post
Jan Mazurek

Opublikowane 05.03.2021 11:59 przez

Jan Mazurek

Dlaczego nie gra jako napastnik? Czy po spotkaniu z Lechem Poznań w Pucharze Polski jego nazwisko wylądowało w notesie Paulo Sousy? Dlaczego Rakowowi sprzyja lepszy stan murawy? Co jest największą siłą częstochowskiej ekipy? Czy nowym zawodnikom łatwo odnaleźć się pod Jasną Górą? Jak bardzo zmienił się klub przez te wszystkielata i jak Marek Papszun utrzymywał z nim regularny kontakt, kiedy leczył kontuzję? Czy zapomniał już o długim urazie i czy zaskoczyło go coś w Ekstraklasie? Dlaczego nie boi się żadnego napastnika i dlaczego Vladislav Gutkovskis jest niedoceniany? Na te i na inne pytania w rozmowie z nami odpowiedział obrońca Rakowa Częstochowa, Andrzej Niewulis. Zapraszamy. 

Myślę, że gdyby trenerem Rakowa Częstochowa był Leszek Ojrzyński, to mógłbyś grać jako napastnik. 

O kurczę, ciekawe stwierdzenie. Możliwe, że by tak było, ale nie fantazjujmy – jestem obrońcą. Skupiam się na bronieniu, do tego mam predyspozycje, ale wiem, że piłka mnie szuka. Mam nosa. Zostało mi po młodzieńczych latach, kiedy grałem jako napastnik, więc to wykorzystuję.

Sporo w Rakowie ćwiczycie wykonanie stałych fragmentów gry lub dośrodkowań w założeniu sytuacji, w której środkowy obrońca znajduje się w polu karnym rywala? W ten sposób parę goli strzeliliście – i ty, i Tomas Petrasek. 

Nie bierze się to z przypadku. Każdy ma jakieś swoje zdolności, ale sztuką jest tak rozrysować pewne schematy w klubie, żeby skutecznie to wykorzystać. Trenujemy to od dawna, poświęcamy temu sporo czasu, cały czas przynosi to dobre efekty.

Gorszy moment z początku wiosny już za wami?

Podkreśliłbym, że to był gorszy moment wynikowo, a nie stylowo. Kiedy wnikliwie analizowaliśmy trzy pierwsze wiosenne mecze ligowe, to doskonale widzieliśmy, że one mogły się potoczyć zupełnie inaczej. To nie były złe spotkania. Tylko odbiór ich był negatywny, bo na koniec nie zgadzał się wynik, co jest absolutnie zrozumiałe. Teraz doszła do tego jeszcze atrakcyjniejsza gra, bo i wyniki troszeczkę się poprawiają. I widzę powiązanie między jednym i drugim – im murawy będą w lepszym stanie, tym nasi chłopcy z ofensywy będą mogli pokazać więcej swoich możliwości.

Uważasz, że Rakowowi lepszy stan muraw sprzyja bardziej niż innym?

Chcemy, żeby w naszym stylu gry było wszystko. Zaczyna się od dobrego nastawienia, od zdeterminowania. Od tego, żeby być lepiej nastawionym niż rywal. Potem chcemy realizować nasze założenia taktyczne – wysoki pressing, szybki atak, zabieganie przeciwnika. To jest konieczne. Jesteśmy praktycznie zawsze świetnie przygotowani. Później jak już zmusimy rywala do błędu lub odbierzemy mu futbolówkę, to wtedy przechodzimy do kolejnej fazy – ataku i ofensywy. Jeżeli jest okazja przedostać się szybko pod bramkę przeciwnika, to staramy się to robić, ale też nie unikamy rozgrywania w ataku pozycyjnym. Nasza ofensywa jest pełna kreatywnych piłkarzy, którzy radzą sobie z każdym typem ataku.

Jesteś w Rakowie bardzo długo. Faktycznie takim wielkim atutem Rakowa jest to, że wszyscy wiedzą, co robią w systemie Marka Papszuna?

Dokładnie. Muszę się zgodzić w stu procentach. Jasne, że wszyscy znają swoje role, ale trzeba podkreślić, że informacji do przyswojenia jest bardzo dużo. Szczegółowe instrukcje w każdym momencie gry. Czy to mamy piłkę, czy nie mamy piłki – zawsze jest cała baza poleceń i wskazań, a to przecież tylko ogólny podział. Każdy element jest rozpisany. Wiemy, co mamy robić, czego się od nas się oczekuje i myślę, że to nasza duża przewaga nad innymi zespołami.

Nowemu zawodnikowi łatwo jest się znaleźć w Rakowie? Słyszałem, że kiedy Kamil Piątkowski pojawił się na pierwszym poważniejszym taktycznym treningu Rakowa, to przez całe zajęcia nasłuchiwał się tylko krzyku i uwag ze strony Marka Papszuna, bo kompletnie nic mu nie wychodziło. 

To zależy. Lepiej i szybciej odnajdują się zawodnicy, którzy mają większy bagaż doświadczeń lub więcej jakości. I nic tu nie ujmuję Kamilowi Piątkowskiemu, ale był wówczas bardzo młody i bardzo niedoświadczony, a pamiętajmy, że musiał dostosować się do gry na dwóch pozycjach – nie tylko w trójce obrońców, ale też na wahadle, bo przecież tam zaczynał. Na pewno nowym piłkarzom trochę zajmuje, zanim na dobre zaczną czuć się w pełni komfortowo w systemie Rakowa, ale zarazem zazwyczaj jest tak, że trener zdąży przekazać im sporą wiedzę taktyczną do momentu, kiedy wyjdą na pierwszy trening, wiedzą czego mogą się spodziewać. Niekiedy jest nawet tak, że oni to wszystko mają w małym paluszku. Jeśli się oczywiście uczciwie przygotują. Tylko trzeba to później przenieść na boisko. I tam padają kolejne uwagi. Jeden załapie szybciej, drugi wolniej.

Petr Schwarz naturalnie odnalazł się jako jeden ze stoperów, bo jest w tej drużynie bardzo długo i na tej pozycji grywał już w I lidze. A tacy bardziej doświadczeni i nominalni obrońcy, jak Maciej Wilusz czy Petar Mamić, mieli z tym problem. 

Petr Schwarz jest bardzo dobrym piłkarzem. Ma duże umiejętności. Rozgrywanie piłki nie stanowi dla niego żadnego problemu, więc doskonale się odnalazł jako pół-boczny obrońca, który w systemie Rakowa jest połączeniem klasycznego bocznego defensora i defensywnego pomocnika. Jego parametry nieźle odpowiadają tej pozycji. Dużo mamy odpraw, analiz i też nie jest tak, że nasi pomocnicy nie widzą, co się dzieje i na co trener Papszun zwraca uwagę obrońcom. Schwaniu, tak jak wspomniałeś, grywał na obronie w I lidze, więc czuł klimat. A jeśli chodzi o Maćka Wilusza, to miewał spotkania bardzo dobre, ale też trochę gorsze.

Ale widać to też w twoim przypadku. Długo leczyłeś kontuzję, wróciłeś na wiosenny mecz z ŁKS-em w poprzednim sezonie, a poważniejszą szansę dostałeś dopiero, kiedy jesienią kontuzji doznał Tomas Petrasek. I, znając system od podszewki, mogłeś z miejsca wypełnić lukę po jednym z najlepszych defensorów ligi. 

Moim plusem jest to, że znałem zespół, ale też pamiętajmy, że dzisiejsza drużyna znacząco różni się od tej pierwszoligowej, w której doznałem kontuzji. Ale faktycznie, nie zmienił się styl gry. Zaszły zmiany kosmetyczne, ale ogólna filozofia pozostaje taka sama. Dokładnie wiedziałem, na czym zależy trenerowi Papszunowi. Wiedziałem, jak mam grać i to była moja przewaga.

Podobno Marek Papszun bardzo interesował się twoim zdrowiem, kiedy byłeś kontuzjowany. Ponoć cały czas byliście w kontakcie. Nie byłeś pozostawiony samemu sobie. 

To prawda. Potwierdzam. To był długi okres i cały czas rekonwalescencja się przedłużała. Wracałem i znowu wypadałem. Mogło to być frustrujące. Ale mogłem liczyć na wsparcie trenera Papszuna i staram się mu za to odwdzięczyć.

Siedzi ta kontuzja czasami w głowie? 

Wyleczyłem się ze strachu. A nawet nie wiem, czy „wyleczyłem” to właściwie słowo, bo wszystkie wątpliwości wyparowały w momencie, kiedy wróciłem i zagrałem pierwszy mecz. Nie ma we mnie bojaźni. Codziennie musimy być przygotowani na kontuzję, bo przekraczamy bariery własnego organizmu. Mocno trenujemy, mecze musimy wybiegać. Wszystko może się zdarzyć.

Ekstraklasa czymkolwiek cię zaskoczyła?

Niektórzy zawodnicy mają naprawdę sporo jakości. W jednym z pierwszych meczów po moim powrocie do regularnej gry graliśmy z Lechem i spore wrażenie zrobiła na mnie iberyjska dwójka – Ramirez i Tiba. Imponująca jakość czysto piłkarska.

A z napastników? Snajperzy mówią, że nieprzyjemnie się przeciw tobie gra, bo jesteś twardy, silny, umiesz poturbować. 

Fajnie słyszeć, znam swoją charakterystykę, taki jestem, tak gram. Dochodzi do tego fakt, że w Rakowie tak właśnie mają prezentować się defensorzy. Atakować rywala na pograniczu faulu – nie po złości, tylko w ferworze walki. Pewnie kilku dobrych napastników mógłbym wymienić, ale nie zamierzam mówić, że nie chciałbym na kogoś grać.

Nie chcesz po prostu ich sztucznie pompować!

Nie ma takiego napastnika, którego szczególnie bym się bał.

Vladislavs Gutkovskis nie wykorzystuje swojego potencjału? Na pewno wiele razy mierzyliście się na treningach. 

Jeśli miałbym wymienić snajpera, na którego nie chciałbym grać, to Gutek byłby w czołówce. Nieprzyjemny, dynamiczny, podejmujący walkę ciało w ciało. Ja to lubię, ale trudno się z nim rywalizuje. Wydaje mi się, że jest niedoceniany, nie zasługuje na te wszystkie docinki, choć jasne jest, że jeśli napastnik nie strzela bramek, to musi liczyć się z krytyką. Gutek mnóstwo daje Rakowowi. Pierwszy przykład z brzegu. Mecz z Lechem w Pucharze Polski. Zabrał mi obrońcę i miałem jeden na jeden z Rogne. Robi niewidzialną robotę. Jestem przekonany, że niedługo zacznie strzelać seryjnie.

Jakub Arak dobrze odnajduje się w zespole?

Przyszedł i dobrze wkomponował się w szatnię. Na większe oceny przyjdzie czas. Na pewno, jeśli tutaj trafił, to nie jest przypadek. Sztab i klub mają na niego pomysł. Podobnie było w przypadku Marcina Cebuli. Każdy wiedział, że ma możliwości, ale w poprzednim klubie nie potrafiono wyciągnąć z niego potencjału. Rozkwitł dopiero w Rakowie i to wcale nie jest odosobniony przypadek. Tu wielu piłkarzy rozwija skrzydła.

To też jest znamienne, co mówisz, że trzeba pewien poziom prezentować, żeby grać w Rakowie. Byłeś zdziwiony tym, jak urósł ten klub, kiedy leczyłeś kontuzję?

Raków dynamicznie urósł, ale nie byłem tym zaskoczony. Potwierdziły się moje przewidywania. Przykro mi było tylko trochę, że nie mogłem w tym czynnie uczestniczyć. Ale po to też mocno zaciskałem zęby, bo wierzyłem, że jeszcze dane będzie mi coś tu znaczyć na murawie.

Jaki stawiasz sobie indywidualny cel do końca sezonu?

Zostawię to dla siebie.

No weź.

Co pół roku aktualizuję sobie cele i do nich dążę.

Masz podobny sposób, jak Rafał Gikiewicz albo Damian Kądzior, że wieszasz sobie kartkę z zadaniami do wypełnienia na lodówce? Czy może chowasz cele pod poduszką?

Nigdzie nie chowam! Mam swoje notatki, plannery i zawsze wychodzi, że na nie sobie spoglądam. Wiesz, może faktycznie warto się zastanowić nad tym, żeby te cele były widoczne, umieszczając je w jakimś eksponowanym miejscu, ale spokojnie, bo może to też wywierać niepotrzebną presję. Każdy jest inny. Ja wolę spojrzeć na nie od czasu do czasu. Z ambicją nie mam problemów.

Czujecie presję wyniku? Raków urósł do miana jednego z faworytów do mistrzostwa i podium. 

Nie ma presji. Każdy wynik w czołówce będzie historycznym sukcesem. Jeszcze dużo do ugrania.

Ale zgadzasz się z tym, że oczekiwania są niemałe. 

Rozbudziliśmy je. Gramy bardzo dobrze. Wróciliśmy do systematycznego punktowania. Na pewno będziemy groźni. Chcemy wygrać finał Pucharu Polski i skończyć wysoko w Ekstraklasie. Gramy o wszystko.

Paulo Sousa oglądał wasze spotkanie z Lechem w Pucharze Polski. Zapisał twoje nazwisko w notesie?

Kurczę, chciałbym, żeby to było możliwe. Jeśli na tu i teraz potrzebowałby zawodnika do gry na środku obrony, to jestem w pełnej gotowości!

ROZMAWIAŁ JAN MAZUREK

Fot. Newspix

 

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 05.03.2021 11:59 przez

Jan Mazurek

Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
13.04.2021

Środa na Weszło FM. Co dla was przygotowaliśmy?

Środę na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem po meczach Ligi Mistrzów! Premiery nowych audycji, a także mecz Pucharu Polski! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Monika Wądołowska i Paweł Paczul. Ten duet dostarczy wam mnóstwo energii i humoru na cały […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

„Wydawało mi się, że cały świat leży u moich stóp”

Czy świętował premierową bramkę Tomasza Makowskiego? Jak objawiała się jego sodówka i dlaczego dobrze, że jest już za nim? Na co wydał pierwsze zarobione pieniądze? Czy został kiedyś przyłapany w McDonaldzie? Jakie ma przedmeczowe rytuały? Kogo wysłałby do Quizu o Starych Słowakach? Na te i na inne pytania w ankiecie Weszło z Butami odpowiedział pomocnik […]
13.04.2021
Weszło
12.04.2021

Cała Hiszpania kocha Pachetę

Latem zrobił awans do Primera Division z Elche, ale nie dane było mu poprowadzić swojego zespołu w hiszpańskiej elicie. Stracił pracę. Szansa na zaistnienie w La Liga przyszła w styczniu. Został zatrudniony w Huesce. Nikt nie spodziewał się po nim cudów. Właściwie wszyscy w Aragonii byli pogodzeni z nieuchronnie nadchodzącym spadkiem. Pardon, wszyscy, tylko nie […]
12.04.2021
Weszło
09.04.2021

Czy Lille stać na mistrzostwo Francji?

Historia ostatniej dekady Lille obrazuje, jak obfite w szaleństwa i zmienności potrafią być futbolowe opowieści. 2011. Lille po pięćdziesięciu siedmiu latach posuchy sięga po mistrzostwo Francji. 2018. Lille kończy sezon z punktem przewagi nad strefą spadkową. 2020. Trwa pandemia. Kluby Ligue 1 walczą o pieniądze z praw telewizyjnych. W grudniu poważny kryzys finansowy i widmo bankructwa doprowadzają do […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Kopciuszki czy giganci? Kto znajdzie się bliżej finału Ligi Europy w Gdańsku?

Coraz bliżej do 26 maja, więc i coraz bliżej do finału Ligi Europy w Gdańsku. Właściwie to walka o drugie najbardziej prestiżowe europejskie trofeum wchodzi na etap, na którym poważnie można myśleć o bukowaniu sobie biletów na piłkarską wycieczkę do Polski. Komu dane będzie zbliżyć się do finału? Rozczarowującemu Arsenalowi czy rewelacyjnej Slavii? Wielkiemu Dusanowi […]
08.04.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
z ziemi wloskiej do polski - na tarczy
z ziemi wloskiej do polski - na tarczy
1 miesiąc temu

napewno niewulis predzej powinien byc w kadrze niż jędza-nędza.

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Bo tacy teraz napastnicy u nas grają. W czasach Brożka, Nikolicia, Carlitosa to by już taki pewny nie był.

Kama
Kama
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Pekhart,Paixao,Świerczok,Ishak
On sie ich boi

No prosze cie
No prosze cie
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Widze, ze Rakow przyszedl Ciebie minusowac.

Liozdup
Liozdup
1 miesiąc temu

top 5 stoperów ekstraklasy imo

To mówiłem ja, pan trener michał probierz
To mówiłem ja, pan trener michał probierz
1 miesiąc temu

Tu nie ma żadnego napastnika, bo do gry na aferę nadaje się każdy.

Po pierwsze nie stracić!

Po drugie nie stracić.

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu

No właśnie do gry na aferę nie każdy nadaje się. Stąd mało goli strzelanych przez napastników przy częstej grze na aferę. Taki napastnik powinien umieć wygrać pojedynek główkowy, przytrzymać piłkę, obrócić się z nią lub “uruchomić” pomocnika. To ostatnie to też umiejętność, którą można klepnąć do “współpracy”. Nie zaszkodziłby też skill – soczysty strzał zza pola karnego.

Suche Info
17.04.2021

Do 1000 osób na meczach Serie A od maja?

Włosi powoli szykują się na otwarcie stadionów. Niedawno informowaliśmy, że Stadio Olimpico podczas EURO zapełni się w 25%, co daje ok. 18000 widzów na każdym z czterech spotkań (trzy z nich to mecze włoskiej kadry). Teraz okazuje się, że fani piłki z Półwyspu Apenińskiego obejrzą także tamtejsze rozgrywki ligowe i pucharowe. Włoska agencja informacyjna “ANSA” […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Magiera: Byliśmy mniej konkretni. Górnik zawiesił wysoko poprzeczkę

Jacek Magiera nie zaznał jeszcze porażki w roli trenera Śląska Wrocław. Jego zespół zdołał odrobić straty i uratować remis z Górnikiem Zabrze. Po tym spotkaniu szkoleniowiec wrocławian chwalił rywala, ale także reakcję swojego zespołu. Przyznał jednak, że Śląsk nie zagrał tak, jak sobie wymarzył i trzeba było dokonać pewnych korekt, żeby wrócić do gry w […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Pogoń chwilowo bez Zecha. “Musimy się szybko zregenerować”

Kosta Runjaić, trener Pogoni Szczecin, zabrał głos po spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Szkoleniowiec “Portowców” był zadowolony z postawy swojej drużyny, jednak teraz musi uporać się z kilkoma problemami. Przede wszystkim z brakiem Benedikta Zecha, który z powodu urazu nie zagra w najbliższych spotkaniach. – Będziemy musieli poradzić sobie bez Adriana Benedyczaka, który będzie pauzował za żółte […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Yaya Toure chce przeprosić Guardiolę za oskarżenia o rasizm

Przed laty Yaya Toure i Pep Guardiola nie mieli ze sobą po drodze w Manchesterze City. W końcu rozgoryczony reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej opuścił Etihad Stadium, a później sugerował w wywiadach, że szkoleniowiec “nie przepada za piłkarzami z Afryki”. Dziś na łamach Daily Mail były pomocnik The Citizens przyznał między wierszami, że nie był to […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Kolejna porażka klubu Jóźwiaka i Bielika

Fatalnie spisuje się ekipa Derby County w tym sezonie Championship. Tym razem “Barany” przegrały na wyjeździe 1:2 z Blackburn i są coraz bliżej ponownego osunięcia się do strefy spadkowej. Podopieczni Wayne’a Rooneya zaczęli starcie z Blackburn nieźle, bo prowadzili po 22 minutach gry, ale ostatecznie skończyli na tarczy. Kamil Jóźwiak znalazł się w wyjściowej jedenastce, […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Szczęsny do PSG, Paredes do Juve?

Mnożą się pogłoski o możliwych przenosinach Gianluigiego Donnarummy do Juventusu. A to oznacza, że w dominie transferowych spekulacji poruszone zostało także nazwisko Wojciecha Szczęsnego. Donnarumma miałby otrzymać od władz “Starej Damy” bajońskie wynagrodzenie, długą umowę i – co za tym idzie – niekwestionowany status bramkarza numer jeden w klubie. Szczęsny, który w ostatnim czasie popełnił […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Mamrot po porażce z Arką: – Zawodnicy muszą uwierzyć w siebie

ŁKS Łódź przegrał u siebie 1:2 z Arką Gdynia w meczu na szczycie 1. ligi. Smutku po końcowym gwizdku nie ukrywał Ireneusz Mamrot – obecnie trener łodzian, a do niedawna gdynian. – Na początku drugiej połowy Arka przejęła inicjatywę. Trudno to skomentować, bo wiemy w jakich okolicznościach straciliśmy gole. Przegraliśmy ważne spotkanie – narzekał Mamrot. […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Ramos jednak nie zakończy kariery w Realu?

Coraz więcej wskazuje na to, że sezon 2020/21 będzie ostatnim dla Sergio Ramosa w barwach Realu Madryt. Dziennikarze Cadena SER donoszą, że hiszpański stoper nie podpisze nowej umowy z “Królewskimi”. Ramos nie jest może wychowankiem Realu, ale niewątpliwie zapracował na status legendy madryckiego klubu. Ma obecnie na koncie 670 meczów w ekipie Los Blancos na […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Jorge Felix przełamał się w Turcji [WIDEO]

Jorge Felix w Ekstraklasie wymiatał – w sezonie 2019/20 zdobył aż 16 bramek w Ekstraklasie, dorzucając też do tego kilka asyst. Po przeprowadzce do tureckiego Sivassporu idzie mu odrobinkę gorzej. Dzisiaj Hiszpan zanotował… premierowe trafienie w tureckiej lidze. Trafienie, dodajmy, dość istotne. Sivasspor przegrywał na wyjeździe 0:2 z Genclerbirligi, jednym z najgorszych zespołów w ligowej […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Symulka czy potknięcie piłkarza Pogoni? [WIDEO]

Kamery obserwujące boisko ze wszystkich stron. Do tego sędziowie przyglądający się powtórkom spornych sytuacji na VARze. A jednak niektórym piłkarzom przychodzi jeszcze od czasu do czasu do głowy, by wymuszać jedenastki absurdalnymi, teatralnymi upadkami. Pytanie – czy zachowanie Adriana Benedyczaka można podciągnąć pod kategorię padolino? Zobaczcie sami: źródło: Canal+Sport HD Zawodnik “Portowców” za swoje zachowanie […]
16.04.2021
Uncategorized
16.04.2021

Egzamin Dojrzałości: Szczęście czy fart? Bergier i Łyszczarz podbiją quiz?

Czy dostali już od Jacka Magiery swój egzemplarz książki Szczęście czy Fart? Czy znają życiorys Janusza Wójcik? W kolejnym odcinku Egzaminu Dojrzałości, w którym testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Sebastian Bergier i Adrian Łyszczarz ze Śląska Wrocław. Zapraszamy wraz z PKO Bankiem Polskim.   
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Probierz: – Jestem doświadczony i potrafię zachować spokój

Przed meczem z Legią Warszawa szkoleniowiec Cracovii, Michał Probierz, podkreślał znaczenie swojego doświadczenia w procesie wyprowadzania “Pasów” z kryzysu. – Jesteśmy rozczarowani, bo wszyscy bardzo liczyli na Puchar Polski. Ponoszę pełną odpowiedzialność za to, co robię i za to, gdzie dziś się znajdujemy. Jestem na tyle doświadczony, że potrafię zachować spokój i mimo problemów przetrwać […]
16.04.2021