post
Jakub Białek

Opublikowane 08.12.2020 12:51 przez

Jakub Białek

Dlaczego zwolnienie Marka Jóźwiaka było zaplanowanym działaniem, a nie reakcją na wyniki? Czy w Wiśle Płock trzeba posprzątać po byłym dyrektorze sportowym? Jak gorące jest krzesło Radosława Sobolewskego? W jaki sposób zmieni się skauting Wisły Płock? Jak rozwinie się akademia? W którą stronę pójdzie płocki klub, który nie przeżywa ostatnio najlepszych momentów? Zapraszamy na rozmowę z prezesem Wisły Płock, Tomaszem Marcem.

Zwolnienie Marka Jóźwiaka to reakcja na aktualne wyniki Wisły czy coś, co siedziało w pana głowie od dłuższego czasu?

Powiem tak – ostatnie wyniki przyspieszyły decyzję. Kilka sytuacji z ostatnich miesięcy dało mi do myślenia, czy to na pewno droga, którą chcemy podążać. Analizując wszystko uznałem, że czara goryczy się przelała. Wiedziałem, że dalej tak nie pociągniemy.

Weźmy nawet wywiad na waszym portalu, w którym padło stwierdzenie, że zawodnik pomylił kaca z objawami koronawirusa… Było to nie na miejscu. Pracownik klubu, niezależnie jakie stanowisko piastuje, musi czasem ugryźć się w język. Tym bardziej, że o tej wypowiedzi nie wiedziałem ani ja, ani przede wszystkim rzecznik prasowy. Trzeba szanować wszystkie osoby, które z nami współpracują. Przecież mogło się okazać, że zaraz będziemy chcieli dalej współpracować z tym zawodnikiem, a przy takich wypowiedziach nie sądzę, by chciał wrócić do klubu. Mowa właśnie o takich sytuacjach – może niewidocznych na zewnątrz, ale dających do myślenia. Umowy mają swoje zapisy i trzeba pewne decyzje podjąć w danym momencie, a nie za chwilę. To się zbiegło z nie najlepszymi wynikami.

Jeśli dobrze czytam między wierszami, zwolnienie Marka Jóźwiaka teraz, a nie – powiedzmy – za dwa miesiące, było po prostu tańsze?

Tak. Pewne rzeczy w umowach powodowały to, że to był najlepszy moment na rozstanie.

Na początku prezesury powiedziałem, że każdemu trzeba dać szansę. Przyglądałem się z każdej strony nie tylko dyrektorowi Jóźwiakowi, ale wszystkim pracownikom. Wcześniej prezes Kruszewski był odpowiedzialny za działkę sportową i to on miał codzienny kontakt z dyrektorem Jóźwiakiem. Nie mogłem sobie pozwolić na to, żeby podziękować dyrektorowi od razu, pierwszego dnia, bo nie znałem całokształtu pracy. Czas od lipca do listopada był odpowiednim okresem, by wyrobić sobie zdanie. Zwłaszcza patrząc na naszą sytuację – za chwilę mamy ważne, zimowe okienko, gdzie margines błędu jest bardzo mały. W zasadzie go nie ma. Nie możemy się pomylić, bo za chwilę możemy obudzić się w miejscu, w którym nie chcielibyśmy być.

Będzie sporo sprzątania po Marku Jóźwiaku? Obecnie na kontraktach jest 36 zawodników. Ogromna liczba.

Gdy będziemy chcieli zrobić ruch przychodzący, ktoś będzie musiał odejść. Nie będziemy jeszcze bardziej rozbudowywać kadry. Jest ona zbyt liczna. Będziemy musieli pożegnać się z kilkoma zawodnikami. To nie będą łatwe rozmowy, bo każdy ma kontrakt, więc trzeba się będzie dogadać. Zobaczymy, kogo uda się wytransferować, z kim uda się rozwiązać umowy. Musimy mieć też perspektywę na ściągnięcie piłkarzy. Jest selekcjonowana wstępna lista zawodników, ale na początek musimy troszkę tę kadrę odchudzić i od tego zaczniemy.

Wspomniał pan, że jednym z głównych czynników zwolnienia były różne sytuacje wewnętrzne. Nie chcę o nie dopytywać, ale jak pan ocenia same transfery, czyli to, z czego najmocniej jest rozliczany dyrektor sportowy?

Każdy wie, że po ostatnim sezonie musieliśmy troszkę przewietrzyć szatnię. To zostało zrealizowane. Drugą rzeczą, niezwykle ważną po ostatnich latach – mieliśmy jednego lidera, Dominika Furmana, którego musieliśmy jakoś zastąpić. Czy to się udało?

Marek Jóźwiak twierdzi, że Filip Lesniak jest lepszym piłkarzem.

Na pewno ma zupełnie inne atuty. Dominik Furman miał liczby, których w tym momencie żaden z zawodników nie posiada. Trzeba to sobie głośno powiedzieć – w tej chwili nie ma konkretnego lidera, na którego można stawiać z zamkniętymi oczami z poczuciem, że każdy będzie się go obawiał. Wszystko rozbiło się na kilku zawodników. Musimy się zastanowić, czy nie lepiej było zamiast na trzech piłkarzy, postawić na jednego, konkretnego. Pytanie, czy to nie był błąd. Analizy jest bardzo dużo. Na pewno musimy też z tego ostatniego okienka wyciągnąć wnioski, żeby takie sytuacje w przyszłości się nie powtarzały.

Często słychać argument, że Wisła ma swoje problemy i nie stać jej na piłkarzy będących gwarancją jakości, dlatego trzeba ściągać tańszego Sheridana, który może się odbuduje. I tak się płaci Sheridanowi do odbudowy, Tuszyńskiemu do odbudowy i teraz jeszcze Cabrerze, też do odbudowy. Jeśli to zliczyć w jeden kontrakt, wychodzi pensja dla zawodnika będącego gwarancją.

Pierwsza rzecz – Wisły Płock nie stać na to, żeby zapłacić za napastnika milion złotych, pół miliona euro i tak dalej. Ale jak pan wspomniał – jest trzech zawodników na kontrakcie, którzy też mało nie zarabiają, Sheridan za frytki nie przyszedł. Stać nas na to, by ściągnąć takiego zawodnika. Problemem może być sytuacja na rynku, bo niekoniecznie zawodnik, który daje jakość, jest aktualnie wolny. Trzeba się zastanowić, czy nie lepiej może odłożyć i zrobić transfer gotówkowy niż szukać zawodników z kartą na ręku. Coś przecież spowodowało, że zawodnik nie ma klubu. Jeśli chodzi o Sheridana – potrzebowaliśmy napastnika, on akurat był wolny na rynku, niekoniecznie inni dostępni zawodnicy byli lepsi.

To z drugiej strony problem każdego klubu, bo większość transferów do Ekstraklasy odbywa się bezgotówkowo.

Ważny jest jeszcze jeden aspekt. Może to brzydko zabrzmi, ale do tej pory łataliśmy dziury, bo sytuacja tego wymagała. Widzimy w październiku, że mamy problem z napastnikiem? Na gwałt szukamy kolejnego. Nie było zaplanowanego działania: w tym okienku znajdujemy napastnika, w kolejnym skrzydłowego i tak dalej. Musimy to zmienić. Zbudować trzon zespołu, którego elementy będą wymieniane. Ale takie, do których mamy przekonanie na sto procent, żeby znów nie było zaskoczenia, że ktoś się nie sprawdził. Planowanie długofalowe, a nie łatanie dziur. Gdy zawodnik wie, że piłkarz na daną pozycję jest dla nas priorytetem, inaczej z nami rozmawia. Wymagania się zwiększają.

Jak odniesie się pan do słów Marka Jóźwiaka, który sugerował w rozmowie nami, że ujął się za Radosławem Sobolewskim, któremu chciano dać ultimatum?

Uważam, że w dniu rozstania Marek Jóźwiak nie powinien się wypowiadać. Emocje były duże po obu stronach. Te wypowiedzi były bardzo niefortunne, emocjonalne i niepotrzebne – i dla niego, i dla klubu.

Powiem szczerze – nie wiem, co Marek Jóźwiak miał na myśli. Gdyby trener Sobolewski miał odejść z pracy, to odszedłby razem z nim. Nie było w naszych rozmowach tematu “jutro zwalniamy Sobola”, po którym dyrektor miałby powiedzieć “nie, jeszcze dajemy szansę”. Rozmawialiśmy oczywiście o tym, co możemy poprawić, by powalczyć o lepsze wyniki. To normalne przy obecnej sytuacji. Ale też widzimy, jak obecny sztab szkoleniowy pracuje. Treningi i przygotowanie zespołu jest na wysokim poziomie. Trzeba spróbować pomoc trenerowi Sobolewskiemu, by mógł z tego małego kryzysu wyjść. Oczywiście covidowe sytuacje też maja wpływ na naszą formę. Nie chcę się odnosić do tej wypowiedzi, bo jej nie rozumiem. Jak mówiłem – to nie była decyzja spowodowana ostatnimi wynikami, a całokształtem naszej pracy.

Choć też chcę zaznaczyć jedno – nie można mówić, że cały efekt pracy Jóźwiaka był zły. Dużo rzeczy udało się zrobić dobrze. Na przykład to, jak dyrektor Jóźwiak zaangażował się w tematy covidowe, komisję medyczną. Czegoś jednak zabrakło, może w takim kontakcie międzyludzkim. Sam pan redaktor wie, jak to czasem było i sądzę, że ten wywiad u was też pewne rzeczy niektórym pokazał. A mi też dał do myślenia, że – nie chcę, by to źle zabrzmiało – na dłuższą metę ta współpraca mogła nie układać się tak, jakbym sobie tego życzył.

Jak zmieniła się atmosfera w klubie po zwolnieniu Jóźwiaka? Wyleciało przez okno trochę gęstego powietrza?

Ta sytuacja była dosyć napięta, ale wpływ na atmosferę mają także wyniki. Dobrze, że graliśmy od razu w środę, bo dzięki temu nikt nie rozmyślał, co teraz będzie. Paweł Magdoń też nie ma łatwej sytuacji, bo wchodzi z marszu i musi zbudować sobie zaufanie szatni, trenera i tak dalej. Ale na pewno atmosfera troszkę się rozluźniła, tak powiem.

Jakby pan określił stopień temperatury krzesła Radosława Sobolewskiego – ono jest chłodne, gorące, bardzo gorące?

Bardzo gorące nie. Jak powiedziałem – nadal mam zaufanie do trenera Sobolewskiego i chciałbym, żeby mu się udało i żeby pracował jak najdłużej. Na pewno nie można powiedzieć, że jest wszystko super i tak to miało wyglądać. Każdy przed sezonem wyobrażał sobie, że będzie inaczej. Jakaś lampka zaczyna powoli migać. Ale też trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności, które miały miejsce przez sezonem. Nie ma co tłumaczyć się koronawirusem, bo każdy ma takie sytuacje, ale to na pewno też miało na nas jakiś wpływ. Osobiście chciałbym, żeby nasza współpraca była jak najdłuższa, bo cenię trenera Sobolewskiego jako osobę i zaangażowanie w to, co robi.

A jak pan odebrał wypowiedź trenera Sobolewskiego przed meczem z Cracovią? Człowiek, który raczej unika mediów, nagle zaczyna usprawiedliwiać pandemią gorszą formę drużyny. Nie odmawiam racji, ale sam moment był dziwny. Niektórzy odebrali to jako sygnał, że jego pozycja w klubie jest zagrożona.

Cieszę się, że trener Sobolewski się otworzył i powiedział trochę więcej. To w nim siedziało i w końcu to z siebie wydobył. Choć szkoda, że może nie powiedział tego wcześniej. Trener musi też bardziej otworzyć się w przyszłości. Czy tą wypowiedzią się bronił? Ciężko mi o tym powiedzieć. Wielokrotnie rozmawialiśmy i zdawaliśmy sobie sprawę, że ta sytuacja ma trochę wpływu na formę zawodników i sposób przygotowania zespołu. Na początku sezonu uciekło trochę przygotowań, w ostatnich tygodniach też. Dla trenera nie jest to łatwa sytuacja.

Mam wrażenie, że Wisła Płock stała się najmniej ekscytującą drużyną w lidze. Mizerny styl gry, słabe wyniki, nieszczególnie bogata historia, brak dużej bazy kibicowskiej, wciąż brak stadionu. Ciężko znaleźć powody, dla których ktoś spoza Płocka miałby się przejmować losami klubu.

Może tak to z zewnątrz wyglądać, ale trzeba szanować to, gdzie jesteśmy. Nie każdy – nawet z większych miast – może cieszyć się Ekstraklasą. To ważny punkt w naszym rozwoju. Łatwiej jest budować charakter klubu i przywiązanie do niego, gdy gramy w najwyższej lidze, niż gdy tułamy się po zapleczu. Mamy na pewno powód do dumy jako płocczanie. Na niektórych meczach było widać, że Wisła tych kibiców ma, lecz atrakcyjnego futbolu nie gramy i musimy to zmienić, jeśli chcemy w przyszłości przyciągnąć ludzi na stadion. To na pewno pomoże jeszcze bardziej utożsamiać się z Wisłą. W tym momencie Wisłą interesują się ludzie związani z klubem, kibice z Płocka, ale zdaję sobie sprawę, że ciężko zbudować zainteresowanie klubem, gdy gra nie wygląda najlepiej.

W którą stronę tak właściwie zmierza Wisła?

Wisła musi przede wszystkim zbudować się jako szeroko pojęty klub. Po spadku do drugiej ligi udało się odbudować pierwszy zespół, awansować do Ekstraklasy, jesteśmy w niej piąty sezon. Nie poszło za tym jednak coś więcej. Nie możemy bazować wyłącznie na pierwszym zespole, a patrzeć na klub jako całość. To ostatni moment, żeby to zrobić. Szczególnie, że za chwilę będziemy grali na pięknym, nowym obiekcie.

Mam na myśli zbudowanie struktur całego klubu. Chcemy, by Wisła miała swój charakter i była dobrze postrzegana, bo w ostatnich latach niekoniecznie mówiło się o nas dobrze. Chciałbym, aby ten klub był stabilny. By nie było tak, że co pół roku coś się dzieje – zmiany szkoleniowców, w zarządzie i tak dalej. A przy tym bardziej postawić na płocką młodzież, z której Wisła kiedyś słynęła. To od nas wychodzili tacy zawodnicy jak Sławek Peszko czy Adrian Mierzejewski. Trzeba wrócić do tej tradycji, ale na to potrzeba jest kilku lat. Wisła zmierza teraz ku normalności.

Jaki jest archetyp charakteru Wisły Płock, do którego chce pan dążyć?

Chcę, by wszyscy zawodnicy reprezentujący barwy Wisły mieli ją w sercu, walczyli za klub tak, jakby to był ich klub. Mecz można wygrać bądź przegrać, ale chcemy, by zespół miał charakter. Żeby na boisku widać było walkę, emocje, żeby zespół dało się oglądać i niezależnie od wyniku mówiło się o nas, że dobrze graliśmy.

Wspomniał pan o strukturach, które trzeba zbudować. Wchodząc w detale – co w tym kierunku się dzieje?

W Wiśle jest stowarzyszenie, w którym trenuje czterystu dzieciaków. Drugi zespół gra w tym momencie w IV lidze. To baza, na której możemy zbudować struktury. Moją pierwszą decyzją w tym kierunku było zatrudnienie na stanowisku trenera drugiego zespołu Marka Brzozowskiego, który przez wiele lat uczył się pracy i wizji futbolu w Escoli Varsovia, a potem osiągał dobre wyniki w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i miał tam dobre wyniki. Mieszka 15 kilometrów od Płocka, więc można powiedzieć, że jest związany z naszym miastem. Trener Brzozowski został zatrudniony, by drugi zespół awansował do III ligi. To niezwykle istotne w rozwoju klubu – łatwiej pozyskać uzdolnionych zawodników do III ligi, żeby się ogrywali z perspektywą gry w Ekstraklasie, niż do IV ligi. Wizerunkowo i sportowo to potrzebne jako zaplecze klubu.

Kolejny etap to cała akademia. Po kilku tygodniach pracy Marka Brzozowskiego w drugim zespole zobaczyłem, że to osoba z pasją, która ma bardzo fajne podejście do młodzieży. Postanowiliśmy, że zostanie także dyrektorem akademii i stworzy od nowa struktury szkolenia w Wiśle. Na pierwszym spotkaniu napisaliśmy sobie kilkadziesiąt punktów, które chcemy zrealizować w niedalekiej przyszłości. Podzieliliśmy sobie to na etapy. Nie mogliśmy rozgrzebać wszystkich tematów na raz, więc zrobiliśmy listę, sześciu-siedmiu najważniejszych punktów, które musimy zmienić od razu. Krok po kroku będziemy wdrażać ten plan poprawy szkolenia. Nawet w zeszłym tygodniu mieliśmy spotkanie, dyrektor Brzozowski przyniósł raport, co zostało już zrealizowane. Jedną z rzeczy, którą bardzo chcieliśmy zrobić, było zgłoszenie się do certyfikacji szkółek. Na pierwszym etapie zostaliśmy ocenieni przez PZPN na złoty certyfikat, więc to pokazuje, że w Wiśle nie ma tragedii. Brakuje postawienia kropki nad i. Chcielibyśmy mieć w perspektywie dwóch lat dwa zespoły w CLJ, bo to też jest niezwykle ważne, by klub z Ekstraklasy miał zaplecze młodzieży grające z najlepszymi w Polsce. Ale tego nie zbudujemy w ciągu pół roku, a z jakąś perspektywą.

Kolejna rzecz to Emil Kot, który pomoże nam w wyszukaniu uzdolnionej młodzieży z roczników 2005 w górę. To najlepszy wiek na pozyskanie zawodnika. Kończy wówczas ósmą klasę, już jakąś drogę przebył, łatwiej go ściągnąć do liceum. Sieć skautingowa kulała. Odzew na nasz projekt jest naprawdę duży (mowa o akcji „Zostań skautem Wisły Płock!” – każdy pasjonat piłki może zgłosić się na skautingowy staż w klubie – red). Emil to kolejna osoba zafiksowana na futbol i działanie. Chciałbym opierać budowanie struktur też na takich ludziach, które żyją piłką 24 godziny na dobę i będą chciały się wykazać, bo dla nich to ogromna szansa pokazania się. To kolejne elementy, które idą do przodu i na pewno spowodują to, że będziemy do wszystkich z tych rzeczy podchodzić bardziej profesjonalnie niż do tej pory.

W przyszłości chciałbym budować Wisłę na osobach związanych z klubem. Tego nam troszkę brakuje w całych strukturach. Paweł Magdoń też taką osobą jest. Staramy się nakreślać ludziom, którzy pracują w Wiśle czy samym zawodnikom, że warto jest pomyśleć o przyszłości. Piłkarz to jedno, ale w przyszłości można robić inne rzeczy – być fizjoterapeutą, trenerem bramkarzy. Funkcji w klubie może być mnóstwo, tylko trzeba chcieć się rozwijać i myśleć też o tym w przyszłości. Ostatnio jeden z zawodników drugiego zespołu został wysłany na kurs trenerski, bo chcemy, żeby został trenerem bramkarzy w Wiśle. Takie małe rzeczy mają przynieść efekty i sprawić, by klub był budowany na ludziach związanych z Wisłą.

Skauting faktycznie kulał. Jak docelowo ma wyglądać ten dział?

Chcemy zbudować ludzi, którzy na początek będą to traktować bardziej jako hobby. Chcemy zweryfikować, jak oceniają zawodników. Mamy stworzony szablon oceny zawodnika. Będzie odbywało się to regionalnie – osoby, które zgłosiły się z Płocka i okolic, będą jeździły na pobliskie mecze i tak dalej. Nasz cel to siatka skautingowa w całym kraju. Osoby, które się zgłoszą, zostaną oczywiście przeszkolone przez Emila, na co mają zwracać uwagę, jak wypełniać formularz. W styczniu planujemy spotkać z nimi w Płocku, przeprowadzić szkolenie, wyselekcjonować grupę osób, która będzie pracowała z Wisłą Płock w przyszłości na innych warunkach. Emil ma już zbudowaną sieć osób, z którymi pracował wcześniej – i oni też będą z nami działać. Zgłaszają się osoby, które już były skautami, mają w tym doświadczenie, ale te wszystkie osoby muszą być też sprawdzone, zweryfikowane. Chcemy skupić się na tym, żeby wychować swoich skautów.

Jak liczna jest ta grupa, z którą już współpracuje Emil Kot?

W tej chwili, razem z Emilem, jest to około 10 osób. To już fajna baza. Docelowo fajnie byłoby mieć w każdym województwie po kilka osób, ale to plan długofalowy. Chcemy mieć bazę danych zawodników z różnych regionów i roczników, by wiedzieć, komu warto przyjrzeć się głębiej. To dłuższy proces. Nie możemy sobie pozwolić na to, że ktoś nam wyśle zawodnika, powie, że jest super i od razu go bierzemy. Przyszłościowo chcemy tych zawodników obejrzeć kilka razy. Najpierw wyselekcjonowani skauci, potem dyrektor sportowy. Fajne jest to, że Emil ma dość liczną bazę zawodników już w tej chwili. Niektórzy już teraz przyjeżdżają na testy do drugiego zespołu. Na tę chwilę bazujemy na zawodnikach, których Emil już widział, ale chcemy tę bazę danych rozszerzać.

Zatrudnił pan na stanowisku dyrektora sportowego Pawła Magdonia, nową twarz. Co za nim przemawiało poza tym, że jest związany z Wisłą Płock i kojarzy się z jej największymi sukcesami?

Napisaliście kiedyś artykuł o tym, że w Polsce praktycznie nie ma rynku dyrektorów sportowych. Nie ma kształcenia w tym kierunku. Niektóre kluby ich zatrudniają, inne nie. Trzeba takie postaci kreować. Co przemawiało za Pawłem Magdoniem? Znamy się od kilku lat, wielokrotnie rozmawialiśmy na temat Wisły i wiem, że mogę mu w stu procentach zaufać, że nie oszuka mnie i klubu, bo ma Wisłę w serduchu. Dostaje szansę. Tak jak Marek Brzozowski czy Emil Kot. Realia w Ekstraklasie i trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki są zupełnie inne, ale praca, którą tam wykonywał nie mając dużych możliwości, była oceniana bardzo pozytywnie. Paweł zajmował się tam też wieloma sprawami organizacyjnymi. Cały czas był po karierze związany z piłką, obecny w środowisku.

Przedstawił mi wizję, jakby on widział Wisłę za kilka miesięcy, kilka lat. I to było to, do czego ja też dążę. Przypomniał nawet, z czego słynęła Wisła, gdy on tutaj był -z wychowanków, charakteru. Musimy oprzeć Wisłę na zawodnikach, którzy chcą tutaj być i oddadzą serducho, takich jak Jacek Góralski czy Damian Szymański. Nasze wizje są zbieżne. Rozmawialiśmy też o budowie zespołu w dłuższej perspektywie, a nie z okienka na okienko. Mimo że Paweł został zaskoczony telefonem, był przygotowany na rozmowę, przyszedł z konkretnymi wnioskami, zawodnikami, którymi warto się zainteresować. Kolejna rzecz – jak mówiłem, chciałbym budować klub na osobach związanych z Wisłą. To ważne, by takie osoby pokazywały, że życie po karierze jest możliwe. Już nie w koszulce, a w marynarce dyrektora.

Będzie od początku rozliczany jak każdy pracownik czy dostanie czas, żeby nauczyć się zawodu?

Nie ukrywajmy – to nie jest tak, że Paweł już wszystko wie i będzie odpowiedzialny za wszystko. Musi się wdrożyć w kilka tematów i na pewno dostanie na to chwilę. Ale ta chwila nie będzie trwała wiecznie. Od kilku dni Paweł intensywnie rozmawia ze sztabem, zawodnikami, pracownikami klubu. Widać, że jest w stu procentach zaangażowany. Na koniec każdego dnia robimy sobie podsumowanie, co zostało zrobione i jaki jest plan na jutro. Też ja muszę pomóc Pawłowi się wdrożyć, by ta praca szła do przodu. Teraz jest czas adaptacji, za chwilę przyjdzie rozliczenie.

Co oznaczałby dla Wisły spadek z ligi? Katastrofę? Czy struktura jest na tyle stabilna, że udałoby się to bezboleśnie przeżyć?

Do głowy nam nie przychodzi, by taka sytuacja miała miejsce. Na pewno byłoby ciężko. Łatwiej się utrzymać w Ekstraklasie niż do niej z powrotem awansować. Finanse klubu są stabilne, ale też dzięki Ekstraklasie i pieniędzy z praw telewizyjnych. Jakby wyglądało to po spadku – pytanie, jakby się odniósł do tego właściciel oraz obecni sponsorzy, przede wszystkim ten strategiczny, PKN Orlen. Na pewno sytuacja nie jest taka, że spadając mamy wszystko tak poukładane, że możemy sobie pozwolić budżetowo na taką kadrę jak w tym momencie. Trzeba byłoby odbyć długą rozmowę z właścicielem, co dalej. Niestety.

Pan osobiście zgadzał się z odwołaniem prezesa Kruszewskiego?

To była decyzja Rady Nadzorczej i właściciela. Na spotkaniu z Radą powiedziałem swoje zdanie, ale nie mogłem mówić “tak czy nie”. Z prezesem Kruszewskim współpracowałem wiele lat, wdrażał mnie w pewne rzeczy. bardzo mocno go szanuję. To, w którym kierunku poszła Wisła Płock, to przede wszystkim jego zasługa. Trzeba to doceniać, ale również trzeba iść do przodu. Takie były decyzje i nie można ich rozpamiętywać. Nikt w piłce nie przyspawa nas do stanowiska i nie obieca, że będziemy na nim przez całe życie.

Pan – podobnie jak Jacek Kruszewski – też jest klubowym wychowankiem. Pracuje pan w Wiśle już dziewięć lat, jak wyglądała pana pierwsza funkcja?

Byłem referentem do spraw marketingu. Pojawiło się ogłoszenie na stronie Wisły, złożyłem CV i odbyłem rozmowę z ówczesnym kierownikiem działu. Pierwsze miesiące pracy to latanie z aparatem, obsługa strony internetowej, robienie folderów promocyjnych, plakatów, stanie za kamerą, nagrywanie meczów. Mrówcza praca, praktycznie od 8 do 20, więc już od początku byłem rzucony na głęboką wodę. Dział marketingu nie był wtedy liczny, a pomysłów było bardzo dużo. Chcieliśmy iść za trendami i rozwijać klub, jeszcze pierwszoligowy, więc możliwości nie było dużo. Z roku na rok doświadczenia przybywało i dostawałem coraz bardziej odpowiedzialne zadania i awanse. W późniejszym etapie pozyskiwałem sponsorów. Budowałem dział marketingu od podstaw, w pewnym momencie zostałem w nim sam. To, co udało się zbudować przez lata, jest już na fajnym poziomie. Przeszedłem drogę od kierownika marketingu, przez dyrektora marketingu, wiceprezesa, aż do teraz.

Ta praca to też spełnienie marzeń kibicowskich?

Zaczynałem od gry w juniorach Wisły Płock. Niestety, poważna kontuzja spowodowała to, że nie mogłem kontynuować przygody z piłką. ale to były bardzo młode lata. Potem – jak każdy kibic w Płocku – obejrzałem praktycznie wszystkie mecze na własnym obiekcie. Były przeżyte spadki, awanse, Puchar Polski. Marzeniem wielu osób za dzieciaka było to, by pracować w Wiśle Płock, ale nie sądziłem, że losy potoczą się w tym kierunku.

Podobno jest pan pracoholikiem, to prawda?

Można tak powiedzieć. Wczoraj wróciłem do domu o 22. Spraw jest cały czas bardzo dużo. Jestem w zarządzie sam, więc nie jest łatwo pogodzić, bo zajmuję się nie tylko pierwszym zespołem, ale też marketingiem, pionem gospodarczym, księgowością, spotkaniami z potencjalnymi sponsorami. Pracy jest dużo. Trzeba to sobie poukładać. Nie można przyjść o 8 i wyjść o 16, jeśli ten klub ma iść do przodu. Poświęcam na Wisłę bardzo dużą część swojego życia.

Jak pan zamyka oczy i wyobraża sobie Wisłę za trzy lata, co pan widzi?

Widzę pierwszy zespół na pięknym obiekcie, który przyciąga na trybuny po 15 tysięcy osób, walczy w efektownym stylu o wysokie miejsca w lidze, o jego sile powoli stanowi młodzież, na której klub w przyszłości będzie mógł zarobić.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

Fot. FotoPyK i Sebastian Wiciński / Wisła Płock

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 08.12.2020 12:51 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Weszło
08.05.2021

“Nie znam zapachu skarpet w szatni, ale nie czuję się przez to mniej kompetentny”

Jest skautem Arsenalu. Pracował w West Bromwich czy Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Jako jeden z nielicznych Polaków ukończył studia FIFA Master. Tomasz Pasieczny opowiada o tym, dlaczego Arsenal go nie zwolnił przy masowych cięciach. Ale głównie rozmawiamy o tym, jak wyglądałby pion sportowy zarządzany przez niego. Bo Pasieczny nie ukrywa, że chciałby zostać dyrektorem sportowym w […]
08.05.2021
Cały na biało
14.05.2021

“Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Weszło Extra
19.02.2021

Mogłem grać jeszcze dwa lata. I zniszczyć sobie życie…

Mateusz Szczepaniak rozegrał cztery sezony w PKO Bank Polski Ekstraklasie, kilka w pierwszej lidze, wyjechał na Cypr, szkolił się w Auxerre. Jesienią stanął przed dylematem – czy warto ryzykować zdrowie, by pograć jeszcze sezon-dwa? – Ból w poprzednim roku był bardzo duży. Gdybym grał dalej, za dwa lata mógłbym być pół inwalidą i kompletnie popsuć […]
19.02.2021
Weszło Extra
15.02.2021

Gol sezonu? Strzeliłem, żeby nie było kontry

Miroslav Stoch to największe nazwisko, które trafiło tej zimy do PKO Bank Polski Ekstraklasy. – Ćwiczyliśmy, to był jeden z wariantów, ale na treningu nigdy mi się nie udało strzelić w ten sposób. Gdy już spróbowaliśmy na meczu, musiałem uderzać. Trzech piłkarzy biegło w moim kierunku – gdybym próbował przyjmować, mógłbym stracić piłkę i spowodować […]
15.02.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło Extra
25.04.2021

Chcemy pozbyć się przypadkowości, błędów i transferów last minute

Jagiellonia Białystok utworzyła dział skautingu i analiz. To ważna chwila dla podlaskiego klubu, który do tej pory opierał transfery na „kuleszingu”. Na czele nowego działu stanie Gerard Juszczak – do tej pory asystent Bogdana Zająca i Rafała Grzyba, wcześniej reprezentacyjny analityk w sztabie Adama Nawałki, gdzie odpowiadał za monitoring piłkarzy i rozpracowanie rywali, pracujący później […]
25.04.2021
Weszło Extra
27.03.2021

Chcę tylko, by Hania nie była więźniem swojego ciała…

– Marzę, żeby Hania była samodzielna i mogła korzystać z życia. To tyle. Chcemy doprowadzić do tego, by nie była więźniem swojego ciała. O to walczymy, o tym marzymy – opowiada Adrian Błąd. Jego córka, Hania, wskutek komplikacji przy porodzie, ma poważne problemy neurologiczne. Zaburzenia ruchu, zaburzenia wzroku, zaburzenia mimiki twarzy. W rozmowie z nami […]
27.03.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiślak
Wiślak
6 miesięcy temu

Bardzo dobry wywiad! Całe szczęście, że udało się pozbyć Jóźwiaka. Ciekawe co teraz z Sobolewskim i ewentualnie – kto za niego? Bo obrona Częstochowy i fatalne mecze tylko zniechęcają piłkarską Polskę do Wisły.

Malibu
Malibu
6 miesięcy temu
Reply to  Wiślak

Budujcie mocne podstawy. Tylko jeden zespol spada, naprawdę trzeba się postarać. Sądzę, że Sobolewski powinien dostać szansę na przepracowanie zimowego okienka, dostać konkretne transfery. Nie powtorzy błędów, które spowodowały obecną sytuację. Cierpliwość, zaufanie, brak nerwowych ruchów. Dacie radę.

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Sqrwiell
w rubryce LOJALNOŚĆ w cm/fm miałby okrągłe 0 /zero/

Piotrus
Piotrus
6 miesięcy temu

Ten Mareczek to widać że kompetentny chłop xD

Lecę na piwo
Lecę na piwo
6 miesięcy temu

Beret załatwił 36 kopaczy..? A co na to trener.. Zarząd.. Prowizorka w uj.. Sobol ma zaufanie.. Czekam na niusa Sobolewski zwolniony

Makaveli
Makaveli
6 miesięcy temu

“musi zbudować sobie zaufanie szatni, trenera i tak dalej”. Powinno być raczej odwrotnie. Trenerzy i piłkarze powinni pracować na zaufanie dyrektora

Radek
Radek
6 miesięcy temu

Co na to Adrian Mierzejewski, że jest płocką młodzieżą???? O ile wiem, jest emocjonalnie i rodzinnie związany z Olsztynem, a wychował się w Naki i Stomilu…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
6 miesięcy temu
Reply to  Radek

To są dobre informacje. Piłkarską edukację odbył w Olsztynie, a do Płocka trafił niecałe dwa miesiące po 17 urodzinach.

jokohama
jokohama
6 miesięcy temu

Berte jest przereklamowany chłop nie zna się na piłce. Bazuje na Legii gdzie mogł brać każdego, a jak przyszło co do czego to się ugotował i pokazał ze jest leszczem i tyle.

marek
marek
6 miesięcy temu

niestety pan Marzec w wielu miejscach mija się z prawdą. Np to że musiał dopiero poznać Jóźwiaka jest śmieszne bo poznał go doskonale przez te kilkanaście miesięcy. To jest jakieś kuriozum – najpierw przedluzyc z dyrektorem umowe, pozwolić mu na ściągnięcie trenera i kilkunastu piłkarzy po czym chwilę później zwolnienie go! To jak się mają teraz piłkarze których sprowadził jak wiedzą, że WYLECIAŁ ZA TO ŻE ICH SPROWADZIŁ!! albo trener! Mają teraz umierać za ten klub????
Dużo lania wody, bajki o skautingu i 4 lidze …. po co zostal zatrudniony zielony kompletnie MAgdoń? teraz jak kadra jest dawno zamknięta !? Wisła stała się w ciągu 4 miesięcy prowincjonalnym klubikiem :-(((
a Kruszewskiego nie zwolnila rada nadzorcza tylko prezydent. rada z tego co wiem była w 100% za jackiem

Riko
Riko
6 miesięcy temu
Reply to  marek

Kuriozum to twój komentarz. Kruszewski wymyślił sobie wspaniałego Jozwiaka, chociaż wszyscy odradzali ten ruch. Ponadto Kruszewski przedłużył z Jozwiakiem umowę przed tym sezonem. W 99% wszystkie problemy Wisły w obecnej sytuacji to działania Kruszewskiego, który podejmował chore decyzje. Dużo lania wody to było za prezesury Jacka – gadanie, opowiadanie o wszystkim, po czym ZERO inwestowania w trenerów młodzieży, Stowarzyszenie, II zespół, budowę bazy dla Akademii czy samej Akademii. Z II ligi do Ekstraklasy ideał i chwała mu za to, ale przynajmniej od 3 lat dramat.

gość
gość
6 miesięcy temu

zróbcie wywiad z Kruszewskim. Ciekawe jak na to wszystko dziś patrzy, pewnie ma sporo do powiedzenia a Wami zawsze rozmawiał wiele razy

Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Wychowanek Lecha nowym piłkarzem Warty Poznań

Jak się dowiedzieliśmy, Wiktor Pleśnierowicz (20 l.) zostanie nowym zawodnikiem Warty Poznań. To transfer gotówkowy z Miedzi Legnica. Wiktor nie pasował do modelu gry trenera Łobodzińskiego, a w Warcie pilnie potrzebowali młodzieżowca. Jak słyszymy, to rozwiązanie jest bardzo dobre dla każdej ze stron. Miedź dostaje naprawdę dobre pieniądze, niemałe jak na standardy Warty, a sam […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Josue Pesqueira trafi do Legii Warszawa. Na papierze – świetny transfer

Legia Warszawa pozyska ofensywnego pomocnika Hapoelu Beer-Szewa, Josue Pesqueirę. Ma on 30 lat, w ostatnim sezonie zagrał w 34 meczach. Strzelił 13 goli i 6 asyst, grał w Lidze Europy. Informację o dopiętym transferze podał sam klub poprzez media społecznościowe. Gdy spojrzymy w CV tego zawodnika, od razu da się zauważyć, że to nie jest […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kwaśniewski: – Nasza polska drużyna nie istnieje

Przy okazji meczów reprezentacji Polski głos zabiera wielu ludzi związanych ze sportem. Mniej lub bardziej, tutaj akurat mniej. Proszę państwa, przemówił były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski. Rzecz jasna, grę naszej kadry skrytykował, ale też wykazał się optymizmem. – Naprawdę boję się tego meczu. Nasi grają jak grają, a Hiszpanie zawsze grali w taki sposób, którego […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

“Hazard to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje”

Jose Mourinho opowiedział trochę o współpracy z Edenem Hazardem na łamach TalkSport. Portugalski szkoleniowiec nie ukrywa, że Belg mógłby osiągnąć w swojej karierze zdecydowanie więcej, gdyby nie podejście do piłki. – Prawda o Hazardzie jest taka, że to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje. Można sobie tylko wyobrazić, jaki mógłby być dobry, gdyby jego podejście było […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sergio Busquets wraca do reprezentacji Hiszpanii

Sergio Busquets miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i dołączy do reprezentacji Hiszpanii w Sewilli. Mundo Deportivo podaje jednak, że pomocnik Barcelony nie zagra w meczu z Polską. Celem będzie powrót pomocnika na spotkanie ze Słowacją. Oczywiście istnieje cień szansy, że Busquets pojawi się jutro na boisku. Nie w pierwszym składzie, ale po wejściu […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Hajto: – Pokazywanie odprawy Sousy jest dla mnie żenujące

Tomasz Hajto krytykuje reprezentację Polski. To stały punkt programu, proszę państwa. Nikt się tego nie spodziewał. O co chodzi mu tym razem? Ano choćby o to, że pokazywanie odprawy Paulo Sousy w filmie na kanale “Łączy nas piłka” jest według niego nie na miejscu. – Takie rzeczy załatwia się w drużynie. Tego się nie puszcza […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kolejny zwrot akcji. Tottenham zerwał rozmowy z Gattuso

Tottenham szuka nowego trenera od kwietnia, kiedy postanowił rozstać się z Jose Mourinho. Do końca sezonu drużynę w roli tymczasowego trenera prowadził Ryan Mason, ale było wiadomo, że po Euro 2020 zespół przejmie ktoś inny, już na stałe. Wydawało się, że nowym trenerem Tottenhamu ostatecznie zostanie Paulo Fonseca. Portugalczyk ustalił nawet warunki umowy, wszystko było […]
18.06.2021