post Avatar

Opublikowane 05.01.2021 13:01 przez

redakcja

Czasem w przypływie emocji palniesz taką głupotę, że nawet przeprosiny nie okazują się wystarczające. Z podobną sytuacją spotkał się Halvor Egner Granerud. Norweg po konkursie w Innsbrucku udzielił wywiadu, którym, delikatnie mówiąc, zdenerwował polskich kibiców. Do tego stopnia, że zaczęły do niego spływać groźby, żeby nie przyjeżdżał do Zakopanego.

Kiedy opadną emocje? Zapewne dopiero po tym, jak w Bischofshofen Kamil Stoch wyjaśni chojraka, który dopiero co wdarł się do czołówki, a już – nie tylko na progu – podskakuje. Ale może sprawa będzie ciągnąć się długo po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni? Czy norweski skoczek jest nowym wcieleniem Svena Hannawalda? 

Przypomnijmy dokładnie, co i jak.

Norweg wygrywał konkurs za konkursem, a tu nagle klapa – Turniej Czterech Skoczni zaczął od zaledwie czwartego miejsca. Nieco lepiej było w kolejnych zawodach, ale już Innsbruck okazał się dla niego wyjątkowy pechowy. „Pokrzywdzony” Norweg jednak zamiast wyłącznie narzekać – standardowo – na to, że mu nie powiało, postanowił rzucić kilka słów w kierunku Stocha.

– Warunki przez cały tydzień sprzyjały Polakom, dlatego to było bardzo irytujące widzieć go na pierwszym miejscu. Polacy mieli więcej szczęścia ode mnie, jak również od Geigera. (…) Kamil jest tak niestabilny, że jeszcze mogę go dogonić. W równych warunkach w Bischofshofen mogę z nim wygrać o 10 punktów w każdej serii. On wcale nie skacze tak cholernie dobrze, ale ma dobre wyniki – mówił.

Zachowanie, przyznajmy, jak na skoki narciarskie, w których raczej od lat każdy jest z każdym w dość dobrych czy poprawnych relacjach, mocno nietypowe. Szczególnie że, chłopie, atakujesz gościa, który niczym nie zawinił. Ba, pozamiatał konkurencję w tych zawodach, bo przecież Kamil wygrał z przewagą ponad dziesięciu punktów nad drugim Anze Laniskiem.

Wypadałoby, żeby Granerud skupił się przede wszystkim na sobie, swoich skokach lub, właśnie, pogodzie, jaka podczas nich mu towarzyszyła. Ale tego nie zrobił. Nie dziwiła nas zatem reakcja polskich kibiców, którzy byli mocno zirytowani zachowaniem 24-latka z Norwegii. Sparafrazujemy słowa popularnego Daria: oj, ale to nie do Kamila tak. Do Kamila nie.

Nie przyjeżdżaj do Zakopca!

Na tym się jednak nie skończyło. Otóż, jak podaje „Nettavisen”, media społecznościowe Norwega zaczęły zalewać fale nieprzychylnych wiadomości. Niektórzy polscy kibice mieli grozić Granerudowi przed przyjazdem do Zakopanego, gdzie 16-17 stycznia odbędą się zawody Pucharu Świata. – Było w nich sporo nienawiści. Cieszę się, że nie znam języka polskiego, bo dzięki temu nie rozumiałem wszystkiego, co do mnie napisano – mówił skoczek o otrzymanych wiadomościach, cytowany przez Onet.

Generalnie Granerud cały czas zbiera manto za to, co miało miejsce tuż po konkursie. Bo akurat, kiedy się już nieco uspokoił, wrzucił „oświadczenie” na Twittera, w którym wyjaśnił, że w sumie to nie miał nic złego na myśli. Był sfrustrowany, nie przepada za skocznią w Innsbrucku, a Kamila uważa za jednego z najlepszych w historii. Ale również wierzy, że w Bischofshofen jest w stanie go pokonać. Na dodatek – Norweg wysłał filmik do redakcji skijumping.pl, w którym powtórzył swoje przeprosiny.

https://twitter.com/HGranerud/status/1345814801344290816

Słowa wyrażającego skruchę zawodnika przemówiły do wielu kibiców. Na zasadzie: jest młody, niech mu będzie. Ale jak widać – nie do wszystkich.

Co my o tym myślimy? Niech Granerud przyjeżdża do Zakopanego, nie ma problemu. Natomiast, mimo że jego wcześniejsze słowa świadczą o pewnym braku klasy, przyjemnie jest zobaczyć w skokach trochę kontrowersji, które nie dotyczą tylko not za lądowanie, zmiany belek czy innych zastanawiających decyzji jury.

Pamiętamy w końcu, jak to wyglądało na początku XXI wieku. Wielki rywal Adama Małysza – Sven Hannawald – był swego czasu w Polsce wrogiem publicznym numer jeden. Celebrował swoje udane skoki, jakby trafił szóstkę w totka, co doprowadzało polskich kibiców do szału. I kiedy raz zjawił się w Harrachovie, obrzucili go śnieżkami. Nie ma co ukrywać, że nie przepadaliśmy też za chłodnym Janne Ahonenem. Albo Gregorem Schlierenzauerem czy Simonem Ammannem (choć akurat ta dwójka miała w Polsce swoich fanów), kiedy to w okolicach sezonu 2009/2010 kombinował z wiązaniami u nart.

W ostatnich latach raczej nie mieliśmy skoczka, który w Polsce wzbudzałby głównie negatywne emocje. No ale właśnie: Granerud ma potencjał, aby kimś takim się stać. Może mieć też co prawda miejsce inny scenariusz – Norweg nie będzie już wygłaszał kontrowersyjnych komentarzy, a po świetnym sezonie 2020/2021, jego forma opadnie. Co automatycznie ściągnie go ze świecznika.

Pewne jest zaś jedno – dzięki niefortunnej wypowiedzi Norwega triumf Kamila Stocha w całym Turnieju Czterech Skoczni może smakować tylko lepiej.

Fot. Newspix.pl

Opublikowane 05.01.2021 13:01 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 53
Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kapitan Jastrząb
Kapitan Jastrząb
1 miesiąc temu

Nie rozumiem zwlania tego na frustracje, skoro tak powiedział to takie myśli mu przez łeb przechodzą, proste. Druga sprawa to przeprosiny w którch mówi że Kamil jest jego idolem i jest jednym z najlepszych skoczków w historii, wchodzenie w dupe w które nikt nie wierzy. Śmieszny typ, jeszcze kilka miesięcy temu był średniakiem a teraz się uważa za drugie wcielenie Małysza.

Kapitan Jastrząb
Kapitan Jastrząb
1 miesiąc temu

zwalania*

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Ja na przykład nie rozumiem tego cyrku z wielkimi pretensjami polskich kibiców gościu był wkurwiony chlapnął głupotę a tu tragedia na pół Polski jakby kogoś zabił

Danny
Danny
1 miesiąc temu

Dobij ta kurwe Kamil

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Danny

Proszę państwa debil

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Jeden debil to nie problem. Ale 45ciu plusujących to już dramat 🙂

Bart
Bart
1 miesiąc temu

W harahovie było rzucanie sniezkami w svena. Dla mnie wstyd

Celestyn
Celestyn (@celestyn)
1 miesiąc temu

Taka mała lekcja pokory, żeby nie kłapać dziobem, tylko robić swoje. Zwykłym pierdoleniem prawdopodobnie pogrzebał sezon, bo skoro jest tak słaby psychicznie, że nie potrafi przegrywać w tym mocno loteryjnym sporcie, to pewnie nie przejdzie też tego hejtu. A Polacy norma, wróg musi być, więc nie odpuszczą i tak to się będzie kręcić.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 miesiąc temu

Reklama dyscyplinie robi swoje. Ludziska bendo znowu oglądać.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 miesiąc temu

Wielka mi afera.
Gość powiedział trochę za dużo bo jest butny, sfrustrowany i nie umie przegrywać (zresztą jak widać, gdy emocje opadły to się naprostował) a rodacy oczywiście obraza majestatu i syndrom oblężonej twierdzy. Husarie do Oslo najlepiej wyślijcie i nabijcie głowę Granelunda na pal, w ramach zadośćuczynienia za poniesione krzywdy 😀

Michał
Michał
1 miesiąc temu

W punkt, bez wroga Polacy nie potrafią funkcjonować. Mamy mocno rozdmuchane narodowe ego, a sama afera z dupy.

Referee
Referee
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

O jakim ego narodowym mówisz? Granerud jest niewychowanym patałachem, burakiem. Gówno jeszcze w skokach osiągnął a ma się za jakieś bóstwo?! Kim on jest? Troszkę grosza zarobił i mózg mu odleciał! W sporcie musi być przede wszystkim fair play i szacunek dla przeciwnika bez względu na osiągnięty wynik.

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  Referee

Napinaczy przeprosil i sprawa załatwiona. Chcesz żeby przeprosił drugi raz wtedy ci przejdzie?

cmA
cmA
1 miesiąc temu

Wystarczy jak ty pokicasz tam na kolanach i mu zrobisz laske w ramach przeprosin za polskich kibiców

Kartofel
Kartofel
1 miesiąc temu
Reply to  cmA

Dobrze napisane takie mendy co na swój naród plują i za wszystkie wydumane winy przepraszają i w cudze piersi się biją

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Kartofel

Człowieku gościu chlapną głupotę a wy robicie z tego taki problem jakby kogoś zabił

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Kartofel

Kolega wyraźnie obśmiał tylko pewną przywarę, a nie pluł na naród. Równie dobrze mógłbyś zbluzgać Fredrę. Zabawne, że kryminaliści, analfabeci i narkomani uważają się za największych patriotów, nie widzą, że są tylko marginesem społecznym, patologią, której naród się wstydzi.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 miesiąc temu
Reply to  cmA

Te, medrku z 22:38, nie wnikam w Twoje upodobania i metody spędzania wolnego czasu, ale proponuję czasem wyciągnąć kij z tylnej części ciała.
Polacy i tak pewnie pokażą jutro Norwegowi kto jest lepszy. I to w sportowej walce, a nie pseudo bijatyce na inwektywy sfrustrowanych januszy i donkiszotowych obrońców ojczyzny.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 miesiąc temu

Za Svenem to może narty nosić.

Dingo
Dingo
1 miesiąc temu

Nie mam pojęcia kim jest ten człowiek, ale czuję że januszerka zrobi mu piekło przed telewizorami 🙂

Miki
Miki
1 miesiąc temu

Eee… tam. Prawda jest taka, że wywołało to takie oburzenie tylko dlatego, że to skoki narciarskie, gdzie zawodnicy boją się obok siebie pierdnąć.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu

Kowalczyk miała swoją Marit Bjoergen, a Stoch Graneruda…

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Nic takiego strasznego nie powiedział, jesteśmy przewrażliwieni na swoim punkcie

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Dokladnie: wóda i disco polo w natarciu, na husarskich skrzydlach.

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu

Ssij jaja

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Bahahahaha

Nie jesteś u siebie w klubie gejowskim. Powściągnij chuć, człowieku 🙂

poznaniak
poznaniak
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Nadstawiaj puchol niech ci spluwaja oraz dupe niech cie dymaja a ty znos to z usmiechem na ustach

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle (@dzikie-bydle)
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Jak to u nas. Jedni agresywnie reagują na atak na Polskę, drudzy za wszelka cenę chcą tę Polskę zgnoić. Od razu „wóda disco polo heuehueheueheu” , a wiecie że Niemcy też go jechali? A i Norwegowie za to też? i NIE TYLKO za to. Za to że zachowywał się jak buc wobec Geigera po MŚ w Lotahc w Planicy. Niemniej Janusze z groźbami powinni się leczyć. Jprdl laskę mu atakowac.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikie Bydle

Nie chce zgnoic Polski, tylko mnie mdli, jak debile wstyd Polsce przynosza.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle (@dzikie-bydle)
1 miesiąc temu

Dobrze. Ale u nas to jest plaga. Debile i Julki wyzywają teraz Stocha. Niczym się nie różnią od Januszy husarskich.

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu

Chcesz, temu służą takie debilne komentarze jak twój i za brak miłości do ojczyzny będziesz ssał jaja

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Bahahahaha

Co ty wiesz o miłości do Ojczyzny, mefedroniarzu 🙂 Nawet nie wiesz, że to słowo pisze się wielką literą.

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Ssij jaja

Poznaniak
Poznaniak
1 miesiąc temu

Egner Granerud to kompletny idiota jak zdecydowana wiekszosc norweskich pasjonatow sportow zimowych Nie da sie zapomniec co smiecie robili z Justyna Kowalczyk ich szydera kpina i odzywki byly nie do zniesienia Egner powinien dowiedziec sie w Zakopanem ze jest smieciem i ze sa granice absurdu ktorych przekraczac sie nie da Stosowne komentarze w prasie soczysty wydzwiek we wszystkich mediach powinny zrobic swoje tym bardziej ze w stosunku do kadry skoczkow czy sportowcow z kraju innego anizeli Polska zadna z parszywych norweskich wypowiedzi na pewno nie ujrzalaby dziennego swiatla.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Poznaniak

Idiotami sa polscy kibice, zwlaszcza wąsaci fani skoków. Sportowiec ma prawo sprowokowac rywala, twierdzac, ze jest od niego lepszy. Kibic nie ma prawa grozic sportowcowi smiercia. I jeszcze obrazeni, co za dno.

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu

Ssij jaja

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle (@dzikie-bydle)
1 miesiąc temu
Reply to  Poznaniak

Granerud zchował się jak buc, ale reszta Norwegów pokazał klase. Hilde go opieprzył,Evensen też, SToeckl naprostował. Nie zapominajmy że Braathen ich Dyrektor najmocniej chciał wszystkich w TCS jak nas swaby wyejabły

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikie Bydle

A jakby Piotrek Zieliński wypalił w wywiadzie, że w pojedynkach jeden na jeden 10 razy kiwnie Hummelsa? 🙂 Byłaby gównoafera i groźby: nie przyjeżdżaj do Niemiec, bo cię zajebiemy? I nazwałbyś go bucem, który obraził Niemcy? A może cieszyłbyś się, że w końcu przeskoczyło mu coś w głowie, nieprawdaż? Wyluzujcie. Ten cały Granerud to szczyl, startuje w TCS a nie w wyborach na premiera Norwegii. Jak sportowiec mówi w wywiadzie, że jest lepszy od rywala, to jakaś obraza całego narodu i zbrodnia niesłychana? Co miał powiedzieć? Że jest chujowy i nigdy ze Stochem nie wygra? Może chciał sobie dodać pewności siebie albo zasiać ziarno niepewności w groźnym rywalu? Wojna psychologiczna to element sportu, a tu afera jakby mu narty ukradł 🙂 Naprawdę, jesteście niepoważni. Ty sam napisałeś, że to atak na Polskę. Serio tak myślisz?

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 miesiąc temu

Trzaskopikiewicz, dokładnie. Jak Yoyu miał sezon konia to sami robili memy w stylu „ile można wygrywać” lub „daj wygrać rodakowi” czy „by sobie Japaner ryj rozwalił” i było wszystko spoko, ale tak to już jest z tym bydłem. Inni niech się łamią, by Polacy wygrywali, ale jak rywal poleci otwartym tekstem to ból dupy, ale jak się domyślam w sezonie, gdy rywali gnebil Yoyu to inni zawodnicy myśleli kiedy sami coś wygrają, ale nie pucowali się z tym. Młody wpadł i od razu trzeba Norwegii wypowiadać wojnę. Buahaha.

MMC
MMC
1 miesiąc temu

Ale gdyby Granerud powiedział „jestem w dobrej formie, wygram ze Stochem o 10pkt” to by miało zupełnie inny wydźwięk niż „Stoch ma farta, jest niestabilny, w każdym skoku bym go odstawił tylko sprzyjają mu warunki”. Ta wypowiedź śmierdzi brakiem szacunku po prostu.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
1 miesiąc temu

Grozby karalne pod adresem norweskiego sportwca to nie afera. Ale jego slowa, ze jest lepszy od innego to juz afera. Potem zdziwienie, ze maja nas za dzikusow.

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu

Ssij jaja

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle (@dzikie-bydle)
1 miesiąc temu

Chłopak zachował sie jak gówniarz. Zwrocil na to uwage Hilde,Evensen, trener Stoeckl. Norwegowie przeprosili. Nie zapominajcie że to Dyrektor Norwegów najmocniej naciskał zeby Polaków dopuszczono do startu w TCS w Oberstdorfie.

A u nas jedni debile wrećz chcą go zajebać,podpuszczając sie głupkom z Norweeskich mediów i polskich, a drudzy nagle że Polacy powinni sie biczować, że Stoch wygrywał fartem i jest nierówny

Jak zwykle wszystko podzielone xd Granerud wkurwiał wszystkich. Niemców,którzy mieli pretensje że Geigera olał po tym jak przegrał medal w Planicy, a Norwegowie że nie szanuje kolegów.

Niemniej przeprosił. Nie ma za co go chwalić,ale też nie ma co grozic mu śmiercią, a od reszte Norwegów oprócz tej marnej dziennikarzyny któa z nim wywiad przeprowadziła nie ma co jechać. Niech sobie chłopaki po prostu skaczą.

KanielOutis
KanielOutis
1 miesiąc temu

Nie przepadaliśmy za Ahonenem? Chyba Wy. Dla mnie zawsze ulubiona trójka – Małysz, Funaki, Ahonen.

Pedro de Varsovia
Pedro de Varsovia
1 miesiąc temu

Mój punkt widzenia jest taki, ze gdyby mniej sie o tym mówilo i pisalo, to tematu za chwile by nie bylo. Pokazac w dniu wydarzenia, dorzucic wypowiedzi róznej masci fachowców i specjalistów i w zasadzie to wszystko.
Popelnieniem takiego artykulu, chcial- nie chcial, wplywa sie na utrwalenie tego „wydarzenia”.
Norwegowi soda odpalila po pasmie dobrych skoków, ale teraz wlasnie sie bedzie uczyc jak ciezko jest pozostac na szczycie i jak bedzie wzrastac presja po kazdym kolejnym srednio udanym skoku.
A ja pisze bez polskich znaków, bo nie mam ich w klawiaturze 🙂

Anna
Anna
1 miesiąc temu

nie rozumiem co wy się do tak czepiacie sportowiec ma prawo strytykować rywala a kibic nie ma prawa zawodnikowi grozić i jak dla mnie to właśnie Granerud wygra turniej czterech skoczni

Gzo
Gzo
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

…ojej prosze „wypluc te slowa”…ale znajac nasz los tak moze sie stac.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 miesiąc temu

Widać, że Norwegowie nie potrafią przegrywać, ciekawe czy skoczkowie też są astmatykami , pewnie nie… bo tutaj inhalatory na nic się nie przydają 😉
Za swoje zachowanie i słowa raz wypowiedziane trzeba zapłacić…
Przeprosiny nie wystarczą, jeżeli wiesz, że ten zawodnik myśli dokładnie to samo co mówił po konkursie.
T4skoczni jest zawsze ciekawy, bo wielokrotnie ktoś kto przed tym turniejem wszystko wygrywał i był typowany na zwycięzcę, na końcu zostawał największym przegranym.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 miesiąc temu

A bo sie zle cieszyl.
To sa jakies normy jak mozna sie cieszyc, a jak w polandii nie wypada bo mozna obrazic ten katolicki narod ?
I cala reszta wyglada tak samo. Podbil babie oko bo miala inne zdanie, zgwalcil bo sie prosila, itd.
co za kraj…

Kartofel
Kartofel
1 miesiąc temu

Spierdalaj z tego kraju

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

ja lubiłem Ahonena…

Weszło
25.02.2021

Ogromne męki Milanu, Slavia wykopała Leicester, fart Olympiakosu

Kiedy wicelider Serie A do awansu w dwumeczu z Crveną Zvezdą Belgrad potrzebował rzutu karnego i fury szczęścia, to mamy prawo mówić o kompromitacji. Co więcej, Rossoneri w obydwu spotkaniach przez długi czas grali w przewadze jednego zawodnika. I co? I mimo to nie potrafili Serbom zagrozić. W rewanżu na San Siro o wynik drżeli dosłownie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Sousa ma kolejny problem. Grosicki już na pewno nigdzie się nie ruszy

– Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaje – napisał dziś Kamil Grosicki na Twitterze. Wszystkie furtki są zamknięte. Czy pomocnikowi przejdzie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Zieliński kręci sezon życia, grad bramek w Anglii i Szkocji, norweska niespodzianka

Który to już raz w tym sezonie mówimy, że Piotr Zieliński staje na wysokości zadania? No, przynajmniej kilka razy w ostatnich miesiącach tak się zdarzyło. Jasne, dla samego Napoli ten wieczór nie był zbyt szczęśliwy, ale polski pomocnik może być ze swojej postawy zadowolony. To samo może czuć kilka ekip, które zdobyły już awans do […]
25.02.2021
Weszło FM
25.02.2021

Piątek w Weszło.FM! Co na naszej antenie?

Piątek rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a skończymy „Hyde Parkiem”. W ciągu dnia dużo piłki, żużla i innych sportów! Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Adam Kotleszka i Michał Łopaciński. Nie zabraknie humoru, horoskopów i zapowiedzi meczów Ekstraklasy. 10-11:30: „Dwóch Zgryźliwych Tetryków” Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz jak co tydzień w […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

QUIZ: 3 NA 1! CZY ROKI OGOLI KOWALA, OLKIEGO I BIAŁKA, KTÓRZY ZAGRAJĄ W JEDNEJ DRUŻYNIE?

Dzisiaj wyjątkowy Quiz. Quiz, którego nie powinien wygrać Roki, bo będzie się mierzył z trzema przeciwnikami: Kowalem, Olkim i Białkiem. Ale czy nie wygra? To już naprawdę trudno przewidzieć. A może łatwo… Zapraszamy od 19:30! 
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Odpalamy szklaną kulę. Wróżby przed powrotem pierwszej ligi

Pierwsza liga wróciła zaległymi meczami w ostatni weekend, choć jeszcze nie wszystko zostało nadrobione. Niektórzy z pierwszoligowców już ponad dwa tygodnie temu mieli okazję, by zaprezentować się w Pucharze Polski. Inaugurujący rozgrywki mecz miał zostać rozegrany z Niepołomicach, choć jego gospodarzem jest Resovia, a ostatecznie piłkarze zagrają w Rzeszowie na sztucznej murawie. Czy wszyscy nadążają? […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Pozwólcie, że wrócę do historii. Bo co to by był za cykl felietonów coczwartkowych, gdybym nie rzucił wam czasem w twarz jakimiś zakurzonymi archiwaliami. W czasach, gdy piłka nożna to był jeden mecz Ligi Mistrzów na czternastocalowym Sanyo, strona 201 w Telegazecie i, jak się udało wyżebrać u rodziców, jakaś „Piłka Nożna”, istniał piłkarz imieniem […]
25.02.2021
Anglia
25.02.2021

Poznajcie Brentford. Ekipę, która w końcu jest gotowa na Premier League

Na dobrą sprawę poważnie spróbowali dwa razy. Rok temu, gdy zajęli miejsce numer trzy i w sezonie 2014/15, gdy udało się finiszować na pozycji piątej. Poza tym średnio – a to byli jedenaści, a to dziewiąci. A jednak przez cały ten czas, który minął od awansu Brentford do Championship, kiełkuje myśl, że to projekt obliczony […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Zoran Arsenić w Rakowie – ruch mało szałowy, ale zrozumiały

Zoran Arsenić w Rakowie Częstochowa to jeden z ciekawszych ruchów kadrowych klubów Ekstraklasy w ostatnim dniu zimowego okienka. Czy to w takim razie pokazuje, jak nudny był na naszym podwórku finisz transferowy? Trochę tak. I choć powrót Arsenicia do polskiej ligi nawet minimalnie nie zwiększył u nas poziomu ekscytacji, to z perspektywy drużyny Marka Papszuna […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Powrót Napoli, Arsenal za burtą? Szukamy niespodzianek i okazji w Lidze Europy

Liga Europy powoli staje się coraz bardziej konkretna. Dziś poznamy zespoły, które przejdą do kolejnej rundy, więc stawka rośnie, bo to nie tylko prestiż, ale i spore pieniądze. Najciekawsze spotkania? Wybraliśmy dla was cztery mecze, na które warto zwrócić uwagę. A przede wszystkim – w których możemy znaleźć szansę na ogranie bukmacherów. Sprawdźcie nasze typy […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Sędziowie wcale nie są karani za podejście do monitora

„Przegląd Sportowy” na dzisiejszej okładce bije w oczy tytułem o absurdzie VAR-u. Tekst z „PS” kreuje obraz rzeczywistości, w której sędziowie mogą się bać podejścia do monitora, bo to obniży ich notę w arkuszu obserwatora. I jeśli faktycznie by tak było, to mielibyśmy problem i nazywanie tego „absurdem VAR” byłby uzasadnione. Problem w tym, że […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Stan kadry na miesiąc przed debiutem Paulo Sousy? No tak średnio, byśmy powiedzieli

Za miesiąc dojdzie do pierwszego meczu reprezentacji Polski z Paulo Sousą jako selekcjonerem. Portugalczyk na wejściu starał się zarażać optymizmem i pozytywnym myśleniem, ale ostatnio otrzymywał kilka sygnałów mogących jego zapał nieco ostudzić, przynajmniej w zaciszu gabinetu, gdy nikt nie widzi. Czy faktycznie są podstawy, by uważać, że nowy selekcjoner już na starcie ma w […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Co się działo w polskim deadline day? Podsumowanie

Okno transferowe w Polsce zostało zamknięte. Nie będziemy was czarować – nie siedzieliśmy wczoraj wbici w fotel, odświeżając napływające newsy. Daleko nam do emocji, jakie ostatni dzień okienka wywołuje chociażby w Anglii. Co nie oznacza, że nie doszło do żadnych ciekawych ruchów. Poniżej podsumowujemy w szybkiej pigułce wszystko, co wydarzyło się wczoraj. Uros Radaković -> […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

PRASA. Sędziowie są karani za poprawianie decyzji przez VAR. „To absurd”

– Oglądając mecze ekstraklasy, czasami można mieć wrażenie, że sędziowie główni niezbyt ochoczo biegają przed monitory VAR, aby sprawdzić, czy ich boiskowa decyzja była słuszna. W przeszłości zdarzało się tak nawet przy kontrowersyjnych sytuacjach, przy których interwencja technologii wydawała się oczywistością. Porozmawialiśmy z kilkoma arbitrami, obserwatorami i zapytaliśmy – dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

W Sparcie Praga zawalał, gdzie indziej się sprawdzał. Uros Radaković w Wiśle Kraków

Wisła Kraków w ostatnim dniu zimowego okna transferowego pozyskała nowego stopera. Tym samym dołączyła do mniejszościowego grona klubów Ekstraklasy, które wykonały jeszcze jakieś przychodzące ruchy kadrowe. Do końca sezonu ze Sparty Praga wypożyczony został Serb Uros Radaković.  „Biała Gwiazda” idzie zatem czeskim śladem we wzmacnianiu tej pozycji. Wyciągnięcie Michala Frydrycha ze Slavii Praga okazało się […]
25.02.2021
Hiszpania
25.02.2021

Upokorzenie Seamana, moment chwały Nayima. Jak Real Saragossa podbijał Europę

Real Saragossa po 26 kolejkach hiszpańskiej LaLiga2 zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli. Wszystko wskazuje zatem na to, że Los Maños – zamiast myśleć o powrocie do elity – będą się musieli porządnie postarać, by nie zlecieć na trzeci poziom ligowy. Ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej Real grał w sezonie 2012/13. Ostatni raz miejsce w […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Napoli, Milan, może Arsenal… Kto wyleci dziś z Ligi Europy?

Znamy pierwszego uczestnika 1/8 finału Ligi Europy. Tottenham Hotspur rozbił w dwumeczu austriacki Wolfsberger AC aż 8:1 i już jest pewny udziału w kolejnej fazie rozgrywek. Jednak wiele dużych firm rywalizujących w tym sezonie o europejski puchar pocieszenia takiego luksusu jak „Koguty” na razie nie ma. Rewanżowe starcia z ich udziałem wcale nie zapowiadają się […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Czwartek w WeszłoFM: Echa Ligi Mistrzów, zajawka derbów Poznania, a wieczorem Liga Europy

W czwartek na naszej antenie dominować będzie piłka! Dzień rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Nie zabraknie ciekawych anegdot, zapowiedzi Ligi Europy i wyjątkowych gości, którzy opowiedzą nam o dyscyplinie sportu zwanej… […]
25.02.2021