post
Avatar

Opublikowane 06.11.2020 13:37 przez

redakcja

Przez lata wydawało się, że Manchester United doczekał się lewego skrzydłowego światowej klasy, który potrafi czarować nie tylko na boisku. Boiskowa charakterystyka Ryana Giggsa z miejsca narzucała skojarzenia z Georgem Bestem, zwłaszcza że i wizualnie dało się dostrzec oczywiste podobieństwo. Odróżniać obu panów miało to, co poza boiskiem. George był przecież utracjuszem, który przez życie szedł, a czasami zataczał się w tanecznym rytmie, przy akompaniamencie brzdąkających kieliszków i pucharów. Ryan? W 2007 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. 

Już po aferze ze zdradzaniem żony z małżonką własnego brata było jasne, że kolejne ordery raczej do piersi Giggsa się nie przykleją. Ale w ostatnich dniach na jego i tak zszarganym wielokrotnie wizerunku pojawiły się kolejne rysy. Giggs został aresztowany pod zarzutem napaści na swoją dziewczynę, a chwilę później odsunięty od prowadzenia reprezentacji Walii w trzech najbliższych spotkaniach.

A przecież równe dziesięć lat temu, w 2010 roku, w przedmowie do biografii Giggsa, Sir Alex Ferguson określił nadanie Walijczykowi szlacheckiego tytułu kwestią czasu.

Jego nazwisko jest okryte glorią, jego reputacja jest niepodważalna, pozostaje idolem dla milionów ludzi na całym świecie, a zebrane przez niego puchary i inne trofea wystarczyłyby do zapełnienia całego szeregu gablot. Natomiast jest jeszcze jedna rzecz, którą powinna się wydarzyć, wierzę, że to tak naprawdę kwestia czasu. Jak bardzo byłbym zaszczycony, gdybym mógł na tablicy ze składem napisać słowa: Sir Ryan Giggs”. 

Ach, jakiż to był przykładny dżentelmen.

Na boisku bez czerwonej kartki, nawet żółte kartoniki łapał rzadko. Bez skandali, bez przepychanek, bez wymyślnych fryzur. W galopującym świecie był symbolem stałości – zawsze w tym samym klubie, zawsze z tym samym numerem, w tej samej części boiska, z tym samym repertuarem zagrań. To właśnie o tego typu ludziach zeznający przed sądem przyznają w pełni zaskoczeni: to przecież dobry chłopak był i mało pił! Ha, wszystko się zgadza, co do joty, bo przecież i profesjonalizm Giggsa był niemal legendarny. O lewą stopę dbał do tego stopnia, że nigdy nie zdecydował się na manualną skrzynię biegów. Joga, rozciąganie, diety – wszystko po to, by wycisnąć z kariery maksimum i wydłużyć ją tak długo, jak to tylko możliwe.

Tym trudniej zresztą pogodzić się z tym, co stało się dalej.

Przedmowa o szlachectwie w wykonaniu Sir Alexa Fergusona to 2010 rok. Już kilkanaście miesięcy później, temat szlachectwa został zamknięty na zawsze.

Zdradzanie żony. Z żoną brata. W momencie, gdy obie pary jak gdyby nigdy nic poszerzały rodzinę o młodych Giggsów. Ta afera to nie jest żadna rysa na wizerunku, to jest zebranie wszystkich medali i trofeów, a następnie widowiskowe wyrzucenie ich za okno. To, co się działo w czworokącie Rhordi-Natasha-Ryan-Stacey na zawsze przekreśliło wizerunek łagodnego dżentelmena, sumiennie budowany na piłkarskich murawach. Romans miał trwać 8 lat, oczywiście z przerwami na pomniejsze wyskoki Ryana, rzekomo uzależnionego od seksu.

– Już w 2008 roku miałem swoje podejrzenia – zwierzał się Rhodri Giggs. – Oni akurat zdobyli tytuł mistrzów Anglii, zorganizowano z tej okazji przyjęcie. Pokłóciliśmy się wtedy i zobaczyłem, że na telefonie Natashy są wiadomości od kogoś, z propozycjami wiadomych spraw. Dziś wiem, że pisał je Ryan – mówi w rozmowie “This Morning” zdradzony brat.

OSIEM LAT. Własny brat. Fani United, którzy do tej pory mogli szydzić ze stosunków w szatni Chelsea, gdzie dość szorstki finał miała przyjaźń Wayne’a Bridge’a i Johna Terry’ego, dostali strzał między oczy. Podejrzanych przecież mogło być wielu, playboy Cristiano, oszukujący przy kontroli dopingowej Ferdinand, może nawet Beckham, pierwszy pełnoprawny piłkarz-celebryta. Ale Ryan? Nasz lojalny, spokojny i ułożony Ryan?

Relacja Natashy? Aż ciężko tego słuchać.

Spotykaliśmy się w hotelach, działo się to o różnych porach. Upewniałam się, że nikt nas nie przyłapie. Chcieliśmy tego oboje, więc każde z nas należy w tej sytuacji obwinić po równo. Po pewnym czasie zaszłam w ciążę z Rhodrim, To nieco zmieniło nasze stosunki z Ryanem, który czuł się zazdrosny, bardziej uczuciowy, chciał się bardziej zaangażować. Kontynuowaliśmy to jednak nawet, kiedy byłam w ciąży. Romans chciałam przerwać dopiero, gdy byłam już w 6-7. miesiącu ciąży – mówiła na antenie irlandzkiej RTE.

Ta twarz Giggsa to jednak dopiero wierzchołek. O jego kolejnych wyskokach donosiła brukowa prasa, którą piłkarz nieudolnie próbował… zakneblować. To wywołało kolejną z afer, które kładą się cieniem na wizerunku trenera.

“The Sun” opisało romans Giggsa z walijską WAG, Imogen Thomas, uczestniczką “Big Brothera”. Oboje podjęli działania prawne, gwarantując sobie tzw. gagging order, czyli sądowy nakaz ukrycia personaliów osób zaangażowanych w sprawę. Wielu ludzi uznawało, że Thomas szantażuje Giggsa, ale fakt, że “żonaty piłkarz z Premier League” też próbował kneblować prasę, zdecydowanie nie poprawił opinii Walijczyka w oczach dziennikarzy i kibiców. Do dziś nie jest pewne, czy do romansu faktycznie doszło, ale zadziałał “efekt Streisand”, nazwany tak oczywiście od pamiętnej afery z fotografią Barbary Streisand.

“The Scottish Herald” opublikował okładkę ze zdjęciem Giggsa i napisem “ocenzurowano”. Rozbrajająco zachował się wówczas John Hemming z brytyjskiej Izby Gmin, wskazując, że “wysoce niepraktyczne byłoby teraz karanie 75 tysięcy ludzi za to, że piszą o Ryanie Giggsie”.

Usprawiedliwienie?

Chyba nie, usprawiedliwienie to złe słowo. Nie jest usprawiedliwieniem dla alkoholika wychowanie w rodzinie, gdzie alkohol był na porządku dziennym. Nie jest usprawiedliwieniem dla narkomana, że nigdy nie spotkał na swej drodze psychologa. To bardziej próba wyjaśnienia, co takiego mogło się dziać w głowie genialnego piłkarza, który uznał, że świetnym pomysłem będzie 8-letni romans z żoną brata. Otóż Ryanowi ewidentnie brakowało pozytywnych wzorców.

Do tego stopnia, że przecież z juniora Ryan Wilsona, grającego dla reprezentacji Anglii syna rugbysty Danny’ego Wilsona, wyrósł dorosły piłkarz Ryan Giggs, grający dla Walii, uznający jedynie matkę i jej panieńskie nazwisko. Tak drastyczne odcięcie więzi z ojcem, który opuścił rodzinę wskazuje jasno: ognisko domowe u państwa Wilsonów nie mogło być odpowiednim wzorcem dla obu dorastających chłopców.

– Brak ojca po części wpłynął na to wszystko. Ryan i Rhodri naprawdę muszą między sobą tę sprawę wyjaśnić, albo nigdy nie pozbędą się tego koszmaru ze swojego życia – mówił… zatroskany ojczulek, Danny. Przypomnijmy: Danny, który ich zostawił, który regularnie nadużywał alkoholu i wylądował w więzieniu za jazdę po pijaku.

Rodzinnych więzi z ojcem chyba jednak nie udało się do końca odbudować.

Po czym wnosimy? – Abyś mógł być trenerem, potrzebne jest zaufanie. Nie spodziewam się, że piłkarze zaufają mu po tym, co zrobił własnemu bratu. To po czynach oceniasz człowieka. Skoro jest oszustem i niewiernym żonie kłamcą, jak można mu zaufać? – to już tyrada Danny’ego Wilsona po tym, jak Giggs został tymczasowym trenerem United. “Tchórz, mamisynek, gość bez osobowości” – Wilson niespecjalnie się szczypał z własnym synem. Objęcie reprezentacji Walii kilka lat później? “Wstydzę się go, jego własna rodzina go nie szanuje“.

Zresztą, to od pewnego czasu dość skomplikowana sytuacja. Rhodri rozwiódł się z Natashą w 2013 roku, Ryan rozwiódł się ze Stacey cztery lata później, po dość burzliwych 10 latach małżeństwa. Ryan za definitywne zamknięcie tego rozdziału w swoim życiu zapłacił 40 milionów funtów. Rhodri też na swój sposób rozliczył się z przeszłością – wystąpił w reklamie bukmachera, w której zachęcał do zmiany firmy, bo “lojalność już nie istnieje, dziś liczą się wyłącznie zdobycze”.

Ryan ponoć przeszedł konsultacje z psychologiem. Czego dotyczyły? Nie, nie seksu, nie zdradzania żony z bratem, nie rozwodów. Radzenia sobie z tym, że już nie jest częścią Manchesteru United.

Wydawało się jednak, że czas wyleczy wszystkie rany.

W końcu Giggs ruszył dalej, jako selekcjoner reprezentacji Walii zaczął już nawet odnosić pewne sukcesy. Awans na Euro 2020 to pierwszy przykład z brzegu – zwłaszcza, że za czasów kariery zawodniczej Giggs nigdy nie dał zbyt wiele swojej ojczyźnie, ani razu nie pojechał z nią na żaden wielki turniej, a trzeba też przyznać – bardzo często wypadał ze zgrupowań z urazami i kontuzjami, trochę odwrotnie do Garetha Bale’a, leczącego się w Madrycie, a grającego w Walii. Jako trener zaczynał odkupować swoje boiskowe i pozaboiskowe winy.

Prywatnie związał się z Kate Greville, z którą miał tworzyć związek od rozwodu aż do minionego weekendu. Po 22 rezydencję Ryana odwiedziła policja, wezwana przez Kate.

Angielskie brukowce mają już pełną wersję zdarzeń. Para wróciła do domu po wyjściu na miasto, Kate oskarżyła Ryana o kolejne skoki w bok. Ten miał się wściec i dokonać napaści – jak podaje policja, doszło do niewielkiego uszkodzenia jej ciała. Policja sucho informuje, że zarzuty są dość poważne, ale jednocześnie Giggs nie przyznaje się do winy i chętnie współpracuje z funkcjonariuszami. Greville wyprowadziła się z posiadłości i – uwaga – zabrała ze sobą psa.

Walijska federacja na razie nie wykonuje gwałtownych ruchów – odsunięcie Giggsa od prowadzenia kadry na trzy mecze należy traktować jako czas na ustalenie faktów.

Nie wykluczamy, że Ryan okaże się niewinny, że doszło po prostu do karczemnej awantury, gdzie obie strony zaczęły rzucać talerzami. Ale sami przyznacie – ciężko wykrzesać uczucie do gościa, który zdaje się od dwudziestu lat powielać te same błędy. Tak genialny na boisku, tak lojalny, tak idealny. A jednocześnie tak lekkomyślny, tak ułomny i słaby poza murawą.

W postaci Giggsa najbardziej niesmaczny jest chyba właśnie brak zgodności między oficjalnym wizerunkiem tego kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego, a smutną rzeczywistością, w której gość staje się w najlepszym wypadku uzależnionym od seksu awanturnikiem. W najgorszym – damskim bokserem, który napaścią na dziewczynę udekorował swoją bogatą rubrykę “największe świństwa wyrządzone kobietom”.

George Best przynajmniej nikogo nie oszukiwał. Żył po swojemu i po bandzie, ale też żył szczerze. Giggs? Czy zarzuty znajdą finał w postaci wyroku, czy też nie – jego pomniki już dawno leżą w gruzach.

RM, JO

Fot.Newspix

redakcja

Opublikowane 06.11.2020 13:37 przez

redakcja

Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Ekstraklasa
15.05.2021

Konczkowski: – Jutro z Wisłą będzie ogień!

– Wiemy jaka jest ranga tego spotkania. Europa jest w grze, ale podchodzimy do tego ze spokojem. Jeszcze parę tygodni kompletnie o tym nie myśleliśmy, bo sytuacja nie była komfortowa. Ale my kroczymy od meczu do meczu, tak samo było w sezonie mistrzowskim. Nasza pozycja się poprawiła i chcemy ten ostatni krok wykonać – mówił […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Wybory w ZZPN – brak drugiej tury, problemy delegatów

Już za niespełna tydzień odbędą się wybory na prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W lokalnym środowisku piłkarskim wzbudzają one bardzo dużo emocji ze względu na różnego rodzaju kontrowersje. Osoby popierające konkurentów obecnie urzędującego prezesa twierdzą, że ordynacja wyborcza i plan sposobu przeprowadzenia walnego zgromadzenia delegatów są skandaliczne. Nie godzą się na brak drugiej tury, pozbawienie […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Bartosz Nowak: W tym sezonie nie grałem nawet na 50 procent swoich możliwości

Bartosz Nowak rok temu zamienił Stal Mielec na Górnika Zabrze i można powiedzieć, że za nim przyzwoity sezon. Rewelacyjny na początku, później bywało różnie, ale całościowo wstydu nie ma (4 gole, 3 asysty, 2 kluczowe podania). Mimo że dla 27-letniego pomocnika był to dopiero drugi sezon w Ekstraklasie, nie jest on zadowolony ani z siebie, […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Najstarsi z najmłodszych, czyli Kuzdra i Janicki!

W kolejnym odcinku serii zatytułowanej Egzamin Dojrzałości, powstającej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Jakub Kuzdra i Robert Janicki z Warty Poznań. Bo raz trzeba dać szansę starszym! Zapraszamy.
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

PRASA: Majdan: Dziwię się, że piłkarze nie zabierają głosu ws. dyskryminacji LGBT

– Nie mówię, by walczyli w obronie konstytucji, ale o ludzkich zachowaniach, o obronie praw człowieka, walce z rasizmem, z homofobią. W 2019 roku zdecydowałem się na udział w kampanii “Sport Przeciw Homofobii”. Wzięli w niej udział również inni sportowcy, ale łączyło nas jedno: wszyscy zakończyli już kariery. Znany polski piłkarz zacytował słowa swojego menedżera, […]
15.05.2021
WeszłoTV
15.05.2021

STAN FUTBOLU. Włodarczyk, Janczyk, Roki, Kowal

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Tym razem sporo będzie w naszym programie wątków pierwszoligowych, bo rywalizacja o awans do Ekstraklasy zaczyna nabierać rumieńców. Ruszamy o 10:00! 
15.05.2021
WeszłoTV
15.05.2021

STAN FUTBOLU. Włodarczyk, Janczyk, Roki, Kowal

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Tym razem sporo będzie w naszym programie wątków pierwszoligowych, bo rywalizacja o awans do Ekstraklasy zaczyna nabierać rumieńców. Ruszamy o 10:00! 
15.05.2021
1 liga
14.05.2021

Arka zgarnia trzy punkty, choć jej występ oglądało się ciężko

Jeżeli chodzi o zespoły celujące w awans do Ekstraklasy, Arka Gdynia w ostatnich tygodniach należy do tych najregularniej punktujących. Dzisiaj żółto-niebiescy pokonali u siebie Resovię 1:0 i jest to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Zwycięstwo, dodajmy, zasłużone, choć na pewno nie zostało osiągnięte z takim spokojem, jakiego by sobie życzył trener Dariusz Marzec. Czwarta minuty […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

PowerPlay. Czy w I lidze dojdzie do roszady na miejscach barażowych?

Cztery na sześć – bardzo przyzwoity wynik nam wyszedł w ubiegłotygodniowym PowerPlayu, zwłaszcza spoglądając na kursy. Weszło jakieś 2,42, weszło 2,15, weszło 2,00. Oczywiście jak zawsze – celujemy w poprawę wyniku, czyli piątkę albo szóstkę. Co sobie przygotowaliśmy na ten tydzień? A znowu m.in. I ligę, bo ostatnio trafiliśmy i Radomiak, i brak zwycięstwa ŁKS-u. […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

TOP 5 najnowszych absurdów w Wiśle Kraków

Wisła Kraków. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Jeden z najstarszych, najpopularniejszych, posiadających najszerszą bazę kibiców. A jednak, od lat Wisłę regularnie spotykają rozczarowania, zawody i klęski, jakby karma odpłacała im za lata, gdy niepodzielnie dominowali w lidze. Nie ukrywamy, gdy klub został uratowany przed absurdalną sprzedażą kambodżańsko-szwedzkiej ekipie z Hulkiem Hoganem na czele, spodziewaliśmy […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Czy Liverpool doczłapie się do Ligi Mistrzów?

– Wszystko jest teraz w naszych rękach – powiedział uśmiechnięty Jurgen Klopp na konferencji prasowej po meczu z Manchesterem United.  Charyzmatyczny niemiecki trener odetchnął z ulgą. To kiepski sezon dla Liverpoolu. Najgorszy za jego kadencji. Wiele rzeczy nie układa się od jego samego początku. Mnożące się kontuzje. Wypalenie po dwóch genialnych kampaniach. Niewystarczająco szeroka kadra. […]
14.05.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Trochę potwierdzenie, że jak się przymknie okno na takie lewe sytuacje, to one dalej “w ciszy” mają miejsce… Gość powinien albo sie leczyć albo powinni go zamknąć.

Radar
Radar
6 miesięcy temu

Naprawdę dobry artykuł. A tłumaczenia Natashy? Szkoda słów na taką k…

baran
baran (@baran)
6 miesięcy temu
Reply to  Radar

To jest właśnie miłość. Bezgraniczna i odważna. Będzie miała co wnukom opowiadać.

zniesmaczony
zniesmaczony
6 miesięcy temu

JPRDL, naprawdę nie macie o czym pisać… Co mnie obchodzi kto kogo posuwa u Giggsów…? – jak będę chciał się dowiedzieć, wejdę na stronę “The Sun”, albo innego “Faktu”

Bartek
Bartek
6 miesięcy temu
Reply to  zniesmaczony

No to ku.wa nie czytaj jak Ciebie nie obchodzi . JPRDL. A co do artykułu , to dla mnie coś nowego , nie wiedziałem , ze to taki pojeb , żeby żonę brata dymac. Na boisku zupełne przeciwieństwo . Mówi się , ze często Ci wielcy w jakies dyscyplinie za długo stali w kolejce po talent , omijając kolejki po bardziej „ ludzkie „ cechy potrzebne do życia

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
6 miesięcy temu
Reply to  Bartek

Ma racje zniesmaczony co to kur,wa ma byc weszlo czy pudelek!!!!
Filozof sie znalazl przyziemne czy kur,wa nadziemne!
Bartek wie juz kogo dyma a kogo nie dyma Giggs

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Jakbym miał tyle sosu tez bym tylko walił. Fakt brata nie mam a wiec i bratowej brak, ale żona rayana dobra sztuka jest

Andy
Andy
6 miesięcy temu

Ja to za chlopem na boisku slabo przepadalem ale potrafie go zrozumiec”dupeczka musiala byc dojebana” co nie zmienia niczego w jego odbiorze…dramat

Ekstraklasa
15.05.2021

Konczkowski: – Jutro z Wisłą będzie ogień!

– Wiemy jaka jest ranga tego spotkania. Europa jest w grze, ale podchodzimy do tego ze spokojem. Jeszcze parę tygodni kompletnie o tym nie myśleliśmy, bo sytuacja nie była komfortowa. Ale my kroczymy od meczu do meczu, tak samo było w sezonie mistrzowskim. Nasza pozycja się poprawiła i chcemy ten ostatni krok wykonać – mówił […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Reca nie pojedzie na EURO! Wykluczyła go kontuzja

Najpierw Krzysztof Piątek, teraz Arkadiusz Reca. Jak napisał Roman Kołtoń, lewy obrońca Crotone nie pojedzie na turniej z powodu kontuzji. Może nie jest to postać pierwszoplanowa dla reprezentacji Polski, ale jednak do pewnego stopnia istotna. Pewniak na EURO 2021, który teraz będzie oglądał je w telewizji. Chodzi o uraz łąkotki, który okazał się poważniejszy, niż […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Skorża o powrocie kibiców: – Może być różnie

W niedzielę po raz pierwszy od ośmiu miesięcy kibice Lecha Poznań pojawią się na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Ci najbardziej zagorzali bojkotują jednak, wyrażają swoje niezadowolenie względem kilku rzeczy. Chodzi przede wszystkim o zwolnienie dyrektora sportowego Tomasza Rząsy, ale też odpalenie z pierwszego zespołu Andrzeja Kasprzaka, trenera od przygotowania fizycznego. A to przecież tylko wierzchołek […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Wybory w ZZPN – brak drugiej tury, problemy delegatów

Już za niespełna tydzień odbędą się wybory na prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W lokalnym środowisku piłkarskim wzbudzają one bardzo dużo emocji ze względu na różnego rodzaju kontrowersje. Osoby popierające konkurentów obecnie urzędującego prezesa twierdzą, że ordynacja wyborcza i plan sposobu przeprowadzenia walnego zgromadzenia delegatów są skandaliczne. Nie godzą się na brak drugiej tury, pozbawienie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Antoine Griezmann może odejść z Barcelony

Dziennik “Mundo Deportivo” poinformował, że z Barcelony może odejść aż kilkunastu piłkarzy. Klub musi zbierać pieniądze na to, żeby finansowo się odbudować, więc czystki są jak najbardziej prawdopodobne. W gronie piłkarzy na sprzedaż są choćby Philippe Coutinho, Miralem Pjanić czy Samuel Umtiti. Pewniaki. Dochodzi też kolejne nazwisko, za które Barca mogłaby otrzymać najwięcej pieniędzy. To […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Bartosz Nowak: W tym sezonie nie grałem nawet na 50 procent swoich możliwości

Bartosz Nowak rok temu zamienił Stal Mielec na Górnika Zabrze i można powiedzieć, że za nim przyzwoity sezon. Rewelacyjny na początku, później bywało różnie, ale całościowo wstydu nie ma (4 gole, 3 asysty, 2 kluczowe podania). Mimo że dla 27-letniego pomocnika był to dopiero drugi sezon w Ekstraklasie, nie jest on zadowolony ani z siebie, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Hyballa nie pożegnał się z piłkarzami

Skończyła się krótka era Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Wczoraj niemiecki trener został zwolniony, na co zapowiadało się od dłuższego czasu. Psuły się jego relacje z piłkarzami, w szatni było gęsto. No i co, można było się spodziewać, że jak już było źle przed odejściem z Wisły, tak też nie będzie dżentelmeńskich zachowań w trakcie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Michał Szromnik w Śląsku Wrocław do 2024 roku

Michał Szromnik trafił do Śląska Wrocław w letnim okienku transferowym z pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Przez prawie całą rundę jesienną był rezerwowym bramkarzem, potem zagrał kilka świetnych meczów, a za kadencji Jacka Magiery zdaje się, że został numerem jeden. We Wrocławiu są bardzo zadowoleni z jego występów, dlatego niedziwne, że pojawiła się decyzja o nowym kontrakcie. […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Byli niemieccy piłkarze mają różne zdania o biciu rekordu przez “Lewego”

Robert Lewandowski stoi dzisiaj przed wielką okazją. Może strzelić dwa gole w meczu z Freiburgiem i pobić rekord Gerda Muellera. To oczywiście powoduje żywe dyskusje wśród byłych piłkarskich legend w Niemczech, które mają podzielone opinie. Jednym szkoda rekordu, inni mówią: to duch sportu, to musi się wydarzyć. Sepp Maier: Rekordy są po to, by je […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Piątkowski: – Moim celem jest pierwszy skład na EURO

Kamil Piątkowski rozgrywa świetny sezon w Ekstraklasie. Zasłużył na transfer za granicę, najprawdopodobniej pojedzie również na Mistrzostwa Europy z reprezentacją Polski. Na łamach “Przeglądu Sportowego” przyznał, że jego celem jest pierwszy skład. Zdradził też trochę kulis transferu do Red Bulla Salzburg. – Były oferty z Niemiec i Włoch. To nie były jakieś zapytania, ale twarde, […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Najstarsi z najmłodszych, czyli Kuzdra i Janicki!

W kolejnym odcinku serii zatytułowanej Egzamin Dojrzałości, powstającej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Jakub Kuzdra i Robert Janicki z Warty Poznań. Bo raz trzeba dać szansę starszym! Zapraszamy.
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

“Gdyby Lewandowski zrezygnował z rekordu, stałby się nieśmiertelny”

Robert Lewandowski ma ogromną szansę, żeby już dzisiaj pobić legendarny rekord Gerda Muellera. Potrzebny mu jeden gol do wyrównania i 180 minut, żeby tego dokonać. Jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa, polski napastnik zrobi to, co do tego nie ma wątpliwości. No i co, kogoś to może zaboleć. Słyszymy głosy, że w sumie fajniej by […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Znamy komentatorów TVP na finały europejskich pucharów

Coraz większymi krokami zbliżają się finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W związku z tym pojawiało się pytanie, kto skomentuje te mecze. Już wiadomo, że ze stacji TVP wysłane zostanie znane grono ekspertów. Jeden duet, jedna solówka.  Tak więc finał Ligi Mistrzów zostanie skomentowany przez duet Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. 29 maja, 21:00, Estádio […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

PRASA: Majdan: Dziwię się, że piłkarze nie zabierają głosu ws. dyskryminacji LGBT

– Nie mówię, by walczyli w obronie konstytucji, ale o ludzkich zachowaniach, o obronie praw człowieka, walce z rasizmem, z homofobią. W 2019 roku zdecydowałem się na udział w kampanii “Sport Przeciw Homofobii”. Wzięli w niej udział również inni sportowcy, ale łączyło nas jedno: wszyscy zakończyli już kariery. Znany polski piłkarz zacytował słowa swojego menedżera, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Obrońca RB Lipsk na celowniku Liverpoolu

Fabrizio Romano informuje, że priorytetem transferowym Liverpoolu stał się teraz Ibrahima Konaté z RB Lipsk. Anglicy osiągnęli już porozumienie z samym zawodnikiem, teraz pozostają negocjacje z klubem, które powinny być ułatwione z racji wcześniejszej współpracy np. przy transferze Keity. Konate jest jednym z najbardziej obiecujących piłkarzy w całej Bundeslidze. Ponoć już w kwietniu Francuz zgodził […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Bułka: – W następnym sezonie chcę być bramkarzem nr 1

Marcin Bułka w ostatnich latach więcej siedzi na ławce, niż gra, co niewątpliwie przyczynia się do braku rozwoju w jego karierze. W obecnym klubie na wypożyczeniu, drugoligowym LB Châteauroux, Polak zagrał osiem meczów w 2021 roku. Wcześniej miał nieudaną przygodę w Hiszpanii i wydawało się, że totalnie utkwił w miejscu. Wciąż nie wiemy, jak to […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Douglas Costa może wrócić do Brazylii

Jak informuje Fabrizio Romano, Douglas Costa otrzymał ofertę od Gremio. Od kilku dni włodarze z Porto Alegre kontaktowali się z przedstawicielami piłkarza i pomimo początkowych różnic w kwestii wysokości pensji, udało się w końcu dojść do porozumienia. Teraz dogadać muszą się kluby, ale nie powinno być z tym większych problemów. Brazylijczyk dla Juventusu nie jest […]
15.05.2021
WeszłoTV
15.05.2021

STAN FUTBOLU. Włodarczyk, Janczyk, Roki, Kowal

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Tym razem sporo będzie w naszym programie wątków pierwszoligowych, bo rywalizacja o awans do Ekstraklasy zaczyna nabierać rumieńców. Ruszamy o 10:00! 
15.05.2021