post Paweł Paczul

Opublikowane 22.11.2020 13:57 przez

Paweł Paczul

Marcin Najman dał wczoraj show. To znaczy: było to show pijanego wujka na weselu. On sam się świetnie bawi, ale wszyscy wokół… Niezbyt. Najmanowi brakowało tylko rosołu, żeby zasnąć z nosem w zupie. Natomiast ten cyrk w wykonaniu „pięściarza” jest dobrą okazją, by zaktualizować listę najlepszych pojedynków naszego bohatera i pomyśleć, co dalej?

Vs Robert Burneika

Gdyby nie chodziło o Najmana, bylibyśmy zdziwieni, ale że chodzi o Najmana – trudno być kiedykolwiek zdziwionym. Marcinek wszedł do oktagonu i… biegał wokół sympatycznego Litwina. Nie chciał walczyć. Chciał biegać. Rozumiemy, że Najman to nie jest osobnik najwyższych umysłowych lotów, ale pomylić arenę z bieżnią czy lasem? Widać ciosy od przeciwników musiały zostawić w głowie Marcina wiele szkód. W każdym razie: Najman biegał, biegał, ale w końcu się zmęczył, Burneika go dopadł i skasował.

Ale! Wszystko stało się w drugiej rundzie. Tak więc może to jednak jest jakaś taktyka? Uciekać ile można i przeciągać walkę? W inny sposób trudno sobie wyobrazić, by Najman miał przetrwać więcej niż 30 sekund.

Vs Don Kasjo

Świeżynka. Idealnie podsumował „to coś” Trybson, cytując Erika Cantonę: „Walka z Najmanem ma taki sens jak gra w szachy z gołębiem. Chociaż nie wiadomo jak dobrze grasz w szachy, gołąb i tak poprzewraca wszystkie figury, później nasra na środku, a na koniec będzie chodził w tym gównie dumny, jakby wygrał”. Przecież tak było – Najman wyszedł do walki w boksie, najpierw obalił Kasjo, potem go kopnął, został zdyskwalifikowany i zaczął krzyczeć, że przeciwnika zajebie. Wybaczcie, ale tutaj pasuje jeden komentarz: XD.

Napisalibyśmy, że to powinien być koniec kariery Najmana, ale wtedy trzeba zadać pytanie, kiedy był początek, a odpowiedzi na to nie znamy.

Vs Trybson

Uczestnik Warsaw Shore nie dość, że podsumował Najmana celnymi słowami, to wcześniej jeszcze zmasakrował w ringu. Marcin w tejże walce zaprezentował całego siebie. Wyprowadził kopnięcie, które nie imponowałoby nawet w godzinach dla seniorów i Trybson tylko się zaśmiał (autentycznie). Potem stał z rękami w górze, jakby trzymał worki ziemniaków na targu. No i na końcu klasyka: dał się obalić, przyjął pozycję żółwia i jednocześnie przyjmował kolejne ciosy. Sędzia przerwał walkę.

Gdybyśmy mieli strzelać, jak Najman śpi, powiedzielibyśmy, że właśnie tak: jest skulony i trzyma swoją pseudogardę.

Vs Pudzianowski

Lubimy wracać do tej walki, bo można się uśmiać. Najman spotkał się z rozpędzonym pociągiem, kiedy on sam jechał na rowerze. Pudzianowski go zmasakrował. Nie, mocniej: Pudzian go rozpierdolił. Wyprowadził kopnięcia, potem przeszedł do parteru i nastawiał jak stare radio. Najman, jak to Najman, nie był w stanie nic zrobić, więc wiadomo: ułożył się w świetnie opanowanej pozycji żółwia i czekał na koniec.

W tym wszystkim szkoda żółwi. To są porządne zwierzęta, a Marcinek robi im niefajną reklamę. Czy żółw wytrzymałby dłużej z Pudzianem? Niewykluczone.

Vs Bonus BGC

Rzadka sprawa: Najman wygrał! Co prawda do zwycięstwa potrzebował starcia ze zwykłym lujem, który zasłynął rzyganiem przed kamerą, ale co tam – wygrana to wygrana. Marcinek wiedział, że rywal jest słaby w parterze – w końcu przygotował się oglądając lufa-pytanie – i skończył rywala potężnymi ciosami. Był z siebie niezwykle dumny. Nie dziwimy się: wcześniej w MMA pokonał tylko jakiegoś Słowaka, który nawet nie wiedział, że może odklepać, gdy jest duszony i po prostu zemdlał.

*

No, wiele przeżyliśmy już z Najmanem, ale po takim show jak wczoraj, trzeba szukać nowego pomysłu na siebie. Marcinku, mamy kilka opcji.

1. Walka z wielbłądem

Oczywiście wszystko działoby się w cyrku, bo nie ukrywajmy: głównie do cyrku się Najman nadaje, ale przecież co za różnica. Rywal jest, pieniądze będą, naprawdę można to zrobić. Walka w formule MMA, także Najman mógłby obalać i kopać. „Mógłby”, bo jednak w wielbłądzie widzimy faworyta tego pojedynku. Nadzieja jest prosta: trzeba sprawdzić, czy wielbłądy boją się żółwi. Jeśli tak, nie wykluczamy remisu.

2. Walka z samym sobą

Gdy widzimy nagrania, jak Najman sparuje z własnym cieniem, to po pierwsze oczywiście bardzo mocno się śmiejemy, ale po drugie – czasem mamy autentyczne wrażenie, że zaraz dojdzie do nokautu. To jest wszystko tak niezgrabne, że po prostu o Najmana się boimy. Ale dostrzegamy w tym potencjał, który odpowiada klasie sportowej naszego herosa. Walka z samym sobą. Bez widzów. Przy zgaszonym świetle.

Ewentualnie można mu doczepić dzwoneczek do pięści, żeby wiedział, gdzie ma rękę. Bo bez tego pewnie nie wie.

3. Odejście w zapomnienie

No, tak byłoby najlepiej. Najman nie powinien walczyć już nawet na gali wójta w Pierdziszewie. Szkoda wydawać na niego pieniędzy, można je spożytkować lepiej: na przykład spalić. Marcinek powinien bronić Jasnej Góry, bo głównie do tego się nadaje – gdy trzeba przyjmować niewidzialne ataki, wówczas jest niezastąpiony. Czas na nową drogę w życiu. Ta związana ze sztukami walki była niezwykle wyboista.

Fot. Newspix

Opublikowane 22.11.2020 13:57 przez

Paweł Paczul

Liczba komentarzy: 44
Subscribe
Powiadom o
guest
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
3 miesięcy temu

Teraz walka z Edytą Górniak na argumenty.
Będzie ciekawie.

Szlajer
Szlajer
3 miesięcy temu

Jak na niego ryknie to odklepie.

E.Zaraza
E.Zaraza
3 miesięcy temu

no więc kamien do ogródka ludzi piszących podobne artykuły… dopóki znajdą się tacy jak Wy, pseudodziennikarze, dopóty będzie miał rację bytu ktos taki jak Marcin Najman. dopóki będą ludzie rechoczący z inwalidy dopóty Marcin Najman znajdzie publikę na swoje popisy…. najgorsze jest to, że nakręcacie mu kasę, właśnie takimi debilnymi artykułami, w których przypominacie jego „karierę”… ktoś taki jak Najman powinien być wykreślony z jakichkolwiek rankingów i w ogóle czegokolwiek co styka się ze sportem…. pytanie : czy tak trudno zrozumieć, że ten facet jedyne co chce to reklama i zarabianie na tym kasy? tak trudno komuś pojąć że ten gośc na w dupie wasze skrupuły czy co tam macie w gaciach, albo wasze durne poczucie wyższości nad nim, bo to on jest Najmanem… ten gość chce tylko zarobić kasę i to mu się udaje. dzięki takim kretynskim pisadłom jak tutaj. i to on jest górą w każdej potyczce, w której bierze udział. w tych piszących o nim też – bo reklama. bo nakręcacie mu półmózgów, którzy i tak zapłacą za każdy cyrk który on zrobi….. cały ten artykuł mógł się zmieścić w kilku słowach : Marcin Najman przegrał kolejną walkę.. KONIEC. jeszcze lepiej by było nic nie pisać, cisza, zero… brak rozgłosu to brak kasy. dlatego ja nie wiem, czy wy tutaj nie jesteście albo od niego głupsi, że dajecie sie na niego wkręcać, albo – co gorsza – sami świadomie uczestniczycie w tym całym jego cyrku, żeby mieć temat. no więc szkoda, że jakikolwiek…

Lol
Lol
3 miesięcy temu

Oj oj dziennikarzyny chyba nie dojeżdżają. PAN Marcin Najman jest jak Jaroslaw Kaczyński, podetrze sobie pismakami tyłek, spuści w kiblu i jeszcze na tym zarobi. Zrobił z wami co chciał, zalatwiliscie mu hajp i darmową reklamę za grube miliony, a on wytarł przeciwnikiem podłogę, kontrolował sędziego (minus 1 punkt xD) i wyautował się, mam nadzieję że za grubą kasę. Ból tylka Stana w studiu („czy na takie coś można w ogóle stawiać w bukmacherce? To chyba nieuczciwe?”) bezcenny xD gość was tak bezczelnie strollował, tak cholernie strigerował, że nawet nie wiecie co powiedzieć („Może Mati coś powie? Mati widziałeś walkę? Nie nazwałbym tego walka…”). Może wróćcie do recenzowania książek, to wam lepiej wychodzi.

frantisek
frantisek
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Najman, to ty?

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Najman jak każdy pisowiec czyli człowiek bez honoru. Fajne porównanie z kaczyńskim: mogą oboje nasrać na stół a takie niedołęgi jak ty, będą zachwycone, że piękne „załatwili” pozostałych biesiadników.

Lol
Lol
3 miesięcy temu

Ani mi Najman brat, ani chwat, ale rozegrał to wszystko koncertowo. Miał na pieńku z Kasjo? Gość zaliczył glebę przed kamerami i git. Już teraz słyszę że ma być rewanż i znowu stano i jego klakierzy (trochę żal patrzeć jak Michał Pol też chce za wszelka cenę pohejtowac…) będą chodzić na pasku Najmana, spuszczać się nad każdym jego słowem i pompować balonik w imię hasła „przecież Najman to dzban xD”.
No chyba że ktoś z was na poważnie napisze że oglądał te walkę żeby obejrzeć skilla 40letniego byłego pięściarza i jakiegoś gościa z łapanki, jeśli tak to nie mam pytań:]

Smoliwąs
Smoliwąs
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Najman został zdyskwalifikowany, ośmieszył się przed dosłownie wszystkimi gdyz większego debila nie można w oktagonie z siebie zrobić, wypłaty za walkę od Fame nie dostanie,więc trochę siania mu poszło na przygotowania i to mu się nie zwróci,a dodatkowo może jeszcze trafi mu się kara.
Dzięki możliwości zakładów na dyskwalifikacje przez kopnięcie automatycznie rzuca na siebie podejrzenia o kręceniu lodów a jak to się potoczy to czas pokaże. No i dzięki tak barwnemu występowi raczej nikt nigdy nie zaproponuje mu już udziału w żadnym wydarzeniu sportowym,a hejt jaki na niego spływał jest niczym w porównaniu z tym co teraz zacznie się dziać. A to może mieć wpływ na jego wątpliwy zresztą stan psychiki.

Podsumowując: fenomenalnie wszystkich strollował, przechytrzył,jest ogólnie mistrzem podstępu i intrygi.

Ernest
Ernest
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Z Burneiką, Piechowiakiem i innymi miał na pieńku i przegrał. To taka sportowa wersja Sasina, za co się nie weźmie to spierdoli.

Juri86
Juri86
3 miesięcy temu

„oboje” a który z nich jest kobietą?

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Koleś ma 100% racji. Człowiek bez żadnego talentu trzepie hajs bo ludzie chcą zobaczyć, przeczytać jego kolejne kompromitacja, a to nabija zainteresowanie mediów. Najgorsze dla najmana by było jakby nikt nie obejrzał walki, nie przeczytał artykułu czy nie obejrzaf filmiku na YouTube. Brak zainteresowania sprawi że nie dostałby szansy w walkach, programach itd. Ja od dzisiaj nie otwieram niczego z nim związanego. Nie sam mu budować zainteresowania które spieniezy

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
3 miesięcy temu

Mało wam klików? Ile jeszcze będziecie pisać o tym durniu? Pudelek jak w pysk strzelił.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
3 miesięcy temu

Na tym zarabiają konkretne pieniądze :). Golą frajerów nie gorzej od Najmana :P. Niby patologia i coś okropnego(tak mówią), ale zajmujemy się tym cały dzień, robimy specjalny program + klipy z niego, a durnie nam nabijają milion klików :D(a do jutra pewnie 2). Mistrzowie hipokryzji.

damianoitaliano
damianoitaliano
3 miesięcy temu

Jeszcze Krzysiu STANOWISKO pieeeerdolnie z żalami na Najmana i tydzień zamknięty 😀

obiektyw
obiektyw
3 miesięcy temu

To tu nie klikaj

Halibut na wynos
Halibut na wynos
3 miesięcy temu

Biorąc pod uwagę status Experta od wszystkiwego w TVP, to Najman może szykować się na pojedynek z Leszkiem Millerem (byle nie słowny bo to będzie masakra!)

Stanislav Levy
Stanislav Levy (@stanislav-levy)
3 miesięcy temu

Do listy największych walk Najmana dodałbym kolejną, świeżą konfrontację- walki z lewackimi hordami pod Jasną Górą. W pierwszym pojedynku lewackie hordy nie zjawiły się pod klasztorem, pomimo że współczesny Kmicic na nich czekał. W rewanżu hordy przeszły i dewastowanie klasztoru w ogóle ich nie interesowało. Zapewne to przez straszną wizję konfrontacji z żółwiem Najmanello. W każdym razie klasztor został dwukrotnie obroniony, więc 2:0 dla Cycosterona.

Mario
Mario
3 miesięcy temu

Wy się śmiejecie, a on przez obronę Jasnej Góry nie utrzymał formy do soboty.
A może zdalnie trenował ?

Szlajer
Szlajer
3 miesięcy temu

Przecież to jest Hero…
strates współczesności, czyni bez sensu celem zdobycia sławy i najgorsze, że ją zdobywa.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
3 miesięcy temu

Podobno długo przed walką Stano ogłosił w redakcji konkurs na najlepszy tekst po walce.
Widać, że zwycięzca postarał się i sprostał zadaniu.
A Stano zadowolony.

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu

Śmiejecie się czy taktyki biegania dookoła przeciwnika? Kutang Pan z Kapitana Bomby jakoś sobie radził w ten sposób. Tyle że wydolność nie ta.

fakty po faktach
fakty po faktach
3 miesięcy temu

artykuł sponsorowany przez pzpn? przecież najman to showman, ze sportem nie ma wiele wspólnego, ale dostarcza taniej rozrywki mało wymagającej (albo znudzonej) gawiedzi. to jak amerykański wrestling. on to rozumie, wy nie? bo piszecie arty jakby nie wiedział czym się zajmuje, jaką gałęzią showbizu. nie wiem czy to pod zibiego czy pod kliki, ale bierzecie go nazbyt serio.

ZS Fan
ZS Fan
3 miesięcy temu

Dokładnie. Trzeba w Polsce założyć profesjonalną federację wrestlingową i wypromować Najmana na głównego. Sukces gwarantowany.

ZS Fan
ZS Fan
3 miesięcy temu
Reply to  ZS Fan

na głownego heela*

Świetny Tancerz Jerzy Brzeczek
Świetny Tancerz Jerzy Brzeczek
3 miesięcy temu

Dajmy juz mu spokój….nie kopie się leżącego. Stać ten portal na lepsze artykuły niz wyśmiewaniem się z Marcina Najmana.

JAn Nowak
JAn Nowak
3 miesięcy temu

A ja proponuje walke ze stanoskim. Spusci mu Najman wp… i skonczy sie kozaczenie sprzed ekranu malutkiego hipokryty!

gofer007
gofer007 (@gofer007)
3 miesięcy temu
FB_IMG_1605900317495.jpg
Tomek
Tomek
3 miesięcy temu

Weszło to jest jeszcze portal sportowy czy już kabaret ? Rozumiem, że pan Stanowski może nie lubić pana Najmana, ale żeby tematem artykułów były jakieś walki MMA dwudziestej kategorii w dodatku jakiegoś emeryta, który się wygłupia za kasę ? Ja proponuję walkę Najman-Stanowski. To by był show !

Matt
Matt
3 miesięcy temu
Reply to  Tomek

STan nie wyjdzie na parkiet bo jest zwykła cipką.
Stanowi by nawet jego własna zona najebala haha

Belurs
Belurs
3 miesięcy temu

Marcinku, frajerska mamałygo pozująca na czempiona, może zmierzysz się z zarazą, która opanowała świat? To przeciwnik godny takiego miszcza.

Chris
Chris
3 miesięcy temu

Taka mała dygresja odnośnie dyskusji, w Kanale Sportowym Hadaj zaproponował żeby wyp….. z naszego pięknej ojczyzny Górniak i Najmana, jestem z pokolenia które pamięta jak za późnego Gomółki ludzie o poglądach podobnych Hadajowi wyp….. z Polski dwie moje klasowe koleżanki Irenkę i Lucynkę tylko dlatego dlatego że ich ojcowie byli obrzezani, nie chciałbym znowu doczekać takich czasów, nikt z uczestników KS nie zwrócił Hadajowi na to uwagi tylko prostackim rechotem dali przyzwolenie na takie uwagi, widocznie panowie Stanowski, Pol inni pochodzą z rodzin które wychowały ich w tym nacjonalistycznym duchu, przykre to dla 63 latka, ale co tam bawcie się tak dalej.

ObcietejajaHadaja
ObcietejajaHadaja
3 miesięcy temu
Reply to  Chris

Hadaj to największa [email protected]$a jaka zasiadała na trybunach Legii i mieniła się jej kibicem. Nie na darmo Stanowski wziął tę łachudrę do swojej „firmy”. Ciągnie swój do swego. Bez honoru, bez godności tylko lizać dupę tym którzy dają kasę oto poziom Hadaja i Stanowskiego.

Krzysztof
Krzysztof
3 miesięcy temu
Reply to  Chris

Widać, że nowy na weszło. Przecież Hadaja nikt nie traktuje poważnie.

vcc
vcc
3 miesięcy temu

No to może Stanowski – Najman? Oboje mądrzy tylko w ryju!

Chris
Chris
3 miesięcy temu

Przed chwilą pisałem o rasistowskich uwagach Hadaja na KS , komentarz usuneliscie, róbcie tak dalej i powodzenia

egon
egon
3 miesięcy temu

Stop making stupid people famous,… czy jakoś tak

Don Gregorro
Don Gregorro
3 miesięcy temu

Proponuję Marcinowi Najmanowi walkę z Włodzimierzem Czarzastym. Szef SLD ostatnio walczył z policją, więc śmiało mógłby podjąć rękawicę z El Testosteronem.

damianoitaliano
damianoitaliano
3 miesięcy temu
Reply to  Don Gregorro

Jeszcze Budka chce wszystkich rozliczać to niech i Najmana rozliczy przy okazji 😀

Adrian
Adrian
3 miesięcy temu

Najlepsze jest to że Stanowski mówił niedawno że nie będzie oglądać tego gó**a pt. Fame MMA bo jak to mówi nie jego poziom. Bez przesady. Ja tego nie będę oglądać. … A wczoraj to co? Kto oglądał przy popkornie jak małe dziecko?

Pablo
Pablo
3 miesięcy temu

nie wiem czy z Czarzastym by przetrwał jedną rundę!

Jimmy
Jimmy
3 miesięcy temu

W walce z żółwiem faworyt może być tylko jeden, ciężko walczyć ze złamaną kością piszczelową, skorupa ciężką, żółw się w niej schowa i bądź tu mądry (słowo klucz).
Przewiduję również tłumaczenia po walce.
Uwaga, spoiler!
Marcin jedzie samochodem i tłumaczy, że ten @#$%^& żółw bez honoru nie zgodził się na walkę na zasadach bokserskich, bo wiedział, że nie ma szans i że w 30 sekund Marcin zrobiłby z niego bitki, czy inne kotlety.

smyq
smyq
3 miesięcy temu

Dalibyście już spokój. Pomówmy o czymś poważniejszym.

WiFEZAKOLAKASSALAMIPTAKA
WiFEZAKOLAKASSALAMIPTAKA
3 miesięcy temu

dodajcie jeszcze walke ze Stano… a nie odbyła sie bo STANO TO PIZDA.

Dariusz
Dariusz
3 miesięcy temu

Tą sierotę nawet własny by rozjebał góra w 15 sekund.

Suche Info
04.03.2021

Imaz nie zagra z Zagłębiem

Koronawirus „zagościł” w szatni Jagiellonii. Już w zeszłej kolejce pauzowali między innymi Jesus Imaz i Jakov Puljić, brakowało na ławce także szkoleniowca Bogdana Zająca. Rafał Grzyb poinformował na konferencji prasowej, że Hiszpan na pewno nie wystąpi także z Zagłębiem. Grzyb mówił: – Piłkarze, którzy przechodzili ostatnio chorobę, wracają już do zespołu. Wyjątkiem jest Jesus Imaz, […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Kazimierz Górski? Był dobrym trenerem i miał szczęście. „Hadaj… nic nie gadaj”

Zapraszamy na kolejny odcinek z serii „HADAJ… NIC NIE GADAJ!”. Dzisiaj w programie m.in. o trenerze Kazimierzu Górskim, bramkarzu Jagi Xavierze Dziekońskim i Kacprze Kostorzu. Jedziemy. 
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Albo kreują i nie strzelają, albo nie kreują wcale. Ofensywa, największy problem Stali

30 strzałów i zero bramek. Tak, jeśli ktoś oglądał mecz Stali Mielec z Lechią Gdańsk, może stwierdzić, że skuteczność ekipy Leszka Ojrzyńskiego była powodem do niepokoju. Zwłaszcza że nie był to pojedynczy wyskok, odstępstwo od normy. Ekipa z Podkarpacia jest na ostatnim miejscu w lidze nie tylko dlatego, że ma jedno spotkanie mniej na koncie. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Defensywa Legii nie działa. Winny system czy indywidualne błędy?

Legia Warszawa ma problem. I nie jest to, o dziwo, problem z ofensywą, a tego się właśnie najmocniej obawiano, gdy Czesław Michniewicz lądował przy Łazienkowskiej. Największą bolączką mistrzów Polski jest tymczasem obecnie gra obronna. Pytanie brzmi – czy to kwestia kiepskiej organizacji całego zespołu, czy raczej absurdalnych wpadek poszczególnych piłkarzy? W ostatnich dziesięciu meczach – […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Klopp zabroni piłkarzom wyjazdu na reprezentację

Jurgen Klopp zapowiedział, że nie pozwoli niektórym graczom na wyjazd na zgrupowanie reprezentacji. – To czas, kiedy nie da się wszystkich uszczęśliwić. Zawodnikom płacą kluby. Musimy mieć najwyższy priorytet – mówi niemiecki szkoleniowiec. W Anglii zostaną więc zapewne Brazylijczycy (Alisson, Fabinho i Roberto Firmino) oraz Portugalczyk (Diogo Jota). Powrót z tych krajów do Wielkiej Brytanii […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Losowanie Pucharu Polski. Probierz kontra Papszun, Piast jedzie do Gdyni

No to polosowane. W obecności i z udziałem selekcjonera Paulo Sousy los przydzielił się do siebie półfinalistów Pucharu Polski, którzy powalczą o awans dalej. Do kogo uśmiechnęło się szczęście? Cracovia podejmie u siebie Raków Częstochowa, a do Gdyni na mecz z Arką wybierze się Piast Gliwice.  Co o tym sądzić? Spójrzmy może najpierw na drogi, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Mecz Liverpool – Lipsk znów w Budapeszcie

UEFA poinformowała oficjalnie, że mecz 1/8 Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a RB Lipsk znów odbędzie się na neutralnym terenie. A konkretnie – na Puskas Arenie w Budapeszcie. Czyli dokładnie tam, gdzie doszło do pierwszego starcia pomiędzy oboma drużynami. Powodem takiego pomysłu jest oczywiście koronawirus, który mocno ogranicza możliwości przemieszczania się. Pierwszy mecz został storpedowany przez […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kwiatkowski na derby Łodzi. Obsada sędziowska na Ekstraklasę i I ligę

PZPN opublikował obsadę sędziowską na weekend. Cieszą się kibice Legii – ich meczu nie będzie sędziował tym razem Bartosz Frankowski. W obsadzie znalazł się Damian Kos – arbiter na ogół pierwszoligowy, który ma posędziowany jeden mecz na poziomie Ekstraklasy. Derby Łodzi, mecz o dużym ciężarze gatunkowym, weźmie na swoje barki doświadczony Tomasz Kwiatkowski. Ekstraklasa: Wisła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Laporta zamierza ściągnąć do Barcelony Augero

W Barcelonie zrobił się kosmiczny burdel organizacyjny. Powstały ogromne długi, klub stracił tożsamość i pozycję na arenie międzynarodowej, a Josep Maria Bartomeu, były prezydent klubu, został zatrzymany. Wkrótce odbędą się wybory nowego prezydenta. Faworytem jest Joan Laporta, który zamierza ściągnąć na Camp Nou Sergio Aguero. To jedna z obietnic, którą chce kupić sobie zaufanie socios […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kolejny konkurent Majeckiego? Nübel na celowniku AS Monaco

Szok i niedowierzanie – Alexander Nübel jest niezadowolony z liczby minut, które dostał w Bayernie Monachium. Jak informuje „Kicker”, możliwe jest jego wypożyczenie do AS Monaco w następnym oknie transferowym. A to oznaczałoby jeszcze większe kłopoty Radosława Majeckiego. Transfer Nübela od samego początku wydawał się naiwny, by nie użyć mocniejszych słów. Wyróżniający się bramkarz Schalke […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hyballa: – Czasem celowo tworzę konflikt!

Z Peterem Hyballą ciężko się nudzić. Jego projekt póki co wypala doskonale, a on sam w ciekawy sposób wypowiada się w mediach. W rozmowie ze „Sportowymi Faktami” szkoleniowiec Wisły opowiada o relacjach z piłkarzami. Twierdzi, że czasem celowo wywołuje konflikty. – Powtarzam piłkarzom: w dobrej relacji mają prawo czasem występować konflikty. Jak wszyscy za bardzo […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bomba transferowa w słowackiej lidze. Hamsik wraca do Slovana?

Wygląda na to, że na Słowacji dojdzie do prawdziwej bomby transferowej. Marek Hamsik jest bliski powrotu do… Slovana Bratysława. Powód tego nieoczywistego ruchu? Tak jak i w przypadku wielu innych słowackich zawodników – chęć wyjazdu na Euro. Podobną drogą podążyli chociażby Miroslav Stoch i Adam Zrelak, którzy przyjęli oferty z polskiej ekstraklasy, żeby jak najbardziej […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Ładny gest: Badia podnosi Szabanowa

Były w meczu Legii z Piastem złe emocje, znów pojawiły się kontrowersje sędziowskie, znów oglądaliśmy kolejną odsłonę serialu „Polowanie na Luquinhasa”. Ale był i bardzo fajny, normalny, pozytywny ludzki gest. Gerard Badia podnoszący Artema Szabanowa z boiska. Czy Ukrainiec mógł czuć się podłamany? Oczywiście, że tak. Zaliczył całkiem niezłe wejście do nowego klubu, został obdarzony […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Tylko PSG stać na Alabę?

David Alaba wciąż nie podpisał kontraktu z nowym klubem. Jak informuje świetnie zorientowany niemiecki „Bild” – tylko PSG stać na pokrycie jego oczekiwań finansowych. Czy to oznacza, że Alaba przeniesie się do Paryża? Bardzo możliwe. Zwłaszcza, że z Bayernu odszedł głównie dlatego, że ten nie był w stanie zgodzić się na wygórowane gaże, jakie proponował […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Z ławki Jagi do reprezentacji Łotwy

Notowania Pavelsa Steinborsa mocno spadły w Jagiellonii, gdzie na stałe przykleił się do ławki rezerwowych. Wciąż są mocne jednak w jego rodzinnych stronach – bramkarz dostał kolejne powołanie do reprezentacji Łotwy. I ta sytuacja wcale nas nie dziwi, bo przecież mówimy o zawodniku, który został wybrany w tym kraju piłkarzem roku, a w kadrze narodowej […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Michniewicz nie obwinia Szabanowa

Legia Warszawa odpadła wczoraj z Pucharu Polski po głupiej wpadce Artema Szabanowa. Czesław Michniewicz w spokojnym tonie wypowiedział się o swoim obrońcy podczas pomeczowej konferencji prasowej. – Grał poprawne zawody, a jeden błąd rzutuje na to, że przegraliśmy to spotkanie. Na pewno nie chciał wybijać na oślep tej piłki. Artem chciał odegrać ją do Mateusza […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Puchar Niemiec. Holstein Kiel pisze piękną historię

Drużyna Thomasa Dahne i Mikkela Kirkeskova, Holstein Kiel, była na ustach całego świata po wyeliminowaniu Bayernu Monachium z pucharu Niemiec. Kilończycy poszli za ciosem i wczoraj przyklepali awans do półfinału tego turnieju. Zadanie mieli ułatwione – po tym jak w 1/8 wyeliminowali SV Darmstadt, w ćwierćfinale starli się z drużyną Rot Weiss Essen, występującej na […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Jacek Bąk: Brzęczka zwolnili piłkarze

W czwartkowej prasie szału nie ma. Jest rozmowa z Jackiem Bąkiem o reprezentacji i rozmowa z węgierskim dziennikarzem przed meczem obu drużyn w eliminacjach. Jest kilka raportów z Ekstraklasy i niższych lig. I to w zasadzie tyle.  PRZEGLĄD SPORTOWY Jacek Bąk uważa, że to piłkarze zwolnili Jerzego Brzęczka i ma o to do nich trochę […]
04.03.2021