post
Avatar

Opublikowane 18.03.2021 16:52 przez

Piotr Stolarczyk

Jeszcze na dobre nie wystartowały rundy rewanżowe w niższych ligach, a działacze, piłkarze i trenerzy już zastanawiali się, kiedy nastąpi zamrożenie rozgrywek z udziałem klubów amatorskich. Wszystko zmierzało w kierunku takiego rozwiązania i było to kwestią czasu, aż w końcu z góry pójdzie sygnał: stop, chwilowo nie ma grania. W teorii najbliższe trzy kolejki od IV ligi w dół nie zostaną rozegrane. W praktyce wciąż bowiem istnieje szansa na to, że w niektórych województwach część drużyn zgodnie z planem przystąpi do ligowej rywalizacji. No to grają, czy nie grają? Postanowiliśmy uporządkować kilka kwestii i sprawdzić, jakie kroki podejmują działacze lokalnych związków.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia zakomunikowało, że od soboty na terenie całego kraju zostaną wprowadzone obostrzenia, polegające m.in. na zamknięciu obiektów sportowych dla drużyn amatorskich. Czyli: w najbliższych tygodniach piłkarze-amatorzy muszą trenować w lesie albo po cichaczu, gdzieś na kretowisku. Do 9. kwietnia zaś nie ma mowy o rozgrywaniu oficjalnych meczów. I myślicie, że kluby przyjęły to na miękko, na zasadzie: skoro tak musi być, to zawodnicy grzecznie zostaną w domach?

A w życiu. Bądźmy poważni. Podczas zimowego okresu przygotowawczego działacze znaleźli sposób na rozwiązanie problemu. Tym razem chcą powtórzyć ten sam patent.

Był amator, nie ma amatora, jest profesjonalista

Od początku tygodnia znowu panuje jedno wielkie zamieszanie. Mamy dziś czwartek, a działacze lokalnych drużyn zadają sobie pytania: czy na sobotę mają ogarniać transport? Czy szykować boisko ? Czy postawić ochronę? Wreszcie, czy w ogóle piłkarze-amatorzy przez najbliższe trzy tygodnie będą mogli grać i trenować?

Według rozporządzenia Rady Ministrów z grudnia 2020 r. ws. nakazów, zakazów, ograniczeń w związku z epidemią: z obiektów sportowych mogą korzystać tylko i wyłącznie profesjonaliści. Tak więc w styczniu zaczęły się problemy z treningami oraz rozgrywaniem sparingów przez drużyny z ligowych nizin.

Jednak prezesi – należy docenić ich kreatywność – wpadli na genialny pomysł. Przypominało to scenę z kultowego filmu “Miś” reżyserii Stanisława Barei, kiedy to Ryszard Ochódzki kombinował, jak wybrać pieniądze z londyńskiego banku i “Wujek Dobra Rada” podsunął mu pewien plan: – Pieniądze z banku może podjąć tylko Ryszard Ochódzki lub Irena Ochódzka. Dogadaj się szybko z jakąś Ireną, ożeń się z nią i masz Irenę Ochódzką.

W zdecydowanej większości osoby zarządzające klubami wykorzystały otwartą furtkę, którą zostawiły im przepisy rządowego aktu prawa. Dzięki kontraktom lub umowom stypendialnym piłkarze z czystymi papciami mogli wyjść na boisko i tylko uśmiechnąć się do ścigających ich służb sanitarnych.

*

Rzecz jasna aż tak sielankowo nie było, bo niektóre kluby, mimo spełnienia kryteriów formalnych, dalej nie mogły korzystać z obiektów sportowych. Po prostu zarządcy gminnych lub miejskich boisk nie chcieli ich tam wpuszczać. Finalnie zespoły amatorskie poradziły sobie z trudnościami i – prowizorycznie, bo prowizorycznie – ale zimowe przygotowania do rundy wiosennej odbyły się zgodnie z planem.

Minęło nieco ponad półtora miesiąca i następuje powtórka z rozrywki. W sumie to temat problemów piłki w wydaniu amatorskim cały czas powraca jak bumerang. Obecnie, aby piłkarze uniknęli trzytygodniowego urlopu od ligowych występów, prezesi kolejny raz muszą sprytnie obejść zakazy i podsunąć im stosowne dokumenty. I nie ma co się im dziwić, że będą stosować wszelkiego rodzaju kombinacje alpejskie. Zwłaszcza logiczne jest to w przypadku czwartoligowców. Terminarze w tych rozgrywkach są napięte niczym plandeka na “Żuku”, a opcja rozgrywania na rympał zaległych meczów w środku tygodnia nikomu się nie uśmiecha.

Większość związków wciąż czeka na kolejne decyzje rządowe.  Rozpoczęły konsultacje z klubami występującymi w 4. lidze, czy będą w stanie spełnić kryteria grudniowego rozporządzenia. Natomiast dalej nie ma konkretów. Większość drużyn chce grać, związki nie narzucają im swojej woli, ale nie będą przeszkadzać, jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z prawem.

 Skalę absurdów najbardziej uwidocznia fakt, że trzecia liga i rozgrywki juniorskie grają tak, jak grały, a ligi od czwartej w dół zostały odwołane. Jakby to czymś się szczególnie różniło. No, ale jest szansa – przynajmniej w przypadku IV ligi zachodniopomorskiej – na wznowienie rozgrywek. Na pewno będzie próba legalnego obejścia tego zakazu – umowy stypendialne itd. I do tego pomysłu nie wszyscy są jednak przekonani, pozostaje też kwestia udostępniania boisk przez miasta. Generalnie panuje spore zamieszanie, nikt nic do końca nie wie, a do rozegrania zostało jeszcze wiele kolejek, więc trudno byłoby to gdzieś upchnąć -komentuje sytuację Norbert Skórzewski, lokalny dziennikarz.

Warmińsko-mazurski związek dał zielone światło

Tamtejszy związek musiał nieco szybciej znaleźć rozwiązanie. Na terenie ich województwa już wcześniej rząd wprowadził obostrzenia. Działacze nie czekali, tylko od razu zaczęli szukać optymalnego rozwiązania.  Czwartoligowcy wyrazili chęć kontynuowania rywalizacji i wszyscy, jak jeden mąż, dostosowali się wymogów rozporządzenia. Skoro formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, to władzom związkowym pozostało już tylko wyznaczyć obsadę sędziowską na najbliższy weekend. I tak oto – jeżeli nie nastąpi zmiana stanu prawnego przez rząd – najbliższa kolejka IV ligi warmińsko-mazurskiej odbędzie się bez większych przeszkód.

Jeżeli kluby dogadały się z zawodnikami w sprawie podpisania umów stypendialnych lub kontraktów, to nie ma prawnych przeciwskazań, by IV liga pod naszym patronatem była dalej zawieszona. Wszystkie formalności są spełnione i ruszamy z rozgrywkami. Władze klubowe musiały podjąć uchwałę o przyznaniu stypendiów, jeżeli wcześniej nie miały takich zapisów i następnie podpisać umowy z zawodnikami powyżej 19 roku życia. Potem przesłały nam oświadczenia, że mają podpisane stosowne dokumenty, a według mojej wiedzy sędziowie nie mogą weryfikować ich – Marcin Żyłka, kierownik ds. rozgrywek WZPMN.

No właśnie, czyli teoretycznie zespoły mogą występować w lidze w przypadku, gdy sklepią jedenastkę złożoną z graczy poniżej 19. roku życia. Dzieci i młodzieży nie obowiązują zakazy uprawiania sportu. Oczywiście to tylko rozważania, ale znowu należy zastanowić się nad sensem tego typu obostrzeń w stosunku do dorosłych graczy.  Zastanówmy się jaka, jest różnica między 18 -letnim graczem, a 19-letnin? Ano taka, że jeden może trenować, a drugi już niekoniecznie. A w kwestii ewentualnego zagrożenia epidemiologicznego? Odpowiedzcie sobie sami.

Opieramy się na ekspertyzie prawnej z niezależnej kancelarii, na podstawie której przygotowaliśmy dokumenty dla klubów, by wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym u nas prawem. Jesteśmy też po konsultacjach z zespołami występującymi w klasie okręgowej i mówiąc kolokwialnie: wszystko wskazuje, że wypali to – dodaje Żyłka.

*

Podlaski Związek Piłki Nożnej ma podobne stanowisko w kwestii organizacji rozgrywek w najbliższych tygodniach. Wydał dziś w tej sprawie oficjalny komunikat.

Inne związki jeszcze szukają rozwiązań

Cały czas są prowadzone rozmowy z działaczami czwartoligowych klubów. Jutro odbędą się specjalne videokonferencje, na których wojewódzkie związki wspólnie z działaczami drużyn podejmą decyzje, jakie działania zostaną podjęte w najbliższym czasie. Na dobra sprawę wszystko teraz zależy od tego, czy rząd zmieni aktualnie obowiązujący stan prawny. Jeżeli nie, to istnieje szansa, że IV ligi nie zostaną zamrożone.

Na przykład ZZPN wydał oficjalny komunikat, że rozgrywki seniorskie pod jego patronatem zostały zawieszone do 9. kwietnia. Ale nic nie jest jeszcze do końca przesądzone.

Jutro w formie zdalnej mamy spotkanie z działaczami zespołów z IV ligi i przedstawimy im, jakie warunki muszą spełnić, aby można było bez prawnych przeszkód przeprowadzić rozgrywki. Oczywiście opieramy się na przepisach rozporządzenia z grudnia 2020 r. Natomiast, jeśli Rada Ministrów zmieni zapisy odnośnie do gry młodzieży i zawodników na umowach stypendialnych, to całe nasze plany i rozważania na nic się zdadzą – Dariusz Królikowski, dyrektor biura ZZPN.

*

Inne związki również podejmują takie działania. Z kolei nawet brak zmian w obowiązującym prawie oraz spełnienie warunków formalnych odnośnie statusu do piłkarza-profesjonalisty może okazać się niewystraczające, by uniknąć zamrożenia lig. Wiele w tej kwestii będzie zależeć od władz samorządowych, a dochodzą sygnały, że część klubów nie będzie mogła korzystać z boisk sportowych. I jak wówczas potraktować te zespoły? Inni będą grali, a one będą pauzować, a potem nadganiać terminarz?

To nie jest takie proste, że kluby dostosują się do wymagań prawnych i już sprawa załatwiona. Jeżeli jakiś samorząd nie udostępni boiska, to nam pozostanie tylko uszanować jego decyzję. A my też nie możemy skrzywdzić drużyn, które nie dostaną od wójtów czy burmistrzów stosownych pozwoleń. Przecież nie powiem im: grajcie w innym mieście. Druga sprawa to, że przekształcanie zespołów w quasi-profesjonalne ekipy, to działanie, do którego, my jako związek, nie możemy nikogo zmusić. Jeżeli jakiś prezes stwierdzi, że nie chce uprawiać fikcji, to jest po temacie. Dlatego uważam, że trzeba na spokojnie czekać do 9. kwietnia – Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Możliwe scenariusze

Działacze związkowi twierdzą, że są przygotowani na wariant, w którym rzeczywiście przerwa potrwa do 9. kwietnia i ewentualnie rozegranie trzech zaległych kolejek w późniejszym terminie nie spowoduje większych komplikacji. Najwyżej rozgrywki potrwają nieco dłużej. Natomiast realny problem pojawi się w momencie przedłużenia obostrzeń. W takim przypadku możliwa jest opcja anulowania rywalizacji w regionalnym Pucharze Polski, a w tych terminach zespoły rozegrają zaległe spotkania ligowe. Jeżeli zawieszenie niższych lig spowoduje odroczenie więcej niż pięciu lub sześciu serii gier, w ten czas związki biorą pod uwagę scenariusz przedwczesnego zakończenia rozgrywek.

Tylko co wtedy? Wówczas końcowe rozstrzygnięcia zapadną na podstawie tabeli po ostatniej rozegranej kolejce. Nie będzie już takie sytuacji, że wszystkie zespoły utrzymały się w lidze. Jeśli, dajmy na to po 23. kolejkach, jakaś drużyna znajduje się w strefie spadkowej i ostatecznie liga zostanie przerwana – sorry Batory, musi pogodzić się z degradacją.

Umożliwiają to zapisy w związkowych regulaminach rozgrywek. Warunkiem definitywnego zakończenia ligowej rywalizacji  jest rozegranie przynajmniej 50 procent wszystkich zaplanowanych spotkań w całym sezonie.

Władze związkowe apelują o spokój, ale ekipy zagrożone spadkiem albo goniące miejsce premiowane awansem są teraz w stanie permanentnego niepokoju. Z tym że nikomu nie jest na rękę zawieszenie rozgrywek, a tym bardziej ich przedwczesne zakończenie. Nawet potencjalnym beneficjentom.

– Już dawno przygotowaliśmy się na to, że ruszymy od 17. kwietnia. Mieliśmy przygotowane alternatywne rozwiązania. Łudziłem się, że zaraz po świętach nas zwolnią i ruszymy ze startem najniższych lig. Wiem, że 9. kwietnia będzie konferencja prasowa ministerstwa, więc przesuwamy go o tydzień. Optymistyczny scenariusz to, że  w połowie lipca uda nam się zakończyć rozgrywki IV ligi i okręgówki. Każde następne przesunięcie powoduje, że dla zespołów amatorskich nie będzie urlopów, bo trzeba będzie grać do końca lipca, a nawet zakończyć rozgrywki. Z kolei mogę powiedzieć, że na pewno nie będziemy teraz kombinowali z podziałem na grupy mistrzowskie i spadkowe. Jest na to za późno – tłumaczy Andrzej Padewski.

*

Tak więc wciąż nic nie wiadomo. Jest tylko wielki chaos i kombinacje. Co ciekawe, jesienią przy podobnej, a nawet większej liczbie zakażeń, związkom udało się przeprowadzić większość zaplanowanych kolejek. Wprawdzie były problemy z tym, że w zespołach pojawiły się osoby zakażone i drużyny musiały udać się na kwarantannę. Zaczęło się również kombinowanie z rzekomymi przypadkami zachorowań, ale mimo wszystko w tej trudnej sytuacji – generalnie –  związki oraz kluby zaliczyły egzamin dojrzałości i z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny rozgrywały mecze.

Sport amatorski kolejny raz otrzymał soczysty cios w wątrobę. Jasne, to tylko rozgrywki amatorskie. Jednak wobec pogłębiających się problemów zdrowotnych ludzi, także psychicznych, aktywność fizyczna stanowi bardzo ważny aspekt w zapobieganiu wszelkich schorzeń.  Z kolei zimowe perypetie klubów amatorskich pokazały, że działacze i tak znajdą sposób na to, by ich gracze legalnie trenowali.

Piotr Stolarczyk

fot. FotoPyk

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 18.03.2021 16:52 przez

Piotr Stolarczyk

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
07.04.2021

Milionowe nakłady i słabe efekty. Polonia Warszawa rozczarowuje

Niedługo minie rok od momentu, gdy Grégoire Nitot został właścicielem Polonii Warszawa. Klub znajdował się wówczas w ogromnym kryzysie, zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym. Potrzebował gruntownych zmian na wielu płaszczyznach. Latem dokonano rewolucji kadrowej. Sprowadzono zawodników, którzy do niedawna występowali w wyższych ligach. Na papierze kadra wyglądała na naprawdę mocną. Kibice i działacze […]
07.04.2021
Weszło
18.03.2021

Wielka księga korona-absurdów niższych lig. Część trzecia

Jeszcze na dobre nie wystartowały rundy rewanżowe w niższych ligach, a działacze, piłkarze i trenerzy już zastanawiali się, kiedy nastąpi zamrożenie rozgrywek z udziałem klubów amatorskich. Wszystko zmierzało w kierunku takiego rozwiązania i było to kwestią czasu, aż w końcu z góry pójdzie sygnał: stop, chwilowo nie ma grania. W teorii najbliższe trzy kolejki od […]
18.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Niższe ligi w województwie pomorskim zawieszone. Inne związki również podejmą taką decyzję?

Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że od 13 marca wszystkie rozgrywki pod jego patronatem – od IV ligi do B-klasy – zostają zawieszone do odwołania. Decyzja jest związana z rządowymi obostrzeniami, które niebawem mają zostać wprowadzone na terenie całego województwa. Tym samym potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku […]
08.03.2021
Weszło
29.01.2021

Wielka księga korona-absurdów niższych lig. Część druga

Kilka miesięcy temu poruszyliśmy sprawę absurdów niższych lig w związku z rzekomym brakiem udziału publiczności oraz przekładaniem meczów. Ostatecznie jakoś udało się w stanie permanentnej prowizorki dograć te ostatnie kolejki. A trzeba przyznać, że w pewnym momencie było już bardzo blisko kolejnego zamrożenia rozgrywek. Jednak nowy rok, to nowe problemy i nowe absurdy. Kluby amatorskie […]
29.01.2021
Weszło
07.01.2021

Chcesz zostać prezesem klubu? Jeśli umiesz negocjować, może dostaniesz więcej niż 350 zł

“Gdzie znajdę takiego, względnie dobrego? Gdzie znajdę taniego?”. Tym razem nie nikt nie poszukuje starego Słowaka, a nowego prezesa klubu. Grająca w klasie okręgowej Pogoń Oleśnica postanowiła znaleźć odpowiedniego sternika klubu, umieszczając ogłoszenie w klubowych social mediach. No i okej. Mamy przecież już trzecią dekadę XXI wieku. Czasy wyłącznego umieszczania ofert pracy w lokalnych gazetach […]
07.01.2021
Weszło
30.11.2020

72 lata na karku i dalej sędziuje. Niezwykły przypadek Czesława Sroki

Pietraszyn. Powiat raciborski. Mecz niższej ligi. Na zdjęciu Czesław Sroka uśmiecha się promiennie. Ubrany jest w sędziowski strój. Czapka, rękawiczki, w końcu listopad, jest zimno. Stoi przy linii, trzyma chorągiewkę. Nic dziwnego? Tak, gdyby nie fakt, że urodził się w 1948 roku i ma 72 lata. I tak, wiemy, że boiska niższych lig to folklorystyczny […]
30.11.2020
Weszło
16.04.2021

“Pan Przesmycki nie wykorzystał swojej szansy, by siedzieć cicho”

Jarosław Rynkiewicz, były sędzia piłkarski, w poprzednim tygodniu wygrał proces sądowy ze Zbigniewem Przesmyckim. Wymiar sprawiedliwości uznał, że wszystko to, co powiedział w wywiadzie dla “WP Sportowe Fakty” było prawdą. Skrytykował wówczas system oceniania sędziów w Polsce, a także otwarcie przyznał, że w wyniku praktyk stosowanych przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN był zmuszony zrezygnować z […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Kamil Biliński zawstydza napastników Pogoni

To nic odkrywczego, że Pogoń ma w tym sezonie problem ze strzelaniem bramek, a jedną z głównych przyczyn tego jest słaba dyspozycja napastników. Jeśli spojrzymy na tabelę, to nie jest aż tak wielki kłopot dla “Portowców”. Żelazna defensywa i dobra organizacja gry w zupełności wystarcza do zajmowania miejsca na podium. Jednak przy okazji meczu z […]
16.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyczyny niepowodzenia Bayernu. Chwilowy kryzys czy głębszy problem?

Do pewnego momentu Hansiemu Flickowi wszystko układało się znakomicie. Jego zespół z rozmachem zgarniał kolejne trofea. Bayern był znakomicie funkcjonującą maszyną, w której praktycznie nie było wadliwych elementów. Jednak w tym sezonie na horyzoncie pojawiło się wiele problemów. Ogromne natężenie meczów, a co za tym idzie słabsza dyspozycja wielu graczy, zwłaszcza formacji obronnej. Kontuzje kluczowych […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Choć PSG prosiło się o kłopoty, melduje się w półfinale

Zapowiadało się przednio. No i nie zawiedliśmy się. To był kawał dobrego futbolu. Choć gdyby paryżanie byli bardziej skuteczni, to już w pierwszej połowie skończyłyby się emocje. Ale na całe szczęście spotkanie do samego końca trzymało nas w napięciu. Może i nie zobaczyliśmy wielu bramek. Tylko że to nie jest aż tak bardzo istotne. Kolejny […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Salihamidzić kontra świat. O konflikcie trawiącym Bayern

Dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzić, znajduje się ostatnio pod ostrzałem niemieckich mediów. Co rusz wychodzą tylko nowe smaczki jego konfliktu z Hansim Flickiem. Lista zarzutów jest długa. Przespane dwa ostatnie okienka transferowe. Niezrozumiałe “wzmocnienia”. Próba podważenia kompetencji pierwszego szkoleniowca. Szereg problemów w relacjach interpersonalnych. Najwyższe władze Bayernu muszą gasić pożar, który w dużej mierze wzniecił […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Piotr Stokowiec odrestaurował Lechię?

Po fatalnym początku noworocznych zmagań niewiele wskazywało na to, że Piotr Stokowiec będzie w stanie dać swojej ekipie pozytywny impuls. Lechia od dłuższego czasu nie mogła ustabilizować formy, prezentowana przez nią gra męczyła oczy. Popadała w coraz większy marazm. Z kolei sam szkoleniowiec z dużą pewnością siebie wygłaszał hasła, że dźwignie zespół z kryzysu. I […]
13.04.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dgadggsagsa
dgadggsagsa
1 miesiąc temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest na jutro kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

Father Teddy
Father Teddy
1 miesiąc temu
Reply to  dgadggsagsa

wpadnij na mojego insta, zobaczysz co to znaczy trafiać wysokie kursy, frajerze. 😀

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Tępe pisowskie chuje na czele z krzywomordym Vateuszem i Doktorem Niedziele, jedyne co potrafią to kraść. Przebili w tym PO wielokrotnie.

Korek Binarny
Korek Binarny
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

Divide et impera, a zjeby nadal się kłócą, że ten ukradł mniej, a tamten więcej. Tego oni chcą, bo zachowują status quo. Dziwne, że mało kto widzi, iż grają w jednej drużynie. Jeden cel.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu
Reply to  Korek Binarny

przez lata odgrywaja skuteczny teatrzyk w mediach i to w końcu ludzie sami w neigo uwierzyli. do tego robią co mogą by podsycać nastroje wzajemnej nienawiści. a jesli jako wyborca kogoś nienawidzisz to nie przyznasz przed sobę, ze ten, którego wielbisz, to kolega tego pierwszego

dyrygent
dyrygent
1 miesiąc temu
Reply to  Korek Binarny

Tajemnicą do kontrolowania społeczeństwa jest zlikwidowanie dyskusji politycznej z wyjątkiem wąskiego spektrum, wewnątrz którego pozwala się na bardzo żywą dyskusję. Dlatego mamy niby pozostające w totalnej opozycji do siebie PO i PiS, które w wielu kwestiach realizują dokładnie te same założenia.

Korek Binarny
Korek Binarny
1 miesiąc temu

A jak się miewa największy covidovy celebryta?

Jobac
Jobac
1 miesiąc temu

Dac im pielichy tym amatorom kopanej niech nie szczajom po kontach.

Kluka z Wielunia
Kluka z Wielunia
1 miesiąc temu

“komentuje sytuację Norbert Skórzewski, lokalny dziennikarz”
Czy to były weszlak??

Wujek Remo
Wujek Remo (@wujekremo)
1 miesiąc temu

Ten sam.

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu

Przepis o zatwierdzeniu tabeli w razie braku możliwości dalszego grania jest kompletnie niesprawiedliwy. Dajmy na to ze runda się już zaczęła, jedna druzyna mogła grac z zespołem duzo słabszym niż np bezposredni rywal w walce o awans. Także tutaj pasowałoby znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie. Ale przede wszystkim miejmy nadzieję że ligi rusza na przekór wladzy.

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021