post Avatar

Opublikowane 16.12.2020 16:03 przez

redakcja

Krzysztof Brede został zwolniony z Podbeskidzia i patrząc na samą tabelę, nie ma wątpliwości: zasłużenie, proszę pana. Ale przecież wszyscy znamy kontekst – to on awansował z Góralami po latach do elity, to on miał do dyspozycji często tragicznych piłkarzy. Rozmawiamy więc z Bogdanem Kłysem, prezesem klubu, dlaczego zapadła akurat taka decyzja. Zapraszamy.

Chciałbym ustalić sekwencję zdarzeń. Kamil Biliński mówił w Weszłopolskich, że odbyło się spotkanie pana, trenera i zespołu, na którym mówił pan, że w kwestii szkoleniowca nic się nie zmienia. A wieczorem trenera Brede już nie było.

Ja nie wszedłem do szatni o trzynastej po treningu, ja byłem przed treningiem – około 9:15. Powiedziałem: w tym momencie nic się nie zmienia, do piątkowego meczu przygotowuje was trener Brede. Takich słów użyłem. Potem miałem spotkanie o 14:30 z właścicielami. Trudno się oburzać, że doszło do konsultacji, właściciele musieli usłyszeć, jakie są decyzje co do dalszej działalności klubu. W związku z tym uważam, że zostałem źle zrozumiany.

Czyli pan zwolnił trenera, czy właściciele?

Rozmawialiśmy na spotkaniu. Jeżeli ktoś by mnie przekonywał, że powinno być inaczej, mogłoby być inaczej. Z trenerem Brede też byłem umówiony, że jak pewnego dnia dojdziemy do ściany, to się rozstaniemy. Ale nie na zasadzie: ja powiem coś złego o nim, on o mnie. Nie. Po ogłoszeniu rozstania wyszliśmy razem, nagraliśmy oświadczenie. Dzisiaj trener jest u prezydenta, też mu podziękował. Po prostu skończyliśmy pewien etap. Każdy się wypowiada i wie najlepiej, ale mało kto jest w środku. Ja, zanim podjąłem decyzję o zwolnieniu i przedstawieniu jej właścicielom, rozmawiałem z ilomaś osobami, radą drużyny. Wcześniej była decyzja, że próbujemy coś udowodnić w meczu z Piastem. Nie udało się. Doszliśmy do ściany. Nie dało się tego naprawić.

Dziwi po prostu to, że o 9:15 zapewnił pan drużynę o czymś innym.

Miałem mieć spotkanie o ósmej z właścicielami, ale zostało przesunięte na 14:30. Nie mając akceptacji właścicieli, co miałem powiedzieć? Nie rozumiem.

Czyli mówiąc te słowa, wiedział pan, że parę godzin później zarekomenduje pan zmianę trenera.

Wiedziałem, że będziemy dyskutować na temat tych wszystkich zdarzeń. Poza tym dało się wyczuć, jakie ja mam nastawienie, jakie mają właściciele. Nie chodzi o to, że ktoś wymyślił, że głównym winowajcą będzie trener.

Ale tak wychodzi – głównym winowajcą jest trener.

A dlaczego nie? Czy myśli pan, że w klubie prezes podejmuje decyzje co do transferów i składu na mecz?

Co do składu – nie, ale mam nadzieję, że przy transferach ma pan coś do powiedzenia.

Nie. Bo ja się nie znam na jakości piłkarzy. Jeżeli przychodzi dział sportowy i ocenia pozytywnie danego zawodnika – mimo że obserwacja dzisiaj jest utrudniona – a później tę kandydaturę akceptuje trener, to moją rolą nie jest mówienie: ten piłkarz mi się nie podoba. Moją rolą są negocjacje finansowe. Mogę mu powiedzieć, że jeśli zejdzie z pensji, to dostanie premię za utrzymanie. I tak dalej. Albo mnie stać na zawodnika, albo nie. Natomiast sportowo nie potrafię ocenić przydatności piłkarza do drużyny, bo się na tym nie znam.

Czyli zarzut jest taki, że trener Brede sprowadził sobie do zespołu takich, a nie innych obrońców, dlatego tracicie tyle bramek?

Nie wiem. To jest skomplikowane. Cała Polska się śmieje, że straciliśmy 34 bramki i bijemy rekordy XXI wieku.

Bo to prawda.

Tak. Traciliśmy po cztery bramki, pięć, sześć na mecz. Czy pan jak jedzie samochodem i jest ślisko, to cały czas pan jedzie 150 kilometrów na godzinę?

Nie.

No, zwalnia pan i przystosowuje się do warunków na drodze.

Ale jak mam słaby samochód, to rozumiem, że mam słaby samochód. A Krzysztof Brede miał słabych piłkarzy w obronie.

Dlaczego inny trener postawi ustawić zespół na przykład 5-4-1? Stal na przykład zagrała z pięcioma obrońcami. A z jakiego powodu?

Bo grała z Lechem.

Miała słaby samochód, było ślisko i spróbowała czegoś innego. Całokształt zdarzeń doprowadził do takiej decyzji.

Ja mam po prostu wrażenie, że Krzysztof Brede był ofiarą swojego sukcesu.

Każdy może mieć wrażenie.

Na tym polega rozmowa – ja mówię, jakie mam wrażenie, a pan mówi, czy pana zdaniem mam słuszne, czy nie.

Będąc poza klubem można mieć takie wrażenie. A my mamy wrażenie, że kilka rzeczy nas uśpiło. Na przykład to, że jedna drużyna spada. Co by się stało, gdybyśmy ściągnęli 10 innych piłkarzy, którzy walili drzwiami i oknami, przegrywalibyśmy mecze, choc może nie w takich rozmiarach? Nie mamy doświadczenia w Ekstraklasie. Przegrywalibyśmy po 0:1 i dostalibyśmy następująco krytykę: pojebani ludzi tam pracują. Zero fachowości. Mieli świetnie działający zespół, który dobrze funkcjonował w pierwszej lidze, nie ocenili ryzyka, rozwalili szatnię i przegrywają.

Czego to dowodzi?

Tego, że każda decyzja po fakcie jest zła. Nie dokonaliśmy aż takich zmian i to było 50/50 – powiedzie się, będą nas chwalić, nie powiedzie się, będą krytykować. I to jest słuszne.

Mówiłem o czymś innym. Gdyby Krzysztof Brede po dobrym sezonie jednak nie awansował, pewnie wciąż miałby pracę.

Nie. W umowie, którą parafowaliśmy w lutym, była opcja rozwiązania kontraktu przy braku awansu. Pan twierdzi, że trener Brede miałby pracę, ale ja tego nie wiem. Mnie się z nim dobrze pracowało i byłem ostatnią osobą, która chciała jego zwolnienia. Ale musiałem mieć na uwadze cały klub.

Kto rekomendował Rafała Janickiego do transferu?

Wszyscy. Cały dział sportowy: Cienciała, Więzik i Brede. Jak rozmawiałem z trenerem Skowronkiem, też mówił, że to świetny ruch. Jest hejt, ale co zrobić.

Rafał Janicki ma być lepszym piłkarzem do obrony niż ci, którzy są obecnie?

Tak. Takie dostałem informacje. Jeszcze raz powtarzam: nie jest moim zadaniem ocenianie piłkarzy pod względem sportowym.

Dobrze. Czyli trener, który awansował, dostał gorsze zabawki, a trener, który przyjdzie i nic nie zrobił jeszcze dla Podbeskidzia, dostanie lepsze?

Teraz pan wie o tym, że dostał gorsze. Trener też podejmował decyzje, że mamy nic nie zmieniać, więc myślał, że ma lepsze. Rafał Janicki ma być lepszą „zabawką”, a czy będzie – nie wiem. Cztery mecze go zweryfikują. Internet twierdzi, że jest gorszą „zabawką”.

Tak, bo też trener Skowronek, który – jak pan mówi – wystawił mu dobrą ocenę, w Wiśle go odstawił.

Nie, trener Skowronek powiedział, że go nie odstawił. Mówił, że Klemenz popełniał straszne błędy i to wszystko skupiało się na Janickim. Nie wiem. Dostałem zaakceptowaną sportową opinię o Janickim, ponegocjowałem warunki i doszło do transferu.

Podsumowując: trener Brede został zwolniony, bo zespół tracił dużo bramek, a to on opiniował transfery, poza tym potem nie potrafił zmienić stylu zespołu w kontekście Ekstraklasy?

Nie. Nie jest tak. Trener Brede prowadził samodzielnie drużynę, podejmował decyzje, a miejsce w tabeli i nasza sytuacja spowodowały to, że stracił pracę.

Ale coś na to miejsce wpłynęło. Szukam powodów i podałem trzy.

Możliwe, że dostał złych piłkarzy. Mówią, że się nie wzmocniliśmy. A mimo wszystko zrobiliśmy jakieś transfery. Rundić, Kocsis, Pesković, Frelek, Sitek, Gutowski.

Dziesięć minut temu mówił pan, że on ich sam akceptował.

Tak, akceptował ich.

To te transfery są jego winą, czy nie, bo już się pogubiłem?

To wina całego zespołu, który pracował nad tymi transferami. Takie jest moje zdanie. Z drugiej strony jak przychodził Rundić, to jeden dyrektor sportowy – bardzo znany – gratulował mi świetnego ruchu. Przyznawał, że też go obserwowali. Wczoraj rozmawiałem z jednym kandydatem na trenera i on też stwierdził: to jest przepiłkarz, sam go chciałem. Rozmawiałem z innymi osobami z drużyny i mówili: panie prezesie, przecieraliśmy oczy, jaki to zawodnik. Wie pan, ja szukam powodów, dla których to się tak wszystko potoczyło.

Co więc z resztą działu sportowego?

Tutaj mam więcej czasu na analizę, ale robię to. Są odpowiedzialni za te zdarzenia. Słyszał pan, że rozmawiam z Janem Nezmanem. Teraz się sytuacja zmieniła, on odjeżdżając, powiedział mi, że rozumie trudną sytuację, zaakceptuje każdą decyzję, ale jak będzie nowy trener, to on musi z nim porozmawiać. Wtedy powie, jaka jest moja rola, czy się zdecyduje, czy nie.

A kto wybiera nowego trenera?

Ja.

Przed chwilą pan powiedział, że pan się nie zna na piłkarzach. Na trenerach się pan zna?

Nie znam się, ale czy pan przyjmuje kogoś do pracy?

Nie.

Okej. Ale jakbym zatrudniał sekretarkę, to musiałbym się znać na jej zadaniach?

Zadania sekretarki nawet ja potrafiłbym ocenić.

Zły przykład. Ale jak przyjmuję kogoś do działu sportowego, to znam się na tym, czy on dobrze wykona pracę?

Mam nadzieję.

Rozmawiam z ludźmi. Patrzę na ich CV. Szukam opinii z miejsc, w jakich pracowali. Słucham, jaką wizję zespołu mają. Co by zrobili, żeby Podbeskidzie zostało w Ekstraklasie. Na podstawie tych informacji przedstawiam kandydatury osobie, która się na tym zna. Taką osobą może być Jan Nezmar.

I on podejmie ostateczną decyzję?

Zaopiniuje.

Nie byłoby łatwiej, gdyby Podbeskidzie już dawno miało dyrektora sportowego?

Jak przyszedłem do klubu dwa lata temu, to mieliśmy dyrektora sportowego, Andrzeja Rybarskiego. Po trzech miesiącach działalności stwierdziłem, że spróbujemy w pierwszej lidze działać bez dyrektora sportowego, a jego uprawnienia – w stylu angielskim – przejmie trener. Dało to sukces? Dało. Natomiast uważam, że już w Ekstraklasie potrzebny jest dyrektor sportowy. Ja się też uczę.

Czy Artur Skowronek jest głównym kandydatem do pracy, czy jest już potwierdzony?

Ani to, ani to. Jest jednym z kandydatów, z którymi rozmawiam. Będę rozmawiał z pięcioma-sześcioma, wybiorę dwóch, może trzech. I spróbuję zaopiniować te kandydatury u fachowca.

Ale skoro pan mówił, że Skowronek opiniował Janickiego, to myślałem, że on będzie prowadził tę drużynę?

Rozmawialiśmy o tym, jakie widzi słabości, z którymi zawodnikami mógłby pracować, a z którymi nie. Czy będziemy grać wysokim pressingiem, czy nie, i tak dalej. To są rozmowy, które trzeba odbyć.

Chodzi o to, że równie dobrze możecie zatrudnić trenera, który Janickiego nie chce. To po co wam będzie ten Janicki?

Rafał Janicki został zatrudniony trzy tygodnie temu. Nie podawaliśmy tego do publicznej wiadomości przez sprawy kontraktowe z poprzednim klubem. Trener Brede go chciał. Trzy tygodnie temu nie wiedziałem, w którym kierunku sprawa z trenerem się potoczy. Uważałem, że będzie dalej.

Daje sobie pan deadline, kiedy chce mieć nowego trenera na pokładzie?

Trener Brede rozpisał przygotowania od czwartego stycznia, więc wydaje mi się, że do poniedziałku powinienem podać nazwisko nowego trenera.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix

Opublikowane 16.12.2020 16:03 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MAJK
MAJK
2 miesięcy temu

Brawo dla p. Kłysa. Wybronił sie z trudnego wywiadu, w bardzo niekomfortowej sytuacji dla siebie i dla klubu. To jego pierwsze zwolnienie trenera w „karierze”. Nie dał się przyprzeć do ściany red. Paczulowi i parę razy uniknął lewych sierpowych. Na razie wystarczy. Kłys do ofensywy przejdzie wiosną, jak na pokładzie będzie już nowy trener.

Koniu
Koniu
2 miesięcy temu
Reply to  MAJK

A ja uważam, że Paczul go rozjechał, mimo że wcale nie jest jakimś buldożerem

DayL
DayL
2 miesięcy temu
Reply to  Koniu

W którym miejscu i momencie!? 😀 Przeczytałem wywiad 3 razy i poza kllkoma miejscami nie dość precyzyjnych dla odbiorcy wypowiedzi, Kłys wypadł naprawdę dobrze.
Paczul próbował się przyczepić, mieszał, mędrkował, walił z różnych stron, sugerował niespójność, a tymczasem sam sobie akurat przeczył.

Fago
Fago
2 miesięcy temu
Reply to  MAJK

Ani to trudny wywiad ani ten Paczul to redaktor, prędzej stażysta. Gryzł tego prezesa jak mógł, w lwiej większości zadając głupkowate pytania. Już raz się zbłaznil, glupkował z prezesem Stali. Teraz powiela to samo, dobre to jest dla gówniarzy i patalajtkow co za wszelką cenę chcą komuś doj.. Żenada ze pytania zadaje stażysta który nie zna piłkarzy extraklasy A o 1 lidze wie tyle co babka Wiśniewska… Cenzor i tak tego nie pusci

Makaveli
Makaveli
2 miesięcy temu

Ciekawe jak zakończyły by się zakupy w spożywczaku jeśli Pan Prezes zdałby się tylko na wiedzę Więzika i Cięciały… Ale co tam. I tak żaden z nich nie płaci, tylko właściciel

Yogi
Yogi
2 miesięcy temu

Czyli – jeżeli dobrze zrozumiałem – to zatrudnienie nowego trenera będą opiniowali ci sami fachowcy, którzy wcześniej zaopiniowali sprowadzenie wagonu szrotu? 🙂

Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
2 miesięcy temu
Reply to  Yogi

Tak, z tym, że to tak naprawdę są „fachowcy”… Najważniejsze, że wszyscy się uczą (a raczej świtanie bawią), a że za publiczne pieniądze, to dla nich nie ważne.

DayL
DayL
2 miesięcy temu
Reply to  Yogi

Nie. Źle zrozumiałeś.

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Pan Bogdan niestety potwierdził to co zaprezentował w Cafe Futbol na początku sezonu. Jest zadufany w sobie, on robi wszystko najlepiej. Niestety karma wraca. O
Uważał się za najlepszego, najlepiej przygotowanego i najbogatszego beniaminka a kończy rundę na ostatnim miejscu. Więcej skromności. To upadek będzie łagodniejszy.

83-110
83-110 (@83-110)
2 miesięcy temu

Ten pan powinien być pierwszą osobą, która powinna stracić stanowisko w tym klubie.

Barton
Barton
2 miesięcy temu

Brawo Prezesie. Ludzie bronią Bredego , a tak prawdę móeiąc to Kłys mogł go wywalić od razu gdy przyszedł, wytrzymał ciśnienie i dziś jesteśmy tu gdzie jesteśmy. A w esie trener moim zdaniem doszedł do ściany, pogubił się na koniec. Teraz dobry wybór i esa utrzymana. Podoba mi się, że prezes mówi, że nie zna się na piłce, a nie buja w obłokach i mówi dyrdymały o tym o czym się nie zna.

Paczeta wróć
Paczeta wróć
2 miesięcy temu

Wywiad dramatyczny. Głównie z powodu idiotycznych pytań. Kłys myśle że spoko. Nie bawił się w połśrodki tylko jechał prosto z mostu. Generalnie sie z nim zgadzam- nikt kto nie jest w środku klubu nie ma prawa mówić czy zwolnienie było słuszne czy nie. Nie wiemy czy Brede nie stracił szatni, wypowiedz jednego pilkarza nie jest zadnym dowodem. Ja z wywiadow pomeczowych wnosze ze szatnia nie chciala juz umierac za trenera. Brede byl trenerem 2,5 roku. W większości klubów w tym czasie dochodzi do wypalenia. Borussia własnie zmienia 5 trenera w przeciagu 5 lat i tez powiecie że to patologia? Barcelona i Setien- typowy przyklad braku zaufania szatni, więc prosze Was nie mowcie że to polski balagan. Podbeskidzie stracilo 34 bramki! Co do pilkarzy nie zgadzam sie że są tak słabi. Oni nie grają nawet 30% tego co grali w 1 lidze. Wiec czyja to jest wina? Bo wedlug mnie sztabu. Bronicie tego Bredego jak niepodległości. Spoko, pewnie to dobry trener ale w BB juz się wypalił. I to jest fakt. A z faktami sie nie dyskutuje. Oceniajmy transfery Więzika i Cienciale na koniec sezonu. Bo jak robili awans to ich na rękach wszyscy nosili, i po 3 miesiącach hejt, i na prezesa i na dział sportowy, a nikt na trenera, no hit.

Barton
Barton
2 miesięcy temu
Reply to  Paczeta wróć

Dla mnie Paczul to dno, najgorszy z dziennikarzy Weszło.

Yuwyy
Yuwyy
2 miesięcy temu
Reply to  Barton

I dobrze dodać że PBB już od końca 1 ligi miało ogromne problemy w defensywie więc sądzę że trener i prezes oboje to widzieli. Tylko że taki Paczul nawet nie ogląda 1 ligi i powtarza to co widzi na Twitterze.

PanZygmunt
PanZygmunt
2 miesięcy temu
Reply to  Paczeta wróć

przeciez paczul to poziom jutuberow co sobie wąchaja dupy live za patronite od gimbazjuszy. Probuje smieszkowac, ze niby inteligentny dowcip, ale to zwykly żulik jest.

ben
ben
2 miesięcy temu

Jak na idiotyczne pytania to prezes PBB sobie świetnie poradził. Cóż, do dobrego wywiadu to trzeba także dobrego dziennikarza, a ten swoja wiedzę czerpie chyba z kibicowskich forów i uważa że to wystarczy, by być ekspertem i dziennikarzem

kalafior
kalafior
2 miesięcy temu

Prezes sie miesza w transfery i rekomenduje zawodników. Źle. Prezes daje wolną rekę do transferów i nie miesza się. Źle. Wy tam się zdecydujcie w końcu na jedną teorie bo ciężko się to czyta.

Harren
Harren
2 miesięcy temu

Mam wrażenie, że w naszej dyskusji o piłce trenerzy to takie męczennice dziewice, wszyscy dookoła źli, a to piłkarze, a to prezesi, a to kibice. Tylko trenerzy wiecznie pokrzywdzeni, nawet jak zespół gra ewidentną chujnię, no a poza Zagłębiem Sosnowiec i ŁKS nie pamiętam bardziej parodystycznego beniaminka. Prezes znakomicie poradził sobie z Paczulem i tak trzymać.

DayL
DayL
2 miesięcy temu

A ważniejsze jest żeby Podbeskidzie lepiej grało czy żeby trener Brede miał pracę (bo zasługi, awans itp.)?

Brede miał ostatnio kilka meczów, w których mógł udowodnić albo chociaż zasygnalizować, że rozumie problem i że bedzie w stanie cokolwiek zmienić na lepsze. Mógł zrobić wszystko – zagrać defensywnie (choćby 5-tką obronców, jak mówi Kłys), czy mega zmotywować zespół do walki 90 minut+. Piłka była po jego stronie. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Zamiast tego z uporem osła forsował dalej’ futbol na tak’, wiedząc, że zawodnicy są słabi czy bez formy i mimo kolejnych wpierdoli od rywali. Wystrczy i tak popatrzeć na tabelę… Podbeskidzie powinno być w niej ponad Wartą, bo… Po prostu jest klubem lepszym i bogatszym. Tymczasem, gdzie w tej tabeli jest i jakie ma statustyki, wszyscy widzą.

TSP
TSP
2 miesięcy temu

Jan Nezmar były dyrektor sportowy Slavii Praga, nie Nezman…

83-110
83-110 (@83-110)
2 miesięcy temu
Reply to  TSP

Jakiś „smrodek” się za tym gościem ciągnie… Jakieś ustawianie meczów czy coś… W sumie do TSP pasuje

Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Stoch powiedział, że zadzwoni do FIFA i zgłosi mnie do nagrody Puskasa”

Patryk Szysz, zawodnik Zagłębia Lubin: – Myślę, że prawe skrzydło jest moją optymalną pozycją. Tam mogę pokazać najwięcej. W roli napastnika muszę stać tyłem do bramki, a w aktualnym wariancie mam pole do popisu. Mogę się tutaj trochę pościgać, szukać sytuacji 1 na 1, próbować dośrodkowań. Choć, jeśli będzie taka potrzeba, zagram też na „dziewiątce”. […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Djurdjević: Nie mam pretensji do sędziów. Jedyne, czego mi brakuje, to dystansu

Porozmawialiśmy z Ivanem Djurdjeviciem na temat sędziowskich kontrowersji z ostatniego meczu pomiędzy Chrobrym Głogów i Koroną Kielce. Czy czuje się skrzywdzony decyzjami arbitra? Czego brakuje naszym piłkarzom oraz trenerom? Transfer Jakuba Araka to mit? A może rzeczywiście było coś na rzeczy? Czy Maksymilian Banaszewski będzie prezentował się jeszcze lepiej niż jesienią? Dlaczego szkoleniowiec Chrobrego ma […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Legia do Przesmyckiego: „Wnioskujemy o niewyznaczanie sędziego Frankowskiego do naszych meczów”

Nie milkną echa skandalicznego występu sędziego Bartosza Frankowskiego w ostatnim meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Arbiter dopuścił do niezwykle ostrej gry, na czym szczególnie ucierpieli zawodnicy „Wojskowych”, przede wszystkim wielokrotnie (i często bezkarnie) poturbowany Luquinhas. Do sprawy w specjalnym oświadczeniu postanowili się odnieść mistrzowie Polski. Pismo podpisane przez prezesa Dariusza Mioduskiego, a skierowane do […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

ROKI WYJAŚNIA: Pompowanie Rakowa Częstochowa

„No i gdzie jest ten wasz wielki Raków, który tak pompowaliście?”. Na początku rundy wiosennej pytanie to pada tak często i z tak wielu stron, że Mateusz Rokuszewski postanowił sprawdzić, czy Raków Częstochowa to rzeczywiście pieszczoch mediów. A jeśli tak, to odpowiedzieć też na pytanie, z czego te chody u dziennikarzy wynikają. To pierwszy odcinek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

PRASA. Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. „Tata żył rytmem rozkładu PKP”

We wtorkowej prasie wiele tekstów z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Jest też kilka rzeczy poligowych i recenzja książki o Diego Maradonie, która zdecydowanie nie jest cukierkowa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że Cracovia potrzebuje nowego impulsu. Na boisku Cracovia wygląda jak zespół w rozsypce. Aż się prosi, by osoba z zewnątrz weszła do […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Jakub Kuzdra: – Jako drużyna mamy największe serce w Ekstraklasie

Jakub Kuzdra był gościem najnowszego odcinka programu „Weszłopolscy” w Kanale Sportowym. – Rozmawiamy z przeciwnikami po meczach i przyznają, że mega ciężko się z nami gra. Na papierze pewnie mamy jedną ze słabszych kadr w lidze, ale serce jako drużyna mamy, myślę, największe w Ekstraklasie – powiedział piłkarz Warty Poznań. Zapraszamy do lektury zapisu wywiadu […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021