Kot: Jestem w Płocku po to, żeby Wisła kojarzyła się z nowoczesnością

Opublikowane 11.12.2020 10:49 przez

Szymon Janczyk

Emil Kot przez lata rozwijał swoje autorskie, oddolne inicjatywy skautingowe. W tym samym czasie wspinał się po szczeblach ligowych w Anglii. Teraz stanie przed nowym wyzwaniem – pracą w klubie Ekstraklasy. Jak sam mówi Wisła Płock, której skautingiem będzie zarządzął, ma się kojarzyć z nowoczesnością i podaje przykłady działań, które już udało się rozpocząć. Na czym skupi się jako dyrektor skautingu „Nafciarzy”? Jak przekonać młodzież do gry w rezerwach Wisły, nawet jeśli grają na co dzień w wyższych ligach? Czy da się nadzorować skauting z Wysp Brytyjskich i jak wykorzystać angielski rynek do wyłowienia talentów? Kot ma plan i chce go stopniowo wdrażać. – Nie będziemy błądzić bez mapy. Mamy już bazy danych z czterech rejonów Polski, pracujemy nad kolejnymi – zapowiada. Zapraszamy!

Jak wyglądają pierwsze tygodnie w nowej roli?

Pracę w Wiśle Płock zacząłem tak naprawdę ponad dwa tygodnie temu, a nie pierwszego grudnia. Wtedy po raz pierwszy rozmawialiśmy o współpracy z Markiem Brzozowskim, dogrywaliśmy pierwsze testy zawodników w drugim zespole, o czym też wspominał prezes Tomasz Marzec w rozmowie z wami. Zaczęło się od przeszukiwania wszystkich moich baz danych, żeby znaleźć piłkarzy, których mogłem polecić do Wisły. Po pierwszym grudnia i po pierwszej fali odpowiedzi dotyczących naboru do siatki skautingowej zaczęło robić się tego coraz więcej. Założyliśmy grupę roboczą, żeby wszystkich ulokować w jednym miejscu, stworzyliśmy wraz z trenerem arkusz obserwacyjny, z którego wszyscy będziemy korzystać. W najbliższym czasie będziemy starać się wzmocnić drugą drużynę zawodnikami o określonym profilu, których szuka trener Brzozowski.

LECHIA – WISŁA PŁOCK. LECHIA WYGRA? KURS 1.88 W TOTOLOTKU!

Zależy nam na awansie do trzeciej ligi. Jestem też w trakcie pisania planu, żebyśmy wiedzieli, jak funkcjonować. Tydzień temu mieliśmy 10 chętnych do pracy, teraz takich osób jest już 26, a będzie jeszcze więcej, więc trzeba tych ludzi skoordynować. Budujemy też bazy danych na podstawie tego co wiem o poszczególnych zawodnikach, czy na podstawie statystyk, które są dostępne w sieci. Głównie pod kątem młodzieżowców, czyli roczników 2001-2005, którzy po transferze do klubu będą mieli jeszcze czas, żeby dojrzeć do wieku młodzieżowca w Ekstraklasie, zostać oszlifowanym w drugim zespole. Jest tego sporo, ale mam nadzieję, że niedługo to się wszystko rozluźni. Pierwszy miesiąc jest zawsze najtrudniejszy, z czasem, jak się już wszystko wdroży, to będzie już trochę łatwiej.

O co chodzi ze wspomnianym planem?

Chcę, żeby wszyscy skauci mieli w jednym pliku każdy profil zawodnika, jakiego Wisła potrzebuje. Przygotowujemy każdą pozycję wspólnie z trenerem Brzozowskim, żeby wszyscy wiedzieli w jakiej formacji gra nasz zespół, jaki jest nasz styl, jak się zachowujemy w ofensywie, w defensywie. Po nowym roku zorganizujemy szkolenie dla wszystkich ludzi, którzy się do nas zgłosili. To będzie ok. 30-35 osób. Mam nadzieję, że uda się zrobić szkolenie dwudniowe, żebyśmy mogli spędzić razem jak najwięcej czasu. Szkolenie będzie połączone z obserwacją meczu drugiego zespołu, żeby każdy skaut chociaż raz zobaczył go na żywo. Do tego czasu będą mogli go oglądać na podstawie nagrań, które im udostępniliśmy. Mamy jeszcze jedną fajną ciekawostkę, innowacyjny pomysł, który chcemy wdrożyć. Chcemy pójść w stronę Brentford i pobawić się liczbami, ale z wiadomych powodów nie chciałbym za bardzo wdawać się w szczegóły.

Wspomniałeś o Marku Brzozowskim, czy twoje przyjście do Płocka miało coś wspólnego z tym, że mieliście okazję współpracować przy projekcie „Ty Też Masz Szansę”?

Szczerze mówiąc – nie wiem. Trener był pierwszą osobą, która się do mnie odezwała, z zapytaniem, czy byłaby szansa coś wspólnie zrobić w Wiśle. Po dwóch tygodniach od tej rozmowy udało się coś dograć i zacząć pracować.

Nie bałeś się, że wchodzisz do klubu, który nie kojarzy się z nowoczesnością?

To będzie się kojarzył! (śmiech) Po to jestem, żeby to zmienić.

Zakładałeś, że projekt „Ty Też Masz Szansę” stanie się trampoliną nie tylko dla zawodników, ale także dla ciebie?

Nie da się ukryć, że miało to wpływ na to, że ktoś mnie zauważył. Istniejemy na rynku od sześciu lat, jesteśmy coraz bardziej widoczni.

To, co zebrałeś w trakcie pracy nad „TTMSZ” przyda się w Płocku? Masz chyba jedną z większych baz danych dotyczących województwa mazowieckiego.

Tak, województwo mazowieckie na pewno mamy bardzo mocno spenetrowane, w ostatnich dwóch latach podobnie było z województwem podlaskim i warmińsko-mazurskim. Te trzy rejony i Wielkopolskę mamy najlepiej przejrzane. Pracujemy teraz nad województwem świętokrzyskim, podkarpackim, czy małopolskim, bo dołączyli do nas ludzie z różnych regionów Polski. To też mnie cieszy, bo każdy kojarzy lokalne rozgrywki i uzupełnia bazy danych. Mam nadzieję, że będziemy mieli rozpisane wszystkie ligi od góry do dołu. Czyli cztery grupy trzeciej ligi, wszystkie grupy czwartej ligi z całej Polski – młodzieżowcy, wzrost, waga, liczba minut, bramek – im więcej informacji tym lepiej, plus krótkie notatki, jeśli ktoś na temat danego zawodnika coś wie. To będzie baza wypadowa, żeby w drugiej rundzie obserwować już ludzi, których chcemy obserwować.

Dzięki temu wiesz pewnie nie tylko, jak gra dany zawodnik, ale też gdzie w ogóle można talentów szukać.

Błądzić po omacku nie będziemy. Nie spodziewam się też wypadów na mecze „z czapki”, że ktoś idzie obejrzeć spotkanie z myślą „a może ktoś się trafi”. To może się wydarzyć przy rocznikach 2004-2005, ale jeśli chodzi o wyższe poziomy, to będziemy mieli konkretny target. Gdzie iść, po co i kogo obserwować.

Mówiłeś, że będziesz współpracował z osobami, które znasz już z projektu „TTMSZ”. Część osób powie, że to fajnie, bo ich znasz i im ufasz, inni powiedzą, że przychodzi grupa osób, która bawiła się w skauting w ligach okręgowych i chce budować klub w Ekstraklasie.

Nie widzę problemu, też jestem znikąd. Dziwnie się u nas przyjęło, że jeśli ktoś przychodzi z zewnątrz, nie jest człowiekiem ze środowiska, to już na piłce się nie zna i nie ma pojęcia, co się dzieje dookoła. Ostatnio w radiu „Newonce” powiedziałem o przykładach Kamila Olszewskiego i Mateusza Sokołowskiego w Polonii, czyli byłych skautów „TTMSZ”, którzy tworzą siatkę skautingową w klubowej akademii i idzie im to bardzo dobrze, a nie byli w żaden sposób związani z piłką. To zajawkowicze, których broni ciężka praca i liczba obserwacji i wykonanych kilometrów po Mazowszu i po Polsce.

LECHIA – WISŁA NA REMIS? KURS 3.65 W TOTOLOTKU!

Wychodzę z założenia, że każdemu warto dać szansę, dlatego wszyscy, którzy chcą do nas dołączyć, mają czystą kartę. Z czasem pomyślimy o tym, żeby rozszerzyć tę współpracę dla osób, które się wyróżniają. Pół etatu, etat – zależy, jakie będą możliwości finansowe klubu. Zawsze można znaleźć kogoś wartościowego w taki sposób. Chociażby wspomniany projekt, który chcemy wdrożyć, to efekt zgłoszenia przez maila od osoby, z którą wcześniej sporo rozmawiałem.

Myślisz, że w Polsce jest duże pole do zagospodarowania, jeśli chodzi o takich pasjonatów?

Jestem o tym przekonany. Podoba mi się to, co robi Raków Częstochowa, który organizuje otwarte nabory, nie zamyka się na żadną osobę. Każdy może wysłać CV, napisać list motywacyjny, pojechać na rozmowę o pracę i do nich dołączyć. Tak to powinno wyglądać. Nie chcę powiedzieć, że nasze środowisko jest zamknięte, ale… tak to wygląda. Ciężko się przebić komuś, kto nie funkcjonował choćby na poziomie 1-2 ligi.

Masz docelową liczbę skautów, z którą chciałbyś współpracować w Wiśle?

Czas pokaże, ale fajnie byłoby, gdybyśmy na każde województwo mieli zatrudnionego skauta-koordynatora, który mógłby zarządzać resztą osób pod sobą i zdjąć ze mnie część pracy. Gdybyśmy mogli zapewnić takiej osobie etat i ona miałaby pod sobą grupę stażystów, to byłoby naprawdę fajnie i optymalnie. Ale spokojnie, to daleko idące plany. Najpierw chcemy zrobić „A”, żeby powiedzieć „B”, „C” i „D”.

Nie boisz się, że część osób straci zapał do takiej pracy?

Zobaczymy, komu go wystarczy. Jeśli komuś go braknie, to po prostu się rozstaniemy. Wiem, jaką ścieżkę przeszedłem, ile czasu musiałem poświęcić, żeby dojść do miejsca, w którym jestem. Tylko czas i praca – to się zawsze obroni. Jeżeli ktoś będzie ostro zasuwał, a takie osoby się już wyłaniają, proaktywne, które bardzo chcą wejść z przytupem, to będzie to widać. My chcemy dać szansę. Pomóc, przeszkolić. Mamy pewne formy wynagrodzenia, które będziemy chcieli jako klub zapewnić, więc to nie będzie tak, że będą ciągle pracować za darmo i nikt na nich nie spojrzy, bo chcemy im podziękować za zaangażowanie.

Cały czas mówimy o Polsce, ale wspominałeś też, że chcesz rozszerzyć skauting Wisły na Anglię, czyli rynek, po którym dobrze się poruszasz.

Będziemy tu szukać zawodników ze względu na dużą Polonię. Roczniki 2004-2005 to będzie pierwsza duża fala Polaków, którzy się tutaj wychowali. Warto nad tym krajem się pochylić, bo jest tu zdolna młodzież, szkolona w inny sposób, ale to wciąż Polacy, którzy mogą wrócić do kraju i rozwijać się w naszym kraju.

Myślisz, że będziesz w stanie kogoś przekonać, żeby wrócił do Polski i grał w rezerwach Wisły Płock?

Czemu nie? Nie mówię tylko o ludziach, którzy trenują w akademiach z najwyższej półki. Jest mnóstwo osób, które grają na poziomie grassroots, którzy szkolą się w akademiach klubów półprofesjonalnych.

Skoro już przy tym jesteśmy – czym tak w ogóle będziesz chciał zachęcić młodych ludzi do przejścia do Wisły, czym się wyróżniacie?

Jeśli chodzi o drugi zespół, to jakością w sztabie szkoleniowym. Jest bardzo rozbudowany, a pracę odwzorowujemy 1:1 z tym, co robią zawodnicy pierwszego zespołu. Mamy pięć jednostek treningowych regularnych plus dwie dodatkowe jednostki na siłowni, czyli siedem jednostek plus mecz. Pełna suplementacja, zakwaterowanie, wyżywienie. Tak naprawdę mogą się skupić tylko na pracy i swoim rozwoju indywidualnym. Zostanie im kwestia chęci, żeby pchnąć siebie samego do przodu.

Da się koordynować pracę skautingu z Anglii? Znajdą się pewnie osoby, które będą widziały w tym problem.

Można to pogodzić, to zależy od tego, z kim współpracujesz w siatce. Jeśli masz odpowiednie „oczy”, a ja takie mam, to da się to zrobić. To nie jest też tak, że przez 12 miesięcy będę siedział w Londynie i patrzył, co się dzieje. Będę latał do Polski, monitorował, rozmawiał z prezesem, dyrektorem sportowym, dyrektorem akademii. Mam jeszcze kilka małych projektów do zorganizowania w akademii, dni otwartych, dni talentu i wszystkich innych form pozyskiwania talentów. Jeśli chodzi o ludzi, którzy będą mieli jakieś komentarze, to zawsze będą tacy, którzy marudzą i szukają dziury w całym. Jeżeli komuś by to przeszkadzało, to prezes Marzec nigdy by się do mnie nie zgłosił. Pytałem go o to i odpowiedział mi dość dosadnie, żebym się tym nie przejmował i robił swoje.

Miło, że prezes ma takie zaufanie do tego projektu.

Cieszy mnie to, że prezes Wisły ma otwartą głowę na wszelkie pomysły. Dostajemy zielone światło na wszystko, co chcemy wprowadzić.

Jeśli chodzi o młodych piłkarzy, w których celujecie – w niższych ligach często trafiamy na talenty, którym jednak nie udaje się przebić w profesjonalnej piłce. Brakuje im chęci do pracy.

Sam talent nigdy nie wystarcza. Przykładów osób, które wskoczyły na świecznik i zaraz z niego spadły, było mnóstwo. Głowa i mental to jest klucz w piłce nożnej na każdym poziomie. Jeśli będziesz odpowiednio zmotywowany, będziesz dbał o żywienie, spanie, regenerację, zdrowie itd. to będzie trochę łatwiej coś osiągnąć, nawet gdy brakuje umiejętności. Trenerzy zawsze patrzą na taką osobę przychylniej, wiem to ze swojego doświadczenia.

Do osób, które nie mają wrodzonych nawyków, też zresztą da się dotrzeć. Pierwszy przykład to Kamil Grosicki, który był problematyczny, a kilka osób się zaparło i pomogło mu dojść do miejsca, w którym jest teraz. Ważne jest to, co trener może dać zawodnikowi, choć nie wszystkim da się pomóc. Bywa tak, że człowiek się poświęca, a zawodnik dalej to trwoni.

W trakcie „TTMSZ” spotkałeś wiele osób, w które ty wierzyłeś bardziej niż oni sami?

Ogrom, masę ludzi. Z najświeższych tematów – dwie osoby, które łączą codzienny kult pracy i które już gdzieś dotarły to Krystian Ogrodowski i Dawid Rogalski, który jest w Resovii. Na trzeciego Nataniel Wybraniec, który właśnie wskoczył do czeskiej Ekstraklasy. Pisałem z nim po debiucie i mówił tylko, że u niego dalej praca, praca i praca, żeby przychodziły kolejne minuty. W drugą stronę też mieliśmy przypadki, o czym przekonał się trener Brzozowski. W Świcie Nowy Dwór Mazowiecki trafił do niego Jan Szulkowski. Zdolny i z dużym potencjałem, ale pierwszego egzaminu nie zdał ze względów typowo mentalnych. Mam nadzieję, że trochę mu się odwidziało i jego podejście do piłki się trochę zmieni, bo potencjał ma ogromny.

Właśnie, co zamierzasz dalej robić ze swoimi projektami? „Ty Też Masz Szansę” może się trochę kłócić z tym, co robisz w Płocku. Mogą mieć za złe, że organizujesz test-mecz, z którego każdy może sobie wybrać zdolnych zawodników.

Nie, to nie jest problem. Nie jest powiedziane, że każdy profil zawodnika, którego będziemy mieć na „TTMSZ”, będzie pasował do drugiego zespołu Wisły Płock, czy do naszych juniorów starszych. Może się zdarzyć, że ktoś po naszym meczu trafi na testy do pierwszej ligi i ktoś powie: kurcze, a czemu nie gra w Wiśle? Bo być może nie pasował nam jego profil i tyle. Każdy ma swoją filozofię, używa innej formacji.

Warto o tym mówić, bo często spotyka się komentarze, że jeśli komuś gdzieś nie wyszło, a przebił się w innym miejscu, to w tym pierwszym popełniono błąd.

Zawsze przy okazji organizowania kursów skautingowych powtarzam o przypadku Daniela Sikorskiego i jego transferu z Górnika Zabrze do Polonii Warszawa. Górnik grał wtedy niską defensywą, Sikorski zrywał się ze smyczy, unikał spalonego i kończył akcję. Albo to były wkładki z bocznego sektora po szybkim ataku. Trafił do Polonii na zasadzie „strzelał w Górniku, to go bierzemy”. Nikt się nie zastanowił, że Polonia była wtedy na tyle mocnym zespołem, że niemal przez cały mecz grała w ataku pozycyjnym. Siedziała na połowie rywala, a w ataku grał chłopak, który żył z podań na wolne pole. Takiego pola nie było w ogóle. Rzucali mu piłki w pole karne, ale to też nie był zawodnik do walki na małej przestrzeni. Przykleiła się do niego łatka, że nie potrafi grać w piłkę, bo zrobił kilka kiksów. Potem trafił do Wisły, znów nieudana przygoda, a później wyjechał i w pierwszym sezonie strzelał bramki. Ktoś po prostu wykorzystał jego walory.

WISŁA WYGRA Z PODBESKIDZIEM? KURS 1.98 W TOTOLOTKU!

Czasami po prostu nie określamy profilu, którego zespół potrzebuje. Albo kupujemy kogoś, kto totalnie nie pasuje do tego, w jaki sposób funkcjonuje drużyna. Fajnym przykładem było też to, że dużo osób zarzucało Polonii po awansie do trzeciej ligi, że nie miała indywidualności, bo nikogo nikt nie kupił. Po prostu to byli piłkarze, którzy funkcjonowali jako monolit, a pojedynczo mogli się nie odnaleźć. Oni byli wyszukani pod dany profil, realizację określonych zadań na boisku i robili to w 100%. Jakby trafili do innego zespołu, to mieliby spory kłopot z tym, żeby je zrealizować. Szyliśmy na miarę.

Właśnie, wiele osób kojarzy cię z „Ty Też Masz Szansę”, ale to nie jest twoje jedyne doświadczenie ze skautingiem.

Razem z Pawłem Wojtasiem organizujemy od półtora roku kursy skautingowe. Stwierdziliśmy, że fajnie byłoby zorganizować w Polsce coś na każdą kieszeń. Jeździliśmy na Pomorze, Śląsk, nie był to tylko Kraków i Warszawa. Będziemy to kontynuować, jak uspokoi się sytuacja z koronawirusem.

Pracowałeś też w Polonii i w angielskich klubach.

W Polonii byłem asystentem Piotra Dziewickiego, a wcześniej pracowałem przy akademii jako skaut. Pracowałem także w akademii West Hamu jako skaut na zachodnią część Londynu. Skończyłem też „Talent ID”, kurs angielskiej FA, choć to nic nadzwyczajnego, darmowy kurs, który każdy może zrobić. Zrobiłem to bardziej na zasadzie uzupełnienia swojej wiedzy, którą nabyłem na zasadzie obserwacji.

A co z byciem trenerem?

Mam nadzieję, że w 2021 roku dostanę się na kurs UEFA A w Walii, na który aplikuję trzeci rok z rzędu. Będę działał dwutorowo, pracuje cały czas w Balham i będę chciał dostać się do wyższej ligi. Pracowałem już – trochę jak trener Papszun w Polsce – w 13. lidze angielskiej, 12., 11., 10. Teraz pracuję w 9. lidze, a za rok chciałbym pracować w 8. albo w 7.

Czyli modelowy rozwój kariery. Tak w trenerce, jak i w skautingu.

Krok po kroku, szczebelek po szczebelku. Nie chcę robić górnolotnych planów. Przede wszystkim chcę być trenerem, bo skauting to hobby już od najmłodszych lat. Fajnie, że trafiła się szansa na pracę w Ekstraklasie, czegoś takiego się nie odmawia. Spełniłem jedno ze swoich marzeń. Dzisiaj jako skaut, a nie trener, ale kto wie, czy z biegiem lat to się nie zmieni.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

fot. Wisła Płock

Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Weszło
27.01.2022

Boca Juniors, Korona, Crvena Zvezda i Kanada. Obieżyświat Milan Borjan

Bramkarz, który przemierzył pół świata? Nie musimy szukać egzotycznych przykładów, mieliśmy go pod nosem. Milan Borjan grał w Koronie Kielce, ale poza Polską zna także Chorwację, Serbię, Kanadę, Urugwaj, Argentynę, Turcję, Rumunię i Bułgarię. O jego przygodach, trudnym dzieciństwie, grze w kadrze Kanady, wpuszczeniu czterech bramek Roberta Lewandowskiego i wielu innych rzeczach bramkarz Crveny Zvezdy […]
27.01.2022
Weszło
26.01.2022

Kat polskich drużyn i nadzieja Macedonii. Dashmir Elezi, talent ze Szkendiji Tetowo

Szkendija Tetowo przypomniała się polskim kibicom podczas zgrupowania w Turcji. Mistrz Macedonii w sparingach pokonał najpierw Piasta Gliwice (4:1), a potem Wartę Poznań (3:1). Katem naszych drużyn w tych spotkaniach okazał się Dashmir Elezi, autor trzech z siedmiu bramek. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Bo 17-letni talent z Tetowa niedawno został wybrany jednym z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

Wiśle Płock scouting jest tak potrzebny jak psu widelec.
Przecież oni każdy odpad ligowy biorą… Ile mają już ludzi w kadrze? Ponad 30 będzie.
Na płace przeznaczają cały swój budżet…

Tam najpierw są potrzebne cięcia. Wywalenie połowy składu a dopiero wtedy można myśleć o scoutingu.

Kapitan Pazur
Kapitan Pazur
1 rok temu
Reply to  Piotr

A kto powiedział, że tak nie będzie? Jóźwiak nie został na darmo pogoniony. Dobrze, że myślą przyszłościowo, bo na przykładzie Rakowa widać, że przy jasnej filozofii i dużej dozie cierpliwości można coś sensownego zbudować. Jeśli kluby zaczną się otwierać na osoby spoza grona wzajemnej adoracji, to może w końcu coś ruszy w tej śmiesznej lidze.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Kapitan Pazur

Dlatego zatrudnili Magdonia jako DS i liczą na totalne przebudowanie pionu sportowego.
Wiem fajna i chwytliwa historia dla kibiców.
Spójrzmy jednak na to co robił Magdoń od czasu zakończenia kariery piłkarskiej. Otóż łączył funkcję DS w Lechii Tomaszów Mazowiecki z etatem scouta Wisły Płock. Troszkę dziwny mix, bo na dobrą sprawę nie wiadomo w interesie jakiego klubu pracował.
A było to na długo przed Jóźwiakiem.
Wymieniłbym 'osiągnięcia’ Magdonia w Lechii, gdyby jakieś były…
Nawet w sezonach gdy Lechia dysponowała bardzo dużym zapleczem finansowym w postaci sponsora firmy 'LV Bet’ nie było widać jakiejś specjalnej wizji w tworzeniu drużyny a ściągani byli zawodnicy, którzy po prostu nierokowali.
W dużej części na skutek sportowej bylejakości i braku uzyskania awansu do II ligi (w bodajże 3 sezonach z rzędu) oraz z powodu braku przejrzystości transferowej sponsor się wycofał. Wydawało się, że z Lechii nie będzie czego zbierać, stało się inaczej, głównie za sprawą zawodników identyfikujących się z klubem. Tych jednak Magdoń konsekwentnie sie z klubu pozbywał, bo powstał typowo polski konflikt pt „Lechia to ja”.
Zaraz po zatrudnieniu Magdonia w zasadzie rozpadła się cała drużyna młodzieżowa, bo nikt z nimi nie rozmawiał o pozostaniu. Zapomniało się… choć może już tego błędu nie powtórzy. W tym przypadku to też w sumie wina prezesa.

Wiem, że mówienie o cierpliwości i filozofii stało sie modne. Fajnie gdyby za tym szła jeszcze konsekwencja. Zatrudnienie Magdonia w roli DS zdaje się być w tym przypadku zaprzeczeniem tej idei. Jakby nie było Wisła po prostu przesunęła na stanowisko DS, kogoś kto do tej pory był jej scoutem/współpracownikiem. Jak się nie uda (a szanse na to są duże), to zatrudnią kolejnego takiego delikwenta i będą dalej mamić kibiców wizjami o filozofii. To tak zwane działanie pozorowane.

A teraz co się dzieje?
W klubie, który ma mocno zachwianą strukturę finansową, gdzie koszty znacznie przkraczają przychody, zaczyna się od zabawy w realizowanie idei zamiast ustabilizowania sytuacji i zwiększenia efektywności wydawanych pieniędzy.
Napastników multum, tylko żaden do gry się nie nadaje. Z pomocników jeszcze by się dało kogoś wybrać ale tam też tłok jest. Obrona ok, choć również i tu spora konkurencja. A bramkarzy ilu? 5?
Klub 1 pkt nad strefą utrzymania, gdzie spadek oznacza upadek klubu.
Co zatem robi klub? Zatrudnia siatkę scoutów i buduje filozofię, generują przy tym kolejne koszty…
Teraz czekajmy jeszcze na otwarcie okienka transferowego i hurtowe 'wzmocnienia’ aby nie spaść.

Gimbo
Gimbo
1 rok temu
Reply to  Piotr

Piotr, masz dobre obserwacje, ale wyciągasz z nich tylko wnioski, które pasują do twojej tezy.
I nie, spadek nie musi oznaczać upadku klubu.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Gimbo

Wnioski wyciągam na bazie doświadczeń w przypadku 10 innych klubów, które podobnie jak obecnie Wisła zapędziły się w kozi róg.
Nie twierdzę, że mam mandat na rację. Przedstawiam scenarusz, jakim go widzę. Czas pokaże jak będzie, a bynajmnej Wiśle nie życzę źle.

W zeszłym roku Wisła Płock miała przychody w okolicach 16-17 mln, wydając prawie 160% tego co zarobiła. Czyl ze zwykłej matematyki wychodzi, że było to około 26 mln. A teraz przy takim poziomie kosztów odejmij 9 mln, które Wisła co roku dostaje za grę w ESA z tytułu praw TV oraz pomniejsz kwoty od sponsorów (współczynnik ekspozycji medialnej pomiędzy ESA a I ligą wynosi 1:7). Wówczas okaże się, że Wisła ma budżet w okolicach 5 mln i wagon zawodników na kontraktach (z których część zapewne zgodzi się na rozwiązanie umów za porozumieniem stron) których trzbeba nadal opłacać.

Wislak
Wislak
1 rok temu
Reply to  Piotr

Poprzedni prezes miał taka wspaniała wizje z beretem. Spójrz najpierw na zmiany, a nie powtarzasz kocopoly. W zimie ma odejść kilku zawodników, do tego nie mając w klubie eksperta jak Jozwiak Wisła nie bedsie brała szrotu.

stefek
stefek
1 rok temu

bezwzględu na to co pan kot podaje do gazety lub po co w płocku jest,

Płock od zawsze i na zawsze kojarzy mi się i będzie z petrochemią w sensie przemysłem
i kiepską piłką w środku polski

czy pan co wypatruje (ang skaut) jest czy go nie ma, nic tego nie zmieni, nawet Sobol

Iko
Iko
1 rok temu
Reply to  stefek

To źle ci się kojarzy. Płock to dawna stolica Polski, miasto z ogromną historią, w katedrze (która razem ze Wzgórzem Tumskim wpisana jest na listę pomników historii) pochowani są Hermann i Krzywousty. W Płocku znajduje się również katedra Mariawitów, najstarsze muzeum w Polsce, najstarsza i nieprzerwanie działająca od 1180 r. szkoła w Polsce – Małachowianka. Długo by wymieniać – wyszukiwarka w internecie nie boli – wystarczy sprawdzić.

stefek
stefek
1 rok temu
Reply to  Iko

wieeesz… nie musisz się odgrażać i silić na uszczypliwość,
dla niektórych przeszłość to przyszłość
miejsce w tabeli ekstraklasowej jest wystarczająco wymowne

Gimbo
Gimbo
1 rok temu
Reply to  stefek

Stefek, tak może każdy powiedzieć o każdym mieście. Wybierz Kraków na przykład. Jeden powie miasto królów, a drugi zapyta dlaczego na Wawelu pochowali konusa. Możesz mieć piękne karty historii obydwu klubów, ale inny może powiedzieć, że jeden kojarzy mu się z milicją, a drugi z burakiem Filipiakiem. I tak od miasta do miasta.

Suche Info
28.01.2022

Lech pokonuje Herthę w sparingu!

Lech Poznań – cztery. Hertha Berlin – dwa. Lech 4:2 Hertha. No, no, no, na papierze wygląda to świetnie, nie ukrywamy, nawet jeśli to tylko zimowy sparing.  Lider Ekstraklasy, w zamkniętym sparingu, pokonał Herthę Berlin, w której składzie zagrało parę uznanych nazwisk, chociażby Stevan Jovetić, Lucas Tousart, Kevin-Prince Boateng, Marvin Plattenhardt, Marco Richter, Vladimir Darida, […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Ishak nadrabia zaległości i walczy z czasem

Od tego, czy Mikael Ishak będzie w stanie szybko wrócić do gry może wiele zależeć w kontekście losów Lecha Poznań w drugiej części sezonu. Na razie szwedzki napastnik próbuje nadrobić stracony czas. Ishak miał ostatnio problemy zdrowotne, dlatego na obóz w Belek dotarł z opóźnieniem, a potem i tak trenował indywidualnie. W Turcji nie wystąpił […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Były piłkarz Schalke i FC Koeln na celowniku Lechii

Zdaniem Transfermarkt.ch Lechia Gdańsk może sprowadzić do siebie Christiana Clemensa. 30-letni skrzydłowy w pierwszej części sezonu pozostawał bezrobotny po wygaśnięciu umowy z SV Darmstadt. Wiosną ubiegłego roku piłkarz ten rozegrał 14 meczów w 2. Bundeslidze (1 gol, 4 asysty). Za ostatnie dwa i pół roku była to jedyna runda, w której Niemiec w miarę regularnie […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Jagiellonia szuka stopera, jest dwóch kandydatów

Sytuacja kadrowa Jagiellonii jeśli chodzi o środkowych obrońców wygląda fatalnie, dlatego klub chce w tym okienku sprowadzić nowego piłkarza na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Dani Suarez-Krystian Nowak. O zainteresowaniu Hiszpanem znanym z Górnika Zabrze informują Sportowe Fakty. Dani Suarez dał się zapamiętać jako zawodnik dość przeciętny w samej defensywie, ale […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Fenomenalne trafienie Angela di Marii [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny (bez Leo Messiego) wygrała na wyjeździe z Chile w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Angel di Maria kolejne raz przypomniał, że ma smykałkę do spektakularnych bramek. Spójrzcie tylko:  To 22 trafienie piłkarza PSG dla Albicelestes. Jak dotąd rozegrał on w kadrze 118 spotkań. Argentyńczycy plasują się na drugim miejscu w […]
28.01.2022