Polonia Warszawa oddala się od awansu

redakcja

Autor:redakcja

14 marca 2021, 09:43 • 1 min czytania

Reklama
Polonia Warszawa oddala się od awansu

Polonia Warszawa zmierzyła się wczoraj z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Był to dla niej bardzo istotny mecz w kontekście walki o 2. ligę. Ich przeciwnik jest bowiem aktualnie liderem gr. 1. 3. ligi. Wyjazdowa porażka 0:1 oznacza, że „Czarne Koszule” tracą już do niego jedenaście punktów i tym samym ich plan powrotu na poziom centralny bardzo mocno się skomplikował.

Reklama

Przed sezonem właścicielem stołecznej ekipy został Gregoire Nitot, biznesmen z branży IT. Klub wzmocnił kadrę i zapowiadał walkę o awans. Do Polonii po wielu latach powrócił Łukasz Piątek, Adam Pazio czy Tomasz Wełna. Do warszawskiego zespołu został sprowadzony także Rafał Kujawa, który w poprzednim sezonie występował w Ekstraklasie jako gracz ŁKS Łódź. Jednak silny skład na papierze nie zagwarantował wyników na miarę oczekiwań.

Polonia w 19. kolejkach zdobyła 34 punkty. Choć strata do lidera jest już bardzo duża, do drugiego miejsca brakuje jej zaledwie dwóch „oczek”. Natomiast do 2. ligi awansuje tylko jeden zespół. Ze względu na podział po rozegraniu 21. kolejek „Czarne Koszule” walczą o pozostanie w strefie miejsc 1-8, które oznaczają występy w grupie mistrzowskiej. Mają pięć punktów przewagi na dziewiątym Pelikanem Łowicz.

fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank