post Avatar

Opublikowane 22.12.2020 16:24 przez

Szymon Janczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała ma nowego trenera – już oficjalnie. Zanim dobre wieści przekazał kibicom klub, biały dym uniósł się znad… miejskiego ratusza. Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ogłosiła wszem wobec: „Górale mają nowego selekcjonera”. Z jednej strony: nie wygląda to poważnie. Ani trochę. Z drugiej: skoro trenera i tak wybrano w gabinetach polityków, a nie w gabinetach klubowych, to ciąg logiczny został zachowany. Pierwsi pochwalili się ci, którzy wyboru dokonali.

W Bielsku-Białej obserwujemy właśnie podręcznikowy przykład tego, jak nie powinno wyglądać sterowanie klubem piłkarskim. Dobrze wiemy, że kluby będące w rękach miasta często są świadkami kuriozalnych sytuacji. A to prezes z nadania, a to matka/ciotka/córka/syn jakiejś ważnej persony potrzebuje posady, to wrzucimy go do klubu. I Podbeskidzie to wręcz wzorcowy przykład patologii. Nie chodzi już tylko o to, jak wyglądała dziś strona miejska…

… a jak w tym samym czasie wyglądała strona klubowa.

Chodzi o to, że – z tego co słyszymy – to właśnie w ratuszu wybrano nowego trenera. Trenera, za którym nie przemawia nic poza tym, że akurat jest lubiany przez lokalnych polityków. Bo z całym szacunkiem do Roberta Kasperczyka: jeśli od czterech lat był poza zawodem i zajmował się skautingiem, to chyba on sam dobrze wie, że był tego jakiś powód. Tych powodów widzimy nawet kilka.

  • 1,14
  • 0,78
  • 1,00
  • 1,17

To średnia punktów w czterech klubach, które po odejściu z Podbeskidzia prowadził Kasperczyk. Katastrofa. Ale jak już wspomnieliśmy, Kasperczyk ma pewien atut.

Wspólne sukcesy trenera i radnego

 […] Trafiłem na człowieka, który po półrocznej, niezbyt dobrze zapowiadającej się pracy, zaufał mi i powiedział, że zamykamy projekt utrzymania Podbeskidzia w 1. lidze, dostaje pan ode mnie zielone światło, spotykamy się po kilku kolejkach i zobaczymy, co będzie.

To o mnie, tak?

 Tak, tak.

PODBESKIDZIE – LEGIA – LEGIA WYGRA WIĘCEJ NIŻ TRZEMA GOLAMI – KURS 3.85 W TOTALBET!

To fragment programu „Przystanek Okrzesik”, który w trakcie kampanii wyborczej promował kandydaturę Janusza Okrzesika na stanowisko prezydenta Bielska-Białej. Osobą, która tak ciepło wypowiada się o Okrzesiku, jest… Robert Kasperczyk. Polityk prezydentem miasta nie zostal, jednak dziś jest przewodniczącym Rady Miejskiej. W programie o Kasperczyku mówi tak:

„Zaufałem temu człowiekowi, to jedna z moich najlepszych decyzji, nie żałuję jej. […] To jest człowiek, który jest żywym dowodem na to, że po nocy przychodzi dzień. Po kiepskim sezonie może nastąpić najlepszy w życiu. Dziękuję panu za wspólną pracę i mam nadzieję, że jeszcze to powtórzymy”. 

Okrzesik postawił na Kasperczyka, gdy był prezesem Podbeskidzia. Tę funkcję sprawował w latach 2009-2012. Jak widzicie wyżej, obaj panowie wspominają tę współpracę bardzo dobrze. Zresztą wystarczyło śledzić social media bielskiego radnego, żeby utwierdzić się w tym przekonaniu. 6 grudnia, czyli jeszcze przed zwolnieniem Krzysztofa Brede z klubu, radny Janusz zapostował – zapewne zupełnie przypadkowo – pewne wspomnienie.

„Nie wiem czemu, ale ostatnio przypomniał mi się początek mojej prezesury w Podbeskidziu. Pewnie wielu z was zna opowieść, jak to zaufałem Robertowi Kasperczykowi i po słabiutkiej wiośnie, wbrew powszechnej opinii pozwoliłem mu pracować z drużyną. Skończyło się awansem. Ale mało kto wspomina inną historię, pół roku wcześniejszą. Przecież moją pierwszą decyzją było zwolnienie Marcina Brosza. Świetnego trenera, mądrego człowieka, odnoszącego z Podbeskidziem sukcesy w poprzednich latach. To nie była łatwa decyzja, ale jedyna możliwa, by przełamać impas w drużynie. Jestem pewien, że na nasz sukces wtedy złożyły się obie te decyzje. I obu tych trenerów darzę do dziś sympatią, mam nadzieję że z wzajemnością”.

Natomiast trzy dni temu Janusz Okrzesik podzielił się tekstem Michała Treli o zupełnie przypadkowym tytule – „Dlaczego czasem warto zwalniać trenerów”?

Bez trenera i bez mapy

A teraz zestawmy te zupełnie przypadkowe posty radnego z tym, co mówił nam ostatnio Bogdan Kłys, czyli prezes Podbeskidzia.

„Ja nie wszedłem do szatni o trzynastej po treningu, ja byłem przed treningiem – około 9:15. Powiedziałem: w tym momencie nic się nie zmienia, do piątkowego meczu przygotowuje was trener Brede. Takich słów użyłem. Potem miałem spotkanie o 14:30 z właścicielami. Trudno się oburzać, że doszło do konsultacji, właściciele musieli usłyszeć, jakie są decyzje co do dalszej działalności klubu. W związku z tym uważam, że zostałem źle zrozumiany.

Czyli pan zwolnił trenera, czy właściciele?

Rozmawialiśmy na spotkaniu. Jeżeli ktoś by mnie przekonywał, że powinno być inaczej, mogłoby być inaczej. Z trenerem Brede też byłem umówiony, że jak pewnego dnia dojdziemy do ściany, to się rozstaniemy”. 

LEGIA WYGRA Z PODBESKIDZIEM & OVER 2.5 GOLA – KURS 1.95 W TOTALBET!

W tej samej rozmowie usłyszeliśmy też, że „dało się wyczuć, jakie ja mam nastawienie, jakie mają właściciele”. Czyli łącząc kropki – co specjalnie trudne nie jest – szybko trafimy na myśl: zaraz, zaraz, czy Brede przypadkiem nie został zwolniony w ratuszu? To teraz spójrzcie, jaką interpelację złożyli radni „Wspólnie dla Bielska-Białej” przed meczem z Piastem Gliwice.

Wszystko jasne. I nie zrozumcie nas źle, bo rozumiemy, że cierpliwość mogła się wyczerpać. Natomiast tutaj mamy do czynienia z szeregiem absurdów.

  • W ratuszu decydują o tym, co zrobić z trenerem
  • Postanawiają go zwolnić przed ostatnim meczem w rundzie, zamiast rozstać się po zakończeniu jesieni
  • Nie mając w dodatku nikogo na jego miejsce, przez co zespół prowadzi asystent
  • Okazuje się, że w ogóle nie ma nikogo na jego miejsce, bo casting na następcę nie ma końca

Wokół Podbeskidzia przewijały się co chwilę nowe nazwiska. Ireneusz Mamrot, Łukasz Surma, Artur Skowronek. Faktem jest, że nie były to tylko plotki. Problem bielszczan polegał na tym, że poważniejsi trenerzy nie za bardzo chcieli się w tę misję pakować. Nie jest ona łatwa, bo trzeba przebudować pół zespołu. A potem odrobić straty do rywali. Domyślamy się też, że pozostałych kandydatów mogło trochę wystraszyć to, w jaki sposób wybór nowego trenera się odbywa. I wcale im się nie dziwimy.

Kto rządzi Podbeskidziem?

Bo czy tak to powinno wyglądać? Janusz Okrzesik może uważać, że zna się na piłce. Awansował kiedyś z Podbeskidziem do Ekstraklasy, coś mu wyszło. Natomiast z jakiegoś powodu w klubie już nie pracuje, więc jego oczywiste sugestie co do tego, co trzeba było zrobić z poprzednim szkoleniowcem, czy wybór nowego trenera, którym jest jeden z jego ulubieńców, są absurdalne. Ktoś powie: ale miasto to właściciel, więc jako jego przedstawiciel miał prawo tak robić. Nie, tak po prostu nie przystoi. Może jeszcze referendum trzeba było zrobić? Po coś chyba w tym klubie jest prezes, są osoby odpowiedzialne za dział sportowy. Bogdan Kłys mówił nam, że nowego szkoleniowca zaakceptuje Jan Nezmar, który ma być doradcą Podbeskidzia.

Wyobrażacie sobie, żeby Nezmar, który odnosił sukcesy jako dyrektor sportowy w Czechach, podpisał się pod ściągnięciem trenera, który nie jest już nawet trenerem, ale dobrze się kojarzy?

Nie. Nikt poważny by się pod czymś takim nie podpisał. Nieważne, jak wielkie zasługi dla Bielska-Białej ma Kasperczyk. Grzegorz Lato też ma zasługi dla Stali Mielec, a jednak z jakiegoś powodu po zwolnieniu Dariusza Skrzypczaka nikt nie wpadł na pomysł: weźmy Latę, bo pisał historię Stali.

PODBESKIDZIE NIE STRZELI GOLA LEGII – KURS 2.32 W TOTALBET!

Dodatkowo cała ta sytuacja mocno uderza w wizerunek prezesa Kłysa. Wiemy, że w ostatniej rozmowie z nami nie wypadł zbyt dobrze, próbując tłumaczyć, co tak naprawdę się dzieje. Z drugiej strony widzimy też, że na dobrą sprawę musiał świecić oczami za decyzję, która niekoniecznie należała do niego. We wspomnianym wywiadzie padło zdanie, że prezes nie zna się na piłce. Niektórzy odebrali to jako kompromitację, jednak nie ma w tym niczego kompromitującego. Wręcz przeciwnie. Bogdan Kłys mówi: ja jestem prezesem, od piłki mam dział sportowy, któremu ufam i który oceniam. Weźmy teraz naszą rozmowę z Kłysem sprzed sezonu. Padają w niej dokładnie te same słowa – to dział sportowy odpowiada za to, co widać na boisku. Prezes odpowiada za to, żeby ten dział ocenić i żeby wszystko zgadzało się w sejfie.

I część tej rozmowy poświęcona budżetowi i planom klubu zdecydowanie nie stawia prezesa Podbeskidzia w złym świetle.

Dlatego to, co dzieje się teraz w Bielsku-Białej budzi tym większy niesmak. Typowy scenariusz pięknej katastrofy: jest sukces, więc obudzili się ludzie, którzy chcą coś na tym ugrać. Świetnie, super. Pozostaje tylko pytanie: czy kiedy okaże się, że zatrudnienie trenera, który na papierze nie daje żadnej gwarancji, że uda się utrzymać Podbeskidzie w lidze, było błędem, radny Okrzesik znów tak ochoczo wrzuci na swoją stronę tekst o tym, dlaczego czasem warto zwalniać trenerów? Czy będzie z nostalgią wspominał czasy ich wspólnych sukcesów? Czy może wszyscy ci, którzy przejęli lejce furmanki, wycofają się i wypchną przed szereg Kłysa, żeby ten tłumaczył się z porażki?

Cóż, jesteśmy ciekawi, choć domyślamy się, jak to będzie wyglądało.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Opublikowane 22.12.2020 16:24 przez

Szymon Janczyk

Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81
2 miesięcy temu

oj tam ktoś się dziwi nepotyzmem? na podkarpaciu? w dawnym rejonie kazia grenia?
hahaha

Yogi
Yogi
2 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Miszczu, z geografii to pewnie piątki na koniec roku nigdy nie miałeś, co?

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
2 miesięcy temu
Reply to  Yogi

Yogi, o czym ty chłopie piszesz? On trójki w życiu nie miał.

Biały Kaktus
Biały Kaktus
2 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

yyyyyy gdzie?

Regis
Regis
2 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

U nas nie takiego klubu. To jest chyba gdzieś na morzem…

nikita
nikita
2 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Żeby pomylić Podbeskidzie z Podkarpaciem to trzeba mieć łeb.

Yogi
Yogi
2 miesięcy temu

Od lat powtarzam, że jedna z największych patologii polskiej piłki klubowej jest fakt, że kluby w znacznej mierze są w rękach samorządów. To powoduje brak długofalowej wizji, poczucie wiecznej tymczasowości, skupiani się na tu i teraz, no i na przejadaniu publicznych pieniędzy. I nie ważne, czy to Bielsko, Chorzów, Zabrze, Płock czy Pcim Dolny.

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Wg danych znalezionych w internecie – właścicielem Podbeskidzia w 65% jest gmina Bielsko-Biała.
Nie ma w tym nic zaskakującego. Patologiczne sytuacje, nepotyzm, wykorzystywanie – tak naprawdę – pieniędzy podatników do finansowania Podbeskidzia, a potem najlepiej jakieś dokapitalizowanie w Kielcach – to nie zniknie być może aż do momentu, w którym kluby przestaną być własnościami gmin, powiatów, miast, i tak dalej. Oczywiście, żeby nie było, nie chcę przedstawiać tutaj jakiegoś skrajnie neoliberalnego podejścia, bo w rękach prywatnych inwestorów też może do takich sytuacji dochodzić – będą pojawiały się ludzie jak Filipiak, Wojciechowski, czy Drzymała, ale do momentu w którym inwestują oni w to własne, a nie czyjeś pieniądze – niech zabawa trwa.
No taki Nowy Sącz. Dlaczego pieniądze z podatków pana X z Nowego Sącza mają iść na klub piłkarski, jeśli on interesuje się akurat kajakarstwem? Cyrk w Nowym Sączu teraz jest równie absurdalny jak był, kiedy grali w Ekstraklasie, a stadion na który mieli czekać rok, żeby przy utrzymaniu grać u siebie a nie w Mielcu? Nie ma go. W ogóle, w większości miast gdzie kluby są miejskie sprawa wygląda prosto – będzie awans, będzie stadion. A potem grają rok w wyższej lidze, stadionu nie ma, najlepiej jakby w sumie spadli – bo nie będzie problemu. I trudno się tym miasto dziwić.
W przypadku więc takiego Podbeskidzia – dlaczego w sumie miastu ma się bardziej opłacać grać w Ekstraklasie niż w 1. lidze? No pieniądze pieniądze z transmisji, tak, to może być powód. Z punktu widzenia chęci zadowolenia mieszkańców? Średnia frekwencja z 1. ligi – koło 4 tysięcy widzów. Bielsko-Biała ma 170 tysięcy mieszkańców. Czy Panom Okrzesikowi, czy Klimaszewskiemu zależy na wielkim sukcesie klubu, żeby Ci ludzie doszli do wniosku TO DZIĘKI WŁADZOM GRAMY W EKSTRAKLASIE i poszli głosować na nich w następnych wyborach?

gdfgfjgfdjgfjhfdsgdsgdaa
gdfgfjgfdjgfjhfdsgdsgdaa
2 miesięcy temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Trafili kupon z kursem 403!!! skan na blogu!!!

Zbyszek
Zbyszek
2 miesięcy temu

„Górale mają nowego selekcjonera”.
I o co ta afera? Selekcjoner to jeszcze nie trener…

83-110
83-110 (@83-110)
2 miesięcy temu

Miałby chłop honor, to by teraz podziękował i zrezygnował… Ale gdzie szukać honoru u buraka, który mecz sprzedał za 700 PLN-ów?

poznaniak
poznaniak
2 miesięcy temu

Ojczyzne dojna poblogoslaw panie

Tomek
Tomek
2 miesięcy temu

I jeszcze pismo podpisane przez typa, który albo nie umie przeliterować własnego imienia albo ma na imię „KORAL”
Urocze.

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu

Rozumiem, że jeżeli nie było chętnych , to mógłby zespół prowadzic jakis „dziennikarzyna”. Może? W Weszło tylko wielka L, do chwili gdy nie przyjedzie jakiś mistrz Armenii, Cypru czy Kazachstanu. Zajmijcie się swoim grajdołkiem.

greg
greg
2 miesięcy temu

Idiotyczny tekst, nawet jak na weszlo. Nazywać Kasperczyka, który wprowadził Podbeskidzie do ekstraklasy, utrzymał je i po drodze osiągnął półfinał Pucharu Polski – kolegą radnego, to poziom poniżej dna. Nazywać Okrzesika, który jako prezes sprofesjonalizował klub, przekształcił go w spółkę akcyjną i awansował z nim do ekstraklasy – przypadkowym radnym, to dno i metr mułu. Gościu który to pisał nie zna Podbeskidzia i niewiele wie o mieście. Co to ma wspólnego z nepotyzmem? Co Okrzesik ma wspólnego z tą interpelacją, napisaną przez radnych z innego klubu? Czy wam Heniu Brede płaci za te brednie?

greg
greg
2 miesięcy temu

Wolnych mediów ciąg dalszy. Niewygodne komentarze usuwane natychmiast. Pierdolona medialna komuna

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
2 miesięcy temu

Patologie w klubach żyjących z miejskich pieniędzy mają się w najlepsze.

Pracowałem kiedyś w klubie, gdzie sponsorem (ale nie głównym) było miasto. Po wyborach pojawił się nowy burmistrz i zażyczył sobie by strona internetowa miasta informowała o transferach jako pierwsza, a jeszcze przed podpisaniem kontraktów, klub miał wysyłać do urzędu informację o tym, z kim chce podpisać kontrakt (tak jakby burmistrz czy ktoś tam inny się na tym znał). To był cyrk na kółkach.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
2 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Czyli jak Bereś w Benfice swego czasu? 🙂

Hiszpania
01.03.2021

Realowi Madryt potrzeba było stu okazji, Real Sociedad wykorzystał pół

Mógł Real Madryt spokojnie wygrać to spotkanie i przed derbami Madrytu zbliżyć się do Atletico na wyciągnięcie ręki. Królewscy postanowili jednak na własne życzenie skomplikować sobie życie w starciu z Realem Sociedad. Zanim bowiem nadeszły właściwe derby, podopieczni Zidane’a stracili punkty w realowym starciu.  Nie ulega wątpliwości, że byli dzisiaj drużyną lepszą. Stworzyli sobie więcej […]
01.03.2021
Weszło FM
01.03.2021

Wtorek w Weszło FM: Grzegorz Lato wspomni Kazimierza Górskiego, dużo magazynów i PP

Wtorek w radiu Weszło FM jak zawsze zapowiada się niezwykle ciekawie, a przede wszystkim różnorodnie. Najwięcej będzie o futbolu, ale nie tylko. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – 10:00 – Dwójka bez sternika – Wojciech Piela i Adam Kotleszka wprowadzą Was w dobry nastrój od samego rana. Gośćmi będą Grzegorz Lato z okazji 100. rocznicy urodzin […]
01.03.2021
Inne sporty
01.03.2021

Uwaga, mamy talenty. Polacy poradzili sobie na MŚJ w biathlonie

Polskie sporty zimowe przeżywają ostatnio piękne chwile. Nasi skoczkowie od dawna wiodą prym na każdych mistrzowskich zawodach, czego najnowszym dowodem jest Piotr Żyła, który w sobotę został najstarszym mistrzem świata w historii tej dyscypliny. Ale okazuje się, że Polska w zimie nie tylko skokami stoi. Niecałe dwa tygodnie temu w slalomie gigancie świetne wyniki osiągnęły […]
01.03.2021
Kanał Sportowy
01.03.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE – Szysz, Kuzdra, Flis, Djurdjević


01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Panie Frankowski, to był cyrk

Pochwaliliśmy sędziów za to, że w dwóch z czterech ostatnich kolejek nie popełnili rażących błędów. No i się zemściło. Sędzia Frankowski w Zabrzu urządził kabaret i pozwolił zawodnikom Górnika na skopanie Luquinhasa. Z kolei sędzia Stefański w Białymstoku dopatrzył się zagrania ręką Augustyna, wyrzucił go z boiska i pomógł Piastowi w wygraniu tego spotkania.  Zaczniemy […]
01.03.2021
Hiszpania
01.03.2021

Bartomeu zatrzymany, policja w biurach. Dzieje się w Barcelonie

Być może żaden gol zdobyty przez piłkarzy Barcelony w tym sezonie nie ucieszył kibiców Dumy Katalonii tak bardzo, jak dzisiejsze wiadomości o zatrzymaniu Josepa Marii Bartomeu. Były prezydent klubu stał się w pewnym momencie w Katalonii wrogiem publicznym numer jeden, doprowadzając Barcę do wizerunkowego i finansowego kryzysu. Dziś służby weszły do biur Barcelony i zajęły […]
01.03.2021
Niemcy
01.03.2021

Wielkie czystki w Schalke. Poleciały głowy całego pionu sportowego

Schalke Gelsenkirchen to jedna wielka stajnia Augiasza. Piłkarze tworzą sobie przed meczem komitet delegacyjny, który ma wymusić zwolnienie kolejnego już trenera. W ich mniemaniu nie ma odpowiednich kompetencji. W sobotę zaś oni wykazali się „profesjonalną” postawą i zebrali oklep 1:5 od VFB Stuttgart. Reakcja klubu? Już w niedzielę pożegnał się z trenerem Christianem Grossem. Podziękowano […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Dlaczego Cracovia może spaść z ligi?

Tak, Cracovia może spaść z ligi. Tabela nie kłamie. Jesienią wydawałoby się to totalnie absurdalne. Zimą tak samo. Ba, jeszcze na starcie ligowej wiosny potraktowalibyśmy to jako czystą fantastykę. Ale teraz, widząc obraz nędzy i rozpaczy ekipy Michała Probierza, odnosimy wrażenie, że Cracovia autentycznie może zlecieć z Ekstraklasy i to z niemałym hukiem. Jasne, że […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Dzwońcie do Rivaldo i Zahovicia. Niech naprostują synków jak po wywiadówce

W linii ataku jedenastki badziewiaków syn Rivaldo i syn Zlatko Zahovicia. Trzecim do grania w tej szalonej formacji Żan Medved, któremu brakuje tylko, żeby nazywał się Nedved i był synem legendy Juventusu. Tak czy siak, zestawienia najgorszych piłkarzy kolejki warto wysłać do dwóch dawnych legend piłki, a ci powinni przyjechać w reakcji do Polski jak […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Nie taki poniedziałek nudny, jak go malują. Typy na mecze w Premier League i LaLiga

Niby w czołowych ligach tylko dwa mecze. Niby nie są szczególnie ciekawe, bo żadne z nich nie rozegra się bezpośrednio na szczycie Premier League ani LaLiga. Niemniej, mogą to być starcia, które okażą się wiążące dla ostatecznego układu tabeli, a także dla losów szkoleniowców tych drużyn.  Tak czy owak, postanowiliśmy przejrzeć, co w swojej ofercie […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Jaja ze stali Dusana Tadicia. Jak rozpoznać kozaka?

Trudno o bardziej satysfakcjonującą rzecz w futbolu niż gol w doliczonym czasie gry na wagę punktów. No chyba, że strzelasz tego gola w meczu lidera z wiceliderem. Po rzucie karnym. I po tym, jak rywal cisnął ci przed wykonaniem tego karnego od „pizd”. Dusan Tadić pokazał, że ma jaja ze stali. Wiadomo – bez kibiców […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Ligowy peleton. Będzie szarpanina o czwarte miejsce?

Nie chcemy powiedzieć, że już nikt poza Legią, Pogonią i Rakowem nie włączy się do gry o medale, bo to jest Ekstraklasa. Widzimy załamanie formy Pogoni, pamiętamy, że Raków wciąż ma swoje kłopoty. Analogicznie nie chcemy powiedzieć, że do gry o spadek nie włączy się już nikt poza Podbeskidziem, Cracovią i Stalą. Natomiast gdy patrzymy […]
01.03.2021
Blogi i felietony
01.03.2021

Erik Cikos: Wisłę Kraków mam w sercu do dziś. Z Hyballą mogą wrócić na szczyt

Erik Cikos dekadę temu został mistrzem Polski z Wisłą Kraków a teraz może… zdobyć Puchar Polski. Z Puszczą Niepołomice. Czy w Małopolsce naprawdę wierzą, że pierwszoligowe „Żubry” mogą sięgnąć po trofeum? W wywiadzie z nami obrońca opowiada nie tylko o pucharowej przygodzie, ale także o tym, jak świętowali tytuł w Krakowie, kto był liderem w […]
01.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Ten, w którym wreszcie ktoś rzucił PSG rękawicę

Mimo zwycięstwa 4:0 nad Dijon, PSG nie może być pewne swego. Ba! W ligowej tabeli wyprzedza ich Lille, które zremisowało ze Strasbourgiem. Tuż za plecami czai się też Olympique Lyon oraz Monaco. Oba te kluby dzieli od aktualnych mistrzów kolejno jeden oraz dwa punkty. W końcu we francuskiej lidze szykują się nam emocje związane z […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Jacek Klimek: Stal ma 56 osób na kontraktach przy pierwszej drużynie

Jacek Klimek, który niedawno został prezesem Stali Mielec, w wywiadzie z nami zdradza kulisy funkcjonowania beniaminka Ekstraklasy. – Mamy 56 osób na kontraktach przy pierwszej drużynie. Te kontrakty, o których mowa, to tylko pierwszy zespół i sztab pierwszego zespołu.  To kilkunastu ludzi, którzy posiadają podpisane kontrakty, trenują, ale nie są brani pod uwagę pod względem […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

Augustyniak, Krychowiak, Helik, Kędziora, Milik, Lewy… Weekend polskich goli | STRANIERI

Polscy piłkarze w ligach zagranicznych mają za sobą udany weekend. W Rosji bramkę, która spokojnie aspiruje do miana gola weekendu zdobył Grzegorz Krychowiak, a Rafał Augustyniak poprawił to dubletem. W Niemczech strzelał Robert Lewandowski, a we Francji Arkadiusz Milik. Nawet Tomasz Kędziora i Michał Helik sieknęli po brameczce, więc naprawdę było co oglądać. Kto jeszcze […]
01.03.2021
Weszło
01.03.2021

PRASA. Tułacz: Puszcza nie ma skautingu. Dodatkową robotę wykonują trenerzy

– Mieliśmy pomysł na wielu, ale dziś to pieniądze decydują. Czasem dwa tysiące złotych przeważa o wyborze innego klubu. A ilu dobrych zawodników odeszło? Maciek Domański jest dziś w ekstraklasie, ale trafił do niej za późno, grali u nas Karol Niemczycki, Dawid Abramowicz, Krzysiek Drzazga, Maksiu Sitek, Wiktor Żytek odszedł do aspirującego do ekstraklasy GKS […]
01.03.2021