznie fragmenty.

Super jest, gdy się bulwersuje zachipowaniem a potem opowiada, że ma pierścień do mierzenia jakości snu.

jacekjago57
jacekjago57 (@jacekjago57)
4 miesięcy temu

Inteligentny, oczytany, jak na dzisiejsze czasy- pozytywnie oryginalny. Przed chwilką oglądałem w necie stary wywiadzik z młodym Koseckim. Absolutne przeciwieństwo. Wygląda na gościa, którego nic po za nowymi wzorami tatuaży nie interesuje. No i jeszcze jest różnica w umiejętnościach piłkarskich (o ile tego terminu można w stosunku do Koseckiego użyć).

Fjardabyggd
Fjardabyggd
4 miesięcy temu
Reply to  jacekjago57

Mają dokładnie ten sam socjotyp. Oczytany? Filmików z żółtymi napisami?

dude
dude (@maciocho)
4 miesięcy temu

Fajny gość. Uszanowanie!

dwooogi
dwooogi (@dwooogi)
4 miesięcy temu

debile, ktorzy sie smieją z chudego, facet nie jest zwolennikiem jakiejs opcji, nie jest tez przeciwnikiem, ma otwartą głowę i bierze pod uwage różne rzeczy. poczytał coś, pooglądał i ma świadomość pewnych zagrożeń, które niekoniecznie moga sie wydarzyć, ale mogą. wywiad długi ale ciekawie się go czytało, bo nie było poraz wtóry pytań o geja w szatni, o poczatki kariery, czy wcinaniu bezglutenowych ciasteczek.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
4 miesięcy temu
Reply to  dwooogi

Najpierw mówi, że z TV płynie negatywny przekaz, a potem sam przez pół wywiadu nakręca spiralę strachu nt wojny światowej, głodu, itp. Bardzo to sensowne.

ędrju golara
ędrju golara
4 miesięcy temu
Reply to  dwooogi

Ja też mam otwartą głowę na wszystko. Mówili mi nie wkładaj rąk w ogień bo się poparzysz. Ale mnie to jebie, wkładam po same łokcie i trzymam tam 15 minut, bo muszę to sam sprawdzić – widziałem filmik na jutube, że ktoś tak robił nawet 25 minut, więc czemu ja nie? Zapraszam na grupke fb „nie wierze w poparzenia 3 stopnia – grupa wsparcia”, łączmy się, nie dajmy się propagandzie.

Tak właśnie brzmicie wy wszyscy jebani imbecyle.

Patryk
Patryk
4 miesięcy temu

Po co promujecie takiego debila?

dyrygent
dyrygent
4 miesięcy temu
Reply to  Patryk

Racja, powinni ci dać bana na komentowanie.

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  Patryk

Przecież cię nie promują, więc o co kaman?

kekw
kekw
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Kekw ale jaja ja pierdole

stamp
stamp (@stamp)
4 miesięcy temu

Kocham piłkę nożną, w młodości codziennie w nią grałem, znak smak tego pięknego uczucia jak piłka idealnie siada ci na nodze i leci dokładnie tam gdzie chcesz. Od wielu lat z namiętnością oglądam mecze, czy to na stadionie czy w tv. Wykupiłem kanały sportowe. Jednak jak tak przyjrzeć się temu z boku, z pewnego dystansu, zrobić to tak jakby się to pierwszy raz widziało, to trochę to głupie. Dwudziestu facetów i teraz też pań. biega za skórzanym balonem i stara się nim trafić w bramkę strzeżoną przez bramkarzy. Nieźle sobie to ktoś, jakieś siły wymyślili a wszystko to po to aby taki Chudy zgarniał co miesiąc kasę o której najlepszej klasy fachowiec w dziedzinach które nasz świat posuwają do przodu, naukowiec, lekarz, nauczyciel itp może sobie tylko pomarzyć. Każdy ma swoje przemyślenia na temat otaczającej nas rzeczywistości. Problem w tym że pewne sprawy trzeba zostawić fachowcom, można mieć wątpliwości ale nie jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć, wszystko analizować, ciagle o tym myśleć. Może zabraknąć na czasu na życie.

ędrju
ędrju
4 miesięcy temu
Reply to  stamp

Zapomniałeś o pewnym drobiazgu. W dzisiejszych czasach jest pełno takich fachowców, którzy są opłaconymi fachowcami, żeby publicznie przy pomocy właściwych mediów (również opłaconych), przekazać „odpowiednią wiedzę”. Napoleon kiedyś powiedział czym jest historia, nauka tak uwielbiana przez polskojęzyczne elity. Otóż według Napoleona historia to uzgodniony zestaw kłamstw, albo druga wersja, że jest wersją przeszłych zdarzeń na które ludzie zdecydowali się zgodzić. Pamiętam jak dawno temu mówiono że jajka są przyczyną zwiększenia poziomu cholesterolu. Przez lata tę „prawdę” wciskano ludziom. Jak jest dzisiaj? Albo walczono z dziurą ozonową. Już przestali z nią walczyć nawet nie wiem kto wygrał, ale wiem, że dziś walczą ze smogiem, którego sami nam zgotowali poprzez nadmierną produkcję śmieci i nadmierne stosowanie gazu jako nośnika energii, którego spaliny wytwarzają ten smog, bo utrzymują się długo w powietrzu.

stamp
stamp (@stamp)
4 miesięcy temu
Reply to  ędrju

Akurat sprawy o których piszesz zmieniają się się bo nauka idzie cały czas do przodu. Tak to już jest ze wiemy coraz to więcej. Kiedyś cholesterol uważano za całe zło teraz nie jest to takie oczywiste. Jest bardzo potrzebny, ma swoje dobre i złe strony. Za powstawanie dziury ozonowej odpowiedzialny był gaz freon. Dlatego przestano go używać i ozon zaczął się odbudowywać. Metan który powstaje wskutek gospodarczej hodowli zwierząt dużo bardziej przyczynia się do ocieplenia niż dwutlenek węgla. Trzeba pamiętać ze ogromne pokłady metanu znajdują się pod ziemią, uwięzione wieczną zmarzliną. Problem w tym że nic nie jest wieczne, także i zmarzlina. Świat cały czas się zmienia. Grupy interesu ? Tylko że są to różne grupy o różnych interesach i na szczęście rozbieżnych. I w tym nadzieja.

kekw
kekw
4 miesięcy temu
Reply to  stamp

Nic dodać nic ująć. Ale idioci nie potrafią skumać, że naukowcy nad tym pracują i aktualizują naszą wiedzę i potrafią się przyznać do błędu. Szurki mają tylko jedną słuszną linię i chuj, nie powiesz im, że białe jest białe. Bo ktoś tak powiedział 90 lat temu, że nie, więc oni mają prawo to kwestionować. „ędrju” to koronny przykład kretyna.

Bobo
Bobo
4 miesięcy temu

Bardzo mądry chłop, już umierają na jedną ze szczepionek

JesusChristPose
JesusChristPose
4 miesięcy temu

dobrze gada, tylko wielu czytelników weszło jest już urobionych, dokładnie tak, jak chce tego system. zrobili z was pieski pawłowa.

Statek
Statek
4 miesięcy temu

Podeślesz mi jakieś linki do tajemnej wiedzy, żebym przejrzał na oczy, czy to tylko nagrania twojej ciotki ze wsi, jak pierdoli o czymś o czym nie ma pojęcia, obcierając wąsy z rosołu?

Mysłowice
Mysłowice
4 miesięcy temu

No i brawo Martin,otwórzcie oczy,bo za pare lat,przypomnicie sobie co Chudy powiedział,a wtedy moze byc juz za pozno..

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021