post
Avatar

Opublikowane 27.02.2021 09:48 przez

redakcja

Jedna z czterech drużyn, która nie wygrała wiosną. Jedna z czterech drużyn, która wiosną strzeliła tylko jednego gola. Oczywiście Stali Mielec przepadł przełożony mecz z Wisłą Płock, w tej niechlubnej bandzie czworga mają więc usprawiedliwienie, jakiego nie posiadają Zagłębie, Cracovia, Śląsk. W tym gronie Stal straciła też najmniej bramek, bo tylko dwie.

Inni mają gorzej. Nie zmienia to jednak faktu, że nastroje w Mielcu są, delikatnie mówiąc, umiarkowane. Może bojowe. Ale i pełne wątpliwości.

JAK TO JEST ZE STALĄ MIELEC?

Dwie wypowiedzi, które pokazują nastroje wokół Stali.

Piotr Stokowiec przed dzisiejszym meczem: “Ta drużyna będzie zdesperowana, będzie walczyła o sportowe życie i musimy być na to przygotowani”.

Leszek Ojrzyński: “Presja udzielała się chłopakom, to było widoczne. Bo jak grasz z nożem na gardle, jesteś na ostatnim miejscu, no to nie ma tej pewności siebie, takiej swobody”.

Sezon powoli wkracza w ostatnią, kluczową część. Tabela wybacza coraz mniej. A pamiętajmy, że Stal na przestrzeni najbliższego tygodnia rozegra trzy mecze, bo w tygodniu będzie odrabiać zaległe spotkanie z Nafciarzami. Jeśli z tego wirażu – Lechia i Wisła Płock u siebie, Piast na wyjeździe – wyjdzie ze słabym dorobkiem punktowym, presja jeszcze wzrośnie.

Wiecie, widzieliśmy w lidze niejedno spektakularne załamanie formy. Pamiętamy, jak rozleciał się ŁKS. Dopiero co Podbeskidzie wychodziło na mecz kompletnie rozbite, w grudniu było workiem treningowym.

Stal Mielec to na pewno nie ten przypadek. Jest interesujące i wiele mówiące o aktualnej sytuacji na dole tabeli, że pewnie na ten moment Mielec postrzegany jest jako najmniej pewny utrzymania, mnożąc liczbę ich punktów – to trudne mnożenie – przez potencjał ludzki zespołu, a przecież ich ostatnie mecze nie są aż takie złe.

  • Stal Mielec za Leszka Ojrzyńskiego bezdyskusyjnie przegrała tylko raz, z Pogonią Szczecin na wyjeździe.
  • Nawet wiosenna porażka z Górnikiem, jakkolwiek należy ganić mielczan za potrójne okopy, tak jednak jest to porażka w ostatnich sekundach.
  • Stal Ojrzyńskiego na zakończenie rundy wygrała z Legią w Warszawie, co było potężnym kopem mentalnym dla całego zespołu. Być może akurat fakt, że tuż po tym meczu przychodziła przerwa, nie pomógł.
  • Tak czy siak, Stal uszczelniła wiosną defensywę – całą jesień nie zaliczyli ANI JEDNEGO SPOTKANIA, w którym nie straciliby gola. Tak się utrzymać też nie da, zapytajcie w Sosnowcu i w Łodzi. To, że udało im się wiosną już dwukrotnie zachować czyste konto, jest dla mielczan budujące.
  • gdyby Stal wygrała zaległy mecz, wcale nie musiałaby być czerwoną latarnią ligi, mogłoby pokazać nawet plecy Cracovii
  • z Cracovią zresztą najlepszym piłkarzem na placu był Niemczycki
  • ze Śląskiem też mogli wygrać, wiosną nie grają za pięknie, ale dali się zepchnąć tylko raz, gdy bronili z Górnikiem wyniku.

KONTEKST RYWALI

Stal Mielec nie jest skazana na czarnowidztwo. Nie twierdzimy, że powinien się w ich szeregach pojawić hurraoptymizm, względnie że Stal nie ma problemów, ale nie ma dramatu. Jakiegoś alpejskiego zjazdu formy. Zespół jest nieprzyjemny, niewygodny, jak to zespoły Ojrzyńskiego, a potrafi też zaskoczyć w danym meczu siłą mentalną, która na dole tabeli jest nie do przecenienia.

Ich wiosenne mecze ciężko się oglądało, ale też jak przy takim potencjale ma grać Stal. Inna sprawa, że to, co u Stali Leszka Ojrzyńskiego podobało nam się najbardziej, to słowa po Legii Warszawa. Ojrzyński powiedział nam wtedy:

Natomiast my dążyliśmy do tej wygranej. W przerwie zmieniłem dwóch graczy nie przez kontuzje, tylko dlatego, że byliśmy niezadowoleni z pewnych rzeczy. Chcieliśmy je skorygować. Pierwsza połowa na 2:2, druga na 1:0 dla nas, gdzie Legia może miała przewagę, ale nic konkretnego z niej nie wynikało. Po meczu gratulowałem chłopakom zwycięstwa, ale też konsekwentnego dążenia do celu.

Stal, na Łazienkowskiej, w przerwie robiła takie zmiany, aby walczyć o pełną pulę. W tym kontekście choćby murarka z Górnikiem Zabrze może niepokoić. Nie było w tym meczu tej odwagi, która była z Legią, a kunktatorstwo zostało pokarane.

Niemniej słabość Stali Mielec, nerwówka w ich obozie, wynika raczej z kontekstu gry innych zespołów. Wciąż to w beniaminkach najłatwiej ujrzeć potencjalnego spadkowicza, a przed tą kolejką, w tabeli wiosny, przewodziła Warta Poznań przed Podbeskidziem. To imponująca zwyżka formy, która szczególnie w kontekście Górali zmieniła to, jak postrzegane są ich szanse na ligowy byt.

Na dole tabeli są też Wisła Płock, Wisła Kraków, Piast Gliwice – każdy z tych zespołów miał w tym sezonie dużo gorsze chwile niż te ostatnio. Wisła Płock potrafiła wygrać cztery mecze z kolei, Wisła Kraków Hyballi potrafi narzucić swój styl gry kolejnym rywalom, Piast dopiero co zakręcił się wokół historycznej passy bez porażki. Zostaje Cracovia, która gra beznadziejnie, no ale jednak: tam są ludzie do grania. Mimo wszystko, analizując to na chłodno, ciężko uwierzyć, by ta grupa ludzi nie zdobyła dostatecznej liczby punktów, by zająć chociaż to piętnaste miejsce. Last minute przychodzi Kosecki – w Mielcu taki Kosecki z miejsca byłby postacią, na której barki wrzuca się w dużej mierze odpowiedzialność za zespół. W Cracovii pewnie spokojnie może wejść w rolę dżokera. Niejeden zawodzący gracz Pasów, gdyby poszedł do Stali, pewnie dostałby na dzień dobry kierownicę.

Zresztą, wystarczy porównać nawet zimowe transfery beniaminków. Stal Mielec z Kolewem, Jankowskim, de Amo, Granlundem…  nie powiemy, są ruchy, aby wzmocnić zespół. Jest próba, nie przespali całkiem okna. De Amo na razie nie wygląda dramatycznie, Kolew też mógł wypadać gorzej. Natomiast trochę trąci tutaj pierwszoligowym poziomem wzmocnień. Gdzie dziś poza Mielcem znalazłby w Ekstraklasie zatrudnienie Jankowski?

Wzmocnienia Podbeskidzia dla porównania wyglądają poważniej, Hora, Mamić, Marco Tulio, Wilson, Niepsuj, nawet Janicki już zdążył pozytywnie zaskoczyć. Warta, choć finansowo szału w niej nie ma, też zrobiła ciekawe ruchy – Makana Baku ma papiery na to, by coś grać, jest Zrelak ze sporym doświadczeniem, Żurawski potrafił już wyróżnić się w lidze, są ludzie na uzupełnienie składu.

***

Stal nie wygląda źle, Stal ma Ojrzyńskiego, w barwach Stali da się znaleźć zawodników, którzy mają formę. Ale problem mielczan polega na tym, że wymagania w Ekstraklasie po prostu rosną.

Nie spadają już z tej ligi tylko beznadziejne zespoły, które żegnamy bez najmniejszego żalu. Które całkowicie odbiły się od ligi. Ten sezon będzie w tym kontekście wymowny – leci tylko jedna drużyna, a jednak spadnie ktoś, kto miał argumenty na obronę swojego bytu w Ekstraklasie.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 27.02.2021 09:48 przez

redakcja

Weszło
21.04.2021

Historia Superligi: trzy dni chaosu

Miała zrewolucjonizować europejski i światowy futbol, rozruszać skostniałe struktury piłkarskie. Miała otworzyć piłkę nożną na młodych widzów i nowe rynki. Przede wszystkim jednak, Europejska Superliga miała odseparować najbogatsze kluby Starego Kontynentu od reszty towarzystwa i stworzyć dla nich sowicie opłacany kącik wzajemnej adoracji, znajdujący się w kontrze do fundamentalnych zasad rywalizacji sportowej. To się jednak […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Czy Stali uda się skorzystać z prezentu od Śląska? Lepszej okazji nie będzie

Po tym, jak wczoraj Podbeskidzie Bielsko-Biała w niewytłumaczalny sposób wypuściło z rąk zwycięstwo, przed Stalą Mielec kolejny raz szeroko otworzyła się furtka do tego, by wreszcie przeskoczyć w tabeli głównego rywala w walce o utrzymanie. Piłkarski los znowu puścił oczko do mieleckiej ekipy i ciężkim grzechem byłoby to, gdyby nie wykorzystała tej szansy. W dodatku […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Wietrzenie szatni Wisły? Pion sportowy potrzebny na wczoraj

Nawet kilkunastu zawodników może latem opuścić Wisłę Kraków. Z jednej strony to szansa, by przeprowadzić w Krakowie rewolucję kadrową i stworzyć zespół zdolny do walki o coś więcej niż walka w dolnej połowie tabeli. Ale tak po prawdzie – to też symptom tego, jak źle zarządzany jest pion sportowy “Białej Gwiazdy”. O ile o jakimkolwiek […]
21.04.2021
Niezły numer
21.04.2021

Jeszcze osiem goli i Podbeskidzie zawstydzi defensywę Zagłębia Sosnowiec

To już ten czas, to już ten moment. Niewiele brakuje, żeby historia napisała się na naszych oczach. Podbeskidzie Bielsko-Biała wkrótce może dołączyć do panteonu legend Ekstraklasy. Jeśli w ostatnich trzech kolejkach tego sezonu rywale załadują im osiem bramek, przebiją wynik Zagłębia Sosnowiec sprzed dwóch lat. Tak, to wciąż będzie mniej niż 80 straconych goli. Jednak […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Wygasające kontrakty. Kogo może stracić Ekstraklasa?

Ekstraklasa powoli dobiega końca i już za chwilę będziemy emocjonować się tym, co dzieje się w gabinetach. Ale zanim kluby zaczną ogłaszać pierwsze letnie transfery, muszą wiedzieć, z kim uda się przedłużyć umowy. Wybraliśmy dwudziestkę najciekawszych piłkarzy Ekstraklasy, których kontrakty wygasają w czerwcu. Kryteria? Bardzo luźne. Czasem są to piłkarze, których kluby będą chciały zatrzymać, […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Milion za Świerczoka. Czy to dobra cena?

„Przegląd Sportowy” podał, że Piast Gliwice może wykupić Jakuba Świerczoka za milion euro. Czas na podjęcie decyzji ma do końca kwietnia. Z jednej strony – Piast nigdy na nikogo takich pieniędzy nie wyłożył. Z drugiej… no, to Świerczok. Piłkarz, jak na polską ligę, ekscytujący. Pewniak, który może być kluczową postacią Piasta przez kilka sezonów. Przed meczem […]
21.04.2021
Prasówka
21.04.2021

“FIFA i UEFA oskarżające kogoś o chciwość to ironia historii i cynizm”

W środowej prasie dużo o Superlidze, choć nie wszystkie teksty są w pełni aktualne i uwzględniają wydarzenia z drugiej połowy wtorku. Oprócz tego raczej ligowa młócka. PRZEGLĄD SPORTOWY Dzień po ogłoszeniu powstania Super League część klubów zaczęła się wycofywać z projektu. We wtorkowy wieczór z udziału w rozgrywkach oficjalnie zrezygnowało sześć angielskich klubów, a media […]
21.04.2021
Weszło
20.04.2021

Lech nie powiedział ostatniego słowa w walce o mistrzostwo Poznania

W 47. minucie Przemysław Pełka i Tomasz Wieszczycki, komentatorzy meczu Lecha Poznań z Lechią Gdańsk, urządzili sobie małą debatę. Jej przedmiotem było zagranie Flavio Paixao. Pierwszy twierdził, że intencją Portugalczyka była wrzutka do Łukasza Zwolińskiego, drugi trochę bardziej przychylał się w kierunku strzału. Nie miało to co prawda większego znaczenia w kontekście trwającego meczu, ale […]
20.04.2021
Weszło
20.04.2021

Presja na Legii. Pogoń trzy punkty za liderem

To nawet nie jest trzeci kolejny mecz bez straty gola, ale trzeci kolejny, w którym Portowcy nie dali rywalowi w ogóle uprawiać piłki nożnej. Wisła Płock nie oddała celnego strzału na bramkę Stipicy, Podbeskidzie pierwsza groźną akcję stworzyło w doliczonym czasie gry przy 0:2. Dziś Górnikowi można przez 90 minut policzyć może strzał Ściślaka i […]
20.04.2021
1 liga
20.04.2021

Znakomita passa przerwana – Radomiak przegrywa w Tychach

Działo się w starciu GKS-u Tychy z Radomiakiem Radom. Był rzut karny, była czerwona kartka, były emocje do samego końca spotkania. Nie był to może wielki mecz pod względem poziomu piłkarskiego, ale 1. ligę w takim wydaniu mimo wszystko lubimy. Spora intensywność z obu stron, mało kalkulacji, a sporo ofensywnych akcji. Ostatecznie 1:0 wygrał GKS, […]
20.04.2021
Weszło
20.04.2021

Krasnikow odbudowuje Metalist Charków. “W 2025 powalczymy o mistrzostwo”

Pamiętacie Metalist Charków? Swego czasu był to eksportowy klub na Ukrainie. Teraz piłka w Charkowie odradza się dzięki Metalowi. Nie, nazwa klubu nie jest przypadkiem. Stoi za nim Jewgienij Krasnikow, który od 2005 roku był dyrektorem sportowym klubu, odpowiedzialnym za transfery Taisona, Marlosa i innych gwiazd. Nasz czytelnik porozmawiał z Krasnikowem, który nadal zajmuje się […]
20.04.2021
Weszło
20.04.2021

Czy w Górniku Zabrze coś się wypaliło?

Górnik Zabrze to jeden z tych klubów, dla których końcówka sezonu Ekstraklasy prawdopodobnie będzie najmniej ekscytująca. Utrzymanie w praktyce jest zapewnione, a europejskie puchary to raczej za wysokie progi. Teoretycznie wszystko może się zdarzyć. Drużyna z Roosevelta traci pięć punktów do Piasta Gliwice i Lechii Gdańsk, ale biorąc pod uwagę jej formę od 5. kolejki, […]
20.04.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dylematy z rabaty
Dylematy z rabaty
1 miesiąc temu

I teraz pytanie? Kto jest bardziej zjebany? Stokowiec czy Rudnicki?

Psitka Messi co ma w dupie Kutalonie
Psitka Messi co ma w dupie Kutalonie (@psitka-messi-co-ma-w-dupie-kutalonie)
1 miesiąc temu

czy może jednak ty ?

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu

Lechia wygrywała ostatnio trochę. Najedzony pies mniej zaciekle walczy o kość od głodnego.

Psitka Messi co ma w dupie Kutalonie
Psitka Messi co ma w dupie Kutalonie (@psitka-messi-co-ma-w-dupie-kutalonie)
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

chyba nie widziałeś mojego psa. też jest rudy, jak skokowiec. choćby sie nawpierdalal jak dzik to i tak zabierze kolejną kość, zakopie, zeby tylko nikt inny jej nie dostał. rude to wredne

żelek
żelek
1 miesiąc temu

Weszło, odpierdolcie się od Stali, Wartę już wczoraj uwaliliście!!!

Weszło
21.04.2021

Historia Superligi: trzy dni chaosu

Miała zrewolucjonizować europejski i światowy futbol, rozruszać skostniałe struktury piłkarskie. Miała otworzyć piłkę nożną na młodych widzów i nowe rynki. Przede wszystkim jednak, Europejska Superliga miała odseparować najbogatsze kluby Starego Kontynentu od reszty towarzystwa i stworzyć dla nich sowicie opłacany kącik wzajemnej adoracji, znajdujący się w kontrze do fundamentalnych zasad rywalizacji sportowej. To się jednak […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Oficjalnie: Kolejne kluby rezygnują z Superligi

Już nie tylko kluby angielskie oficjalnie wycofały się z rozgrywek Superligi. Pierwszym zespołem spoza Premier League, który również podziękował za udział w tym projekcie, jest Atletico Madryt. Po chwili w ślady Hiszpanów poszedł Inter Mediolan.  Hiszpański zespół przed chwilą wydał na swojej stronie komunikat w tej sprawie. Podkreślono w nim, że zarząd klubu zebrał się […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Czy Stali uda się skorzystać z prezentu od Śląska? Lepszej okazji nie będzie

Po tym, jak wczoraj Podbeskidzie Bielsko-Biała w niewytłumaczalny sposób wypuściło z rąk zwycięstwo, przed Stalą Mielec kolejny raz szeroko otworzyła się furtka do tego, by wreszcie przeskoczyć w tabeli głównego rywala w walce o utrzymanie. Piłkarski los znowu puścił oczko do mieleckiej ekipy i ciężkim grzechem byłoby to, gdyby nie wykorzystała tej szansy. W dodatku […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Media: Alaba dogadał się z Realem Madryt

Nieco w cieniu zamieszania związanego z Superligą zanosi się na koniec innej sagi. David Alaba najprawdopodobniej przeprowadzi się do Hiszpanii i będzie grał w Realu Madryt.  Taką informację podał Max Bielefeld ze “Sky Sports”. Zdaniem dziennikarza Austriak lada moment podpisze pięcioletni kontrakt z Królewskimi. Szczegóły podobno zostały już ustalone, pozostaje oficjalne zamknięcie sprawy. Jednocześnie z […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Wietrzenie szatni Wisły? Pion sportowy potrzebny na wczoraj

Nawet kilkunastu zawodników może latem opuścić Wisłę Kraków. Z jednej strony to szansa, by przeprowadzić w Krakowie rewolucję kadrową i stworzyć zespół zdolny do walki o coś więcej niż walka w dolnej połowie tabeli. Ale tak po prawdzie – to też symptom tego, jak źle zarządzany jest pion sportowy “Białej Gwiazdy”. O ile o jakimkolwiek […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

I liga podała rozkład jazdy. Maraton Bruk-Betu

Ekstraklasę na szczęście omija masowe przekładanie spotkań, z zaległości do nadrobienia najwyższa klasa rozgrywkowa ma tylko mecz pomiędzy Stalą Mielec a Rakowem Częstochowa. Takiego komfortu może zazdrościć jej pierwsza liga, w której planach koronawirus zamieszał znacznie mocniej. Dziś Departament Piłkarstwa Profesjonalnego zakomunikował, jak będzie wyglądać nadrabianie zaległości.  Zaległe mecze rozegrane zostaną w trzech terminach: 5 […]
21.04.2021
Niezły numer
21.04.2021

Jeszcze osiem goli i Podbeskidzie zawstydzi defensywę Zagłębia Sosnowiec

To już ten czas, to już ten moment. Niewiele brakuje, żeby historia napisała się na naszych oczach. Podbeskidzie Bielsko-Biała wkrótce może dołączyć do panteonu legend Ekstraklasy. Jeśli w ostatnich trzech kolejkach tego sezonu rywale załadują im osiem bramek, przebiją wynik Zagłębia Sosnowiec sprzed dwóch lat. Tak, to wciąż będzie mniej niż 80 straconych goli. Jednak […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Kto zastąpi Jose Mourinho?

Jose Mourinho był pierwszym trenerem zwolnionym w erze Superligi. Chociaż ostatecznie nowy projekt prawdopodobnie nie wystartuje, nic nie przywróci Portugalczykowi pracy. Pożegnał się z Tottenhamem bez zdobycia choćby jednego trofeum.  Jednak zwolnienie to jedno, wszak później trzeba wykonać kolejny krok i zatrudnić kogoś innego. Wydawało się, że Daniel Levy – prezes Spurs – ma określony […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Wygasające kontrakty. Kogo może stracić Ekstraklasa?

Ekstraklasa powoli dobiega końca i już za chwilę będziemy emocjonować się tym, co dzieje się w gabinetach. Ale zanim kluby zaczną ogłaszać pierwsze letnie transfery, muszą wiedzieć, z kim uda się przedłużyć umowy. Wybraliśmy dwudziestkę najciekawszych piłkarzy Ekstraklasy, których kontrakty wygasają w czerwcu. Kryteria? Bardzo luźne. Czasem są to piłkarze, których kluby będą chciały zatrzymać, […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Guardiola zabrał głos w sprawie… kontuzji Lewandowskiego

Chociaż chyba nie znalazła się jeszcze trafna diagnoza co do tego, co tak naprawdę dolega Robertowi Lewandowskiemu, powoli godzimy się z myślą, że kapitan reprezentacji jeszcze trochę odpocznie. Był jednak czas, gdy na Paulo Sousie wieszano psy za wystawienie napastnika w meczu z Andorą.  W trakcie spotkania eliminacyjnego, Lewandowski doznał kontuzji. Początkowo niegroźny uraz wykluczył […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Właściciel Liverpoolu przeprosił swoich kibiców

Od oświadczenia Liverpoolu i dołączenia do Superligi do oświadczenia Liverpoolu i opuszczenia Superligi, minęło 47 godzin i 34 minuty. The Reds – tak jak inne angielskie kluby – zdecydowali się odstąpić od projektu, który podzielił piłkarski świat. Mimo że zamieszanie nie trwało długo, spotkało się z ostrą reakcją kibiców. Przed stadionem Chelsea fani protestowali tak […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Milion za Świerczoka. Czy to dobra cena?

„Przegląd Sportowy” podał, że Piast Gliwice może wykupić Jakuba Świerczoka za milion euro. Czas na podjęcie decyzji ma do końca kwietnia. Z jednej strony – Piast nigdy na nikogo takich pieniędzy nie wyłożył. Z drugiej… no, to Świerczok. Piłkarz, jak na polską ligę, ekscytujący. Pewniak, który może być kluczową postacią Piasta przez kilka sezonów. Przed meczem […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Banasik z pretensjami do sędziów: W pierwszej połowie ustawili spotkanie

Wczoraj, w bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu pierwszej ligi GKS Tychy pokonał 1-0 Radomiaka Radom. Dzięki temu zwycięstwu tyszanie przeskoczyli w tabeli ŁKS Łódź i wspomnianego rywala, ale po spotkaniu sporo mówiło się o sędziowskich kontrowersjach. W język przede wszystkim nie gryzł się Dariusz Banasik, trener gości.  – Przegraliśmy mecz, którego nie musieliśmy przegrać. Przed […]
21.04.2021
Prasówka
21.04.2021

“FIFA i UEFA oskarżające kogoś o chciwość to ironia historii i cynizm”

W środowej prasie dużo o Superlidze, choć nie wszystkie teksty są w pełni aktualne i uwzględniają wydarzenia z drugiej połowy wtorku. Oprócz tego raczej ligowa młócka. PRZEGLĄD SPORTOWY Dzień po ogłoszeniu powstania Super League część klubów zaczęła się wycofywać z projektu. We wtorkowy wieczór z udziału w rozgrywkach oficjalnie zrezygnowało sześć angielskich klubów, a media […]
21.04.2021
Felietony i blogi
21.04.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Przez długi czas dominującym nurtem w grach komputerowych (przynajmniej tych, które miałem przyjemność przejść) był dość cukierkowy obraz wojny. My dobrzy, tamci źli, oni umierają setkami, u nas jeden bohater, ale też taki z trzeciego planu, żeby za bardzo nie bolało. Na końcu dobro zwycięża, zło odchodzi, scenografia zmienia się na pastelową i żywą. Dopiero […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Marcin Bułka spadł do trzeciej ligi francuskiej

23 sierpnia poprzedniego roku Marcin Bułka siedział na ławce rezerwowych w finale Ligi Mistrzów. Nie powiemy, że był blisko zagrania w najważniejszym meczu sezonu, bo gdzieś tam obok niego był też Sergio Rico, który w razie potrzeby zastąpiłby Keylora Navasa, ale pewnie też nie zakładał, iż osiem miesięcy później zaliczy spadek z Ligue 2 na […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

OFICJALNIE: Angielskie kluby opuszczają Superligę!

Koniec plotek. Angielskie zespoły opuszczają Superligę. Mamy oficjalne potwierdzenia! Arsenal: – Wsłuchaliśmy się w wasze głosy i opuszczamy Superligę. Popełniliśmy błąd i za niego przepraszamy. Liverpool:  – Możemy potwierdzić, że rezygnujemy z planów tworzenia Superligi. United: – Nie będziemy brali udziału w Superlidze. Tottenham: – Oficjalnie potwierdzamy, że rozpoczęliśmy proces opuszczania Superligi. * Niesamowite. Czekamy […]
21.04.2021
Weszło
20.04.2021

Taki mecz, że nawet Magiera się uśmiechnął

Pierwsza bramka dla Śląska? Minorowa mina Jacka Magiery. Druga bramka dla Śląska? Minorowa mina Jacka Magiery. Trzecia bramka dla Śląska? Minorowa mina Jacka Magiery. Czwarta bramka dla Śląska? Szeroki uśmiech i naturalna radość na twarzy Jacka Magiery. To obrazek tego meczu. Podbeskidzie i Śląsk rozegrały meczycho, o jakim nie marzyliśmy nawet w najodważniejszych snach o […]
20.04.2021