post

Opublikowane 20.09.2020 16:30 przez

Jan Mazurek

Dzieje się, dzieje w II lidze i nie dzieje się dobrze. W Olimpii Elbląg doszło do niezłej patologii. Zaczęło się od tego, że pseudokibice przeprowadzili rozmowę motywacyjną z piłkarzami klubu po przegranym meczu z Bytovią, którą łagodzić próbował trener Łukasz Kowalski. I niestety – za kolejny cel pseudofani obrali sobie jego. W konsekwencji kolejny mecz Olimpii, tym razem z Chojniczanką, przebiegał pod znakiem obraźliwych transparentów, wyzwisk i obelg w jego stronę, a niech najwięcej o całej sprawie powie fakt, że Kowalski stadion opuszczał ukryty w karetce, jadącej na sygnale. 

– Dwie minuty miałem spokoju, a potem już regularna jazda z trybun. Dorobiłem się transparentu, dorobiłem się przyśpiewek. Czy się bałem? Nieszczególnie. Po meczu kibice się zebrali. Czekali na mnie. Nie było sensu ryzykować. Pomysł kierownika ochrony był szybki, spontaniczny – wsiadłem w karetkę na sygnale i wyjechałem ze stadionu. Spodziewałem się, że z Chojnicami będzie się działo. Normalnie na moje mecze przyjeżdża moja rodzina, przyjeżdżają moi przyjaciele, a teraz od razu powiedziałem im, że mają zakaz stadionowy i nie mogą przyjechać. Byłem gotowy – opowiada szkoleniowiec w rozmowie z nami. 

Wyjaśniamy, o co chodzi w całej aferze. 

***

Tak wygląda aktualna tabela II ligi.

Olimpia Elbląg na przedostatnim miejscu. Piłkarze Kowalskiego, jako jedyni w całej lidze, nie wygrali ani jednego spotkania. Zajmowaliby niechlubne ostatnie miejsce, ale Pogoń Siedlce sezon zaczynała z sześcioma ujemnymi punktami. Bo na boisku wyglądało to kiepsko – porażka z Wigrami, porażka z Motorem, porażka z Bytovią i remis z Chojniczanka. Kibice byli rozwścieczeni.

Pytanie tylko, czy aby na pewno samemu wynikami?

Werble.

Otóż nie.

Wściekłość fanów Olimpii Elbląg to ponura pozostałość po finiszu minionego sezonu, który Olimpia skończyła na ósmym miejscu, choć długo wydawało się, że zakwalifikuje się do baraży o I ligę.

Problem w tym, że klub borykał się z olbrzymimi problemami finansowymi. Nie było nie tyle na pensje piłkarzy i pracowników, ale też na zwykłe funkcjonowanie – to była walka o byt. Liczył się każdy grosz. Dlatego też Olimpia uznała, że priorytetem musi być walka o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System. Oczywiście kosztem walki o I ligę.

Powiodło się.

***

Klub dostał kasę i przetrwał, ale z mocnej drugoligowej drużyny nie pozostało za wiele. Odszedł trener Adam Nocoń, a za nim paru ważnych piłkarzy – chociażby Damian Szuprytowski, Cezary Demianiuk, Przemysław Brychlik czy Michał Kuczałek. I teraz dochodzimy do sedna historii.

Kibice Olimpii Elbląg nie wytrzymali po meczu z Bytovią. Przywołali do siebie zawodników. Pytali ich o zarobki, obrażali, grozili. Uspokoić ich postanowił trener Łukasz Kowalski, który wdał się z nimi w pyskówkę. W konsekwencji pseudokibice postawili ultimatum: przegracie z Chojniczanką, to zobaczycie.

Z Chojniczanką był remis. Atmosfera na trybunach była skrajnie negatywna. Obrażani byli piłkarze, obrażany był trener, obrażani byli działacze. Zarząd klubu podał się do dymisji. Przegląd Sportowy podał, że Łukasz Kowalski mecz opuszczał w karetce.

Patologia.

Zadzwoniliśmy więc do samego Łukasza Kowalskiego, żeby popytać o kulisy całej sprawy.

***

To prawda, że stadion po meczu z Chojniczanką opuszczał pan w jadącej na sygnale kartce?

Taki był pomysł kierownika ochrony, który nie widział żadnego innego wyjścia.

Nawet, jeśli był pan zdrowy, to brzmi to dziwnie i przerażająco. 

Brzmi dziwnie i nie chcę tego szerzej komentować. Doszło do takiej sytuacji. Mogłem próbować wychodzić normalnie, ale liczna grupa kibiców zebrała się pod klubem i różnie mogło się to skończyć. Tydzień wcześniej, po Bytovii, próbowałem załagodzić spór z nimi, zostało to przekręcone i wyszło gorzej niż miało wyjść. Nauczyło mnie to, że nie ma sensu wchodzić w dyskusję z tego rodzaju ludźmi, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Argumenty, które mają, są dla nich najważniejsze, jedyne i słuszne.

Nie są to też argumenty specjalnie wysublimowane. 

Po Bytovii nie zanosiło się, że będzie aż tak źle. Rozmowa przebiegała całkiem okej. Wydawało się, że wszystko sobie wyjaśniliśmy, ale później okazało się, że rzeczy, które tam poruszaliśmy, zostały wypaczone i przekręcone na swój sposób. I tak to się potoczyło.

Przychodząc do Olimpii przed sezonem jako nowy trener, wiedział pan, że to klub, gdzie jest dosyć duże natężenie negatywnych emocji po sezonie zakończonym miejscem w środku tabeli i zdobyciem sporych funduszy z Pro Junior System kosztem walki o awans do I ligi. 

Zdawałem sobie sprawę z tego, że kibice byli rozczarowani finiszem poprzedniego sezonu. Uważali, że I liga im się należy. Ale z tego, co wiem, to zarząd podjął taką, a nie inną decyzję, dlatego, że jedynym sposobem na ratowanie Olimpii, wobec zaległości finansowych, pandemii i braku pieniędzy od sponsorów, było wywalczenie jak najwyższego miejsca w Pro Junior System. Drugie miejsce w PJS pozwoliło klubowi funkcjonować w nowym sezonie.

Przypadkiem nie trzecie?

Drugie. Rezerwy Lecha nie dostawały nagrody, bo Kolejorz swoje zebrał w Ekstraklasie. Ich to nie obejmowało, więc Olimpia dostała nagrodę za drugie miejsce w PJS. I wiadome było, że kibice nie przyjmą tego pozytywnie, bo oni liczyli na wynik. Zdawałem sobie sprawę z negatywnej atmosfery wokół klubu, ale wiedziałem też, że najlepszym remedium na takie niezadowolenie są dobre wyniki. Nimi powinniśmy łagodzić atmosferę. Zaczęliśmy słabiej, więc negatywna aura jeszcze się rozciągnęła. Inna sprawa, że nie wiem, czy aby na pewno ja jestem odpowiedzialny za to, co wydarzyło się pod koniec poprzedniego sezonu.

Jest pan trochę ofiarą ślepej frustracji. 

Chyba tak to trzeba ująć. Wszystkie grzechy przeszłości są wyładowywane na mnie. Jakiś kozioł ofiarny zawsze musi być. Już prezes podał się do dymisji, więc jednego już mamy, a co będzie dalej? Zobaczymy.

Sytuacja finansowa klubu jest lepsza czy dalej są zaległości?

Na chwilę obecną żadnych zaległości nie ma, wszystko jest wypłacane na bieżąco.

Jakie zarzuty kibice wystosowywali wobec pana po meczu z Bytovią?

Padały przeróżne pytania. Trochę absurdalne. Pierwszy przykład z brzegu: gdzie są pieniądze z Pro Junior System. No i co ja miałem powiedzieć?

Nie wiem. 

Ja też nie. Ciężko mi odpowiadać na tak postawione pytanie, bo nie pracowałem przecież nawet w poprzednim sezonie w klubie. Poza tym większych zarzutów nie było. Kibice pytali o poszczególne nazwiska – co myślę o tym, co myślę o tamtym, a co ten niby robi w kadrze zespołu II ligi. Odpowiedziałem spokojnie, że wszystkie transfery zrobiliśmy na miarę naszych możliwości. Ściągnęliśmy tych, na których było nas stać. Nie mogliśmy kupić Messiego i Ronaldo, więc ściągnęliśmy zawodników takich, a nie innych. Takie jest moje zdanie. A jak to zinterpretowali kibice? Ano tak, że narzekam na transfery, co jest kompletną nieprawdą.

Już wtedy kibice Olimpii grozili, że jeśli przegracie z Chojniczanką, to czekają was nieprzyjemności?

Tak, tak, już wtedy zaczęły się mocniejsze groźby.

Od początku meczu z Chojniczanką mógł się pan sporo dobrego nasłuchać na swój temat. 

Nie od początku.

To od kiedy?

Od drugiej minuty.

Przyznam, że mnie pan zaskoczył. 

Dwie minuty miałem spokoju, a potem już regularna jazda z trybun. Dorobiłem się transparentu, dorobiłem się przyśpiewek. Jako zawodnik widziałem kilka razy podobne sytuacje, kiedy trybuny równie agresywnie reagowały na poszczególnych trenerów, czy poszczególnych piłkarzy. Mimo to mam wrażenie, że zostałem trochę ofiarą poprzedniego systemu. Nauczka dla mnie. Zawsze trzymałem się tego, żeby nigdy nie chodzić do kibiców. Jako trener nie dziękowałem im, nie cieszyłem się z nimi, nie skandowałem. Teraz chciałem dobrze, chciałem załagodzić konflikt, ale wszystko zostało przekręcone i konflikt się zaognił.

Czuł się pan realnie zagrożony?

Nie wiem, chyba nie byłem jakoś specjalnie wystraszony. Kibice się zebrali. Czekali na mnie. Nie było sensu ryzykować. Pomysł kierownika ochrony był szybki, spontaniczny – wsiadłem w karetkę na sygnale i wyjechałem ze stadionu. Spodziewałem się, że z Chojnicami będzie się działo. Normalnie na moje mecze przyjeżdża moja rodzina, przyjeżdżają moi przyjaciele, a teraz od razu powiedziałem im, że mają zakaz stadionowy i nie mogą przyjechać. Byłem gotowy.

Jaką widzi pan najbliższą przyszłość? Zostaje pan w klubie, prawda?

Zostaję. Mam ważny kontrakt.

Wielu powiedziałoby, że w takiej atmosferze nie chce pracować. 

Nie jest to komfortowa sytuacja. Ale nie poddaję się. Po porażkach przychodzą zwycięstwa. Nawet ten remis z Chojnicami jest niezłym rezultatem. Pamiętajmy, że na razie, razem z Pucharem Polski, dwa razy graliśmy z liderem, ze spadkowiczem Wigrami i z Bytovią. Czołówka. Nie był to łatwy start, nie był to łatwy terminarz. Jestem spokojny. Wierzę w drużynę, wierzę w nasze możliwości. Wspólnie się dźwigniemy.

Jest obawa, że sytuacja z wyzwiskami, transparentami, groźbami, kartką będzie się powtarzać?

Nie wykluczam tego. Być może tak.

Zarząd podał się do dymisji. 

21 października ma być powołany kolejny.

***

Powtórzymy: to patologia. To sprawa dla policji i służb porządkowych. W palę się nie mieści, żeby człowiek nie mógł w spokoju opuścić stadionu, bo grupie innych ludzi akurat zachciało się zagrozić mu zrobieniem mu krzywdy. Rozumiemy, że piłka to emocje, że piłka to żywioł, że piłka to przywiązanie do klubów, ale nie róbmy sobie jaj. Nikt nie powinien być bezkarny. Zresztą, za każdym razem, kiedy kibice wchodzą na głowę klubowi, oznacza to, że źle dzieje się z tym klubem. I pal licho problemy finansowe. To jest sytuacja niezdrowa, skandaliczna i nie może się powtórzyć, bo ta cała historia skończy się po prostu źle.

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 20.09.2020 16:30 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Piłka nożna
28.07.2021

„Już nie jestem zagłaskany”

– Byłem młody, w gorącej wodzie kąpany. Z Polski wyjechałem zagłaskany – mówi Grzegorz Sandomierski. Mówi, że na rozliczenia jeszcze przyjdzie czas, ale nie gryzie się w język. Kiedyś był złotym dzieckiem polskiej szkoły bramkarskiej, aktualnie ma 31 lat i już wie, że nie zrobił kariery na miarę swojego potencjału. W tym sezonie będzie grał […]
28.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Weszło
24.07.2021

Opowieść jednej bramki i tysiąca testów

Ernest Muci najprawdopodobniej strzelił gola kolejki. Inne pierwsze zdanie nie miałoby większego sensu, bo to też nie był mecz, o którym będziemy opowiadać naszym wnukom za czterdzieści lat. Ba, nie było to spotkanie, które wspomnimy z rozrzewnieniem przy jutrzejszej porannej toalecie. Nie mogło takie być. Liga dopiero startuje, wszyscy dopiero ospale zwalniają hamulec ręczny. Poza […]
24.07.2021
Ekstraklasa
24.07.2021

Pamflet o młodzieżowcach w Legii

Przez ostatnie dwa lata sztaby szkoleniowe Legii mogły urządzać sobie wspólne odczyty „Ody do młodości”, głowić się nad misternością mickiewiczowskich wersów z wyszczególnionym fragmentem „Młodości! ty nad poziomy wylatuj”. Sezon 2019/2020, premierowy dla regulaminu z przepisem o konieczności wystawiania przynajmniej jednego młodzieżowca w pierwszym składzie? Pewna pozycja Radosława Majeckiego, rozbłysk gwiazdy Michała Karbownika. Sezon 2020/21? Kolejna […]
24.07.2021
Weszło
18.07.2021

Więcej piłki w piłce. Co przyniesie rewolucja w przepisach?

Piłka nożna stoi u progu zmian. Rewolucja jest nieunikniona, czyha za rogiem następnej ulicy. Futbol, jaki znamy, jaki znali nasi ojcowie i nasi dziadkowie, nie będzie wieczny, nie ma na to szans. Przepisy przetransformują się w odświeżone i unowocześnione wersje w ciągu jednego roku, dwóch, trzech, czterech, pięciu, dziesięciu, może piętnastu lat, ale to się […]
18.07.2021
Liczba komentarzy: 32
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kastor
Kastor
10 miesięcy temu

Jebać kibolstwo maczetami. Trzeba w końcu pozbyć się tej patologii z polskiej piłki.

Asd
Asd
10 miesięcy temu

Ilu oni mają kibiców, że 100? A robią z siebie nie wiadomo jaka ekipe. Jak oni mogą mieć jakiekolwiek wymagania? 2 liga to już za wysoko dla takiego klubiku.

Placzul
Placzul
10 miesięcy temu

Olimpia Elbląg: sztamy Legia, Zagłębie S., Kosy: Pogotowie

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
10 miesięcy temu
Reply to  Placzul

Sztamy mówią same za siebie.

Łukasz
Łukasz
10 miesięcy temu
Reply to  nieobiektywny

Pokaż swoje sztamy

Lixx
Lixx
10 miesięcy temu

Patologią to trzeba nazwać to co robił guminiak w zeszłym sezonie na rzecz kasy z pjs, odpuszczenie walki o awans, zwolnienie trenera, rozbicie drużyny i zatrudnienie gościa, który sezon temu spuścił Gryfa a wczorajszy incydent to pokłosie tych działań. Na szczęście guminiak podał się do dymisji, szkoda że conajmniej o rok za późno.

Bartek
Bartek
10 miesięcy temu
Reply to  Lixx

„Wczorajszy incydent to pokłosie tych działań”. NIC nie usprawiedliwia zastraszania, nie mówiąc już o naruszaniu nietykalności cielesnej. Jeśli ktoś uważa inaczej to jest zwykłym bandytą

Zenon
Zenon
10 miesięcy temu
Reply to  Lixx

xD – co za dzban, a nie to jednak zwykły debil. Gdyby nie ta kasa to byście dziś byli bankrutem który zaczyna sezon od B klasy 😀

Morświn
Morświn
10 miesięcy temu

A może jeszcze wypowiedź drugiej strony ? Tj. jakieś stanowisko kibiców? Chyba, że jest pan Panie Mazurek głupolem wczoraj urodzonym, żeby nie wiedzieć, że nic czarno białe nie jest. Chyba, że rzeczywiście przyjmuje się z góry obraną tezę i daje głos tylko jednej stronie, ale wówczas to bardzo marne i żenujące. Ja wiem, że w „kiboli” można bić i kopać i każdy tylko przyklaśnie, ale ma to cokolwiek wspólnego z dziennikarstwem?

dex_pl
dex_pl (@dex_pl)
10 miesięcy temu
Reply to  Morświn

A nie przyszło ci do głowy, że trener i piłkarze nie podejmowali tych decyzji, nie wiedzą, jak zostały rozdysponowane pieniądze z PJS i ogólnie – kibole robią z siebie debili? Równie dobrze mogli zaczepiać przypadkowe osoby na ulicy z pytaniem „Gdzie kasa za PJS?” – sens podobny, a przynajmniej atmosfera na meczu byłaby lepsza.

Chcą protestować – niech wybiorą właściwe miejsce i czas. Jak nie to niech spierd.

Lou
Lou
10 miesięcy temu
Reply to  Morświn

Jesli ktos grozi wpier*olem trenerowi, to sorry, ale mnie jego zdanie nie interesuje

Wojtalson
Wojtalson
10 miesięcy temu
Reply to  Morświn

Mam nadzieję, że jak ci w robocie nie idzie to na fajrant też dostajesz wpierdol od szefa tuku… A zdanie idiotów nazywających się kibicami to ludzi inteligentnych nie interesuje, ale co ty możesz o inteligencji wiedzieć.

Kotek
Kotek
10 miesięcy temu

Kibolstwo elbląskie to debile.Hbddq

Jan
Jan
10 miesięcy temu

Nie tędy droga. Nie te metody. Ale Kowalski niech doda bo to fakt że po meczu z Bytovią chciał sié bić z kibicami Olimpii. Tym chciał zaimponować? Komu? A na marginesie to jest beznadziejnym trenerem nic nie potrafiącym. Kompletnie. Takich powinno się eliminować ze sportu.

Obserwator
Obserwator
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Więc te honorowe panienki zebrały się w kilka osób, bo inaczej nie dałyby mu rady? Mam nadzieję, że nie zgubiły torebek?

Stefan
Stefan
10 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Właśnie dlatego do załatwiania takich spraw zbierają się w kilka osób: pięć dziewczyn bije, szósta trzyma torebki. A potem na forach prześcigają się w tłumaczeniach: uciekliśmy, to prawda, ale was było 27, a nas tylko 26.

Bartek
Bartek
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Przede wszystkim to eliminować ze społeczeństwa (poprzez zamykanie w więzieniu na tak długo jak się da) trzeba osoby, które próbują zastraszać innych ludzi bo to przejaw bandytyzmu

Antek
Antek
10 miesięcy temu

To zgoda leglej patologia wpisana w dna

WieslawWojnar
WieslawWojnar
10 miesięcy temu
Reply to  Antek

Koń zwalony?

poznaniak
poznaniak
10 miesięcy temu

Spacyfikowac to kibolskie bydlo ostra amunicja i i wszystko wroci do normalnosci

Jogibabu
Jogibabu
10 miesięcy temu

Napisałbym o redaktorku że jest dzban ale boję się że milicję na mnie naśle. Człowieku nie jesteś z tym klubem w żaden sposób związany, nie czujesz tego co tam się dzieje więc po co piszesz o patologii. Kibice długo siedzieli cicho ale ile można. A druga sprawa jak Olimpia grała młodymi o punkty w PJS to twój kolega „męczy koń” Stanowski do spółki z byłym trenerem repry też pieprzyli że tak nie można. Oarnijcie się w tej redakcji.

bla bla
bla bla
10 miesięcy temu

nikt działaczy i piłkarzy nie obrażał na meczu piłkarze na sam koniec meczu dostali podziękowania za walkę pisze tak bo byłem osobiście meczu nie wiem skąd autor ma takie informacje 😛

Oliole
Oliole
10 miesięcy temu
Reply to  bla bla

Jestem kibicem Olimpii, byłem na tym meczu. Przez większość meczu hołota lżyła trenera Kowalskiego. Było to moje najgorsze doświadczenie na tym stadionie. Jest mi ogromnie wstyd za to co wydarzyło się na trybunach stadionu mojego klubu. Z polskich stadionów powinno się eliminować tego typu szumowiny. Z twarzy któregokolwiek z nich nie można było wyczytać nawet tęsknoty za rozumem. Trenerze Kowalski przepraszam w imieniu swoim i wszystkich normalnych kibiców Olimpii.

wielkie D
wielkie D
10 miesięcy temu

Oddali awans walkowerem, bo liczyła się kasa z JPS i weszło nie wali w ten zarząd , jak w bęben? – Żałosne!!!

Lul
Lul
10 miesięcy temu
Reply to  wielkie D

Chyba kasa na utrzymanie drużyny ważniejsza niż awans??

Kibic
Kibic
10 miesięcy temu
Reply to  wielkie D

miejsce barażowe to jeszcze daleka droga do awansu, tego klubu nie stać na wyższą ligę, ale kibice to głąby, nie ogarniają, w domu tata/mama myśli jak przeżyć do pierwszego, synuś ma na to wywalone

Amber Mozart
Amber Mozart
10 miesięcy temu

niestety policja była w tym czasie zajęta, bo ktoś w parku pił piwo i musieli na dwa radiowozy jechać.

Kriso
Kriso
10 miesięcy temu

Progres u Mazurka, jednego z najbardziej niechlujnych redaktorystów weszło. Tylko trzy literówki. A co do tekstu, to granie młodymi dla kasy uważam również za patologię. Grają młodzi, choć słabsi, bo jest za to kasa.

Foo
Foo
10 miesięcy temu

Taka podpowiedź: na livescore.pl są też tabele z poprzednich lat, więc nie musicie skakać od serwisu do serwisu, szukając grafik.

Mercedes
Mercedes
10 miesięcy temu

Weszlo nie dało rady to ja wstawię :
Oświadczenie kibiców Olimpii Elbląg:
W związku z oszczerstwami i brakiem rzetelnych informacji nt. wydarzeń i podłoża konfliktu między kibicami Olimpii Elbląg a trenerem Łukaszem Kowalskim jesteśmy zmuszeni do wydania sprostowania co niniejszym czynimy.

Pan Kowalski robi teraz „aferę” na cały kraj informując wszystkie media, jak bardzo jest „poszkodowany” oraz piętnowany przez elbląskich kibiców jednocześnie zapominając o tym, kto sprowokował całą tą sytuacje po meczu w Bytowie dn. 12.09.2020 r….

Razem z piłkarzami podszedł do płotu (oczywiście dopiero po „wywołaniu” przez kibiców) po czym, na pytania kibiców odnośnie gry Olimpii odpowiadał o statystykach i już kultowe „ile strzałów oddała Bytovia” (na pewno jeden dający im 3 punkty). Po tym kiedy już argumenty pana Kowalskiego a raczej analiza statystyk okazała się mało sensownym wytłumaczeniem przegranej zespołu, a kibice nadal zadawali trudne pytania pan „trener” stawał się coraz bardziej agresywny i arogancki w stosunku do kibiców proponując nawet jednemu z fanów Olimpii „spotkanie sam na sam” tak zwaną solówkę…

I tu wychodzi „profesjonalizm” zawodowego trenera… Uważamy, że pan Kowalski nie jest pierwszym i nie ostatnim trenerem, który miał ciężkie rozmowy z kibicami, jednak jak widać nie każdy potrafi zapanować nad swoimi emocjami.

W naszej ocenie trener szuka wyjścia z sytuacji robiąc „aferę” na cały kraj, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji zwolnienia „bez odprawy”, ponieważ takie zachowanie trenera godzi w dobre imię Klubu i psuje jego wizerunek wśród kibiców.

Rozpowszechniając nieprawdziwe informacje oraz postępując niezgodnie z etyką trenerską jesteśmy przekonani , że p. Łukasz Kowalski nie tylko odejdzie jak najszybciej z naszego Klubu, ale również poniesie zasłużone konsekwencje. Od tamtych wydarzeń to persona non grata w Elblągu !!

zbiru
zbiru
10 miesięcy temu
Reply to  Mercedes

Ale ze jak, podszedl do kibica i powiedzial ze chce solo czy moze kibic wyjechal ze mu zajebie a ten podjal rekawice? Jest persona non grata bo chcial isc na solo a chetni sie wydygali? Tak to jest jak sie straszy wiedzac ze nikt nie podniesie rekawicy, az w koncu znajdzie sie kozak i trzeba szukac wyjscia z komicznej sytuacji

obiektywny
obiektywny
10 miesięcy temu
Reply to  Mercedes

„Uważamy, że pan Kowalski nie jest pierwszym i nie ostatnim trenerem, który miał ciężkie rozmowy z kibicami, jednak jak widać nie każdy potrafi zapanować nad swoimi emocjami.”

Nie byłem tam, ale znając środowisko kibicowskie, to zapewne zadawane pytania w kierunku trenera, były zachowywane z pełną kulturą, niczym na konferencjach prasowych przez dziennikarzy. Zapewne jest to, że kibicom udało się sprowokować Pana trenera i obie strony poddały się negatywnym emocjom. Ale proszę Was do chuja nie róbcie z siebie teraz ofiar i poszkodowanych, skoro na każdym kroku zachowujecie brak jakiejkolwiek kultury, przejawiając buractwo – będące kwintesencją obrazu polskiej, zacofanej cebuli.

Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Miedź gromi na inaugurację 1. ligi

Wystartowały rozgrywki zaplecza Ekstraklasy i już w pierwszym spotkaniu kibice zebrani na stadionie w Opolu obejrzeli aż 5 bramek. Sęk w tym, że musieli głównie oglądać popisy rywala, który pokonał miejscową Odrę aż 4:1. Tym samym bardzo udany debiut na ławce trenerskiej Miedzi Legnica zaliczył Wojciech Łobodziński.   W pierwszym z trzech dzisiejszych meczów 1. ligi […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Składy na mecz Górnik Zabrze – Lech Poznań. Lukas Podolski w kadrze meczowej

– Lukas Podolski trenuje z nami już dwa tygodnie, ale jego przygotowanie nie wskazuje na to, by mógł zagrać w Ekstraklasie już teraz. On doskonale wie, że to jeszcze nie ten moment. Bardzo chce się pokazać z dobrej strony i wystąpić, ale stanie się to wtedy, kiedy będzie w pełni gotów – przyznał szkoleniowiec po […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kolejny piękny gol Zagłębia! [WIDEO]

Czy konfrontacja Zagłębia Lubin i Górnika Łęczna jest jakimś wybitnym widowiskiem? No nie. Ale na urodę bramek zdecydowanie nie możemy narzekać. W pierwszej połowie świetnym uderzeniem popisał się Patryk Szysz, a po przerwie przepięknym uderzeniem z dystansu uraczył nas Sasa Zivec. Zanotował chyba nawet ładniejsze trafienie niż kolega. Ależ przylutował!  Bramkarz Górnika Łęczna, Maciej Gostomski, […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Ben White w Arsenalu

Ben White dołącza do Arsenalu. 23-letni obrońca jest postrzegany za jednego z najbardziej perspektywicznych defensorów Premier League, za nim zresztą już pierwsze reprezentacyjne przygody. Do tej pory White grał w Brighton, wcześniej dołożył solidną cegiełkę do awansu Leeds United podczas sezonu 2019/20 w Championship.  Arsenal idzie dawno obraną ścieżką, choć jednocześnie trzeba przyznać – od […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Szysz znów czaruje! [WIDEO]

Ma talent do strzelania pięknych goli. Można już chyba tak napisać, czy będzie to trochę jak ze słynnymi zawodnikami, którzy „potrafią uderzyć z dystansu”? Jakkolwiek zdecydujemy – Patryk Szysz już po raz drugi w ostatnich miesiącach absolutnie oczarował nas swoim trafieniem. Przewrotka była bardziej efektowna, to prawda, ale z drugiej strony – dzisiejszą bramkę wypracował […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Superliga kontratakuje!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu ma zbadać skargę Superligi na działania UEFA wobec klubów-założycieli projektu. Dzisiaj Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus wydały wspólne oświadczenie, w którym wyrażają zadowolenie z ostatnich decyzji hiszpańskiego sądu, który do tej pory zajmował się sprawą. Odrzucona została skarga UEFA, do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez europejskie trybunały UEFA ma zaprzestać […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

PS: Legia rozważa Moritza Leitnera jako zastępcę Kapustki

– Legia Warszawa szuka zawodnika, który zastąpiłby kontuzjowanego Bartosza Kapustkę. I niewykluczone, że znalazła. Tym zawodnikiem może być Moritz Leitner – poinformował dzisiaj Przegląd Sportowy. Na razie nawet sam Przegląd pisze o sprawie z dużym dystansem, więc zapewne dość odległa jest finalizacja tej transakcji, ale sam fakt, że właśnie Leitner znalazł się na celowniku warszawskiego […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kadra w listopadzie pozostanie na Narodowym

Wreszcie. Wśród rozlicznych sygnałów powrotu do pełnej normalności po szalonym okresie pandemii – ten wydaje się dość symboliczny. Dziś UEFA podała lokalizacje listopadowych meczów reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Mimo pewnych obaw – jako stadion gospodarzy w meczu Polski z Węgrami figuruje PGE Stadion Narodowy w Warszawie.  Już wcześniej kadra […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Rashford przejdzie operację

Marcus Rashford podda się operacji barku. Taką informację przekazał Manchester United. Co oczywiste, piłkarza czeka przerwa w treningach i meczach. Rashford z tym urazem barku mierzy się od dłuższego czasu, grał mimo tego, ale wiecznie taka sytuacja trwać nie mogła. Dlatego zawodnika czeka operacja. United napisali w oświadczeniu: – Po konsultacji między Marcusem, menedżerem, a […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Nowy kontrakt Świderskiego

Karol Świderski podpisał nową umowę z PAOK-iem. Kontrakt będzie obowiązywał do 2024 roku. Co jakiś czas przebąkiwało się o transferze reprezentanta Polski, ale do konkretów nie dochodziło. Sam zainteresowany mówił, że pewnie trzeba by za niego wydać 7-10 milionów euro, natomiast najwyraźniej mocniejsze kluby uznały, że to jeszcze nie ten czas. Jednak Świderski i tak […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Zjawiński nowym piłkarzem Lechii

Łukasz Zjawiński został nowym piłkarzem Lechii. Napastnik podpisał dwuletni kontrakt. W seniorskich rozgrywkach Zjawiński zdobył do tej pory sześć bramek. Cztery na poziomie trzeciej ligi, jedną na poziomie drugiej i jedną w Ekstraklasie. Bronił wówczas barw Stali Mielec. Cóż, trudno się tym transferem ekscytować. Z jednej strony chłopak ma 20 lat, może się rozwinąć, z […]
30.07.2021